Коледж чи школа?

Доброго дня!

Я зараз вчуся у 9 класі. Цікавлюся програмуванням, комп’ютером... Хочу стати програмістом. Продовжувати навчання в 10-11 класі немає бажання, тому вирішив поступати в якийсь коледж... Чи може краще довчитися в школі і йти в університет?
Чи не могли б ви порадити коледж в Львівській області?

Сам знайшов такий. techcol.lviv.ua Можливо хтось вчився там чи в такому подібному? Які відгуки? Чи важко поступити? Чи є корупція?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Если ты туповат, то лучше всё таки колледж, там люди в отличии от школы умеют обучать, и некоторые даже понимают как применять на практике то что они говорят. В колледже программа очень близка к университетской, и багаж знаний не особо будет отличаться от тех типов, кто 4 года веслали на бакалаврах, но зато, если ты не рохло, тебе будет легче учиться в университете на любой из смежных специальностей, потому что ты это уже знаешь, многие предметы засчитают из диплома, и у тебя банально будет больше времени на изучение. Из минусов один год потерян, но если бы теоретически ты не поступил бы после 11, то потерял бы 1.5 года в армии. Да и сам колледж штука классная, даёт возможность свалить в другой город.

Можна після 9 класу піти в технікум відвчитися 2 роки, а потім у вище?

Якщо я вступила в коледж і зараз на першому курсі але зрозуміла що нахил коледжу мені не подобається... чи можна вступити на зовсім іншу спеціальність в університет після ЗНО????????

Можно, зно сдаёшь и поступаешь, даже имеешь право на бюджет.

Звичайно школа. Коледж зараз-це та сама бурса. Туди зазвичай вступають із середнім балом 6-7, а іспити багато хто складає на 5 балів. Краще довчись 11 класів і вступай до престижного ВУЗ. Та й освіта в коледжі така собі: після нього ти нікому не потрібен будеш.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Шановні Батьки та Учні з базою 9 класів!
Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою -
Запрошує на навчання хлопців та дівчат на «Майстра готельного обслуговування»,
Проводиться додатковий набір абітурієнтів. Гуртожиток надається у виключно з випадків.

pkvfp.kiev.ua/...​B4eSG63as3s-6lpfwlsgoq_XE

Горький опыт коледжа (мнение мамы):
Обещали в 2018 после колледжа (в 2020) упрощенное поступление в университет от которого этот колледж, сразу на 2й или 3й курс (в зависимости от выбранной специальности и академ. разницы) отсутствие зно, стипендию, если поступим на бюджет...
В реальности:
1.Через месяц после поступления на бюджет сократили стипендию (у государства нет денег).
2. Через год решили ввести ЗНО по форме ДПА и отмену зачисления сразу на 2й или 3й курс.
3. Через 2 года из 3х предметов ЗНО сказали сдавать укр.мову и матем (или историю), а английский типа ДПА в колледже. Но вернули право поступать на 2й или 3й курс.
4. Во время карантина (до окончания колледжа) в мае 2020 провели вступительные тестирования, которые мы успешно прошли и нам сообщили, что мы набрали достаточное количество баллов для зачисления на выбранную специальность. Все что нужно это после 12 августа подать бумажный вариант документов.
5. 13 августа 2020 в приемной комиссии нам обьявили, что из — за окончания лицензии университета по нашей специальности, не было выделено квот для выпускников колледжей (которые должны идти на 2й курс), и простите за недоразумения... Выбирайте другие профессии...
Мы в шоке.
Более того, ЛЮБОЕ ОБУЧЕНИЕ ПОСЛЕ КОЛЛЕДЖА ПЛАТНОЕ! Т.к. бюджетные места бывают только на 1м курсе (их сразу раздают, а кому не хватило — на контракт), естественно на 2м и 3м курсах про свободные бюджетные места и речи быть не может...)
Результат:
В любой другой высший навчальный заклад мы не можем подать документы, т.к. у нас только 2 ЗНО. Более того, в наш же университет мы тоже не имеем права поступить на 1й курс, т.к. тоже всего 2 ЗНО. Для поступления на 2й или 3й курс с дипломом колледжа (на другие специальности, где есть квоты=места) нам необходимо сдать дополнительные экзамены!
Хочешь бюджет — приходи в следующем году. Только им пофигу, что в Колледже ЗНО сдаются на 2м курсе, вступ в универ после 3 курса, и если прийти в следующем году, то для этого нужно перездавать все ЗНО...
Мое мнение, что учеба в колледже в Украине это сплошное разводилово для тех, кто мечтает о высшем образовании. Окончил 11 кла6, Сдал все необходимые ЗНО и по честному имеешь выбор и шансы. А после колледжа ни выбора, ни шансов может не оказаться

Навчаюсь зараз в 9 класі,заховлююсь малюванням і думаю поступати в коледж Труша у Львові.Батьки підтримують,сестра каже що краще в універ іти бо потім буде більше можливостей в пошуку роботи.Тепер остаточно не знаю шо робити,вчитись в коледжі 4 роки і далі в універ за кордон якшо десь візьмуть чи довчитись в школі?

Рік після написання топіку працював віддалено в стартапі, через два — в офісі. Вибір школа+універ vs коледж не мав сенсу, якщо поглянути з досвіду.

ШКОЛА ШКОЛА!!! чувак после колледжа все равно в ВУЗ захочешь, но твои одноклассники будут на курс или два выше тебя. + в колледже мозг будут долбатьб как в школе с род собраниями, а в универе свобода и лучше качество. Дотерпи уже до универа.

Закончил колледж, поступил на 3 курс универа. Учусь на одном курсе со своими одноклассниками.
Свобода? Меня никогда не напрягали родительские собрания, никто на них не ходил.
Качество? Не знаю как у вас, но в моём колледже отличные преподаватели и неплохой материал преподавался. В универе сейчас всё на порядок хуже (преподаватели толковые есть, разумеется, но их мало).
Откуда инфа про «курс или два выше»?

А коледж можна названих и где находится?

для себя определился два года назад (сейчас выпускник), что не хочу колледж. Детство не вернуть. Мой хороший друг пошел в коледж (сисадмином хотел стать), по его рассказам из хорошего там только математика на уровне, но к сожалению компания так себе, в основном с друганами задрачивают в дотку и смотрят аниме. Искренне надеюсь что он станет сисадмином а не эникеем.
Так вот. Самый лучший вариант по образованию это заводить трактор в ту же польшу(тем более вам недалеко). Сам бы поехал,если бы не психологический барьер. Второй вариант- двойной диплом. Два оставшихся года постарайтесь подтянуть языки: английский хотя бы на b1-b2 плюс по возможности немецкий/польский. Если захотите после колледжа поступить в вуз то могут появиться какие нибудь проблемы (например в этом году бюддетныз мест для выпускников колледжей оч мало)

Расскажу свою историю и плюси и минусы,а решать должен сам.
После 9-го класа собрал я документы и поступил в колледж,не профильный к IT,но технический.Там была стпендия в 400 грн,а я хотел по скорее иметь в кармане хоть какието деньги,по-этому,вопрос поступать или нет сразу же отпал.
В первые годы в колледже учиться очень трудно,особенно на стипендию,а действительно хорошо проучиться пару курсов хотя бы нужно,что бы зарекомендовать себя с хорошей стороны и потом не иметь никаких личных терок с преподами,да и зачеты потом могут ставить чисто из-за фамилии.
После колледжа поступил я на заочку в универ,только сразу на 3 курс по сокращенной форме обучения и вот,через пару месяцев буду защищать диплом бакалавра.На магистра пока что не пойду,потом обьясню почему.
В IT я уже почти два года,после колледжа удалось найти работу,но это скорее фарт ибо компания взяла почти с нулевыми знаниями,платила немного денег,а на работе я уже все доучивал,к слову,это была удаленка и платили 1500 грн ПХП джуну.
Теперь по порядку:
1.Если останешься в школе,то без особого напряга за эти 2 года сможешь учить те технологии с которыми хочешь в будующем работать.
2.Если пойдешь в колледж,то там нужно будет усердно учиться и очень сложно будет учить технологии и делать домашку,поверь мне,нагрузки по учебе могут быть очень жесткими + новая компания,кто-то кого-то пригласит на пьянку или еще куда-то,на погулять,на то на другое,новые люди,нужно будет знакомится в итоге,первые 2 года о программировании можно забыть ибо не получится скорее всего все совмещать.
3.Если хочешь в будующем заниматься computer science,то в универ обязательно,если цель Software developer c зп 2500+,то тут как угодно.
4.Если у тебя слабо с английским,подтягивай инглишь,оставь программирование,но подтяни английский до среднего уровня,я его вот не знаю и зп у меня в гривнах=)
5.Как хочешь,но после колледжа получить еще хотя бы бакалвра,но нужно.
6.Почему я не пойду на магистратуру? Я принципиально не люблю платить леваки за контрольные,по-этому сдаю все сам,а для этого хотя бы раз в неделю но нужно появляться в универе и задрачивать преподов. Учиться таким образом и учить технологии и развиваться профессионально,очень сложно,по-этому в ближайшие пару лет я хочу заняться карьерой,а потом если буду думать о переезде,пойду получать магистратуру.
Я прошел путь — колледж — заочка универ,в итоге получу бакалавра,мне 21,работаю ПХП девом удаленно,зп 12 тыс грн.
Есть знакомый,прошел путь: школа — КПИ — на последнем курсе попал в интернатуру по джава,сейчас сидит в лидерах,зп 1800 у.е.Человеку тоже 21.

Я розумію, що в школі легше, ніж в коледжі... Але не мені.. В мене минулого і того року було по 6-7 олімпіад, і треба було всі сили вкласти в ті олімпіади..(І семестр — повністю районні олімпіади..) ІІ семестр — в мене 3 обласні олімпіади..
І як вчити самостійно програмування без ніяких курсів в маленькому містечку?

Я не совсем понимаю чем ты хочешь в будущем заниматься и не могу тебе ничего посоветовать.
Если ты так крут в олимпиадах,то может ну его нахер это формошлепство в бодишопах?) Попробуй поступить учиться в Польшу,к примеру.
Как учить? Удаленно учить)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Схоже, ти хлопець з ентузіазмом, тебе не заставляють вчитися чи щось робити, ти сам можеш занйти собі мотивацію, і це без перебільшення — дуже важливо і дуже добре. Так що, дуже бажано щоб ти займався тим що тобі подобається і тим що в тебе добре виходить. Якщо ти займаєшся олімпіадами і тобі це подобається і приносить хороші результати — то продовжуй цим займатись. Якщо тобі ці олімпіади задоволення не приносять або тебе заставляють — то просто тупо їх кидай і займайся тим до чого душа лежить.

Можу приклад свій розказати. Я був страшним забивайлом в школі, якщо мене не зацікавити, то я нічого не буду добре робити навіть якщо вмію, математику здавав на 3-4 (по 5-тибальній системі), хоча знав набагато краще. Я в школі добре займався економікою, коли такий предмет з’явився, це був цікавий предмет для мене, і я продовжив самостійно ним займатись навіть коли через рік предмет став факультативним, і навіть коли через пів року предмет відмінили зовсім. Я ходив на олімпіади бо мені подобалось, займав призові місця завжди. Вчителі просто ну ніяк не могли зрозуміти чому я цим займаюсь і були впевнені що я серйозно націлився на якийсь крутий економічний універ, хоча я казав що хочу стати програмістом а не економістом. Одного разу я просто забив на ці олімпіади, і став займатись якимись курсами по математиці, бо не міг займатись і економікою і математикою одночасно, а математика мені потрібна була щоб поступити в бажаний універ. І попри абсолютне нерозуміння вчителів «як же так, просто кинути такі досягнення в економіці», я просто взяв і кинув взагалі без ніякого суму, бо тими олімпіадами я займався просто так бо мені було цікаво, без ніякої цілі, а математикою я став займатись з великою мотивацією саме з ціллю поступити в універ.

Так що, подумай які там в тебе далекоглядні цілі, і чому ти займаешся тими олімпіадами і що важливіше для тебе. Якщо ти визначишся і будеш мати самомотивацію — все в тебе вийде, навіть в маленькому містечку, навіть виключно самонавчанням.

Я в свій час вибрав школу, потім університет.
Для мене це був найкращий варіант.

1. Всю необхідну математику я взяв в університеті. І я думаю, що жоден коледж цих знань не дав би на такому рівні і за такий час.

2. Програмування тебе ніхто ніде нормально вчити не буде, якщо не будеш кодити сам. Так що з цієї точки зору все рівно.

3. В школі 9-11 класи в голові були лише олімпіади різного сорту з програмування та трохи з математики. Це дало гарний фундамент для подальшого навчання та роботи. Коли на першій роботі (це було в 2-му симестрі 1-го курсу) колега не знав як написати простий синтаксичний аналізатор, я лише міг подивитися на нього великими круглими очима. Для мене це були базові речі.

4. Всі хто каже, що в університеті все фігня — праві лише на половину. Праві вони в тому, що закінчивши університет ти запросто можеш бути нікому не потрібен з тими навичками, яких тобі там недодали. І НЕ праві в тому, що в університеті ти маєш шанс отримати фунаменталні знання для цієї спеціальності + побудуєш широке коло знайомих спеціалістів (як інколи кажуть: розумні люди знають розумних людей).

5. Якщо хтось каже, що ці «фундаментальні знання» нікому не потрібні, повір, ці люди просто не вміють ними користуватися. Час від часу попадаються задачі, які без цих знань ти просто не здатен будеш вирішити.

Так що: ходи на олімпіади, йди в університет, програмуй все підряд і влаштовуйся на роботу з перших курсів. Будеш, як тут кажуть, 23-хрічним сеніором :), якщо не раніше.

Недавно закінчив там навчання. Якщо добре вчишся і знаєш математику, то поступити, я думаю, не важко. Корупція є. В загальному коледж дає хороший старт, для того, щоб почати займатися програмування. Бо навчаючись в коледжі, у тебе швидше зникнуть ілізюї, що після закінчення навч. закладу ти станеш програмістом, і почнеш займатися самоосвітою. Якщо щось ще цікавить по коледжу питай.

Бо навчаючись в коледжі, у тебе швидше зникнуть ілізюї, що після закінчення навч. закладу ти станеш програмістом, і почнеш займатися самоосвітою.
Не могли бы вы подробнее пояснить свою мысль? В частности, куда исчезают иллюзии о работе программистом и самообразовании после окончания колледжа, и что приходит им на смену?

напевно просто раніше стикаєшся з тим, що вже можеш/вмієш/хочеш щось розробляти,
або розумієш, що не вмієш і вже знаєш яку книгу треба прочитати аби навчитись...

На момент поступання, я не знав ні того який напрямок обрати в програмуванні, і за, що краще взятися. Тоді тобі здається, що після закінчення коледжу, тобі дадуть всі необхідні знання, і ти знайдеш собі роботу. Потім коли ти навчаєшся в коледжі, і тобі починають викладати програмування, ти починаєш розуміти в якому напрямку тобі потрібно працювати, ти починаєш бачити на якому рівні (низькому) насправді в тебе викладають програмування, та й усі інші предмети вцілому. Разом з тим приходить розуміння, що ніхто тебе програмування нормально не навчить, поки ти сам не візьмешся за це. Ну і після цього так сказати «посвітелння» ти вже починаєш читати потрібну книжку, займатися самоосвітю і вчити вибрану мову програмування.

Понятно, спасибо. Но наверное, так можно сказать относительно любого предмета, не только программирования. С другой стороны, программистом можно работать и на основе неполных, ограниченных знаний и навыков, как собственно, все и поступают. И постоянно приходится переучиваться в силу изменчивости технологии и конъюнктуры. Короче, век живи — век учись — дураком помрешь. :)

Я в свое время ушел из школы № 36 и перевелся в Лицей № 174 «Профессионал» в Харькове. Обучение 4-х годичное с 8 по 11 класс. Лицей платный и очень качественный. Весь бомонд, в т.ч. дочь Фельдмана, внук Туренко, внучка Бандурки учились там. Никакого былда и сявок, нюхающих клей не было. 1600 грн за семестр в 2001 году могли осилить не все обычные люди. Про коррупцию не могу сказать, т.к. не сталкивался. Три направления: экономисты, программисты и лингвисты, я естественно был погроммист.

Конкурс при поступлении 7-10 человек на место, серьезные (но не бестолковые) экзамены по физике, математике и программированию. В 7-м классе трудно что-то спросить по программированию, поэтому спрашивали по логике.

Представьте себе в 9-10-11 классе такой курсовой по программированию — написать на Delphi /С /Fox Pro довольно приличную программу за пару месяцев, а на «защите» курсового у вас есть 2 часа, чтобы внести требуемые изменения и обосновать. Не смог — получи 6/12. Смог — гораздо больше.

Что характерно: дрюкали всех, не выучил текст или не сделал задание по английскому — будешь ходить на дополнительные пока не сдашь. Не сделал домашку по геометрии, проверят всю тетрать и задания за весь семестр. Не решил физику — ....ну ты понел. И все учили и сдавали, отак.

Отчисление — 3 письменных замечания. Замечания выдавали за очень тяжкий (по меркам лицея) проступок например нажраться на дискотеке или ругаться матом в корридоре или еще за что-то. Я даже получил одно (но почему — не буду рассказывать). Это был «кнут», письменных замечаний боялись все. Не менее боялись Юрия Николаевича, зам. директора и учителя по истории, который блестяще знал свой предмет и кому я обязан почти всем, что я знаю по истории, кроме того он следил за порядком, особенно на дискотеках, не давая никому распоясаться.

К ученикам обращались на Вы и всегда уважительно, подзатыльники и рукоприкладство — из области фантастики...

Как там сейчас не в курсе. Но в 2001-2005 году было просто идеально. Была бы у меня возможность, я бы еще раз прожил те 4 года

Интересно, а чем потом занимались лингвисты и куда они устраивались работать? И вообще, есть ли в Украине приличные nl parsers, pos taggers, лингвистические базы данных типа Penn Treebank и прочая nlp машинерия, ориентированная на мову?

В основном не по профилю, а по связям, один из них стал генеральным директором уже в 17 лет, многие лет через 5-7 попали в IT, т.к. реальный сектор скукожился. Часть получала ВО за границей. Скилы на уровне 8-11 классов были приличные, экономисты даже получили младшего специалиста в 11-м классе, лингвисты отлично знали 2 языка (Eng, Ger), а некоторые — 3 (+Fr).

Ну, понятно. Не те лингвисты, про которых я подумал. :)

Я даже получил одно (но почему — не буду рассказывать)
делаем ставки, я за
нажраться на дискотеке

чорд, как вы догадались? :-)

В першу чергу все залежить від тебе. В Інтернеті купа інфи, якщо почнеш її зараз вивчати, то буде дуже чудовий вклад. А якщо буде людина, яка шарить, щоб тебе спрямовувала в більш менш правильному напрямку — взагалі круто.

А на рахунок навчальних закладів, мало інфи вхідної, так би мовити. Якщо ти відчуваєш сили чи фінанси і впевнений, що зможеш вступити до вузу, то краще в вуз імхо. Але пошукати і обрати, щоб там дійсно була толкова підготовка. Наприклад КПІ або Шевченка кібернетика. Але потрібно розуміти на скільки ти гарно соображаєш, особисто я б там би не зміг вчитися, думаю).

Як варіант, можеш покопати в напрямку комп’ютерної академії «Шаг», але знову ж таки, якщо є гроші за навчання, проживання...

Загалом, коли отримаєш паспорт, дивись ще в бік ІТ академій при всіляких крутих ІТ компаніях, типу СофтСерва, Епама. Знаю трьох людей, яких взяли в СофтСерв під час навчання в таких академіях. Але потрібно мати певні знання, щоб туди втрапити.

Бажано знати, що саме тобі цікаво було б програмувати. Якщо якусь 3д графіку для ігор, то тут без нормальної математичної підготовки не обійтися.

В любому випадку, не закидай математику і розбирайся з алгоритмами. Все залежить від тебе.

Все імхо.

Поділюся своїм досвідом. Пішов після 9 класу в коледж, цього року закінчив. З одного боку трохи розчарований, бо коледж не дав такого рівня знань якого б хотілося, тут і самтрохи винуватий. Одне що тут добре викладали це інженерну і комп графіку, і вищу математику(але де використовувати диф рівняння так і не знаю)). З іншого боку знайшов багато однодумців, тай тем для розмов набагато більше ніж було б з однокласниками. В деякий момент шкодував що не залишився в школі, але це пройшло. Я не шкодую щопішов вчитись. Якщоб мені тоді теперішній розум, то я б вибрав один з двох варіантів:
1: залишаєшся в школі, забиваєш на всяку фігню і читаєш книжки про програмування, програмуєш, мутиш красиві штуки. За два роки нормальної підготовки в тебе буде достатній рівень знань щоб піти на роботу, паралельно можна поступати до внз, чи денно чи заочно — євій вибір.
2: поступаєш в коледж, вчиш нормально ті предмети які цікавлять, інші на такім рівні щоб було зарах. Паралельно вчишся програмувати, шукаєш однодумців і разом робити якийсь проект(звучить фантастично але можливо), після коледжу маєш певний досвід і диплом, можеш йти на роботу і заочно вчитись, після коледжу немає смислу йти на стаціонар.
Обидва варіанти хороші, що вибрати — на твій смак. Єдиний нюанс — в нас середню освіту будуть робити платною, так що це додає один плюс другому варіанту
З.І. Куди піти вчитись у Львові хз, нічого там не знаю

Дякую, а в якому коледжі вчились ви???

Прошу.
Коледж електронних приладів у Івано-Франківську
З.І. Можна на ти)

Треба врахувати, що якщо житимеш в гуртожитку то з сусідами (по кімнати/блоку) які можуть заважати чи дозволити щось вчити не завжди щастить і може вийти так що під дверима будуть щоденно бухати, чи взагалі вриватись до кімнати всіляке нажрате бидло і чіплятись до тебе як до ботана.
Якщо звичайно ви будете проживати вдома, або арендувати житло для себе, то можна спробувати коледж. Якщо ж ні, то я би цих 2 роки краще посидів за обладнанним місцем дома де тебе годують, за тебе прибирають і можна сконцентруватися на навчанні, а не на побутових проблемах.
А знання в коледжі ви здобудете дуже сумнівні, але я можу помилятися.

Краще піти до ВНЗ якщо вже так хочеться мати диплом

До ВНЗ я планую йти чи так чи так.. Але чи школа перед ВНЗ чи коледж

В гуртожитках є плюси і мінуси.
Плюси в тому, що ти проводиш часу з такими ж людьми як і ти сам, з такими ж проблемам, і які так само навчаються. Багато чого можна спільними зусиллями досягти пребуваючи прямо в цій тусовці, а не домовлятися з кимось там десь там зустрітись і попрацювати. Легко спитати когось поради, чи потренувати мізки над вирішення не тільки своєї задачки. Загальнодоступність інформації зараз і інтернеті звичайно спрощуе навчання, але це всеодно не зрівняється з навчанням перебуваючи фізично поруч з такими ж студентами як і ти сам.

А мінуси — ви всі озвучили впринципі.

Дякую за відгуки..!
А ще скажіть, чи не вийде так що я після закінчення коледжу буду мати замалі знання з таких предметів, що вивчають в школі (матем., укр. мова...) якщо буду приділяти більше часу вивченню програмування, щоб добре здати ЗНО і поступити потім в університет чи інститут?

буду мати замалі знання з таких предметів, що вивчають в школі
Закончив, после техникума, университет, понял что техникум таки был покруче, во всяком случае в прикладных предметах, про школу я вобще молчу (10-11 класс, по-факту, протирание штанов). P.S.: Знаю людей которые и ПТУ закончили, и в армии отслужили, и весьма хорошими специалистами в IT после всего этого стали, вобщем, главное чтобы клепки были в голове на нужных местах, а получил ты знания закончив 11 классов и получив два университетских диплома или при свете лучины сидя на печи все изучил — это уже второй вопрос.

ДТСЭ им. Е.О. Патона (г. Днепропетровск) :-)

Если по той же специальности в ВУЗ идти,то ЗНО сдавать не нужно, только 1 экзамен(сам сейчас заканчиваю). Что ушел со школы не жалею, хотя был момент когда жалел, если уверен кем хочешь быть то иди в колледж, там научат тому чего в школе даже не знают, + много единомышленников

Вчився в подібному, відгуки хороші, навчання погане, поступити легко, корупція є.
Алгоритм:
1. Поступаєш в бурсу на бюджет.
2. За стипендію купуєш хороші книжки.
3. Читаєш хороші книжки на парах.
4. Йдеш працювати безкоштовно.
5. Закінчуєш бурсу.
6. Поступаєш на контракт на заочне відділення.
7. Працюєш.
Далі не скажу, сам на 7-мому пункті.

2. За стипендію купуєш хороші книжки.
Ну нащо цей геморой з макулатурою?

Не все є в пабліку, за грунтовні речі треба платити.

Ну как раз фундаментальны вещи давно выложены на всяких викибуксах, платить, может быть, прийдется за халтуру типа «выучи джаву за 21 день»

Дальше на собеседованиях вам рассказывают что ВО*0. И просят обжать пачкорд на время 8)))
Кстати если вы еще учитесь то негоже называть себя инженером.

А когда вы решаете попробовать себя в Uber/Twitter/Tesla/Linkedin/etc или тем более FAANG, то оказывается, что хорошо было бы еще магистратуру по специальности.

Ой, більше не буду, вибачте.

FAANG, то оказывается, что хорошо было бы еще магистратуру

Для гринкарты да. Для оффера важность[len(-1)]

Іди в коледж, потім працювати. Універ айтішнику не потрібний, хіба що ти computer science займатись хочеш.

А если релокейтить захочется? Без универа не получится. Хоть заочно — но лучше пройти его.

Якщо спеціаліст високого рівня, то роботодавця хвилюватиме відсутність корочки?

На практике — да. Так как вопрос не с работодателем, а с властями.

На практике — да. Так как вопрос не с работодателем, а с властями.
Можете рассказать сакцесс стори о том, как в Украине не взяли «специалиста высокого уровня» только потому что власти не разрешили именно из-за отсутствия корочки?

Легко. Посмотрите на условия виз европейских стран (та же BlueCard) или релокейшн условия в Канаду, Австралию и т.п. страны.

не заметил что ветка про релокейшн

Я сделал предположение

А если релокейтить захочется?
Прочитайте внимательнее.

Я и говорю, что не заметил в первый раз, что вы про релокейшен говорите.

Прочитайте внимательнее
вы прямо что-то невозможное требуете

Гугл в поміч, в соц. мережах по цьому багато інфи.
P.S. сам закінчував коледж.

Закончи колледж и иди в универ или сразу работать. Хуже чем в школе не будет.

Следующее объявление должно быть на тему «продаю колёсные диски», или «рецепт рататуя с тимьяном и розмарином», это ведь айтишный форум, фигли.

В колледже есть «айтишное» направление. Если бы человек при этом написал «интересуюсь компьютерами, пытаюсь программировать» — тема была бы вполне годным топиком.

У меня самого была подобная дилемма много лет назад. Не пошел, потому что побоялся конкурса в «престижный» колледж, и потому что не был на 100% уверен, что «найду себя» именно за компьютером.

Ога, а что там на счёт айтишного детсада? Я хз, чему учат в колледже, но это явно далеко от профессиональной темы форума. С тем же успехом можно наплодить тем «Я хочу освоить компьютер, посоветуйте компьютер». Вроде как по-айтишному, но на деле — флуд.

Например, я после 9 класса собирался идти в «Патентно-компьютерный колледж». Именно за компьютерной специальностью. Причем здесь детсад? Причем тут оффтопик форума?

Вполне взрослые мысли человека, желающего и «в АйТи», и имеющего к этому склонности.

Вообще-то здесь образование айтшников и всевозможные способы самосовершенствования в профессии — вполне топик.

Недавно были темы «какая специальность из близких к АйТи лучше в КПИ/ХПИ/ХНУРЭ/ХНУ ». Эдуард Рубин также не раз рассказывал нам здесь о его продвижениях именно айтишного образования в его колледже. Посему не вижу причин сразу тему «посоветуйте что и как в плане колледжа и айтишной специальности» записывать в «балаган» и «оффтопик».

Ну та, взагалі не в «тєму» пишу — Розділ «УЧЕБА»...
Не хочете допомагати — не треба....

Вот писал же уже владельцам ресурса... пора закрывать балаган и давать писать посты только тем, кто заапрувлен, подходить по возрастной категории и имеет дело к IT...

Дожили, школьники посты писать начали...

Хм.. давайте тогда еще и ученические права выдавать и на дорогу выпустим... не ну а че тут такого? Не грех опытным автолюбителям поделится опытом...

страшно? ;)
вже потрошку наступають на п’яти...

Давайте возродим старый баш! Долой школников, гопов и дибилов с баша! Даешь ИТ-шутки и программерско-ориентированные цитаты! Скажем НЕТ выдуманным цитатам, блондинкам, студентам и прочему малолетнему отребью! Костик, 11 лет, Кировоград.
bash.im/quote/400810

А нахолєру воно тобі здалося?)Спитайся в мамки, якшо не можеш вирішити таке складне питання.

Підписатись на коментарі