×

«Зіркові» сертифікації: іспити для найкрутіших

Безсумнівно, сертифікація є вагомішою для молодих спеціалістів і тут я маю на увазі не вік, а саме досвід. Якщо про вміння програмувати з наявності сертифікату судити важко, то серйозність намірів, наполегливість та бажання навчатися можна сміливо зараховувати кандидату в позитив. Є гарне порівняння сертифікату з хорошими кросівками: поганому атлету вони не допоможуть, але при рівних силах перемозі посприяють. Приблизно така ж ситуація на ринку праці в умовах зростаючої конкуренції.

Якщо ж з початковим та середнім рівнями сертифікації все більш-менш зрозуміло, то на кого розраховані експертні? Навіщо «зіркам» підтверджувати свої знання та ще й за гроші? Розглядати сертифікацію як потужний інструмент розвитку з мотиваційною складовою у вигляді ціни і приємною нагородою вкінці, в даному випадку замало. Тут задіяне випробування, відчуття обраності та особлива аура самої програми. І, однозначно, непорушна її репутація! Це саме ті випадки коли дампи вам не допоможуть, а позитивний результат неможливо буде пояснити хорошою пам'яттю на прочитані книжки. Cаме ті випадки, коли ви будете безмежно пишатися своїм сертифікатом в золотій рамочці на стіні. Про що це я? А я про найважчі і, відповідно, найпрестижніші, ІТ-сертифікації в світі. Розглянемо лише кілька з них, а інші можна обговорити в коментаряхJ

Отже, розпочнемо з Information Technology Infrastructure Library (ITIL) — ресурсу, який був створений англійським урядом у 1980-х для стандартизації ІТ менеджменту, і їх найвищим рівнем сертифікації — Master Qualification Certificate.

Cертифікація ITIL Master визначає здатність кандидата впроваджувати принципи, методи та техніки ITIL в бізнесі. Для її здобуття вас попросять пояснити і захистити власні рішення, прийняті в життєвих ситуаціях на основі ITIL-знань, продемонструвати їх довготривалу ефективність та переваги для бізнесу. Тобто, такий собі проект з письмовою частиною та усним захистом. Кейси вибираються самостійно, тому немає ні офіційного силабусу, ні підготовчих курсів. Головне в програмі — це власні знання та досвід. Передумовами є рівень ITIL Expert (відповідно і ITIL Foundation) та, як мінімум, п’ятилітній досвід роботи в IT сервіс-менеджменті. Спершу кандидат повинен подати резюме і опис свого проекту. Після погодження — робочий пакет і, якщо його теж погодять, пройти інтерв’ю з групою експертів, щоб захистити працю. Ціна розгляду проекту — орієнтовно USD 4000 плюс усі супутні витрати. За це обіцяна безцінна можливість якісно попрацювати над власними навиками в підготовці до безперечно кращих кар’єрних перспектив. В даний час в світі нараховується менше 40-ка ITIL Майстерів. Детальнішу інформацію про ITIL можна знайти на офіційному сайті AXELOS. Іспити ж надаються уповноваженими інститутами, мережі яких широко представлені Сертифікаційними центрами в більшості країн.

Продовжимо наш список однією з найстаріших і найвідоміших топових IT сертифікацій — Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE).

CCIE була створена у 1993 році і в ті часи була однією з перших IT сертифікацій, яка охоплювала практичну складову. До 2008 року CCIE визнавалася найбільш оплачуваною сертифікацією для ІТ-спеціалістів за версією TechRepublic & Global Knowledge і до сьогодні іспит вважається одним з найцінніших і найважчих. Сертифікаційна програма зазнає постійних оновлень, переглядаються інструменти та методології тестування для забезпечення їх унікальності та актуальності. Встановлений більш ніж 20 років тому стандарт не втрачає позицій і сьогодні. Проте, не обійшлося і без змін. Колись єдиний іспит тепер розділений на 7 напрямків спеціалізації, найпопулярнішим з яких є CCIE Routing and Switchin (інші: CCIE Collaboration, CCIE Data Center, CCIE Security, CCIE Service Provider, CCIE Service Provider Operations, CCIE Wireless, всі детально описані).

Для здобуття CCIE сертифікації, потрібно здати не лише письмовий іспит, ціна якого $400, а і 8-годинну практичну частину ($1600). Очікується три-п’ятирічний досвід кандидата та, принаймі, 18 місяців підготовки. Хоча офіційних даних і немає, але дослідження вказує, що в світі нараховується приблизно 14779 CCIE- сертифікованих, включаючи активні, неактивні і зупинені статуси. Ця статистика складає менше 3% від усіх сертифікованих фахівців Cisco і представляє менш ніж 1% мережевих фахівців за даними Cisco. Цікаво, що володарями іншої сертифікації — Cisco Certified Architect — найвищої акредитації в програмі, на сьогодні є лише 10 фахівців у світі.

Не менш вражаючою та важкодоступною є сертифікація VMware Certified Design Expert (VCDX) — топовий рівень іспитів VMware. Як і CCIE, VCDX має кілька напрямків: Data Center Virtualization, Cloud Management and Automation, Desktop and Mobility, Network Virtualization.

Програма розроблена для ветеранів дизайну, які хочуть продемонструвати свій досвід в технології VMware. Сертифікація досягається через унікальний процес подання проекту, який кандидати повинні успішно захистити перед експертною комісією. Передумовою проходження є наявність статусу Advanced Professional.

Доступними, але не обов’язковими є підготовчі курси. Захист триватиме близько двох годин, з яких не менше 15 хвилин відводиться на презентацію дизайну, одну годину — на запитання-відповіді, 30 хвилин — на розповідь про труднощі в розробці в режимі дискусії та 15 хвилин — на проблеми в імплементації. Звичайно, все це англійською мовою. Такий відбір перевіряє готовність кандидата долучитися до елітної групи архітекторів світового рівня, яких, до слова, на сьогодні є лише 190 (дані про кожного доступні за посиланням). Подача заявки коштуватиме $300, захист — $900. Витрати на дорогу httpтеж суттєві: наступний розгляд відбудеться в середині жовтня 2015 року у Пало-Альто (Каліфорнія, США), Фрімлеї (Велика Британія) і Сінгапурі. Графічний опис показує основні кроки програми, детальніша ж інформація подана на сайті VMware.

Однією з найважчих в нашій підбірці є сертифікація Offensive Security Certified Expert (OSCE). Признаюся, дізнавшийсь, що іспит є продовженням он-лайн навчального курсу, я спершу була дещо розчарована. Та, вникнувши в програму і прочитавши відгуки, розчарування перейшло в захоплення. OSCE однозначно, є одним з найцікавіших сертифікаційних викликів, про які мені доводилося чути! Розвага починається ще перед самою подачею заявки на курс. Реєстрація неможлива без попереднього виконання двох-крокового завдання з пошуку реєстраційного коду і секретного ключа. Ось так виглядає перша складність. Подолавши її, кандидат потрапляєте на тренінг Cracking The Perimeter (CTP). До його послуг надається VPN доступ до віртуальних лаболаторій і навчальні матеріали, включаючи 3,5-годинний HTML/Flash відео-курс й посібник з 145 сторінок. В процесі буде багато практики, чим і славиться CTP. Успішний результат забезпечується великою кількістю досліджень та неабиякою завзятістю. Коли ж матеріал пройдено і практичні завдання відпрацьовані, студенти готові до наступного кроку — насиченого 48-годинного OSCE сертифікаційного іспиту — практичного, результато-орієнтованого заліку, який відбувається в ізольованій VPN мережі. Скласти його потрібно в межах 90 днів з часу проходження курсу.

Омріяна OSCE сертифікація присуджується кандидатам, які успішно здобули адміністративні права до систем цільової мережі. Offensive Security Сертифіковані Експерти в змозі ідентифікувати найменш помітні вразливості й помилкові налаштування в різних операційних системах і здійснювати контрольовані атаки. Інтенсивна 48-годинна експертиза демонструє їх високий рівень наполегливості й рішучості, а також здатність Експертів мислити латерально і ефективно діяти в умовах підвищеного напруження. Ціна CTP курсу разом з 30-денним доступом до лаболаторій та OSCE складає USD 1200. Офіційна кількість сертифікованих не розголошується.

Особисто мене жодна з цих програм не залишила байдужою. Це справді елітні клуби з хорошою репутацією та ретельним відбором. Потрапити в «касту обраних» важко і не дешево, та нові знайомства і перспективи, однозначно, вартують цього. Отже, «зіркового» Вам професійного росту та успішних, непересічних випробувань!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

А скільки сертифікатів отримала сама п.Оксана, автор статті?

Якщо Вам цікаво, то 5 професійних прокторських від Pearson VUE, Prometric, Castle, Kryterion і ETS, які щороку поновлюю. Інші — заборонені для здачі особам, залученим в процес тестування

Цікаво, звичайно) я про ті сертифікати, які згадані в статті) Які Ви вже отримали? і, найважливіше, які з них стали Вам в нагоді? дякую)

Я так розумію:відсутність відповіді і є відповіддю? дякую)

Та ні, просто надто ціную свій час, щоб витрачати його на непотрібні коментарі особам, які не читають попередні: «Інші (сертифікації) — заборонені для здачі особам, залученим в процес тестування». Володимире, не буду більше коментувати ваш тролінг, вибачайте:(

Вибачаю:) І далі не розумію як людина, яка їх не здавала може про них писати, до того ж я питав, про те, як ті сертифікати використовуюються в роботі, це теж тролінг? вибачте за витрачений на мене і читачів ДОУ час)

Безсумнівно, сертифікація є вагомішою для молодих спеціалістів

Для любого спеца самым важным является количество сделанных проектов, а то, что здесь предлагают это очередной развод на бабло. За 15 лет мои сертификаты (Новелл и Микрософт) ни разу не были востребованы, так, очередной пункт в резюмешке, на который никто не обращал внимания. Для работодателя нужны не бумажки, а ваши знания и опыт работы.

Цисковские сертификаты в свое время вполне рулили. Ибо более мение показывали что человек пришедший к вам тюнить бек-бон более-мение разбираеться в вопросе, а не просто мануалов по настройке роутера почитал.
Для программистов в нынеших условиях ценность значительно меньше.

Цисковские сертификаты в свое время вполне рулили.
Як колишній володар сертифікату CCNA, який отримав після закінчення вузу можу з чистою совістю сказати, що він мені зовсім не пригодився і не допоміг. Це був 2012р.

Ну вы вроде и не админом у провайдеров работаете.

Ну але був час, коли я хотів працювати по спеціальності. І навіть пробував..... Проте мені тоді пропонували тільки тех. підтримку.....

Этот рынок в наших краях совсем не такой как рынок разработки.
Ну и тех поддержка тех поддержке рознь, одно дело сидеть на телефоне «проверте включен ли компьютер в резетку», совсем другое устранять неполадки на бек-боне.

А как подготовиться к

OSCE
? Там написано что курс не introductory level. Есть рекомендации по introductory? Буду благодарен

да ладно, джава из зе паст :)

Підписатись на коментарі