Вартість життя у Нью-Йорку

Оскільки багатьом цікава вартість життя за кордоном, то наведу цифри по Нью-Йорку.

Майже з самого початку нашого життя тут ми почали нотувати всі витрати. Частково це було зроблено для того, щоб моніторити картки на рахунок зайвих транзакцій, частково для того, щоб розуміти, скільки нам потрібно в середньому грошей на життя.

Не дивлячись на те, що тут можна було б скористатись онлайн-сервісом Mint.com, який сам рахує витрати по рахунку і групує їх за категоріями, я для себе обрав програму iBank. Вона також дозволяє імпортувати транзакції з карткового рахунку, але я вирішив робити все вручну — таким чином я зможу враховувати витрати готівкою, або заносити в нову категорію (наприклад, подарунки).

Отже, беремо до розрахунку річну зарплату, як це прийнято у США. Її ділять на кількість виплат протягом року. Приміром, в моїй компанії платять двічі на місяць. Нехай це буде суто довільне число $60,000. В місяць виходить сума $5000 до податків. На роботі кожен працівник має заповнити форму W-4 (Employee’s Withholding Allowance Certificate), де він вказує інформацію (сімейний стан, наявність дітей тощо), на основі якої потім вираховуються податки. Ви можете при бажанні платити більше, щоб в кінці року отримати повернення, або навпаки не доплачувати, але в кінці року доведеться доплатити. Якщо сума боргу перевищує $1000, то доведеться до того ж заплатити штраф.

Отже, двічі на місяць у чеку буде фігурувати сума $2500, з якої можуть бути вираховані наступні витрати:
— федеральний податок
— податок штату
— витрати на транспорт (проїзний на метро, пальне тощо)
— medicare (страхування здоров’я по старості)
— медичне страхування, згідно обраного плану (необов’язкове, але в США без страховки краще не жити)
— стоматологічне страхування
— страхування зору

Мені також доводиться платити податок міста Нью-Йорк.

В моєму випадку (одружений + одна дитина) податки за 2012 рік + витрати на проїзд та страхування склали близько 23%.

Гаразд, нехай в місяць на руки виходить сума $3850. Насправді ця сума залежатиме від багатьох факторів — чи ви одружені, чи є у вас діти, чи сплачуєте ви іпотеку тощо.

З цих грошей обов’язкові платежі — оренда квартири, комунальні послуги, продукти харчування або ресторани.

Вартість оренди залежить лише від ваших можливостей. Скажімо так, непогану односпальну квартиру у Брукліні можна орендувати за $1400 (Bay Ridge). На Манхеттені — за $1600 (Hudson Heights). Це будуть старі будинки. Можливо, квартира буде після ремонту. Але я навів цифри по недорогим районам. Чим ближче до Даунтауна, тим площа квартири менша, а вартість більша. Варто додати, що я навів приклади районів, котрі сам знаю, де сам шукав житло. Можно знайти і дешевше, проте в гіршому місці.

Продукти харчування.
Тут також все відносно. Про нашу сім’ю можу сказати, що в середньому у нас виходило $600 на місяць. Вечеряємо ми переважно вдома. Витрати на ресторани у нас були до $200 на місяць. Але мушу зазначити, що і на каву + десерт може також витрачатись близько $200.

Комунальні послуги.
Зазвичай по Нью-Йорку ця сума може сягати $50-80 для односпальної квартири. Сюди входить електрика та газ. Опалення зазвичай включено. Оскільки я жив в кондомініумі, де все було зроблено автономно, то і платив відповідно — за електрику, за газ, за гарячу воду (в квартирі є окремий бойлер) та опалення. У мене в середньому виходить $130. Влітку через використання кондиціонера ця сума сягала близько $200, а взимку через опалення стрибала до $250-300. Цей момент треба враховувати при оренді квартири.

Інтернет
Інтернет тут не дуже дешевий, порівняно з Україною, і швидкість залишає бажати кращого. 15 мегабіт кабельного Інтернету (аналог Волі-Кабель) коштує $40. Аналогічна швидкість оптоволоконного інтернету (Verizon FiOS) вже коштуватиме $70.

Мобільний зв’язок.
Unlimited-пакет (необмежені SMS, розмови та Інтернет) можна купити за $50 на місяць (T-Mobile). Контрактний iPhone вийде дорожче — з $60 починається найдешевший пакет.

Діти
Для сім’ї з маленькою дитиною додатковими витратами може стати дитячий садочок, вартість якого в середньому коливається в межах $500 (Бруклін) — $2000 (Манхеттен). В нашому районі місяць садочку (з 9 до 18, харчування дитини включено) коштує близько $1000. За візою H1B дружина не має права працювати, тому це вам вирішувати, чи віддавати дитину у садок. Після 2 місяців перебування у Нью-Йорку ми вирішили таки віддати на 3 дні на тиждень. Це, як мінімум, спілкування для дитини. Також там вона потрохи вчить англійську мову.

Одяг.
Ходять міфи про те, який дешевий одяг у США. Частково це правда. Так, на розпродажі можна купити дуже дешево. Але хороший одяг і коштує дорожче. Звісно, це у будь-якому разі набагато дешевше, ніж купувати його в Україні.

Податок з продажу.
Це один з моментів, який часто не враховують. В Нью-Йорку є Sales Tax, який складає 8.875%. Але він не розповсюджується на продукти харчування. Це ще один аргумент до того, щоб готувати вдома. Харчування ж у ресторанах або готова їжа вже оподатковуються.

Також немає податку на одяг та взуття, які дешевше за $110. Тому, частіше за все, податок вам не доведеться платити. До того ж завжди можна поїхати у сусідній штат Нью-Джерсі, де багато торговельних молів і де немає податку на одяг. Є купа варіантів як уникнути податку — наприклад, купувати в Інтернеті. Якщо у компанії, яка продає, немає представництва або складу у Нью-Йорку, то вона не має права стягувати цей податок.

Деякі середні цифри, які можуть бути цікаві:
— чоловіча стрижка коштує від $20 і вище. Також тут є нормою залишати чайові перукарю
— 15% — мінімальна сума чайових у ресторанах. Її зручно рахувати. Просто помножте в рахунку поле Sales Tax на 2 — приблизно це і буде 15%.
— $3.5 — галон молока (близько 4 літрів)
— $3 — кілограм яблук з фермерського ринку
— $7 і вище за обід (великий салат або сендвіч)
— $300 — пломба у нескладному випадку
— $59.50 — таксі від аеропорту JFK до Манхеттена ($52 — єдина ставка, $7.50 — платний в’їзд через міст)
— $2.5 — одну подорож у метро/автобусі
— $4 — кава-латте середнього розміру
— $1 — фільтрована кава в кіоску біля метро
— $1 — шматок звичайної піци
— $3-7 — пиво у барі/пабі
— $12.50 — квиток у кіно
— $10 — абонемент на місяць у наш місцевий фітнес-клуб
— $3 — смажені горішки з карамеллю у Центральному парку.

За рік я заплатив близько $7000 за медичне страхування, а також близько $1000 на ліки, відвідування лікарів, стоматологію тощо (це сума на сім’ю з 3 людей). Цього року планую трохи зекономити — на роботі відкрив Flexible Spending Account (FSA), який дозволяє протягом року перераховувати з зарплатні певну суму до податків. Ці гроші можна витрачати виключно на медицину. Недоліком є те, що сума, яка залишиться в кінці року згорить. Але якщо ви плануєте, наприклад, операцію, то це дозволить зекономити близько 30%.

Найдивніше для нас було те, що за рік ми майже $1000 витратили на концерти

Їхати чи не їхати до США, вирішуйте самі. Загалом, в Україні IT-фахівцю зараз живеться доволі непогано. Якщо є власна квартира, то переїзд до іншої країни може бути пов’язаний з певною втратою комфорту. Все це, звісно, дуже індивідуально, тому і немає загального патерну.

Якщо є якісь питання, то можете задавати у коментарях.

p.s.
кому цікаво, я веду блог, де пишу про нью-йорк та викладаю фотографії — newyork.andriyprokopenko.com

update:
може комусь буде цікаво почитати про плюси та мінуси життя у нью-йорку — newyork.andriyprokopenko.com/...​nd-cons-of-living-in-nyc

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Здравствуйте Бывалые ! Пожалуйста посоветуйте как устроиться на практику в IT компанию в NY, ( - без особого опыта в програмировании) чтобы рабочего опыта набираться. На данный момент мне уже аж 30 :( , только начал изучать C++ в Brooklyn College ( по первому Украинскому образованию экономист). Проблема в том что основная работа занимает порядком 55 часов в неделю, так как жизнь и образование в NY дорогие. Готов работать в выходные или по вечерам дистанционно... Заранее всем СПАСИБО !

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А які IT професії затребувані в Штатах? Я тільки на початку шляху, але помалу втягуюсь, тож хочу цілеспрямовано йти вже до цілі)))

А пробовали не платить income tax? SAPF и всё такое.

Похоже что Уэсли Снайпс тоже пробовал, но прогадал с адвокатом. Я тут просто читал, статьи Фридмана, и там также указывается что директора IRS признают что 1/5 часть налогоплательщиков перестала платить подоходный.

Наскільки високі шанси в українських ІТ нової хвилі (9-14рр) створити свій стартап в США?
Якщо в Україні стартап $50-250k, скільки потрібно вкласти в аналогічний проект в США?
Є можливість(час, тощо) робити свої проекти при роботі в американській компанії?

У США/Ізраілі seed — $20’000.

Andriy Prokopenko, все правильно описал. С какого города из Украины переехали и каким образом? по гринке?

Переїхав з Києва по H-1B

хорошо что по приглашению на работу, так уже упрощает )

Каким образом вариант H1B проще варианта, когда на руках уже есть гринка?

Зелена карта, безсумнівно, краще. Перевага H-1B в даному випадку лише в тому, що вже маєш роботу. Але з IT-спеціалністю, в принципі, не так вже і складно знайти на місці

— $300 — пломба у нескладному випадку

Это до страховки, я так понимаю?

це те, що виставляють страховій компанії. з цієї суми ви з кишені заплатите згідно умов стоматологічної страховки

Кстати на тему перебираться в американщину — пришел спам такого рода, может кому-то будет интересно, вроде как по силу многим месным сеньерам и лучше того что тут про бодишоп говорили

I have a unique client in Silicon Valley that is the leader in their market niche, is porting their architecture from a static model delivery to a SaaS model and delivers a product that is a critical factor that affect the capital markets across the globe. This client prices risk for 60% of the global insurance/re-insurance market.

We need a C#/C++/.NET engineer with professianl algorithm, data structure, and design pattern experience.

This role is as big data as big data gets. If you get excited about BIG challenges, then I need to speak to you.

FULL RELOCATION PACKAGE AND VISA/GREEN CARD SPONSORSHIP.

IF YOU HAVE WANTED THE CHALLENGE OF DELIVERING TOP TIER INNOVATION IN A BIG DATA ENVIRONMENT WITH A SILICON VALLEY COMPANY THAT HAS DOMINANT MARKET SHARE OF THEIR MARKET NICHE, THIS IS YOUR CHANCE.

Please let me know when I can contact you.

могу скинуть мыло товарища тем кто заинтересовался, вроде как обещают и визу и карточку делать и платить не обижать, хотя может и спам

Знаком я уже несколько лет с одним человеком в штатах- у которого есть своя фирма- бодишоп. Через него — точно знаю- получил h1b один мой знакомый. Я все долго не решался с ним сойтись. Вообщем предлагает подать на h1b для меня. но есть пару «но».
1. у него нет своих проектов.
2. зп начнут платить как только меня продадут
3. все затраты на оформление h1b мои
4. проживание и релокейшн за мой счет
5 обещает рейт на Corp-to-Corp около 50$
В год чистыми после вычета налогов и процента которые забирает его компания и компания (~13%)посредник- 50K$- из этой суммы надо будет самому покрывать страховку и ну и полностью себя обеспечивать.
Т.е. в итоге- ~$4.5K надо на h1b (подача, премиум рассмотрение, услуги адвоката)
+перелет~$1K
+гостиница на первый месяц- $???? (не известно сколько прийдется искать работу) Допустим 50$ сутки (это очень дешево и гостиница будет соответствующая) то в среднем это еще +$1500
Итого по выходит- что за свой счет по не совсем легальной схеме без гарантий -переезд выльется в $6500

Посмотрел я на все эти пунты трезвым взглядом- что может еще пару лет назад я бы ввязался в такую авантюру- а сейчас и тут хорошо.
Ну и кроме того, не покидает мысль нормально подучить все эти алгоритмы и структуры данных- да и получить оффер амазона/гугла/микрософта. Всеже- по комфортней будет.

Это еще к тому же незаконно. Сейчас не разрешают перепродавать программистов так как делает твой бодишоп. Контора обязана платить тебе ЗП указанную в офере пока ты у нее сидишь. В теории можно потом будет этим воспользоваться и сострич деньги с конторы, т.к. за h1b fraud начали как то в тюрьму на пару лет сажать.

Якщо є сімя — то за 50К при тому що нема страхівки буде складно будь-де, ще залежить де фірма — якщо на побережжях, то оренда буде дорога, 50К — навіть на одного буде мало, а на сімю тим-більше.

Проблема ща на Украiнi дехто вибачте зажрався, 50к — взагалi-то медiана зп по штатам)
Але ж ми звикли належати до «iлiти»)))

так при чем тут это? У программистов зп больше примерно раза в 2. Так что тоже выходит ылита, но не настолько :)

Только учтем что условный Штат А от условного штата Б как раз и различаться будет в 2 раза.
К слову 50к — медиана по доходу на семью.
Кто вам сказал про 2 раза?

Кто вам сказал про 2 раза?
Поисковая машина:
lmgtfy.com/...eveloper salary
A software developer’s average salary, $96,260, is higher than most other occupations on our technology jobs list.
Я все долго не решался с ним сойтись. Вообщем предлагает подать на h1b для меня. но есть пару «но».

Я думаю, что не стОит на такие условия соглашаться. Мягко говоря.

Очень хороший пост, спасибо.
Если автор не против, добавлю еще один сборник информации о НЙ
samsebeskazal.livejournal.com

Ну и следует учитывать, что $60т это очень маленькая ЗП для НЙ.

так, цей блог дуже цікавий — читаю його із задоволенням

по наведених цифрах видно, що 60K не для українського IT-фахівця. середній дохід сім’ї по місту Нью-Йорк близько 50K (quickfacts.census.gov/...36/3651000.html)

Мне вот всегда было интересно, а признаются ли там наши водительские права или нужно переcдавать?

Действуют в течение 30 дней с момента прибытия, за это время вполне успеете пересдать.

Особые правила в NY? В Калифорнии можно всю жизнь с украинскими ездить. Другой вопрос, что неудобно — их не признают за ID

По закону тебе дается какой то период(кажется три месяца) на сдачу местных прав.

За ID права везде признают. Если вообще признают за права — значит автоматически признают и за ID. Пиво на них покупать можно, например. Другое дело, что это не американский ID. А требование получения локального водительского удостоверения в случае длительного проживания на территории члена-участника международной конвенции — один из пунктов самой конвенции, согласно которой те же права чужой страны вообще всеми странами-участниками признаются. Но именно временно.

Не знаю как где, а в WA чтобы купить алкоголь или пойти в бар нужен government-issued ID или passport. Украинские права не катят, хотя по ним можно спокойно брать машину напрокат и кататься.

А если у тебя борода, да и вообще на фаната Бибера не похож, всеравно требуют? Блюдут закон или здравый смысл имеют?

Как когда. Но чаще спрашивают у всех.

всеравно требуют?
Требуют всегда, если новое рыло на кабаке появляется. Это для того, чтобы в случае чего — чтобы знать своих клиентов, на кого стучать копам. Ксерокопия прокатывает. У меня в Чикаго так было в каждом новом баре, на другой день уже не спрашивали, да и барменша потом просветила.

Требуют и не пускают даже если видно что тебе 70 лет. Нам сказали в клубе что ваш столик будет ждать и как только вы вернётесь с ID вас пустят, вернулись с украинскими DL пустили.

Мне по украинским без проблем продавали. Хотя они их дольше изучают чем местные, да.

Мне по украинским без проблем продавали. Хотя они их дольше изучают чем местные, да.
Наверное в разных местах по-разному. Иногда вообще не спрашивают (забывают?). Но в Pike Place Brewery, например, меня завернули с укр правами :)

Це залежить від штату, в NY потрібно здавати і теорію (але теорія там не як кримінальний кодекс з 5тьма вложеними підпунктами), і водіння. В NJ, для прикладу, потрібно лише теорію. Ну і це звісно, коли постійно проживати, а туристам нічого не потрібно.

Или я плохо считал или на 60 тысяч в Нью-Йорке не проживёшь.

проживеш, просто не так комфортно
середній сімейний дохід по місту Нью-Йорк близько $50К

Мой знакомый постдок живет на 42K в год на Манхеттане :) Один, правда. Но, говорит, что терпимо, обратно в УА не хочется.

а де саме на Манхеттені? Бо це доволі мало, якщо чесно. Навіть, якщо одна людина

В Гарлеме, в районе 120-й улицы. Правда снимают на троих(таких же пост-доков, как и он) квартирку, и делят быт тоже на троих... но всех все устраивает. Наверное, пока семьи нет, я бы тоже снимал 7 квадратных метров на Манхеттане и жил напротив офиса :) Мне кажется, семейным в NYC делать нечего. С семьей надо ехать в Джерси. А на Манхеттан ездить разве что в центральном парке погулять.

тоді це більш-менш реально. 120 вулиця — це не так і погано — лише 10 вулиць до Центрального парку

Ну так він же постдок. Це не звання, це щастя)

Можете, будь-ласка, детальніше розповісти про medicare (страхування здоров’я по старості) !

Хорошая статья.

Что хотелось бы добавить:

60k для NY и в целом для IT в штатах это очень маленькая зарплата. Украинские сеньеры с их 3k+ достигли потолка, в то время как украинские сеньеры на H1b в штатах с $60k только в начале карьерной лестницы, где зарплаты доходы в 200k и больше в год вполне достижимы.

У украинского сеньера есть возможность пройти интервью в MS или Amazon и получить со старта на много лучшие условия.

На H1B ваша супруга не сможет работать (ее виза H4), если запущен процесс получения GC, то она сможет работать после получения EAD, что происходит относительно быстро.

NY не типичное место для америки, соотвественно статьи расходов несколько другие и отличаются в меньшую сторону. Например, расходы на авто страхование и жилье могут быть на много меньше.

Страховка на медицину и дентал у разных работодателей отличается. Очень часто она на много лучше той, про которую рассказывает TS. В топ компаниях мед старховка обычно покрывает всю семью и платится работодателем.

По поводе налогов, автор пишет:

Якщо сума боргу перевищує $1000, то доведеться до того ж заплатити штраф.
это слишком упрощено и не для всех выполняется.
где зарплаты в 200k и больше в год вполне достижимы.

это где именно? 200К это уже зарпалата слабенького СТО, имхо .. У инжинеров, даже сеньеров, потолок ниже

тоді у Facebook найвища зарплата для Software Engineer $607k :))) що малоймовірно схоже на правду

хоча це може бути хтось з ранніх працівників з великою кількістю акцій

Залежить від інженера

найвища зарплата для Software Engineer $607k

между зарплатой и доходом есть разница. 607k это stock bonus, о чем написано здесь: www.glassdoor.com/...72_D_KO9,26.htm

там Александреску оптимизирует, думаю он эту зарплату и получает...
в одном из докладов он сообщил что оптимизировав систему на 1% можно экономить процессорного времени на сотни тысяч долларов.

не буду спорить, потому что сам доверяю глэсдору..
тем не менее даже очень сеньорные ребята с которыми приходится общаться останавливаются где-то около 150-170К ...
+ существует мнение что в больших конторах (аля Гугл и тп) зарплаты всреднем немного ниже средних по рынку...

можно получать и 200К и больше, просто это уже индивидуальные случаи...

существует мнение что в больших конторах (аля Гугл и тп) зарплаты всреднем немного ниже средних по рынку

существует мнение, что это не так

можно получать и 200К и больше, просто это уже индивидуальные случаи

я говорил, о том что цифра в 200k достижима и не более того. То что все ее достигнут я не обещал. Точно так же, на Украние не все сеньеры могут получать 5k

существует мнение, что это не так
окей, тогда скажу конкретно про Гугл. У меня знакомый недавно проходил туда собеседование .. и в итоге деньги, которые предлагали там, оказались всреднем чуток меньше чем в других конторах .. + слышал такое-же от некоторых людей, которые там работают .. Гугл просто компенсирует это с легкостью престижем и плюшками ...
Люди там работают по несколько лет, а потом, если хотят денег, с легкостью находят чтото вкуснее ... ибо ж «после гугла» :)

Но опять же это выборка нерепрезентативная .. Может гласдор и прав :) с ним спорить сложно

Это нормально — они дают меньше денег потому что у человека в резюме появится мировой бренд — а не «Тютькин и компания» из урюпнска — а также потому что неизвестно где будет стартап через год — тот старт ап который сегодня вас переманивает зарплатой в Хk

Это нормально — они дают меньше денег потому что у человека в резюме появится мировой бренд

это не верно

окей, тогда скажу конкретно про Гугл. У меня знакомый недавно

друзья в гугл есть не у вас одного, и истории у всех разные,

btw, работники гугл есть на этом форуме тоже, пусть они сами расскажут

друзья в гугл есть не у вас одного
ой както все так напряженно )) Поставлю Вам плюсик и соглашусь :)

Бытует мнение, что у гугля зарплаты для сеньоров вполне себе на приличном уровне, а вот миддлы и джуниоры покупаются оптом по заниженному прайсу.

может и так.. Вполне правдоподобно ..

monster.com — все прозрачно — вот только минус налоги, минус головняк с перездом, минус осадок что вы все равно не свой/своя..

нууу ... жить вообще большой головняк :)
про «не свой/не своя» — это спорно ... тут если иметь правильный настрой — то все ок .. Тут все «не свои», так что чувствовать себя можно вполне нормально..
А налоги конечно — беда :)

про штраф я прочитав, коли заповнював минулого року tax return

Taxpayers are required to have withholding of tax or make quarterly estimated tax payments before the end of the tax year. Since accurate estimation requires accurate prediction of the future, taxpayers may underestimate the amount due. The penalty for paying too little estimated tax or having too little tax withheld is computed like interest on the amount that should have been but was not paid

www.law.cornell.edu/...de/text/26/6654

Давайте не будем будувати ілюзії. Звичайно, що це не недосяжна сума (особливо якщо враховувати всіма улюблене «the land of opportunities»), але якщо програміст досяг такого рівня ведучи свого роду бізнесову діяльність, а не як найманий працівник, то він вже швидше бізнесмен а не програміст.

Ну і так в офтоп www.youtube.com/...h?v=GjVko-DMeF4

+1

Хто не вірить можете пошукати вакансії на профільних сайтах, ЗП в 120-150 штук пропонується архітектам, при тому з вимогами до володіння технологіями і досвідом, який в нас в українському аутсорсі зустрічається досить рідко. Також такі позиції потребують вільного володіння мовою. А деколи навіть специфічними знаннями — типу досвіду в написанні трейдінг рограм.

В той час з «середньостатистичний» український сінйор з досвідом і мовою на рівні вище інтермідіейт може в середньому розраховувати на ЗП в межах 70-100К на побережжях, а в «глуші» і того менше. Звичайно рости ще буде куди, але стартово вибити більше «в середньому» скоріш за все не получиться.

Хто не вірить можете пошукати вакансії на профільних сайтах, ЗП в 120-150 штук пропонується архітектам

www.indeed.com/...0,000-jobs.html

то же самое по джава и c#. И где там архитекторы?

То что в топ компаниях на уровнях сеньера и выше зарплаты подбираются к 200k для вас похоже открытие.

1. В топ компанію на позицію сінйора потрапити для «середньостатистичного» українського сінйора — це досягнення, і говорити про це як типовий варіант — не варто. До того 200К зазвичай дають не відразу, а получаються вони в результаті роботи на компанію років так 3+ і підвищення в ЗП по 5-10% кожного року. А ми тут говорили якраз про «середньостатистичного» мігранта.

2. Є ще різниця в тому яким чином тебе наймуть, контракторам — платять більше, але вони самі за себе платять податки, страхівку і тд., і їх легко позбутись — просто не продовживши контракт. Але по H1B не можливо приїхати контракторм, а для фул-тайм ЗП нижчі.

3. Не забуваєм про H1B — багато компаній не хочуть мати з тим мороки, і це сильно знижує коло пошуку — відповідно і потенційну ЗП.

Також тут була база ЗП H1Bшників, і там середня сума дуже далека від 200К.

еще раз цитирую свой первоночальный пост:

украинские сеньеры на H1b в штатах с $60k только в начале карьерной лестницы, где зарплаты доходы в 200k и больше в год вполне достижимы

где именно я говорю, что украинский сеньер приедет работать на 200k?

Ніде, але я Вам відповів на Ваш лінк, який Ви привели на мій пост про українського програміста який мігрує в США :)

ПС.
Доречі, в мен до Вас прохання — не могли б Ви спілкуватись якось менш агресивно?
От наприклад

То что в топ компаниях на уровнях сеньера и выше зарплаты подбираются к 200k для вас похоже открытие.
Якщо в Вас є інша думка — просто висловіть її, не торкаючись персони того кому Ви апелюєте. Думаю тоді атмосфера буде трохи більш сприяти обєктивності :) Наперед дякую.
Ви привели на мій пост про українського програміста який мігрує в США

а ничего, что ваш пост был +1 к тому что 200k инженеру в штатах получить не возможно?

я процитировал часть вашего поста об архитекторах и дал ссылку на indeed c выборкой зарплат с++ выше 130k. Тоже самое можно сделать для java и c#.

Якщо в Вас є інша думка — просто висловіть її, не торкаючись персони того кому Ви апелюєте

я никого не хотел обидеть, прошу прощения если так получилось.

а ничего, что ваш пост был +1 к тому что 200k инженеру в штатах получить не возможно?

Там написано «не недосяжна», може це вас зарлутало :)
Але в загальному думка така — 200К реально, і більше теж реально, але такі гроші просто так не платять, їх треба вартувати! Їх зазвичай не платять навіть в топ компаніях на старті, зазвичай до такої суми треба «дослужити»

Тому Вова хотів напевно сказати шо реальніше заробити такі гроші працюючи на себе, але це вже інша розмова.

В районі $120-$130 штук є купа вакансій де шукають вже архітектів :) От теж Вам лінк дам jobsearch.monster.com/...ect-C__2B__2B_5

Тобіш я не мперечаюсь, і не хочу сказати що 200К нереальні, а просто в дискусії звучало шо мол 60К це мізер, вот 200К впальнє собі можливі — і так вони можливі, може для 1% а може і ні :)

А для всіх решта і 100К це дуже хороша пропозиція, а якщо ще знайдеться бажаючий платит вам 80-90К в якомусь Вісконсіні, де будинок з басейном коштує 250-300К — то це взагалі сказка як на для почаку ;)

Там написано “не недосяжна”, може це вас зарлутало :)

упс, так и есть, двойное отрицание...

і так вони можливі, може для 1% а може і ні :)

как я уже говорил, вполне досягаемый доход; особенно если работать по контракту. В этом вопросе я согласен с Глассдором.

Давайте не будем будувати ілюзії

Вы заблуждаетесь, но переубеждать не буду, т.к. не вижу смысла. Вверху я уже приводил ссылки на глассдор.

NY место не типичное, но то, что по ценам и условиям расписал ТС очень похоже на Редмонд, где проживаю сейчас я

Про нашу сім’ю можу сказати, що в середньому у нас виходило $600 на місяць.
Як у вас це виходить?) Поділіться рецептами)

у нас домініканці під боком з дешевими фруктами :)) насправді, сам не знаю — але це саме середня сума за місяць

В мене виходить зараз ~1000 на їжу без ресторанів, то при тому що ми вже оптимізували багато чого :)

В мене виходить приблизно так само, але без оптимізацій і економії. Десь 1К на їжу на двох.

Ну а вообще идеального места нет, в Америке все продумано и просчитано, но тем не менее, за то, что у тебя дворик не по-фен шую выглядит — можно штраф получить, там демократии не больше чем у нас, ну и рамки в которые тебя вставляют — тоже особо разгуляться не дадут. Все лицензионное, за все плати и прочее. На сколько знаю, в большинстве штатов разрешено носить огнестрельное, т.е. любой плохо вставший утром негр, или еще кто, может приставить к виску пистолет. В Украине тоже можно спокойно свое счастье склепать, просто нужно это делать умно и выверено.

Да, платить за все — это просто ужасно. Не хотите поработать бесплатно, чтобы ваш работодатель не страдал?

При чем здесь работодатель? Я про быт, представьте себе, за винду домашнюю — заплати, за офис — заплати, фильмы — купи, книги — тоже за деньги, при том, что у нас есть всегда выход — черный рынок, он там тоже есть, но за это можно влететь, а у нас пока не сильно контролируют. Соседи там тебе в лицо улыбаются, а зайдя за угол — стучат в полицию и прочее. У нас как, где хочешь — там и ходишь, лишь бы гопы не напали. А вот там, черные кварталы, белый — уже можно словить пулю или нож в живот, всякие китайские кварталы и прочее. Не стоит только по фильмам стоить представление об Америке.

А вы считаете несправедливым платить за то, чем вы пользуетесь?

Очень справедливо, но когда цены соответствуют заработкам. У нас цены на одежду, авто и бензин местами выше, а вот с зп не сложилось. Сразу контр-вопрос, а у вас винда лицензионная? И офис в догонку.

Ну так там и соответствуют. Или вы о чем?

Сразу контр-вопрос, а у вас винда лицензионная? И офис в догонку.
Последние лет 6 — да. С тех пор как стал зарабатывать.

Я про сравнение жизни тут и там. Здесь ты получаешь меньше, но и платишь далеко не за все. Т.е. почти то на то и выходит, там ты получаешь больше, но за более качественные услуги и сервисы соответственно платишь.
Фильмы, игры, музыку и книги вы тоже покупаете?

Ну это же странная ситуация. Жить-то нужно легально везде. Выходит там можно жить легально, а здесь тяжело. Скажу откровенно — я покупал то, что можно было легко купить. И здесь да, я покупаю все. Фильмы вот пока не покупал, просто времени не было. Музыку — spotify, книги — amazon.

Считаю, что страна должна работать над платежеспособностью населения, а пока есть не уступающий процент миллионеров по сравнению с Европой — это нормальная ситуация для Украины.

Я согласен. Но вы же написали то, что нужно платить там — как недостаток. Но это как раз нормальная система, где люди зарабатывают и тратят.

Да, приписал к недостаткам в плане того, что выходит почти то же самое, что живешь в Украине, получаешь меньше, но и тратишь соответственно, ну и наоборот в Америке. Як то кажуть “Навіщо платити більше” или “на шару дерьма наелись”

Ну ведь это не так дорого. Сравните зарплаты и стоимость. Спотифай стоит 10 долларов в месяц премиум пакет, для сериалов есть Hulu и Netflix. Тоже стоят 8 и 10 баксов кажется. Фильмы покупаешь ну от силы 10 в год. Книги — тоже от силы 10. Ну допустим ты потратишь 1К в год на все это. Насчет ПО — никогда не понимал что людям нужно из супер-премиума дома.

Ну вот, 1 килобакс только на три составляющие, а еще хочется пойти в обычный кинотеатр, пива попить, дискотека, одежда, здоровье, ремонты-шремонты, отложить что-то, не думаю, что у среднестатистического гражданина Украины хватит еще на лицензионный контент.

Вы все время меня путаете. Насчет в Украине и в США. Вы говорите, что с учетом трат в США ен лучше. Я же пытаюсь объяснить, что нет, с учетом трат в США все равно намного лучше. Вот и все.

Вот ваши слова "

Ну это же странная ситуация. Жить-то нужно легально везде. Выходит там можно жить легально, а здесь тяжело.
" вот я по ситуации в Украине и прошелся.

ну да, только это ж не вяжется с тем, что вы это представили как недостаток США,

Кстати, у меня не вышло зарегаться в spotify: “Spotify is currently not available in your country”

В СНГ есть Яндекс.Музыка с похожей концепцией, в свою очередь недоступная в США)

Просто вы назвали этот сервис как основной для прослушивания музыки, вот и удивляюсь где же вы на самом деле живете)

Я имел в виду сейчас.

Я одного не понимаю — вы деньги солите? Как это — «то на то и выходит»? Я не в NY а в Калифорнии — например, климат намного лучше. Куча кружков по интересам (могу поехать в магазин комиксов, могу записаться в восстановители старых самолетов). Масса интересных мест для работы — а не отупляющие аутсорсные спринг-конфиги. Ребенок который год летом не вылезает из Great America (парк с аттракционами).

Это все получается как бы «бесплатно» — и вы в сравнение не включаете. Так в чем смысл денег?

а у вас винда лицензионная? И офис в догонку
Нашли у кого спросить, у «Software engineer в Microsoft».

Ну я недавно сотрудник. А пользуюсь продуктами давно.

Хаха, не обратил на это внимания)

Вообще цены на ПО очень соответствуют прежде всего не зарплатам, а ценам на железо. И в этом плане ПО нельзя назвать дорогим. Тем не менее на цены на железо никто не ругается.

Не стоит только по фильмам стоить представление об Америке

Это все равно лучше, чем строить впечатления об Америках из рассказов Задорнова.

Это все равно лучше, чем строить впечатления об Америках из рассказов Задорнова.
Та какой задорнов? The wire наше фсё!
The wire

фигня этот ваш Wire, вот где вся правда-матка: www.youtube.com/...h?v=78o5YE9A0MU
ну и в рассказах Войтовича о трусах из Волмарт

Джордж Карлин- отлично описывает Америку

Все равно, нужно самим тестить

за винду домашнюю — заплати, за офис — заплати, фильмы — купи
Компы/ноуты с виндой в америке стоят дешевле чем в Украине без винды. Фильмы — есть сервис нетфликс — за 30 баксов в месяц они будут присылать диск на выбор каждый день, и куча фильмов будет онлайн. Офис? А что такое офис? Я уже и забыл, гуглдоксы все заменяют.
Я уже и забыл, гуглдоксы все заменяют.
:) это если в них не работать, а так документик открыть или списочек набросать ;)
дворик не по-фен шую выглядит — можно штраф получить

как я понял, увещенные рекламой украиские дома с их стеклопакетами в разнобой, хламом на балконах, развешенными кондиционерами и тарелками вас не смущают. К стати, косить газоны вас заставляет HOA или\и инстукции конкретного городка, где вы живете, селитесь там где ех нет, и будет вам счастье.

там демократии не больше чем у нас

откуда вы знаете? Сколько вы прожили в штатах чтобы сравнивать?

в большинстве штатов разрешено носить огнестрельное

оружие можно носить без лицензии открыто и иметь его дома. Для скрытого ношения нужен пермит. Есть много мест куда с оружием вход запрещен.

любой плохо вставший утром негр, или еще кто, может приставить к виску пистолет

только этот негр — преступник, и на разрешения ему плевать. Мало того за простое размахивание пушкой уже положен срок в десятки лет. Разрешение нужно для тех, кто хочет иметь оружие чтобы себя защитить.

— По поводу домов, не стоит судить об Америке только из журналов, как и везде, там есть бедные районы, и квартирки с домами по-хуже нашего.
— По демократии, я там не жил, но есть знакомые и родственники, которые там живут. В Америке порядки диктуются законом, вплоть до общего вида домов и прилегающих территорий.
— по оружию, ну вот, ахтунг на ровном месте.

По поводу домов, не стоит судить об Америке только из журналов, как и везде, там есть бедные районы, и квартирки с домами по-хуже нашего.

как я уже говорил, мне кажется, что ваши суждения об Америке основаны на рассказах Задорнова и новостях НТВ.

По демократии, я там не жил, но есть знакомые и родственники, которые там живут

На счет демократии вы заблуждаетесь. Здесь можно почитать подробней: en.wikipedia.org/...Democracy_Index

Украинские законы не менее суровы, только их исполнение не обязательно.

по оружию, ну вот, ахтунг на ровном месте.

вы считаете, что на Укарине меньше вероятность быть убитым? Здесь можно посмотреть сравнительные вероятности: en.wikipedia.org/...l_homicide_rate

Оружие — это тема отдельного срача, который уже есть доу, разница между Украиной и штатами в том, что в штатах вы можете себя легально защитить, на Укарине у вас такой возможности нет.

У Києві питома вага злочинів проти життя і здоров’я різко менше за середньоукраїнську (1.4% проти 3.7% у 2011)
Ця фраза тупо вбиває. Ви не знаєте як статистику підганяють щоб начальство було задоволене? Дали команду зверху — знизити рівень злочинності — через півроку — звіт. Злочинність знижено на Х%, жири у маслі ростуть, покращення з усіх боків.
Як мінімум, в середньому в Україні менша ймовірність бути вбитим (5.2 на 100k), ніж у 20 американських штатах.
А здохнути у лікарні чи влетіти в ДТП у 100500 разів вище.
Як мінімум, в середньому в Україні ...

в таком случае сравнивайте статистику по регонам Укарины, в местах где любят селится программисты она в 2-3 раза превышает среднюю по стране

загалом в Києві безпечніше, ніж в більшості штатів США

как обычно вы не утруждаетесь подтвердить свои слова ссылками. Хотя верить официальной укаринской статистике глупо.

Але що ж так чешеться?

я не знаю что у вас чешется и не имею квалификации давать диагноз через интернет. Могу только посоветовать обратится к специалисту.

У нас тут “дікарі” і “брехуни”, добре, що ви звідси втекли

к стати, я об этом нигде не говорил, но если вы так настаиваете, то соглашусь.

никакой гарантии про безопасности ребенка в школе. (американской)

гарантии безопасности ребенка в Украинской школе у вас есть?

математическая вероятность что его расстреляет одноклассник из автомата явно ниже — разве нет?

как относится математическая вероятность погибнуть от пуль одноклассника в штатах к моему вопросу о гарантии безопасности ребенка в Украинской школе?

математическая вероятность что его расстреляет одноклассник из автомата явно ниже — разве нет?
А подрежут или изобьют летально или до инвалидности ?

Во дворе дома где я живу примерно полгода назад завелись наркоманы. Соответственно весь двор был в использованных шприцах. Через пару месяцев видимо повязали их диллера и они перестали там тусоваться, но вот пока они там были наблюдалась такая картина:

детишки из школы, которая была расположена неподалеку играли в такую невинную игру — подбирали эти шприцы и гонялись друг за другом пытаясь друг друга шприцами уколоть.

Мне кажется математическая вероятность заражения ребенка СПИДом или еще какой гадостью тут будет повыше, чем вероятность погибнуть от пуль в американской школе.

детишки из школы, которая была расположена неподалеку играли в такую невинную игру — подбирали эти шприцы и гонялись друг за другом пытаясь друг друга шприцами уколоть.

По-моему с детишками, которые в школьном возрасте не могут сообразить что так не нужно делать что-то не то.

Как ни банально, «этожэдети» (судя по слову детишки, я догадываюс, что речь о младшеклассниках). Они реально не осознают.
Моя дочь в шесть лет канцелярскими ножницами перерезала провод включённой настольной лампы. Несмотря на все предшествующие объяснения основ выживания в современной квартире. Вывод: объяснения объяснениями, а ручки ножниц должны быть надёжно заизолированы, а гвозди спрятаны. Вот и со шприцами то же самое.

А по-моєму, Ви ідеалізуєте дітей. Глянули б якось що вони без батьків роблять — пили б валідол я думаю. Гавно підкидати палкою то теж не треба, а вони полюбляють :-)

З автомата навряд, а от коли я вчився в школі в м. Тернопіль в престижній школі № 4 хлопчик приніс пістолет в школу і ненавмисно смертельно поранив однокласника в шию.

Была статья в Корреспонденте или Фокусе со сравнением школьного образования. В Украине безопасность ребенка ой как на высоте из-за того, что преподаватели несут ответственность за детей. Не по закону, а так принято. Гоняют курящих, могут куда-то не пустить. Публично осуждают хулиганов. Да что там, крепкий преподаватель мужчина может и «отшлепать» хулигана. Нет такого признания прав ребенка на идиотизм, как в некоторых западных странах. Нет такого индивидуализма. Вот такие плюсы коллективизма.

«Какая то статья в Фокусе» это конечно же отличный источник информации.

Я вчився в ЗОШ в Україні, причому тоді все було набагато більш безпечно ніж зараз. І бачу як ходить в школу донька зараз тут — так от, виглядає що в США безпека в школі на вищому рівні.

Наприклад в Україні будь-хто може зайти в школу, тут — без ID і чіткої причини по якій тобі треба зайти в школу тебе не пропустить озброєна охорона.

у місті Нью-Йорк заборонено носити з собою зброю, хоча у штаті Нью-Йорк можна

Неймовірно крута стаття, дякую !

це все індивідуально. для когось це досвід. для когось — можливість пожити в іншій країні. для когось — здійснити мрію. мотивація у всіх різна

недоліків, як там, так і в україні багато

Між іншим цей хлопець грає в Надто Сонній — я вас давненько дуже полюбляв слухати, щось нового з"їявилося за минулі 5 років?

ми більше концертували, ніж писали альбоми. з останнього можна послухати саундтрек до «Перекопу» — soundcloud.com/...ekop-soundtrack

Может кому-то будет интересен numbeo.com — сравнение цен в разных городах. Пример — Kiev/NewYork

Не сходиться щось. ТС то пише, що в 0 виходив (коли дитина в садок ходила) і по наведеним ним цінам якраз все сходиться з суто довільною зп 60к. То він пише, шо зп насправді більше, тоді про вихід нуль не сходиться. Як важко все-таки приховувати правду. Доводиться стільки дрібниць в голові тримати, щоб все зійшлось... ))

Да какая вам, в сущности, разница, сколько человек получает? Хороший пост с нормальным и адекватным описанием цен и некоторых тонкостей, что вам еще надо?

Мені його зп не цікава, просто тоді немає довіри до наведених цін і розрахунків

Это уже твое дело, верить/не верить. Да и не вижу связи между зп и ценами на продукты.

Просто всем таким комментаторам очень хочется знать зарплату автора, чтобы с одной стороны мучаться от зависти, а с другой — написать пару комментариев на тему «а почему так мало» и «как вы вообще выживаете на такие гроши».

Нехай це буде суто довільне число $60,000
А ще кажете що «окуліст» )

ви як мінімум забули врахувати, що я орендував дорожчу квартиру
окрім обов’язкових є купа інших витрат — одяг, товари для дому, розваги тощо

насправді, будь-яка інформація легко гуглиться — можете пошукати зарплати по H1B у Нью-Йорку

Почитав блог, маю декілька пояснень:

Сміття на вулицях, тому що просто немає інакшого способу його складати. Забудова дуже щільна і вантажівки які збирають сміття просто не зможуть туди заїхати.

Пральних машин немає, тому що всі користуються «лаундроматами». Пралень так багато, тому що в 30-х Аль Капоне для того, щоб приховати свої прибутки набудував їх. Звідти, між іншим пішов вираз «відмивання грошей». З того часу і пішла ця дурнувата традиція. Мене теж дуже дивували натовпи людей, що сидять на вулиці, або всередині та чекають, поки доперуться їх речі.

Сам жив в NY, але не в місті, а на Long Island 1.5 місяці. До самого NYC їздив щовихідних на два дні, запитуйте питання :)

есть квартиры со стиралкой в квартире или в basement

у мене пральна машина та сушилка у квартирі — але це одразу збільшує вартість оренди

Дякую, було цікаво прочитати. Я так розумію і ваша дружина працює, так, як на таку суму, котру ви описали, буде важко погуляти на «широку ногу», маю на увазі не обмежувати себе у чомусь. Пломба 300 баксів за 1 зуб ? О так, лікарі там добре живуть. Одного разу чув, що там в США сильно контролюють інтернет (куди, звідки, що,як навіщо) на скільки це правда я не знаю, чув, що навіть штрафують, хочу розвіяти цей мій для себе. Скільки коштують квартири в нормальних багатоповерхових будинках (я так чув, чим вище поверх тим дорожче) ? Яка середня вартість автомобілів ? Також є дуже багато питань, але вони дрібні і більшість організаційного характеру.

— дружина не має права працювати
— якщо з зубами все гаразд, то платити майже не доведеться. на рік за моєю страховкою $1000 виділяється на стоматологію. чистка двічі на рік покривається повністю страховою, за пломби платиш, якщо не помиляюся, лише 20%
— лікарі тут ДУЖЕ ДОБРЕ живуть :)
— чув історії, що інколи за скачування торентів провайдер може надіслати лист, щоб більше не качати. вже більше року користуюся торентами (для фільмів/серіалів) — поки все гаразд. музику слухаю легально через Spotify
— в нормальних будинках ціни будуть від $2500 і вище
— середню вартість автомобіля не знаю :( можете погуглити або подивитися на craigslist.org

Можно ли как-нибудь без черезмерных усилий получить разрешение на работу для жены?

на жаль, ні
або так само отримати робочу візу, або дочекатися оформлення грін карти

Ці гроші можна витрачати виключно на медицину. Недоліком є те, що сума, яка залишиться в кінці року згорить. Але якщо ви плануєте, наприклад, операцію, то це дозволить зекономити близько 30%.

А как же страховка? Или это для тех видов медицины, которые страховка не покрывает?

тут дуже специфічна медицина. часто страховка покриває лише частину + є копеї (сума, яку ви платите за кожен візит до лікаря)

расскажите если не секрет как организован процесс — сколько времени тратится на проджект менеджмент, как именно осуществляется контроль кода — есть вообще отличия от нас какие-то? которые бы стоило у нас внедрить в жизнь?

ох, у мене на попередньому проекті було все більш організовано, якщо чесно :)) як і в україні, тут все індивідуально — і залежить від компанії. не думаю, що наша буде дуже показовим прикладом

а як організовано в інших (GitHub, 37 Signals, Etsy) можна почитати в Інтернеті

ужасно любопытно, также, по какой технологии вы работаете, как долго делалась виза — и если это H1B — если я все правильно помню — перейти на другую работу нельзя, только текущий работодатель — и только на срок контракта. не злоупотребяляет ли данным вопросом работодатель. Интересно, также как оценивается уровень синьора-мидла.

H1B
Это как раз хорошая виза.
синьора-мидла
Это же айти, там (могу судить о UK) везде безпредел. Там чуть больше смотрят на прошлое и вычисляют прыгунов. Гитхабчик почти must have, хотя бы с парой хеллоу ворлдов на чем то новом.

я не говорю что она плохая — я просто говорю — какие ограничения могут быть и какие — вопросы могут возникнуть — ты зависишь от работодателя на 100500 процентов — и если вдруг контракт прерывается раньше времени — ты едещь домой — так кажется

не зовсім так. у мене вже 3 співробітників зробили трансфер візи і працюють у Каліфорнії

[...]
H1B — если я все правильно помню — перейти на другую работу нельзя
[...]
на самом деле можно, но есть ньюансы. Гуглите «H1b transfer»

я вище написав — що це абстрактна сума. і ми їхали не за грошима :) мені і в україні було доволі добре

Дякую за цікаву статтю, з радістю прочитав би як вдалося знайти роботодавця в Америці, адаптаційний період, сферу IT, в якій ви займаєтеся.

Кстати «cancelled without prejudice» ставят и на визах у которых закончился срок действия. У меня на первой визе такой штамп поставили в посольстве когда проходил процедуру получения новой B1/B2 визы по стандартной процедуре.

В Чикаго краще і дешевше

ніколи там не був, тому важко порівнювати

Чикаго супер, місто раджу при нагоді, туди з’їздити, а можливо і переїхати )))

А десь у Монтані, або у Вайомингу взагалі чудово :) Тільки з роботою не дуже.

Интересна ситуация с аптеками и медикаментами. В частности интересует доступность свободной покупки (необходимость рецептов), цены в сравнении с украинскими.

ціни на ліки НАБАГАТО дорожче. якісь елементарні ліки можна купити без рецепту (щось від нежиті, від застуди тощо). щось серйозне — лише з рецептом. з одного боку, незручно. з іншого боку — ніхто під впливом реклами не купує ліки, як у нас це робиться

я ще пізніше напишу свої враження про американську медицину

я ще пізніше напишу свої враження про американську медицину

Не забудьте дать ссылку, как напишете. Мне особенно интересно, правда ли, что врачи в США рекомендуют антибиотики гораздо охотнее, чем в Украине и (особенно) в Европе.

якщо коротко, то «так». там дуже мало оплачуваних лікарняних. тому мета — максимально швидко «вилікувати» людину

Это неправда. Врач в США назначит антибиотики только в крайнем случае. И уж тем более не назначит при вирусных заболеваниях. на температуру 40 по цельсию смотрят спокойно.

Большое спасибо за статью!
Я, честно говоря, был неменого удивлён ценой на квартиры, когда интересовался вопросом то цены были несколько иными:
Matthew: cost of living in NY is ~2K per month in the city
Matthew: a 300 sqft studio/flat would be $1500+ per month {это простая квартира в 27 метров без мебели, ИМХО, это даже для одного человека мало}
Alexander Kuznyak: what about 500-600 sqft? {это 46-55 метров. Тоже без мебели. Минимум в моём понимании для семьи из трёх человек}
Matthew: $2500
Matthew: plus
Matthew: also depends on where
Matthew: but in the city that’s probably close for a 600 sqft 1 bedroom
Matthew: once again a lot of people live in NJ or Brooklyn

Cкажите пожалуйста, какой площади вы сейчас орендуете квартиру, в каком районе (в самом NY или Нью Джерси или Бруклин) и по какой цене?
Если я правильно понял, вы не пользуетесь автомобилем вообще, не увидел упоминаний ни о нём, ни о страховке, верно?

я вже писав 2 дописи про пошук квартиру у нью-йорку — там можна дізнатися про деякі нюанси:
newyork.andriyprokopenko.com/...ng-in-new-york
newyork.andriyprokopenko.com/...ng-in-new-york

зараз я знімаю квартиру на півночі Манхеттена площею 740 квадратних футів, що для Нью-Йорка доволі непогано. це новий будинок, ми перші мешканці цієї квартири. плачу $1900 + окремо за електрику/газ/інтернет.

автомобіля у нас немає, бо, по-перше, проблемно в нашому районі паркуватись, а по-друге, можна дістатися у будь-яку точку Нью-Йорка на метро. плануємо переїхати до Брукліна — і тоді, можливо, купимо машину

А чи залишалось у вас щось на накопичення? Чи можна отак із зарплатні купити автомобіль?

коли платили за садочок, то витрати були майже в 0. після підняття зарплати, почали відкладати на «чорний день» (saving account) :)

більшість моїх українських співробітників у нью-йорку вже мають автомобілі. з однієї зарплатні навряд можна купити, але через півроку-рік — можливо. але треба врахувати, що окрім вартості автомобіля доведеться платити за страховку (це ще десь $2000 на рік)

Це не відмовляючи в собі? По тому як ви жевете, ще вдається відкладати?
Враховуючи ціна на автомобілі та те, що страховка в Укр коштує близько 1000$ на рік, то в США ця перспектива виглядає краще.

в чомусь, звісно, відмовляємо. але загалом живемо доволі комфортно. найбільша проблема — немає поряд дідусів/бабусь, на яких можна було залишити дитину

Дякую, зрозуміло. Виходе, що якщо в Укр. нормальну програмерську зарплатню помножити десь на 1,5 або 2, то вийде таке саме життя, як й в США.

я б сказав, що за рівнем комфорту, українські зарплати або на рівні, або навіть вище за американські :)

кому в США ДУЖЕ добре, то це лікарям :)

а юристам ? Доречі, про лікарів. Вони такі самі пі-пі-пі, як в нас ?

юристам, напевно, також

лікарі є дуже різні. є, як хороші, так і не дуже — які просто намагаються розвести страхову на більше грошей

это разные страховки (ответственности/имущества)

З українцями спілкуєшся? Далеко до офісу їздити? Загалом скільки залишається на життя після всього? Плануєш там залишатися?

— спілкуюся, бо у нас всі розробники — українці :) так склалося
— до офісу добираюся 45-50 хвилин (це від дверей до дверей)
— після всіх витрат залишається більше, ніж я відкладав в україні
— чи планую там залишитись, я ще не знаю. поки є бажання там жити та працювати. час покаже

$1000 за год для концерты, на семью? По-моему это абсолютно не удивительно, я бы на одного себя больше бы тратил. В Украине за год можно столько же потратить, правда у нас билеты подороже.
Не были ли случайно на рестлинге? Интересно на что это похоже когда смотришь вживую, какая там атмосфера и кто туда ходит :)

Переважно я сам ходив, якщо чесно :)

На спортивні події поки не ходив, хоча давно збиралися з колегами відвідати бейсбольний матч

Спасибі, доволі цікава інвормація!
Якщо не зважати на деякі аспекти, то сума $3850 наруки доволі реальна для фахівця у галузі IT і в нас. Але якщо витрачати саме стільки на аренду квартири, каву або квитки у кіно, то як на мене в нас можливо жити набагато краще! Навіть не уявляю, яку квартиру/студію можливо зняти на $1400 у нас у Харкові! Звісно, там рівень культури інший, але вірно ви сказали, кожен повинен вирішувати сам, що для нього більш прийнятно.

1400

А за 500-700 в Киеве уже нормальные квартиры

Я б не порівнював абсолютні цифри. Бо тут важливо, що людина може за них отримати.

Квартиру с плохими трубами и скрипящими ступеньками в подьезде в Нью-Йорке. Могут застрелить

все відносно. я живу в новому будинку. застрелити можуть де завгодно :)

до того ж, сума $60000 була абстрактною — для прикладу. в реальності ця сума більше

А все же, зачем настолько абстрактную сумму? Ведь 140000 же, Нью-Йорк

бо, яка б не була сума, люди порівнюють 1:1, що не є коректним :)

В Нью-Йорке больше возможностей (и карьерных), а сравнивать стоимость телевизора или борща — справедливо. В Украине — свобода и беспредел. Айтишники — пупы земли и очень горды по поводу того что могут уходить к конкуренту после кривого взгляда начальства

Айтишники — пупы земли
Исключительно на подобных форумах и в кругу себе подобных. Все.

У них зп всего на всего в 10 раз больше средней по стране. До депутатов и бандитов далеко.

звісно, до наших депутатів їм далеко :)

зробіть один раз ремонт, полікуйте пару раз своїх стареньких батьків, вирішіть щось в суді чи жеку чи іншій держустанові. подивіться, скількох прийшлось нагодувати, без найменшої бамажки для звітності виконаних робіт, прикиньте, скільки в них таких, як ви — зразу ж попустить на тему «в 10 раз больше средней по стране»

Кстати, сложный вопрос. Я — явист в Харькове, брат — явист в Мюнхене.
Если отбросить мораль и рассматривать наше государство как набор платных сервисов, то становится довольно комфортно и дешево.
.
Скажем недавно рожали в Харькове у лучшего доктора в городе (Капитько), это стоит 500$. Мне, как бы, побоку что там должно быть по закону. Я заплатил лучшему в городе доктору и доволен.
.
Я стал относиться к госсервисам, взяткам, ментам достаточно отстраненно. Это все можно купить и достаточно дешево:)
Представьте, что Вы американский бизнесмен, который ищет никель в «Западном Бурунди во время гражданской войны». Конечно, кругом голод, расстрелы военнопленных, продажные правительства, коррумпированные чиновники, банды силовиков, но ВЫ ЖЕ ПРИЕХАЛИ ИСКАТЬ НИКЕЛЬ? Так — покупайте же правительства, оплачивайте банды и т.д., если у вас бизнес идет хорошо.
.
Ну в смысле, социальные процессы значительно маштабнее чем отдельный человек и, скорее всего, определяются некими макрозаконами. Идти против макрозаконов, как физики (гравитация), так и социума (текущий уровень коррумпированности) — не разумно и не целесообразно.

правильно, хто не згоден — на вихід (еміграція)

по слухам медицина везде даже в той же москве — дороже
у моей знакомой пакет для рождения ребенка 5 лет назад стоил 1200 долларов с условием что вас по звонку вывозят скорой из любой точки москвы в родддом
оплата заранее. визит к терапевту — 30 долларов (5 лет назад) — потому что без прописки, в платной поликлинике , к стоматологу не пришлось обращаться, но думаю явно не дешево тоже — судя по тому что другая моя знакомая регулярно приезжала в харьков из москвы на протезирование металлокерамикой

по звонку вывозят скорой из любой точки москвы в родддом
Ой, а разве в Москве можно наземным транспортом передвигаться? По-моему только вертолет или метро...

в пакет входит доставка на скорой до роддома, отдельная палата и приличные условия в этой палате и это гарантирует отсутсвие всяких нестыковок типа енег с собой нет, а мужу не дозвониться..

с условием что вас по звонку вывозят скорой из любой точки москвы в родддом
оплата заранее.
У нас тут от дома до роддома — 5 км, так что я на таксо ехал 15 мин.
Если отбросить мораль и рассматривать наше государство как набор платных сервисов, то становится довольно комфортно и дешево.
В Мюнхене дорого потому что они еще платят за хорошие дороги, экологию, армию, МЧС, образование, и борьбу с криминалом, достойную пенсию и медицину, т.е. то что ты за 500 баксов не купишь. Говоря о медицине, да, ты забашлял продажному лекарю на карман, а еще налогоплательщик со своей 3к гривенной ЗП отстегнул 15% на то что бы твоей жене было где рожать(помещение), обеспечить электричеством и теплом, выучить этих самих продажных докторов.
то что ты за 500 баксов не купишь.
Тут согласен. Но, как сказал мой друг, вернувшись из французской аспирантуры руководить маленькой IT-компанией в Харьков, дороги тут хуже, зато я чаще покупаю машины:)
.
налогоплательщик со своей 3к гривенной ЗП отстегнул 15%
И что? Тут что в этом месте, плакать надо? Какой-то школьник-двоечник, туповатый и ленивый, отсидел три года в ПТУ, теперь стоит на кассе в супермаркете и платит свои 450 гр налога (я плачу значительно больше). И вообще не понял к чему тут затесался этот 3К-человек. Что этот пример призван подтвердить? У него херовая медицина? Да, херовая, а с чего ей быть хорошей? Он за роды платит 200 гривен, а я 4000 гривен, так с чего у него все будет хорошо?
.
продажному лекарю
на сколько я знаю, «продажный» в русском языке означает — за деньги поменявший принципы. Мой доктор — не менял принципы:) Я не покупал у него за деньги чужие краденные органы. Он в такой же степени «продажный доктор», как и «продажный программист».
Тут согласен. Но, как сказал мой друг, вернувшись из французской аспирантуры руководить маленькой IT-компанией в Харьков, дороги тут хуже, зато я чаще покупаю машины:)
Сравнил аспиранта и начальника конторы. Ну и в списке кроме дорог было еще много пунктов.
И что? Тут что в этом месте, плакать надо? Какой-то школьник-двоечник, туповатый и ленивый, отсидел три года в ПТУ, теперь стоит на кассе в супермаркете и платит свои 450 гр налога (я плачу значительно больше). И вообще не понял к чему тут затесался этот 3К-человек. Что этот пример призван подтвердить? У него херовая медицина? Да, херовая, а с чего ей быть хорошей? Он за роды платит 200 гривен, а я 4000 гривен, так с чего у него все будет хорошо?
3000к гривен получают не только двоечники продавцы в супермаркетах, но и честные врачи и медсестры, учителя в школе и прочие пожарники и офицеры.

Ну и образование человека никак не отменяет того что врач пользуется его налогами что бы рубить капусту себе.

на сколько я знаю, «продажный» в русском языке означает — за деньги поменявший принципы. Мой доктор — не менял принципы:)
Не только, но и человек, принципы которого не порицают беззаконие, взяточничество и корупцию.
Я не покупал у него за деньги чужие краденные органы.
Еще раз, ты покупал у него сервис, который он как гос служащий должен продавать бесплатно. А он с него стрижет бабосы, пользуясь гос. услугами. Хочет заниматься частной практикой — вперед и с песней,только в частных клиниках 500 баксами не отделаешься, потому что расходы дороже.
Сравнил аспиранта и начальника конторы.
Это один и тот же человек, которому Франция предоставляла возможность быть аспирантов физ-фака, а Украина — быть директором IT-конторы.
.
но и честные врачи и медсестры, учителя в школе и прочие пожарники и офицеры.
Ох уж эти эпичные просты маленькие люди. Честные, но прозябающие в нищете.
Врач — хороший врач сейчас легко может зарабатывать больше 1К.
Медсестра — опять же глуповата и инертна иначе почему тетка в 40 лет выносит горшки? Т.е. с 20 лет по окончании училища за 20 лет она ничего нового не учила.
Учитель — хороший репетитор без проблем получает 5$-10$ в час.
Если человек заведомо выбирает неперспективную специальность, потом не развивается и не строит капиталистические отношения в социуме — так кто же ему доктор? Мы же все тут на форуме обсуждаем, что хороший детский садик стоит 300$-500$ в месяц, медстраховка — 500$ в год. Так чего же все эти учителя и врачи не хотят взять эти деньги?
Медсестра — опять же глуповата и инертна иначе почему тетка в 40 лет выносит горшки? Т.е. с 20 лет по окончании училища за 20 лет она ничего нового не учила.
Ты хоть знаешь, кто такая медсестра и чем она занимается?

Судя по тому, что Вы перешли на ты, видимо, Вы — медсестра и обиделись? Ну так расcкажите же нам, о своей сложной жизни медсестры?
Какие оценки были в школе? Почему не поступил в медицинский институт? И что именно нового изучил за последние !!!20!!! лет? Сколько языков (английский, немецкий, китайский)? Новые методики лечения? Прошел практику в каких местах?
.
Мы тут признаем легко, что джуниор ОБЯЗАН выучить английский, базы данных, сети и несколько фреймворков за 2-3 года, но вот медсестра, она да, она может просто ходить на работу, а мы будем ее кормить налогами.
.
Возможно кто-то из Ваших родственников — медсестра и это Вас задело. Я понимаю, множество моих родственников старшего поколения работают на те самые 3К гривен. Но, буду честным, они ... э ...не сильно производительны. Я их люблю, но их вклад в ВВП невелик. А, собственно, не делая существенного вклада в ВВП, странно ожидать получить большую отдачу в виде зп/пенсии/медицины/образования от экономики страны.

видимо, Вы — медсестра
я это просто оставлю без должного внимания.
Судя по тому, что Вы перешли на ты
Обращение на «Вы», как правило, употребляется в случае уважительного отношения к собеседнику, ну или просто правило хорошего тона. В данном, конкретном, случае уважать тебя не за что и следовать каким-либо правилам я не хочу. Ты, в силу непонятно каких причин, просто взял и смешал, вообще не разбираясь в вопросе, профессию медсестры с грязью. Хотя да, ты же собственник и руководитель чего-то там, тебе можно, менталитет такой, чего уж там...
Какие оценки были в школе? Почему не поступил в медицинский институт?
какое отношение эти сведения и, тем более вот этот
что именно нового изучил за последние !!!20!!! лет? Сколько языков (английский, немецкий, китайский)?
бред имеют к профессии «медсестра»? Тебе ведь даже в голову не пришло, что такая профессия может быть призванием, что, в нашей стране, какого бы уровня совершенства ты не достиг, зарплаты это тебе не прибавит никак.
медсестра, она да, она может просто ходить на работу, а мы будем ее кормить налогами
Знаешь, я много лет наблюдал, как моя мать сутками стояла на гнойных постах, где стаж идет год за 2, где через 25 лет люди просто теряют здоровье. Теряют его за копеечные зарплаты, а в последствии мизерные (1000!!! гривен) пенсии. И ты мне, сидя в уютненьком офисе, будешь рассказывать, что ты кого-то там кормишь налогами... Работаешь только ты, да, остальные паразитируют на тебе.

За сим я, со своей стороны, дискуссию с тобой прекращаю (понимая при этом, что мое мнение очень важно для тебя, ага). Ты, и такие, как ты, мне глубоко не приятны и дай Бог, чтобы таких было меньше.

Тебе ведь даже в голову не пришло, что такая профессия может быть призванием,
Вот тут не понял. Что это за экономическая позиция такая — Призвание? Я вот по призванию — коллекционер фарфоровых слоников, и, кстати, где моя высокая зарплата и пенсия? Хочешь денег от общества — приноси пользу обществу!
.
что, в нашей стране, какого бы уровня совершенства ты не достиг, зарплаты это тебе не прибавит никак.
Опять не понял. Может мы в разных странах живем, но в моей Украине хорошее образование, медицина уже давно платные. Хорошие — платные, плохие — бесплатные. Надо просто оказывать хорошие услуги, качественные.
.
И ты мне, сидя в уютненьком офисе, будешь рассказывать, что ты кого-то там кормишь налогами...
Я между прочим плачу ОЧЕНЬ МНОГО НАЛОГОВ. На которые и существует это государство. А где я сижу, так это моя заслуга.
.
Ты, и такие, как ты, мне глубоко не приятны и дай Бог, чтобы таких было меньше.
Это каких «таких»? Тех которые работают и обеспечивают экономическое существование этого государства? Мы о Кремниевой Долине, кажется рассуждаем как о меритократическом государстве инженеров, а не о государстве медсестер и учителей. Вот я — тот самый инженер. И я тебе противен? Я сейчас выпускаю 60 слушателей курсов по яве, пусть из них 20 станет джуниорами. 20 по 400$ = 8.000$ в месяц только за эту весну. 8К, это около 20К доходов компаний. Это около 2К-4К в казну всех налогов (мы не забываем про НДС, да). В месяц! Только за этот сезон!
Мы о Кремниевой Долине, кажется рассуждаем как о меритократическом государстве инженеров, а не о государстве медсестер и учителей. Вот я — тот самый инженер. И я тебе противен?

Мне противен.

сейчас выпускаю 60 слушателей курсов по яве, пусть из них 20 станет джуниорами. 20 по 400$ = 8.000$ в месяц только за эту весну. 8К, это около 20К доходов компаний. Это около 2К-4К в казну всех налогов (мы не забываем про НДС, да). В месяц! Только за этот сезон!
Твоя роль в этом процессе важна, но не единственна. Что бы джуниоры приносили денежку нужно что бы их косяки подтирал тимлид как минимум полгода и разжевывал им много вещей, что бы конторка впарила их клиентам хотя бы как мидлов(я пока что еще не видел клиентов согласных на джуниоров), еще они пришли к тебе с каким то бекграундом, т.е. их до тебя кто-то чему то уже учил.
их до тебя кто-то чему то уже учил
А если берут джунов и ничему не учат, то как быть тимлиду, если те джуны прийдут к нему на проект ?

Ну на таком проекте и тимлид — вчерашний джун, и вроде заказчик хавает, так что все Ок.

А чи великий Ваш внесок у ВВП ? Або внесок середнього мегаоплачуваного девелопера, який вивчив усі фреймфорки ? І взагалі — я може чогось не розумію, та який вплив на ВВП мають люди, які нічого не виробляють (медсестра чи Ви) ?

Що до того, що всі повально можуть заробити купу грошей — Ви не думаєте, що низька середня зп — вона не просто так низька ? Це ж ринок, якби могла піднятись — піднялась би давно ринковими механізмами. Нема попиту на хороших медсестер — нема конкуренції зп — нема хороших зп медсестрам.

І ще — несправедливо, що тільки «маленьким людям» сказали все чесно, я маю намір це виправити. Ваша єдина заслуга в Вашому добробуті — в наявності доброго дядьки за бугром, на якого Ви гастарбайтите (прямо чи опосередковано). Для того, щоб в києві мати 2-3к не треба ані постійно вчитись, ані бути розумним, ані активним. Ви — посередня нічим не видатна людина, до того ж пихата і зарозуміла.
п.с.
родичів-медсестер не маю, зп хороша :-)

І взагалі — я може чогось не розумію, та який вплив на ВВП мають люди, які нічого не виробляють (медсестра чи Ви) ?
ВВП == Валовый Внутренний Продукт. Продуктом являются КАК товары, так И Сервисы (образование, услуги, консультации, изобретение формулы, подбор персонала). Наш мир уже добрую сотню лет держится не только на товарном производстве.
.
Ви не думаєте, що низька середня зп — вона не просто так низька ?
Зарплата у госслужащих низкая по тем же причинам, что и в Габоне, Монголии и Туркменистане. Украина — страна третьего мира с маленьким ВВП и бюджетом, низкой производительностью труда и большим населением.
.
Ваша єдина заслуга в Вашому добробуті — в наявності доброго дядьки за бугром, на якого Ви гастарбайтите (прямо чи опосередковано).
Если из этой фразы вычистить морализаторство, то она будет звучать так — “вы рационально отреагировали на тренд глобализации, общепланетарный процесс, который идет уже более 50 лет и заключается в создании единых мировых рынков труда, капитала, рабочей силы”. И я как-то не понял, в чем состоит обвинение? В реагировании на планетарный тренд?
.
Ви — посередня нічим не видатна людина
Интересно, как Вы это определили? Или у Вас просто закончились аргументы а кинуть в оппонента что-нибудь все еще хотелось?

То спростуйте :-) Чим Ви видатний ? Яка Ваша заслуга в тому, шо Ви не медсестра і Ваш дохід 2+кб. А ми послухаємо.

Это один и тот же человек, которому Франция предоставляла возможность быть аспирантов физ-фака, а Украина — быть директором IT-конторы.
Утрируя теперь можно сравнивать одного и того же человека — Сергея Брина — маленького беззащитного ребенка в тоталитарном обществе, и мультимиллардера в США.
Никто не знает чего бы об достиг оставшись во Франции.
Врач — хороший врач сейчас легко может зарабатывать больше 1К.
Ну вот у меня папик — очень хороший хирург, спасший много жизней, зав хирургии в городке на 40тыс, про него пишут в газетах и т.д. ЗП со всеми надбавками и дежурствами у него сейчас кажется 400-500 баксов. Взяток он не берет.
Учитель — хороший репетитор без проблем получает 5$-10$ в час.
Я не в курсах может ли хороший репетитор занять себя на 8 часов в день на 5 дней в неделю. А ты?
Если человек заведомо выбирает неперспективную специальность
Если у социума профессия врача/учителя/пожарного — без воровства — не перспективна — то в звезду такой социум. Это он сейчас прожирает остатки великой империи в виде некоторого уровня образования/медицины/науки и инфраструктуры, а через поколение прийдется или все в корне менять, когда будет очень больно за бесцельно прожитые годы или опускаться на уровень третьего мира.
медстраховка — 500$ в год
Зачем здесь медстраховка? Почему твоя жена по ней бесплатно не рожала?

очень хорошие хирурги получают от 300 до 500 долларов за каждую операцию (негласно конечно же) и то на каких машинах они ездят — гвоорит само за себя

Ну мне показалось речь идет о гласной зп.

Нужно разделять понятие взятка и благодарность.
Когда тебя благодарят, это обычно ПОСЛЕ оказания услуг, это может быть что угодно: огурчики с грядки, конфетки Мишутка или денежка в карман.
А вот взятка-это получение благ ДО оказания услуг)

Очень хорошие хирурги получают очень по разному.но вот оф зп врача высшей категории со всеми бла-бла не превышает 3000-3500 по Харькову.
А кушать то хочется.
Я рожала раз у «того самого доктора», второй раз по дежурке.оба раза все отлично!(прикиньте, и бесплатно бывает!) Благодарила оба раза суммами столько , сколько сама считала нужным

Ну вот у меня папик — очень хороший хирург, спасший много жизней, зав хирургии в городке на 40тыс, про него пишут в газетах и т.д. ЗП со всеми надбавками и дежурствами у него сейчас кажется 400-500 баксов. Взяток он не берет.
А почему он не хочет переехать в большой город и работать в коммерческой медицине? Как бы если программист сидит в маленьком городке и работает на госконтору у него тоже небольшая зп, но мы не говорим, что государство в этом виновато.
.
Я не в курсах может ли хороший репетитор занять себя на 8 часов в день на 5 дней в неделю. А ты?
1) К моему ребенку приходит ходит инструктор йоги (с медобразованием) — делает разминки, упражнения в ванночке. Я плачу ей 200 гривен за раз, у нее 3-4 ребенка в день и 6 дней в неделю. Итого она получает 1.5К-2К. А еще есть городская районная детская поликлиника с измученными женчинами, так вот они не могут мне ни чем помочь.
2) курсы английского по подготовке к TOEFL/IELTS стоят ого-го как дорого
3) истерия всех родителей к подготовке студента к поступлению — поле для репетиторства. Сам репетиторствовал будучи студентом — есть там и 5$ в час и загрузки — сколько потянешь.
А почему он не хочет переехать в большой город и работать в коммерческой медицине? Как бы если программист сидит в маленьком городке и работает на госконтору у него тоже небольшая зп, но мы не говорим, что государство в этом виновато.
И много знаешь ты комерческих больниц в которых нужны хирурги?
1) К моему ребенку приходит ходит инструктор йоги (с медобразованием) — делает разминки, упражнения в ванночке. Я плачу ей 200 гривен за раз, у нее 3-4 ребенка в день и 6 дней в неделю. Итого она получает 1.5К-2К. А еще есть городская районная детская поликлиника с измученными женчинами, так вот они не могут мне ни чем помочь.
Я не понял какое отношение имеют инструкторы йоги к преподаванию.

И вот еще скажи что, если все так радужно в области репетиторства(в чем я сомневаюсь), и чел должен за 800 баксов в месяц($5 * 8 * 20) работать все время, то кто в школах универах учить будет?

И много знаешь ты комерческих больниц в которых нужны хирурги?
Не интересовался этим вопросом. Но кто вырезает аппендицит, сращивает сломанную ногу у богатых киевлян? Не думаю, что районная поликлиника.
Не интересовался этим вопросом. Но кто вырезает аппендицит, сращивает сломанную ногу у богатых киевлян? Не думаю, что районная поликлиника.
Гос больницы видимо.

Ок, тут я думаю мы оба некомпетентны. Но в харьковских районных городских больницах я ни разу не видел богатых харьковчан.

Я не в курсах какие там в Харькове больницы, а в Киеве полно ведомственных больниц, типа МВД, или там Рады, или кабмина и туда простой смертный не попадает. Возможно туда как то протуливаются богатые люди. А возможно они дают взятки и лежат в гос больницах в отдельных палатах. А возможно ездят за границу оперироваться.

у нас районная больница полный мрак — можно в полный рост снимать полноформатный фильм ужасов — прусаков и облезлые стены отдельно не придется имитировать

Да ладно.понятие богатства разное.
Утром приезжайте к , например, Ситенко.там во дворах больницы такой автопарк дай бог.и под определенными кабинетам стоят такие лица))

Лекуют или делают хирургические операции? Я вот погуглил, и как то одна две клиники по киеву нашлись которые апендицит делают, и туда наверняка очередь из местных за работой стоит, если они действительно нормально платят.

Ну так кинь ссылку на клинику, а я посмотрю делают ли там полный спектр хирургических операций, или только народный апендицит вырезают.

А я от готовий забитись, що ті хто та «лікує», паралельно має ставки в держлікарнях і поліклініках. Це загальновідома практика для медицини.

А Ви не ходіть далеко. Візьміть Вашу дружину і батьків, і проаналізуйте чому їх доходи менше Ваших. Вони тупіші ?

Я нигде не упоминал про интеллект.

:) городская клиника.государственная.
У нас частных клиник как навоза.а толковых врачей там единицы.
И да.что-то кроме Бориса на ум не приходит ни одна клиника со спецами широкого профиля.
Опять же.ошибочное мнение, что в частной клинике бабла зарабатываешь больше.
Если взять хорошего врача, то он не поменяет госбольничку на частную.в частной у него зп закреплена за колвом пациентов.и там уже никто не благодарит отдельно.через кассу.так что не стройте иллюзий , что если частная то много круче))

Могу на вскидку 5-6 примеров светил из разных областей медицины привести, кто в госбольнийах работает, а в частную не стремится.

800 баксов в месяц($5 * 8 * 20)
5$-8$ в час — это 800$-1280$ в месяц. Значит кто не хочет получать 3.000 гр работая преподавателем в школе, тот их и не получает. Тут Вы со мной, видимо, уже согласны.
.
Я не понял какое отношение имеют инструкторы йоги к преподаванию.
Я привел пример платного репетиторства. Репетиторства физкультуры.
.
то кто в школах универах учить будет?
Стоп раз два. Мы же решали проблемы семейного бюджета отдельных людей и вдруг перепрыгнули на общественные проблемы. Кажется проблемы людей мы решили? Если да, то можно перейти и к общественным.
Значит кто не хочет получать 3.000 гр работая преподавателем в школе, тот их и не получает. Тут Вы со мной, видимо, уже согласны.
Ок, разгоняем школы, универы, пусть все занимаются репетитерством.
Я привел пример платного репетиторства. Репетиторства физкультуры.
Масаж деток в ванне это репетиторство физкультуры? Маразм крепчал.
Стоп раз два. Мы же решали проблемы семейного бюджета отдельных людей и вдруг перепрыгнули на общественные проблемы. Кажется проблемы людей мы решили? Если да, то можно перейти и к общественным.
Отдельные личности, да, могут решить свои проблемы таким образом, если рынок репетиторства так радужен как ты описываешь(а я в это не верю). Но это не масштабируемое решение в масштабе страны.
Масаж деток в ванне это репетиторство физкультуры? Маразм крепчал.
А что такое физкультура, по-вашему?

Ну мне как то неловко даже на такие вопросы отвечать. Бег там, прыг, гимнастика, футбол.

Отдельные личности, да, могут решить свои проблемы таким образом, если рынок репетиторства так радужен как ты описываешь(а я в это не верю). Но это не масштабируемое решение в масштабе страны.
Еще раз, давайте определимся, мы решаем проблемы отдельного человека с низкой зп или проблемы стабильного развития социума? Отъезд в Кремниевую Долину, скажем, — это решение первой проблемы, но полный провал по второй. Репетиторство — решение первой, но не решение второй.

Ну поскольку ты наехал на эпичных маленьких честных прозябающих людей в целом, то наверное и обсуждаются проблемы общества в целом.

Так проблемы людей или общества? У людей проблемы — маленькая зп на госслужбе. Ее можно решить начав самостоятельно оказывать коммерческие услуги. Таки 22 года как уже капитализм на дворе.
У общества проблемы — маленькие зп в жизненно важных областях — образование, медицина, госслужба. Тут я не специалист по спасению переходных экономик в условиях мирового финансового кризиса. Но в целом, при бедности страны и большом количестве таких людей (одних учителей и медсестер сколько надо) эти отрасли можно сделать почетными (доска почета, медали), но не прибыльными (давать квартиры, путевки, высокая зп). Если программистов всего 40.000 и даже они не могут купить квартиру, то мы ни как не можем так хитро обложить их налогами, что бы обеспечить квартирами 1.000.000 нанечек, медсестер, преподавателей вузов.

Ок, возвращаясь к тому с чего начали, поэтому эти бедолаги должны башлять 15% на доход, что бы платить за здания, которое использует продажный доктор, что бы срубить 500 баков с тебя, который имея доходы намного больше бедолаг платит намного меньше налогов, и при этом взятки считает платой за сервис. Так?

Так.
Потому, что они живут в ужасной стране. Я тоже, но моя ситуация конечно лучше. Я им искренне соболезную, что им так не повезло (равно как и жителям Замбези, Туркменистана, Ганы, Малави, Молдавии). Буду ли я тратить свое время, что бы помочь им? Нет. Это моя жизнь, стартовали мы при равных условиях, я выплыл по-выше, но пониже чем мент-депутат.
Буду ли я тратить свое время и ресурсы что бы изменить ситуацию в стране? Нет. Это процессы несоизмеримого со мной масштаба — коррупция, переходная экономика, мировой кризис, переход от командно-административной системы к рыночной. Ввязываться в такое, это все равно как пытаться остановить реку прибежав и хлюпая тазиком.

Это ты сам с собой разговариваешь. В контексте моего вопроса ты должен был сказать: будешь ли ты дальше давать взятки, называть это платой за сервис и пропогандировать свою идеологию на форумах?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ок, пошли дальше, вы остаетесь анонимом, тщательно скрываете свою личность, приобрели определенный круг друзей на форуме оставаясь анонимом, даже, как я видел, почитателей своего таланта.
Пытаюсь понять почему. Тратить такое время на форуме оставаясь анонимом.
Думаю Ваш текущий круг друзей, родственники, работодатель в первую очередь не одобрил бы такое демонстративное поведение. Скажем так, Вы взрастили такую себе субличность, кукольного форумного персонажа, которого нельзя показать в иной обстановке.
Чего же Вам не хватает в реальной жизни? Почему не реализуетесь там?

А с чего ты взял что не реализую? Просто когда я сижу и програмлю длительное время мозг хочет отвлечься на что-то иного характера. Почему бы не пообсуждать что-то на форуме?

Почему ко всем на «ты»?

Здесь в интернетах просто так принято. Или Архитекты об этом не в курсе?

Если у социума профессия врача/учителя/пожарного — без воровства — не перспективна — то в звезду такой социум.
Смысла фразы не уловил. Что Вы имеете в виду под «в звезду»? Вот Вам конкретное государство Украина, мизерный ВВП, низкая производительность труда, огромное стареющее население, малый бюджет — что Вы предлагаете? В таких условиях у госслужащих в среднем будет низкая зарплата. Нам просто нечего делить.
Смысла фразы не уловил. Что Вы имеете в виду под «в звезду»? Вот Вам конкретное государство Украина, мизерный ВВП, низкая производительность труда, огромное стареющее население, малый бюджет — что Вы предлагаете? В таких условиях у госслужащих в среднем будет низкая зарплата. Нам просто нечего делить.
Одна из причин — корупция, так что начни бороться с ней с себя — напиши на своего доктора благодетеля в прокуратуру.

Допустим коррупция поглощает треть ВВП, избавились от нее, зп выросла на 50%, что дальше?

Важна не абсолютная часть ВВП, а его рост в долгосрочной перспективе а так же инновационность и технологичность экономики, а не купи-продай-намути.

Тут я с Вами согласен на 146%, но коррупция и неинновационность нашей экономики — это два слабо связанные явления. Неинновационность связана с ориентацией на традиционные сектора (добывающая промышленность, сырьевые отрасли) и, полагаю, с тупизной и огранниченностью президента/правительства.

еинновационность связана с ориентацией на традиционные сектора (добывающая промышленность, сырьевые отрасли) и, полагаю, с тупизной и огранниченностью президента/правительства.
В традиционных областях тоже очень много места инновациям которые подымают эфективность производства. А корупция действует на всю экосистему, в первую очередь начиная с образования, когда технолог сталеварения или геологии платит взятку а не получает знания что-бы здать экзамен.

На сколько знаю, у Ахметова/Пинчука/... все ок с инновациями и модернизацией в мелаллургии (перевооружение отрасли идет полным ходом). Однако металлургия на сегодня в 21 веке — не самая важная отрасль человеческой деятельности.

Я думаю у Пенчука и Ахметова тоже есть потребность в квалифицированных кадрах, и эта потребность страдает из-за упадка системы образования. НУ и модернизация возможно заключается в покупке иностранного оборудования за денежку и привлечении иностранных спецов. Но ты прав, даже в производственном секторе металургия всех не накормит, есть еще машиностроение, авиация, космическая область, химия, и корупция душащая образования вполне по ним ударяет.

Не только, но и человек, принципы которого не порицают беззаконие, взяточничество и корупцию.
ТУТ:
1) «Готовый на бесчестные поступки ради денег, из корыстных соображений.»
2) «За деньги, за подкуп готовый на бесчестные поступки»
Я хочу обратить Ваше внимание на то, что ключевой момент — совершение поступков в обход принципов, а не «не порицание». Действие, а не позиция. Доктор оказал мне медицинскую услугу — не пойму какой именно принцип своей профессии нарушил? Бесплатность — это не принцип профессии.
Доктор оказал мне медицинскую услугу — не пойму какой именно принцип своей профессии нарушил?
Я уже написал — он ворует сервисы у государства. Относится или не относится это к его професии, не делает его не продажным. Воровство — это бесчестный поступок.
Еще раз, ты покупал у него сервис, который он как гос служащий должен продавать бесплатно.
Надо определиться — находимся ли мы на территории закона в Украине. Ответ — твердое нет. По большинству цивилизованных показателей мы на 150-180 местах в списке ООН из 192 стран.
Второй вопрос — как относиться к закону на территории беззакония? Это выбор каждого. Что делать если Вы попали в тюрьму, в район карательных операций, на необитаемый остров с другими, но без продуктов, в Украину.
Это момент, когда взрослый сознательный человек не может себе позволить следовать политике ценностей, а стоит переходить к real politic.
.
Да, врач по закону не должен брать денег, также как чиновник не должен брать взяток, судья должен судить честно, мент/прокурор честно вести расследования, президент не узурпировать власть. Да, должны. Однако, на текущий момент, закон в принципе не работает. Вообще не работает. Царские законы не работали в 1918-1923 годах, советские — в 1989-1991. Вопрос: стоит ли следовать законам, которые никто не соблюдает?

Ясно, теперь грабь убивай еби гусей. Выживай конечно как хочешь, только первый шаг к человеческому обществу — осознание того что взятка — это плохо и воровство, а не плата за сервис.

Стрнные у вас рассуждения.завтра в этой стране программер перестанет быть нужной профессией, его сменят, например, юристы.и вы станете вот тем самым нищебродом на кассе))

Вы и такие как вы и пораждаете беззаконие и коррупцию.
Смешали с какашками учителей врачей и еще 20 млн населения.
Я согласна в одном: если не шевелиться и не двигаться в плане новых знаний, то врядли будете хорошим спецом.не зависимо от сферы.с одной поправкой.у нас ЧЕСТНО очень сложно зарабатывать нормальные деньги(
Увы

справа в тому, що я теж довго користувалась цими класними українськими фішками — отримувати якісне за безцінь і неофіційно. поки пару раз не нарвалась.

бо тобі розібрали всю ванну на запчастини і замість обкласти плиткою і під’єднати всю сантехніку — збрили на інший об’єкт. ні, не забрали грошей, але в тебе дома вже і так 3 дні пилюка стовпом і недієздатний санвузел, а тепер ще знову шукай майстрів.

або коли твій кінь помирає через тупий провтик працівників конюшні, і взагалі на 3млн київ всього 4 ветеринари, які можуть працювати з кіньми. поки того не сталось — да, в україні круто: в якій іншій країні ти зможеш займатись кінним спортом у тренера олімпійського рівня?
тільки якось виїзжаєш в поля — а там якесь чмо з джипа стріляє по зайцю, який тобі під ноги вискочив... чи інше чмо вирішило по собаках місцевих постріляти серед дня в суботу, коли навколо купа народу з дітьми... а потім ходить і тобі в лице рже, бо він зам директора, в якого плечі в києві бла-бла-бла.

ще забавні трафунки — в мене на очах у депутатів крали машини і повертали за бабло. беркути-кобри тим займались, всі свої і всі всіх знають — і ніфіга, всеодно плати викуп.

нарватись тут можна так, що мало не здасться. просто поки не бачиш, що може статись, і як вся ця система тебе може розчавити і виплюнути — здається, що все круто, що навколо одні ніщєброди а ти весь такий крутий программер, який заробляє в 10 раз більше решти населення країни.

самий простий приклад — мені банально стало погано в метро в києві, і всім було похуй. добре одіта дівчина важко дихає і ледве сидить на лавці, всі проходять мимо. прив’язались бомжі. я тоді ледве вигребла з того підземелля, в житті того жаху не забуду.
я собі такого не уявляю в латвії. друг описував, що і в польщі того б не сталось — йому там зразу допомагали.

ще нюанс — рано чи пізно тобі потрібна кваліфікована допомога, а там, де платиш неофіційно і де держава не розвивається глобально — цього не буде. корумпована медицина тобі її не дасть (мене розвели на непотрібну операцію, хоча консультувалась я з хорошими спеціалістами), корумповані суди, правоохоронці, санстанція, мнс, корумпована освіта — теж. у львові кожен рік у половини міста горить техніка, бо була гроза. в дніпрі вибухнув газ. закарпаття постійно заливає. це ті стихії, де скільки бабла б не мав — не захистишся, потрібна кооперація людей державного масштабу.

але взагалі моя репліка була про те, що програмісти в цій країні далеко не краще інших заробляють. точніше, далеко не єдині, хто добре заробляє. є масса і чорноробочих і чиновників, які зашибають значно більше — і я взагалі не розумію, як можна мало того, що пишатись такою фігньою (якщо ти заробляєш більше інших в 10 раз, працюючи звичайним найманцем на закордон — значить в твоїй країні низький ввп, а значить ти в 5 раз будеш переплачувати за місцеві товари і в 20 — за імпортовані, і кожне чмо буде з тебе тягнути взятки за повітря), так ще і безпідставно. в мене колись теж була ця фішка — «я крута! я зашибаю бабло! я можу все!»... поки не зробила ремонт в квартирі і поки не попала на конюшню, де побачила людей, які дійсно «зашибають бабло», і поки раз не зазирнула в очі тому придурку, який любить постріляти зі своєї рушниці.

Вот такая бескорыстная помощь другим в общественных местах — она до первого обвинения в домогательстве/краже или просто кошелек и главное, чтобы не ножичком в печень. Для этого есть на каждой станции патрули и куча народу служебного.

чому ж тоді в європі люди не бояться підійти і допомогти? може тому ж, чому там всюди видно інвалідів і пристосування для них?

ок, не підходь — поклич чергових і йди собі далі в своїх справах. блін! просто підійти спитати — чи все ок, чи не покликати чергових? серед людної станції? за це можна ножем в печінку дістати?

не було там в очах людей жодної тіні сумніву, яка була б, якщо б хтось дійсно переживав, що він підійде допомогти і його розведуть. всі тупо йшли, нічого навколо не помічаючи, занурені в свою «оборонну стійку» — «нічого крім мене і моїх проблем не існує. якщо в когось проблеми — мої всеодно більші. якщо до мене хтось звернеться — буду захищатись!»

мене тут, в латвії (яка ще далеко не європа) і досі дивує, коли бачу, як привітно мені відповідають на будь-яке питання, реагують на помилку в магазині і т.п. мене реально це по звичці дивує, хоч я давно знала про цю різницю між нашими людьми і будь-якими закордонними — це перше, що кидається в очі всім.
я звикла, що всі навколо тримають оборону, будь-яке прохання сприймають як наїзд і муку. а тут люди просто розслаблені, вони не страждають як наші (з приводу і без приводу, а головне — отримуючи від страждання масу задоволення), вони просто спокійно і апріорі привітно реагують на твої прохання, вони легко звертають увагу на інших людей і бачать в них не потенційних ворогів, а потенційних співбесідників.

але одне діло, коли ти це просто бачиш як різницю, а інше — коли ти розумієш, що можеш тупо здохнути на цій станції, на твої манатки вже поклали око бомжі, а мимо будуть байдуже проходити похмурі люди у своїх захисних стійках.

нет если вы видите кому-то плохо — надо помочь обязательно я всегда помогаю- останавливаюсь и делаю полномасштабную реанимацию, — потому что все возвращается -а вдруг вам или вашей маме завтра станет плохо и никто ей не поможет ... глобус он маленький — надо всегда стараться помочь а не на телефон стоять снимать — как у нас любят снимать пожароы и аварии

когда я была в отпуске — в отъезде — моей маме стало плохо в магазине -продавщица заметила, ее усадили , вызвали скорую и скорая БЕСПЛАТНО сделала все — и укол и реанимацию и они не уехали пока не убедились что она сама может встать и идти — ксттаи имени не знаю — ребята на харьковской скорой — это было впрошлом году 13 или 14 августа в Экомаркете — спасибо им

а из отрицательных примеров — на джаз фесте пару лет назад парня побитого сильно в драке с побитой головой мы подобрали на набережной — и его пришлось везти на скорой до феодосии — нас заставили заплатить за перевозку — и за лекарства иначе отказывались приезжать вообще — хотя позакону ургентная помощь должна быть бесплатная

главное, чтобы не ножичком в печен
Я бы таких пофигистов, как вы, того. Рука тяжелая, можно и просто «по печени».

Сам всегда спрашиваю, нужна ли помощь если вижу, что явно что-то не так, причем, независимо от внешнего вида и запаха человека.

Проблем не было. Когда помог встать мужику, у которого потом бутылки в сумке через плечо гремели — ничо, корона с головы не упала, и вши не завелись.

Не будьте быдлом.

А чего ж такой крутой то и прячешся за ником? Кто тут публично призывает к телесным повреждениям? Это да, это так по интеллигентному, куда нам, обычному пролетарскому быдлу. Жму руку, аплодирую, браво! Хороший человек! Низкий поклон! На таких страна и держится! Спасибо, что вы есть!

якій іншій країні ти зможеш займатись кінним спортом у тренера олімпійського рівня?

я на счет конного спорта не знаю, но инструктор по мото трекдням у меня был с чемпионскими титулами. Сейчас друг занимется в секции MMA у многократного чемпиона страны. Все это за вполне обычные деньги. Речь идет о штатах.

Еще знаю народ, который имеет конюшни у себя дома, и это вполне по карману обычному разработчику. Понятное дело, что дом на расстоянии ежедневного комьюта от работы.

ну тим більше ))

взагалі цікава тема. якщо по кишені звичайному розробнику — ну хіба в регіоні зі стабільним сухим кліматом і хорошими грунтами. бо однин тільки манеж і ковка винесуть — дай дорогу. і вети в штатах дуже дорогі, а кінь — не собачка (що по розмірах що шлунком, 4камерний травоядний дуже ніжний «в обслуговуванні»).

я, наверное, заберу свои слова обратоно насчет обычных разработчиков, т.к. не в курсе сколько это реально стоит.
Вот тут говорят, что не так уж и много: horses.about.com/...orsekeeping.htm

ну там ні манеж, ні конюшня (зі щоденним відбиванням стійл), ні тренери (а треба ще берейторів) не розписані, ні амуніція. а взагалі пам’ятаю серію передач про зоозахисників в техасі — так там в них коні як в нас собаки ))))))

но американский бизнесмен вернется в америку после того как найдет никель... и встретит старость в спокойном городке на берегу океана, где нет никаких банд...

Кто бы спорил: родиться и встретить старость в сверхдержаве лучше, чем в осколке империи. понесшей экономическое поражение и скатившейся до страны третьего мира ... Как говорится, лучше рано встать с утра и гладко выбриться, чем лежать в придорожной канаве с оторванной ногой:)

я хотел намекнуть, что американский бизнесмен тупо извлекает выгоду из «Западного Бурунди», т.к. это его _ВРЕМЕННОЕ_ место пребывания. Пофигистично относиться к «Западному Бурунди» и пофигистично относиться к своей стране — несколько разные вещи...

Ключевой вопрос, на который стоит ответить: я собственность страны и я ей что-то должен, или она наша собственность и наше изобретение и она нам что-то должна. Первая модель имплементировалась в СССР. Она позволила полететь в космос, расщепить ядро, но потерпела экономический крах.
.
Скажем Морган, Карнеги или Рокфеллер — «тупо извлекали капитал» или заботились о стране? И в чем состояла забота о стране Стива Джобса? Как бы чистый капитализм (я не его адепт) не предполагает самостоятельную заботу о стране. Государство собирает налоги и на них заботится.
.
Я понимаю вашу точку зрения. Однако это государство не даст нормальную пенсию моим родителям, не обеспечивает мне безопасность и за мед обслуживание я плачу. Не понимаю чего я должен «о нем заботится». Я не плюю на улицах, не жгу покрышки, плачу налоги. С него и хватит.

Из вашего пред-предыдущего поста я понял что вы призываете людей вести себя в Украине как американец в «Западном Бурунди». Цель моего поста показать что «есть нюансы».
Геройства — не нужно, но относиться к своей квартире как к студенческой общаге тоже не разумно.

Вот тут как раз серьезный вопрос: Украина в данный момент — это наша квартира или наша общага? По факту, а не по конституции или как-нам-бы-хотелось. Я совершенно не чувствую себя тут хозяином. Прав у меня маловато, обязанностей много . Это не похоже на мою квартиру, это похоже на квартиру мента/депутата, где меня временно прописали.

Я бы сказал — это доставшаяся по наследству бабушкина халупа, которую можно:
а) неспешно ремонитировать, красить, достраивать.

б) водить туда большие компании с целью совместного распития крепких алкогольных напитков и приятного времяпровождения.(пока она окончательно не убьется)

Вариант б) неплох при условии, что у вас есть свой дом/квартира (см. американец)

А вот если нет?

Я бы сказал — это доставшаяся по наследству бабушкина халупа
Если следовать Вашей аналогии, то кем приходится в этой халупе мент, прокуратура, депутаты, сотрудники ЖЭКа/ЗАГСа?

Иван, я было порывался начать с вами дисскутировать, что коррупция — зло, что вы сами же и пострадаете от неё и т.п.

А потом просто понял, что я, и так, и так имею одинаковые шансы пострадать от неё находясь в этой стране. Независимо от того, как я себя вёл, плевал ли на улицах или давал ли взятки гаишникам.

Спасибо, интересно было ознакомиться с вашей позицией на эту тему, в чём-то вы меня переубедили :)

Я тоже считаю коррупцию злом.

Независимо от того, как я себя вёл, плевал ли на улицах или давал ли взятки гаишникам.
Именно.
Бить человека — плохо, тем более плохо нападать. Но если Вы идете ночью мимо ларька и Вам крикнули «эй ты, вали сюда», то лучшее решение — решительно подойти, очень сильно и внезапно ударить в голову/пах, 1-2 раза ударить лежачего и быстро-быстро уматывать.
С волками жить — по волчьи выть.
Со своим самоваром ...
В чужой монастырь ...
Когда жена рожает — я обязан обеспечить лучшего доктора в городе, а не соблюдение законности. Да я бы хотел без взяток, да я бы хотел по белому. Но, как говорится, если бы у бабушки были ..., то она была бы дедушкой. То это была бы не Украина, а Швейцария.

думаю после слов:" эй-ты идии сюда"- лучше вам идти в другую строну, а еще лучше побежать.

Протекающая крыша, дырявые трубы, пауки и тараканы на кухне. По-хорошему нужно это чинить и проводить дезинфекцию.
Проблемы такие возникают во всех странах, но в разных странах к ним по-разному относятся.

Может быть.
Я дырявые дороги и грязные парки рассматриваю именно так, как пассивные препятствия, которые преодолимы не мытьем так катанием.
Но вот с ментами ... Это же система, мощная инертная социальная система, которая может существовать десятилетиями. Людям ее не под силу сломать, только другая альтернативная государственная машина на это способна. Т.е. целиком новое правительство, но наша оппозиция вовсе не выглядит как замена. Мне скорее верится в российско-белорусский сценарий: авторитарное корпоративное государство.
Гривна вот-вот рухнет (запасы центробанка тают на глазах), на дворе вторая волна кризиса, экспорт стали и химии уже упал, привет 1998/2008 год. В такой ситуации как-то не верится в демократизацию и появление европейских ценностей. Скорее уж в авторитаризм по российскому сценарию.
.
P.S. Два брата уже уехали, так что я в семье у нас еще оптимист:)

Иван, думаю и вы уедите :) Особенно если уже семья. Когда молодой можно ещё с нашим народонаселением поспорить, порассуждать что хорошо, что плохо, послушать обвинений в свой адрес о эгоизме, морализаторства, упрёки и прочее, но вот честно наступает момент когда уже надоедает это.

Я вот думаю, что по идее самыми активными борцами с коррупцией и режимом должны были бы быть самые назащищённые слои: учителя, врачи, те кто мало зарабатывает. По той причине, что в случае чего им будет больнее всех столкнуться с беззаконием.

Айтишники же сейчас в большинстве своём имеют хоть какие-то финансовые резервы, которые им смогут помочь смягчить «удары коррупционного режима». У «маленьких украинцев» таких резервов почти нет.

Но вот, к сожалению, за длительное время общения с «обычным народом», я понял что идеи законности для них это пустой звук, работающая рыночная экономика — тоже. «Отнять и поделить» им ближе, несмотря на то, что уже было же это.

В общем, скажем так, не айтишникам надо «с себя начинать», а именно «простому народу».

Люди которым есть что терять (доход/социальный статус) озабочены политико-экономическими вопросами больше людей которым терять почти-что нечего.
Собственно потому с древних времен и до начала XX века избирательным правом наделяли только тех кто проходил имущественный ценз.
«Обычному народу» пофиг кого поддерживать красных/оранжевых/серо-буро-малиновых — все равно почти ничего не потеряешь, ну еще если повезет — попадешь под раздачу «раскулаченного» добра.

Вы говорите совсем о люмпена, им да, я согласен, хочется хоть чего-то и прямо сейчас , им некогда думать о законности.

А я имел в виду как бы сказать «рабочий класс» что ли, бюджетники. Всё-таки врачи, учителя, кассиры — они уже и не голодают, но и сказать, что, например, на их заработок можно купить жильё, тоже нельзя.

Я говорю о людях живущих «от зарплаты до зарплаты». Т.к. у этих людей:
a) нету времени заниматься чем-то другим
б) нет денег заниматься чем-то другим.
в) как вы заметили в нынешней Украине голодать они скорее всего не будут.

Поэтому им и пофиг на политику и экономику.

А вот тем, кто купил квартиру в новострое + машину C класса + имеет депозит на XX $$$, может спокойно себе позволить не работать некоторое время. У таких людей как раз и возникает желание что-то поменять (в частности из-за боязни потерять имеющееся).

Ну а устанавливают порядки в стране те у кого дохрена свободного времени, денег и машин :)

Я вижу это с другой стороны, если абстрагироваться от личных чувств людей.

Людям, живущим «от зарплаты до зарплаты», при попадании в неприятную ситуацию (например, с сыном какого-то депутата/прокурора), будем довольно неприятно ощущать все прелести коррупционного строя.

Напротив, айтишники могут откупиться в таком случае депозитом, машиной или квартирой наконец.

Согласитель, что хуже потерять машину или почку? Исходя из этого мне и кажется, что
люди, живущие «от зарплаты до зарплаты» более заинтересованы в законности, чем айтишники. Хотя таким людям конечно пох, но это уже совсем другой вопрос.

Людям, «живущим от зарплаты до зарплаты» — пофиг, т.к. с них нечего взять. Даже на органы не разобрать, т.к. органы давно пропиты.

саме таке враження у мене і складається про україну :))) і тому в україні в цьому плані краще

прочитал название конторы...а вы случайно Игоря Рачиборинского не знаете? он правда уже в калифорнии

випадково знаю (але правильно «Рациборинский»)
і так, він вже на West Coast

просто пересекался с ним несколько раз, когда он был в нью йорке, а я тогда был в джерси. Он говорил, что еще несколько ребят приедут со Львова. Вижу, вы один из них)

не зовсім так — я з Києва :)

Підписатись на коментарі