Спільнота та експерти вже визначили переможців першої премії DOU. Публікуємо результати та дякуємо усім, хто долучився до вибору проєктів, які наближають перемогу, формують українську ІТ-індустрію і є двигуном технологічного розвитку країни. Сподіваємося, що спільноті вдалося надихнути айтівців втілювати ще більше класних ініціатив. До зустрічі на премії DOU 2024!

ФОТОЗВІТ

Результати

Оцінка спільноти

Оцінка експертів

DOU awards nomination icon

Найпотужніша ініціатива від ІТ-компанії, що наближає перемогу

Переможці

1.
Ініціатива «Рій помсти»
32
2.
Навчальний курс «Вишкіл капітанів»
30
3.
Благодійні стріми замість корпоративів
29
DOU awards nomination icon

Найпотужніша ініціатива від ІТ-спеціалістів, що наближає перемогу

Переможці

1.
DeepStatemap.live
40
2.
БФ KOLO
37
3.
Розширення для браузера stopRU
33
DOU awards nomination icon

Найкраща некомерційна ініціатива, яка сприяє розвитку ІТ-галузі

Переможці

1.
Дані в хмарах AWS. Збереження інтелектуального потенціалу країни
37
2.
Освітній проєкт AI for Ukraine
36
3.
Відновлення IT-просторів
35
DOU awards nomination icon

Найкраща соціально орієнтована ІТ-ініціатива

Переможці

1.
«Повітряна тривога»
32
2.
«Мапа повітряних тривог»
30
3.
«єДопомога»
28
DOU awards nomination icon

Найкращий подкаст/YouTube-канал про ІТ

Переможці

1.
Віктор Турський про програмування
61
2.
Сергій Бабіч та Дивовижний світ веброзробки
60
3.
Попелюха 👾 Тестування ПЗ
59
4.
Сергій Немчинський: кодерська вітальня
58
5.
MykhailykArt
57
DOU awards nomination icon

Найкращий ІТ-виш

DOU awards nomination icon

Найбільший внесок в розвиток спільноти DOU

Переможці

Денис Ювженко, System Architect в Intellias
Олексій Остапов, Head of Test Automation Practice в Infopulse
Олекс Майстренко, радник CDTO в КМДА
Геннадій Міщевський, Senior Automation QA Engineer у FutureLog AG
DOU awards nomination icon

Зростання року

Переможці

DOU awards nomination icon

Найперспективніший проєкт в military-tech галузі

* У номінаціях «Найкращий ІТ-виш» і «Зростання року» переможців обирали за рейтингами DOU. «Найбільший внесок у розвиток спільноти DOU» — обрала редакція DOU. «Найкращий подкаст/YouTube-канал про ІТ» — переможців визначила спільнота шляхом голосування. «Найперспективніший проєкт у military-tech галузі» — переможців визначили експерти шляхом голосування.

Проєкти, які увійшли до шортліста

Найпотужніша ініціатива від ІТ-компанії, що наближає перемогу

horizontal scroll icon

Скрольте, аби переглянути всі →

БФ «Злагода»

Maklai


Фонд компанії закупив понад 240 позашляховиків, "швидких", вантажівок, автобусів і ще багато інших товарів військового призначення. За два роки сума закупівель сягнула майже $3 млн.

Support Ukraine

DataArt


DataArt і партнери спрямували понад 130 мільйонів гривень на допомогу українцям, зокрема біженцям, переселенцям, людям на деокупованих територіях і в гарячих точках, медикам і військовим у межах ініціативи Support Ukraine.

Благодійні стріми замість корпоративів

N-iX


Компанія мала закладений бюджет на корпоративи, але вирішила зробити щось більше. Так N-iX трансформувала корпоративи в благодійні онлайн-стріми на популярних українських YouTube-каналах, де з початку 2022 року зібрали більше 44 мільйонів гривень для фонду “Повернись живим”.

Intellias Stronger Together

Intellias


Компанія разом зі спеціалістами задонатила понад 80 млн грн на потреби Сил Оборони, понад 120 людей активно волонтерять на постійній основі та понад 100 бригад отримали підтримку у вигляді автівок, спорядження, засобів звʼязку та розвідувальних дронів.

10 млн грн на потреби новоствореної 23-ї ОМБр

Yalantis


До свого 15-річчя Yalantis вирішила задонатити на підтримку ЗСУ 16.5 млн грн. Перші 10 млн грн відправили фонду «Повернись живим» для забезпечення новоствореного підрозділу аеророзвідки 23-ї ОМБр.

Help volunteer Platform

EVO


Краудфандингова платформа для збору коштів, яка об'єднує волонтерів і всіх, хто бажає допомогти. Містить набір інструментів для збору коштів і перевіряє кампанії, щоби кожен благодійник був упевнений, що його донат буде використано за призначенням. На Help Volunteer було було запущено понад 500 зборів і зібрано майже 15 млн грн.

БФ «Відкриті очі»

SoftServe


За період війни SoftServe інвестував у допомогу Україні 850 мільйонів гривень. Більше як 500 співробітників SoftServe стали волонтерами та амбасадорами корпоративного благодійного фонду «Відкриті очі», понад 80 тисяч українців скористались допомогою компанії.

Навчальний курс «Вишкіл капітанів»

Genesis і SKELAR спільно з appflame, Headway, Universe та AMO


Перший та єдиний у своєму роді навчальний курс із військового лідерства в Україні. Розроблений провідними воєнними фахівцями за стандартами НАТО. До кінця 2023 року навчання пройдуть близько 600 офіцерів.

Stand with Ukraine

TechMagic


Проєкт є інструментом підтримки для військових. З початку повномасштабного вторгнення компанія зібрала та направила понад 16 млн 506 тис. грн та стартувала й розвиває 22 благодійних проєкти.

Ініціатива «Рій помсти»

Uklon


Разом з Фондом Притули та військовою школою «Боривітер» реалізували збір на 55 млн гривень на закупівлю 2000 FPV-дронів і навчання 420 пілотів. Uklon передав 3,5 мільйона гривень, де 500 тис. зібрала власне команда компанії. І ще 1,5 млн грн завдяки функції «Підписка на донат» у застосунку Uklon.

ELEKS Help Ukraine

ELEKS


Станом на грудень, ELEKS надав фінансової підтримки на понад $5,7 млн, волонтери зібрали та закупили обладнання, дронів, автомобілів та ін. на суму понад $2,5 млн, а робоча група опрацювала майже 1000 запитів від військових, а це більше 12000 одиниць різного обладання.

Навчання військових ІТ-інженерів

Sigma Software University


За три з половиною місяці співпраці із ІТ-військовими, понад 230 учасників розпочали навчання за різними напрямками ІТ. Це представники ЗСУ, що наближають перемогу України на технологічному фронті, створюючи високотехнологічні рішення для ведення війни.

Військовий збір Levi9

Levi9 Ukraine


Щомісячний військовий збір, за результатами якого сума збору подвоюється головним офісом і розподіляється між організаціями й фондами шляхом голосування співробітників. З початку ініціативи і на момент листопада 2023 буде передано більше 19 млн грн.

БФ MacPaw Foundation

MacPaw


З лютого 2022 року фонд компанії дбає про військових і українців, які постраждали від війни. Загалом компанія MacPaw вже передала на допомогу захисникам України більш ніж $9 млн.

Ініціатива «Тримаю!»

Ciklum


Спільний проєкт Ciklum і «Повернись живим» для розгортання мобільних навчально-тренувальних комплексів з такмеду. У результаті створили вісім комплексів на полігонах ЗСУ. Проєкт обійшовся у 20,8 млн грн. Третину вартості проєкту (майже 7 млн грн) профінансували компанія Ciklum і її співробітники.

Projector Mentorship Platform

Projector Creative & Tech Institute


Найбільша українська менторська платформа, яка передає 100% коштів на ЗСУ. Оплата за кожну консультацію стає донатом на закриття потреб окремого полку ССО. За півтора року існування вдалося зібрати понад 5 млн грн донатів.

Найпотужніша ініціатива від ІТ-спеціалістів, що наближає перемогу

horizontal scroll icon

Скрольте, аби переглянути всі →

Маркетплейс-платформа HelpUA Foundation

Платформа створена командою айтівців-волонтерів для забезпечення прозорих зборів для потреб захисників та полегшення рутинної роботи українських волонтерів. З травня 2023 року платформи вдалося закрити понад 250 зборів на суму більш ніж 24 млн грн.

БФ KOLO

Українські IT-експерти, які допомагають ЗСУ тримати технологічну перевагу над ворогом. З початку повномасштабного вторгнення зібрали 550 млн грн і придбали майже 10 520 пристроїв.

Ініціатива HERO-7

Ініціатива забезпечує фронт дронами-камікадзе власного виробництва. Уже відіслали близько 200 дронів у гарячі точки. Працюють з ССО, 126-ю, 80-ю, 32-ю, 103-ю, 95-ю бригадами, 78-м полком, батальйоном «Кодак» та іншими.

Збірка FPV-дронів

SecOps Engineer Олег Олежек з Антуаном Мухом збирають FPV-дрони. За місяць вдалося зібрати та передати 55 одиниць FPV-дронів. Працюють з 92-ю, 225-ю бригадами, «Омегою» та іншими.

ГО «Міжнародна Спільнота «Легіон Захисту» та проєкт reKALIBRateUA

За 600+ днів роботи закрито понад 200 запитів для 30 різних підрозділів ЗСУ, HГУ, ТрО, ДПСУ, ГУР МО. Передано допомоги на суму більше ніж 10 млн гривень. Засновники — переважно айтівці.

Ініціатива «Help a Hero Volunteers»

У команді вже 14 волонтерів, більшість з яких з IT-сфери. Працюють з початку повномасштабного вторгнення, а деякі учасники волонтерять ще з 2014-го. З початку повномасштабного вторгнення доставили допомогу військовим уже на майже 30 мільйонів гривень.

Застосунок «Баночки»

iOS/Android-застосунок дає змогу підписуватися на монобанки, щоб відстежувати їхній прогрес і щоб вони завжди були під рукою.

Проєкт «Дані про війну»

З початком війни Data Scientist Петро Іванюк почав збирати дані про військові втрати противника. В результаті створено проєкт моніторингу втрат противника у вигляді аналітичного вебсайту та п’яти наборів даних, якими користуються дослідники даних з усього світу (більше сотні проєктів зроблено та розміщено платформі Kaggle).

Розширення для браузера stopRU

stopRU — дерусифікатор YouTube. Мета проєкту — зменшити вплив росії на інформаційний простір України. Засновник — Principal Engineer Тарас Сливка — мріє, що колись відкриє YouTube в анонімній вкладці та не побачить там російських відео.

БФ «Шалені кабани»

Зібрали більше 10 млн грн на ЗСУ. Військові отримали перші FPV-дрони, що вразили ворожу техніку у жовтні 2022 року. Фонд одним з перших почав закуповувати човни для військовослужбовців, на яких неодноразово виконувалися бойові переправи на лівий берег Дніпра.

Ініціатива Stronger Together

«Сильніші разом» започатковано в липні 2022 року, був запит надати кілька планшетів, необхідних для запуску артилерійських систем. Того дня зібрали майже 100 тис. грн, відтоді щотижневий виклик — зібрати до 150 тис. грн, щоб закривати запити військових. Станом на 28 листопада вдалося зібрати 12,7 млн грн та реалізувати понад 400 запитів.

Волонтерство Володимира Андрєєва

Talent Acquisition Manager в Devabit Володимир Андрєєв від початку повномасштабного вторгнення допомагає ЗСУ. Закрив зборів орієнтовно на 90 мільйонів гривень.

Dzyga’s Paw Charity Foundation

Особиста ініціатива, що переросла в інституційну та професійну підтримку ЗСУ. За півтора року існування фонду люди з 60 країн світу довірили фонду понад 1,7 мільйона доларів донатів, які перетворили на спорядження для Сил оборони.

Застосунок Donatta

Мобільний застосунок для гейміфікації та персональної аналітики донатів. Мета — зробити процес переказу коштів цікавішим і зручнішим.

DeepStatemap.live

Інтерактивна онлайн-мапа бойових дій в Україні, яка дає можливість стежити за змінами лінії фронту та перебігом воєнних дій російсько-української війни.

Застосунок «Золоте руно»

Застосунок, який збирає, фільтрує та передає в уповноважену службу оборони інформацію про активи та діяльність підсанкційних осіб і компаній країни-агресора. В результаті роботи було введено українські санкції проти декількох осіб та заморожено майна на суму 500+ млн євро.

БФ «На Варті UA»

Команда складається переважно з IT-спеціалістів. На рахунку фонду — десятки дронів, сотні засобів тактичної медицини, прилади нічного бачення, рації, магазини та інші засоби і спорядження на загальну суму понад 4,5 мільйона гривень.

Телеграм-бот Donate1024

Телеграм-бот для щоденних пожертв на потреби ЗСУ. Його мета — нагадувати про донати. За 14 місяців роботи бот зібрав 14,5 мільйона гривень і більше як 1100 користувачів, що задонатили майже 28 000 разів.

Платформа Voices of Freedom від PR Army

На платформі понад 300 лідерів думок готові коментувати актуальні теми, розповідати подробиці та перевірені факти про події в Україні. Voices of Freedom об’єднує понад 300 українських експертів з питань енергетики, безпеки, екології, продовольчої кризи, санкцій, ядерної загрози тощо.

Ініціатива «Зубата лопата»

Ініціатива постачає на фронт малі піхотні лопати, яких критично не вистачає на передовій. Бронежилети та шоломи важливі, але від «Градів» і «Смерчів» іноді єдиний порятунок — окоп. Одна лопата коштує 150 грн. Закупили вже 21 065 лопат.

Найкраща некомерційна ініціатива, яка сприяє розвитку ІТ-галузі

horizontal scroll icon

Скрольте, аби переглянути всі →

Навчальна програма з UX/UI-дизайну для ВНЗ

Qubstudio, IT Cluster та партнери


Програму розроблено і запущено у Львівській Національній Академії Мистецтв та Національному університеті «Львівська політехніка» на базі напряму «Дизайн». Qubstudio підтримує викладачів, які її ведуть, а одна їхня співробітниця викладає на постійній основі.

Книжка «Beyond Junior. 50 Tips for Software Engineers»

Даніїл Безлюднов, Software Engineering Team Leader у EPAM Digital


Книжка має дати новачкам у розробці ПЗ знання, що не менш важливі від володіння самими мовами програмування. Вона допоможе краще зрозуміти професію, її основні проблеми й виклики, а також перейти на якісно інший рівень у професії розробки ПЗ.

Українізація A Tour of Go

A Tour of Go — найпопулярніший ресурс для вивчення мови програмування Go. Разом з учасниками спільноти GolangUA його переклали, а окрім цього, добилися, щоб посилання на українську версію додали на головну сторінку.

Відновлення IT-просторів

SQUAD & savED


Компанія SQUAD разом з однодумцями, благодійним фондом savED, допомогли перетворити зруйновані через війну класи освітніх закладів Чернігова на IT-простори із сучасним технологічним устаткуванням. Завдяки цій ініціативі діти знову отримали доступ до навчання.

Співпраця N-iX Game & VR Studio з ВНЗ

N-iX


N-iX відкрили на кафедрі програмного забезпечення НУ «Львівська політехніка» сучасну комп’ютерну лабораторію Game Design and Virtual Reality та розробили комплексні навчальні програми для курсів Unreal Engine, «Дизайн і розробка ігор» і «Віртуальна реальність», за які студенти отримуватимуть академічні кредити.

Переклад коміксу «How HTTPS works» від DNSimple

Олег Папка, Python Software Engineer


«How HTTPS works» — це комікс про HTTPS від компанії DNSimple, який розповідає, що це таке, для чого він нам потрібний і як усе працює. За українську локалізацію цього популярного коміксу взявся Олег Папка разом з Яніною Городецькою, яка працює QA Engineer.

Освітній проєкт AI for Ukraine

AI HOUSE x Roosh


AI for Ukraine — це благодійний освітній проєкт, який створений для підтримки українського технологічного комʼюніті, дає доступ українським талантам до якісної освіти з AI/ML та залучає міжнародну AI-спільноту до підтримки України.

Rust Bootcamp від української Rust Спільноти

Навчальний табір з Rust — це безплатний чотиримісячний онлайн-інтенсив, спрямований на розвиток професійних навичок у розробників з базовими знаннями Rust (які прочитали RustBook та мають базове володіння мовою). Навчальний табір уже пропустив через себе 100 учасників.

Дані в хмарах AWS. Збереження інтелектуального потенціалу країни

EPAM Ukraine


Це партнерство EPAM і AWS стало реакцією на загрози окупації та обстрілів українських університетів. Завдяки їхнім ресурсам і роботі ІТ-волонтерів EPAM у безпечне хмарне середовище вдалося перенести дані критичної інфраструктури для 25 українських вишів. Це допомогло зберегти та відновити навчальні процеси для майже 20% українських студентів.

Інноваційне укриття CLUST Space

CLUST


Мета проєкту — реорганізувати укриття при вишах і перетворити їх на безпечні інноваційні освітні хаби, які працюватимуть на постійній основі та гуртуватимуть творчу молодь як під час небезпеки, так і в мирні часи.

Книжка «Користувацькі дослідження»

KyivUX Design Community та R9. Research Community


Це перша книжка українських авторів про користувацькі дослідження, створена в співпраці профільних спільнот KyivUX Design Community та R9. Research Community. У книзі зібрано найцікавіші статті про користувацькі дослідження від українських експертів, щоб надихнути команди на використання цієї практики.

Онлайн-програма «Бустер талантів: лідерство в геймдеві»

Plarium Ukraine


Протягом двох місяців 200 українських підлітків ознайомлювалися з ігровою індустрією та розвивали свої лідерські здібності. Прокачували емоційний інтелект, менеджерські навички та дізнавалися про актуальні професії в геймдеві.

Спілка Techosystem

Sigma Software Group, Genesis, BRISE Capital, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration та Center42


Це відкрита спільнота учасників технологічної екосистеми України з фокусом на продуктові компанії. Метою є об’єднання всіх гравців ринку для створення сприятливіших умов ведення бізнесу в Україні та просування екосистеми як інвестиційного напряму у світі.

Марафон ІТ-технологій

EPAM Ukraine


Учасники марафону змогли доповнити своє портфоліо готовим проєктом, а також заглибитися в особливості ІТ-професій разом з експертами EPAM. Загалом учасниками стало понад 5,5 тисяч охочих.

The Interviewer Bot

Микола Кулеба, Yasno, Head of Development


Це інноваційний бот-симулятор для підготовки до співбесід, який покращує шанси українців улаштуватися в IT-сфері та підвищує якість знань з використанням ШІ. З моменту його створення, на бота подивились 3119 людей.

Всеукраїнські освітні курси-стажування

Genesis


Система всеукраїнських курсів для студентів у форматі віртуальних стажувань — це освітній проєкт ІТ-компанії Genesis. Курси створені з профорієнтаційною метою — щоб продемонструвати студентам можливості роботи у сфері продуктового ІТ.

Ініціативи GlobalLogic Education

GlobalLogic


Завдяки проєктам компанії школярі, студенти й мрійники відкривають для себе ІТ-сферу та роблять перші кроки до професії. На соціальних проєктах GlobalLogic Education протягом війни навчилося понад 16 тисяч українців.

Онлайн-школа CSosvita

Іван Петрушенко, Squad Engineering Lead


Мета CSosvita — зробити якісну лінійку фундаментальних курсів з програмування, де студенти будуть розв’язувати надскладні задачі та вивчати найкращі практики розробки. 100% коштів з перших наборів школа передає на ЗСУ.

Каталог Incredible Tech

IT Ukraine Association


Асоціація IT Ukraine разом з Міністерством цифрової трансформації України розробила каталог Incredible Tech. До нього увійшли 95 перспективних продуктових ІТ-компаній і 22 найбільш конкурентоздатні для глобального світу ІТ-продукти.

Платформа «В тилу»

Артур Федоренко, засновник та СЕО Wiseboard


Хаб менторів, волонтерів та українських виробників військового спорядження. Його мета — об’єднати націю для взаємопідтримки й наближення перемоги України.

Найкраща соціально орієнтована ІТ-ініціатива

horizontal scroll icon

Скрольте, аби переглянути всі →

«Повітряна тривога»

Stfalcon / Ajax Systems


Місія проєкту глобальна — створити програмне забезпечення, яке рятуватиме життя людей. За два дні було розроблено додатки, які зараз мають понад 24 мільйони інсталів.

Клас авто «Інклюзивний»

Uklon, Mactercard, MacPaw


Спеціально обладнане авто для пасажирів, які користуються кріслом колісним. Новий продукт працює з квітня 2023 року, і за цей час уже відбулося понад 6 тисяч таких поїздок.

Ukraine Animal Help

Андрій Нікішаєв, Senior Engineer в Level.co


Фонд допомагає котам у важливий час або коли хвороба/травма потребує чималих затрат. Окрім цього, мають два притулки, де ці коти живуть, поки для них не знайдеться домівка. Нині там мешкає понад 170 тварин, які постраждали від людей та війни.

Програма тренувань для людей з ампутаціями

BetterMe


Близько 50 тисяч українців утратили кінцівки через війну. Щоб допомогти цим людям пройти реабілітацію та адаптуватись, українська компанія BetterMe розробила програму тренувань для осіб з ампутаціями.

Чатбот для мешканців Харкова

Sigma Software Group


Компанія Sigma Software узяла участь у розробці чатбота разом з муніципалітетом Харкова. Сервіс дозволяє мешканцям міста дізнаватися про масштаби пошкодження будинків унаслідок війни, надає інформацію про статус пошкодження, стан комунікацій тощо. За рік роботи чатбот обробив 480 тисяч звернень від мешканців міста.

Допомога пораненим військовим і цивільним в Україні

Олександр Закорчений, Tecnical Product Owner в Materialise


Волонтерський проєкт надає унікальне технологічне рішення, коли потрібні складні реконструктивні операції у випадках щелепно-лицевих поранень. З березня 2022 року учасники ініціативи — працівники компанії Materialise — долучилися вже до п’яти міжнародних медичних місій, в межах яких допомогли понад 150 поранених, серед них — військовослужбовці й цивільні, що постраждали від воєнних дій.

Світло

Іван Денісов, Андрій Захлюпаний


Мобільний застосунок, який дозволяє зручно переглядати час та тривалість планових відключень електроенергії для вашого регіону. Сповіщення за 30 хв до відключення світла. Віджет на головному екрані.

«єДопомога»

Міністерство соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та ПРООН за фінансової підтримки Швеції


Цифрова платформа, яка гуртує зусилля держави, благодійних організацій та волонтерів з усього світу для допомоги тим, хто цього потребує найбільше.

Victory Projects

Львівський ІТ Кластер


Серія проєктів Львівського ІТ-кластера, які спрямовані на підтримку бізнесу, військової, критичної та цивільної інфраструктури, а також зміцнення безпеки регіону. Станом на жовтень 2023 року спільнота скерувала на Victory-проєкти понад 90 534 228 гривень.

Софт для біонічних протезів

GlobalLogic


Інженери GlobalLogic розробили менеджмент-систему для управління та налаштування протеза, вебплатформу для подачі заявки пацієнтом на протезування, алгоритми з використанням машинного навчання для контролю та виконання команд від людини до протеза.

«Мапа повітряних тривог»

Михайло Голобородько, Software Engineer в Tabulera


Інтерактивна мапа, яка в режимі реального часу відображає повітряні тривоги та інші загрози в Україні. Щодня сервісом користуються сотні тисяч людей.

Карти «ЛУН Місто»

ЛУН


Серія інтерактивних карт, які допомагають жити в українських містах під час війни.

Dopomagai.org

Андрій Таганський, Founder & CEO в Humancreed Inc.


Платформа з надання та пошуку безплатного житла для переселенців. Щонайменше 17 тисяч людей відзвітували про знайдене через «Допомагай» житло.

SaveEcoBot

Громадська організація «Збережи Дніпро»


Незалежна публічна система радіаційного моніторингу й розширений доступ до радіаційної інформації для українців та міжнародної спільноти від ГО SaveDnipro. 6,8 мільйона осіб з усього світу користуються системою від початку повномасштабного вторгнення.

Експресаналіз зв’язків з агресором

YouControl


Миттєвий аналіз діяльності компанії за 500+ факторами та оцінка її благонадійності. За майже два роки повномасштабної війни аналітики YouControl створили список з понад 20 тисяч чинних українських компаній, що мають прямі або опосередковані зв’язки з рф, рб.

«Давай займемось текстом»

Наталя Місюк, СЕО в «Давай займемось текстом»


Гейміфікований мобільний застосунок, що закохує в українську мову. Мета — щонайменше 40 мільйонів людей, що говорять українською із задоволенням.

Versi Bionics

Сергій Томуз, Development Engineer


Команда айтішників з Дніпра та Одеси займається створенням біонічного протеза руки для цивільних та військових людей, які втратили кінцівку. Унікальний функціонал: двовісне автоматичне поворотне запʼястя, вібро та термо відгук, модульні пальці.

Телеграм-бот «Укриття!»

Stfalcon


Швидкий інструмент пошуку найближчого укриття в радіусі 2 кілометрів у вигляді телеграм-бота. Бот щогодини отримує близько 5 тисяч запитів та доступний на всій території України.

Найкращий подкаст/YouTube-канал про ІТ

horizontal scroll icon

Скрольте, аби переглянути всі →

It's raining cats&dogs

Технологічний подкаст, в якому обговорюють з колегами ІТ-новини, програми та девайси і діляться нюансами своєї роботи. Це ті самі теревені з колегами на кухні, коли ви можете поговорити про роботу в затишку, поки за вікном злива. Слухачі — software інженери, дизайнери, аналітики, інженерні менеджери та інші спеціалісти, які працюють над створенням продукту.

Serhii Chernenko

Мета каналу — поділитися власним досвідом, зробити унікальний контент, а підтримку з донатів відправляти на ЗСУ. Автор має шість років досвіду у e-commerce розробці на Magento 2 (Adobe Commerce). До повномасштабної війни рік витратив на написання гайду з фронтенд-розробки на цій платформі, бо такого матеріалу не було. Після 24 лютого вирішив ці знання передати у відеоформаті, зокрема щоб розвивати україномовний контент.

Lazy IT

ІТ для найледачіших. Туторіали та мануали, про які ви мріяли все життя, просто повторюйте за відео та отримуйте результат. Перший на ютубі IT DIY. Автор допомагає готувати школярів та студентів до входження в ІТ-галузь.

AltEnterNative

Мета каналу — популяризація програмування, інформаційних технологій і висвітлення найбільш цікавих здобутків у цих галузях. Орієнтований на широку аудиторію, що цікавиться ІТ.

«Закрив раунд»

Це tech-подкаст, що виходить за підтримки IT-компанії FAVBET Tech. У подкасті ведучі розповідають про технологічні феномени і те, що вражає у tech-індустрії. «Закрив раунд» разом із FAVBET Tech відкривають нові імена й розбирають важливе, що відбувається на технологічному ринку.

1:1 with Anastasia Dzhogola

Канал присвячений темам HR, employer branding, внутрішнім комунікаціям і корпоративним заходам. Метою є привернути увагу до цих функцій і їхньої важливості в бізнесі.

CodeUA

Це новий освітній проєкт компанії CyberBionic Systematics для вивчення програмування українською мовою та обміну досвідом між IT-спеціалістами. Публікують відеоуроки і вебінари пізнавального та навчального змісту з усіх напрямів IT-освіти: розробка програмного забезпечення, тестування, проджект-менеджмент, бізнес-аналітика, вебдизайн, адміністрування та DevOps тощо.

Це солюшн: добрий код

Подкаст про технічне волонтерство від Radio SKOVORODA та SoftServe. Обговорюють рішення, які допомагають волонтерським і соціальним проєктам бути ефективнішими. Історіями співпраці діляться як замовники, так і розробники – представники Open Tech (благодійної краудсорсингової платформи, ініційованої та створеної працівниками SoftServe).

Pulse Time

"Pulse Time" на YouTube-каналі Infopulse Community — інтерв’ю з експертами ІТ-галузі з усієї Європи на професійні та особисті теми. Метою проєкту є розвиток ІТ-ком'юніті, популяризація інформаційних технологій завдяки розповідям і досвіду роботи топових ІТ-експертів певних напрямів. Цільова аудиторія — ІТ-початківці, світчери, Junior-Middle-спеціалісти.

що за шум?

Це просвітницька діяльність на тему SEO, маркетингу і ІТ-індустрії в Україні та за її межами.

CatOps

DevOps and other issues. Автор ділиться статтями і новинами, дотичними до DevOps разом зі своїми коментарями.

Fwdays Tech Talks

Подкаст "Fwdays Tech Talks" від розробників для розробників. Розмовляють з провідними фахівцями та розробниками про всі аспекти програмної інженерії, надаючи слухачам можливість поглибити свої знання та інсайти в світі технологій.

Roman Povzyk | Data Analyst Mentor

Ціль проєкту — відповісти на питання, які виникають у початківців в аналітиці даних, допомогти їм підвищити шанси отримати перший офер і показати, що вони не одні, хто стикається з проблемами на цьому шляху. Цільовою аудиторією є початківці в аналітиці даних (студенти, світчери).

Алцибєєв (подкаст)

Подкаст від співзасновника Reface про народження ідей та перетворення їх на продукти та бізнеси. Про шлях 0 → 1.

Pro Product

Канал створений, щоб показати продакт-менеджмент зсередини, відповісти на питання про створення продуктів, які найбільше хвилюють, нести меседж, що продакт-менеджери — це теж люди, які можуть у чомусь помилятися або чогось не знати і це нормально. Автор вірить, що таким чином допомагає комʼюніті знижувати рівень стресу, знаходити натхнення на нові виклики та не боятись світчитись у цю сферу.

СЕО сучасності

Мета подкасту — показати різницю підходів до управління компаніями у різних поколінь, а також спільні риси. Цільова аудиторія — молоді підприємці.

Rist

Канал для спеціалістів ІТ-індустрії. Теми допоможуть ІТ-спеціалістам підвищити рівень софт- та хард-скілів, дізнатися більше про комунікацію, Project/Product management, бізнес-аналіз, R&D, Marketing, HR/R та дизайн. Весь контент від самого початку лише україномовний.

Гугл не розкаже

У подкасті розповідають про кібербезпеку те, чого не знає Google і ChatGPT: який курс обрати? Як перейти з джунів у мідли? Де шукати роботу? Як зібрати команду на стартап? Подкаст створено для trainee, джунів та світчерів, які хочуть дізнатися базові речі про кібербезпеку.

Дизайн Джем

Це розмови двох колег, Стаса та Юлі, про те, що цікавить спільноту українських UX-дизайнерів. Тут розповідають про нюанси роботи в UX, діляться досвідом і поширюють контент для тих, хто шукає корисну інформацію.

Крафтяренко

Ідея каналу — поділитися з глядачами створенням корисних речей для розумного будинку. Відео будуть цікаві тим, хто любить творити власними руками. На каналі є відео про програмування, моделювання в 3D, 3D-друк і налаштування розумного будинку.

Mykola Murza - IT українською

YouTube-канал, насичений безкоштовними відеоуроками з програмування мовою Java з детальними поясненнями та якісними графічними матеріалами. Канал може бути цікавим як для початківців (курс "Java для початківців"), так і для більш досвідчених фахівців ("Pro-українська Java").

UANDERDOG

Це спільнота українського бізнесу, який розвивають в однойменному телеграм-каналі та на подкаст-платформах. Цей проєкт покликаний змотивувати тих, хто мріє запустити власний бізнес, шукає партнерів чи просто занурюється у сферу. А ще це майданчик для знайомства аудиторії з українськими стартапами.

Juniverse

Це територія джунів. Тут ви знайдете стріми, подкасти та розмовні відео про ІТ і особливості найму джунів. А також дізнаєтесь як прокачати Hard-скіли, підготуватись до технічного інтерв’ю та отримати довгоочікуваний офер.

Pi Tech Podcast

Подкаст від Postindustria для тих, кому цікавий світ технологій та всього, що з ними пов'язано. У кожному епізоді ведучі говорять про найважливіші події IT-світу, розбирають технічні теми та запрошують лідерів думок.

DevOpsDays Ukraine community

"DevOpsDays Ukraine community" — частина глобального комʼюніті DevOpsDays, покликане говорити про культуру DevOps. З 2022 року провели дві великі конференції у форматі #StandWithUkraine на 3000+ учасників. На каналі викладають записи з конференцій.

People First Podcast

Це подкаст найбільшої української HR/R спільноти People First Club. Говорять про непрості кейси та питання роботи з людьми просто, людяно й на власному досвіді. Надихають, співчувають, сміються. Подкаст полюбився не тільки HR'ам і всім, хто їм співчуває, а й лідам, менеджерам, власникам бізнесу.

As a user I want to see

Подкаст про бізнес-аналіз та життя. Тут діляться знаннями, досвідом, дають поради. Показують аналітикам, що вони не самі у проблемах і підтримують їх. Авторський проєкт Кирила Бєлявського та Антона Бабенка.

Сергій Немчинський: кодерська вітальня

На цьому каналі Сергій Немчинський, програміст з 20-річним досвідом, ділиться, як вчитись програмування так, щоб отримати першу роботу програмістом, як пройти співбесіду / випробувальний термін, просуватись кар’єрними сходами аж до рівня архітектора.

Попелюха 👾 Тестування ПЗ

Мета проєкту — дати доступ всім українцям навчатись безплатно ІТ-галузі під час повномасштабки. Канал корисний як новачкам з абсолютного нуля (будь-кому, хто хоче вивчити тестування, API чи SQL), так і айтівцям з досвідом, щоб повторити базу, підготуватись до співбесід, сертифікацій і Knowledge evaluation.

Building Digital Products

Це подкаст-помічник для підприємців і власників малого та середнього бізнесу, які створюють або покращують диджитал-продукт. У випусках разом з експертами обговорюють вибір технологій, критерії успіху продукту на ринку, формати співпраці з аутсорс-командами тощо. За два роки випустили 53 відео, гостями стали — Дон Норман, Стів Круг, Девід Сігел, Пер Холькнект, Габріеле Музелла та інші.

Сергій Бабіч та Дивовижний світ веброзробки

Наразі основним контентом каналу є проведення демонстраційних публічних співбесід онлайн для різних рівнів кандидатів, щоб створити культуру проведення та проходження співбесід. Також є серія розмов з видатними та цікавими людьми з українського ІТ про їхній досвід і професійний шлях.

ПОДКАСТ 100 ТИСЯЧ

Подкаст-діпдайв про успішні українські технологічні компанії. Мета — допомогти українцям зрозуміти, як працює технологічний бізнес (від "Монобанку" до Grammarly) і як він досягнув успіху. Кожен випуск базується на сотнях годин рісьорчу та інтервʼю. Подкаст буде цікавий працівникам tech-сфери (від джунів до фаундерів).

Maksym Rudnyi

На YouTube-каналі автор навчає програмуванню українською мовою, щоб збільшити кількість кваліфікованих розробників в Україні. Створює курси з технологій у веброзробці — React, Next.js, GraphQL, ділиться порадами для пошуку роботи та оформлення резюме. Контент корисний як початківцям, так і досвідченим розробникам.

Product Talk

Це серія етерів з топами продуктових компаній. Мета — поділитись досвідом, порадами, спійманими інсайтами та згуртуватися разом. Обговорюють те, як компанії та їхні продукти переживають війну, як адаптували свої продукти, який був найскладніший момент, як змінилися метрики та що б зробили інакше.

Hey Roosh

Це подкаст технологічної компанії Roosh про те, чим живуть і як працюють співробітники. У подкасті фахівці Roosh говорять про продуктивність, креативність, технології, найм, роботу в новій реальності та багато іншого.

Testing Minutes

Це подкаст про тестування коротко та без води. Мета проєкту — поширювати інформацію про різні аспекти в тестуванні максимально доступно. Ведучі подкасту поєднують у собі як технічні навичкі в обличчі Олександра Романова, так і менеджерські в обличчі Артема Григоренка.

From A to QA

Автор ділиться думками про тестування, автоматизацію та ІТ-сферу. Робить огляди книжок та статей, публікує на каналі курси.

XQL Podcast/Danylo Fedirko

Подкаст про маркетинг і BizDev в українському сервісному ІТ для маркетологів, BizDev-спеціалістів та власників ІТ-компаній. Мета подкасту — ділитися найкращими практиками та актуальними підходами до просування ІТ-компаній, щоб попри війну та кризу ІТ-сектор продовжував зростати.

Техревені

Відеопроєкт, у якому експерти Avenga обговорюють останні новинки світу веброзробки, а також діляться досвідом і думками про різні аспекти життя розробника.

кіп ґоінґ

Це блог про життя і те, як зробити його трохи кращим. Автор ділиться простими, але важливими порадами, які можуть зробити наше життя трішки кращим.

Канал: HYS Enterprise, Подкаст: HYS Podcast

Подкаст про все, що стосується айтівців. Спілкуються з колегами про хобі, вподобання, технічні аспекти роботи та війну. Буде корисно тим, хто бажає потрапити в IT чи вже давно у цій сфері. Проєкт важливий, бо ми говоримо про благодійність, роботу, наші цінності та прагнення.

varto school

Канал "varto school" має мету об'єднати українське CG-ком'юніті. На каналі постійно організовують відкриті стріми, воркшопи та лекції з різноманітними фахівцями зі сфери. Паралельно надихають початківців, які тільки починають свій шлях і почувають деяку невпевненість у собі, а також пояснюють, як працює геймдев.

Подкаст ЖеПеТе

Це подкаст, у якому двоє друзів: Влад Сидоренко (Senior Software Engineer в Netflix, ex-Amazon) і Влад Кампов (Senior UI Engineer в Netflix, ex-Wix) обговорюють життя програмістів, IT і все навколо цього.

MykhailykArt

Мета проєкту "MykhailykArt" полягає в створенні освітньо-інформаційного ресурсу українською мовою для українських 3D-художників і тих, хто цікавиться цією галуззю. Цей проєкт спрямований на надання корисної інформації, натхнення, фідбеку для поліпшення навичок у створенні 3D-робіт.

Ганна Пилєва

Блог про програмування, Data Science. Авторка почала вести саме експертний блог у квітні 2022-го, ділиться тим, як увійти в ІТ, розвиватись, виходити на бажаний дохід. Проводить прямі етери про те, як складати резюме, вивчати англійську, бути продуктивним у роботі, ділиться новинками у світі штучного інтелекту, пише про психологічні аспекти роботи в ІТ.

The CEO Podcast

Місія екосистеми "The CEO" — допомагати гармонійним капіталістам будувати сталий системний бізнес. Створюють контент для тих, хто стоїть за кермом компаній. Що відчувають керівники компаній? Як вони мислять, чим надихаються, про що жалкують? Автори запитують, аналізують, діляться інсайтами у подкасті.

Код Всесвіту

Це науково-популярний канал, де говорять про фізику, математику та компʼютерні науки. Мета — популяризувати науку серед українців і зробити її доступною та зрозумілою для широкого кола глядачів. Цільова аудиторія — студенти, школярі, вчителі, а також усі, хто цікавиться наукою і технологіями, незалежно від віку чи професійного досвіду.

Віктор Турський про програмування

Фундаментально про програмування, процеси розробки, проєктування, про те, як працюють різні системи всередині. Мета каналу — сприяння професійному зростанню українських інженерів.

Канал про вирішення ЛітКод Українською

На каналі прокачують знання алгоритмів, структур даних та JavaScript. Вирішують задачі на платформі LeetCode. Автор пояснює різні можливості JS, що і як застосовувати. Буде корисно як фронтенд, так і бекенд JS/TS розробникам, а ще тим, хто бажає прокачати навички з алгоритмів.

Practical Product Design

На початку війни автори виклали лекції курсу продуктового дизайну у відкритий доступ, щоб підтримати українську продуктову спільноту. Адже, переглянувши матеріали, дизайнери, продуктові менеджери та розробники можуть навчитися чогось нового від практиків. У планах — надалі розвивати українську продуктову спільноту.

SmartExpert UA

Цей канал створили для початківців або просунутих HR-фахівців і просто зацікавлених у HR-сфері людей. Мета — створювати цікавий український контент навколо HR-сфери, ділитися досвідом і знаннями, сформувати ком'юніті професіоналів.

Lviv Java Club

100% україномовний онлайн-тижневик, в якому автори висвітлюють актуальні теми зі світу Java, але не тільки: тут можна знайти доповіді про Software Architecture, тестування, фреймворки, створення чат-ботів, навіть про UI/UX, 3D-друк та багато іншого. Всі охочі можуть приєднатися на онлайн-зустрічі або ж переглянути їх у записі.

Це по роботі

Щотижневий подкаст про новини IT та бізнесу очима B2B-маркетологів з Netpeak. Обирають найважливіші новини в галузі. Мають дві мети — розширювати кругозір українських айтівців та підприємців, надаючи їм новини з усього світу, та боротися зі суцільною зрадою, висвітлюючи круті українські новини, продукти, компанії та ініціативи.

ZAS.Podcast Talks with Startups

Ідея цих стримів полягає в тому, щоб дати українським стартапам можливість потренувати свої пітчі, подискутувати та відчути себе більш комфортно під час презентації англійською мовою, а також дізнатися їхні унікальні історії та деякі хаки, які вони використовували на шляху до досягнення $1M MRR.

EPAM Ukraine Career

YouTube-канал створено з метою надати доступ до бібліотеки записів технічних заходів, які охоплюють різноманітні сфери IT-галузі. Експерти компанії EPAM Україна й запрошені доповідачі з інших компаній діляться практиками, корисними порадами та кейсами, сприяючи розвитку навичок фахівців різних рівнів (від початківців до Middle та вище).

Подкаст "Майже Вчасно"

Подкаст про все, що нас оточує та непокоїть у проєктному менеджменті і не тільки. Автори шукають шляхи стати кращими менеджерами, розбирають цікаві кейси та запрошують крутих гостей, щоб розвивати культуру менеджменту в Україні та збільшити кількість професіоналів своєї справи.

Щиро про IT

Мета проєкту — обговорювати тренди ІТ-спільноти, посилювати горизонтальні звʼязки в спільноті, аналізувати розвиток українського ринку. Цільова аудиторія — підприємці, стартапери, представники ІТ-сфери, НR.

AI HOUSE Podcast

Це подкаст про штучний інтелект від найбільшого АІ-комʼюніті в Україні AI HOUSE. Гості подкасту разом з ведучим обговорюють АІ-новини, світові практики, діляться кейсами та інсайтами з власного досвіду. Подкаст знайомить комʼюніті з експертами індустрії, які розвивають сферу штучного інтелекту в Україні, висвітлює найактуальніші новини.

Відверто про ІТ

Це подкаст про тих, хто робить технологічні зміни в Україні. Покликаний показати IT без прикрас і стереотипів, особистостей, які ще вчора були студентами-мрійниками, а сьогодні вони — успішні СЕО чи фаундери компаній, що змінюють Україну та світ. Це 28 історій про зльоти та падіння, баланс між віртуальним і реальним життям, особистим і кар’єрою, про успіхи та факапи.

[не]правильний DevOps

Подкаст про світ DevOps/SRE. Діляться досвідом, розвивають і залучають початківців у ком'юніті. ЦА DevOps, інженери, світчери та студенти.

Суцільний експеримент

Це подкаст про технологічні бізнеси в Україні, їхній розвиток і про людей, які за ними стоять. Мета — популяризація технологій та їхній розвиток в Україні, про людей, які «широко відомі у вузьких колах» у сфері технологій та інновацій. Аудиторія — ті, хто хоче знати більше про технологічні тренди та про розвиток галузі.

Загальний перелік експертів
(в категоріях було по 3-4 експерти)

Максим Іщенко, засновник DOU та Djinni

Максим Іщенко

Засновник DOU та Djinni

Михайло Федоров, Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

Михайло Федоров

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України

Ярослав Ажнюк, Співзасновник компаній Petcube і FuelFinance

Ярослав Ажнюк

Співзасновник компаній Petcube і FuelFinance

Олег Берестовий, Айтівець і офіцер ЗСУ

Олег Берестовий

Айтівець і офіцер ЗСУ

Любов Шипович, C-level айтівиця та технопідприємиця, співзасновниця БФ “Dignitas”

Любов Шипович

C-level айтівиця та технопідприємиця, співзасновниця БФ “Dignitas”

Тарас Чмут, Ветеран російсько-української війни, очолює БФ “Повернись живим“

Тарас Чмут

Ветеран російсько-української війни, очолює БФ "Повернись живим"

Юрій Федоренко, Айтівець, ІТ-журналіст, подкастер

Юрій Федоренко

Айтівець, ІТ-журналіст, подкастер

Сергій Бережний, Співзасновник БФ “КОЛО”

Сергій Бережний

Співзасновник БФ “КОЛО”

Микола Максименко, Співзасновник Deep tech стартапу Haiqu

Микола Максименко

Співзасновник Deep tech стартапу Haiqu

Олександр Трегуб, Дизайнер, CEO і співзасновник Projector Creative & Tech Online Institute

Олександр Трегуб

Дизайнер, CEO і співзасновник Projector Creative & Tech Online Institute

Єгор Стадний, Eксзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE

Єгор Стадний

Ексзаступник міністра освіти й науки, віцепрезидент з бакалаврських програм KSE

Віталій Седлер, СЕО та співзасновник компанії Intellias

Віталій Седлер

СЕО та співзасновник компанії Intellias

Дмитро Дубровський, Співзасновник Uklon

Дмитро Дубровський

Співзасновник Uklon

Денис Бігус, Журналіст-розслідувач, автор проєкту Bihus.info

Денис Бігус

Журналіст-розслідувач, автор проєкту Bihus.info

Володимир Многолєтній, Співзасновник Genesis

Володимир Многолєтній

Співзасновник Genesis

Ярослав Притула, Перший проректор Українського католицького університету

Ярослав Притула

Перший проректор Українського католицького університету

Партнери

Sabotage Wine Mazda Трускавецька