Останні коментарі

  • Не «чи хочу», а «що винен»: дві думки після інтерв’ю Портнікова на DOU Day

    влада розбещує всих, особливо «без термінова» як у випадку з пу, а тепер і з зе...

  • Як я створив Галу-яка-задовбала (AI агент)

    503/502 — це проблеми/капасіті, а ось 429 — тротлінг

  • Я хотів зробити portfolio template, а почав будувати редактор сайтів

    Якось я хотів зробити автотести для пайплайну. Потім поспав і перехотів.

  • Як я зробив для себе трекер витрат, що хоч трохи почав мене задовільняти

    Дуже круто — взяти виснажливу рутину й повністю її автоматизувати — це і є справжня сила розробки. Особливо сподобався підхід: «якщо все тримається лише на дисципліні — довго не проживе». FinMan виглядає справді корисним 👏

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    нічого не буває безкоштовно )) якщо робітник захищений законом, то він захищений з усіх боків — і також від можливості заробити трішечки більше. ібо нє фіг ))

  • Чому ми говоримо, але не чуємо одне одного. Або реальність, яку не відмінити

    писати код для реальних військових проєктів, не будучи всередині, — повна маячня, нефункціональна навіть на рівні абстракцій.
    І БЗВП в нормальних бригадах — це важлива частина, щоб зрозуміти домент, щоб хоч раму склеїти

    Тут буде доречно згадати факти з військового періоду біографії Річарда Фейнмана, американського фізика, одного з творців квантової електродинаміки, лауреата Нобелівської премії з фізики:

    Коли розпочалася Друга світова війна, Річард Фейнман, бувши вже аспірантом Принстона, спробував піти добровольцем на фронт. Однак все, що йому змогли запропонувати в місцевій призовній комісії — це стройова підготовка на загальних підставах. Після недовгих роздумів Річард відмовився, сподіваючись, що фізику зможуть знайти в армії краще застосування. Незабаром він взяв участь в розробці останніх, перед появою перших комп’ютерів, механічних лічильних машин, які працювали для розрахунку артилерійських траєкторій.
    У Лос-Аламосі Фейнман брав участь в розробці атомної бомби (Мангеттенський проєкт).

    Можна тільки здогадуватися як би використали таланти Фейнмана якщо б йому пощастило народитися у сучасній Україні))

  • Четвертий місяць роблю гру в Unreal за допомогою ШІ. Прошу оцінити прототип і дати конструктивний фідбек

    чи зрозумілий основний gameplay loop

    да

    чи виглядає цікавою суміш Tower Defense + Merge + God Sim;

    на мой взгляд у тебя не получилось ни одно из них. то что ты показываешь в видео выглядит как смесь идла и симулятора мержа

    що в інтерфейсі виглядає перевантаженим або незрозумілим;

    ллм генерит обычно ± такое когда ты ему не даешь указаний что делать с интерфейсом. поэтому для меня выглядит понятно и знакомо

    чи читається ідея розвитку планети;

    если бы ты не спросил я бы никогда об этом не задумался

    чи є потенціал у лорі про молодого бога, віру, фракції та тераформування;

    тебе должно быть виднее

    що краще полірувати в першу чергу: UX, звук, босів, лор, баланс чи onboarding;

    то что тебе интереснее, ты же для себя это делаеь, даже если пока об этом не знаешь

    наскільки, на вашу думку, життєздатний підхід «одна людина + AI-агенти» для такого типу інді-проєкту.

    с технической точки зрения более чем достаточно. с точки зрения издателя коммерческого проекта это рисково, но в частном случае может быть жезнеспособно

    Я розумію, що в гри ще багато сирих місць, але core вже працює, тому хочу зрозуміти, чи є в ідеї потенціал і що найсильніше заважає сприйняттю зараз.

    увы, потенциала нет

    Буду вдячний за будь-який конструктивний фідбек — як по геймдизайну, так і по презентації, інтерфейсу, позиціюванню й самому підходу до AI-assisted розробки.

    возможно под геймдизайном ты подразумеваешь что-то другое, потому что геймдизайна тут нет вообще. презентация... это ютуб ролик? презентации делают не так... интерфейс типичный для ии, у меня такая же есть игра по внешнему виду — планета посреднине, по бокам текст и около 8 кнопок. опус мне это с одного промта сгенерировал. я 2 минуты потыкал и отбросил как кривую концепцию. смысл был совсем про другое, но на то что ты делаешь оно похоже механическими дейстиями игрока. все что ему было возможно это смотреть/читать и делать примитивное действие — кликать кнопки

    В Planet Forge MD хочу відпрацювати механіки деякі, потім використаю дещо в основній грі, якщо взагалі щось вийде і я зможу це довести до повністю робочого стану.

    а какую цель для себя ты ставишь? если это хобби, то ты никому ничего не должен, делай сколько хочешь и брогсь когда хочешь. если это тренировка каких-то навыков, то это тяжелый путь. если коммерческая цель, то ты вообще не тем занимаешься

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    та вся європа знає що в італії не вміють правильно піцу ;) там де в швайцарії буде маргеріта, там в італії буде місцевий «традиційний» корж з печі.

    Це кароч був десь репортаж про парадокс, яка насправді правильна карбонара vs як всі нємци фанатіють від карбонари яка насправді некарбонара

    а всерйоз так людська піца в мюніху тож від 16 і вище, думаю в берлінчику десь около того.. за італію хз шо там, єсічес, кажуть мілан і північ нічо але мене якось не переконало. Але мабуть в порівнянні з польщею північ італії апгрейд таки, сам точки зору не маю

  • Як ви працюєте після нічних обстрілів: чи йдуть компанії назустріч?

    Спочатку відносились з розумінням, потім всіх розігнали.

  • Четвертий місяць роблю гру в Unreal за допомогою ШІ. Прошу оцінити прототип і дати конструктивний фідбек

    В мене така ж... Але не гарна

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    На це є відомий лайфхак: жити у Німеччині/Австрії/Італії, а працювати у Цюриху (40 км до кордону) чи у Лугано (знаходиться безпосередньо на кордоні з Італією, багато працюючих там живуть у Варезе).

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    У меня контракт аренды до конца августа. Но есть подозрение уже, что имеет смысл попробовать попросить продлить на месяц

    Если тебе не горит — я б так и сделал на твоём месте. С сентября high season заканчивается и вариантов становится намного больше.

  • Четвертий місяць роблю гру в Unreal за допомогою ШІ. Прошу оцінити прототип і дати конструктивний фідбек

    ми вже увійшли в епоху, коли майже будь-хто може поділитися своїми мріями — це супер круто

    Цікава епоха настала. Успіхів вам!

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    це необхідність платити біля 20% медстраховки від доходу,

    Ты шото путаешь, имхо. Нету там 20% за медстраховку. Максимум 15%, это если ты а) в госстрахе и б) наёмный, а не фриланс. И эти 15% платятся в складчину с работодателем и до кепа, как ты писал

    Вот если учитывать ещё и пенсионные, то тогда легко 20% будет, скорее ощутимо больше. Если ещё считать Pflege, Arbeitslosen и т.д.
    Правда по моим последним данным фрилансеры не обязаны (были?) платить в пенсионный фонд. Может что-то поменялось в последние годы...

    В последнее время очень много проектов предлагаются как ANÜ, то есть заставляют идти в штат и платить весь соцстрах по полной. ИИ пишет Finanzamt прикрывает эту вольницу

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    У меня контракт аренды до конца августа. Но есть подозрение уже, что имеет смысл попробовать попросить продлить на месяц.

    если уверен, что не спердоляешь обратно

    Вообще ни в чем не уверен в этой жизни, но думаю если попрошусь назад в Польшу переоформиться на меня уже косо смотреть будут))

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    дивно, для чого дозвіл?

    щоб людина не працювала більше 10 годин на день, не захворіла і мала достатньо сил працювати на основного роботодавця, бо він сплачує за робітника страховки

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    Що, реально без повідомлення роботодавцю неможна мати сайд бізнес на фрілансі?

    стандартно в контракті стоїть, що просто так не маєш права і коли повідомляєш, то повинен розповісти що ти там робиш і щоб усі часи роботи не перевищували 10 годин (наприклад 8 годин на основного роботодавця, 2 години фрілансу). 10 годин на день — це по трудовому кодексу, більше працювати по закону не можна

    звичайно якщо в тебе свій бізнес, то працюй хоч 24 години, нікого це не їбе, а от якщо працюєш на когось + свій бізнес, то більше 10 годин не можна

  • Переїзд з Польщі у іншу країну ЄС — Іспанія/Португалія/інші

    гайки закручують і не дають людям просто заробляти

    Держава пожирнішала. Десь проскакував графік на ютубі як паблік сектор постійно росте, а самозайняті падають ;) ну в часи зростання це не відчувалось, тим більше в айті, але жирні часи пройшли, щас стагнація

    мій репетитор кілька років тому, тож жалілась про те саме — їм буквально рік у рік відрізають усі можливості працювати зі школами як самозайнятим

  • After Action Review розмови DOU з Віталієм Портниковим: чому ця дискусія вийшла важливішою, ніж просто інтерв’ю

    Це називається «піздєть нє мєшкі ворочать». Портніков це людина яка не відповідає ні за що і ніде. Не розумію для чого брати в нього інтерв’ю і тим більше розтягувати то вже на 4 теми на доу

← Сtrl 12345678910 Ctrl →