Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Графік роботи програміста

Я на 3 курсі, і зараз проходжу практику на одній львівський ІТ-компанії. Ми з пацанами сидимо 6 годин і за цей час сильно втомлюємся (особисто я просто їм і валяюся в ліжку за ноутом після практики, інші також заморочені після того всього). ПМ дає нові таски щодень, і все це дуже інтенсивно, багато нової інфи і нагрузки + ми не ходимо на обід (печенькі з чайом не рахуються) . Сьогодні четвер а я вже ледве цокаю по клавіатурі, пишучи цей пост.

Так от, шановні (майбутні) колеги, я не можу собі уявити як можна отак валити по 8 годин в день? Заспокойте мене, шолі, скажіть шо на проекті швидкість менша, чи це не так? Реально сильно виснажує.

І ще питання: наскільки я розумію 8-годинний робочий день включає в себе перерву на обід, чи треба виділяти + 40 хв на поїсти?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

9 часов с обедом или 8, но обедай как прийдется)

Читайте КЗПП (КЗоТ), там багато цікавого: zakon4.rada.gov.ua/...how/322-08/stru

наскільки я розумію 8-годинний робочий день включає в себе перерву на обід
Ні. Стаття 66.

чувааак, купи такі штуки і не парься

Чем больше опыта — тем проще работать. Даже что-то новое проходит через тебя без сильного умственного напряжения. И потом оказывается что несложно валить и 9 часов в день. А когда начинаешь работать по 9 — так и 10 тоже можно, если работа несложная :)

Оптимальное время работы 5 часов в день.

На вдохновении любой может решать сложные задачи. Твой профессионализм, это то, насколько сложные ты можешь решать задачи, когда у тебя «не идет».

Оптимальное время работы 5 часов в день.

Активного мислення — максімум 4. Але якщо включити: знайомство с технологіями, читання/написання документації, тікетів, etc., і навіть (конструктивну!) участь у всяких DOU — вийде 8-10. Ось така комбінація є стійкою в межах років.

4 часа = это активное мыслення над темами которые тебя не вовлекают. тоесть тебе не особо нравится эта тема но работу работаь нада. Если тема тебя вовлекает то можноа и 8 часов валить. Естественно нужно делать перерывы на чай, кофе и т.д.

Якщо тема вовлікає... але це ровний ритм без узплесків. Так, іноді трапляється. Але цей ідеальний випадок дуже рідкий.

любой экзамен типа IETLS, GRE, PMP — это 4 часа. 4 часа разных заданий требующих предельного сосредоточения. Поэтому если для вас 4 часа — это максимум (я тоже некоторое время придерживался этой цифры, но потом поменял свое понимание) то мне кажется что вы не достаточно тренированны на удержание сосредоточения. Это как бы не ваш личный фолт, просто украинская система образования не достаточно натаскивает людей и их мозги на долгое время работы.

4 часа разных заданий требующих предельного сосредоточения.

Скільки таких екзаменів Ви здасте за тиждень, і чому типова система освіти не ставить більш 1-2 екзаменів на один тиждень, незалежно від країни?

вы не достаточно тренированны на удержание сосредоточения. Это как бы не ваш личный фолт, просто украинская система образования не достаточно натаскивает людей и их мозги на долгое время работы.

Я зрозумів, якщо Ви перейшли на образи, то аргументи у Вас скінчились. Пропоную завершити на цьому.

у меня нет никаких научных доказательств кроме своего опыта. Есть только подозрения что если делать то что тебе нравится то можна работать более 4х часов. И если быть достаточно тренированным и делать то что тебе не нравится то тоже можна делать более 4х часов. 4ре часа активного мислення — это такой расслабленный способ работать.

у меня нет никаких научных доказательств кроме своего опыта.

Це видно.

Есть только подозрения что если делать то что тебе нравится то можна работать более 4х часов.

Можна і більше. Але є об’єктивне виснаження. Активне мислення щодня більш ~4 годин це те, на що здатні тільки великі вчені (за рахунок чого вони і стали великими). Але їх замало. Для решти можна розраховувати тільки на вказану цифру.

в том то и вопрос — вас зупиняе виснаження чи видсутнисть тренування ? Я сам придерживаюсь теории про 4 часа и все это объясняю когда нада делать естимейшн работы, програмист не может быть эффективным более 4х часов, потом он начинает тупить и может искать ошибку целый час, тогда как с утречка он ее находит за 10 минут. поэтому програмистам ставятся 24 дюймовые мониторы, програмистам ставятся компы на последних коре 7 и ссд диски, раздаются печеньки и т.д. Что впрочем оказывается не всегда эффективно и я сам видел как паренек на стареньком ноуте с коре2дуо писал скрипты для линукса лучше и быстрее чем его коллега на 24 дюймовом мониторе.Поэтому если бы можна было без вреда програмисту сделать его еффективным 6 часов — это было бы очень здорово для компании и для самого програмиста, и тут и появляются вопросы как этого достичь. Заметьте у меня не стоит вопрос как заюзать програмиста и не заплатить ему при этом, у меня стоит вопрос как самому мыслить активно более 4х часов.

програмист не может быть эффективным более 4х часов, потом он начинает тупить и может искать ошибку целый час, тогда как с утречка он ее находит за 10 минут.

О. Я саме про це.

До речі, у сусідній темі дали посилання, як раз до цеї теми:
www.targetprocess.com/...evelopment.html

и я сам видел как паренек на стареньком ноуте с коре2дуо писал скрипты для линукса лучше и быстрее чем его коллега на 24 дюймовом мониторе.

Скрипти така штука, що для них великий монітор може навіть заважати:)

Поэтому если бы можна было без вреда програмисту сделать его еффективным 6 часов — это было бы очень здорово для компании и для самого програмиста, и тут и появляются вопросы как этого достичь.

Мабуть, без тотальної генетичної реформи — ніяк? Тому реальна задача — як зробити решту 4 години корисною. Наприклад, документувати, та флеймувати у внутрішніх дискусіях, а не вконтактику:)

может вы слышали доклад на ТЕДе одного дядечки который расказывает почему миллионы людей так увлеченно наполняют википедию во время оффисных перерывов и так затягивают дедлайны на проектах. Там вроде обходились без генетической реформы.

Є посилання на доповідь?

Увлеченное думанье высушивает не хуже неувлеченного. Разница только в том, что при увлеченном — вы этого не замечаете.

Я сам только год назад начал работать IT — шником , первые два месяца для меня были просто адскими , потому что тасков много и большинство было сложными. Мне помогло то что прийдя домой после очередного рабочего дня , я просто начал анализировать свои ошибки . Как оказалось проблема была в том что после получения таска я мало его анализировал, и в процессе того что бы быстро выполнить таск , я просто «Бомбил»... Так что анализируй , а практика + время = опыт , со временем будет все норм :)))

Ситуация описанная вами, происходит по причине полного отсутствия профсоюзов и законодательной дискриминации в отношении работника.

хінти:
— <25 хвилин сну ~ (еквівалентні) 4+ годинам — ввімкніть будильник та , для початку, полеж з закритими очима
— взяв таску, запам’ятав, пішов зробив зарядку і подумки вирішуй
— займись бігом
— здорова легка їжа

Нотуй скільки в тебе на таски уходить часу — інколи «більше посидіти» == «менше зробити»

«більше посидіти» == «менше зробити»
майже завжди так, якщо таск «не йде», він не буде йти наступні 2-3-4 так само, а наступного дня можна з ходу все зробити

З часом звикните.
Коли я був зеленим джуном, мені вистачало п’яти годин, щоб відчувати себе як вичавлений лимон. Тоді я почав с періодичністю десь як курці ходять на «перекур» ходити до умивальнику щоб набрати у долоні холодної води й умити обличчя. Це дещо допомогало.

Обычно 8-часовый день перерыв на обед все же не включает. Но при этом в большинстве компаний никто не высчитывает каждую минуту, проведенную в офисе, так что можно работать 8 часов с обедом, лишь бы работа вся делалась.
Нагрузка же сильно зависит от компании, проекта и даже команды. Но в среднем, как мне кажется, никто не вваливает по 8 или даже 6 часов. 4-6 часов программирования, полчаса-час митингов, остальное время для отдыха. Не даром в компаниях делают всякие лаунж-зоны, тренажеры, теннисные и футбольные столы, приставки и т.д.
Но первое время, пока въезжаешь в происходящее, приходится работать интенсивнее, тут уже ничего не поделаешь:).

у нас есть только ваши слова о том, что работы много. Мы не можем угадать, ее много в принципе или много лично для Вас. Так что лучше всего будет спросить у программиста в той же фирме, где вы проходите практику.
Усталость от нового вида деятельности и от информационной перегрузки пройдет за несколько недель. Потом научитесь абстрагироваться.
На проектах скорость вряд ли меньше, просто в виду опыта всё делается быстрее.

На обед ходить нужно, вставать пройтись по офису нужно.

За державними санітарними нормами оператори ПК (програмісти також сюди входять) повинні відпочивати 15 хвилин після роботи 45 хвилин. Але на жаль це ігнорується :(
Є ще одна цікава норма: якщо в приміщенні темпаратура вища за 26 градусів цельсія, то кожен градус перевищеня повишен скорочувати тивалість робочаго дня на 2 години.

Номера нормативів не скажу, але це добре знає кадровик та інженер з охорони праці.

саме тому все працюють як ПП по контрактах, скільки годин відпрацювали — стільки і отримали, а дотримання норм по часу — на власній совісті і гаманці :))

На власній совісті чи гаманці кого: власників, директорату чи проджект менеджера?

Ефективність розумової роботи значно знижується від перевтоми.

ЗІ Одна з професійних хвороб людей сидячих професій це «гемо...й». Насправді це дуже не смішно для тих, у кого він виріс.

на совісті і гаманці виконавця контракту — власне ПП :)
хоче по здоровю — працює з перервами, по 9-10 год в день сумарно, скорочуючи день беручи по пів дня вихідного через погоду...
хоче стабільну оплату за мінімум часу — працює по 8 годин, витрачаючи додатково 15-30 хв на обід, і не переймаючись за перерви і умови :))

Маю на увазі зовсім інше.

1. Робітника примушують реєструвати ФОП.
2. Умови праці такі: не встигаєш у будні — виходиш на вихідних.

ЗІ Умови праці повинен забезпечити роботодавець.
ЗЗІ В данному випадку ФОП — це просто форма співпраці для мінізації податків роботодавця. Тому в данному випадку відносини програміст — роботодавець так і залишаються. Вони не є відносинами типу Замовник — Виконавець.

1. Робітника примушують реєструвати ФОП.
часто є варіант, суттево нижча зп і ти в штаті, або як всі — з нормальною зп.. тих хто вибирає перше, і добивається його — одиниці, але є
ФОП — це просто форма співпраці для мінізації податків роботодавця
на словах — так, а юридично це позбавлення працедавця всіх зобовязань що прописані в кзоті і не дублюються в контракті :)
ЗІ Умови праці повинен забезпечити роботодавець.
... який юридично в схемі з ФОП просто не існує...

Зависит от конторы.
Сколько я не работал ПП везде были нормальные офисы с вменяемыми рабочими местами, кондиционерами, печеньками и прочими плюшками.
И никто рядом с тобой с секундомером не стоял.
Ставка фиксированная от часов не зависит (кроме согласованных перереботок). График работы достаточно гибок.

Питання не в 6 годинах — гратися за компом ти мабуть можеш і по десять годин, без усілякої втоми.

Мені більше за все було виснажливо, коли начальство сиділо за сусіднім столом та постійно дивилось у мій монітор що я роблю, на колишній роботі. Але тут у кожного своє.

Обід повинен бути, перерви повинні бути хоч якісь, через кожні годину-дві. У нас обід входить до восьми робочих годин, а в ідеалі від тебе мають лише вимагати результати в кінці тижня, а скільки ти там шарився по кухні — ніхто питати не буде.

Робоче навантаження ще більше

я можу написати про свій графік, працюю 3-тій місяць, тому це якраз актуально.
Перші 2 місяці поки було стажування було дуже важко, коли ти сидиш і по 6 години читаєш англійською мовою технічну літератуту — очі дуже втомлювались і я думав про те саме, а чи моя це справа працювати програмістом.
Але уже зараз стало легше, я не весь робочий день так сильно напружусь, мені зранку дають завдання, його треба обговорити з ментором, потім ти щось робиш, щось виходить щось не, процес захоплює.
Тим паче я ужепрактично виробив якусь систему, кажуть перерви робити треба годину, це важко, не завжди можна так часто відволікатись. Я роблю раз в 2 години переву на 15 хвилин, встав, пішов до вікна або на балкон, помріяв) через 4 години обід, потім ще через 2 години знову перерва, з часом адаптуєшся і звикаєш.
В перший час підбадрював себе думкою, от як сидіти гратись в шось за компом і по 10 годин то норм, а посидіти на роботі 8 годин так очі болять, щось тут не так)

Актуальне питання. Якщо напружувати голову кілька годин щодня, довго не протягнеш :). Раджу користуватися технікою «помідоро»: 40 хв. робота і далі 5 хв. на відпочинок.

+1 за технику помидора. Только я пользуюсь классической схемой — 25 мин. работы + 5 мин перерыва. Через 4 «помидора» — более днинный перерыв. Юзаю прогу Pomodairo. Кроме того, что устаешь меньше, эффективность повышается, так как во время перерывов можно проанализировать прошлый помидор и составить план на будущий. Это намного лучше, чем залипать по несколько часов подряд. Вообще человеку проще делать кратковременные, но мощные усилия (спринты) с периодами отдыха, чем бежать марафон.

1. А зачем отдыхать за ноутом? Мало его было на практике? Это сомнительный отдых. Лучше уже просто полежать в тишине, если планируете отдыхать в горизонтальном положении.
2. Обед. Он придуман не просто так. У меня занимает не час, а максимум полчаса, но обед нужен. Ведь в итоге выходит, что вы работаете по 4 часов подрят, тогда как все работают по 4, потом обед и ещё 4.
3. Дело привычки. В самом начале у меня очень уставали глаза, да и, вообще, болел чаще. Потом отпустило.

1. А зачем отдыхать за ноутом? Мало его было на практике? Это сомнительный отдых. Лучше уже просто полежать в тишине, если планируете отдыхать в горизонтальном положении.

В лидерах рынка не зря все эти тенисные столы и прочие тренажеры понаставили.

Что можно сказать? Пока молодой и зеленый — терпи и пахай :-)
Набивай реального опыту, да славы человека который делает таски хорошо и в срок.
Через году два меняй работу. Там есть два варианта.
а) Всячески увиливать от работы, целый день лайкая котиков — здесь на доу много про это написанно.
б) Можно пойти в «гнилой аутсорс» причем выбирать по принципу «где можна поменьше напрягаться», я в свое время наглел настолько, что прям у эйчаров спрашивал «дайте любой проект, но чтобы там поменьше вкалывать и напрягаться».

прям у эйчаров спрашивал «дайте любой проект, но чтобы там поменьше вкалывать и напрягаться»
ты мой герой )

На жаль у мене для Вас погані новини. Аби бути справжнім фахівцем недостатньо навіть восьми офiційних робітничих годин. Доречi, замовник зазвичай перерви не оплачує. А ще передбачається що розробник вже знайомий з усіма технологіями, якi застосовуються на проекті. Тому навчатися і шукати рішення також доводиться у вільний час.
За себе можу розповісти що проводжу десь 12 — 14 годин за монітором кожен день.Звичайно, не усі вони дуже напружені: частина йде на листування, перегляд новин, технічних статей тощо. Переважна частина коду створюється у періоди роботи «у потоці». Це коли одну — дві години поспіль працюєш «не піднімаючи голови» і не відволікаючись ні на що аби не втратити зосередженості. Після цього варто зробити перерву.
Якщо Вас навіть шість годин виснажують — можливо ІТ не найкращій вибір. Я припускаю що тут, як у спорті, треба починати тренування з дитинства. Спочатку шість — вісім годин розумової праці у школі (заняття та домашні завдання). Потім безсонні ночі у ВУЗі на сесії... У молодому віці організм адаптується швидчэ. А якщо не звик до навантаження — не можна починати з «важкої ваги».
Нервова система так само може надірватися від перевантаження, як м’язова. Наслідки сумні (отже ІТ — це не така вже нешкідлива професія):
ru.wikipedia.org/...Офисный_синдром
ru.wikipedia.org/...льное_выгорание
ru.wikipedia.org/...кие_заболевания

очень плюсую! все так и есть!

Якщо Вас навіть шість годин виснажують — можливо ІТ не найкращій вибір.
1. Згадайте перехід на нову роботу уже навіть сеньйором. Потрібен час,щоб вникнути. І це порівно виснажливе заняття. Далі — конвеєр у тій чи іншій формі.
2. 3-й курс вузу. Я ,звісно, розумію, як «відвідуються» пари, але все-таки це доволі серйозний чинник.

Час за добу з фаховим рівнем не корелює аж ніяк.

Шість годин! Це подарунок долі! За минулі два місяці в мене було 6 виідних днів, сьогодні, наприклад, працюю дванадцятий день поспіль. Якщой займатися фрілансом то вихідних і вільного часу немає взагалі, тому що ти зажди на роботі, навіть з ноутом у ліжку, тому що твій ноут — твоє робоче місце, скільки зробиш — стільки заробиш.
Ти мабуть дума що тут можна півдня каву пити за печивом, а між тим в теніс грати, так то лише для сеньйорів у 23 роки.

Шість годин! Це подарунок долі!
Больше шести часов работать невозможно и главное бесполезно.

Согласен. Невозможно, бесполезно, непродуктивно и чревато. Однако, есть волшебное слово НАДО, которое сильнее всех вышеперечисленных наречий.

Если в такой формулировке мысль не находит понимания — представь посмотри на нее в другом ракурсе. Например, в виде сотен тысяч индусов и китайцев у тебя за спиной, готовых работать по 60 часов подряд.

Для тех кто не в курсе, продуктивность программиста не измеряется количеством деталей за смену, но если в качестве метрики мы остановимся на количестве строк кода или багов — то да, индусы нагибают. Но продуктивность работы нормального программиста (не индуса) не прямо пропорциональна затраченному времени. Можно попидалить на 2-3 часа больше и получить больше багов в лучшем случае или серьезный изъян в архитектуре.

сьогодні, наприклад, працюю дванадцятий день поспіль

«getting shit done», «we are the heroes», так, чув, бачив. але я б на твоєму місці такими «досягненями» не пишався

Не пишаюсь, лякаю джуна, готую до можливих життевих складнощів.

Не треба нікого лякати і готувати. Описане вами — ніхріна не норма, коли й джуни це зрозуміють, можливо, роботодавці перестануть сідати на шию.

Судячи з посту джун сподівався пити халявну каву з печивом, читати доу та іноді запускати IDE, але так буває дуже не часто та не довго. Бувають різні роботодавці, різні проекти, але на початку годі і думати що все буде по феншую скраму та аджайлу. Особливо у перші роки роботи.

Предъяви айчерам, походу они тебя не взлюбили, ибо должны были еще на адаптации рассказать про необходимые для программерской жизнедеятельности вещи:
— велик для ежедневной тренировки организма, чтобы не уставали мышцы во время программирования;
— зеркалка для ежедневной профилактики зоркого взгляда, чтобы моментально находить в громадных пустословных манах саму суть;
— сыр для беспрерывного пополнения энергетических запасов организма и мужской силы (естественно, не самый дешевый)

Ми з пацанами сидимо 6 годин і за цей час сильно втомлюємся

меняй профессию. Если в 20 лет ты уже устаешь, так что же будет в 40?

к 40 он испортится как все и научится за синьорские деньги незаметно шарабобиться на рабочем месте без особой потери калорий

багато нової інфи і нагрузки
- да это ж золотое время. Лет через 5, разгребая очередную рутинную задачу, будешь с тоской вспоминать :)
і за цей час сильно втомлюємся (особисто я просто їм і валяюся в ліжку за ноутом після практики, інші також заморочені після того всього).
Такое ощущение, что вы на плантации работаете.
После программистской работы обычно умственная усталость, и от неё помогает избавится обычная прогулка, пробежка, ролики, в тренажерном зале железо потягать, футбол, баскетбол с друзьями поиграть (только в настоящий а не компьютерный)

Поддерживаю советы про сон, спорт и обеды.

PS
ещё складывается впечатление что вам не интересно работать. Обычно когда интересно работать — не так устаешь

После программистской работы обычно умственная усталость, и от неё помогает избавится обычная прогулка, пробежка, ролики, в тренажерном зале железо потягать, футбол, баскетбол с друзьями поиграть (только в настоящий а не компьютерный)
Поддерживаю советы про сон, спорт и обеды.

Я бы еще подружку завел

Ще можна завести собаку, не кота, а саме собаку. Це мінімум дві прогулянки в день, дуже дисциплінує.

собаку, не кота, а саме собаку
Не котохульствуй!
— да это ж золотое время. Лет через 5, разгребая очередную рутинную задачу, будешь с тоской вспоминать :)
Дійсно, в нас потрібно було лише нагуглити трохи інфи, роздрукувати та підкласти під титульну сторінку за зразком :(

Робочий день з 9 до 18, 1 година на обід ось і виходить 8 годин робочого дня, за ці 8 годин 3-4 кави, потеревенити з колегами це ще мінус 1 година — лишається 7.
далі, якщо команда розкидана то 100500 скайпів в день, навіть якщо ви дев. + скрам мітинг сюди теж включемо — думаю на це все ще 1 година іде, залишається 6 годин)

ще 1 година щоб почитати новини(90% це роблять\почитати хабр\ потупити просто в монітор думаючи щось\або просто шукати в гуглі відповідь на якесь своє питання..) ще година...)

ось так і працюємо)

як нам казав один раз наш CEO, якщо ми реально працюємо в день 5-6 годин то це круто ;)

також можна не забувати, якщо вам дали на таск естімейт скажемо 3 години, а ви його зробили за півтори.. то самі розумієте, що можна залогати як 2..)
Гірше коли навпаки, коли дають вам 3 години а у вас на це іде цілий день.. тоді з відси і овертайми..

це на початку так, коли проходив практику був на пробному, тоді педаліл 8 годин і після того мені нічо не хотілося як поїсти і лягти спати)

втягнетесь, звикнете..

Важен здоровый сон 3-4 полных биоритма, это от 7 до 9 часов в зависимости от человека. Важно делать перерывы каждый час и хотя бы пройтись по офису, а лучше выйти подышать на улицу.
От работы дохнут кони — пока на практике грузят надо тянуть, зато на крупных проектах вполне может быть «шланг», когда тасков нет месяцами или неделями. И тогда чуваки только и делают шо играют в футбол. На вопросы о тасках PM-ы отмахиваются.

Когда я был падаваном я пидалил 1,5 месяца без выходных шоп научиться и «встрять» в коллектив. На выходных осваивал те штуки, которые плохо получались и еле-еле успел в срок, но успешно прошел и работаю уже больше 3-х лет на Java, до этого 1 год верстальщик.

Разумеется обед важен и нужен — покушать спокойно не за компьютерами нормальную еду (я беру из дому), пройтись по улице 1-2 км после еды в любую погоду крайне полезно. Не рекомендуется вести за обедом политические дебаты и холивары.

Также крайне важен спорт, это на ваш выбор.

Приятно читать такой украинский язык ) Вопросы навстречу: как питаетесь, занимаетесь ли спортом, какой рост и масса, как спите и сколько, какой воздухообмен в помещении на работе, сколько добираетесь до работы?

ЗЫ Ну вобщем, да. Работа она такая. Дело привычки короче. Хотел бы сказать, что на проекте скорость меньше, но нет — скорее всего минимум в полтора раза быстрее.
ЗЫ2

ми не ходимо на обід (печенькі з чайом не рахуються)
Вы это ... того ... Начинайте ходить на обед )
Хотел бы сказать, что на проекте скорость меньше, но нет — скорее всего минимум в полтора раза быстрее.

на початку менше, але до дедлайну зростає за експонентою:).

Дедлайны — не его проблема. Его задача — закрывать таски в пределах заранее оговоренных часов.

Підписатись на коментарі