Технопарки, запровадження іноземного досвіду
Польща пропонує Україні створювати технопарки та вільні економічні зони в регіонах.
www.youtube.com/watch?v=YSZptuS4bJw
Один з найуспішніших технопарків у світі розташувався в передмісті Кракова на 500 гектарах землі. Його побудували у Новій Гуті, колишньому містечку металургів, який прийшов в занепад через кризу та безробіття. Зараз це процвітаючий район: +160 прибуткових інвестпроектів дали 18 тис. нових робочих місць.«Наша система заснована на мотивації. Спочатку потрібно, наприклад, побудувати будинок, створити фірми, прийняти на роботу співробітників, але потім з часом можна повернути значну кількість податків і коштів. У разі великих підприємств повертається 50%, середніх — 60% і малих — 70%», — розповіла директор департаменту маркетингу Христина Садовська.
Крім податкових пільг та інвестицій у привабливі проекти, в технопарку існує так званий бізнес-інкубатор, де випускники вузів можуть реалізувати свої найсміливіші ідеї. На це вони отримують початковий капітал і три роки безкоштовної оренди приміщень та обладнання.
ukr.segodnya.ua/...sivnye-goroda-531549.html
Технопарки в Саксонії
Промышленная зона находится на южной оконечности города Шпремберг. Технопарк Шварце Пумпе (Schwarze Pumpe) включает в себя старую промышленную площадку Шпреевиц (Spreewitz) в соседнем Свободном Государстве Саксония.
Транспортное сообщение: с федеральной автодорогой 156 Зенфтенберг-Баутцен, федеральная автодорога 97 Губен-Котбус-Дрезден с выходом на автобан BAB 13 Берлин-Дрезден, BAB 15 Берлин-Котбус-Вроцлав (Бреслау) или к автобану BAB 4
Дрезденаэропорт: Берлин-Шёнефельд ок. 120 км; Дрезден ок. 65 км; сухопутная и водная посадочная полоса Вельцов ок. 20 км; спортивный аэродром Нойхаузен ок. 23 км
Площадь:всего ок. 850 га, из них непосредственно на территории технопарка около 98 га свободных промышленно-коммерческих площадей, некоторые участки предоставляются по опциону, который может быть предметом переговоров
Технопарк состоит из:предприятий химии, энергетики, производства и переработки бумаги, производства технических газов, производства кремния, логистики, предприятий по оказанию технических и коммерческих услуг, в настоящее время 80 предприятий с числом занятых порядка 4.212 человек.
www.wachstumskern-spremberg.de/...ick=3&tiefe=1&nr=9&nr1=10
Зокрема, в рамках процесу розширення ЄС, Австрією спільно з Чехією, Словаччиною та Угорщиною реалізовано проект «Знищення кордонів у свідомості». Ключове місце в цьому проекті займають дев’ять технопарків (Доберсберг, Дрозендорф, Ретц, Хоенау, Брюк ам Ляйта, Гмюнд, Літшау, Лаа та Вайтра), завдяки яким відбувається розбудова економічних, соціальних та культурних зв’язків у прикордонних регіонах.
Особливе місце в цьому співробітництві посідає Транскордонний технопарк Гмюнд-Чеське Велєніце, який розташований на кордоні між Австрією та Чехією і має загальну площу 830 тис. кв. м (330 тис. кв. м на території Австрії та 500 тис кв. м у Чехії).Діяльність цього технопарку сконцентрована на розбудові економічного співробітництва австрійських та чеських фірм. Поєднання переваг відносно дешевої чеської робочої сили та авторитету австрійської якості готової продукції, зробило це місце досить привабливим для інвесторів. Зараз у технопарку розташовано фірми, що працюють у галузях машинобудування, телекомунікації, програмного забезпечення, дерево- та металообробки, автомобілебудування.
Фінансування проекту здійснювалось за рахунок коштів Австрії та Чехії. При цьому, кожна з країн забезпечувала будівництво необхідних споруд та інженерних комунікацій на своїй території. Крім цього, земельні ділянки з обох сторін кордону були безкоштовно виділені для реалізації проекту. За словами директора Транскордонного технопарку Гмюнд-Чеське Велєніце Я.Крівана, австрійською стороною інвестовано в цей проект 86 млн. євро, а чеською — 72 млн.євро.
www.ukrexport.gov.ua/...g_econ_vidn/aus/3900.html
Створення технопарків
Провести аудит промислових підприємств Києва, області. Націоналізувати або використати ті, які в державній власності. Купити офіси у підприємств, які збанкрутували за останні 7 років. В наявних цехах, примішеннях за
В Києві є багато не дуже вбитих офісних приміщень на території промзон. Заводи Атек, Антонова, Відрадний район, тощо.
Водопровід, каналізація, електрика, паркани, дорони, місця для парковки там є з часів СРСР.
Потрібна лише ВОЛЯ урядовців щоб створити технопарки.
Заводи, фабрики надавати безкоштовно в оренду на
Якщо влада буде проти — змінювати владу і працювати.
ideas.brainbasketfoundation.com/ideas/view/336
Venture capitalist Tim Draper’s proposal for a Silicon Valley state (and 5 others) is the apotheosis of tech hubrisSilicon Valley’s newest startup is not an app or a gadget. But it is, in the parlance of the hoodie-clad, disruptive. Wealthy venture capitalist Tim Draper, who funded products like Hotmail and Skype, wants to split California into six pieces, putting the state of Jefferson as well as North, Central, West and South California on the map. The sixth—the state of Silicon Valley—would stretch from the top of the San Francisco Bay Area down through San Jose, stopping just before the verdant vineyards of the Central Coast. The idea is that the new states would be more efficient and governable. On July 15, the consortium backing the plan announced that it had submitted enough signatures to put the issue in front of voters in 2016 as part of the state’s wildly democratic ballot initiative.
time.com/...ME: Top Business Stories
Наукові технопарки
IASP is the worldwide network of science parks and areas of innovation. We connect the professionals managing science, technology and research parks (STPs) and other areas of innovation and provide services that drive growth and effectiveness for our members.
Якщо у Вас є півдня, день вільного часу пропоную відвідати м.Бучу.
Порівняти наскільки це місто краще за Київ. За умови побудови в містах на 15-30тис. жителів технопарку вартість житлової нерухомості складе
Які ще українські міста бажають виділити
www.facebook.com/GlobalUkraine
Що думаєте про ІТ парки?
youtu.be/j_CB6lYU6v8
10/07/2023
Вже не знаю чи врятує українське ІТ якийсь інноваційний парк в Карпатах поблизу Буковелю. Але цілком логічно в умовах війни ІТ спеціалістам з Києва, Дніпра, Харкова переїхати у маленькі містечка Франківської, Львівської, Закарпатської, Чернівецької областей.
Але є ризик того, що призвуть до ЗСУ, вручать повістку. Бо в Києві цей ризик в рази менший! І є великий вибір ІТ компаній, офісів, коворкінгів.
Жодне місто, маленьке містечко
Невже містам України не потрібні жителі з нетиповими для України середніми доходами від 40 до 150 тисяч доларів на рік?
70 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів