Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як справлятись із потоком агресивних новин. Війна

Думаю, що пригнічений стан на сьогоднішній день присутній в багатьох в зв’язку із агресією росії.
Працювати в таких умовах складно, програмерська(та будь-яка високоінтелектуальна) робота потребує концентрації думок, а при реальній загрозі сконцентруватись на чомусь окрім воєнних дій досить складно. Про це неодноразово вже пишуть колеги, як от наприклад dou.ua/forums/topic/10398
Враховуючи те, що мені пощастило мати дві професії — одна — архітектор в IT — інша, — практикуючий психотерапевт, спробую описати основні дієві способи переживання тієї реальності в якій я і ми всі разом опинились.
Зразу невеличкий disclaimer

Згідно принципа Паретто — 80% людей самостійно справляються із кризовими і стресовими ситуаціями, 20% — потребують допомоги.
Як визначити, чи потребуєте ви допомоги — дуже просто, спробуйте порівняти свій емоційний стан пів року тому, три місяці тому і тиждень тому. Якщо помічаєте, що апатія і складність переживати новини зростає — значить ви в тих 20% і вам необхідна допомога.

Кількість новин військового характеру на сьогоднішній день дуже суттєва. Я б сказав — переважаюча.
Головна лінія цих новин, яку дууууууууууже складно переживати — це втрати. І основне поле, в якому ми всі разом знаходимось — поле втрат і смерті як такої.
Ми всі зараз втрачаємо. Втрачаємо з фінансового боку, з боку безпеки проживання, тим, кому не пощастило найбільше — втрачають житло, рідне місто і рідних або близьких людей на цій війні.
Цей період почався пів року тому і ми вступили в фазу посттравми. Не буду вдаватись глибоко в цю тему — це предмет навчання психотерапевтів, але скажу одне, що підвищення тривоги, зниження концентрації уваги, наявність постійного страху, апатія і сум, а часто горе — це те, з чим приходиться прокидатись і з чим часом не вдається заснути. Я тут не вийняток, хоч і маю постійне підкріплення в якості щотижневої особистої психотерапії.

Як потурбуватись про себе, або про близьких, які складно переживають все це.

Якісне харчування.

Тіло, це те, що найпершим реагує на стрес. І це єдине, що майже не відновлюється.
Мається наувазі не те, що потрібно ходити в дорогі ресторани, ні.
2-2.5 грами білкової їжі на кілограм ваги для чоловіків і трошки менше — для жінок. Почитайте спортивні методи підходу харчування. Вони найкраще підійдуть для того, щоб не втратити фізичну форму.

Спорт.
Все, що потрібно для щастя людині — це ендорфіни.
Отримати їх можна найпростішим способом — через фізичне навантаження.
Якщо ви ліниві, як я, то взяти собі персонального тренера, і записатись в спортзал тричі на тиждень одразу після важкого дня, або перед, якщо в вас все ще живе жайворонок — не складно і цілком реально фінансово. Виберіть спортзал поруч із своїм житлом, або роботою і отримуйте задоволення від прогресу в спорті. Чудово очищує мозок. Ну а тренер виконує роль мотиватора.

Вихідні.
Вихідні повинні бути вихідними. А це значить — ніякої роботи в принципі.
Навіть електронну пошту варто вимикати. Не приймати телефонних дзвінків по робочим питанням, а лише відповідати СМС про те, що «я передзвоню в понеділок о 10-00».
Поїздка в карпати на вихідні, або в Одесу до моря — це те, що дозволяє більшості людей відновитись в короткий час.

Емоційна сфера.
Якщо турботи про тіло вам особисто замало і емоції від почутих, прочитаних новин дошкуляють все більше і більше, то найгіршу службу ви можете собі услужити, якщо ізолюєте себе від цих новин.
Повністю ізолювати вам не вдасться, а часткова ізоляція лише посилює рівень шоку, якщо хтось вам повідомить(а це відбудеться) про черговий знищений літак, або сотню загиблих, серед яких ймовірно хтось із ваших близьких. І стрес в цьому випадку буде колосальний. Набагато сильніший за стрес тих, хто розуміє і готовий до такого роду новин.
Як ці новини читати?
Всякого роду соцмережі постійно приносять нам їх. Найкраще отримувати новини від людей, які вам близькі і яким ви довіряєте. Всі, повторюю, всі новинні сайти в цю категорію не відносяться. Близькі люди будуть подавати новини частково рефлексуючи і допомагатимуть вам справлятись із всім багажом переживань. Те, що рекомендую я — це пів години в день віддавати на те, щоб отримати інформацію з таких сайтів як president.gov.ua і почитати що думають близькі і друзі.
Найбільше травм в останній час клієнти отримують від росіян в соцмережах, тому не шкодуйте інструментів і баньте всіх аргесивно налаштованих по відношенню до особисто вас, навіть якщо це ваші родичі. Перепрошую за вказівний тон, але це насправді допомагає знизити травматичність ситуації. Всі росіяни зараз займаються дефлексією на українців, замість того, щоб справлятись із тим рівнем переживань, який вони отримують від пропаганди всередині своєї країни.
Зустрічайтесь з друзями в реальному житті. Букви — це мертві створіння і вони травмують набагато більше, чим живі люди.

Обговорюйте свої переживання.

Тут дуже тонке місце.

Свої переживання — це те, як ви себе почуваєте в зв’язку з тими чи іншими подіями навколо вас, а не те, які ці події і хто в цьому винен.
Якщо ви обговорюєте події — ви ігноруєте себе. Якщо ви обговорюєте свої переживання і переживання своїх друзів — ви турбуєтесь про себе і про своїх друзів.

Якщо все це не допомагає — виділіть 200-400 грн на тиждень і потурбуйтесь про себе методом підтримуючої психотерапії. Це дозволить не втратити роботу як мінімум.
Якщо по тим чи іншим причинам піти до психотерапевта неможливо — дивіться на те, як справляються ваші колеги, які на вашу думку мають товсту шкіру, але не ігнорують реальності війни. Спілкування з такими колегами на тему ваших переживань може дати вам необхідний ресурс для відновлення.
Допомога вашим колегам в переживанні стресу з вашого боку теж допомагатиме вам переживати ваші почуття.

Бережіть себе!

Буду вдячний всім, хто напише в коментарях про способи, які ви використовуєте для того, щоб тримати себе в тонусі і підтримувати в тонусі своїх колег.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Не бойтесь и — победим Зураб АЛАСАНИЯ
Ещё и ещё раз.

Не делайте перепостов информационных вбросов, которые рассчитаны на транспортировку и распространение страха вашими руками. Вы — конечное логистическое звено этой цепи.

Это технология, проверенная и доказанная множеством фактологических проверок.

Работает она достаточно просто.

Вброс составляется из малой доли правды и большой части лжи. Приманку вы заглатываете мгновенно, поскольку пара «фактов» из вброса вам уже попадалась, и они были правдивы. Значит, решает ваше подсознание, остальное тоже правда.

Другой вариант доверительной информационной диверсии: «знакомый моего знакомого, боец из зоны АТО, в личной переписке» (десятки такого рода «бойцов» уже задерживали; никто из них не был даже и близко в зоне АТО. Примерно половина из них были гражданами рф, остальные — просто купленные. Один оказался идейным романтиком, за днрлнр).

И кошмар пробирается к вам в душу и разум. Вас обуревает страх от прочитанного. Вы немедленно, не подумав ни секунды, пытаетесь избавиться от него. В нашем случае — криком в соцсетях, разделив свой страх с миром. Вам становится немного легче.

Миру — нет. Страх очень заразен. Он распространяется как пожар в бурю, и действует на массы сильнее, чем на одиночек.

Что в результате? Помимо удавшейся врагу одноразовой психологической атаки, с депрессивными последствиями для каждого индивидуума — есть и стратегические цели. Куммулятивное накопление страха в социуме подталкивает его к коллективным действиям. Любым. Которые в 99 случаях из ста — вредны и саму проблему никак не решат.

И ещё одна тема, сопряжённая с первой.

Вы (особенно милые и сердобольные дамы) — прекрасные волонтёры с огромными добрыми сердцами и щедрой самоотверженной душой. Вы очень, очень помогаете ребятам в армии, я знаю миллион таких фактов.

Ваш вклад огромен, ваша забота бесценна. Ваша эмпатия к подопечным вырастает до небес — и тогда вы начинаете думать, что можете помочь солдату не только заботой о его быте. Тогда вы начинаете думать, что знаете, как правильно воевать. Тогда вы начинаете кричать во все доступные уши о том, куда срочно отправить танковую бригаду, и как немедленно атаковать такой-то населённый пункт, потому что именно там ваши подопечные, а «продажные генералы (цитата из любого вашего подопечного солдата) «бросили их на смерть».

И тогда, простите, я вспоминаю о трех классических немецких «к».. Kinder, Küche, Kirche. Это и к мужчинам относится.

Это тоже страх, хорошие мои. Не за себя, а за подопечных. Но он всё же страх, не так ли?

Думайте. Считайте до 10, прежде чем. До ста, если после «до десяти» руки всё равно тянутся к клавиатуре. Холодный душ тогда. Щипайте себя за уши. Отойдите от компьютера. Займитесь другим делом. Желательно таким, чтобы полностью отвлекло и заняло ваши мысли.

Через два-три-четыре часа — вернитесь. Так ли всё ещё «важно» то, что вы хотели прокричать? Нет. Ситуация меняется очень быстро. Во все стороны.

Но никогда ни одно решение, продиктованное страхом, и действие, предпринятое под влиянием паники — не было полезным и правильным.

glavnoe.ua/articles/a9339

чукча письменник, а не читач? 3ма коментами мижче, лінка на те ж саме від СВ :)

Часто замечаю, что благодаря репостам, ретвитом и желтушности прессы перепечатывающей друг друга без проверок, новости идут волнами:
— наших побили
— ой-ой-ой, наших побили
— БЬЮТ!!!! БЬЮТ!!! А_А_А_А_А_А!!!!
— та не сильно ж
— здачи дали
— вмазали в ответ
— АГА, ПОЛУЧИТЕ!
Наверное, надо читать, когда положительная волна проходит и забивать на отрицательные (главное, войну не пропустить или снаряд на голову, если на Донбассе живешь).

Зураб Аласания:
Не делайте перепостов информационных вбросов, которые рассчитаны на транспортировку и распространение страха вашими руками.
www.facebook.com/...862983010380085

А вы разве не этим занимаетесь?

Т.е. вы не распространяете ссылки на информационные вбросы и не раскручиваете топики, способствующие распространению панических настроений?

Сегодня раскручивал топик, подтверждающий падение нравов, а не распространяющий панику.

топик, подтверждающий падение нравов
ссилка?

Дело не в страхе, а в утомлённости

Как не сойти с ума в новостном и информационном потоке
www.the-village.ru/...-ne-soyti-s-uma

Фильтровать инфу. У меня стоит новостник на дроиде. Раз в 2-3 дня читаю минут 15-20. Мне достаточно. И паники меньше и вкурсе событий

Моя думка, що
1. Відгородити себе від новин справді не вийде.Та і не потрібно, зрештою.
2. Зрештою людина до всього звикає. І до смертей теж (сумно це визнавати, але це так).
3. «Відчути себе корисним», або просто принести користь неважливо, в яких масштабах (збирати кошти, наповняти сайти, постити новин, їздити до хлопців на АТО, чи в Госпіталь) — справді допомагає певній категорії людей. Хоча би тому, що на думки про те, «як все погано» просто не вистачає часу.

п.с.: пам«ятаю, коли ховали друга з Небесної сотні, вже «на завершальному етапі» на цвинтарі мене почало «накривати», і наш чотовий, побачивши це, жорстко і грубо «попросив» зробити певні організаційні речі, «а на поплакати я тобі дам увечері півгодини часу». Так і вийшло, до вечора він не давав мені ні хвилини спочинку. Допомогло. І цей день для мене пройшов набагато легше, аніж я могла подумати.

Вот за что люблю психологов — за их уверенность, что только они могут любые печали развести руками и с одного щелчка :)
Сначала думала написать опротестования методам, а потом забила — ЛЕНЬ. Судя по постам Андрей будет провоцировать на пустой разговор. Чтобы его собеседник ЯКОБЫ выплеснул эмоции и расслабился. Одного Андрей не понимает, что в условиях опустошённости нельзя у организма провоцировать эмоции — иначе он даст сбой.
Еда не выход — будете зандать и сожрётесь. Спорт — получите крепотуру и растяжки ибо сейчас организм не может контролировать нагрузки. Выходные нужно проводить с семьёй в первую очередь, но если проект даёт отвлечение — то лучше заняться проектом. Для эмоционального фона лучшее — это СОН. Напейтесь ношпы и баиньки с котом под мышкой. Очень расслабляют пазлы на 100 шт. Реально тупишь и мысли отвлекаются. Деньги на пожертвование реально не несут профита если не волонтёр. Ибо думаешь, что мог бы больше или жалеешь об отданных.
А ещё я га ночь стала выключать комп и засыпать без музыки и аудиокниг... Тоже лучше просыпаешься. И ещё я сегодня пила восточный чай: ложка мёда, палочка корицы, лимон и свежая мята заливаются в стакане кипятком. СУУУПЕР!

вот такая непростая проверка на человечность, на чистоту мыслей, на объективность. Нужно помогать там, где можно помочь, менять то, что способно измениться, а от остального зла, которое от нас никак не зависит, абстрагироваться. Ведь своими эмоциями и переживаниями мы продолжаем раскачивать лодку, продолжаем нагнетать эмоциональную атмосферу, но должен же быть какой-то стабилизирующий фактор, какой-то маяк в этом море хаоса? :)
Так что выход — гигиена мыслей, отсеивание 95% новостей (можно оставить Волонтерскую Сотню и т.п.), не вовлечение в бестолковые споры, поддержание позитива по мере возможностей и всё такое.

читайте позитивні новини :)
ain.ua/...14/07/21/533540
якщо позитивних новин потрапляє більше — самопочуття покращується!

Оглянувшись на свою собственную реакцию на подобного рода новости, когда просто до утра тупо рыдаешь, не в силах остановиться, из-за погибших, которых ты не знаешь лично, пока выход один — успокоительные.
Ну и + регулярная, размеренная, методичная помощь — в зону АТО, раненым в госпиталь, Фениксу. В комплексе помогает — это дает силы и уверенность, что ты хоть как-то и чем-то можешь быть полезен.
Выпилить новостные сайты и соц.сети пока рука не поднимается. На будущее я так и сделаю, но не сейчас — мы живем в военное время, так что только не сейчас.

погоджуся, що участь в підтримці армії дуже сприяє переживанню.

да. ведь любые переживания даны человеку чтобы побудить к действию. а когда переживания остаются без действия, особенно печальные — они становятся страшной деструктивной отравой для психики.

хрестомайный пример: обряды похорон, все эти 9ые, 40е поминальные дни нужны прежде всего живым. чтобы — действием выплеснуть печаль и горе.

Навпаки 9, 40 дні потрібні душам для звільнення.
А люди використовують ці етапи, дні, події для генерації емоцій смутку та горя, замість того щоб просто відпустити душі померлих.

у різних народів різні ритуали. то ви стверджуєте що й души різні?

душі подібні,
відношення, ставлення до прощання з душею різне
душевний стан людей, емоції на обрядах прощання у кожного свої

Додам
Ритуал — це як ініціація. Він лише запускає процес (ну або призваний це зробити)
Нажаль ритуал не завершує процес. В контексті переживання горя — статистично горе переживається пів року — рік, а ритуал — це лише два три дні....

Не будь-які.
Таке почуття як тривогу найгірше переживати саме дією.
Частину в дію — це непогано. Але якщо все в дію — то вигоріти як два пальці...

Тривогу не варто переживати наодинці. Якщо діяти спільно — тривога минає. Коли розумієш, що кожен ризикує помилитися, але ж разом вирішуєте проблему.

Проблемою є власне самі факти. Те те що війна, а те що нас в ній зрадили. І перші зрадники — це формувачи новин, які додають нам замість фактів брехливу какашку. І коли розумієш, що говорять одне, а бачиш геть інше — виникає тривога що ти не можешніяк це подалати. Ані самотужки, ані спільними зусиллями. Бо корумповане ЗМІ — то є серйозний ворог. Хибна інформація є смертельнішою за будь-яку зброю. Звісно, мозок с цим жити не може — яка тут в біса робота, коли є питання важливіші.

Тому й рекомендую поспілкуватись з волонтерами особисто, взяти участь в тому що відбувається.

Ненавижу эти тупейшие обряды «вместе порыдать». Если ты сожалеешь об ушедшем — не надо всё переводить в пафос

Если ты сожалеешь об ушедшем — не надо всё переводить в пафос
да, да, какая еще любовь? похоть прячущаяся в телячьи нежности!
;)

Новопасит допомагає
1 бутиль об стіну і стресу як не було

Если у вас
Если у вас
Если у вас нет кота

У мну был в таблетках. Крошево не помогло :(

А ось засунула б таблетки до бутилі...

И с розочкой на перевес против лугандона? :)

Вам потрібен скрипт для відправки помилок адміну по Ctrl+Enter. Наприклад:

200-400грн в тиждень
Немає пробілу і «на тиждень».

Стаття ж цікава, дякую.

дякую, виправив

Чем ты прибил бабушку? Свежим батоном? Чёрствый ты человек :)

Заблокировал все новостные сайты у себя на компьютере. Доволен.

Заблокировал зачем? Ты себе не доверяешь? Просто сложи их в закладки в одну папочку, назови «Ложь, наглая ложь», и прежде чем туда войти ты прочитаешь это предупреждение :)

Это реально работает.

Якщо працюєш на president.gov.ua , будь ласка, пни під сраку цього шоколадного зайця, і передай йому від спільноти айтішників що він лох конкрєтний. Україна — це ресурс на десятки трильйонів доларів, а він продає за копійки замість посадити декількох злодюжок та ввімкнути бізнес-механізми.

Там де є економіка — війни нема. Бо люди зв′язані економічно, і як би вони один до одного не ставилися — а все вирішують переговорами, і все що домовлено — виконують. Бо інакше грошей не буде.

То ж це падло вибрали з однією метою — щоб він розблокував бізнес, розрубав юридичний клубо гадюк, і всім буде глибоко пох*й скільки на цьому заробив він особисто. А якщо вирішив «відійти від бізнесу» на хабарі — то лошара. Бо хтось ці хабарі дає, і заробляє стільки що вистачає. Чому не заробляємо ми? Бо president.gov.ua — лох, якого развели. І праві будуть закордонні банки, якщо грошей не дадуть, а ті що вже дали — вимагатимуть з процентами.

Якщо зайчик з чимось не згоден — то нехай зайде на dou.ua, це не важко. Бажано після того, як зрозуміє що втрачає.

От так і вигорають люди (((

намагались «достукатись до президента», донести ідею?

Просто ответил открытым текстом на рекомендацию president.gov.ua в качестве источника инфы. И поскольку человек является гештальт-психотерапевтом, я чётко и по буквам объяснил с каким гештальтом мы имеем здесь дело. И почему, собcтвенно, стресс нам не грозит.

Однако. Если человек рекомендует этот ресурс, я считаю очень высокой вероятность, что находится с ним на расстоянии 2-3 рукопожатий. Хотя может сам об этом не знать. И в результате наложенного гештальта, он совершенно случайно поделится своими мыслями используя именно мой гештальт, и это приведёт к положительному сдвигу.

А вы считаете, что идеи путешествуют исключительно в виде документов, начинающихся со слов «Вельмишановний пане»? Возможно и так. Но я считаю пусть провокации более эффективным. В данном случае: Да, я не прав [и это прям в каждом слове], но если каждый хоть секунду подумал, в чём именно я не прав — цель провокации достигнута. Я этого и добивался. Включить мозг. Подумать. Вместо того чтобы гасить его «борьбой со стрессом».

ніасіліл...

То я перевів для айтішників. Нормальною мовою — то вище, де про зайця.

Андрій міг так само порекомендувати
www.unian.ua
www.pravda.com.ua
tyzhden.ua
zaxid.net
але навіть ці сайти можуть містити фейкові новини
Стосовно знайомства його з п. Порошенко — це вже його особиста справа :)

Жодного з вищевказаних не порекомендую
Для прикладу взяв сайт презинеднта, так як там з’являються сугубо факти, без гіпотез і іншої х-ні...
З Порохом можливо й знайомий через кілька рукостискань..
Через одне — Павлом Шереметою, а він вже особисто знайомий...
Але зв’язку не бачу в цьому ніякого.

що порекомендуєте для отримання інформації?

я вже все написав наче.
це і порекомендую

Шеремета взагалі мав би заходити на ДОУ як до себе додому. Бо IT-галузь — ледве не єдина надія України на революційний розвиток. Але коли ми кажемо «хочемо працювати по-білому», нас не чують. А коли ми заглянемо на brainbasketfoundation.com — нам з порогу кажуть «дай грошей, дай грошей, дай грошей».

Як розробник, мабуть розумієш, наскількі важливішим за питання війни є власне можливість НОРМАЛЬНО ПРАЦЮВАТИ, без покращень, без проблем з державою взагалі. IT власне цим і займається — дає гроші. Валютні надходження. Але чому? Чому ми маємо робити це через дупу? Коли ми вже будемо білими та пухнастими?

Саме це створює стрес. Війна — це зрозуміло. А от коли власна держава дивиться на тебе яка на ворога, і ти маєш думати як від неї захищатися...

так, це створює стрес

Якщо все це не допомагає — виділіть 200-400грн в тиждень і потурбуйтесь про себе методом підтримуючої психотерапії.
Якщо все це не допомагає — виділіть 200-400грн військовим, які дійсно можуть щось зробити. Бажано перевіреними каналами. Якщо знов не допомагає — виділіть більше.
Є тільки один метод боротьби зі стресом: якщо не подобаються новини — змінюй їх!

*або наркотики. Але там не хеппі-енд.

Такий спосіб не дуже й працює. Знаю особисто жінку, яка таким способом вигоріла і ось вже пів року як відновлюється.
Себе ігнорувати неможна. Якщо вибирати між підтримкою армії і підтримкою себе в питаннях вигорання — то нікому не порекомендую вибрати «не себе».

Що означає «не відновлюється». Я знаю лише один спосіб вигоріти: наркотики. Алкоголь та нікотин також є наркотиками. Вони знищують мозок фізично.

Усе інше — не більше ніж нормальний стан. То ж не відновлюється — бо нема що відновлювати. Мозок відповідає поведінкою на обставини — додайте інші обставини, і поведінка буде для них сформована. Наприклад, може з′їздити попрацювати волонтером. Бодай тиждень. Для цього навіть в гарячі точки їхати не треба, в своєму місті нехай знайде. Поспілкується з живими людьми, почує все як є [а не з «новин»], допоможе робити спільну справу — і все стане на свої місця.

Так завжди відбувається. Людство виживало в значно складніших обставинах. При цьому не цуралося під час війни влаштовувати розважальні заходи. Я не кажу про «пир во время чумы», а от для середньовічних воїнів після бою налити пива, запросити артистів — то буда звична справа. Як не віриш, то запитай в реконструкторів. Для людей війна то не є чимось незвичним. А от зрадництво — так, це стрес. І ніяка терапія тут не допоможе.

Не відновлюється, це значить, що стан вигорання не покращився аж ніяк при умовах досить інтенсивної терапії..

Людство виживало в значно складніших обставинах.
Людство != одна окрема людина

Але ж базова гормональна модель поведінки в людей досить однакова, розбіжностей небагато. А за «вигоряння» саме гормони відповідають. Звісно, тимчасово ефект знімається медичними засобами. Але ж обставини нікуди не зникли, то ж стан повернеться.

То ж не варто застосовувати терапію взагалі там, де поведінка є нормальною. Я намагаюся пояснити, що мозок може формувати поведінку в дуже великих межах, і так само стабілізувати її в цих межах. Але не варто з ого робити висновки нібито він втратив датність до адаптації. Саме це мають на увазі під терміном «вигоряння».

Якщо бачив жінок після домашнього насилля — то оце і є вигоряння. Але причиною цього є не саме насильство, а зрада. Щойно жінка розуміє, що вона в цьому не винна — стрес минає за секунди, і знаходится рішення. Хороше чи погане, але знаходиться. І знаходиться здатність ризикувати втілювати рішення в життя, та й змінювати саме рішення. І навіть не є перешкодою коли майже нічого неможливо зробити. А от коли не знаєш що робити — це так, мозок геть відкидає все інше і націлюється на вирішення однієї проблеми — соціальної адаптації. Бо вона є вкрай важлива. Для жінок значно більше ніж для чоловіків — в останніх є тестостерон який на тревогу завжди має відповідь «х-й з ним!»

Тому людство не має ніяких властивостей, що не є звичайною людською поведінкою. Нормальною поведінкою. Яка не потребує лікувальної терапії. А навпаки, вимагає посилити навантаження на мозок, дати більше інформації, більше соціальних зв′язків, надати можливість ризику, сформувати правила дії, створити залежності — і він себе почуватиме як риба у воді. Обмеження — навпаки, створюватиме тривогу.

Це власне є причиною чому тюрма не виправляє злочинців, а навпаки їх створює. Бо це є обмеження. І воно змушує мозок шукати і планувати нестандартних рішень. Злочинних рішень.

нажаль гормони не відповідають за вигорання
Збій гормонального балансу можливий в результаті емоційних проблем, так звана психосоматика. І вилікувавши тіло — як правило цього недостатньо, бо емоційна сфера теж потребує «реставрації». Щоправда буває і навпаки. В результаті збою роботи організму емоційна сфера теж змінюється. Цей варіант простіший з точки зору психотерапії, і як правило лікується здоровим способом життя, спортом і медикаментозно в особливих випадках

З власної практики психотерапія здорових людей дуже навіть корисна, бо допомагає зробити життя якіснішим в широкому значенні цього слова і працює чудово як профілкатичний засіб... Продовжувати не буду, бо стає схоже на рекламу ))))

Жінки після домашнього насилля — не завжди вигорають. Часом (в 80%) це такий спосіб «бути щасливою».

Але від нашого агресивного ЗМІ, яке щодня розповсюджує думку влади «узріть все погано, і ви — нічого з нами не зробите», дієвою є лише шокова терапія.

всё правильно, но я так не могу.

чому? )

Пий валерянку і кидай читати новини.

«Кому война, кому — мать родна» Можно даже бесплатно достичь того же успеха, а на 1600 грн купить немного Ice Wine и обмыть свой успех. Не смотреть новости по телевизору, не читать новости в интернете, не общаться с особо ушлыми провокаторами, не обращать внимания на истерику со стороны родных людей и советовать им тоже поменьше общаться с провокаторами.

Спілкуйтесь з рідними людьми. За власним досвідом останніх кількох тижнів зрозумів, що близькі та далекі родичі на роботі зтикаються з колегами, які зазомбовані російськими ЗМІ. Ви допоможете близьким навіть 10-20 хвилинною розмовою в обідню перерву, після роботи. В крайньому випадку зателефонуйте. Близькі теж потребують підтримки.

Підписатись на коментарі