Яким би ви хотіли бачити Lead QA?

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Привіт всім

Пройшло уже немало (для мене) років (6+) як я працюю в ролі
Тест інженер -> QA -> Automation Test Engineer

І зараз настав час рухатись далі.

Я помітив, що мені подобається керувати командою:
— визначати процес тестування і перелік/акруальність задач
— роздавати задачі, визначати готовність виконання задач і допомагати команді розбиратись з їхніми проблемами, щоб вони могли легко займатись своєю роботою.
— вести білд до переможного релізу для того, щоб він чув максимально чистий з мінімумом проблем, які можуть виникнути на PROD середовищі.

Сам я бачу немало вад у себе, проте хотів би також спитати у спільноти:
Яким ви для себе бачите QA Lead?
Які риси ви хотіли б в ньому бачити? (з точки зору PM’а, BA, розробників, тестувальників, business owner’ів)

Якими особистими і професійними якостями, на вашу думку, він має володіти?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

С точки зрения разработчиков QA Lead:
1) великолепно владеет предметной областью, понимает продукт от и до.
2) умеет настраивать тестовую среду, писать билд-скрипты для тестовых сборок
3) выступает в роли ментора, старшего товарища, учителя для QA в своей команде, но не фильтра для коммуникаций/информации. Иными словами коммуникации dev-QA должны идти peer-to-peer, а не через QA-лида, потому что обычным QA-ям так удобно.
4) Хорошо обучил своих QA, теперь они знают что такое XML, JSON, developer tools в браузере, что IE8 не полностью поддерживает CSS3
5) Держит плотный контакт с программистами
6) Не поощряет гонку за багами «любой ценой», баги должны быть по спеке, а не по настроению.
7) Соблюдает спеки, но не прикрывается ими. Если в спеке явный бред, то не нужно как Моисей угрожающе нести спеку над головой, нужно сесть и конструктивно обсудить. Возможно такую спеку составлял не вполне адекватный BA, а пострадают все.
8) Не ведет политические игры и не плетет интриги.
9) настоящий командный игрок, цель — качественный продукт в описанных режимах.

Описати досконального QA Lead — тема окремої дисертації :) Від проекту до проекту, від організації до організації перелік якостей керівника групи тестувальників може дуже відрізнятися. У когось атмосфера в компанії змушує людину пристосовуватися, у когось — проекти такі, що зносить дах. Але для себе виділяю якийсь такий джентльменський набір (не еталон):
— QA Lead повинен вміти «бачити» проект згори, аналізувати пріоритети, ризики та визначати об«єм роботи
— повинен держати в тонусі команду (контролювати процес, планувати роботу, стимулювати автоматизацію та розвиток інструментарію і підходів до процесу тестування)
— бажано вміти стимулювати саморозвиток членів команди, адаптувати новачків, вирішувати конфлікти так, щоби їх і не виникало

Звичайно, що ще є купа документації, всілякі мітинги, технічні нюанси, і все це підпадає під компетенцію «лідів». Але перед усім він забезпечує надійність процесу тестування та здорову атмосферу в колективі, щоби у день релізу проблеми зводились до мінімуму.

Ну, і пиво щоби пив :)

З пивом мабуть буде складно, але сподіваюсь я справлюсь :)

Пиво — не панацея. З гарною людиною і каву приємно випити...

Підписатись на коментарі