Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Реалии погашения кредита в долларах

Еще недавно таким выгодным выглядел банковский кредит в долларах для покупки квартиры или авто. Однако, последние события в нашей стране все изменили — курс доллара вырос, жестко ограничили сумму покупки долларов. А кредиты остались. И многие из нас столкнулись с проблемой добросовестного исполнения обязательств по кредитному договору.
Мы решили внести свою посильную лепту в прояснение ситуации и провели review семи крупных коммерческих банков на предмет их внутренней политики упрощения процедуры погашения кредитов физлиц в иностранной валюте.

Банки предоставили следующую информацию:

1. Приват Банк: для погашения кредита в валюте можно приобрести валюту в кассе банка без дневного ограничения (200 $), а также возможно погасить кредит оплатой суммы в гривне по курсу, который установлен Приватбанком на момент погашения.
2. Надра Банк: возможно погасить валютный кредит в гривне по курсу, который установлен Надра Банком на момент погашения. Если это валютный кредит под залог недвижимости — возможно применение льготного курса — 10 грн.
3. Дельта — Банк: возможно установить упрощенную процедуру только в индивидуальном порядке (заявление на имя руководителя отделения). Суть упрощенной процедуры не разглашается.
4. Райффайзен-Банк Аваль: возможно погасить валютный кредит в гривне по курсу, который установлен Райффайзен-Банком на момент погашения, без дневного ограничения (200 $).
5. Укрэксимбанк: накануне наступления даты погашения кредитов, банк резервирует валюту для должников специально для этой цели по курсу на момент погашения (без лимита на покупку валюты).
6. Укрсоцбанк: для погашения кредита в валюте можно приобрести валюту в кассе банка без дневного ограничения. Так же возможно заранее позвонить в отделение и забронировать необходимое количество валюты на день погашения.
7. Креди-Агриколь-Банк: для погашения кредита в валюте заёмщик обязан открыть два счета — один в гривне, другой в валюте платежа. За несколько дней до дня погашения задолженности внести необходимую (ориентировочно) сумму в гривне на соответствующий счет. В день погашения банк покупает доллары по курсу, который установлен Креди-Агриколь-Банком на момент погашения и зачисляет эту сумму на валютный счет. Далее банк самостоятельно (в соответствие с ранее подписанным заёмщиком согласием) списывает сумму для погашения кредита со счета заёмщика.
При этом, сотрудники банков подтвердили, что в разных отделениях могут быть установлены разные льготные процедуры погашения валютного кредита, и порекомендовали в каждом индивидуальном случае обращаться именно в то отделение, в котором был оформлен кредит.

Верим, что наша информация будет вам полезной.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Мануель Ноєр, Серхіо Ромеро і Банк№ 1
Відомі сатиричні автори Ільф та Петров назвали одну з глав свого твору «Золоте теля» — Гомер, Мільтон і Паніковський, поєднавши в цій назві великих сліпих майстрів свого діла. Паніковський з цієї групи виділявся окремими талантами. Перефразував назву свого відзиву, натхненний відгуком однієї особи про те, що Укрсоцбанк (ТМ UniCredit Bank) — Банк№ 1 тому, що повертає гроші. Мені не до жартів, адже в наш час подяку слід висловлювати за елементарні речі і навіть співати оду крану, який надає гарячу воду. Забули про героїв, які були здатні перетнути океан або пробігти марафонську дистанцію, щоб сказати прості але потрібні слова, що вже казати про незручності реєстрації на цьому поважному сайті.
03 жовтня 2014, в інтернет-виданні «фінбаланс», з’явилася інформація про надію Укрсоцбанку на стягнення майна ТОВ «Пузата хата на суму 63,5 млн грн. (мультивалютна кредитна лінія ТОВ „Пузата хата“ становила максимальний ліміт 69,3 млн дол.). Тобто вартість майна ТОВ „Пузата хата“, навіть при оптимістичному сценарії судового процесу, не перекриє збитки Укрсоцбанку у значній сумі. Тут, на жаль, знов таки питання до Укрсоцбанку: „Хто з посадовців Укрсоцбанку допустив такі збитки? Чи проводилося службове розслідування?“ Чи не ці „чужі“ збитки Укрсоцбанк розподілив між своїми боржниками, піднявши відсотки за раніше виданими кредитами?
Дуже сподіваюся, що такий судовий процес не буде спущений Укрсоцбанком, так би мовити, „на тормозах“, з метою легалізації неповернення кредитних коштів, бо в такий процес вплутані дуже впливові особи з усіх сторін.
Також, мною отримана ухвала Апеляційного суду Донецької області від 10 жовтня 2013 у кримінальній справі. Є інформація, що Укрсоцбанк всіма силами намагається закрите таку кримінальну справу і вже, напевно, її закрив. Це дивно і мені і всім клієнтам Укрсоцбанку, адже в ухвалі зазначено, що
посадовими особами ПАТ „Укрсоцбанк“ за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ „Юридична компанія “ Алєксєєв, Боярчуков і партнери » (ЄДРПОУ 33941270), всупереч інтересам банку, прийнято рішення на підставі якого, 20.04.2012 між ПАТ «Укрсоцбанк» та ТОВ «Міжнародна юридична компанія «Кратос», м. Київ (ЄДРПОУ 36799623) укладено договір про відступлення права вимоги та відступлення прав кредитора, а також договори про відступлення прав за іпотечними договорами по зазначеному вище кредитному договору. Сума компенсації по відступлених боргах ТОВ «ЮАйПі Лтд» ПАТ «Укрсоцбанк» оцінено в розмірі 10 000 000 гривень, що становить менш ніж 15 % від загальної суми кредитних зобов’язань ТОВ «ЮАйПі Лтд» загальною сумою 86 864 171, 84 грн. Укрсоцбанку пощастило, адже банк зобов’язався надати ТОВ «ЮАйПі Лтд» 92 000 000,00 доларів США! Ті самі питання: «Хто з посадовців Укрсоцбанку допустив такі збитки? Чи проводилося службове розслідування?» Чи не ці «чужі» збитки Укрсоцбанк розподілив між своїми боржниками, піднявши відсотки за раніше виданими кредитами?
Мною отримана інформація, що Укрсоцбанк, разом з ТОВ «СIБ КУА «Укрсоц-нерухомiсть» є засновником такої собі ТОВ «Укрсоцбуд». В мене обґрунтовані питання: «Чи не надавалася нерухомість в побудованих такими підприємствами об’єктах зі знижкою або іншими подарунками? Чи були серед таких щасливців державні службовці?
У цьому зв’язку, мене вразила інформація 2012, 2013 року про видачу Укрсоцбанком так званих „безавансових кредитів“ і не тільки на купівлю автомобілів (як це анонсувалося на українських сайтах), але й нерухомості (як це анонсувалося на російських сайтах). Особисто мені, як і більшості інших боржників Укрсоцбанку, кредит на придбання нерухомості пропонувався з попередньою оплатою авансового внеску. Чому Укрсоцбанк застосовує різний підхід щодо видачі кредитів? Моя думка, що дії Укрсоцбанку щодо видачі безавансових кредитів нерозумні, що підтвердив приклад американського банку Lehman Brothers — можливого винуватця глобальної кризи. Американський банк також грався з безавансовими кредитами, коли боржнику дешевше взяти кредит, ніж орендувати авто або квартиру, а потім, в гіршому випадку, просто віддати майно банку. Або Укрсоцбанк — український Lehman Brothers або Укрсоцбанк виділяв певних осіб (невідомо за які заслуги) серед інших клієнтів банку, надаючи їм подарунки, у вигляді безавансових кредитів. До речі, аналітична стаття з порівнянням UniCredit Bank з Lehman Brothers (unicredit-another-lehman-brothers) міститься на одному іноземномовному сайті.
Дуже прошу Укрсоцбанк не видаляти мій відзив, не виганяти на інші сайти. Мною вподобаний цей поважний сайт, завдяки його якісному контенту. В своїх відзивах, я намагаюся не допускати грубощів. За певні граматичні помилки, прошу пробачення, часто, вони результат правок комп’ютера. В цей раз, за вимогою банку, мною не наводяться адреси сторінок Інтернет. Шкода, адже в Інтернеті розпорошено безліч відзивів щодо роботи Укрсоцбанку, в деяких відзивах лунає крик про допомогу, але такі сайти Укрсоцбанк, напевно, не відвідує і відзиви людей (деякі з 2010 року) залишаються на таких сайтах-острівцях покинутими поселенцями.»
Хочу почути Вашу думку: «Чи були підстави для видалення мого відзиву? Як прорвати інформаційний вакуум?»

13 жовтня 2014 року о 14:39, мною був розміщений відзив на поважному сайті minfin.com.ua/...socbank/review (мій Логін SvobodaU), який не містив жодних нецензурних висловів або звинувачень. Укрсоцбанку (ТМ UniCredit Bank) були висловлені критичні зауваження та поставлені питання щодо інформації про боржників, які заборговули банку значні суми, про нерівні умови отримання та виплати кредиту в Укрсоцбанку тощо. Цю інформацію Укрсоцбанк зобов’язаний оприлюднювати, але в звіті Укрсоцбанку така інформація наводиться неповно, а отже виникають обґрунтовані запитання у мене та інших клієнтів банку щодо інформації. Клієнтам Укрсоцбанку цікаво: «Чому в Укрсоцбанку є клієнти, яких не турбують жодні негаразди з виплатами кредиту у будь-якій валюті? Чи для таких клієнтів Укрсоцбанк бере в кредит валюту під 1-2% (інформація зі звіту Укрсоцбанку)?» Кожен клієнт банку, у тому числі і бувший має право отримувати інформацію, а якщо ні, то отримати від банку хоча б обґрунтовану відмову. Проте, з невідомих причин, напевно під тиском Укрсоцбанку, мій відзив був залишений банком без реагування і видалений з сайту. І це при тому, що в Інтернет виданнях поширена зовсім свіжа інформація про укладення між Укрсоцбанком і паном Лагуном (згадується в моїх відзивах) мирової угоди щодо погашення значного боргу перед Укрсоцбанком в іноземній валюті. Невже видалення моїх відзивів, ігнорування їх з боку Укрсоцбанку — це методи боротьби Укрсоцбанку, який заявляє про свою європейськість? Це покарання за критику? Укрсоцбанку немає чого відповісти на мої слова? Я чесний з Укрсоцбанком, не розміщував свої повідомлення під іншими логінами на вищевказаному сайті. Чому Укрсоцбанк не чесний зі мною і вдається до методів коварного видалення моїх відзивів, на написання яких я витрачаю час. Напевно Укрсоцбанк співробітничає з вищевказаним сайтом та, можливо, Вашим виданням, щоб клієнти Укрсоцбанку так би мовити «випускали пар» і не зверталися зі скаргами до органів влади, не розміщували свої скарги на Укрсоцбанк на персональних сторінках сайтів відомих політиків, журналістів, не пікетували приміщення Укрсоцбанку, італійське посольство та приміщення органів влади, не втрачали в приміщеннях Укрсоцбанку свідомість від стресів з викликом на місце події швидкої допомоги та співробітників міліції (знаю інформацію, що клієнтів в такому стані, банк, буквально, виштовхує на вулицю), не робили всього іншого, що відбувається при втраті діалогу між клієнтом (навіть бувшим) і банком.
Пані В.Гонтарева також вважає не етичною відому поведінку однієї співробітниці банку, яка проігнорувала її прохання продати 200 доларів.
Навожу текст свого відзиву від 13 жовтня о 14:39, який був видалений. Можливо, з приводу аналітичних думок, які містить мій відзив є підстави для проведення журналістського розслідування.

Укрсиб — можно купить USD на погашение только процентов по сниженному курсу (меняется каждый месяц, последний раз было 12.00). Для оформления требуют открыть у них карточный счет с оплатой на год. Поэтому надо считать — выгодно это или нет.

Оплата в грн — без ограничений суммы согласно постановлению НБУ. В первый раз отказались, но после звонка в кол-центр их поставили на место.

кто-нибудь может объяснить, как Надра может себе позволить продавать по курсу 10 для погашения кредитов?
Откуда такой аттракцион невиданной щедрости?

ймовірно, що назбиралось занадто багато боржників, і вони не хочуть наступити на граблі 2009,
але це чисто припущення...

Для погашения валютных кредитов не действуют ограничения ни в $200, ни в 3000грн, никакие другие ни в каком банке. В размере текущего погашения вы можете купить валюту (и тут же положить ее на кредитный счет, а не унести наличный доллар) по текущему курсу продажи, в любом банке. Так что половина примеров в топике, ограничивающихся именно этим — ниочем, это про все банки а не про конкретные указанные.

Это какое-то постановление НБУ или выводы на основании здравого смысла? А то у меня валютный кредит в ОТР, в котором обожают рассказывать сказки в стиле «Доллары мы вам не продадим и гривной счет пополнить тоже нельзя»

По поводу в целом — это нюансы постановлений НБУ т.к. их нарушать банки бы все равно не стали, если бы НБУ не разрешал). НБУ разъяснял отдельно по поводу валютных кредитов. По поводу конкретно ОТП — вот это мне странно слышать, т.к. у меня как раз тоже кредит в ОТП, а не далее как сегодня я специально спросил: продадут ли мне доллары для погашения кредита в нужном объеме, на что получил утвердительный ответ (точную сумму которая нужна для планового погашения — продают).

в котором обожают рассказывать сказки в стиле «Доллары мы вам не продадим и гривной счет пополнить тоже нельзя»
Тут не совсем понятно, это по следам конкретного случая — т.е. вот вы пришли в ОТП в день погашения по графику, и вам отказались продавать доллары на погашение (а в этом случае, не основание ли это для жалобы в НБУ?)? Или это просто по впечатлениям, что вот они такие редиски? Какое отделение, кстати (хотя бы город)?
Или это просто по впечатлениям, что вот они такие редиски?
Редиски-не редиске, а похабнее обслуживание я видел только в Ощаде (и то, если сделать скидку на специфику Ощада — ОТР получит заслуженноё пёрышко первенства по некомпетентности сотрудников). Лебединой песней стала потеря договора о страховании и попытка увеличить процент по кредиту на основании непредоставления этого самого договора. Ну то таке... Сделаем скидку на то, что это отделение неудачное попалось.

Проблемы с покупкой валюты лично у меня были по меньшей мере с ноября 2013 до июля 2014.
Сейчас их нет — ни проблем, ни валюты, ни самого отделения. Зона оккупации :(

Хм. так а что все-таки за отделение? Очень странно такое слышать — я их клиент с 2004 года (еще когда они были Раййфайзеном, до продажи венграм) — конечно со временем качество понемногу ухудшалось (болезнь роста), но такие страсти...

Підписатись на коментарі