Python conf in Kharkiv, Nov 16 with Intel, Elastic engineering leaders. Prices go up 21.10

Соціальний проект шукає волонтерів для бекенд/фронтенд розробки

Шановні Розробники та кандидати в Розробники.

Ми працюємо над створенням соціального проекту електронної демократії. Презентація тут: www.youtube.com/watch?v=Ob7-JaQP6n0

На сьогодні виникла потреба у волонтерах для розробки як бекенду так і фронтенду проекту.

У разі успішної реалізації в короткі (три / п’ять тижнів) терміни можлива невелика винагорода.

Коротенько про технічні аспекти:

1. Бекенд розрахований на роботу як з веб-клієнтами, так і з мобільними додатками, тому бекенд лише генерує JSON відповіді на запити.

2. Відповідно веб інтерфейс переважно jQuery з Ajax запитами до бекенду

3. Мобільні клієнти вірогідно будіть створюватись за допомогою Adobe PhoneGAP на базі веб інтерфейсу.

Власне в подальшому проект буде OpenSource за MIT та GPLv3 ліцензуванням повністю або частково (питання безпеки має деякі аспекти, що певно будуть закритими до повного вирішення).

Філософія проекту — це подальший розвиток ідей Прозорої та Хмаринкової Демократії.

У разі зацікавленості у часті в розробці прошу писати чим саме можете допомогти, які маєте знання та скільки часу готові приділити проекту.

Прошу у коментах усю критику та пропозиції писати в одну гілку, а пропозицію допомогти у іншу.

Офіційна сторінка у ФБ тут: www.facebook.com/...oups/empowering.citizens там є і критика, і дискусії, і пропозиції, але до Спільноти DOU я звертаюсь саме за волонтерською допомогою.

Дякую заздалегідь з повагою,
Андрій Перцюх

ua.linkedin.com/...rii-pertsiukh/14/633/a98

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Перші питання, що прийшли в голову:
— Як довго буде обговорення і прийматись рішення?
— Який кворум буде необхідний для ухвалення рішень?
— Як часто потрібно буде відкривати додаток аби система функціонувала?

1. Обмежень щодо термінів обговорення не існує, тоб-то той, хто створює пропозицію при її створенні самостійно вирішує який термін встановити.
2. Кворум для прийняття рішень системою не керується, тому є певна філософія. Система лише показує кількість голосів за/проти/утримались відповідно до категорій ідентифікованості осіб.
3. Система функціонує на сервері постійно.

1. Тоді я можу за ніч, створити обговорення
а) поставити 10 за, і закрити
б) не закривати і не впроваджувати, аж до поки мені не заманеться
2. Тобто результат може бути 2 за і 1 проти, і з цим приймати рішення? якось не логічно
3. Сервер само собою, що постійно. Але як часто треба буде відкривати мобільний додаток, аби нічого не пропустити? Причому треба тратити купу часу і кожного, навіть якщо делегувати...

1. Вірно. Ви можете створити питання з датою закінчення збору підтримки сьогодні, початку голосування завтра та закриття питання післязавтра (доба є мінімальним кроком), і встановити, що воно матиме рівень підтримки 1 голос, підтримати те питання, воно стане доступним для голосування, потім проголосуєте по ньому та наступної доби воно буде закрите. Все так. Не закривати Ви не можете, бо терміни встановлюються при створенні питання. Питання, що не набрало потрібної підтримки не виноситься на голосування та отримує статус не підтримане.
2. Так може бути і такий результат голосування. Не логічного тут немає нічого, бо є такі питання, що потребують навіть такого затвердження. Якщо питання важливе для багатьох, то прийняття його буде цікавим широкому загалу, до того ж ніхто не обмежує можливість створення подібних питань. Наприклад: я створюю питання «Вільний продаж зброї в Україні» і ставлю його на підтримку в 1 голос виводжу на голосування та голосую за. Завтра Ви бачите нісенітне питання і створюєте своє «Вільний продаж зброї в Україні», але ставите, що питання потребує підтримки не менше 100 000 осіб. Якщо Ваше питання отримає підтримку і почнеться голосування по ньому, як Ви вважаєте чи буде моє питання конкурентом Вашому? Додамо ще декілька осіб, які поставлять таке ж питання, але до тексту додадуть проекти конкретних законів, різних за своєю сутністю. В системі буде існувати наприклад п’ять, або навіть десять питань, але вага їх підтримки буде різною, і сутність буде різною, і у разі, коли питання буде так сильно підтримуватися загалом воно буде варте створення більш досконалої пропозиції. Зрозумівши, що я створив питання не вірно, я наприклад створю питання, проект закону, обґрунтування та додам досліджень на користь свого питання, поставлю рівень підтримки 10 000 000 і питання, у разі підтримки ми отримаємо найбільш прийнятне формулювання питання, голосування з якого буде найбільш вагомим.
3. Ніхто не нав’язує додаток. Було б не логічно встановлювати терміни його використання. Скоріше питання стоїть як часто Вам потрібно користуватись важелями прямої демократії. Можете моніторити питання щохвилини, можете раз на місяць, можете взагалі забути про нього. Як часто Ви моніторите Твітер? от десь таку періодичність можете і обрати. Доречі Твітер буде використовуватись як частина цієї системи, тому можете просто підписатись під Твітером @Gurtom_Mobi та спостерігати за активністю інструментами самого Твітера.

2. Якраз хороший приклад з

«Вільний продаж зброї в Україні»
Просто виходить, що ми:
— або створили таке голосування, де максимум 1 людина, і вона проголосувала за. І рішення зразу ввели в дію.
— або понастворювали дублікатів з переголосуванням, і виникне питання як їх потім об’єднати і отримати валідні результати. (скільки таких переголосувань може бути?)
— або ці голосування ні на що не впливають, і є просто соціологічним опитуванням
3. Твітером я не користуюсь і не маю на це бажання
Можете моніторити питання щохвилини, можете раз на місяць, можете взагалі забути про нього.
Тоді, якщо зовсім можу забути про нього, то для чого воно взагалі?
Якщо нема відповіді на це питання, топік можна закрити ;)

1. Справа в тому, що додаток лише інструмент і оте саме

І рішення зразу ввели в дію.
він не робить. Тобто потрібен хоча б якийсь загал, що дослухається до того рішення і власне введе його в дію.
2. Мета додатку — створити інструмент прямої демократії. Якщо вже іти глибше у теорію, то влада поділяється на законотворчу, виконавчу та судову. Демократія — має пряме відношення до законотворчої гілки. Як реалізувати у додатку і виконавчу гілку ми також маємо ідеї, але саме прийняття рішення має відношення лише до процедури голосування, а не його виконання.

Интересно как отличается отклик в таких темах (соц проект) от тем в стиле «ищу программиста в стартап за долю». Вроде все те же люди с 40 часовой загрузкой, о которой все жалуются в тех темах, но всем интересно поучаствовать :)

Готов пару часов в день уделить. Знания: языки — php, js; немного опыт работы с Synfony 2.5, jquery, require.js

Если теги это используемые технологии, то готов несколько часов каждый вечер уделять конкретно поставленным задачам.

Хмаринкової Демократії — вмемориз!

Запропонуйте більш вірний переклад Cloud Democracy :)

ну, тучные демократы у нас уже есть. Осталось дело за малым — оцифровать их :)

Подписаться на комментарии