Куди роботодавці скидають 40-річних IT-шників, або чи є життя після...?
На dou переказують легенди, що в Україні роботодавці сорокарічних IT-шників, котрі не еволюціонували до рівня Team Leader, Architect, Project Manager тощо, скидають в біореактор або садять у човен і спускають вниз по Дніпру. Хотілося б пролити світло на ситуацію і дізнатися, а що насправді відбувається з
Отже, розглянемо можливості й ризики
Можливості
1. Ви зможете працювати й далі за фахом у якійсь державній конторі, займаючись улюбленою справою. Звісно в такому разі про достойний заробіток можна забути, але якщо Ви раніше задумувалися про майбутнє, то гроші, вочевидь, Ви інвестували в нерухомість, тому зможете спокійно й безбідно жити як рантьє й відпочивати на Гоа.
2. Час для відкриття власної справи настав! Це може бути все що завгодно: веб-студія, навчальний центр, фірма з тестування ПО тощо. Якщо у Вас є талант до підприємництва, то Ваші шанси на успіх досить високі.
3. Якщо Ви в молодому віці створили сім’ю та майже з пелюшок спрямовували свою дитину в IT і Ваші зусилля дають бажаний результат: наприклад, підліток на олімпіадах з математики/програмування посідав перші місця, а в 18 років дитя уже працює джуном, скажімо, в Google, то можна за Вас порадіти: Ваше майбутнє буде щасливим та безхмарним.
4. Усе-таки ніколи не пізно «увімкнути славнозвісний трактор» і почати все з чистого аркуша.
Ризики
1. На ринку праці Вам доведеться конкурувати з
2. У роботодавців упереджене ставлення до спеціаліста, котрий до сорока років так і лишився «робочим волом» та не вибився «в люди».
3. Усе накопичене тяжкою працею можна втратити в будь-яку хвилину: пожежі, повені, хвороби, війни — від цього захистити себе дуже складно.
4. Немає гарантій, що Ваша дитина матиме хист до програмування або бізнесу та вважатиме, що в цьому житті вона щось винна своїм батькам. У дитини може бути свій шлях.
5. Плани щодо створення власного бізнесу можуть бути розбиті вщент «законним беззаконням» наших чиновників або становищем ринку.
А Ви на яке майбутнє очікуєте в Україні після сорока?
Найкращі коментарі пропустити