Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Як попасти в IT у Львові нефілологу і невипускнику Політехніки?

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Буду вдячний за конструктивні думки і критику з приводу того, як влаштуватися на посаду QA в IT-компанію у Львові претенденту, який:

1. Не має технічно-математичної і філологічної освіти

2. Не є випускником «технічної кафедри» Львівської політехніки (думаю, мене зрозуміють ті, хто вже працює, і в кого alma mater не Політех)

Чи правда, що у Львові зараз вимоги до джуніорів вищі, ніж по Україні, навіть в Харкові і Києві, через велику кількість претендентів на місце ? І якщо так, то чи довго збережеться такий статус-кво?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Навіть не знаю як тебе втішити. Шансів доволі мало. Навіть якщо тебе і запросять на співбесіду, то більш за все задля тролінгу або якоїсь самореклами компанії. Справа у тому, що у файному місті часто-густо на випускників непрофільних факультетів політеха чи прикладної Франка дивляться дуже звисока і як з іншої планети, а то й з повним нерозумінням. Хоча так і не можу зрозуміти, яке це має значення. Оскільки те, що треба в сучасних ІТ-конторах і те, що вчать у наших вузах, є часто-густо «две большие разницы» як кажуть в одному не менш файному місті.
Основне — самоосвіта, вмєняємий рівень лінощів і добре тренованні сідничні м’язи (тут мається на увазі наполегливість у досягненні мети і в тому числі за пк). Також, наскільки мені відомо, у Львові без зв’язків знайти роботу в ІТ без досвіду роботи у більш-менш пристойній фірмі (не галерного типу) на вмєняємому проекті є доволі важко. І ці самі «конекшенси» і живі комюніті для спілкування по ІТ-тематиці можна надбати саме у таких вузах. Це, мабуть, найбільша роль ІТ-факультетів у вузах зараз на мою думку.
Те, що порадили читати книжку про комп’ютерні мережі (

Ендрю Таненбаума «Компьютерные сети»
) для позиції тестера, мабуть, є скоріше тонким тролінгом для нубів.. Є спеціалізована література і тематичні сайти в неті по QA. Гугл тобі в поміч.
У тебе, мабуть, таки є один шанс в теорії. Незабаром нові хвилі мобілізацій. Багато хто з таких випускників політеха і універа відвідували військову кафедру і зараз гріють д*пи в топах (серв, елекс, gl, concesia, epam, skelia, isd, symphony solutions і т.д.) паралельно постячи в соціалках фото патріотичної тематики. Походу вони можуть попасти в ті хвилі. Скористайся доступними джерелами інформації в інтернеті про місцезнаходження компаній і героїв. Наймися волонтером-рекрутером у військомат) Це буде перша ІТ-сходинка. Частина буде мобілізована, частина -розбіжиться по закордонах. Авось під кадровий дефіцит і попадеш кудись) Тільки не забудь щось почитати перед співбесідою. А англійська перш за все!
p.s.
В останьому абзаці присутня доля жарту. Однак замислись над цим :) І удачі!
Справа у тому, що у файному місті часто-густо на випускників непрофільних факультетів політеха чи прикладної Франка дивляться дуже звисока і як з іншої планети, а то й з повним нерозумінням. Хоча так і не можу зрозуміти, яке це має значення.
звичайно, а за умови високого конкурсу на позицію — це дуже непогана ситуація: конкурс на ті напрямки і універи непоганий — ось і зайвий фільтр, який не треба рповодити додатково працедавцю. навчання найбільш близьке і корисне до «реальної роботи» — ще менше треба напрягатись працедавцям. студентів лише тих кафедр вистачає з головою, можна з групи відібрати третину найбільш здатних, і весь кадровий голод джуніорів на рік закритий :)
і от таке питання — нащо працедавцям перейматись через тебе, що з англ не дружить, в технічній спільноті не тусується, не зможе спілкуватись з технарями однією мовою, не стикався підчас навчання з азами професії та технологій, та ще й нулячий в плані досвіду?
У тебе, мабуть, таки є один шанс в теорії. Незабаром нові хвилі мобілізацій. Багато хто з таких випускників політеха і універа відвідували військову кафедру
70-90% ІТ львова — понаїхавші, що до 25ти не мають власного житла, а відповідно і прописки. _тут_ їх ніхто не буде мобілізовувати, та й фінансів і натхнення щоб домовитись теж знайдеться.

Більшість теперішніх сіньйорів, тімлідів, пм-ів і частково мідлів вступали у вуз у кінці 90-х чи на початку 2000-х. Система ЗНО тоді не працювала. Про рівень корупції на вступних не буду тут писати. Та й не тільки на вступних. Особисто знаю декількох, які будучи в політесі на денній успішно працювали майже там не появляючись. Все чудесним чином рішається) Знайомі, родичі..
Ще велика частина людей пройшли завдяки підготовчим платним відділенням. А ще велика частина були взагалі на платній формі. І питання конкурсу і відбору щодо них не є настільки доречними. Багато хто взагалі потім йде працювати не в ІТ. Я розумію, що топ-менеджмент топів є випускники чи навіть аспіранти даних вузів і сприяють більш за все співпраці зі своїми рідними факультетами і вузами. Це мабуть більш до правильного та й в любому випадку це їх справа бо їх компанії. А ще тут на форумі вже не одноразово розсмоктувалося, що в сучасному ІТ-аутсорсингу в укр знання математики чи вищих якихось матерій не є необхідними. А інколи можливо є зайвими.
Особисто знаю достатньо гуманітаріїв, які в ІТ досягли хорошого успіху, маючи при цьому ще дуже хорошу англійську мову і взагалі софт-скілзи. Головне, як здається мені, мотивація. Це справжній рушій.

Особисто знаю декількох, які будучи в політесі на денній успішно працювали майже там не появляючись. Все чудесним чином рішається) Знайомі, родичі..
в них два варіанти — або вони вже тоді попали працювати в ІТ, і їм освіта вже дала все що їм від неї хотілось, або вони рідко після попадають в цю галузь. навіть з чисто ІТшних кафедр.
сприяють більш за все співпраці зі
... людьми, які їх зрозуміють. технічна термінологія, сленг, розуміння концептів — воно більше властиве студентам ІТ напрямків, ніж хімікам та маркетологам, не думаєте так?
що в сучасному ІТ-аутсорсингу в укр знання математики чи вищих якихось матерій не є необхідними.
крім математики є ще компютерні мережі, основи заліза, системного аналізу, низькорівневе програмування, основи побудови операційних систем, проектування софту, ЮМЛ діаграмок під доки/звіти, просто програмування...
карисні ж речі, «навіть для аутсорсу», чи не так?
Особисто знаю достатньо гуманітаріїв, які в ІТ досягли хорошого успіху
ІТ різне буває, і з програмуванням нетехнічна людина по статистиці більше буде приносити проблем ніж користі (та, в середньому, я памятаю про вийнятки), а і інших — проблеми приноситиме той хто не розумітиме технарів, або не матиме зайвий прошарок перекладачів (ті ж сейлзи і топ менеджери)

Мені порадили книжку Ендрю Таненбаума «Компьютерные сети». А яка ще є література для старту в QA ??

Мне кажется эту тему на доу уже обсосали 1000 раз. Лично я бы не взял на работу человека, который не может гуглить.

Если человек спросил совета, значит он не может гуглить... Мм-да. Железная логика ))))) Александр Архипович Ивин отдыхает )))

Он совершенно прав. Если бы вы просили совета, то звучало бы примерно так: «Нашел 10 книг по тестированию, 5 видео-уроков, корсеру и 4 форума» и вот тут уже будет «посоветуйте».

Есть 2 типа людей, одни разберутся и попросят помочь, а вторые разбираться не хотят, и поэтому просто просят тыкнуть их носом в нужное русло.

Мушу погодитися з вами. Я це усвідомив після того, як згадав, що навіть в мене, в прямих продажах, на самому початку йде етап попередньої підготовки, що включає ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ :))

Один я не понял про связь филологии с вакансиями QA во Львове ? :)

Я мав на увазі, якщо філолог, то англійська у нього вже де-факто upper, advansed. ну якщо він її вчив, звичайно.

Я мав на увазі, якщо філолог, то англійська у нього вже де-факто upper, advansed.
advansed
Видел я таких самоуверенных с “advansed”, разве что произношение, все остальное дико хромает, даже артикли забывают, списывая это на самоуверенность.

Вчив-вчив и вивчив до рiвня advansed, але не зупинився на цьому, i через рiк його рiвень вже вiдповiдав щонайменше profeesient.

його рiвень вже вiдповiдав щонайменше profeesient
коли доросте до proFFesient, можна податися відразу в президенти і забути про QA.

Был где-то флейм про необходимость знать английский джуну и почему тогда не берут джунов с филологии

Образование не важно. Учите английский пока есть возможность, за 1-2 года усиленных занятий можно подтянуть до приемлемого уровня, в наших реалиях это 80% успеха трудоустройства, кроме того, вы выделитесь на фоне прочих риэлторов. Я выучил за 2 года до Upper-Intermediate по CEFR еще в универе и это мне очень помогло. Параллельно если есть силы и желание, можете осваивать нужные дисциплины, на dou очень много топиков и тредов: «что учить QA», «как составить резюме» и т.д.

В противном случае без конкурентных преимуществ вы не сможете выделиться в такой массе junior кандидатов и найти работу будет трудно.

Образование не важно, пока в один прекрасный день не узнаешь, что на H1B требуют 12 лет опыта работы при отсутствии профильного :)

А как они проверят что у меня 12 лет ор если у меня нет трудовой?

Там ведь не совсем дибилы сидят, уж как-то да проверят, другое дело, что у обычного человека 12 лет опыта работы редко когда раньше 30-35 лет появляются. Поэтому я бы не спешил образование со счёта сбрасывать.

Намек понял, джентльмены сидят за столом, играют в карты и друг другу верят на слово.

А СПД с видом деятельности «Розробка програмного забезпечення» у вас нет? Актов выполненных работ тоже? В таком случае вас может проверить не американская иммиграционная служба, а украинская налоговая...

Практично неможливо.
1. Виглядає на те, що зараз всюди по Україні вимоги до трейні/джуніорів одинаково високі і претентендів дуже багато у всіх локаціях, навряд чи Львів в цьому плані якось вирізняється
2. Довго, поки нічого радикально не зміниться, причому надалі «попасти» буде все важче і важче

А якщо в мене не виходить?

Давайте.
Почати варто мабуть з того, що вакансій для trainee дуже мало, якщо вони зараз взагалі є, напр. на ДОУ жодної. Потрапити через компанію теж непросто — на курси ІТ-академії SoftServe набрано до середини 2015 року, в GL BaseCamp Lviv пише, що навчають розробці на C++, ELEKS і Epam курси проводять дуже рідко, та й навіть на них треба ще попасти через значний натовп бажаючих, і працевлаштування не гарантоване.
Потім взяти кількість кандидатів — 3-,4-,5-курсники і випускники «технічних кафедр» НУЛП і ЛНУ, плюс з курсів від ІТ компаній, а також Lviv QA school, Логос, ШАГ та.ін випускають десятки слухачів щорічно, плюс люди які хочуть мігрувати з іншої сфери діяльності і займались самоосвітою. А тепер ще й BrainBasket з їх програмою для переселенців та учасників АТО.
Може вийти запросто 100+ відгуків на одну нещасну вакансію = десятки реальних претендентів,і тут маючи за плечима лише базовий курс в LQAS, виграти конкуренцію буде непросто, особливо в студентів «технічних кафедр» — згоден, освіта не дуже важлива, але все таки вони отримують там непогані базові знання для ІТ, і за 1-2 місяці вивчити основи тестування, які дають курси проблем для них нема.

Взагалі, з 4 роками досвіду Sales/Advertising manager претенденту простіше буде попасти в ІТ джуніором/трейні в продажі, маркетинг, ПМ і т.п., ніж в QA.

джуніор вакансій теж стосується

Думается мне, нефилологу попасть в ИТ гораздо легче, чем филологу)

Вчитися. Вчитися. Вчитися. (к) (тм)

Підписатись на коментарі