Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Грабунок у державних конторах триває, або скільки ви платили за оформлення спадщини?

Нещодавно з однією хорошою людиною трапилася така історія: жіночка («пересічний український пенсіонер», працювала інженером у державній конторі, через тяжку хворобу своєї матері змушена була оформити догляд за хворою, заробивши в держави «пенсію-мінімалку») через кілька місяців після смерті своєї матері вона пішла до державного нотаріуса, щоб дізнатися, які документи/довідки готувати, щоб прийняти спадщину (будинок в сільській місцевості) за заповітом.

Державний нотаріус сказала написати заяву, оплатити 340 грн та підготувати необхідний перелік документів. Жіночка заплатила нотаріусу готівкою (при цьому ніяких квитанцій про оплату послуг державного працівника їй не було надано).

Підготувавши всі необхідні папери, жіночка знову пішла до цього нотаріуса, та цього разу державний працівник оцінила вартість лише своїх послуг у 2 600 грн. (Події відбуваються в сільській місцевості, де один державний нотаріус на весь райцентр).

Погугливши, можу сказати, що така сума послуг державного нотаріуса за оформлення спадщини просто «взята зі стелі».
Не вщухають «шпигунські пристрасті» стосовно закону Міщенка щодо «оптимізації витрат громадянина України при оформленні спадщини до 483 грн»: domik.ua/...​-oformlennya-n233610.html

Наскільки я зрозуміла, в Україні може просто «зависнути в повітрі» суспільно необхідний закон після його ухвалення Верховною Радою і нікому нічого за це не буде: http://dzvin.org/zdyrnytstvo-pry-oformlenni-spadschyny-prodovzhytsya-schonajmenshe-rik-cherkaskyj-nardep/ Натомість хтось ще цілий рік буде кришувати цю схему й «збирати вершки».

Що робити в такій ситуації? Де шукати правди Закону?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Добрий день. Обговорення по конкретній темі:

Грабунок у державних конторах триває, або скільки ви платили за оформлення спадщини?

почитала коменти, нічого конкретно. Починають обговорювати яка влада, які нотаріуси і т.д...... Для чого????? Було задане питання: скільки платили за оформлення спадщини? хотіла почитати, А ТУТУ ВСЕ КРІМ КОНКРЕТНОЇ ВІДПОВІДІ!!!! хочиться почитати які суми платять, сама зіткнулась з такою проблемою, треба визначитись де і у кого оформляти документи.

Шукайте правду на профільному ресурсі!

Я слава богу с получением завещанного никогда дел не имел. Зато могу сказать что имею багатый опыт ввода земельного участка в эксплуатацю и его государственной регистрации. Когда я звонил в службу регистрации мне озвучили сумму в ~130 гривен и времени на получение документа минут 10-15. Окрыленный таким успехом я взял такси (дело было в 40км от киева) и поехал туда в расчете за час-два справится. Сказать что все оказалось совсем не так как меня заверяли по телефону это ничего не сказать. От меня потребовали заплатить две квитанции через банк общей стоимостью около 400 гривен. И предоставить все документы о покупке участка, а так же выписку из кадастрового реестра, о которой небыло речи ране. И понеслась ... меня футболили из одного гос учереждения в другое. То принесите вот это, то пойдите вот туда и там оформите вот то, то заедте в фирму где нам сделают xls файлик ... и в каждой структуре сроки выполнения задач были минимум 2-4 недели. Но за дополнительную плату .... ну вы понимаете, можно и ускорить процес (ускорить но все равно до мало приемлемых сроков например с 4 недель до 2). А итог такой, с таксистом мы стали лучшими друзьями так как он возил меня с 8 утра до 10 вечера и получил свою месячную выручку за один день :) На всякие службы было потрачено не мало денег но нервы стоили КУДА ДОРОЖЕ ... и самое веселое в этой истории то что в конечном итоге я благодаря подсказке хорошего человека решил вопрос за сумму в 15 раз большую названой по телефону но в течении 3 дней. Вот так всегда и бывает в нашей стране все через Ж... и если хочешь по нормальному без нервотрепки, быстро и качественно то нужно знать куда идти и платить причем само собой не официальные 130 гривен а куда больше как было в моем случае.

Извините текста много получилось, но я это все к чему говорил. Что в нашей стране так с любым вопросом не только с наследством и гос регистрациями, а по всем направлениям. И само собой здесь исправлять это должно само государство, люди тут ничего не сделают, это система так работает.

Люди являются пользователями данной системы. А вместе мы можем фиксить баги в гос. системе. А весь народ — это заказчик, который имеет право изменить технические требования к системе, которую мы все используем.
Правда, программисты-чиновники нам немного «д*бильные» попались. Исправлять баги в продукте не желают, говорят это фича и все.
Как все-таки «додавить» этих «программистов»? Вот в чем вопрос....

В теории это так, но на практике в государстве никто чиновников не выбирает. Нам дают только видимость выбора. Да и бог с ним с этим выбором лучших из худших. Даже если бы мы смогли поставить всех чиновников с нуля сами то через 5 лет было бы тоже самое. Все учились в одних школах, все работали в одних и тех же заводах только одни были там инженерами и токарями а другие финансовыми директорами и замами ... Поставь сейчас к власти токарей и инженеров взятки, откаты, переделы власти никуда не денутся потому что этим занимаются практически на всех уровнях. Но это в идеальных условиях если бы мы могли воплотить такой эксперимент в жизни. А на практике максимум что можно это разогнать раду и сменить президента. Раду разгонять бессмысленно так как при следующем сборе там будут теже самые люди либо марионетки тех же самых людей. Либо такой вариант я как то наблюдал процес покупки себе кресел в раде, это могут позволить себе только ооочень богатые люди, а добится богатств в нашей стране абсолютно чесным путем как мне видется невозможно, вот и выходит что все в раде уже по умолчанию люди знающие схемы и активно их применяющие. Про президента я думаю что было бы приблизительно тоже самое. Как показала самая новая история Украины ни один презедент не только не смог искоренить корупцию но даже не начинал с этим бороться.

Пока большинству выгодна вся эта система, до тех пор не будет качественных изменений :(
Выход возможен только один: сделать так чтобы эта «неправильная» гос. система перестала быть выгодной.
Только вот как это сделать?

Жіночка заплатила нотаріусу готівкою
Ось тут вона сказала «я лох» в перший раз.
та цього разу державний працівник оцінила вартість лише своїх послуг у 2 600 грн
Останній раз оформлював спадщину років десять тому, але наскільки я пам’ятаю, в державних нотаріусів фіксовані тарифи. Але якщо людина погодилась платити готівкою — то їй залюбки виставлять будь-якій прайс.

Нотариат в Украине — это фактически узаконенный инструмент грабежа. Фактически это БАРЬЕР, чтобы люди не имели возможности узаконить сколь-либо серьёзные правоотношения.

Простой пример — самый обычный договор о чём-нибудь, где речь идёт о деньгах. Узнай, сколько стоит его нотариальное оформление — прозреешь! Например, договор б алиментах — уже при оформлении ты должен заплатить ПРОЦЕНТ от всей суммы алиментов за всю жизнь до совершеннолетия. Это десятки тысяч. Только за оформление договора.

Другими словами, государство намеренно уничтожается и превращается в Сомали. Почему именно нотариат является петлёй на шее — почитай Загадку капитала

Наша держава така не ефективна та грабіжницька що краще б не було її взагалі.

Ну я ж не забираю 1/5 вашого майна обіцяючи вам якісь блага?

Наша держава така не ефективна
З цим можна погодитися, оскільки експерти розрізняють такі основні функції держави, без яких розвиток та існування держави неможливі:

— економічна;
— політична;
— правоохоронна;
— гуманітарна;
— інформаційна;
— охорони здоров’я населення;
— оборонна та ін.

Цей основний функціонал в Україні реалізований непрофесійно. Таке враження, що систему програмували «г*кодери», котрі спроектували систему не під потреби замовника, тобто народу, а винятково для задоволення власних потреб, здебільшого грабіжницького характеру.

що краще б не було її взагалі.

З цим не погоджусь. Зависоку ціну заплатило не одне покоління заради того, щоб Україна жила. Візьмімо хоча б приклад Т. Г. Шевченка, неординарний талант художника дозволив би йому безбідно жити в царській імперії, «мати свій ставок і млинок, і вишневий садок», але ж ні, поет стратив своє здоров’я в засланні, але не відмовився від України, тому що вірив у справу за яку боровся. Йому просто було не начхати на українців та Україну.

Цей основний функціонал в Україні реалізований непрофесійно. Таке враження, що систему програмували «г*кодери», котрі спроектували систему не під потреби замовника (...) а винятково для задоволення власних потреб, здебільшого грабіжницького характеру
Тут ми подумали «ГСМ», але в голос не сказали. Бо вічливі.

На задоволення власних потреб система теж працює поганенько.

Візьмімо хоча б приклад Т. Г. Шевченка, неординарний талант художника дозволив би йому безбідно жити в царській імперії, «мати свій ставок і млинок, і вишневий садок», але ж ні, поет стратив своє здоров’я в засланні, але не відмовився від України, тому що вірив у справу за яку боровся. Йому просто було не начхати на українців та Україну.

bullshit
З цим не погоджусь. Зависоку ціну заплатило не одне покоління заради того, щоб Україна жила.
Я не це мав на увазі.
Наша держава така не (...) що краще б не було її взагалі.
Тоді поясніть, будь ласка, що ви мали на увазі? Чи ви бачите Україну, як частину якоїсь іншої державної системи?

Таке в країні трапляється тому,що люди важають себе рабами, а не громадянами! Ось й дозволяють бандитьский владі порушувати головний закан України Конституцію!!! Об ’єднатися для захисту своїх прав не вміють!

Дякую за корисне посилання. Цю книгу варто прочитати, щоб зрозуміти, чому в Україні все влаштовано саме так.

Пока парочку таких нотариусов не шлепнут дела не будет

Чтоб было дело,надо шлёпнуть каждого второго...замучили уже своими поборами,мне их не жаль.оформить наследство обходится дороже чем его стоимость.теперь государственный нотариус выставляет оплату своих услуг на своё усмотрение,если с ней не соглашаешься затягивает дело и устраивает бойкот.

Підписатись на коментарі