Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Порадьте книги

Привіт всім.

Ситуація наступна — працю собі FrontEnd JavaScript розробником на одній рандомній фірмі. Працюю чуть менше року і ще рік назад моє життя ніяким чином не було повязане з IT. Проте повчись напружено освоїв ази js, html, css і зміг стати тут джуном.

Недавно була в мене розмова з RМ-ом, щодо мого подальшого розвиту, на котрій мені було сказано, що мені бракує елементарних знань по «computer science» і «web development», це тобто — прочитати собі про алгоритми, матриці, патерни(в загальному), бази даних, про те що і як взагалі відбувається поза UI і як влаштований цей світ:)

Питання наступне... є міліони ресурсів з цим всім, та можливо хтось зміг би мені порадити щось конкретне? Якісь хороші книги з гарними прикладами і поясненнями.

Напер дуже вдячний всім, хто відгукнеться!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

SICP. Не читал — не программист.

SICP — отличная книга. Может быть, даже лучшая книга по computer science. Я к ней питаю особо теплые чувства.

Но, отталкиваясь от исходных данных в вопросе, я бы не сказал, что она подойдет этом случае. Мне кажется, она слишком абстрактная, сложная и потребует очень много времени на усвоение.
Возможно, несколько позже.

Якщо потрібні зовсім основи, тоді рекомендую глянути на курси від prometheus.org.ua:

* основи програмування: edx.prometheus.org.ua/...1/2015_T1/about
* та алгоритми: edx.prometheus.org.ua/...15_Spring/about

Також можу добавити :
CS50: www.edx.org/...0x#.VNeNPfmUdik
та Programming for Everybody (Python): www.coursera.org/...rse/pythonlearn

Дуже добре запитання. База CS не така й маленька, тому може знадобитись певний час на навчання, але ж це час, що буде витрачений з великою користю. Моя рекомендація така.

По-перше, треба знати, як працює комп’ютер. Багато програмістів мають досить приблизне уявлення. Отже:
0. Чарльз Петцольд. “Код. Тайный язык информатики”
Книга написана для початківців і з повного нуля пояснює не такі вже й примітивні речі. Дуже легко читається.

Неможна бути хорошим програмістом і знати один тільки JavaScript. Треба вивчити ще одну мову програмування. Щоб врівноважити риси JavaScript-а, пропоную C або Java. Відповідно:
1. Брайан Керниган, Деннис Ритчи. “Язык программирования Си” або Кэти Сьерра, Берт Бейтс. “Изучаем Java”
Обидві книги розраховані на початківців і добре написані. Треба обрати лише одну.

Алгоритми — це непроста тема. З жодною книгою легкої прогулянки не вийде. Я рекомендую:
2. Стивен Скиена. “Алгоритмы. Руководство по разработке”
Вона не надто товста, не надто суха і містить історії з життя.

Основну мову програмування, котра годує, треба знати і розуміти дуже добре. Деякі програмісти на JavaScript не до кінця усвідомлюють, чим вони користуються. Доки не прочитають ось це:
3. Дуглас Крокфорд. “JavaScript. Сильные стороны”
Книжка тоненька, рекомендую.

Немає сенсу вчити патерни в загальному. Це прикладний засіб, вони різні в різних парадигмах програмування і значно відрізняються між мовами. Для JavaScript знову ж таки:
4. Стоян Стефанов. “JavaScript. Шаблоны”

Для подальшого розвитку (але не замість наведених вище) більш філософська книжка про нашу професію і як вдосконалюватись в ній:
5. Эндрю Хант, Дэвид Томас. “Программист-прагматик. Путь от подмастерья к мастеру”

Удачі!

www.coursera.org/...urse/algs4partI
Правда вже 3й тиждень почався, але це self-paced курс, тому це не суттєво

Підписатись на коментарі