Як зручніше отримувати гроші від іноземного замовника
Як показала практика, в наш час не зовсім зручно отримувати платежі від іноземних розробників у доларах або ж євро на рахунки ФОП або ж ТОВок.
Відповідно, почався пошук альтернативних рішень, які дозволили б мінімізувати валютні ризики. На разі поширені такі способи отримання оплати від замовника:
1) Банківські картки
І як би там не було, а класичний метод з картками діє. Попри наявність валютних обмежень, випадки відкриття рахунків громадянами України в іноземних банках частішають.
2) ФОП/ТОВ
Стандартна схема роботи, при цьому втрачаємо на обміні валют, і підтримуємо бюджет України
3) Офшорні зони (Сейшели, Беліз, БВО і т.д.)
Компанії зареєстровані в офшорах — є зручним інструментом для отримання коштів: офшорна компанія не платить податки в країні своєї реєстрації, але сплачує щорічний збір (в залежності від країни реєстрації, орієнтовна ставка $100).
Варто звернути увагу на той факт, що в багатьох країнах існує так званий податок на репатріацію: за операції з офшорами платник платить 15% податку від перерахованої суми. Проте ця проблема вирішується, оскільки все більше компанії мають у своєму розпорядженні офшорні компанії, операції між яким будуть звільненими від податків.
Використання офшорних компаній є актуальним для тих, хто співпрацює з PlayMarket та AppStore.
4) Кіпр
Попри те, що відноситься до офшорних юрисдикцій, насправді за своєю природою не є такою, оскільки на Кіпрі існують і податки, і є обов’язковою звітність. Більше того, на Кіпрі існує спеціальний податковий режим для ІТ-бізнесу: податком на прибуток (12,5%) обкладаються лише 20% від всього прибутку.
Відмінністю компаній, що зареєстровані на Кіпрі, від класичних офшорів у тому, що Кіпр зручний для роботи з європейськими платниками ПДВ.
5) Шотландія
Дана юрисдикція популярна такою організаційно-правовою формою як партнерство (limited partnership). Особливість полягає в тому, що даний тип компаній, будучи резидентами Великобританії, не являється платниками податків, а всі податки сплачуються партнерами (засновниками).
Поширена практика, коли партнерами стають дві офшорні компанії. Результат: і саме партнерство, і його засновники повністю звільняються від сплати податків.
6) Посередники
Практика така, що отримання коштів іноді проходить через руки посередників, які обіцяють видати кошти у валюті з урахуванням їх послуг.
P.S. Описав свою практику.
Було б цікаво побачити Ваші ідеї по механізмах роботи щодо отримання коштів від замовників.
18 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів