Чому великі IT компанії не ідуть в обласні центри?

Навіяно цією темою та ситуацією у моєму місті :)

Уявімо, що IT компанія нехай має офіс у Києві, то якщо вона захоче відкрити наступний офіс швидше за все це буде Львів або Харків наприклад.

Я живу у Івано-Франківську. Із Top 25 компаній, у нас є тільки дві, SoftServe та Eleks. Є ще декілька малих (у порівнянні із цими двома компаніями). Конкуренції на ринку праці між компаніями, як такої майже немає. Якщо ви берете програміста, то його ніхто не переманить, хіба у Львів чи Київ ,але не багато людей зважуєься їхати до Льова, адже витрати там більші і т.д . Якщо подивитись на прикладі Івано-Франківська то місто не таке і погане:

1. Місто стабільно займає перші місця у різноманітних рейтингах по рівню життя;
2. ain.ua/2015/04/15/575361 ;
3. Купу громадських ініціатив, які покликані зробити місто кращим warm.if.ua
4. Два національні університети, які готують програмістів;
5. Місто мега компактне, 15 — 20 хв до центру автобусом із любої частини;
6. Гори близько;
7. Львів близько, із його міжнародним аеропортом;
8. Ціна на оренду нижчі;
9. Ціни в ресторанах/кафе низькі;
10, Навіть найкращий ресторан і то у нас www.galka.if.ua/...​i-naykrashhim-v-ukrayini

Єдина проблема, це може бути недостача сеніорів.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Кто-нибудь может объяснить, почему фирма, которая открывает филиал в некотором городе, обязательно должна брать так называемых синьоров в этом же городе? Можно взять синьоров в Киеве.

почему фирма, которая открывает филиал в некотором городе, обязательно должна брать так называемых синьоров в этом же городе
Не обязаны, но так дешевле. В этом и суть. Переманить из Киева означает солидную прибавку к зп, иначе зачем ехать?
И многие ли согласятся на такой переезд? У «синьоров из Киева» бывают супруги, которые не хотят остаться без своей работы, дети, которые привыкли к школе, садику, коллективу и т.д. Даже без этого, если вдруг работа не понравилась, найти в столице другую работу проще. А если есть свое жилье, имхо резона переезжать вообще нет.
P.S. Самые мобильные в этом плане как раз джуниоры — за опыт работы поедут хоть к черту на рога (еще и учитывая нынешнюю конкуренцию). Тем более, не обременены семьей, как правило.

В сабже речь о компаниях, которые открывают офисы и набирают туда людей. Распределенные команды — это гуд, но из другой оперы.

Нема змісту переманювати джуніорів, бо у нас самих їх є багато. Або принаймні компаніям є із кого вибрати на майбутніх джуніорів. І взагалі ці всі посади... :)

Я думаю, что процесс пойдет обратный- в сторону стекания мозгов и рабочей силы в большие города ибо это нормальное положение дел в течении эволюции (посмотрите статистику населения в разных странах в течении какого то периода ) и вокруг мегаполисов будут образовываться небольшие спальные города. А не едут большие компании сейчас по одной большой причине — из перечисленного вами списка компании прежде всего нужны ресурсы, а в нашем случае это люди. И найти например 100 человек выше среднего уровня с определенными навыками(it) гораздо проще в мегаполисе+ сделать кадровый резерв в таком же количестве, что бы бизнес-процесс не прерывался в случае форс-мажоров или звездности , например. И ничего что это будет дороже- это будет стабильнее. Это тоже , что бабульке торговать пирожками под вашим домом, никому не платя, или в переходе за дорого лоток снять и иметь стабильнее и большую прибыль, вложив немного больше. Другими словами найти 100 комбайнеров проще не в Киеве, а каком нибудь райцентре или пгт . Хотя думаю в Киеве они тоже есть, но вот количество и качество... В свое время столкнулся с такой проблемой, что людей для физической или механической работы нанять не дорого в уездном городе М. не составляет труда. Более того очередь выстроилась, а вот организовать небольшой ит отдел для обслуживания производства оказалось проблемой ибо качество рынка оказалось мягко сказано не на высоте- и дело было не в цене даже специалистов. И кстати про истории- в последствии практика показала, что все таки ЭТО производить выгоднее не далеко от мегаполиса, даже переплачивая на зарплатах, ибо рынок сбыта и основные покупатели/посредники сосредоточились в мегаполисах и затраты на доставку превысили затраты на персонал подороже, потому что планка города по зп повыше.

в уездном городе
Так... У царській Росії і у «совку» до кінця 20-х із цим було важко )))

Всему причина совок в головах. Это в первую очередь. Наследие совка это — «все самое лучшее только в столице» постепенно отмирает, но не так быстро как хотелось бы.
Лично для меня например Харьков — мой родной город уже слишком большой для комфортной жизни.
Лично я бы с радостью перебрался бы в ИФ будь у нас индустрия не такой централизованой.
Хотя в Украине централизация как я уже сказал начинает разворачиваться в сторону децентрализации — думаю в перспективе все будет довольно сбалансировано.
На моей памяти примерно 10 лет назад начался процесс оттока девелоперов переехавших в Киев их Харькова, Днепра, Донецка, Крыма в целом и Львова обратно домой. Примерно 10 лет назад все было по классике — хочешь хорошего дохода — едь в столицу. Сейчас ситуация другая.
Через 10 лет все еще больше поменяется. У нас для этого все есть. Нужно только инфраструктуру прокачать до нормального состояния чтобы можно было из любого областного центра добраться в любой другой машиной, поездом и самолетом.
Так что все еще впереди.

Будемо надіятись :) Тай місто не стоїться на місці.

Я думаю, что процесс пойдет обратный- в сторону стекания мозгов и рабочей силы в большие города ибо это нормальное положение дел в течении эволюции (посмотрите статистику населения в разных странах в течении какого то периода ) и вокруг мегаполисов будут образовываться небольшие спальные города. А не едут большие компании сейчас по одной большой причине — из перечисленного вами списка компании прежде всего нужны ресурсы, а в нашем случае это люди. И найти например 100 человек выше среднего уровня с определенными навыками(it) гораздо проще в мегаполисе+ сделать кадровый резерв в таком же количестве, что бы бизнес-процесс не прерывался в случае форс-мажоров или звездности , например. И ничего что это будет дороже- это будет стабильнее. Это тоже , что бабульке торговать пирожками под вашим домом, никому не платя, или в переходе за дорого лоток снять и иметь стабильнее и большую прибыль, вложив немного больше. Другими словами найти 100 комбайнеров проще не в Киеве, а каком нибудь райцентре или пгт . Хотя думаю в Киеве они тоже есть, но вот количество и качество... В свое время столкнулся с такой проблемой, что людей для физической или механической работы нанять не дорого в уездном городе М. не составляет труда. Более того очередь выстроилась, а вот организовать небольшой ит отдел для обслуживания производства оказалось проблемой ибо качество рынка оказалось мягко сказано не на высоте- и дело было не в цене даже специалистов. И кстати про истории- в последствии практика показала, что все таки ЭТО производить выгоднее не далеко от мегаполиса, даже переплачивая на зарплатах, ибо рынок сбыта и основные покупатели/посредники сосредоточились в мегаполисах и затраты на доставку превысили затраты на персонал подороже, потому что планка города по зп повыше.

Вынужден не согласится. ИФ является областным центром — и по определению уже является потенциальным местом жизни и работы.
Посмотри на Германию, Францию, Испанию ну и США само собой. Чем сильнее экономика тем более качественная инфраструктура и тем более страна экономически сбалансирована регионально.
А поскольку сама структура нашей страны крайне располагает к такой модели то так оно в конце концов и будет.
В итоге компаниям будет ВЫГОДНЕЕ стартовать не в столице а в меньших городах. Именно в эту сторону все и идет и будет идти дальше. Просто потому что рынок и экономика не являются статичными и как вода растекаются в те места где поглубже :-)

Є кілька складових відкриття офісу. Серед них це кількість населення та ВУЗів. І Франківськ на жаль далеко не попереду. Інженерів приходиться шукати по райцентрах, технікумах і училищах. Тому компаній рівно стільки скільки дозволяють умови самого міста.

Теж саме в USA. Силіконова долина створена біля таких вузів як Berkely, Santa Clara, Stanford

Тут вже всі сказали, чому, але ще вставлюсь. Я сам з Тернополя, тут і працюю, і бачу, що багато хто, отримавши більше досвіду і новий офер зі Львова чи Києва із більшою зп зразу їдуть, це їх манить, і тут не тримає. Колись була тема тут, про те як переманити девів до Тернополя. Та ніяк, якщо я живу в Львові, мене це місто пре, я звик по вихідних ходити в криївку, або ще кудись, то не хочеться переїжджати в місто де такого нема, є щось там десь подібне але не таке, мало хто на це погоджується.

якщо я живу в Львові, мене це місто пре, я звик по вихідних ходити в криївку

Nice try ))))

Великі компанії не їдуть бо:
1) Франківськ дуже не комфортний для бізнесу, ті ж Львів і Київ набагато зручніші для іт компаній, у нас в цьому напрямку йдуть перші кроки. Корупція, відсутність законодавчої бази, незацікавленість влади в розвитку іт і т.д.
2) Франківськ не є соціально активним містом, рідко відбуваються фестивалі, гучні події. Боулінги більярди паби надоїдають. Інших розваг малувато. Висновок — на пмж з великого міста важко когось переманити.
3) Девелопери їдуть бо у Франківську твоя кар’єра це рух між Сервом, Елексом, Софтджорном і «шось нове відкрилось дають круту позицію і зп треба пробувати». Люди з більшими амбіціями їдуть у більші міста там краще вибір.
4) Інфраструктура у більших містах краще, аеропорти, поїзда — для цього не потрібно їхати у Львів, все є на місці. Поясніть керівнику компанії що для того щоб приїхати в власний офіс треба їхати у Львів а потім машиною або поїздом, більшість сприйме це негативно.
5) Оскільки заманити сініорів у Франківськ важкувато, терба переманювати існуючих з сервів елексів, що звужує коло потенційних співробітників, і підвищує їх вартість. У більших містах є більше фрілансерів або хороших програмістів у маленьких фірмах з відповідним рівнем знань, які можуть набагато дешевше зайняти ту ж позицію

Франківськ дуже не комфортний для бізнесу, ті ж Львів і Київ набагато зручніші для іт компаній, у нас в цьому напрямку йдуть перші кроки. Корупція, відсутність законодавчої бази, незацікавленість влади в розвитку іт і т.д.
що влада має зробити? Накліпати сеніорів бо ціні джунів?)
) Франківськ не є соціально активним містом, рідко відбуваються фестивалі, гучні події. Боулінги більярди паби надоїдають. Інших розваг малувато. Висновок — на пмж з великого міста важко когось переманити.
Соціальна активність не береться нізвідки, її роблять люди. Зараз починає по троху місто розкачуватись.
Оскільки заманити сініорів у Франківськ важкувато, терба переманювати існуючих з сервів елексів, що звужує коло потенційних співробітників, і підвищує їх вартість. У більших містах є більше фрілансерів або хороших програмістів у маленьких фірмах з відповідним рівнем знань, які можуть набагато дешевше зайняти ту ж позицію

У нас теж є багато маленьких компаній, і ще більше фрілансерів, які наничку кодять на Одеску)

воу-воу, палехчи.
спрашивал ж точку зрения — вот, получаешь. кучу.
не надо кидаться «отстаивать честь города», где собеседник просто высказывает свое мнение. мечей не напасешься :)

Джунів кліпати не має, але може створити умови, щоб до іт компаній не чіпались з лишніми перевірками, не створювати перешкод по лінії оренди приміщень/створення компаній, старатись не пускати корупціонерів/рекетирів до іт. Франківськ завжди був в топах міст, в яких важко вести бізнес :( Місто тільки починає розвиватись, в той час коли всі інші вже -розвинуті :) Років 7-8 тому все теж розвивалось проводились концерти на озері, «рок-вибух», до Франківська приїздили класні виконавці, зараз це якось пропало. Більшість цікавих закладів як відкритись так і закрились.

Насправді ті компанії які додумаються йти у такі міста як Франик лише виграють у майбутньому. Нехай тут і людей менше, і може нема аймаксів, чи ще інших речей, але у франківську текучість кадрів в рази вища. Спитайте будь-якого HR.

ООООО, земляк) Скажк так, це все залежить від дорожньої карти компанії, і поки вона не доїде до того повороту який веде в наше місто то ніякий новий офіс не відкриють. я так думаю

Покапитанствую и я.
Все компании оценивают риски перед входм на какой-то рынок либо организации офисов.
Самый прикидочный список:
1. Количество и квалификация потенциальных работников
2. Инфраструктура и связь
3. Бизнес-климат и уровень коррупции
4. Транспортная доступность
И сравнивают их с возможными выгодами.
Пока что, если местная власть не декларирует прямо (и не имеет пруфов выполнения своих деклараций) режим «зеленого света» для ИТ-компаний, риски перевешивают выгоды.
.
Из того, что вы описали, возможных выгод для компаний, это разве что цены на аренду и университеты.
Из явных рисков даже по этим параметрам — предложение аренды на порядки меньше столичных, инфраструктура также заметно хуже + неизвестное количество потенциальных местных рэкетиров всех мастей.
На условия жизни наемных сотрудников же любой компании очень глубоко плевать. Им главное, чтобы текучка была в приемлемых масштабах, а добирается ли сотрудник на работу пешком или 4 часа на оленях, совершенно неважно. На прибыль это не влияет.

А що повинна декларувати місцева влада? І так усі сидять на 3-ій категорії, і платять мінімум податків.

На условия жизни наемных сотрудников же любой компании очень глубоко плевать. Им главное, чтобы текучка была в приемлемых масштабах, а добирается ли сотрудник на работу пешком или 4 часа на оленях, совершенно неважно. На прибыль это не влияет.
оце саме сумно.
А що повинна декларувати місцева влада?
Ну — какой-то режим поддержки для ИТ-бизнеса, личные встречи с первыми лицами, заверение в поддержке в случае необоснованных претензий от местных “контролеров” и т.п.
Грубо говоря — защиту от рекета либо гарантии его отсутствия.
оце саме сумно
Тут ничего не поделаешь, во всем мире так. "Капитализьм"©
На условия жизни наемных сотрудников же любой компании очень глубоко плевать. Им главное, чтобы текучка была в приемлемых масштабах, а добирается ли сотрудник на работу пешком или 4 часа на оленях, совершенно неважно.
Да, пообщался недавно с такими. Сленг был таков: «ты приезжай к нам из другова города.... поджумшутить........но вот с поиском жилья мы помочь не можем :))) на вопрос где же я буду жить хотя бы первое время.......ищите сами (О_о) :)))»

Это еще ничего, когда города. А когда в насквозь другую страну зазывают, при этом полностью отмораживаясь от «особенностей» места, это уже ой.
С другой стороны — каждая сторона договора оценивает свои риски и выгоды самостоятельно, что логично.

Забыли ещё один пункт — в крупных городах куча конференций, семинаров и т.д. Возможностей для поддержания квалификации больше. Стало быть, в мелких городах IT-тусовка всё равно будет более «застоявшейся», чем в крупных.

в чем проблема поехать на семинар, и прочие конференцию, если интересно во Львов ? ато и в Киев, если она большая и редкая ?

в чем проблема поехать на семинар, и прочие конференцию, если интересно во Львов ? ато и в Киев

Проблема в том, что это куда сложнее/дольше/ленивее, чем поехать на киевскую конференцию, проживая в Киеве.

Проще говоря, конференции не нужны.

проблема в том, что бойкие/энергичные проще срываются и уезжают.

Ездить по Украине вообще проблема. Страна большая, а транспорт медленный. Из Днепропетровска во Львов ехать около 18 часов, то есть если конференция в пятницу вечером во Львове нужно выезжать в четверг, а это минус рабочий день.
Тех же аэропортов вроде бы и не мало, но расписание и цены угнетают.

Речь всетаки про Ивано-Франковск была.
В Днепре вроде бы хватает «лидеров рынка», да и «ненужные конференции» должны быть.

Из Ивано-Франковска по Украине ездить будет не легко. Рядом из крупных городов только Львов. В Киев поездом часов 12, наверное.

Ну так из Львова в Киев тоже далековато. Но почемуто компаний и разработчиков там хватает и никто не жалуется.

Из Львова Интерсити есть, там должно быть быстрее, да и сам Львов побольше будет, к тому же евро его облагораживали.

Никогда не видел смысла всех этих конференций. Лучше пикничок с шашлыком устроить на берегах Днепра, чем ломать хребты в офисных тюфяках.

не ходив на платні конференції, але на безкоштовних зазвичай нічого суттєвого не отримував... За той же час, який триває конфа + проїзд до неї та назад, можна нагуглити, на мій погляд, більше корисної інфи. Так, тусовки, не більше.

Можливо з платними якась інша ситуація.

Ви так говрите, ніби кожного тижня відвідуєте конференцію якусь :) Звісно що в більших містах більша тусовка, бо там більше людей, але великі конференції не так рідко вібуваються, і до них або 3 години автобусом, або ніч поїздом )

Забыли ещё один пункт — в крупных городах куча конференций, семинаров и т.д. Возможностей для поддержания квалификации больше.
Будучи лидом (или, ранее, синьором), многим ли украинским конференциям вы благодарны за повышение вашей квалификации? :)

Тем, что с толковыми докладами (не про «минетизацию», простигосподи, а про технологии) — тем благодарен.

Здесь конференция — как повод, главное это тусовка, где можно узнать «у знающих» ответы на некоторые вопросы, получить советы, другим подсказать ...

Квалификация — получается опытом, а советы — указывают пусть ...

Компании не переезжают, потому что хотят иметь широкий выбор спецов на случай текучки или расширения.
Спецы не переезжают, потому что хотят иметь широкий выбор компаний на всякий случай.
Замкнутый круг.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

я б с удовольствием переехал на западную, но когда искал работу, то оказалось — да, вакансий там мало.

Кстати многие мои знакомые тоже хотят поближе к Европе и подальше от сепаров.....и они хорошие программисты...

так что компаниям на этот повод реально нужно подумать

Ну да, дело в кадрах. Набрать достаточное количество людей с опытом в небольшом городе — проблема. Переманивать — согласится ехать не каждый (лично я бы не поехала, но то субъективно). Плюс для релокейта, опять-таки, нужно предложить зарплату «вкуснее», чем была у человека в том же Киеве, Харькове или Львове. Тут еще плохие дороги, худший Интернет и удаленность от аэропорта упоминали.
Стоит ли оно разницы в цене аренды?

Інтернет аж ніяк не гірший із чого взяли, що гірший :) Наприклад у моєму місті того року поремонутвали більшість доріг, і цього року будуть ще ремонутувати, і не тільки дороги, а і тротуари :) Зарплата стає вкуснєє, від того, що трати менші :) Але це все залежить.

Зарплата стає вкуснєє, від того, що трати менші :)
Еще бывают некоторые вещи, которые не найдешь в небольших городах:
1. Меньший выбор магазинов, развлечений (начиная со всяких роллердромов, боулингов, IMAX’ов и заканчивая театрами).
2. Если есть специфическое оффлайн-хобби, где клубов по интересам в мелких городах нету (или не так развиты).
3. Шанс найти нормальную работу с условиями не хуже столичных для “второй половинки” (при ее наличии) обычно сильно ниже.
Інтернет аж ніяк не гірший із чого взяли, що гірший :)
Мопед не мой :) Говорю ж, писали тут:
А на месте жителей Ивано-Франковска я бы развивал в окрестностях эко-туризм. Там для этого все есть, кроме дорог и хорошего Интернет-покрытия.

Это по моим меркам покрытие не гуд. Большинству 10 Mbit/s хватает сполна, 100 Mbit/s они не знают как использовать, а мои требования в 1 Gb/s заоблачная скорость для 1000 абонентов.

P.S. Хотя сам сейчас сижу на 15 Mbit/s. Но, это скоро изменится. ;)

У нас починаючи від 20Мб і закінчуючи 200 Мб від Ланету :) У мене зараз дома 60. Мало того, навіть у наближених селах проводять нет по технології wimax, там теж досить як для сіл нормальні швидкості.

Ну так IMAX нема, театри є, боулінги є, і ролердроми є і т.д. Звісно, це все залежить. От із роботою то так, може бути сумно :)

Звісно, це все залежить
Від чого ж залежить? воно або є, або нема

Залежить від людини, якщо наприклад ходить в IMAX кожного тижня і ій не підходять технології , Dolby 3D чи xpand 3D :) Якщо у Києві вона відвідує кожного тижня інший ролердром, чи ій може підійти тільки два наявниих у місті :) Все воно є у нас, але не у такій кількості. Таке саме, як вище писали, про виставки, культурне життя, це теж все є, але у меншій кількості, і не кожного дня, ну принаймні у нас. Звісно, що ритм життя не такий швидкий, ак у інших містах. Знаю декількох людей, які переїхали із Києва жити до нас. Тобто це все залежить від людини. Хтось любить на велиосипеді по горам кататись, тут він може кожних вихідних туди їздити :) Наприклад мені особисто, якщо переїжджати до Києва чи Льова, то це тільки заради роботи, бо всі інші параметри міста мого мене влаштовують, і тут уже важкий вибір. :)

1. Меньший выбор магазинов, развлечений (начиная со всяких роллердромов, боулингов, IMAX’ов и заканчивая театрами).
ох втопку такі развлєчєнія)

Вот специально привела пример заведений самого разного толка — от роллердрома до театра, на разный вкус. Могу дополнить список клубами настолок, танцевальными школами, выставками, оперой и балетом, клубами городских квестов и многим прочим, что может предложить большой город (и чего нет или скудный выбор в маленьком).
Боюсь даже представить, что ж вам интересно, раз такой широкий спектр идет «в топку».

Воно все є. Просто замість 10 клубів буде 4 :)

Ага, только если из десяти для вас найдётся толковый один-два, то из четырёх — ни одного.
Алсо, что делать, если я принципиально не хочу «меньше вместо больше»?

Якщо не хочете, то залишатись жити у великому місті, де замість 10 — 20. Але от питання, чи буде вам до тих всіх 20 зручно добиратись?

Ну не знаю, в Киеве мне в принципе удобно добираться до всего, что нужно.

Але от питання, чи буде вам до тих всіх 20 зручно добиратись?
Тут есть альтернатива. Если из 20 нравится тот, что далеко — то уже решаешь, тратить время, чтоб добраться либо ходить в тот, что рядом. В маленьком городе альтернативы нет.
P.S. В последнее время в Киеве пробок сильно меньше, машиной куда угодно без проблем добираюсь. Да и метро никто не отменял.
Боюсь даже представить, что ж вам интересно, раз такой широкий спектр идет «в топку».
Спектр то широкий, але в основному все з розряду «развлєкайтє мєня»... короч не в моєму смаку :).

канєшно, оно ж не то шо горiлочку з кумом розпить, оцi буржуйскiє развлєчєнiя...

От Ви і запалили свої підсвідомі пристрасті)))

Інтернет аж ніяк не гірший із чого взяли, що гірший :)

Просто интересно — за пределами Киева в Украине есть гигабит на мир?

Зарплата стає вкуснєє, від того, що трати менші :)

Это понимаешь мозгом, но не сердцем. А во-вторых, настолько ли меньше станут расходы, насколько зарплаты? Основная статья расходов — всё равно импорт, и не факт что за пределами столицы он будет дешевле. Может быть и дороже, а ассортимент — хуже.

Основная статья расходов — всё равно импорт
оренда, ваш КО.

Аренда двушки в Киеве — 300$, близко к центру, к работе, к чему угодно. При зп от 2000$ это уже не основная статья расходов, уже молчу за синьорские 3500$.

ну, а сколько оренда двушки во Франковсе ? 300 грн ?

100-150-200$, в зависимости от качества. Ок, допустим, 150$ мы сэкономили, а зарплата насколько ниже будет? Что-то мне подсказывает, что раза в полтора как минимум.

это в коком году ? сейчас, или например в 2008?
А сколько оренда тогда в киевах была ? ;)
К зорошему быстро привыкают, и забывают что оно не всегда так было, и не всегда так будет...

это в коком году ? сейчас, или например в 2008?

Мы вроде как нынешнее время обсуждаем, к чему тут 2008? Давайте обсудим ещё 1998 год, или 1918.

не всегда так будет...

Когда «не всегда так будет», может измениться столько всего, что размер арендной платы может стать вопросом несущественным. Если же нас не интересует пустое теоретизирование, то обсуждать надо реальность, данную нам в ощущениях.

300 дол чуть больше 6 тыс за двушку, в Франковске такую же двушку можно снять за 1.5-1.8 грн

300 долларов — это 7к+ грн на самом деле. За такие деньги (ну чуть большие) можно снять, например, такую квартиру — kiev.ko.olx.ua/...belorusskaya-IDdFzAq.html — а в пригороде так и вовсе — vishnyevoe.ko.olx.ua/...-v-vishnevom-IDdFBcS.html
Покажите, что можно «такого же» снять за 1500 грн во Франковске, мне очень интересно.

Далее, но допустим даже вы сэкономите 200 баксов. Так что, вам всего лишь на 200 баксов будет ниже зарплата? Да даже если бы и на сто — профит ну такой мелкий по сравнению с разницей в рынке труда и инфраструктуре...

Просто интересно — за пределами Киева в Украине есть гигабит на мир?
В 2013-м обещали сделать по всем крупным городам Украины. Собственно, на обещаниях и живём.

Ну вот пока вы живёте на обещаниях, я живу на гигабите :) И так будет со всем обновлением инфраструктуры, очередными 3/4/5G и так далее.

А я вот не пойму принципа поднятия страны аж до 3G вместо сразу ставить 5G. На кой вкладывать в уже устаревшую технологию, если можно сразу становиться лидерами? Были бы на ряду с Лондоном и Японией, которые возжелали стать первенцами 5G. Более того, это показало бы сильные стороны украинского IT в международной сфере.

С этим все просто — технологически 4G нельзя внедрить, не внедрив предварительно 3G.

А-а. Что-то об этом читал, что идет наследственность технологий, когда младшая призвана заменить ошибки старшей и улучшить её современными возможностями.

Но тогда возникает другой вопрос. Почему такой обрыв во времени между внедрением 3G и 4G? О 5G вообще не думают.

Там скорее так — 4G это расширение 3G с использованием дополнительных частот. По типу GPRS и EDGE.
Обрыв по времени образуется по причине очень большой стоимости для операторов. Начиная от лицензий (в Европе лицензии на 3G в свое время спровоцировали нехилый кризис, который даже вылился за рамки операторов) и заканчивая заменой-обновлением оборудования.
Перед переходом на следующую «ступеньку» нужно хоть как-то оправиться от внедрения предыдущей.

на ain.ua була стаття на цю тему. Якщо коротко в нас не так багато активних користувачів щоб ставити 4/5G, і сам 3G ще довго не вийде в плюс

Покажите мня офис где 99% пользователей нуждаются в гыгабытном ынтэрнэте. Везде админы лочат все что только можно. Остается только видеомессенджер и дай бог ремоут десктоп. Все остальное работе не такое прожорливое как тут все рассказывают. Ну да у меня то 500 на спидтесте, но всеравно думаю и 20 с головой бы хватало :)

Странно, у нас не лочат «всё что только можно».

И вообще, я не говорил про офис. Качать фильм дома со скоростью 70 мегабайт в секунду (реальная скорость) тоже очень приятно, знаете ли.

Я не помню когда последний раз качал фильм. и 60 мБит дома меня в Киеве вообще не расстраивают, хотя в Кривбассе было 100 :)

До Інтернету претензій нема. Питання тут швидше до якості кадрів, можливості швидко зібрати команду та логістичні питання. Як ви собі уявляєте замовника, який їде з львівського аеропорту до вас через Бібрку й подорозі авто з ним розбиває об яму шину?

Рано чи пізно ту дорогу поремонтують :) Тай в SoftServe клієнти їздять до нас у гості у місто, можливо це навіть пригода для них :) От зібрати команду швидко то не получиться мабуть.

Чому Гугл не йде в Оклахому? Дешеві стейки, багато місця для датацентрів. Без будь яких натяків, прошу.
Ну, не йдуть, то й не йдуть. Програмісту, хіба, погано у Львові, Києві чи Одесі?.. Уявіть: людина переїхала до іншого міста, арендує житло. Чи буде вона працювати гірше, чи краще?
Та й до того ж маю ідею, що великі компанії приходять туди, де до того існувала безліч маленьких студій. Тобто, якщо у Франківську немає ініціативи знизу, то зацікавити згори можна тільки чимось ну дууууже суттєвим.

В Штатах законы штатов отличаются, поэтому Долина в Калифорнии.

ага. и при этом почти все компании в долине зарегистрированы не в калифорнии, а в штате делавэр.

Мне кажется, что все решает наличие кадров в необходимом количестве. Там где они есть там будут и компании. И дело в уровне зарплаты, а в качестве работы.

Тому що девелопери пропрацюють там рік-два і потім поїдуть в Київ на вищу зп.
А платити київські зп у Франківську вони напевне не готові. Хоча я б залюбки перебрався в обласний центр.

Ну якщо цікаві проекти, і з.п нормальна, а якщо команда крута і компанія дбає про розвиток, то не всі будуть їхати на київщину.

неоднозначно виглядає. якщо людина працює сіньйором у франківському офісі Елексу то це не значить що у нього буде зарплата на порядок менша ніж у такого самого дева зі Львова. Вони все рівно сінйори в одній компанії

буде зарплата на порядок менша
Вона ж того ж самого сеньйора не буде у Києві на порядок вищою, ніж у згаданому Львові (порядок це ж усе-таки 10 разів )) ).

попитаю людей які в темі, тоді точно відповім

Та хто їх знає. То ж нема мабуть стандратів зарплатних) І все під грифом таємно.

Про «на порядок» ніхто не каже, але 500$ різниці повинно бути. Більше можете запитати в керівників Елексу, скільки платять розробникам в Львові, Тернополі та Франику.

Ну а взагалі у нас ж є зарплатний опит та статистика тут, на доу. Можете самі вивчити.

Подивився я ще раз статистику, вона якось неоднозначно виглядає. Медіана по RoR з досвідом 3-7 років в Львові 1700$ в Києві 3000$.

Так по RoR анкет напевне мало, там статистична похибка буде високою. Дивіться Java/C#

Дивився, що тут сказати — все залежить від випадку. Попитав людей — різниця в зарплаті через локацію офісу — мінімальна

Одна з причин: вони не знайдуть працівників для себе.
У провінції обмаль спеціалістів хоча б середньго рівня. Ті, що є — сидять на жопі рівно, бо у веб-студії поки що платять, а кращі варіанти сезонами знайти буває проблемно. У багатьох це сидить вже як умовний рефлекс — здатність бажати кращого і усвідомлення можливості змінити компанію ампутовані максимально. На співбесіди будуть ходити у капюшонах, «щоб не попалили на роботі»... Також велика категорія фрілансерів, яким це не буде цікаво.

Є таке, правда у капішонах не ходять :)

Насправді, це знайома людина розповідала про такий одиничний випадок — я тепер це тричі на день згадую :)

Маленьке місто це як село, всі один одного знають :)

В точку! Я бы даже дополнил, что маленький город как большое село.; )

Сам с франковска, переехал, работал в Одессе, щас в Киеве, возвращатся это как градус понижать, голова болеть будет. На этот вопрос есть хороший коментарий в какой-то теме типа «Следует ли переезжать в провинцию?» как-то так. Искать неохота))

Вот мой ответ на пункты


1. Как-то не оч чуствуется разница в лучшую сторону
2. збудують (это будущее а не сейчас);
3. И что дают эти «инициативы» мне?
4. Я уже не учусь(и поступать не собираюсь опять)
5. 30-40 минут с баму в центр в 11 часов (2км ехать епт)
6. ну на любителя
7. Дык, мы про Львов говорим или таки франковск?
8. согласен
9. зависит от ресторана
10. Сидр не продается))) а таких ресторанов по Одессе, Киеве куча
великі IT компанії не ідуть в обласні центри
Все компании которые я видел находятся в областных центрах

Если вы не в курсе, то Львов — это областной центр Львовской области, Харьков — аналогично.

Всі зрозуміли, що я мав на увазі ;-)

Єдина проблема, це може бути недостача сеніорів.
нет разработчиков — нет компаний — нет разработчиков — нет ... змея, кусающая себя за хвост.
где-то в форуме была тема, правда, кажется, про другой город.
пытались популяризировать.
нет ...
тому створюємо навчальний центр і навчаємо там розробників

которые чуть-чуть вырастают, и уезжают в те города, где зп повыше и рынок побольше.

Не обов’язково. Не кожний здатний переїхати в інше місто. Якщо компанія забезпечує цікаві проекти, ревю зарплати, і т.п то їхати в більш дорожче місто, то уже треба серйозні причини, не тільки + до зарплати, який може нівелюватись містом.

Це правда адже великі міста -це великі можливості,а в малих містах іт фірм просто не має

по ідеї компанія це перш за все команда мабуть і проект. А місто, вивіска, наявність офісних плюшок це вже бонуси :) Тобто можливості мали би бути однакові в будь-якому місті за нявності отих двох складових. Але як уже говорили вище це трохи замкнене коло.

І це пречудово

Чим більше кваліфікованих кадрів тим краще для всіх

разработчикам таргетить фриланс и удаленку, и оставаться жить у себя.
после того как их (разработчиков) там набереться приличное количество, фирмы — пойдут.

а зачем? ну, какая должна быть мотивация?
только «я патриот родного города и хочу, чтоб у нас было больше ИТ»?

это не стабильная мотивация и для долгосрочных проектов не подходит.

Для заказчиков и владельцев компании — нет.

Через те, що таке класне місто, що переїжджати не хочеться :)

Не кожен може працювати на фралансі, невідомо скільки би фріласерів погодилось перейти на роботу в компанію.

В фрилансі сам собі начальник і сам плануєш свій робочий час звісно якщо замовлення є

При условии, что живешь сам или умеешь не отвлекаться на мелочи в виде YouTube, Игры престолов, GTA 5, BF Hardline, etc.

Це вже залежить від людини, когось це пре, а когось ні.

Львов — недалеко, невижу проблемы наведываться пару раз в месяц для митингов планингов, и прочей ерунды. пошуршите «лидеров рынка», может оказаться, что они согласны на такое ;-)

1. ТС уже працює в І-Фр. у «лідера ринку»
2. Менеджмент фрілансерів для «лідерів» — справа невдячна, оскільки адекватним фрілансерам (я про скілси, включаючи англійську) прокладка у вигляді «лідера ринку» чи «аутсайдера ринку» і задарма не потрібна (самоіронія — пригадую, Ви якраз до такої когорти і належите). На цьому «полі» можуть грати лиш маленькі «шарашки».

фрілансер та удаленщік (оффтоп, как это правельно по украински написать ? “віддаленник” ?) - дві, дещо різні речі.

*вiддаленик ;) Немного прискорбно звучит из-за непривычности.

Згоден, що фрілансер і віддалений працівник — це дещо різні речі.
Хоча я особисто розглядаю це як довготривалий фріланс на одного і того ж роботодавця під соусом «робота на дому».

Ну якщо є діти, то тут мабуть заміть IT-центра мають стояти в першу чергу діти. Краща екологія, школи нічим ні гірші за київські+ є і гімназії, те що багато випускників із нашої самої крутої гімназії пачками поступають в Могилянку щось і свідчить. Із садочками туго, але можливо. Менше часу тратиться часу в пробках чи громадському траснопрті. Безпечніше місто по криміногенній ситуації. Дві години і ви в горах, де ще свіжіше повітря. Щодо IT центру то так франківськ не є лідером, але рух відбувається в правильному напрямі, може щось і вийде. Звісно, що якщо є іпотека, то це привязує, і тоді вже мабуть важко кудись рухатись :) А зарплату, ну нехай буде ~ 2k. Але і якщо цінний і дуже потрібний працівник, то думаю і 3k можливо, все одно їм дешевше буде. :) Ну це моя думка, я не маю +30, іпотеки і дітей.

Ой, избавьте меня от сказок гимназии. У нас в городе тоже есть одна, и отсутствие там пьяного трудовика еще не делает детей умнее. А вот с нашей школы, с одного лишь типа элитного класса (физико-математический уклон и все такое не холуйское), например, 2/3 учится в Могилянке. Более того, очень многие учившиеся в Киеве (Одессе или Харькове) из местных начали повозвращались и теперь сидят с в/о. Удачливые даже работают — официантами, грузчиками, кассирами, всевеликими менеджерами в маркетах а-ля Фокстрот и т.п.

А на месте жителей Ивано-Франковска я бы развивал в окрестностях эко-туризм. Там для этого все есть, кроме дорог и хорошего Интернет-покрытия. Канада, кстати говоря, в этом деле хорошо преуспела.

У Вас занад-то адекватне мислення, як на мене, більшість людей мислить трішки примітивніше, мені здається). Я от киянин і живу тут не заради того що це Київ, а тому що мені подобається мій рідний район, моя місцина.. ну і ще деякі місця. Але так як його плюндрують, скоро мене тут тримати нічого не буде... А всі «плюси» Києва, заради яких сюди їдуть, мене не надихають на життя тут.

Бывал в Ивано-Франковске, переехал бы туда только за зарплату конкретно выше рынка (киевского). Все плюсы, которые Вы описываете субъкетивны, мне б например, не хватило там культурной жизни, да и чисто внешне городок убогий.

Що ви мажте на увазі під "

культурной жизни
" ?

Театры, живая музыка, да и просто возможность выйти в город на что-то поглазеть: выставки, фестивали, сборища хипстеров. Я уже молчу про религиозные праздники, когда И-Ф превращается в декорацию для фильма про зомби-апокаллипсис

Бракує вар’ятів в менеджменті? ;)

Все що Ви перелічили скоріше підходить мені як працівникові, особливо близькість гір))).
Цікаво які у вас зп там...

Меньше цены = меньше зарплаты. Такая практика везде.

Та біс його знає :) Хоча наприклад у мене в компанії є люди, які зробили релокейт із офісу із міст мільйонників, то сумніваюсь, що їм врізали зарплату :)

Врізали або просто не підняли на рев’ю

ви не правильно формулюєте питання. Треба ставити його так «Чому великі IT компаніі мають відкрити офіс в Ів-Франкіську?» якщо там навіть до найближчого міжнародного аеропотру 3 години по розбитій дорозі і дуже обмежена кількість потенційних працівників

Якщо підходити формально, є аеропорт «Івано-Франківськ» із статусом міжнародного (менш, ніж 5 км від центру міста).

Боюсь що при виборі місця до цього підходять не формально а дуже практично

Вот-вот.
Да и по поводу аэропорта... Неужели Львовский — преимущество? :)

За этот день оттуда были вылеты АЖ по 6 направлениям.
Они, конечно, в большие хабы летают, типа Мюнхена или Вены, но вот слетать «на выходные» выходит просто некуда. В Борисполе, впрочем, та же проблема, но всё-таки выбор чуток больше.
Если что-то позитивно изменится в связи с либерализацией маршрутов, будет получше.
Но пока что грустно :(

Ну декілька причин я вказав у пості. Аеропорт у нас звісно є, але тільки літак до Києва літає та чартери на Буковель :) Обмежена кількість працівників, це мабуть головна причина :(

4. Два національні університети, які готують програмістів;
Отлично, но надо еще.
Делайте город еще более удобным для жизни, стартуйте курсы для желающий прийти в ИТ, организуйте тусовку/сообщество, способствуйте образованию семей и их комфортной жизни.

Є ще +2 приванті унівесритети, комюніти по трохи створюється :)

Крупным компаниям нужно специалистов 1) найти и 2) удержать. Если з/п будут сильно ниже Киева/Львова удержать лучших не получится. Вот они (компании) и не идут, им проще набрать +50 человек в какой-то из ТОП5 локаций.

От по зарплаті, цікаво, як вона формується, фактично робота, яка робиться програмістом будь де однаково коштує, утримання офісу буде дешевше, а от різні нарахування за конкуренцію то мабуть. Хоча в той же час, трати тут менші.

Ціна одного і того ж «сеньйора», як ціна і на ринку нерухомості, визначається трьома факторами:
1)location
2)location
3)location

вы забываетесь про фриланс и удаленку.

1. Там усе-таки мова йшла про офіс.
2. Фріланс та віддалена робота, зрештою, такожзалежать від цим “факторів”. Ціна фрілансера із Індії, украхни і “локального” нейтіва із США відрізняються (звісно, там і фактори “вміння себе продати” тощо)

p.s. На 99.97% певен, що “забываетесь” просто “ачепятка” від “забываете”. (Ваш грама-наці )) ). Але, про всяк випадок, уточню.

Не доганяю. Платити майже як у Києві/Львові нє? Чому?

Тогда теряется главное «преимущество» открытия офиса — стоимость программиста. Проще нанять в Киеве/Львове. :)

Не простіше — тут ринок вже виметений, а у Франику можна було б за ті ж гроші попереманювати місцевих до себе.

Ну у великих містах мабуть до зарплати додається ще + за конкуренцію :) Їм утримання одного працівника мабуть би обходилось дешевше. Але хто там знає, що тим бодішопам вигідно.

а у Франику можна було б за ті ж гроші попереманювати місцевих до себе.
Кого? Кваліфіковані виїхали в ІТ-центри, або добре себе пеочувають на фрілансі, або уже «освоєні» тими кількома монстрами, які прийшли на місцевий ринок.

Ну може кваліфіковані вернуться, а ті що освоєні монстрами, ну конкуренція завжди добре, можливо є люди, які невдоволені проектами і т.п .

А количество «гоп-стопа» и «Ивано-Франковское метро»? Для айтишников, большинство из которых с геморроем на 5-й точке и худыми руками, это важная причина не ехать куда-то. ;)

Рівень гоп-стопа не дуже вискоий, а от метро у нас нема :)

о чем речь?
регулярно грабили? или это из уровня слухов?

Это я уточняю для справки. В смысле, уровень как в довоенном Донецке ночью или как на Крещатике днем.

несколько раз приезжал на непродолжительное время(несколько недель).
ходил смело по ночам, ничего стремного не видел(квартиру снимал возле вокзала).
более того — местные коллеги никак не отговаривали «не ходи ночью, болеть голова будет».
правда, может, так избавиться хотели?
хехе

Мне о Торонто то же самое говорили. Безопасное место, ночью можно ночами ходить. А на самом деле криминал как у нас, только больше негров.

бггг гопстоп это сильно
помнится году в 2002 я за какими то клованами в Донецке бегал- прикурить предлагал... ушли в подлесок

Может то были стоп-гоп. Эффект от них обратный. ;)

Підписатись на коментарі