Нові перемоги наших програмістів на ІХ Кубку Векуа
Автор: Володимир Іванович Месюра, кандидат технічних наук, професор, координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, директор півфіналу першості світу з програмування АСМ-ІСРС по південно-східній Європі, президент ВБФ «АПРІТ»
Це може здатися дивним, але я завжди помічав схожість українського і грузинського народів. Гостинність, дружність, доброзичливість, співучість, гумор та працелюбство... Невипадково тісні та дружні зв’язки об’єднують і програмістські спільноти Грузії та України.
З 2006 р. грузинські студенти брали постійну участь у відкритих фіналах Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, неодноразово ставали її призерами, а у 2008 році, навіть були чемпіонами України! На жаль, з набуттям фіналу Всеукраїнської олімпіади статусу півфіналу студентської першості світу з програмування АСМ-ІСРС, грузинські студенти втратили можливість участі в неї, оскільки відносяться до складу іншого світового півфіналу. Активну участь брали грузинські програмісти і у міжнародній олімпіаді КПI-ОPEN, де також неодмінно демонстрували високі результати.
Не залишалися у боргу й українські програмісти, які були постійними учасниками і частими призерами Чемпіонату південного Кавказу, а у 2007 р. команда Львівського національного університету ім. І. Франка стала чемпіоном південного Кавказу! Цікаво, що саме у 2007 році львів’яни, вперше в історії України стали золотими призерами першості світу. А грузинські чемпіони України у 2008 році вперше вибороли на першості світу бронзові медалі.
Але особливим настроєм усі ці роки відрізнялась міжнародна олімпіада на Кубок академіка Іллі Несторовича Векуа, відомого математика і механіка, віце-президента і президента Академії наук Грузинської СРСР, дійсного члена Академії наук СРСР, ректора Тбіліського державного університету, засновника і першого ректора Новосибірського університету. Кубок Векуа має дуже високий статус, оскільки регулярно участь у ньому беруть чинні чемпіони і призери першості світу. Однією з його особливостей є те, що він проводиться складається з двох етапів: особистого і командного. Другою — що проводиться він на кількох сайтах Грузії і Росії, де працював академік Векуа: Тбілісі, Москва, Санкт-Петербург, Новосибірськ. А ще він згадується на сторінці Вікіпедії, присвяченої Іллі Несторовичу ru.wikipedia.org/...ki/Векуа,_Илья_Несторович. І хоча історично діяльність академіка Векуа відбувалась у Грузії та Росії, найбільш активними учасниками змагань, крім представників цих країн, стали саме українці.
Цього року Кубок академіка Векуа проводився удев’яте, і його історія зберігає немало переможних сторінок українських студентів. Призерами в особистому заліку від України ставали представники чотирьох університетів:
- Василь Білецький (друге місце) і Остап Коркуна (третє місце) з Львіського національного університету ім. І.Франка у 2009 р. dou.ua/...port-programming-georgia ;
- Віталій Невідомий (друге місце, 2011 р.) і Олексій Стах (третє місце, 2012 р.) з Вінницького національного технічного університету;
- Антон Ломонос (друге місце) з Донецького національного університету і Андрій Максай (третє місце) з Київського національного університету ім. Т. Шевченка у 2013 р.
Крім того, володарями Кубку Векуа в особистому заліку ставали:
- Сергій Кашубін, Вінницький національний технічний університет, 2012 р.;
- Ярослав Твердохліб, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, 2013 р.
На жаль в командних змаганнях успіхи українських студентів є скромнішими. Лише у 2013 р. команді Київського національного університету ім. Т. Шевченка вдалося вибороти тут третє місце, і це була та сама команда, яка цього ж року стала срібним призером студентської першості світу! Ось такою є рівень команд — учасниць Кубку Векуа!
Поїздки до Батумі, Кутаїсі та Тбілісі, де у різні роки проводився Кубок Векуа, були дуже яскравими подіями у житті українських студентів. На жаль, останні два роки ситуація склалася таким чином, що виїхати за межі України для участі в змаганнях стало надто важко, як організаційно, так і фінансово. І тоді, щоб не втратити українських учасників організатори Кубку Векуа вирішили створити сайти Кубку і в Україні. У 2014 р. такий сайт було створено на базі Вінницького національного технічного університету, а у 2015 р. до нього додався сайт у Харківському національному університеті радіоелектроніки.
Цього року змагання ІХ Кубку Векуа відбулися
На Вінницький сайт окрім п’яти кращих команд ВНТУ прибули також команди Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) та Хмельницького національного університету (ХНУ). Під час особистого і командного турів з допомогою Всеукраїнського благодійного фонду «АПРІТ» «бойовий стан» учасників підтримувався за допомогою національної грузинської страви — хачапурі, печивом і цукерок.
Результати запеклої боротьби виявилися для українських студентів такими.
В особистому турі Кубка Векуа найкращий результат серед українських студентів продемонстрував Михайло Гранік (ВНТУ), який розв’язав 5 задач та був нагороджений дипломом 1 ступеня в загальному заліку (по всім майданчикам Кубка Векуа). Він став також переможцем в особистому заліку Вінницького майданчику Кубка.
Олег Морфіянець (ВНТУ) та Олег Каштанов (ХНУ) розв’язали по 3 задачі, за що отримали дипломи 3 ступеня в загальному заліку Кубка, та дипломи за 2 місце Вінницького сайту. Треті місця на Вінницькому сайті посіли Юрій Шмерчук (ВНТУ), Максим Молчанов (ОНПУ) та Євген Щербіна (ВНТУ) з двома задачами.
Кращий результат на Харківському сайті показав представник ХНУРЕ — Сергій Балганбаєв, якому підкорилася одна задача.
На жаль, у командному турі IX Кубка Векуа наші співвітчизники не змогли пробитися до призерів в загальному заліку Кубка, хоча й були близькі до цього.
На Вінницькому сайті місця розподілилися наступним чином. Переможець — команда VNTU_[wRabbits] (Михайло Гранік, Олег Морфіянець, Юрій Шмерчук) показала кращий результат серед українських команд, розв’язавши 5 задач і не дотягнувшись на одну задачу до третього диплому в загальному заліку, в якому посіла
Всі інші найвищі місця в Україні посіли представники Вінницького сайту. Друге місце на ньому вибороли команда ONPU_Compote (Максим Молчанов, Олексій Холовчук) і команда KhNU_ACM (Олег Каштанов, Сергій Ліщук, Володимир Дитинюк) з 3 задачами. Також по 3 задачі розв’язали треті призери Вінницького сайту, які представляли Вінницький національний технічний університет:
- VNTU_[Step-by-step] (Євген Щербина, Сергій Чаріков, Олександр Гончарук);
- VNTU_Destructor (Богдан Стахов, Олег Яворович, Петро Гаврилюк);
- VNTU_[rWabbits] (Тетяна Польгуль, Володимир Попенко, Євгенія Зеленська).
Бажаємо нашим переможцям і усім учасникам Кубку академіка Векуа удачі, підкорення нових висот і гідних виступів!
Висловлюємо щиру подяку партнеру Вінницького сайту Кубку Векуа — Всеукраїнському благодійному фонду «АПРІТ».
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів