Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як відбувається видача сертифікату ISTQB після екзамену?

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Яким чином видається сертифікат після успішної здачі екзамену ISTQB?

Позавчора я успішно склав іспит ISTQB CTFL (certified tester — foundation level) в одному з тест-центрів Pearson VUE в Києві. Реєструвався, оплачував екзамен, вибирав тест-центр, час і дату екзамену на www.pearsonvue.com/isqi
Після екзамену мені роздрукували папірець на якому просто вказано результат «Result: Pass».
Запитав у менеджера яким чином я отримаю свій сертифікат. Відповіли що мені потрібно просто зайти у свій обліковий запис на pearsonvue.com і там я зможу завантажити сертифікат у pdf або замовити паперовий за окрему плату.
Ок. Прийшов додому, зайшов на pearsonvue.com — нічого. Єдине що мені вдалося знайти це короткий запис на сторінці Exam History.

Багато гуглив — нічого не знайшов. Є багато інформації про те як підготуватися до екзамену, як заплатити гроші, як проходить екзамен тощо, але ні слова про те як же отримати сертифікат після успішної здачі екзамену.

Нагуглив Terms and Conditions — www.isqi.us/...​tent/terms_and_conditions
"""
7.1 The following services are included in the examination fees:
7.1.2 For examinations at a Pearson VUE Center:
— The examination at the Person VUE Center chosen by the Candidate
— An electronic certificate (pdf)
"""

Написав запитання на [email protected] і [email protected] — не відповідають.

Підкажіть, будь ласка, де шукати сертифікат!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Отримав pdf сертифікат на електронну пошту через 2 тижні після екзамену.

На моє питання ISQI відповіли тільки через тиждень. Відповідь була така:
«The end screens after your Pearson VUE exam contain the details about how you will get the certificate. Within one week you will get your official result by e-mail and within 4 weeks you’ll get your certificate. After you have received the exam result e-mail you’ll have the chance to choose if you want to have your certificate sent as PDF by e-mail to you or as printed certificate by mail to your postal address. If you need your certificate quickly I recommend to choose the PDF certificate.»

Стосовно end screen не впевнений. Можливо там дійсно було повідомлення, але в той момент я більше думав про запитання і відповіді екзамену. Мабуть не помітив.

Я відповів що пройшло вже більше тижня, а ніякого official result я досі не отримав. До того ж через день у мене була призначена співбесіда, і я був би не проти вже на той момент мати сертифікат.

На наступний день мені одночасно прислали і official result і pdf-сертифікат.

Кінець історії.
Сертифікат отримав, але осад трохи залишився ;)

Пришлют по почте бумажку. И результат на имейл, если не ошибаюсь, через недели три

Эх... Когда я сдавала этого шага с заходом на сайт и выбором pdf не было.

Складав так само в електронному вигляді в Києві 17.04.2015, імейл з розгорнутими результатами прийшов 22.04.2015.
В ньому було сказано «A certification document (PDF file) will be issued on the name: <моє ім’я>» і далі про те, що якщо я хочу надрукований варіант замість PDF, треба повідомити протягом тижня і він може йти до 6 тижнів. Тобто я так зрозумів, що якщо я хочу PDF, то мені нічого робити не треба. Я нічого і не робив, і досі PDF-а не отримав.

підкажіть, будь ласка, скільки коштував екзамен?

150 євро
оплата карткою на pearsonvue.com/isqi

Я сдавала в ноябре прошлого года, электронные результаты пришли через 9 календарных дней, бумажный сертификат — аж через два месяца, в январе. Организаторы экзамены (usqb) нам тоже рассказывали, что можно получить сертификат в пдф и не возиться, но ни на сайте, ни в письме с результатами такой опции не было.

Хіба центр не висилає на електронку?
Коли здаєш Paper-based, приходить через 3 тижні в поштову скриньку, по вказаному при реєстрації адресу, паперова копія.
От тільки нащо він вам? Здали, знання якісь структуризували — профіт. У вас його ніхто, ніколи, ні для чого не запитає.

Вже два дні пройшло після екзамену — на електронку нічого не отримував. Можливо більше часу потрібно.
Я згоден що головне знання, а не папірці. Я ніколи і нікому не показував ні свій диплом про вищу освіту, ні сертифікати з онлайн-курсів. Ніхто дійсно не просив.
Але якось воно так повелося — прийнято видавати якийсь підтверджуючий документ студенту коли він успішно складає іспит або завершує навчання.
Взагалі, по вашій логіці, якщо ніхто і ніколи не запитує сертифікати і не перевіряє сертифікацію, то можна собі в резюме ставити Advanced Level і не витрачати зайві гроші на екзамен, якщо ти впевнений що і так маєш знання і досвід відповідного рівня.

По моїй логіці — обдурювати некрасиво, неетично та підло. Але якщо дозволяє совість — ніхто вас від цього не стримає.
До того ж, наявність сертифіката гарантує тільки те, що ви потратили час на підготовку та здачу, але ні вашого екпіріенсу, ні знань — не гарантує (виключення становлять «важкі» сертифікати типу РМР, де жорсткі реквайрменти, проводиться аудит заявок та без реального екпіріенсу зазубрити стільки матеріалу — просто неможливо).
І пам’ятайте, у більшості провайдерів/бордів сертифікацій (на жаль, ISTQB до них не відноситься — зустрічав тільки можливість пошуку по США), можна в онлайн режимі переглянути members directory та переконатися, чи дійсно людина має заявлений сертифікат. Тому від бумажки толку особливого і нема.

отож я і мав на увазі що коли я пишу в резюме ISTQB CTFL то було б добре мати можливість якось підтвердити це, щоб ні у кого не складалося враження що я намагаюся когось обдурити. Тим більше ви кажете що ISTQB не дає можливості онлайн-перевірки.

питають, і у вакансіях буває навіть пишуть про потребу наявності сертифікату, що буде вважатися додатковим плюсом
знання + сертифікат = profit :D

Запитують про паперовий/пдф сертифікат? лол))
Людина здала екзамен, і знає результат. Їй не потрібно демонструвати цей папірчик/пдф нікому на інтерв’ю, достатньо вказати це у резюме. Все.

так это ж, главное не бумажка а знания которые вы получили пытаясь сдать на нее екзамен?
зачем вам сертификат

В любом заграничном стартапе от тестировщиков из Украины требуют минимум CTFL ...

Про

В любом заграничном стартапе
це ви звідки взяли?
Працював з 5-ма стартапами, США/Європа — ніхто навіть не запитував.
Можливо, якщо у вас 1-2 роки досвіду. Але коли його більше 5 — ніхто не паритиметься.
Можливо, якщо у вас 1-2 роки досвіду. Але коли його більше 5 — ніхто не паритиметься.
вот чето тоже так думаю

Підписатись на коментарі