Допоможіть зібрати маленький, безшумний і в міру потужний системник

Є бажання зібрати щось в стилі mac mini, але при цьому не переплачувати.
Особливих вимог немає — 8Gb RAM, i3 Ivy Bridge, SSD 64-128 і встроєного відео буде достатньо. Враховуючи, що новий macmini, який задовольняє моїм вимогам, коштує 26к (лише там SSD з коробки + 8Gb RAM), а нові комплектуючі без БЖ лише 7к, сенс заморочитися є. (пруф — screencloud.net/v/raie )

Поки зупинився на наступному:
1. GIGABYTE GA-B75TN
hotline.ua/...​-platy/gigabyte-ga-b75tn
2. Intel Core i3-3240 (кулер заміню на якийсь інший низькопрофільний)
hotline.ua/...​re-i3-3240-bx80637i33240
3. Cooler Master Elite 110
hotline.ua/...​er-elite-110-rc-110-kkn2

В чому проблема.
Материнська плата має наступний роз’єм для живлення — «1xDC-In на задней панели + 2-pin». Наскільки я зрозумів, то в якості PSU має йти щось в стилі зарядки ноутбука, але потужніше. Дико звучить, але по-іншому пояснити не можу. Бажання ставити звичайний БЖ в корпус немає — хочу тиші. Але у вищезгаданий корпус можна доставити в майбутньому відеокарту — це плюс.

Подібних готових БЖ в продажу не знайшов. Максимум — це щось таке: olx.ua/list/q-PicoPSU, але це не зовсім те, що мені треба. (Чи те? 0_0)

Підкажіть, будь-ласка, зв«язку «корпус + БЖ», які будуть мати мінімальні розміри, мінімальний рівень шуму і в той же час сумісними з вищезгаданою материнською платою. Ну, і взагалі ідеально, якщо вони продаються в Україні. Можливість привезти з Америки є, але руки вже чешуться:)

Всім дякую, хто відгукнеться!

UPDATE:
Ситуацій починає прояснюватися. Так як інфи по цій метринській платі практично ніде немає, почав шукати детальні огляди схожих мат. плат, а саме ASUS H81T
ua.gecid.com/mboard/asus_h81t

В результаті дійшов висновку, що для живлення достатньо звичайного «19V Adapter» ват так десь на 120-150. Головне аби роз’єм співпадав.

UPDATE:
Нарешті все до мене приїхало і я встиг вдосталь награтися з комплектом.
В процесі збірки зіштовхнувся з наступними проблемами:
1. В комплекті з SSD, материнкою і корпусом практично не було болтів — шукав по всіх своїх «пакетах з хламом», щоб зафіксувати все це діло.
2. Проводи в комплекті до slim mini itx такі ж, як і до atx — ледь влізли в корпус. Буде час — зганяю на радіоринок і куплю підходящі
3. Core i3 3240 не підходить для hackintosh через HD2500. Треба було або доставляти дешеву відеокарту (в мій корпус ніяка не влізе), або ставити процесор з hd3000/4000. В екстренному порядку знайшов на olx.ua людину, яка робила даунгрейд і махнувся з доплатою на Core i5-2500k.
Я боявся, що корпус не витримає такої потужності (в инструкції вказано, що можна ставити процесори до 55Вт, а у мене — 95), але вирішив спробувати — температура тримається на рівні 40-45 °С, мене влаштовує.
4. Місця в корпусі мало, SSD нагрівається трохи — з часом заміню його на mSATA.
5. Боксовий кулер виявився трошкі більшим, ніж сам корпус — поставив Zalman CNPS2X Performa. Єдиний його плюс — те, що він є і не дуже дорогий. Явно не краще боксового, зате влізає в корпус. Кріпиться муторно, треба знімати плату.
Зате не такий шумний, як боксовий — крутиться на 1700 обертів в хвилину.
6. В якості БЖ використовується 120Вт БЖ від ноутбука HP з роз’ємом 7.4×5.0 і «голочкою всередині» — він видає неприємні попискування, доведеться міняти, але в цілому — ок.
7. Завести відео на макі виявилося нелегко, загалом я вбив півтора дні на все, але тепер знаю, як все робиться, а сам сиджу на 100% робочій системі, де все працює (Lan, Audio, QE/CI, Hibernate, Updates, Apple Store etc...)

Трошки фото www.dropbox.com/...​aK2xiii16KHon6kGe6ea?dl=0

Я задоволений. За менш, як 7000грн, я зібрав прекрасну альтернативу mac mini. Єдине, чого не вдалося добитися в повній мірі — тиша. Системник дуже тихий (вдень не чути взагалі), але не так, як хотілося б. Правду писали, що треба водне охолодження і великі кулери. Але якби я і знав, що так буде, всеодно обрав би свій варіант — ну, дуже вже естетично він виглядає. За такі гроші ідеального варіанту всеодно б не вийшло.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Помогите собрать дешевую альтернативу mac mini за 350$

Есть необходимость собрать небольшой системник для работы. Но, к сожалению, у меня нет такого опыта и мои познания в даной сфере довольно таки узкие. Использоваться будет как домашний компьютер и как компьютер для разработки под веб, стоит также отметить, что в игры не играю, поэтому и запросы совершенно другого порядка. Требования к машине довольно простые: не меньше 8 gb оперативки (есть смысл ставить больше?), ssd(64 или 128 gb?) + hdd(~300 gb будет достаточно), маленький размер (нужно будет частенько его таскать) и возможность поставить hackintosh не поимев проблем с драйверами, шум при работе — не проблема. В идеале, конечно, хотелось бы собрать что-то подобное maс mini с весом не более типичного ноута, но боюсь, что вряд ли у меня получится найти такой маленький корпус и все туда поместить. Какое должно быть охлаждение? На сколько должен Вт быть блок питания? Есть ли разница между 2×4gb и 1×8gb для оперативки? Процессор лучше i3 брать, есть ли смысл переплачивать за последнее поколение? На чем можно сэкономить купив модель попроще или же б/у? (если правильно понял, то можно мать взять подешевле) Бюджет порядка 350$, но если можно собрать что-то приличное и дешевле — буду нереально рад. К слову, посоветуйте еще монитор 23-24′. Рассматриваю Dell Ultrasharp, но хотелось бы альтернативу подешевле. Любым советам, ссылкам и информации буду благодарен.

дешевую альтернативу mac mini за 350$
Я відмовився від ідеї зібрати альтернативу macmini, продав проц і купив слабший, але який не гріється. Єдиний варіант — це Intel Nuc, але вони по ціні майже однакові.
Всі проци, які підходять для хакінтошу, або нереально гріються для такого формату корпусу, або коштують достатньо дорого, щоб бути альтернативою.
Операційна система — це не ціль. Я, наприклад, однаково комфортно себе почуваю і в вінді, і на маках з лінуксами. Скрізь є плюси і мінуси.
8 gb оперативки (есть смысл ставить больше?),
Мені зараз і 4 вистачає. 8 — нормально, бери однією планкою, щоб в другий слот можна було ще поставити потім.
ssd(64 или 128 gb?)
hdd(~300 gb будет достаточно)
У мене зараз 60. Вистачає для лінукса. Вінда займала б більше явно.
Але зараз на проекті база даних займає більше 10Гб — неприємно. Краще 128 + виносний HDD для музики і фільмів.
маленький размер (нужно будет частенько его таскать)
Брєд. Це називається «ноутбук». Подібний форм-фактор не для того придумували.
возможность поставить hackintosh не поимев проблем с драйверами
Для подібного корпусу треба процесор з TDP не більше 55W + HD3000/HD4000 відео. Не 4400, не 4600 і не 2000 чи 2500.
Тут або забити на мак, або змиритися з ось такими розмірами: hotline.ua/...r-elite-120-rc-120a-kkn1
Туди можна повноцінний кулер поставити.
В аленькі корпуси треба низькопрофільні кулери, їх на ринку раз, два і скінчились. Та і ті — сумнівної якості, ними взагалі дуже важко щось нормально охолоджувати.
На сколько должен Вт быть блок питания?
Підходять від HP з розмірами 7.4 на 5 мм і напругою 19V
Есть ли разница между 2×4gb и 1×8gb для оперативки?
Кажуть, що 2 по 4 краще, ніж 1 на 8. На практиці я ніколи різниці не помічав.
Процессор лучше i3 брать, есть ли смысл переплачивать за последнее поколение?
Нові процесори вже давно не женуться за потужністю, зараз в моді економія електроенергії і мінімальне виділення тепла. Розглядай новий процесор, як той, що прослужить довше, а не як «крутіший і сильніший». Може, ще відео краще в них бути, але мені це ніколи не було принципово.
На чем можно сэкономить купив модель попроще или же б/у?
На всьому.
посоветуйте еще монитор 23-24
Якщо не треба перевертати у вертикальну стійку, то рекомендую LG серії MP. У мене, наприклад, 23MP75

Підсумовуючи вищесказане:
1. Шукаєш на ютубі/tonymacx86 пости в стилі «Dell/Asus/Lenovo/HP hackintosh»
2. Вибираєш 3-4 ноутбуки, які тобі підійдуть в плані hackintosh + можливість upgrade, якщо початквові HDD/SSD/RAM не задовольняють.
3. Шукаєш цей ноутбук з побитою матрицею на olx.ua, щоб дешевше було:)

Для хакінтошу підійде будь-який ноут на процесорах i5-3210M (Macbook Pro Mid 2012) і i5-3317U (macbook Air mid 2012). Це серед найпопулярніших. Наприклад:
Варіант «оптимальний» — kiev.ko.olx.ua/...x-IDesDKO.html#2f71822c50
Варіант «для бідних» — kiev.ko.olx.ua/...0-IDei8bu.html#8183a7d221

не скажу по поводу бюджета но можно тут посмотреть готовые конфиги гарантировано подходящие под хакинтош tonymacx86.com

круто! А яка вига всього пристрою десь? носити можна було б з собою ?(теоретично)

При бажанні взяти з собою у відрядження або в офіс — не проблема. Явно не важче 15.6″ ноута. Але сенсу не бачу, у мене тепер ноут без діла лежить і чекає поки я кудись поїду.

Ой, у мене ще блок живлення на 120Вт, він важить явно більше від БЖ мого ультрабука. Навіть не знаю які зараз БЖ в 17″.
Але якщо на роботі є монітор, клава і мишка, то між 17″ ноутом і цим системним блоком я б вибрав другий варіант — він набагато потужніший.

Спасибо, отлично!

результат порадовал, молодец !
я как человек ленивый строил бы по tonymacx86 гайдам и не морочился :)

Класс, отлично получилось.

зачем Б75 чипсет под и3 прцоессор?
бери н61, боксовый кулер интел тихий сам по себе, его соит менять если экономия бокс-.>tray позволит купить что-то лучше и дешевле.
корпус из любой жестянки.
заместь иви-б ставь последние хасвеллы, старое и новое поколение почти равно по цене.

Якщо цей комп’ютер стоятиме в тебе вдома то який сенс заморочуватись із дуже малими розмірами? Це дорого і не зручно в обслуговуванні.

До того ж для зменшення шуму дуже бажано юзати великий радіатор, що менш ніж міні атх і не влізе.

Моя тобі порада: міні атх, ссд, noctua кулер чи щось подібне. Якщо хочеш тиші — то від хдд треба відмовитись.

Якщо цей комп’ютер стоятиме в тебе вдома то який сенс заморочуватись із дуже малими розмірами?
Естетики хочу.
від хдд треба відмовитись.
Я вже 4 роки, як HDD не бачив.

тоді необхідно якийсь добротний залізний корпус і малопотужний процесор.

Почитайте уважно топік. Я взяв корпус з 2мм алюмінія і недорогий Zalman тримає в ньому температуру в 45°С разом з Core i5-2500k. Звісно, що процесор не гнався, а взяв я його, бо перший під руку попався сред тих, шо по параметрах підходив, після того, як зрозумів, що завтикав з i3-3240

У меня конечно вариант машины не экономный и не совсем маленький, но возможно некоторые вещи могут быть полезны:
— корпус Fractal Deisgn Define R4 — хорош тем что внутри почти везде наклеен дополнительный слой звукоизоляции.
— несколько избыточный гибридный блок питания Seasonic SS-750KM3, там если потребление до 400 или 450В, то вентилятор не включается, работает только если потребление растёт.
— штатные вентиляторы были заменены на те которые по всем найденным тестам в сети были признаны более бесшумными чем конкуренты (сейчас не помню какие).
— видеокарта ASUS серии Strix в которой опять же вентиляторы не включаются в обычном режиме, работают только если играешь.
— Жидкостная система Corsair H90 на проц.

По итогу вышло следующее: корпус с усиленной звукоизоляцией + то что в обычном режиме (не игровом) вентиляторы в блоке питания и видеокарте не задействованы + замена штатных в корпусе на менее шумные и работа их ни пониженных оборотах (есть переключатель оборотов в корпусе) = абсолютно тихий компьютер который не слышно от слова совсем, притом ничего нигде не перегревается.

Zalman FX100 Cube — для i7 (4770) вистачає

І шо?
У вас кулер більший за мій корпус))

Через два года посмотрите в профиль на материнку — она будет как скалиозный школьник %)

У меня в мини сервере, 2 кулера (цпу и бп ) и он бесшумный. Хотя вру, когда идет активная запись на харды, то слышно хрумкание, но если ставить только ssd то все будет гуд. Просто надо купить рассвоверные кулеры у этих ребят www.noctua.at

пс: вот отличные корпуса frontier.com.tw/...ID=case&It=30a&Type=FAIRY вмещает 2 винта и есть модели с возможностью установки dvd. И цены на них были смешные. Я на нем медиацентр собрал себе

Я з самого початку хотів зібрати в цьому корпусі, коли випадково побачив це оголошення
donetsk.don.olx.ua/...s-ID9eENN.html#8d43503617

В google images загуглив і почав шукати. Але в Україні їх вже немає.

Да похоже их сняли с производства, как обычно случается с хорошими вещами.

Собрал себе машинку в www.silverstonetek.com/...oduct.php?pid=233&area=en таком корпусе. Стоит в стойке под телеком. Внутри вот так вот — instagram.com/...O7GMH_xb/?taken-by=tsareg
Там стоит:

• материнская плата Gigabyte GA-H97M-D3H (s1150, Intel H97, PCI-Ex16)
  • процессор Intel Core i5-4440S 2.8GHz/6Mb 65 ватт TDP
  • блок питания 650W Chieftec CTG-650C
  • кулер Noctua NH-U9B SE2
  • память Kingston DDR3-1600 8192MB PC3-12800 (Kit of 2×4096)
  • видеокарта Asus PCI-Ex GeForce GTX 660 DC II 2GB
  • SSD Kingston SSDNow V300 240GB 2.5″ SATAIII MLC
  • винчестер Western Digital Green 1TB 5400rpm 64MB WD10EZRX 3.5 SATA III

Мені подобається! Коли буду збирати щось з ігровою відеокартою, то, швидше за все, зберу аналогічну систему.

Да, играется неплохо. Третий Ведьмак 1280×720 на средних вроде ничего. ФуллХД на минималке.
Не шумит даже летом под нагрузкой. По крайней мере мой макбук сейчас слышно больше.

Нет, игровой лучше собирать в нормальном корпусе, с нормальной вентиляцией и нормальной видеокартой. А так как выделение тепла в нагрузке там нормальное, и если не охлаждать, то прийдется покупать новый игровой пк раньше чем хотелось бы. Иначе лучше консоль купить.

Для мене все, що з дискретною відеокартою — ігровий комп’ютер. :-)

Ну меня устраивает, да и место под здоровый корпус нет. Тепловыделение норм, мой макбук греется больше

у меня собрано на базе Intel J1900. Мать AsRock c DC-питанием. 8гб оперативы. 128 ссд+1тб.

Думав над цими варіантами, але вирішив залишити опцію заміни процесора. Крім того, хочу хакінтош поставити, тому тільки Intel i3 desktop.
А який у вас корпус і охолодження? Можливо, захочу скоро ще один меділ-мервер зібрати, було б круто якби можна було на пасивному охолодженні тримати все це діло.

Блок питания внешний, на материнке тоже пассивное. Самая громкая часть — сата винт. Он у меня стоял как декстоп пол года. Но после покупки моноблока — переехал под стол в роли сервера на убунте.

Enterprise винты ложить хотели на AAM, green винты тоже — они и так зарублены по самое нехочу. Остаётся небольшая прослойка винтов, которые это умеют делать, но в очень небольшом диапазоне...

Сначала попробуй потом говори. Весь потребительский сегмент это делать умеет. А зелёные как раз в этом плане просто выставлены на минимум, их можно разогнать при желании. И всё это делается методом научного тыка на своей конкретной модели.

Про энтерпрайз ничего не скажу, никогда не было желания их слушать.

Сначала попробуй потом говори.
Забавно, я даже знаю как это делается изнутри, а ты знаешь?
Весь потребительский сегмент это делать умеет.
Seagate последние лет 7-8 как выкинула AAM из списка поддерживаемых фич, оставив её только для low end и всяких green серий. Тоже самое с WD. Есть подозрения, что то, что ты до сих балуешься этой фичей говорит о том, что SATA ты используешь в режиме совместимости с PATA вместо нативного AHCI (SCSI протокол, где AAM реализован по-другому), отчего ты не можешь использовать NCQ. И непонятно от чёго больше ты страдаешь %) NCQ гораздо предпочтительнее AAM, и это как раз причина, почему ААМ уже никто практически не поддерживает.
А зелёные как раз в этом плане просто выставлены на минимум, их можно разогнать при желании.
Разогнать их можно только в режиме свободного падения с крыши дома.
И всё это делается методом научного тыка на своей конкретной модели.
И большого воображения, ибо современные модели ложить хотели на ААМ, даже если он и есть в списке поддерживаемых фич, оно не влияет практически ни на что.

WD Black — фича иногда есть, но жёсткий диск работает всегда в maximum performance, независимо от установок.
WD Blue — фича иногда есть, но жёсткий диск работает всегда в maximum performance, независимо от установок.
WD Green — фича иногда есть и даже иногда работает, разницу в шуме можно засечь только микрофоном ну или на слух с большой фантазией. На многих новых винтах фичи уже нет.
WD Red — фича иногда есть, но всегда не работает.
WD Purple — фича иногда есть, на некоторых моделях делает вид, что работает.

Ну и так сказать последний гвоздь. t13.org/...?year=2010&DocumentType=8

f10200r0 — Obsolete Automatic Acoustic Management in ACS-2

This PDF contains the red-lines necessary to obsolete AAM from ACS-2. This is based on d2015r3

AAM мешает и усложняет алгоритм NCQ, поэтому его упразднили ещё в 2010. Как я уже сказал, многие производители упразднили его ещё в 2007-2008. Упразднение в стандарте ACS-2 — это закономерное следствие, а не причина.

це з 1 кулером на процесор і виносним БЖ по типу ноутбучного.
Для процесора я взяв цей кулер
hard.rozetka.com.ua/zalman_cnps2x/p283132 (створений спеціально для thin mini itx корпусів)

Есть хорошая тема на форуме dpk-forum.com/...index.php?topic=519.21650
Там чуваки заморачиваются и подбирают конфигурация под конкретную стоимость. Отклик довольно быстрый.

Ех, знати б про цей ресурс пару днів тому.... Але всеодно дякую за лінк!

А почему не обсуждается вариант взять barebone с нужной платформой, накпихать в него сколько хочется памяти и поставить SSD. Насколько я знаю, такие решения практически бесшумны и экономичны, себе подумываю такой взять, но мне надо чтобы 2 места под винты было (ssd + hdd).

Я вже писав десь тут, що так ціна вдвічі більша виходить при меншій потужності і трошки більших розмірах. Моє «впадло» не переважує $300:-)

А в barebone можна поставити HDD 2.5″ + mSATA SSD

Я бы крайне не рекомендовал брать материнки гигабайтовские. У них очень часто возникают проблемы с биосом, если есть альтернатывы, то лучше брать мат. плату от других производителей.

Касательно корпуса, он вроде как большой. Я себе брал hotline.ua/.../chieftec-fi-01w-u3-250w, но такого уже нет в продаже, но есть аналоги, в принципе, туда вполне встанет низкопрофильный кулер.

Плюс, если решите в корпус ставить вентиляторы, то рекомендую Noiseblocker NB-eLoop. Их практически не слышно.

но такого уже нет в продаже, но есть аналоги
Це вже щось схоже на те, що мені підходить, але і тут є блок живлення, який з’їдає місце.
Я бы крайне не рекомендовал брать материнки гигабайтовские.
Ой, це як з ноутбуками. Я на будь-яку фірму знайду 100500 фанатів, які скажуть, що нічого кращого в світі не придумали, і не менше хейтерів.
рекомендую Noiseblocker NB-eLoop
Я дуже не впевнений з приводу того чи влізе він в мій корпус:
img25.olx.ua/...eoservera-elektronika.jpg
Це вже щось схоже на те, що мені підходить, але і тут є блок живлення, який з’їдає місце.
Поверьте, там место вполне достаточно, чтоб пометстить помимо материнки 1 жесткий диск (стандартных размеров, не ноутбучный) + 1 или даже 2 ссдшника + низкопрофильный кулер под 120мм вентилятор.
й, це як з ноутбуками. Я на будь-яку фірму знайду 100500 фанатів, які скажуть, що нічого кращого в світі не придумали, і не менше хейтерів.
Я говорю о своем опыте. Сначала брал гигабайтовскую мать для такогоже мини-компа, итог — из коробки не поддерживала проц, хотя в спецификации написано обратное. Пришлось искать другой проц и с его помощью апдейтить биос, т.к. без совместимого проца она вообще никак не запускалась. Плюс на ней вай-фай адаптер не ахти, может отваливаться при большой загрузке сети.

Потом еще брал гигабайтовскую мать для десктопа, в основном из-за небольшой цены и наличия вайфай модуля. То же самое. С родным биосом комп запускался раза с 5-го, при апдейте из 4-х возможных конфигураций биоса (дуал-биос: дуал Б1-Б2, Б2-Б1, Б1, Б2) отвалиась связка Биос1-Биос-2, стало запускаться только в режиме биос2-биос1 и в режиме сингл-биоса.

Я дуже не впевнений з приводу того чи влізе він в мій корпус:
Ну если такой корпус, то да. Но я сомневаюсь что в таком корпусе можно собрать бесшумный компьютер не пожертвовав при этом нормальным температурным режимом.
Поверьте, там место вполне достаточно, чтоб пометстить помимо материнки 1 жесткий диск (стандартных размеров, не ноутбучный) + 1 или даже 2 ссдшника + низкопрофильный кулер под 120мм вентилятор.
Задача була знайти корпус, в який влізе материнська плата, SSD і низькопрофільний кулер на процесор. Більше там нічого бути не повинно і чим менше місця залишиться — там краше.

Еще как вариант, можно посмотреть в сторону ARM, но подобных материнок я в Украине не видел.

посмотреть в сторону ARM
Так можна і в сторону raspberry pi дивитися. Нє, ну, а шо?)

Ну ARM + SSD по производительности не сильно уступит macMini :).

Всего лишь раз в 15, практически то же самое, ага.

У меня, по субъективным впечатлениям, что мак мини, что нетбук на тегре тупили одинаково, разницы я не заметил.

Я бы крайне не рекомендовал брать материнки гигабайтовские.
Они для хакинтоша оченб даже мур мур

Все вірно. На цю плату можна встановити абсолютно оригінальний і немодифікований mac os (перевірено практично). Все, що лишається — це встановити кексти (драйвери) на звук і мережу.
А якщо врахувати, що в якості звукової карти буде EMU 0204 USB, а в мат. плату я вставлю безпровідний адаптер wifi/bluetooth, то і того не треба робити.

Правда, якби я таке сказав десь на якомусь форумі маководів, мене б закидали лайном, а по факту система працює не менш стабільно, а сама по собі значно потужніша і вдвічі дешевша.

ваша материнка какого то стремного формата Thin-Mini-ITX
может что то просто Mini-ITX поискать?

www.buildablade.com/...-ITX-vs-thin-Mini-ITX.jpg
Вся різниця — в висоті. Ці материнські плати спеціально створювалися для того, щоб на їх основі робити моноблоки і маленькі неттопи з виносним блоком живлення. Intel в своїх «рекомендаціях» каже, що такі плати повинні тримати процесори з TDP мінімум в 55Вт.
Нічого стрьомного не бачу.

может что то просто Mini-ITX поискать?
В такому випадку вийде щось подібне:
benchmarkreviews.com/...-ITX-Case-Angled-View.jpg
А я хочу щось таке
i01.i.aliimg.com/...fi-mini-itx-case-htpc.jpg

тогда ок
просто с обычным Mini-ITX было бы сильно проще — но если вам не нужна внешняя видео карта то можно и пободатся с тонким формфактором

1) Ключевой вопрос именно в бесшумности. А это значит охлаждение 12-14см вентиляторами. В том числе охдаждение проца. Если кулера маленькие — он будет шуметь полюбому. Бесшумность для работы ОЧЕНЬ важна.
2) Блока питания 300Вт хватает с головой. Современные процы не такие прожорливые. Мощные нужны только игроманам. Реальная нагрузка будет ватт 80-100 рабочая до 150 в пике. Производителя блоков рекомендую FSP.
По корпусу — вот этот вроде неплох по конструкции охлаждения + нормальный блок в комплекте.

3) Процы AMD A-серии для работы предпочтительнее по цене. 4 ядра AMD куда приятнее шуршат чем интеловские 2. Особенно заметно когда на этой машинке и работаешь, и какие-то сервера крутятся. Да те же самые виртуальные машины! Двух ядер тебе не хватит.
Не гонись за частотой. У проца узкое место — подсистема памяти, потому размер кэша и частота северного моста важнее.
Я рекомендую A8 — они меньше нагружены графикой и греются не так сильно как A10. Частота 3800 их стабильная рабочая на бюджетном или боксовом кулере, до 4400 на большом. Обычно при работе бюджетный кулер работает тихо, большой вообще стоит. Но если нагрузишь производительной игрой, бюджетный просто не потянет и ты увидишь в плавный рост температуры вплоть до аварийной защиты. Так что гнать их не стоит, 3800 предел.

4) AMD-шки куда быстрее работают с памятью. Рекомендую ставить 2400MHz, оценишь нормальную скорость работы. Интел с такой работать не сможет. А память — узкое место. Особенно для виртуальных машин. За таймингами не гонись, при большом кэше они не имеют ровно никакого значения.

5) SSD брать свыше 64гиг просто нет смысла. Ну нет у тебя физически столько данных, нуждающихся в скорости. Когда его перестаёт хватать, просто переносишь неиспользуемые проги и профили на жёсткий диск, подменяя папки символическими ссылками.
120-тник имеет смысл только если планируешь две рабочих операционки, которыми постоянно и много пользуешься
6) Винт бери медленный, на 5400 оборотов. Они холодные, и потому надёжные. Надёжность для тебя в сто раз важнее скорости. А винты убивает прежде всего температура. У «экологичных» винтов она градусов 30, у быстрых и за 70 зашкаливает при той же нагрузке.
7) Материнка роль играет минимальную для работы. То есть взяв бюджетный ширпотреб ничего не потеряешь.

В остальном же гнаться за технологиями нет смысла, ты не геймер.

Основное внимание удели монитору, прежде всего его размеру. Больше значит лучше. Размер имеет намного большее значение для зрения, чем все другие характеристики вместе взятые.

охлаждение 12-14см вентиляторами.
Отакий взяв (під thin mini itx)hard.rozetka.com.ua/zalman_cnps2x/p283132
Блока питания 300Вт хватает с головой.
Я взяв виносний блок живлення yна 120Вт — у мене материнка по 19V підключається. Та і корпус великий — я спеціально шукав такий, щоб туди не можна було вставити “стандартний” БЖ.
Процы AMD A-серии для работы предпочтительнее по цене.
Я в курсі, але по-перше, хочу mac os поставити туди, а по-друге материнська плата створювалась по стандартам Intel (материнська плата спеціально створена для all-in-one-pc та htpc), тому щоб не було проблем брав intel
AMD-шки куда быстрее работают с памятью. Рекомендую ставить 2400MHz, оценишь нормальную скорость работы.
Система для дому, працювати я за нею навряд буду.
SSD брать свыше 64гиг просто нет смысла.
Я в курсі. Тут питання лише в корпусі і БЖ було.
Винт бери медленный, на 5400 оборотов.
Я його взагалі брати не буду.
1. Нема куди вставляти
2. Не хочу нагрівати корпус і гратися з додатковим живленням
3. Він мені взагалі не потрібен.
Материнка роль играет минимальную для работы.
Ніколи не розумів приколів купувати материнські плати дорожче $100. Нє, ну, комусь то точно треба, але точно не мені:)
Основное внимание удели монитору, прежде всего его размеру.
hard.rozetka.com.ua/...mp75hm-p/p419409/#tab=all
Одобряєш? Ясно, що якщо “дожився” до подібних загонів, то питання з монітором вже давно вирішено;-)

Якщо вже взяв — то взяв. 120Вт блок гарнтує що нічого з того не вийде. Це фактично ноут.
Кулер тоді нах не треба, бо дорогий кулер беруть щоб охолоджувати потужність 100Вт+.
На твоєму процику i3 ти навіть 50Вт не отримуєш у стрес-тесті, тобто став найдешевший кулер, або навіть пасивну систему.

i3 desktop, який буде практично в листі алюмінію, ставити на пасивне охолодження? Це несерйозно.

Так, це ноут, але в малесенькому корпусі, з повноцінним desktop CPU і повною свободою апгрейду.

1) Ключевой вопрос именно в бесшумности. А это значит охлаждение 12-14см вентиляторами.
Или пассивное. Но пока не все готовы смириться с ограничением вычислительной мощности.
5) SSD брать свыше 64гиг просто нет смысла.
6) Винт бери медленный, на 5400 оборотов
Вот как раз для такой машинки SSD и только SSD.
Минус шум, минус тепловыделение. Минус размеры.
Вот как раз для такой машинки SSD и только SSD.
Минус шум, минус тепловыделение.
Цілком вірно
Минус размеры.
Це якщо mSATA брати. Я подивився, що нічого особливо я від цього не виграю, тому замовив стандартний. В крайньому разі можна ще кудись вставити, та і sata rack у мене є.
SSD брать свыше 64гиг просто нет смысла. Ну нет у тебя физически столько данных, нуждающихся в скорости. Когда его перестаёт хватать, просто переносишь неиспользуемые проги и профили на жёсткий диск, подменяя папки символическими ссылками.

Господи, какой бред.

Ну, чого? Доля істини тут є. У мене зараз SSD на 256Gb. Більше, ніж на 50% я його забив тільки коли накачав музики, поставив Mortal Combat X і всі 4 нещасні іграшки зі Steam бібліотеки:)
Для всього іншого мені цілком достатньо виносного HDD, яким я користуюся раз в місяць.

Ну, чого? Доля істини тут є
С SSD есть еще тонкость (особенно с бюджетными) — если занять больше 75% свободного места, есть неиллюзорный шанс поиметь падение скорости на запись раз эдак в 100, т.к. trim уже может не успевать отрабатывать.

SSD в принципе служат оптимизации чтения, а не записи. Если понимаешь физику процесса, то использовать их под частую запись откажешься принципиально. Под оптимизацию записи в первую очередь наращивают количество оперативы — это коренным образом ломает ситуацию. Если не ломает — это уже полноценный высоконагруженный сервер, согласись. И там применяются совсем другие решения, которые в этой теме мы не обсуждаем.

Да, но чтобы не заморачиваться для в сущности десктопа, проще всего выполнять правило 75%.
У Макоси не то, чтобы самая продвинутая файловая система и механизм кеширования тоже довольно консервативный. Однако именно на SSD оно работает просто изумительно по скорости с таким сетапом, собственно от добра добра не ищут.
Автору придется несколько повозиться, чтобы таки гарантированно включить trim на хакинтоше, но идея миника за в 2 раза (а то и 3) меньшую цену очень имхо хороша.

Автору придется несколько повозиться, чтобы таки гарантированно включить trim на хакинтоше
Все зроблено до нас. Я користувався хакінтошем з ssd ще 4 чи 5 років тому на 1156 сокеті.
www.macupdate.com/...pp/mac/37852/trim-enabler
идея миника за в 2 раза (а то и 3) меньшую цену очень имхо хороша.
Поправочка — в 3 (а то і в 4). Я коли почав рахувати, то сам афігєв трохи. І те, що було просто ідеєю, переросло в маніакальне бажання:)

Отлично!
Присоединюсь к просьбе рассказать по результату.
Хорошо бы отдельным топиком, чтобы можно было ссылаться и в закладки добавлять.

Корпус і кулер приїдуть завтра, сьогодні поставлю систему. На тижні відпишуся.

Окремого топіка ця стаття не заслуговує, та і часу немає, але цей топік оновив.

(особенно с бюджетными) — если занять больше 75% свободного места, есть неиллюзорный шанс поиметь падение скорости на запись раз эдак в 100,
ага привет убогие контроллеры от Sandforce, которым трим не помогает
На других контроллерах (например марвелл) в фоне весь мусор собирает и все ок (goo.gl/nBvWK3)

Слева фотка в день покупки (15.09.12) на чистой винде + всякие оптизмации, справа текущие результаты (винда не перебивалась с того момента, диск неоднократно забивался под завязку, + запущенные программы в данный момент)

i.gyazo.com/...3ff801b3f1b251d93f6fb.png

Решал подобную проблему.... год назад.
Собаку съел на ITX — решениях.
Пиши в личку — созвонимся — всё поведаю

Дякую за допомогу, але мені здається, що перебрав за день достатньо інформації, щоб замовити комплектуючі. Вони будуть завтра, а от корпус лише в понеділок. Для того, щоб зібрати все воєдино, знайду час лише на наступних вихідних. Але в разі чого буду знати в кого в першу чергу просити допомоги!

Якщо все буде ок, обіцяю пост з картинками і бенчмарками (в першу чергу — температура під навантаженнями)

Корпус можно взять такой,
hotline.ua/...-korpusa/morex-6009-250w
или такой
hotline.ua/computer-korpusa/dts-k5
заменить БП и от него уже плясать:
Конечно не mac mini, но можно даже i7 поставить с хорошим кулером с тепловыми трубками (первый), поснимав вентиляторы.

ИМХО такой форм-фактор материнки, и размер корпуса = низкая производительность, перегрев, слабая ремонтопригодность (у mac mini тоже), а явных преимуществ нет, т.к. нящности Apple нет ))

P.S. Можно даже у кузнеца заказать корпус из листа стали или аллюминия с травлением или рунами. Правда надо как-то заизолировать это все, но владельцы безликих mini точно позавидуют. Все зависит от того насколько вы увлечены.

hotline.ua/computer-korpusa/dts-k5
hotline.ua/...-korpusa/morex-6009-250w
Завеликі. Легше вже Cooler Master Elite 110/120/130 взяти. Головна ідея була отримати маленьку коробочку і почепити її ззаду на монітор.
низкая производительность, перегрев, слабая ремонтопригодность
Мені вистачає і більше не треба. В ігри я не граю, фільми в FullHD у мене і 4300U тягне — чого б цьому не тягнути? З приводу перегріву це ще питання (материнка без проблем тримає процесори з TDP 55Bт, корпус — теж), а от про ремонт я не зрозумів. Шо там ремонтувати? SSD, WIFI/Bluetooth, RAM, CPU можна замінити.
а явных преимуществ нет, т.к. нящности Apple нет )
Ну, той корпус, що я замовив (dnepropetrovsk.dnp.olx.ua/...videoservera-ID8zqZp.html) не гірше Apple (на вигляд), Mac OS X туди теж можна поставити. wifi/bluetooth теж є куди вставити, проводів не столі більше не буде.

Хм... обязательно расскажите потом что получилось, желательно с фотками.

P.S. Можно даже у кузнеца заказать корпус из листа стали или аллюминия с травлением или рунами. Правда надо как-то заизолировать это все, но владельцы безликих mini точно позавидуют. Все зависит от того насколько вы увлечены.

Це перша спроба зібрати щось подібне. І варіанти з корпусом на замовлення теж обдумував.
Просто вся фішка в тому, щоб вкластися в бюджет на 40-50% менший за macmini / gigabyte brix pro / asus vivopc ... Якщо по грошах не сильно виграєш, то зникає бажання цм займатися взагалі — легше піти і купити готове. А якщо можна добряче зекономити, то і спортивний інтерес з’являється.

Кстати, ноги у 19V растут из Intel NUC платформы (UCFF форм фактор), то почему не взять готовый Intel NUC? Ну, например, такой: ark.intel.com/...7/Intel-NUC-Kit-D54250WYK ? Оно всяко будет переплёвывать собранный комп и по энергопотреблению и по шуму и по стоимости.

NUC — це перше, на що я звернув увагу:-)
1. В Україні ціни починаються від $450 + SSD + RAM
2. Невже Core i3-3240 менш потужний за 4250U?
cpuboss.com/...50U-vs-Intel-Core-i3-3240
Єдиний плюс 4250U — менше енергії просить і тепла виділяє. Але ж це не ноутбук, щоб паритися через кілька ват.
3. Дизайн у NUC якийсь «ніякий», хочеться повністю алюмінієвий корпус. Та і зависокий, як на мене.

1.6 дюйма высота это много? Ну тогда я даже не знаю, что и посоветовать. У меня он сзади монитора прикреплен двусторонним скотчем, чтобы не болтался под ногами и на его дизайн мне мягко говоря положить, как и на материал корпуса.

Тут має місце ще й спортивний інтерес. З однієї сторони хочу зовнішний блок живлення, щоб не чути кулера, а з іншого боку, якщо вже беру thin mini-itx, то для чого місце витрачати в корпус?
Коротше кажучи, на любителя.

З однієї сторони хочу зовнішний блок живлення, щоб не чути кулер
Поэтому покупаете процессор с кулером
якщо вже беру thin mini-itx, то для чого місце витрачати в корпус?
.
В NUC нет свободного места вообще.
Коротше кажучи, на любителя.
Вообще-то на профессионалов расчитано. На любителя — это самосборы.
Поэтому покупаете процессор с кулером
Порівняли i3 3240 і 4250U.
В NUC нет свободного места вообще
І в мене не буде. При менших розмірах і поитжнішому CPU.
Вообще-то на профессионалов расчитано. На любителя — это самосборы
Так моя сисиема потужніша, менша і вдвічі дешевша. А куди діти $250-$300 я придумаю
Порівняли i3 3240 і 4250U.
Это практически одно и то же, разница в скорости будет процентов 10%-15% максимум. А вот в тепловыделении в 4 раза.
І в мене не буде. При менших розмірах і поитжнішому CPU.
Как можно спорить даже не посмотрев ТТХ? Mini-ITX самый маленьки 170×170 мм, а NUC 110×110 мм.
Так моя сисиема потужніша, менша і вдвічі дешевша. А куди діти $250-$300 я придумаю
Разницы в стоимосте практически не будет (плохо что в UA их не возят), однозначно ваша система будет массивнее и габаритнее и будет работать квартирным обогревателем и сборщиком пыли.

А чего скотчем, там же крепление стандартное должно быть?

Монитор специфический, нет vesa mount points.

На них є алю корпуси. І це фактично є ноутбук, тільки без ноутбучного корпуса.
Взагалі ідеальна домашня машинка, як на мене, якщо почепити ззаду до монітора.

Але поки що це не таке, що можна просто замовити на Хотлайні та зібрати на колінці.
Принаймні мені так здалося пару місяців тому.
Плата зі штатів, корпус з Тайваня, живлення колхозити (бо хочеться один блок на плату і монітор), з антенами щось думати. І ціна виходила трошки за межами розумного.

І це фактично є ноутбук
Ото ж! А я хочу повноцінний процесор, щоб, в тому числі, і mac os поставити.
Але поки що це не таке, що можна просто замовити на Хотлайні та зібрати на колінці.
А я що роблю?))
Плата зі штатів, корпус з Тайваня, живлення колхозити (бо хочеться один блок на плату і монітор), з антенами щось думати. І ціна виходила трошки за межами розумного.
Так дивіться в сторону All-in-one-pc barabone. Правда, там такі матриці, що легше iMac 2011 року взяти.
hotline.ua/...stolnye-kompyutery/41794 — вибір примітивний, все якесь косориле і нема на IPS
Это какое-то иррациональное желание. Последние MacBook Air используют Haswell ULT и ULX процессоры, такие же как и в последних NUC, что в них неполноценного? Это же не Intel Atom (Baytrail/ValleyView), о чём беспокоиться?

Повторюю. Хочу desktop CPU, в nacmini ставлять обрізані u

Что там обрезали???

Плюс я хочу мати можливість замінити процесор в майбутньому.
У мене в самого на ноут 4300U, Turbo Boost — не така вже і крута штука.

5% разница в производительности... Тут тоже 5.5%: www.cpubenchmark.net/...5-4250U @ 1.30GHz&id=1944
Плюс я хочу мати можливість замінити процесор в майбутньому.
Не самая здравая идея, как правило это будет не раньше 2-3 лет, когда выпустят один-два поколения новых процессоров, которые эта материнка уже поддерживать не будет, остаётся покупать старый процессор с большим тепловыделением и практически по цене процессора новой архитектуры, который будет разделывать старый в пух и прах. Каждый раз проходил через это.

Мені цього більш, ніж достатньо. Я не з тих, хто займається веб-програмуванням і каже, що наявність i7-4700HQ для нього критичне.
А в ціні я виграю вдвічі. Опція заміни процесора — перестраховка на випадок поломки. Тепловиділенняв нормі і мене більш, ніж влаштовує.
Якби я хотів зібрати медіа-сервер, що лежав би в шафі, то дивися в першу чергу на nuc, тут без питань.

А в ціні я виграю вдвічі.
Я цену за каждую комлектующую от вас не видел.
Опція заміни процесора — перестраховка на випадок поломки.
Когда сгорает процессор, материнская плата только физически находится в этом мире, а душа её обычно давно уже у её кремниевого бога.
Якби я хотів зібрати медіа-сервер, що лежав би в шафі, то дивися в першу чергу на nuc, тут без питань.
Вы чего-то капитально не понимаете :) Без обид. Если надо медиа сервер, то попробуйте переплюнуть эту хрень:
www.bestbuy.ca/...8a527ad8abf078910beccen02

Debian Linux inside, Dual core 1.2GHz ARMv7 CPU (кстати от Mindspeed) и 4Tb винт.

hotline.ua/...-platy/gigabyte-ga-b75tn
hotline.ua/...re-i3-3240-bx80637i33240
hotline.ua/...0-mhz-ted3l4g1600c11-s01
hotline.ua/...sd/kingston-sv300s37a60g
hotline.ua/...outbukov/grand-x_sp-120u
hotline.ua/...-radiatory/zalman-cnps2x
+ корпус dnepropetrovsk.dnp.olx.ua/...videoservera-ID8zqZp.html

В результаті за все — 7000 Аналогічний по параметрах макміні:
сірий — 21к, оф. гарантія — 30к.
hotline.ua/...pple-mac-mini-2014-mgeq2

Intel NUC: 10-12к + SSD + RAM (близько 13-14к вийде).
Asus VivoPC, Gigabyte brix pro — аналогічно.
У мене ж 7к.

Тоді у нас просто різні підходи. Для мене сучасні ноути це більш ніж достатньо.
Так дивіться в сторону All-in-one-pc barabone
Нєе, то нецікаво.
В результаті дійшов висновку, що для живлення достатньо звичайного “19V Adapter” ват так десь на 120-150. Головне аби роз’єм співпадав.
Не совсем так, требования стандарта 19V +/- 10%, 12A максимум ток для ATX и 8А для ITX. Внешних я не видел таких блоков питания по разумной цене (не индустриальное железо), а вот внутренние попадались, вставляются вместо обычного блока питания, они без кулеров, поэтому выглядят как кусок радиатора в коробочке и 19V коннектор идёт сразу на материнскую плату, я проверил вышуказанную материнку — там такой разъём есть.

P.S. Уже появились и внешние: www.newegg.ca/...aspx?Item=N82E16817104184 по “нормальной” цене, которая всё же лучше, чем цена для индустриального железа.

Півдня вбив на лікбез. Дійшов до того, що корпусів в стилі «під мак» нема в Україні взагалі. Всі завеликі, бо розраховані на внутр. блок живлення, або ну дуже вже дорогі, або просто кусок пластику.
Все, що знайшов — dnepropetrovsk.dnp.olx.ua/...videoservera-ID8zqZp.html
та і ціна взагалі смішна.

А з приводу блока живлення зупинився на цьому — як думаєте, підійде?
hotline.ua/...outbukov/grand-x_sp-120u

поэтому выглядят как кусок радиатора в коробочке и 19V коннектор идёт сразу на материнскую плату
Прикол в тому, щоб використати місце в корпусі максимально ефективно і зробити системник мініатюрним. А блок живлення хай собі назовні буде, нема чого місце в корпусі займати. Та і безпечніше воно якось.

Підписатись на коментарі