Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як поступити на PhD ч.1

Для тих кому цікаво), я хотів би поділитися досвідом вступу на PhD in CS в Європі/США/Канаді

Частина 1. Підготовка
Основне, без нічого не варто починати будь-яку справу — це мотивація.
Ну добре, будемо вважати, що мотивації вже через край.
Наступним кроком є вибір сфери для майбутніх досліджень — networking, security, graphics, visualisation, robotics etc. Цей крок є дуже важливим, оскільки не можна усидіти на 2 стільцях одночасно, а в науці і тим паче.Тут головне не тільки бажання, але і мати якийсь досвід в цих галузях, а також якісь наукові розробки (статті, публікації, ).

Далі трохи про PhD в різних країнах
1)Європа (Швеція,Данія, Норвегія, Голландія)
Я не беру до уваги Польщу, Чехію (тут PhD платна), Німеччину,Австрію (тут дуже важко поступити із України, вони не відповідають на листи, навіть на німецькій мові, ігнорують і т.д.+ 900-1000Euro/month зарплата, в рідких випадках, якщо є контракт то 40-50K/year — це рідко і в більшості випадків треба мати нім диплом) і тут буде менше наукової роботи,а більше секретарської роботи (піднеси проф. документи, організуй зустріч, перевір роботи студентів і т.д)

У всіх перерахованих вище країнах діє контрактна система вступу на PhD (аналогічна до прийому на роботу). Тобто на сайті роботи Університету публікується вакансія — «1 PhD for Networking Project..»
Рідким виключенням із цього правила є два Університети (NTNU і Aarhus University) вони іноді проводять на бір аналогічний до США/Канади (про що пізніше).
Для того, щоб знайти ці вакансії потрібно просто перейти на сайт вуза, що вас цікавить і відкрити Job Portal. Наприклад: www.kth.se/...​:job/jobID:67728/where:4
Для пошуку вузів просто введіть «Top CS PhD Universities in Denmark/Sweden/Netherlands(Delft)/Norway(NTNU)»

+: Гарна заробітна плата (50000Euro/year),
вільний вибір предметів (можна брати предмети в різних вузах),
оплата відвідування конференцій вкл. готель, переліт,
для захисту не потрібно мати фіксовану кількість публікацій і т.д.,
є вибір між викладанням, науковим асистуванням,
якщо з вами уклали контракт, то дуже важко його розірвати(з їхньої сторони),
дуже високий рівень життя в цих країнах, сучасні лабораторії, можливість подорожувати по Європі,
гарне відношення колег, в більшості потрібно знати тільки Англійську мову, чудове медичне страхування, безкоштовна подача анкет

-:мало вакансій, важко поступити, якщо ти мусульманин і не мешканець Африки,
треба вчити національні мови, поки працюєш, мало сонячних днів,
все досить дорого коштує (місцевий транспорт, оренда помешкання, речі), великі податки, все рано закривається, довго отримувати візу,
Процес отримання PhD не дуже системний:
в тебе є 5 років (за умовами контракту, що отримати ступінь)

2) США/Канада (системи вступу в них аналогічні)
В цих країнах вступ проходить в декілька етапів:
— підготовка документів
— вибір направлення для наукових досліджень
— пошук вузу
— листування з потенційним науковим керівником (+ можлива співбесіда)
— подання документів (поштою або в електронному вигляді)
— оплата анкети
— очікування результатів
— подача на візу
— тепер ти крутий науковець)

+: провідні наукові інститути світу, відносно легше отримати візу, чудові лабораторії, реальна наука, більше можливостей для вступу, дешевша їжа, побут, більш вільне суспільство, подання роботи, навчання і наукових досліджень, наукового ступень отриманий в США визнається у всьому світі

-: платна анкета, більш низька з.п./стипендія, далеко їхати)

P.S. Якщо є питання з радістю відповім.
В наступній статі напишу детально про документи необхідні для вступу, сам процес подачі заяв, TA/RA, TOEFL\IELTS, GRE., процес отримання PhD

ч.2 dou.ua/forums/topic/14037

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Так а який сенс? З дипломом бакалавра КПІ в США дадуть $100К на рік, потрібно просто підготвуватись та знайти підходящий трактор.

PhD без суттєвого практичного досвіту — розпочинають карєру з джуніорів (тобто з тих самих $100К).

Вибач я не зрозумів, ти кажеш, що після закінчення Бакалавар ти знайшов роботу в США? І тому не варто іти на PhD ?

У нас форум називається developers of ukraine і тому було б класно все ж таки розпочати з питання «навіщо» витрачати час на PhD взагалі.

Особисто я таки ще отримав диплом спеціаліста; але з точки зору роботодавця все вирішує співбесіда та досвід — наявність будь якого диплому достатня умова для побудови кар’єри — це просто галочка для іміграційної анкети.

розпочати з питання “навіщо” витрачати час на PhD взагалі
PhD — в основном, для людей которые хотят заниматься наукой.
Вы разве этого не знали?

Это слишком расплывчатый ответ.
Я знаю phd в области физики который строит новый орбитальный телескоп.
У меня есть товарищ который работает с phd в области медицины и химии, и они работают над уменьшением побочных эффектов лекарств.
А какая задача из области computer science требует phd?

навскидку, реально крутой AI, довольно много позиций с PhD

Беремо галузі robotics -> control, swarm, autonomous systems..
Конкретно — cs.stanford.edu/research/projects
www.eecs.mit.edu/research
www.csd.cs.cmu.edu/...ch/faculty-research-guide
www.eecs.berkeley.edu/Research/Projects
cs.illinois.edu/research
...
А взагалі силіконова долина з чого почалася — Google — PhD, IBM — PHD, Yahoo — PhD, Intel — PhD.
Так зараз там уже не треба PhD, щоб розпочати бізнес чи занйти ідею. Але більшість почалося з науки, наприкалд в Ізріллі зараз багато стартапів виникає з тем наукових дослідженнь. А взагалі наука в розвинутих країнах підштовхує прогрес.

Наиболее популярные в США:
— Биоинформатика
— Искусственный интеллект и машинное обучение
— Робототехника
— Вычислительная математика
— Информационная безопасность

Вполне, PhD это ученый, а не программист-формошлёп. На quore уже тысячи раз высказывались многие профессора топовых вузов и всякие программисты из топовых палантиров — если вы хотите идти в бизнес, вам PhD для этого не нужен. В карьерном развитии вы будете далеко позади своих коллег за эти годы, максимум что вам надо — магистратура.
Если же вам наука интересна — тут уже другой вопрос, да.
Я даже больше скажу — профессор может отказать вам, если узнает что вы хотите получать PhD только ради карьеры во всяких гуглах потом.

Человек написал:

Так а який сенс?
Преимуществ полно. Но все они с учетом того, что есть другие цели в жизни, кроме счета в банке.
Поэтому сравнивать PhD и джуна как-то неправильно.

Так я говорю о том, что PhD не нужен тем, кто не хочет заниматься чем-то околонаучным в ИТ. Если хочешь создавать продукт или продвигается по карьерной лестнице — PhD тебе не нужен, магистратуры хватит с головой. Вот например данные про работу в гугле:

PhDs are usually hired as SWE III, instead of SWE II (entry level, SWE I is for interns).
Большинство просто хочет пойти на PhD ради крутого баззворда в резюме, мол смотрите какой я умный, доктор, хотя за 5 лет могли бы добиться больше в карьерном плане. Намного большего. Ну если человек действительно интересуются той темой, которую он хочет взять на PhD для исследований, то тогда стоит.

В компании в которой я работаю формальные требования в вакансии по опыту для principal engineer это минимум 9 лет и бакалавр, 6 лет и магистр, 3 года и PhD. И преимуществ вообще никаких не вижу, в принципе. Но это доя software, а чип дизайнерам phd помогает в плане карьеры.

Классификация программистов слегка отличается от компании к компании.
С украинской классификацией и уровнем ответственности ничего общего нет вообще. С зарплатой кстати тоже
Glassdoor.com/Salary, «Amazon» смотрим Software Development Engineer I. 83-124K usd, средняя — 99K

Спасибо за статью!

Я сам пока 3 раза пытался в Мюнхенский технический податься, тут в Европах есть понятие экстернал PhD, типо как заочка, ты имеешь право продолжать работать на своей работе, но при этом числишься студентом и типо делаешь PhD.

Самое сложное в экстернал PhD, надо найти профессора который бы согласился вас курировать. Увы, пока нашел 3 интересных серсерса, увы все 3 профессора сказали что не заинтересованны в экстернал студентов.

Знакомая которая делает экстернал PhD посоветовала подаваться в университеты по Германии чуть-чуть по меньше чем Мюнхенский, типо в них легче найти куратора-профессора. Но я пока увы забил. Может чуть по позже начну опять ресерчь этого топика уже на следующий год.

теж вивчаю таке питання, але для початку треба пмж отримати

Якось мало конкретики.
Можливо у вас є покроковий приклад ?

Согласен. Особенно про этот случай:

50000Euro/year

Сьогодні допишу. 50K це за вакансію на PhD в основному це Норвегія, Данія, в окремих шведських вузах. Чому така сума тому що, за звичай замовником є не вуз а компанія,яка дає фінансування на певний проект і хоче, щоб його дослідили. Після цього вуз набирає на вакансії PhD студентів. Цих вакансій як правило з’являється 1-5 на місяць на один факультет

Підписатись на коментарі