Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Що проапгрейдити в ноутбуці для більш комфортної розробки під android?

На даний момент працюю на ноутбуці Lenovo g500 в такій конфігурації: rozetka.com.ua/...​o_g500_59_409088/p666274
Думаю над апгрейдом для більш комфортної роботи, бо зараз при відкритих android studio, opera, Skype, Dropbox, paint.net, opera mail та кількох утилітах все стає досить печально. Я бачу два варіанти: докинути озу до 8гб або ж поcтавити ssd для системи і програм. Що критичніше?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Посмотрите здесь таблицу сравнение скорости выполнения одного и того же проекта на разных компах:

docs.google.com/...​WxAarDKmGAJFtg/edit#gid=0

Время сборки напрямую влияет на скорость разработки. Тесты показывают, что каждая из версий, начиная с Gradle 2.0, становилась медленнее предыдущей. Однако затем разработчики исправились и хорошенько поработали над быстродействием в Gradle 2.4.

1. Поэтому первым делом следует убедиться, что вы используете актуальную версию Gradle 2.4+

sm:~ sm$ gradle -v Gradle 2.4

2. Затем, удостоверившись, что вы пытаетесь ускорить свою рабочую машину, а не сервер CI, включить Gradle демон — это даст значительный прирост в скорости сборки.
Строки конфигурации стоит добавлять в файл ./%project%/gradle.properties, если вы хотите распространить конфигурацию на все проекты, то необходимо конфигурировать файл, лежащий в домашней папке вашего пользователя
~/.gradle/gradle.properties

org.gradle.daemon=true # включаем демон

3. После чего, проверив что модули вашего проекта не используют друг-друга как зависимости, тем самым создавая перекрёстные ссылки, можно смело включать режим параллельного выполнения, что также ускорит скорость сборки до ~30%.
org.gradle.parallel=true # включаем режим параллельного выполнения

Если в проекте используется много модулей, то стоит также включить режим конфигурации при необходимости:
org.gradle.configureondemand=true

Чем больше модулей в вашем проекте, тем большее вы заметите ускорение, на малом количестве модулей его может и не быть.

Мабуть, треба зробити і те і те. В мене також була така проблема, нічого майже не відкривалось, коли я розмовляв по Skype, та я докупив ОЗУ і все стало гаразд.

и то и то сделай!! Я сразу же себе докинул 8гб вместо 4 — стало лучше, но медленно грузится. Вторым шагом купил Samsung evo 850 самый маленький на 120гб. В итоге стало просто реактивно все! Если денег только или туда или туда — начни с ССД.

2×8Gb Ram + SSD (об’єм на скільки твого бюджета вистачить) і ось твій ноут вже літає :)

Маю майже ідентичний Lenovo Z580 59-340588. Півтора роки тому поставив SSD Plextor M5S 256 Gb. Замість дисковода старий віник. Під Вінду рекомендую поставити Lenovo Energy Managment і при необхідності вмикати режим максимальної продуктивності. Працює дуже шустро. Якщо дружите трошки з Лінуксом, то дуже рекомендую поставити на SSD паралельно якийсь дистрибутив. У мене Убунту 14.04. Тепер під нею в основному і працюю. Швидкість неймовірна!!!

Energy Management стоїть, але виключений у автозапуску. А чим той режим відрізняється від встроєного у вінді?

Віндовим я ніколи не користувався ібо не зручно. А з LEM дуже легко змінювати продуктивність компа. Як правило, я користуюсь режимом економії. І як тільки бачу, що продуктивності не вистачає чи хочу пограти в гру, перемикаю на високу продуктивність. Результат змінюється буквально на очах. Правда з і5 більше витягнеш, але можеш спробувати і на і3.
Одне скажу напевне: став SSD і твоє життя розділиться на два етапи — до і після :)

в мене склалося враження що при приблизно однакових параметрах pc, під win трохи шустріший, ніж під ubuntu...

Можливо, щось типу xubuntu шустріше за просто ubuntu :)

він шустріший якщо на відео драйвера під Убунту не піднялись нормально, або фрішні ніякі(типу нвідії деякі моделі). Якщо з графікою все в гаразд — то і швидше за вінду. В остальному в Вінди проблеми на i/o операцiях — як в анекдоті «Багатозадачність?? Зачекай сину най файл докопіює» . При чому як локальне копіювання так і сіткове проблематичніше ніж в Лінукс.

В мене навпаки. На убунті ракета проти Він8.1
Хоча і Він8.1 дуже швидка ОС на SSD

Подтверждаю. Была винда. Был HDD на 500гб(который помер смертью храбрых) и стоит 4гб ОЗУ. Купил SDD на 120GB kingston, поставил Ubuntu. Все летает. Думаю, что если ставить 8гб ОЗУ это будет восхитительно.
То, что советуют проц менять — не хочу оспаривать подобные советы, но у меня пенек 2.4Ггц. Все устраивает. Андроид студия быстро стартует/собирает проекты. На винде она собирала за ~15 секунд, сейчас же ~7

студія на убунті щось збирає? чи ви про іншу студію, яка чогось під дефолтним імям іде? :))

developer.android.com/tools/studio/index.html
Чи на слово «студія» розповсюджується монополія від MS?

Чи на слово «студія» розповсюджується монополія від MS?
+, як дефолт сіті :))

Ще як варіант — пошукайте «вузькі» місця на даній конфігурації — підкрутіть параметри яви(запуск ІДЕ), мож яке ПЗ замініть — наприклад скайп на старішу версію — у мене умудрявся фрізити потужніший ноутбук на вінді, хз чого.
Можливо спробуйте під Xubuntu чи Mint Mate перейти + ядро lowlatency чи з pf.natalenko.name .

А ще можна програмувати на Андроїді під сам Андроїд через цю IDE play.google.com/...ails?id=com.aide.ui&hl=ru. Купуй Нексус7 , підключаеш до моніка(чи ТВ) + клавіатуру підключаеш — вот тобі і комп і ще й на йьому ж дивайсі можна тести. Нексус7 — 4ядра,1ГБ озу.

SSD критичнее с точки зрения комфортности работы. По крайней мере мой макбук скинул несколько лет после апгрейда винтов (ссд + 7200 в конфигурации fusion drive). Надеюсь, Вы под Линухом.
Но продать 2×2 и добавить 2×4 — это не такие уж и большие расходы. Обновляйте все.
Почистить воздуховоды, заменить термопасту (вполне могут случаться принудительные понижения частот при перегреве).

SSD вместо основного накопителя, вместо привода старый накопитель в оптибей.
У вас проц грустноватый...возможно просадка там..
SSD в любом случае маст хев.....
Я бы поискал что то на i5, не указан лимит по финансам... и судя по набору ПО, вря дли там на 6ГБ озу забивает..

До проца якраз претензій нема, на типових задачах працює навіть не на границі. А от 6 гб... Інколи вінда просить закрити студію, бо не вистачає пам’яті.

в самого 6Гб, за 2,5 роки ніколи н вимагала закрити щось. Хоча навантажую досить сильно + віртуальна машина

8 ГБ памяти + ssd — это уже «обычный рабочий вариант». И отключенный файл подкачки. Больше 8 сегодня смысл если только если что-то умеет память агрессивно использовать либо утилизировать под кеш файлов. По крайней мере на «плюсовых» работах 8 гб хватает без вопросов.

Разница в объеме оперативки ощутима уже на 4 гб. Переход с 4 до 6 даёт заметный эффект. 8 — 2-канальный режим плюс стоимость там копейки разницы чтобы зоопарк с 2 гб модулями разводить. 1333/1600 МГц не даёт ощутимой и измеримой при работе разницы.

SSD даёт видимый эффект на всём что касается работы с диском. Загрузка самой ОС и запуск чего-либо тяжелого — разница в сравнении с обычным 7200 диском заметна, разница в разы. На других операциях — открытие тяжелых проектов и сборка если сложная — разница видна. Тут еще важно держать свободными лучше половину объема ssd, на крайний раз 3/4.

Если выбирать «или или» — сперва добавить оперативки. Но если система рабочая — реально нет смысла «экономить» — ssd отбивается за месяц работы пересчитывая з.п. программиста на стоимость выиграша банального по времени от операций «открыл-закрыл-собрал-запустил».

Если не отбивается — у вас криво с процессами и с чисто техническим окружением. ))

И отключенный файл подкачки.
Зачем?
Тут еще важно держать свободными лучше половину объема ssd, на крайний раз 3/4.
И вновь — зачем?

Я думаю это связано с значительно меньшей износостойкостью (ресурс записи) по сравнению с HDD.

И первое, и второе в общем случае — чушь, ибо:
1. Если уж отключать своп — отключать тогда и логи, и профиль пользователя переносить, и т.д. SSD зачем, если на него не писать? Кроме того, своп позволяет сгладить пики использования памяти, страхуя от BSOD/panic/etc.
2. Свободное место — нужно для работы GC. Если используется TRIM — неактуально. Если не используется — зависит от средней и пиковой скорости записи.

Кроме того, своп позволяет сгладить пики использования памяти, страхуя от BSOD/panic/etc.
Поставьте 16 гиг память сейчас копейки стоит относительно всего вообще. Даже ddr4 4×4 стоит 150-200 баксов. Можно месяц в кино не ходить и не есть мороженого и купить комплект. Или пара хороших джинсов. Если памяти вам не хватает именно в работе — это отбивается всё так же за месяц максимум.

TRIM тоже нужно место для работы.

Файл подкачки не имеет смысла при достаточном объеме оперативной.
Держать половину пустого ссд рекомендации производителей. По опыту практическому идёт деградация производительности. До смерти самих дисков еще недостаточно времени наработки нет данных собственных опыта.

не половину а в районі 10%, щоб не було частого перезапису і зносу — перезапис то іде в вільний сектор з найменшим лічильником, при постійному видаленні/створенні/перепису файлів. Правда на дорогих ссд з великою гарантією цей запас уже присутній і невидимий користувачу — мікрокод видає тільки доступний користувачу об"єм, а в реалі мікросхем памяті більше.

сначала ssd — будет заметно
потом уже памяти сколько влезет

Окрім порад, що вже написали інші можете пошукати у біосі об’єм пам’яті, що виділяється під вбудовану Intel-івську відеокарту (на своему ноуті Lenovo я колись таке знаходив).

Ну а надалі — в першу чергу додати RAM, щоб було де віртуалки розгортать, потім можна і SSD, якщо не вистачить швидкодії.

Також, можна за бажанням та наявністю вільної пам’яти створити RAM-диск та вести розробку на ньому, але головне в цьому випадку не забувати комітити зміни в git/mercurial/svn.

Ну і самий хардкорний варіант — поставити linux з якимось легким DE. Буде трохи більше «вільної» пам’яті та й файлова система там пожвавіше буде за NTFS.

можете пошукати у біосі об’єм пам’яті, що виділяється під вбудовану Intel-івську відеокарту
Там не такий біос, в якому можна заблукати, я не бачив. Гляну детальніше, може, уваги не звертав.
Ну і самий хардкорний варіант — поставити linux з якимось легким DE
Власне, трохи жив на убунті з юніті. Не найлегша DE, але однаково було відчутно, що крутиться усе жвавіше. Бажання апгрейдитися навіть не виникало. Але відсутність деяких програм змусила повернутися на вінду.
Там не такий біос, В якому можна заблукати, я не бачив. Гляну детальніше, може, уваги не звертав.
У мене був Lenovo роки 2-3 назад, ці опції з’являлись при ввімкненні «Advanced mode», але може у нових ноутах такого вже нема.
Але відсутність деяких програм змусила повернутися на вінду.
Яких саме? Може зможу порадити якісь альтернативи.

QTranslate — переклад тексту з любого поля по подвійному ctrl;
SafeInCloud — альтернативи цьому менеджеру паролів є, але якось у мене не прижилися, до того ж я купив андроїд-версію;
Evernote — варіанти є, але настільки убогі, що я користувався плагіном для sublime.
Це ті, що згадуються зразу.

Якщо в тебе вінда, замість файрфокса візьми Palemoon. Це компіляція тієї ж лисички, але значно більш адаптована на windows, тому жере менше. Туди легко переносяться налаштування Firefox, встановлюються плагіни для Firefox.

Увімкни диспетчер задач та й подивися що саме жере ресурси. Бо це все має працювати вже на існуючій платофрмі. Може ти якось невірно сконфігурував віртуальну машину на андроід?

Як варіант — візьми собі залізяку на андроіді та працюй із нею по USB. Це тобі і пам′ять збереже, і ресурси, і працюватиме значно швидше за емулятори.

SSD критичніше.

PS. Звичайно ж ти перевірив, щоб ноут був налаштований не економити електроенергію? Бо типовий ноут сконфігурований саме на економію, та ще й намагається щоразу повернути цей режим за допомогою софта енергозбереження (який взагалі краще не встановлювати).

Як варіант — візьми собі залізяку на андроіді та працюй із нею по USB.
Залізяки — це добре, але 3-х наявних недостатньо для повноцінного тестування, так що час від часу без емулятора не обійтись.
SSD критичніше
Певно, так і є.
намагається щоразу повернути цей режим за допомогою софта енергозбереження (який взагалі краще не встановлювати).
От щодо треба поколупатися, деякий софт, здається, не вичистив.

Ото ж що «час від часу». Тобто, подивися щоб емулятор не завантажувався автоматично, а лише сам коли тобі потрібен.

Я так розумію, ти обрав BlueStacks? Якщо не пробував — рекомендую. Я його обрав саме за швидкість.

ноут підтримує 8Г максимум оперативки, 16 тільки якщо в оновленнях біоса добавили, було обмежено. М.2 там нема — тільки half miniPCIe з вайфаэм, карточку ссд на те місце можна звичайно спробувати(якщо найти половинчату), но Леново грішить «білим списком» відповідно може непобачитись.

хоча проц з підтримкою 32Г то мож уже і оновлено в біосі.

Гм. І як це перевірити (ну, крім як купити і увіткнути)?

якщо ви самі не купляли цю машину іще на Целероні, і проц не апгрейдили — то біос уже з підтримкою 16 мав б бути. Машини що йшли на целероні були обмежені.

Ні, зразу на і3 брав. Ну ок, якось розберуся.

Досить легко перевірити: шукаєш гуглом свій ноут по моделі і додаєш строку «8Gb» або "16gb«- маєш лінки на форуми де оговорюють залізо. Саме твоє залізо. Тобто, якщо в когось воно стоїть і працює — працюватиме і в тебе.

Ось наприклад що найшло мені на блюдечку :)
www.lenovo.com/...ential-g500-datasheet.pdf
документація, я якій чорним по білому сказано «Up to 16gb DDR3 1600Mhz (2*8Gb)»

Ну дякую, не встиг ще прогуглити

Память докидай обовязково, але ссд замість основного диска, а існуючий замість двд в таке hddcaddy.com/...enovo-g500-hdd-caddy.html

Дякую за лінк, буду шукати цю штуку десь у нас.

В якості тимчасового заходу можна спробувати USB кишеню в яку втикається хард.
Ще варіант — може бути таке що ноут має M.2 роз’єм, тоді можна і хард залишити на місці і SSD поставити.

Ніяких «десь у нас», лише інтернет. Але прошу зауважити: цей ноут має USB 3.0, тобто ти можеш просто купити швидку флешку і мати собі за щастя.

Цікавинка в тому, що операційна система на флешці — поклав у кишеню і щастя є. Тобто, це дозволяє досить швидко приховати неліцензійне програмне забезбечення, або просто бути впевненим що ніхто твої дані не поцупить. А ще — досить швидко робити бекап.

Подивися в сторону Transcend серії JetFlash 780 — це швидкісні флешки 200Mb/s і вище.

«У нас» — це в Україні.

на аукро є — тільки товщину підібрати(витягнути двд і поміряти)
Зовнішню планку на деякі моделі від двд перечепити прийдеться щоб візуально все «грало»:
aukro.ua/...vd-9-5mm-i5547616702.html
aukro.ua/...sata-hdd-i5542327571.html
aukro.ua/...vd-9-5mm-i5502749334.html

розширення оперативки 6ти до 8ми нічого особливо не дасть, доставляти треба до 12ти (зараз там планки на 2 і на 4, так от замість планки на 2Гб втикнути 8Гб).
SSD — інше діло, раджу :)
Ноутбук «оживає» прямо на очах. Справа в тому, що ноутбучні жорсткі диски — по своїй суті неймовірна лотерея, HDD гавняної якості навіть в топових ноутах бувають.
Особисто в мене кілька років тому був макбук про (робочий), на той час — за $2500 з конфігом близьким до топового (i7, всі діла) але без SSD. Так лагав той макбук під віндою — просто фантастично, включаєш музику ВК і все зависає, користуватися неможливо. Як виявилося — невдалий HDD попався. З SSD таких проблем нема :)
Але бувають і нормальні екземпляри — в мене в одному з десктопів зараз стоїть ноутбучний хард який по швидкості роботи впринципі на рівні з нормальними «великими» хардами, але це велика рідкість.

Ну і PS: користуйтеся Firefox!
Фоновий автоапдейтер і сама архітектура хрома просто безпощадна по відношенню до техніки, особливо якщо тримати десятки відкритих вкладок (як це роблю я). Я і сам користувався Оперою і Хромом не один рік, але потім помітив що підвисання машини магічно пов’язані з процесом автооновлення і що хром жере просто непомірно багато на кожну вкладку і зрозумів що цей браузер не для моїх компів :)

замість планки на 2Гб втикнути 8Гб
Я, звичайно, не впевнений, але хіба там нема обмеження на сумарну оперативку в 8 гб? Чи мені наснилося?

Наснилося:)
Ліміт — 16Гб (2 планки по 8), можна набирати в несиметричні конфігурації без особливих просідань по швидкості роботи (якщо нема оверклокерських нахилів — то можна вважати що взагалі без просідань), головне подивитися частоту пам’яті яка вже стоїть (скоріше за все 1333) і взяти таку ж (можна навіть найдешевшу)

:) Ок, тоді почнемо з ssd, а пам’ять по ходу якось додам.
P. S: користуюся Firefox)

SSD,в ноутах диски печальные.
Сам вот над приобретением думаю)

Різниця дуже суттєва. Спочатку довго вагався — купляти/не купляти. Зараз жалію що не купив SSD раніше!)

Підписатись на коментарі