Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Питання прийняття SWIFT платежів (ФОП, ЗЕД)

Зіткнувся з однією проблемою. Можливо хтось уже з подібним стикався.

Працюю як ФОП по контракту ЗЕД з польським замовником:
Інвойс -> рахунок-фактура -> swift переказ на підприємницький рахунок.

Все було б добре, проте, сума яку я отримую є на $30 меншою аніж сума вказана в інвойсі. Згідно з контрактом я є платником всіх комісій, проте ніде в swift-повідомленні не вказано про комісію. В полі 71A (www.globalmediapro.com/...​SHAOURPaymentInstructions) прописано OUR, хоча польський банк запевняє, що вони оформляють переказ як SHA. Тобто, якщо в інвойсі пише $100, то приходить $70, і фінконтроль мене запитує — де решта?, адже в інвойсі написано $100, а в документах по платежу ніде не вказано комісій.

Додаткові відомості: банк відправник — Citibank Handlowy, банк отримувач — Райффайзен Банк Аваль.

Питання: чи я можу в інвойсі зазначити якись спеціальний пункт який би гарантував те що сума в транзакції буде рівною сумі в інвойсі?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Может быть лучше чтобы отправитель делал перевод с типом BEN но включал в сумму доп деньги для оплаты комиссии? Тогда все будет видно.

Это Аваль. Пробовали в Аваль и Приват. Тот же отправитель, та же валюта. SWIFT в Аваль — приходит с вычетом, SWIFT в Приват — приходит до копейки.

Нужно открыть безнал счёт на вашего ФОПа — тогда будут приходить деньги в полном объёме (тоже с безнал счёта) а так, быстрее всего, вы выполняете Debit 2 Debit POS перевод Swift’ом с карточного на карточный счёт, или с карточного на поточный (безнал). В европейских банках на карточные переводы довольно большие коммисии.

Пользуюсь услугами Хрещатика — 50грн в мес при наличии оборота, ничего дешевле не нашел. Принимал деньги с вышеупомянутого Citibank’a и с Deutsch Bank’a — приходило ровно столько сколько отправили. По Укр. законодательству вам приходит на поточный счёт 75% суммы сразу в гривнах по поточному курсу, и 25% вы имеете право снять в валюте как командировочные (идиотизм маленько). Ну и, прошу заметить что в Украине нет популярной в Европе системы переводов Sepа — все переводы будут испаряться...

У меня аналогичная ситуация, но мой заказчик, просит выставлять для бухгалтерии инвойс отдельно + 8EUR. т.е. выставляеш инвойс 100Евро, а отдельно для бухгалтерии шлеш 108

И коммисия удерживаться в размере 8 Евро. (независимо от суммы, кстати) если за счет отправителя.
Возможно стоит сменить схему взымания комисии за перевод?

Так, якоюсь мірою це вихід, але як було вже сказано нижче

Підлаштовувати хід розв’язку задачі під уже готову відповідь — трошки не комільфо.
Більше того, по логіці речей (і саме так і просять робити в фінконтролі) — спершу інвойс, потім сума. Не хочеться аж так прямо підтасовувати те все діло (Плюс, є момент невизначеності — а що як банк посередник візьме не $30, а $28.7 — і знову вспливуть питання різиці сум).

Запитайте в себе в відділенні, в мене, наприклад, є додаткове речення в контракті:
«Комиссия иностранного банка-посредника за прохождение средств производиться за счёт Разработчика.». З цим питань вже не повинно бути ні в кого.

Взагалі, в мене теж подібний пункт є «Комісія банків-­кореспондентів вираховується з рахунку одержувача.»

Проте, проблема саме в тому, що згідно з банківськими документами про платіж (swift-повідомлення), комісія ніде не зазначена, і банк дивиться на ці документи, і робить висновок: пересилали менше коштів, аніж в інвойсі.

Дивно, в мене більше нічого не вимагали, хоча така сама ситуація. Спробуйте тоді підійти у відділення і поспілкуватися, вони повинні допомогти вам, у самого зараз рахунок в Авалі.

В моєму банку мені казали, що за законодавством (або письмам НБУ) дозволяється отримувати на рахунок сумму меньшу ніж зазначена у контракті/інвойсі/акті вик. робіт, але різниця не може бути більшею ніж 50 Euro

Це дуже цікава позиція, чи не могли б ви вказати хоч-яке джерело, де можна ознайомитися з цим (статтю закону, або лист)? Буду дуже вдячний.

Так як мій банк цього не вимагає, то я й не шукав.
Але мене й досі не забанено у гуглі )) тому zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0338-99

е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);

Підсумую:
Постанова «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями» правління національного банку України (zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0338-99, пункт 1.8.е, в якому сказано наступне:

1.8. Сума валютної виручки або вартість товарів може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов’язань за договором:
...
е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті);

Про всяк випадок додаю Підпункт «е» пункту 1.8 розділу 1 в редакції Постанови Національного банку № 255 від 22.08.2008 (zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z1198-08)

е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним договорами і підтверджена відповідним банківським документом або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо оплата комісійної винагороди передбачена договором і за кожним окремим платежем за цим договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті)

Маєте повну свіфтовку ? Там можна глянути весь шлях суми.

Так, маю, проте шлях дуже простий: польський сіті — нью-йорський сіті — райффайзен.
Ні яких додаткових відміток про комісію ніде нема.

Можете викласти анонімізовану ?

не зовсім зрозуміло, бо не видно всіх сум, але для комісій там дійсно вказано OUR, а не SHA.
в якості вирішення проблеми пропоную просто надавати в банк інвойс з сумою, яка прийшла.

Оу, я просто закрив суми XXXX, проте, можна припустити що в графі сума там скрізь пише $70. В той час як у мене в інвойсі — $100.

Підлаштовувати хід розв’язку задачі під уже готову відповідь — трошки не комільфо.
Більше того, по логіці речей (і саме так і просять робити в фінконтролі) — спершу інвойс, потім сума. Не хочеться аж так прямо підтасовувати те все діло (Плюс, є момент невизначеності — а що як банк посередник візьме не $30, а $28.7 — і знову вспливуть питання різиці сум).

Вопрос следует адресовать польскому банку т.к. случай частный. С другой стороны не понимаю, валютный контроль, ведь вы указали в договоре нюансы с комиссиями и это весьма очевидно.

Так, ситуація з фінконтролем цікава: я роз’яснив пункти договору, і з точки зору договора все сходиться, і я справді не мав би ні за що тербуватися. Проте, аргументи фінконтроля звучать приблизно так: у мене відрізняється сума яку я отримав з сумою що в інвойсі, при чому, ніде в swift-повідомленні не зазначено комісій, а отже звідси логічно виводять що мій замовник надіслав не повну суму.

Підписатись на коментарі