Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Допоможіть в напрямі розвитку графіки

Щоб не тягнути кота за хвоста, одразу розкажу в чому справа.

В мене є ноут Lenovo IdeaPad G530-4A, якому в цьому місяці виповнилось 5 років. Проц хороший, хоча старість вже трохи дається взнаки, а от карта досить слабенька (іграми її не задовбував), робити хоч щось в фотошопі або в флеші досить проблематично, за монтаж відео взагалі промовчу...

Хотів запитати у DOU-форумчан (питаю як простих людей, так керівників ІТ-фірм) чи є в когось ноут, яким мало користуються або вже не потрібний? Але бажано такий щоб відюха була норм (хай вже буде не 1 гіг, а хоча 512) на якій іще щось можна творити по графіці, мультимедіа. Кажу зразу: грошей нема. Ви правильно подумали «знач безвозмездно хочеш :)».

Є іще один варіант вирішення моєї проблеми, хай даже з потенційно «обмеженим функціоналом». Можете порадити хороші, провірені онлайн сервіси по графіці з досить непоганим функціоналом? А то те що я нагуглив не особо «внушає» на плідну роботу.

Орієнтуюсь на графічне програмування на Python, 3D моделювання, векторну та растрову графіку (на рахунок питання онлайн сервісів).

Буду вдячний всім за допомогу)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

За ноутами у всіх черга з дітей/родичів/знайомих/нацгвардії. Не такий поганий ноут, жити можна. Так, просто ставте трохи старіший софт. Фотошоп CS2. Flash CS3. 3DS Max 9 наче повинен йти. Люстра якась повинна йти теж. Онлайн малювалки по функціоналу гірші, а жруть більше. Спробуй поставити 4гб оперативки.

Допустим, але на що краще дивитися: на частоту чи на таймінг? В інеті дивився, виходить якось так: частота 800 МГц — таймінг 6-6-6 — ціна 619 грн. або частота 1600 МГц — 11-11-11 — ціна 415 грн.?
Мені казали дивитися на таймінг, але чи вона так краще буде працювати

Гадки не маю, мені здається для вас пофіг. Але раджу зекономити десь 200грн суто ради психологічного моменту. Що вам дійсно важливо — це вміння сісти та єбашити. Равномірно та прямолінійно. «Лупайте сю скалу» Свояченниця працює на ноуті з GeForce 8500GT.

Я працюю на ноуті з GeForce 310M, правда ще не визначив, наскільки це круто чи не круто, програми поки що не писали, щоб я щось міняв.

Ви, мабуть, не митець) 3D шнікам потрібні потужні компи. Фотошоп любить пожерти теж, тому в нас 2д митці любили попередні версії саме за швидкість.

Ну кілька років тому у митців не було таких потужних як сьогодні комп’ютерів, і якось вони працювали і навчились бути митцями тим не менше.

А ще у мене в 1999 році був 286-й комп’ютер з 1Mb RAM, і там крім Turbo C 2.0 майже нічого не працювало. Але навчитись хоч трішечки програмувати можна було.

Митцем можна і без компа стати, як от той самий. А от виробляти графічний контент з якістю та технологічними параметрами 2015 року — може бути незручно на невідповідному залізі.

В даному випадку боюсь, що вузьким місцем є не залізо, а те, що майбутній митець навряд чи уже вивчив базовий Python, основні функції і гарячі клавіші Photoshop і т.п.

чи на таймінг
поки ти не хочеш вижати +2 кадри в секунду на 100ні, в топовій забавці на топовому залізі — про таймінги можеш забути ;)

знач таки орієнтуватись на частоту?

Тому що в тебе ноутбучна DDR2. Інша тобі не підійде.

в мене чипсет Intel GL40, дивився на характеристики, якщо частота більше 667MHz підтримуватись материнкою не буде, а жалко(

Я подивився детальніше специфікацію твого ноута — навряд чи щось там можна покращити взагалі. Проц там нормальний, навряд чи щось краще знайдеш. Якщо 3Гб стоїть — нехай стоїть і надалі.

Я б зробив хіба що заміну термопасти (бо вона сохне з часом), та розігнав його через SеtFSB чи щось подібне. Твій проц гониться приблизно до 2400 без зайвих питань.

Іншого шляху як мінімізувати витрати самого софта — в тебе нема. Дивися в диспетчері хто скільки пам′яті жере, і викидай зайве із автозагрузки.

І ще — дуже уважно придивись до налаштувань енергозбереження. Вистави максимальний план! А політику охолодження постав «Активний». +Я впевнений, що твій проц сам знижує потужність через перегрів. А перегрів — через стару термопасту та пилюку.

термопасту міняю стабільно кожних півроку, ноут дуже гріється, особливо відюха і вінт
а на рахунок енергозбереження подивлюся що можна зробити, але акумулятор «вбитий», не факт що щось вийде

Аккум до одного місця. Купи новий якщо потрібна портативність і не парься.
Перемкнути план енергозбереження — це елементарно. Ми зараз говоримо саме про реальну потужність, а не від батарейки.

Термопаста є дуже різна. Якщо гріється, візьми щось краще.
www.overclockers.ua/...oler/thermal-paste/?print

Сервісники в основному хвалять Arctic cool MX-2. Її на три роки вистачає, можливо й на більше.

Ціна питання hard.rozetka.com.ua/...tic_cooling_mx_2/p175422

Можеш і MX4 поставити, але вона сохне швидше.
hard.rozetka.com.ua/arctic_mx4/p180099

чи є в когось ноут, яким мало користуються або вже не потрібний?

Цей ноут забрали в нацгвардію краще віддати кудись сюди:
www.facebook.com/...v/posts/10153528481478970

тобто, подарувати свій ноут їм чи я неправильно зрозумів?

Ні, ідея в тому, що у Вас не найбільш критична потреба в іншому ноуті, і якщо у когось є непотрібний ноут, то краще його віддати комусь іншому.

Зрозумів. Да, в моєму випадку не критична, а навчальна потреба і як наслідок набуття навичок.

Цей ноут був бюджетним тормозом вже коли його купляли. Тобто по сучасним міркам це дрова. Але якщо «грошей нема» — то витягай зі свого апгрейдом все що зможеш. Проц міняй на Core2Duo, оперативу підіймай до 4Gb, на графіку взагалі не разраховуй.

Нахаляву тобі ніхто нічого такого не дасть. Чому — питання риторичне.

Онлайн — суцільне лайно, щоб з ним працювати потрібен досить швидкий інтернет, та купа грошей. Іншими словами, ніщо твою проблему не вирішить окрім грошей.

в ньому був лише один мінус, на якому рішив заекономити, то це відюха, потім довго жалів...

В ноутах відюха це взагалі нонсенс. Бо вони гріються страшенно. Тобто відюхи на них бувають, але тормозні і дуже дорогі. Здебільшого це лише простенький чіп, що працює з тією ж оперативкою.

Натепер мінусом є увесь ноут цілком. Тобто як розвага він годиться, як робочий — навряд. Звичайно, коли грошей нема, то й вибору нема. Але вкладатисья в ного сильно нема сенсу. Можна розігнати проц (мало що дасть), можна поставити пам′яті (бо софт дуже прожерливий, на 2Гб все тупитиме).

Я рекомендую — збирай на стаціонарний комп, а ноут залиш ноутом. Тоді і економія буде, і компоненти значно дешевші та швидші (бо охолодження простіше), і буде в тебе і ноут під портативні задачі, і комп під основну роботу.

Наприклад, моєму ноуту більше 5 років. Але нічого складнішого за набір текстів я на ньому не роблю. Все що вимагає потужності або великого дисплея — віддаю на стаціонарний. Проц AMD A8 — мені подобається що він має досить нормальну графіку на борту, а також оптимізований під просту логіку (якої в програмах >99%).

Зазвичай причиною апгрейду є оперативна пам′ять — її об′єм та частота. Це «вузьке місце». Коли її не вистачає, то використовується «віртуальна пам′ять», тобто файл на диску — це повільніше приблизно в 1000 — 2000 разів! Чому й рекомендую твоєму ноуту ставити 4гіга оперативи та новий проц. Цей проц швидше за все не потягне 64біт операційну систему, а без неї можливо лише 3Гб оперативи.

Орієнтуюсь на графічне програмування на Python
це ви для себе чи щоб заробляти?
а то звучить як «трохи не то», в обох випадках, а другий ще й дещо безнадійний..
робити хоч щось в фотошопі або в флеші досить проблематично, за монтаж відео взагалі промовчу...
відколи це фотошопу і флешу не пофіг на твою відяху? 2 гб памяті і повільний хард — от що вбиває фотошоп, а флешу взагалі на все пофіг.
або ти щось з причинами гониш, або просто не знаєш що тобі треба і нащо...
(для програмування і 3д графіки того що є вистачає з головою — це щоб своє пиляти а не шпіляти сучасні ігри ;) )
а то звучить як «трохи не то», в обох випадках

Звучить як «Blender». Навіть проекти такі бачив, чи на елансі, чи десь ще.

угу, але щось в портфоліо двіжка крім декількох короткометражок нічого і немає... ;)

Орієнтуюсь на графічне програмування на Python
для себе
відколи це фотошопу і флешу не пофіг на твою відяху? 2 гб памяті і повільний хард — от що вбиває фотошоп, а флешу взагалі на все пофіг
Оператівку думав поміняти, але пока точно незнаю яку саме підібрати. Адоб флеш не тягне, кажу зразу, провіряв. Альтернативу фотошопу знайшов онлайн (хоч то ф фігня там того функціоналу)
або ти щось з причинами гониш, або просто не знаєш що тобі треба і нащо...
(для програмування і 3д графіки того що є вистачає з головою — це щоб своє пиляти а не шпіляти сучасні ігри ;) )
Харашо, якщо так, то які проги можуть піти, щоб мій ноут потягнув? Хіба шо класти старі версії і з цього викручуватися
Харашо, якщо так, то які проги можуть піти, щоб мій ноут потягнув? Хіба шо класти старі версії і з цього викручуватися
Иногда я искренне удивляюсь, как человечество выжило с такими аморфами.

імпровізуюче, бачу, мені також доведеться так робити, витягувати з ноута все, що тільки можна

А можно выучить какой-то язык программирования, найти работу, получать деньги, откладывать на покупку нормального компа, а не ноута и через год-два вернуться к этому же вопросу, если интерес не пропадёт. Сотни вариантов решения проблемы, если действительно есть такая цель.

були спроби, провалився, починаю знову з нуля

ще б людську мову підівчити...

Альтернативу фотошопу знайшов онлайн
якщо вам вистачає онлайн редактора (і йдеться не про aviary), то варто спробувати paint.net
Адоб флеш не тягне
плагін в бравзері чи редактор?
для програмування і 3д графіки
Харашо, якщо так, то які проги можуть піти, щоб мій ноут потягнув
ви таки проги писати хочете (АКА програмувати), чи юзати найважчі з існуючих (АКА малювати)? різниця принципова

6-й фотошоп чи який там був коли випустили ноут навряд чи критично відрізняється від найновішого, але цілком добре повинен працювати на такому ноуті.

працював на третьому, але вже поглючував
таки да, треба оператіви добавити

плагін в бравзері чи редактор?
редактор
ви таки проги писати хочете (АКА програмувати), чи юзати найважчі з існуючих (АКА малювати)? різниця принципова
програмувати, а щоб малювати, краще користуватися графічним планшетом

Підписатись на коментарі