Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Із власного досвіду (або «До сертифікації готують сертифіковані»)

Упродовж майже двох років наша команда ділилася з вами інформацією про найцікавіші ІТ-сертифікації сьогодення, про основні тенденції тестування та популярність іспитів в регіонах розташування Сертифікаційних Центрів SoftServe. Цього разу ми вирішили розпитати кандидатів з різних компаній та міст про їх досвід проходження сертифікації. Бо, незалежно від рівня підготовки, для людей, які здають іспит вперше, завжди будуть речі, які виглядатимуть не зовсім зрозумілими. А, як і в будь-якій іншій справі, досвід — це запорука успіху, ну, або відсутності стресу під час тестування ☺ Від себе ж додамо кілька порад про те як найкраще зареєструвати і оплатити іспит та як все виглядатиме в день його здачі.

ISTQB Foundation Level Exam- беззаперечний лідер серед сертифікацій для тестувальників програмного забезпечення, не дає про себе забути і тут, оскільки є базовим стандартом для оцінки знань QA-їв і обов’язковою передумовою до здачі іспитів рівня Advanced. Ось які відгуки про сертифікаційний досвід залишили наші кандидати:

«Підготовка до здачі ISTQB Foundation тривала орієнтовно місяць. Проте, за 5 місяців до здачі я здавала внутрішній Knowledge Evaluation на СофтСерві, в якому було багато подібних завдань із розділів, які покриває ISTQB Foundation. Отож, коли наступила підготовка безпосередньо до ISTQB я, так би мовити, була підготовленою. Готувалась я по: Syllabus Foundation-2011, ISTQB Glossary — це з категорії must-read. Книжка Software Testing: An ISTQB-ISEB Foundation Guide є дуже корисним ресурсом, проте, прочитати її „від А до Я“ в мене, на жаль, не було часу. Зате вона мені прийшла на допомогу в тлумаченні понять, які були недостатньо зрозумілими, а також в ній пояснюється, як розв’язувати різні задачки і „семпли“ тестових завдань. Одразу скажу, що корисно знайти когось, хто розбираєтья в тих задачках і міг би допомогти їх пояснити, а вже потім пробувати самому розібратись і „набивати руку“. Вже після того, як теорія добре засвоєна і задачки зрозумілі, час потренуватись на live тестах, доступних у вебі. Ось декілька посилань, які допомогли мені:

www.softwaretestinggenius.com/...​egoryDetail.php?catId=164

www.testingexcellence.com/...​undation-practice-exam-1

www.proprofs.com/...​p?title=istqb-quiz-online

www.guru99.com/tests.html

istqb.patshala.com

Вже в день здачі тесту я зіткнулась із завданнями, які побачила вперше. Намагалась, щоб не охопила паніка, адже ці завдання, якщо розібратись, були легшими від багатьох, які я вміла розв’язувати. Ці завдання виявились просто на логіку, і, при чому, без усіляких „підвохів“. Тож, я впоралась з тестом успішно, і тепер готуюсь до Advanced левелу».
Наталя

«В підготовці до здачі ISTQB: Foundation Level мені допомагав досвідчений тестер, який проводив спеціальні курси, на яких розказував всі основи та хитрощі різних методик тестування. Ми обговорювали матеріал та практикувались на тестових завданнях до сертифікації, яких в інтернеті є безліч. Ця сертифікація дає базу до розвитку в напрямку тестування програманого забезпечення».
Андрій

«Ми готувались усім колективом. Спочатку хотіли шукати когось, щоб провів нам тренінг, але потім вирішили влаштувати все самотужки. Глянули з яких розділів складається іспит і організовували зустрічі для обговорення проблемних чи незрозумілих питань. Після успішної здачі можу сказати, що саме групове навчання було найбільш ефективним для моєї підготовки».
Михайло

Зростає інтерес до ще одного іспиту напрямку QA — ISTQB Test Analyst Exam і ми хочемо поділитись із вами коментарем по його підготовці. Цей тест наступний по складності після вищезгаданого Foundation і кандидати, які мають його за плечима, починають активно готуватись до наступного «челенджу».

«Підготовка до здачі ISTQB: Certified Tester Advanced Level Test Analyst зайняла приблизно 3 місяці. Ця сертифікація вимагає практичного підходу до розв'язання різноманітних проблем на любому етапі тестування, а саме тому підготовка на відміну від ISTQB: Foundation Level була повністю самостійна. Окрім теоретичного матеріалу, який можна переглянути за посиланням досить суттевий відрізок часу відводиться на вивчення специфічних програм, які використовуються в тестуванні та практичної роботи зі специфікаціями — їх аналіз та подальший дизайн тестових сценаріїв з використанням різних методик. Тестових матеріалів для цієї сертифікації дуже мало, тому потрібно також вивчати спеціалізовані форуми, збирати інформацію по крупинці з усього інтернету. Однозначно можна сказати, що ця сертифікація допоможе в подальшій роботі інженерів над проектами будь-якої складності та систематизує знання, щодо ролі тест аналітика в сфері розробки програмного забезпечення. Для того, щоб охопити всю сферу тестування програмного забезпечення, необхідно вивчити або хоча б ознайомитись з матеріалами для Technical Test Analyst та Test Manager, адже навіть на сертифікації для Test Analyst будуть питання з розділу їх компетенції також».
Андрій

Окрім тестувальників варто порадити щось корисне і розробникам програмного забезпечення. 2015 рік приніс із собою багато новинок і з 3 березня 2015 р. став доступним хіт від Oracle — іспит Java SE 8 Programmer I (1Z0-808). Cаме цей тест іде першим у лінійці для тих, хто бажає стати Oracle Certified Professional, Java SE 8 Programmer. Так як він досить новий, думаю, поради сертифікованих стануть вам у нагоді.

«З технічної сторони:

  1. Звернути увагу на нюанси наслідування (конструктори, оверрайдання, абстрактні класи) і кастингу типів.
  2. Нові нюанси роботи з інтерфейсами.
  3. Immutability при роботі із стрінгами та датами.
  4. Робота з ексепшенами у випадку вкладених try-catch-finally, специфіка флову.
  5. Робота з лямбда-виразами.

З організаційної сторони:

  1. Спочатку відповіді давати на прості питання, складні питання і питання з великою кількістю коду або тексту скіпати і повертитись до них в самому кінці.
  2. Якщо вагаєшся щодо правильного варіанту — краще скіпни питання, після поверення до нього пізніше в більшості випадків рішення буде легше прийняти.
  3. Звертати увагу треба на кожну строку коду, бо вона може містити „уловку“.
  4. Пройти хоча б 3-4 тріал-тести в інтернеті, всі тести в підручнику та хоча б один комплексний тест на сайті видавця.
  5. Перед початком тесту не напиватись кавою, краще просто налопатись чогось солодкого — з врахуванням тривалості тесту ефект від кави не дотягне до кінця, навпаки викличе сонливість. Ну і виспатись перед тестом класно.»

Тарас

«Початково я готувався до здачі Java 7 тому прочитав повністю Oca Java Se 7 Programmer I Study Guide (Exam 1z0-803). Потім, коли дізнався, що можна здавати Java 8, прочитав теми по частинах, які були додані у 8-ій. Книжка OCA: Oracle Certified Associate Java SE 8 Programmer I Study Guide: Exam 1Z0-808, розділи: Writing Simple Lambdas, Implementing Interfaces, Working with Dates and Times. По суті, все нове, що додалось в Java 8. Також робив багато прикладів з Oracle Certified Associate Java SE 7 Programmer Practice Exams (1Z0-803). По самій Java 8 на тесті в мене було питань +/- 5.»
Василь

«Під час підготовки використовував книгу OCA: Oracle Certified Associate Java SE 8 Programmer I Study Guide: Exam 1Z0-808. На сайті Sybex знаходиться електронна версія тестів з детальним описом відповідей. Можна зареєструватись, відповівши на просте питання (з якого слова починається зазначена сторінка книги). Деталі вказані на сайті та в книзі. Раджу пройти абсолютно всі тести, бо багато з них дуже схожі на реальні питання в тесті.

Якщо треба глибше розглянути конкретні питання або теми, раджу паралельно відкрити Java Language Specification 8 з сайту Oracle. Кілька питань в тесті були практично ідентичні до прикладів, що вказані в специфікації.

Обов`язково пройдіть пробний тест. Це дасть Вам відчуття часу на відповіді та визначить ступінь Вашої готовності. На час, коли я його проходив нажаль в тесті не було жодного питання з Java8. Навіть назви класів в тестах починались з Java7. Але зараз він має оновитись до Java8 версії.

На реальному тесті всі питання були в межах тем, які зазначені в описі тесту на сайті Oracle .

Що було з нових фіч J8:

1. Дефолтні та статичні методи в інтерфейсах.

2. Робота з датою і часом, форматування LocalDate/LocalDateTime.

3. Lambda expressions.

Дуже багато питань з кількома вкладеними циклами, с присвоюванням значень між змінними, треканням референсів на об`єкти. На цих питаннях дуже зручно скористатися пластиковою планшеткою і маркером, які видають в Сертифікаційному центрі.

Всім успіхів на сертифікації !!!!»

httphttpОсь такий корисний коментар ми отримали від Романа. Також надамо трохи інформації про іспити AMAZON Web Services та підготовку до одного із них, адже таких джерел можна знайти небагато.

httpСертифікації AWS дозволяють фахівцям отримати оцінку своїх знань та навичок у роботі з сервісами AWS. AWS пропонують 3 сертифікації рівня Associate для напрямків Solutions Architect, SysOps Administrator та Developer. Крім того, доступні іспити рівня Professional для Solutions Architect.http

Більше про види сертифікацій AWS можна дізнатись тут: AWS Certification Roadmap. Найчастіше з-поміж іспитів «Амазон» 2015-го року здавали тест AWS Certified SysOps Administrator — Associate. Кожен, хто проходив його, каже, що він надзвичайно складний і, що без практичного досвіду скласти його дуже непросто. Цей іспит можна сміливо назвати призером першої половини 2015-го року серед сертифікацій, які успішно складають за «другим-третім» разом ☺

«Сертифікація складніша ніж може здатись прочитавши інпат на сайті AWS , там показані тільки невеликі приклади можливих питань.

— Амазон не дає жодних „списків літератури“ тому матеріали треба шукати самому. З того, що я знайшов, можу порадити відео з сайту PluralSight (зовсім оглядове, можна ігнорити) і курс на LinuxAcademy.

— Якщо готуєтесь по Лінакс Акедемі то дивіться не тільки курс сисопс, а і архітект, деякі моменти описані в архітект курсі не повторюються в сисопс.

— Практика головне! Якщо готуєтесь по курсах пропрацьовуйте всі степи, які там показані.

— Не спішіть. Різних сервісів в амазона дуже багато, якщо будете готуватись наскоком, то, швидше за все, знання у Вас перемішаються.

— Записуйте, продивляючись відео, коментуйте всі кей моменти, в ЛА це досить зручно, потім можна роздрукувати всі коменти і перечитати, дуже добре освіжає пам’ять.

— В курсі Лінакс Акедемі покриті не всі аспекти які є в АВС, але більшість питань таки розкрито. Тому крім відео експерементуйте з сервісами.

— Звісно ж, пройдіть тестовий екзамен в тому ж ЛА, я проходив кілька разів, на початку підготовки і після. Зробіть висновки з своїх помилок — передивітья уроки, які відносяться до питань, в яких Ви помилились.

— На самому екзамені відмічайте питання і відповіді, в яких не впевнені. Також запам’ятайте питання, які для Вас стали повним „сюрпризом“, згодиться на другій спробі :)

— Візьміть з собою на екзамен водичку, всередину з нею не пустять, але можна вийти попити, мені допомагає заспокоїтись :)

Хай щастить!»
Андрій

«Рекомендація для всіх хто буде звертатися по сертифікаціях по амазону... Ні в якому разі не використовувати так звані „дампи“ (відповіді на питання, які гуляють по інтернету). Мені попалось купа питань які, типу, були в тих дампах... Вирішив відповісти так, як писало там... Виходить всі ті відповіді просто неправильні! Тому тільки лінуксекедемі і документація, яку радить лінуксекедемі...»
Тарас

Звісно ж, в одній статті охопити інформацію по всіх найбільшздаваних іспитах не можливо, тому ми опитували людей, сертифікованих в напрямках, якими переважно цікавились в листах та дзвінках 2015-го року. Окрім підготовки не бракує актуальності «вічним» питанням, а саме запитам про тестовий день, процедуру реєстрації іспитів та їх оплату.

Тож, на завершення хочемо додати кілька порад від себе:

Для тих хто не знає де реєструватись

«Для того, щоб зареєструватись на іспит, потрібно зайти на сайт тестового провайдера. Найпопулярніші тестові провайдери: Pearson VUE та Prometric, і 90% іспитів здають саме на їх базі.

Окрім цих провайдерів, у Сертифікаційних центрах SoftServe можна скласти іспити, що подаються KRYTERION (AWS, Salesforce, HL7, LinkedІn).

У львівському центрі SoftServe також доступні іспити від Castle Worldwide, а за цим посиланням можна знайти перелік усіх сертифікаційних програм, які вони пропонують».

Для тих, хто не знає як заплатити за іспит

«На жаль, розрахуватись готівкою в тестових центрах не можна. Оплата проводиться на сайті провайдера. Найпростіший варіант — оплата карткою. Деякі програми Pearson VUE пропонують дисконтні або акційні ваучери на оплату іспитів, тому, перш ніж реєcтруватись, можете звернутись за порадою до нас або перевірити можливість придбати ваучери на Pearson VUE Voucher Store. Ваучери зручно купувати, якщо плануєте здавати декілька іспитів, тоді вам не доведеться витрачати час, щоб повторно проводити оплату».

Для тих, хто цікавиться як все виглядає під час тестування

«Перш за все не забудьте взяти з собою документи (часом навіть два), тому уважно прочитайте вказівки, які прийдуть вам на пошту після реєстрації. Перед тим як приступити до тесту, ми попросимо Вас заповнити кілька документів, які вимагає для процедури тестовий провайдер. Потім попросимо вимкнути телефони і заховати усі речі в спеціальну скриньку для зберігання. За правилами, встановленими тестовими провайдерами, під час тесту не можна користуватись нічим крім спеціальних чернеток для нотаток, які ми вам надамо. За бажанням можете переглянути коротеньке відео з 9-ма порадами від Pearson VUE».

Надіємось, що у цій статті ви знайшли відповіді на свої запитання. Якщо все ж якісь залишились, то надсилайте їх на скриньку команди Сертифікаційного центру і ми залюбки відповімо на них.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Підписатись на коментарі