Релокейт до Львова. Чи варто?

Є ідея і нагода змінити місто роботи.
Наразі працюю в Одесі. Чудово знаю місто, традиції і т.і.
У Львові ніколи не бував, але завжди хотів. Приваблює ІТ орієнтованність міста (мера), близькість до Європи і Карпат, українська мова.

Звичайно шкода залишати місто на узбережжі Чорного моря і область де мешкають батьки.

Отже хотілося б почути аргументи за і проти.
Також цікаво дізнатись:
— вартість проживання і умови.
— рівень ЗП у порівнянні з іншими містами
— умови проживання с сім’єю, наявність роботи для дружини (не ІТ)
— інфраструктура
— можливість та доцільність користуватися власним авто і якість доріг
— ще щось важливе

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Розкажу коротко про історію Львова. До 1939 року переважною більшістю населення міста були поляки і євреї. Українців жило у Львові лише декілька %. Точно не памятаю цифру, порядку десь 3-6%. Як відомо, Львів був також збудований не українцями, а австрійцями, після чого його продовжували будувати поляки (до 1939 року.) Українці почали заселяти масово Львів, після приєднання міста до Радянського союзу. А поляки виїжджали в Польшу. Львів постійно притягував до себе жителів області, а також західного регіону. Вважалося дуже престижним жити у Львові. Там було багато підприємств, яке-не-яке дозвілля, та інші принади міського життя, чого не було в сільській місцевості та невеликих містечках. У Львові завжди було багато студентів, які по закінченні навчання також намагалися залишитися у місті. Це призвело до того, що Львів набув характерних сільських рис. Величезна кількість населення розглядала Львів, як місце роботи (хороші ЗП) і понтів (набути вищого статусу перед односельчанами). Як правило багато жителів на вихідні поверталися до себе в села (Батьки-діти, брати — сестри, родичі). В неділю ввечері напакувавши сумки продуктами із села, ця маса поверталася у Львів.
Проблема Львова як міста — у відстутності(надзвичайно малій кількості) корінного населення, яке би несло традиції міста. Замість того в місто принесли традиції (не кращі ) сільської місцевості. Це і є причина так званого львівського рагулізму на кожному кроці. До сьогодні велика частина населення, має тісні звязки із сільскими регіонами, можливо трохи в меншій мірі як за часів СРСР, але це відчутно на кожному кроці.
Для прикладу моя знайома, яка приїхала у Львів із Грузії не змогла жити в районі Львова Сихів. Причиною було те, що переважна більшість населення району Сихів походить із периферії і створює своєрідну атмосферу. Вона переїхала на вулицю Наукову, де переважно селилися за часів СРСР працівники науково дослідних інститутів. З її слів, це було хоч якесь вирішення ситуації.
Також я вважаю таку ситуацію причиною того, що Львів ще з часів СРСР був значно корумпованим містом. Де хабарі завжди вважалися нормою , чи навіть необхідністю. Починаючи з шоколадки секретарці, пляшки працівнику ЖЕКу і аж до цифр з нулями у валюті, за вирішення (чи «допомогу») у більш складніших питаннях. Так для прикладу, поступити на навчання у деякі вузи (не Львівську політехніку) без зв’язків і хабаря було не можливо.
Знаючи історію, часто мені стає зрозумілим і те, що відбувається у Львові на даний момент. Так недавно мер міста Садовий (як «глибоко віруюча» людина) звільнив з роботи керівника відділу культури, за її позицію стосовно церкви.

— Вартість проживання напряму залежить від умов, можна і за $100 знайти щось у старому будинку з пічним опаленням, а можна не жлобитись і мати свій котел та сучасний ремонт в новобудові... І тих, і тих варіантів вистачає. Агенти, дійсно, беруть дорого за свої послуги.
— На заході України зарплати в IT найвищі саме у Львові, зі мною на корпоративній квартирі жили хлопці з Франківська, Рівного та Чернівців — усі переїхали через більші гроші. Рівень має бути той само що в Одесі чи Харкові.
— З не-IT роботою не дуже добре, зарплати низькі. З садочками та іншим справи не мав.
— Міським транспортом майже не користуюсь, бажання під«їхати кудись переповненою маршруткою, яку трусить по бруківці, не виникає. Трамвай ще більш-менш терпимо. Є два торгових центри (Кінг-Крос на окружній та Форум ближче до центру), аквапарк, СпортЛайфи. Велодоріжки є, але фрагментарно, пересуватись містом на велосипеді не виїжджаючи на проїжджу частину не вийде, до того ж місцями ширина та стан дороги унеможливлює й це.
— З парковкою важкувато, десь половина доріг в місті — бруківка в не надто доброму стані (спочатку здавалось, що машина ось-ось розсипеться, потім звик). Втім можна знайти кілька маршрутів асфальтом. В торгових центрах великі підземні парковки. Загалом швидкість потоку вдвічі менша, ніж у Києві — просто нема де розігнатись )
— Найбільші відмінності — місцевий менталітет, люди більш спокійні та доброзичливі. Набагато менше «понтів» порівняно з Харковом, на фоні Одеси мабуть ще більш помітно буде. В плюс записав би ще близкість до кордону — при бажанні можна сісти в машину та гайнути в Краків-Вроцлав-Варшаву на вихідні, чи кудись далі в Європу у відпустку. Ще багато хто жаліється на сморід з каналізації під час дощів.

Як ви можете хотіти переїхати в місто в якому навіть ніколи не бували!?
Вам спочатку потрібно відчути менталітет, атмосферу міста. З’їздіть туди хоча б кілька разів (не на свята), попросіть когось з місцевих провести екскурсію містом. Не обмежуйтесь туристичним центром — Левандівка, Сихів, Топольна бажані. Покатайтеся в громадському транспорті, бажано хоча б раз в годину пік в будні. Прислухайтесь до навколишніх розмов серед місцевих. А потім вже приймайте рішення.
Парки є, ресторани є, гори поряд, велоінфраструктура розвивається. Але є трохи релігийно-зашорених людей, немає благоустрою околиць (навіть на УП була толкова стаття) і якім бі хаотичним він не був в Кієві але 5хв сів і поїхав а не чекаєш невідомо скільки.

Я сам зі Львова. Не раджу туди їхати. Краще Київ як на мене. Львів — це повно рагулів на кожному кроці, які вважають себе «культурною столицею», включаючи мера. Насправді це одні понти. Сам я переїхав у Нідерланди, від чого безмежно щасливий.

Сам рік тому переїхав з Києва до Львова, повертатись поки що бажання нема. Далі мій суб’єктивний досвід порівняння з Києвом.

— вартість проживання і умови.
Ціни на оренду квартир дешевші ніж у Києві, десь на 15-25%, якісного житла достатньо, новобудови, приємні мікрорайони, просто треба шукати. Я знімаю простору двокімнатну квартиру в новобудові з гарним ремонтом за ті ж гроші що здаю у Києві однокімнатну в спальному районі біля метро.

— рівень ЗП у порівнянні з іншими містами
По сфері ІТ різниця складає максимум 10-15% в залежності від компанії, та вдачі може бути навіть вища ніж у Києві, по іншим галузям різниця більша, за моїми спостереженнями 15-25%

— умови проживання с сім’єю, наявність роботи для дружини (не ІТ)
Тут важко сказати, оскільки ми обоє ІТ фахівці, але взагалі з роботою трохи гірше ніж у Києві.

— інфраструктура
Супермаркетів трохи менше ніж у Києві, а цілодобових ще менше, по розважальним закладам важко сказати, не особливо цікавився. невеликих магазинчиків у спальних районах на кожному кроці. Закладів харчування (пабів, барів, ресторанів, кав’ярень) на душу населення більше ніж у Києві.

— можливість та доцільність користуватися власним авто і якість доріг
От тут все досить сумно, я був дуже радий що у мене авто з великими колесами, бруківки багато, і здебільшого потребує перекладання, але коли львівяни скаржаться на затори я дивлюсь на них з посмішкою згадуючи Київ. О 9 ранку затори є, в самому центрі теж є, але якшо на роботу на 10 і не в самий центр то пересування набазато легше ніж у Києві.

— ще щось важливе
Як ви правильно зазначили, тут набагато більше Української мови, але ті хто нею не розмовляє тут вже давно не вважається ворогом, в магазинах продавці спокійно обслуговують обома мовами, в ресторанах також, тобто великих проблем нема. Легендарних бандерівських маршів за рік не бачив ні разу, головне з портретом Путіна по місту не ходити.

Близькість карпат для мене виявилась неймовірно привабливою, поїхати на вихідні покататись на лижах потративши на дорогу туди-назад 7-8 годин це неймовірно, влітку там теж дуже добре.

З неприємного: У Львові є проблема запаху, частенько в тій чи іншій частині міста тхне, чи то каналізація, чи ще щось, але для мене то не критично, там де живу я тхнуло всього раз чи два.

А взагалі моя позиція: Назад завжди можна повернутись, якщо ви гарний ІТ фахівець то вам завжди знайдеться робота в Одессі, Києві, Львові, Харкові ... чому б не спробувати.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

forum.finance.ua/...​ic.php?p=4673034#p4673034

Переїхали 4 роки тому з Київа, в зв’язку з тим же айті :) Живемо біля Арсена на Чорновола. Район один з самих хороших, а в мене є досвід, тому що починали ми аж с Сихова. Але жити у Львові важко... Якраз через відсутність нормальної медицини і нормального сервісу в принципі в будь-якій сфері, навіть громадський транспорт не ходить вночі, не рахуючи звичайно автобуса раз на годину, а той, що ходить вдень — то стидоба, а не транспорт. Тому як тільки з роботой закінчимо, одразу повернемося назад в Київ, а може навіть раніше :) Але люди тут дуже хороші, це єдиний, але вагомий плюс міста :))))
Живемо біля Арсена на Чорновола. Район один з самих хороших, а в мене є досвід

рукалицо.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Якщо хочеться Вам, авторе, переїхати до Львова — можете спробувати. Адже Ви нічого не втрачаєте, в разі чого завжди можна повернутися назад, це точно.
Я, наприклад, переїхала сюди три роки тому з Луганська. Ситуацію мала схожу: раптом захотілося мені перебратися до Львова, так вже мені хотілося жити в ньому. І я реалізувала свій задум. Їхала сама, без роботи, без знайомих, без житла. Знайшла все тут, причому протягом тижня. Тому, думаю, Ви і Ваша дружина теж зможете. Якщо захочете, звісно.
Перше, що помічаєш у Львові — добріші та чуйні люди, зовсім інший менталітет. Але з часом звикаєш і не помічаєш того. Певна річ, що і рагулі є, але куди без них?
Не знаю, як в Одесі, але Львів виявився безпечнішим за Луганськ — тут не так страшно пройти вночі вулицею, але по-всякому може бути.
Дороги — так, багато бруківки, але саме вона надає шарму місту, і вона не усюди, а в основному в центрі та його околицях, тож пережити можна.
Ціни тут приємні, порівняно з іншими містами, можна не лише нормально харчуватися, але й регулярно розважатися й одягатися.
Дуже багато різних фестивалів, чогось цікавенького, різні концерти, тури і т.п.
Насправді у Львові дуже круто жити, але кожен вважає по-різному: хтось поживе трохи і їде далі/назад, а хтось залишається назавжди. Як казав мій знайомий «Я не знаю, ЯК можна поїхати зі Львова — це місто-казка!».
Від себе лиш скажу, що за три роки мені тут вже трохи якось набридло. Тут все прекрасно, але з часом набридає. Хочеться чогось нового, цікавого. Тож зараз планую переїзд до Одеси ;) Але щось мені підказує, що я, можливо, захочу повернутися, адже Львів — то є місто-мрія!

Якщо хочеться Вам, авторе, переїхати до Львова — можете спробувати. Адже Ви нічого не втрачаєте, в разі чого завжди можна повернутися назад, це точно.
Я, наприклад, переїхала сюди три роки тому з Луганська. Ситуацію мала схожу: раптом захотілося мені перебратися до Львова, так вже мені хотілося жити в ньому. І я реалізувала свій задум. Їхала сама, без роботи, без знайомих, без житла. Знайшла все тут, причому протягом тижня. Тому, думаю, Ви і Ваша дружина теж зможете. Якщо захочете, звісно.
Перше, що помічаєш у Львові — добріші та чуйні люди, зовсім інший менталітет. Але з часом звикаєш і не помічаєш того. Певна річ, що і рагулі є, але куди без них?
Не знаю, як в Одесі, але Львів виявився безпечнішим за Луганськ — тут не так страшно пройти вночі вулицею, але по-всякому може бути.
Дороги — так, багато бруківки, але саме вона надає шарму місту, і вона не усюди, а в основному в центрі та його околицях, тож пережити можна.
Ціни тут приємні, порівняно з іншими містами, можна не лише нормально харчуватися, але й регулярно розважатися й одягатися.
Дуже багато різних фестивалів, чогось цікавенького, різні концерти, тури і т.п.
Насправді у Львові дуже круто жити, але кожен вважає по-різному: хтось поживе трохи і їде далі/назад, а хтось залишається назавжди. Як казав мій знайомий «Я не знаю, ЯК можна поїхати зі Львова — це місто-казка!».
Від себе лиш скажу, що за три роки мені тут вже трохи якось набридло. Тут все прекрасно, але з часом набридає. Хочеться чогось нового, цікавого. Тож зараз планую переїзд до Одеси ;) Але щось мені підказує, що я, цілком імовірно, захочу повернутися, адже Львів — то є місто-мрія!

Дороги, ресторани, рагулі...
’Ти Дядя Фьодор ковбасу на хліб кладеш, а насправді валити треба...’

Не був досить довгий час у рідному місті. Відвідав, пронікся, пишу вам враження із забугор’я. За час відсутності центр ще погіршав. Я вже колись писав, що він стає Барселоною, в тому сенсі, що у центрі закривають старі магази, викупляють квартири і переробляють їх на ресторанчики/сувенірні магази з претензією, що вони тут були завжди. Це не Львів 80-х, 90-х, чи нульових. Ба, навіть в 2010 ну вже такого не було. Відповідно, по центру шастають натовпи ротозєїв (іншої слова для опису туристів Львова зразка 2015 я знайти не можу). І підбігають аскєри — «проспонсіруйтє фаєр шоу» — O_O, я за вас від 20 метрів проходжу і воно мені нецікаво. Обслуговування погіршало. По телефону столик у Кумпелі/Бачевських не бронювали. Коли підійшов у Брудершафт, то самі запропонували мені передзвонити за 10 хв. Через 3 години я уже повертався із іншого закладу, і не втримався поцікавитися — wtf, і де ж ваш дзвінок був??? — «ой, а я думала...»

У Бачевських між залами є точка тусування офіціантів, де вони матом разгаварівают і це прекрасно чути у зал, коли ти думаєш, що сидиш у пристойному ресторані.

І загальна атмосфера прип3.14ждженості, коли вас ’заболтають’, пообіцяють, і т.д., на вихлопі, як у анекдоті про Тосю.

І про погоду
dou.ua/...orums/topic/10324/#546008
Додам ще, що колииииись, хотів у межах України переїхати в Крим. Ближче до рівня моря. У Львові у мене просто дико болить голова від перепадів тиску, похмурості, і т.д.
Для чого міняти місто на морі, на рівні моря, з високим атмосферним тиском, на Львів — не розумію.
Приїдьте у дощову погоду на кілька днів, спробуйте покодати.

Я лише не розумію, чому місцева «культурна еліта» і «щирі патріоти», представники якої і тут проскакують на форумі, замість того, щоб виправляти ситуацію (визнання проблеми — перший крок до вирішення), намагаються лише всі проблеми заперечувати. З Путіна беруть приклад, чи що?...

а з падінням курсу гривні, Світ Кави, став світом чотирьох кав

А вам не кажется, что надо просто сесть на поезд и поехать туристом во Львов на несколько дней. Может вам там просто не понравится.
Я была и во Львове и в Одессе, оба понравились, но это два совершенно разных города с разным менталитетом. Поедьте почувствуйте амосферу в первую очередь.

Мне? — кажется. Но поездки это время которого нет. А тут я считаю достаточно неплохо раскрыли тему и обсосали многие интересные моменты связанные с городом. Так что как по мне доу — великолепный советчик.
И да. Исходя из всего выше ниже сказанного, я пожалуй воздержусь от переезда в этот город, но обязательно приеду туда в туристических целях. Так что все это не зря

Во-первых, мнений много здесь прозвучало, как можно из всех высказываний сделать однозначный вывод?

А во-вторых, знаете поговорку «скупой платит дважды»? Сейчас время пожалеете на то, чтобы съездить и посмотреть город, а потом если переедите — еще больше времени потратите, если захотите обратно уехать.

Ну так я же сказал что найду поеду туристом, то есть найду время в будущем. А сейчас пока буду ориентироваться на свой город.
Все остальное пока впереди, так что прорвемся!

З приводу зарплат, ось цікава стаття blog.rabota.ua/...platyi-v-bolshih-gorodah
Дані можливо не ідеальні, але статистика робилася на основі даних сайту rabota.ua.

Може б створити окрему тему, де обговорити свої враження від західних міст України, а то все Львів та Львів. Було б цікаво почитати.

ІТшник, офіс, любить високу зп, цікавить західна україна == автоматом до львова

Львів, бо там дуже багато IT компаній, відповідно більші зарплати і т.п. Плюс по попереднім темам людям потрібні «развлечєнія», а у маленьких містах їх не є у достатній кількості (хоча це як для кого):)

Франківськ гарний, але зарплати нижчі.

Несколько раз был во Львове как турист, город понравился (естественно на окраинах не был). Был удивлен ценам, я заметил что они местами (в центре города) меньше чем в Киеве. На счет ЗП в IT во Львове — достаточно не плохо, опять же, местами больше чем в Киеве (знаю не понаслышке), как по мне то порог вхождения на порядок ниже чем в Киеве, да и к тому же уж очень интересно развивается IT во Львове. Так что Львов для релокейта в IT — вполне может быть.

ем, так Львів і не столиця, і населення менше чим в Києві, і грошових потоків менше
— то чому б цінам і не бути менше, ніж в Києві?

-

Переїхав до Львову з Франківська, враження позитивні, але для мешканців великих міст думаю різниця не така замітна буде. Якщо по пунктах

Умови проживання комфортні, але ціни на нерухомість великі, і знайти квартиру від власника маже не реально (а маклери беруть 100%). Якщо постаратись можна знайти хорошу квартиру за помірні гроші. Як справи з купівлею не знаю :)

ЗП як і в інших великих містах, не Київ звичайно, але стає, все залежить від позиції і фірми, можна лишень сказати що попит на спеціалістів є.

Про проживання з сім’єю, дівчина знайшла роботу за 2 тижні, співробітники які релокейтились теж ніби з цим проблем не мали, головне знати яку роботу шукати. На рахунок шкіл/садків не знаю)

Інфраструктура не погана, транспорт їздить часто і з будь якої точки міста можна добратись майже усюди. Є великі ТЦ, хороші кінотеатри, Шахтар на Львів-Арені грає, є різноманітність в закладах.

Для власників авто місто не комфортне (на мою думку, сам машини не маю). Односторонній рух на вузьких вуличках, корки в центрі, всі парковки/бордюри/вільний кусок асфальту зайняті. Дороги ніби не погані, але є бруківка, багато бруківки, особливо в центрі.

Про мову — тут багато говорять російською, але видимих проблем з цим немає. На рахунок рагулів — вони є усюди, чим більше місто тим більше рагулів. Сморід надоїдає, але звичайна аромолампа виправляє цей недолік. На вулиці треба терпіти :) Також тут відбувають ІТ конференції, багато фестивалей і культурних заходів. Пижики мєрзость, але трамваї, тролейбуси і автобуси покривають більшість маршрутів, користуюсь ними. В загальному місто приємне, є де провести вільний час, є де посидіти (пиво класне), є хороший вибір в професійному плані.

Львів- чудове місто. Їхати мона)

Про львівських рагулів і чи є вони в Києві

www.youtube.com/watch?v=ui0bT8YnCxM

«У кого що болить, той про те і гомонить»...

Сам він рагулька, ті шлагбауми завжди називалися рогатками, а рагулька це така дружня лайка,

Сам, однажды, переехал во Львов с семьей и прожил больше года. И никогда там не был до этого. Сейчас вернулся в Днепропетровск, но по большей части из-за рождения второго ребенка, рядом с родственниками практичнее.

Отличная атмосфера старого города! Центр и ближний центр стоят того, чтобы хотя бы полгода там жить и гулять по местной брусчатке. Ну и наиболее адекватная культура заведений для перекусить/поесть в Украине.

Аренда зависит от места. Но дальше ближнего центра не рекомендую забираться — совдеп совдепом. Последнее что снимал была двушка за 6К гривен, но цены переменчивы. Условия — нужно искать, многие местные уверены, что историчность Львова прощает нищебродство квартир. Плюс тотально о***ие маклеры — 100% комиссия и 0 адекватность.

ЗП ниже Киева, но на уровне с Днепром.

Для семьи хорошие условия времяпровождения (парки, кафешки, Карпаты под боком). Есть варианты с образованием для детей. На работу вне ИТ не рекомендую особо рассчитывать. Но, как повезет. Мои друзья, такие же приезжие, с трудом находили.

По инфраструктуре, рекомендую, опять таки, ограничить ареал обитания ближним центром и выезжать из него только в Ашан (местный источник благ) и дальние поездки. Но центр хронически забит транспортом. Я без колес своих, хватало трамвая.

Специфические местные. Культура на уровне постсовка. Особенно чувствуется при аренде и в финансовых взаимоотношениях.

В общем весьма рекомендую хотя бы попробовать. В личке могу подробнее описать разный опыт. Переезжать в никуда — круто ;) Но нужно быть готовым к тому, что там много повернутых на «культурности» Львова (тобишь, мы тут такие классные, а вы понаехали).

Удачи!

Но нужно быть готовым к тому, что там много повернутых на “культурности” Львова (тобишь, мы тут такие классные, а вы понаехали).
ем... хіба сусід-алкаш з будинку, де будете квартиру знімати...
п.с. на межі, або точніше — між спальними районами і центром часто кучкуються новобудови, де також є сенс знімати квартири, лиш треба перед тим перевірити як звідти добиратись (піша відстань/наявність/забитість громадського транспорту в потрібному напрямку зранку)

Коренной киевлянин, «понаехал» во Львов год назад и возвращаться не собираюсь, пока что безуспешно пытаюсь продать свою квартиру в центре Киева. Львов лучше во всем, кроме одного важного и неприятного момента — алкоголь здесь продают строго до 22:00, а после, даже если ты будешь умирать от жажды на пороге супермаркета — тебе не продадут ни капли... :(

алкоголь здесь продают строго до 22:00
нажаль ні, всі знаходять “кіоск під домом”
даже если ты будешь умирать от жажды
от нетреба похмілля та шушняк з спрагою плутати...
от нетреба похмілля та шушняк з спрагою плутати...
Рассказывает дедушка-ветерен войны во Вьетнаме внукам:
— Мы сидели в засаде пять суток. У нас закончилось все пиво, виски, бренди и мы умирали от жажды.
Внуки спрашивают:
— А что, воды никак нельзя было найти?
— Да нет, вода у нас была, но мыться никто не хотел
нажаль ні, всі знаходять «кіоск під домом»

Нажаль? Це благо!

Можно дома иметь небольшой запас алкоголя, если такая проблема актуальна.

Я уже привык, да оно и к лучшему. Но поначалу, конечно, было обидно, что алкаши на привокзальной из ночников выпадают на тротуар, а ты себе банку импортного пива в сельпо не можешь купить.

а ты себе банку импортного пива в сельпо не можешь купить.
пиво ж лише недавно до алкоголю в правах прирівняли, до того продавалось цілодобово... але це так, вже реалії

Переехал с Киева 2месяца назад.

Основное, что нравится — люди. Более простые в хорошем смысле этого слова. Более приветливые и общительные (ну в меру). Менее замученные жизнью что ли (или выживанием?)
Точно не такие хамовито агрессивные с налётом понтов как в Киеве.
Как следствие меньше кипиша вокруг.
Естественно не идеально — везде есть рагули. Вопрос в %.
Частенько никто никуда не спешит. Иногда это напрягает ))

Инфраструктура — уровень хорошего райцентра )
До Киева откровенно далеко. Сравнить с другими городами мне тяжеловато — не жил. Но кажется, что точно не хуже других обл центров — жопа она у нас везде очень похожа.
Дороги — хреноватые, но жить можно. Откровенных ям не много. Но везде эти перепады из-за брущатки и трамвайных путей, латки на латках и т.д. Та наверное как везде по Украине.
Печальней, что и тротуары херовые. И освещение не очень. Под ноги приходится смотреть намного чаще чем в том же Киеве.
Чуть дальше от центра, кстати, дороги получше. Это там где более новые районы, но ещё не Сихів. Улицы — Наукова, В. Великого, кн. Ольги, Кульпаркивска.
Новых зданий почти нету. Большинство магазинов с интерьером “совок”.
Ещё везде что-то роют — то знакомая улица оказывается перерыта, то тротуар возле дома. Может чё-то ищут, хз.
Запах канализации таки имеет место. Но не критично.

Про машрутки ниче не скажу — но народ жалуется постоянно. В Киеве кстати тоже жалуются. И продолжают ездит. )

Я на машине. Привык за пару недель, когда выучил основные маршруты. Трафик спокойный. Чаще пропускают чем щимят. Но если затупил на светофоре — то тут же сигналят сзади (хз чё они именно в этом вопросе такие категоричные).
Если видишь в потоке машину мечущуюся из ряда в ряд, влезающую перед другими и т.д. — 90% киевские номера )))
Культура вождения в целом лучше, даже среди таксистов. Или то в Киеве сильно плохо.
Пробки. Кода я мне говорят за пробки — я смеюсь ))) После Киева это не пробки. Ну бывает потолкаться надо 10-20минут де-то ближе к центру. Подумаешь. Это не южный мост штурмовать в 8.30 )) По моим маршрутам пробок нет вообще. 6км на работу — утром 10-15минут, вечером назад 15-20мин.
Посмотрим кстати что зимой будет ))

Торговые центры как бы есть. Но меньше чем в Киеве, выбор тоже меньше. Зато легче быть модным — можно ездить в Киев одеваться )) С другой стороны, при текущих ценах на шмотки — начинаешь принимать моду на простые вещи ))
В маркетах ассортимент дорогих продуктов нааамного меньше. Любителям сыров тяжко будет. Говорят есть магазинчики, которые с Европы продукты возят. Это тем кому хочется качественно и дорого, я пока до них не дошел (наверно так оно мне надо).

Кафе, рестораны — тут без вопросов. В центре и около него есть всё и на любой вкус. Цены умеренные. Качество хорошее, местами отличное. Сервис на уровне.
Есть и забегаловки для любителей дешевого трэша.
При ИТшной ЗП можно дома не готовить ))

Финансовый вопрос.
ЗП на синьор позициях вроде ± как везде.
На джун разрывы могут быть больше, естественно не в пользу Львова.
Я собеседовался на мидл позиции.. в Киеве могло быть на 0-25% больше денег. От случая тоже сильно зависит.

Аренда квартиры. Ооо! мой любимый вопрос.
Нормальная квартира за 2000-3000 тыщи? Серъезно??
5-6Кгрн ! Это если хочется современный ремонт и нормальный район, например Франковский (не исторический центр, замечу). Это реальные цифры почем получилось снять у меня и нескольких сотрудников за последние пару месяцев. Правда квартиры довольно хорошие — большой метраж, новый ремонт, часто новый дом. И часто это таки 6К, а не 5.
Можно поискать и ближе к 4Кгрн. Может повезёт найти с 10-15летним ремонтом в доме типа хрущевки. Но чаще придется смотреть на совок.. Кстати львовский совок какой-то не такой страшный как киевский совок (может показалось).
Дешевле 4К — это уже если в край важно экономить и согласен на любые условия. Но вроде это не ИТшный кейс.

В целом мне жить во Львове нравится.
Вот именно так. Не столько сам Львов нравится, как жить в нем нравится.
В Киев желания возвращаться нет вообще.

Любителям сыров тяжко будет.
Если есть карточка метро — там можно купить европейский сыр, есть как порционная упаковка, так и на пару килограмм. Я два раза покупал килограмм cantorel brie, потом наелся. В некоторых сильпо сыры есть. То же самое с импортным пивом. Где-то есть, где-то нет.
Говорят есть магазинчики, которые с Европы продукты возят
В основном из Польши/Италии. Сыров я в них не видел, но вот итальянские макароны, по цене ниже наших покупал.
При ИТшной ЗП можно дома не готовить ))
До первого отравления (самое массовое было в начале лета, ~50 человек попили пива и покушали курицу в центре).

В новом ТЦ «Форум» есть Сильпо, в нем выбор сыров отличный )))

До первого отравления (самое массовое было в начале лета, ~50 человек попили пива и покушали курицу в центре).
це доречі був чисто туристичний заклад, туда обідати львівяни не ходять...

Які доброзичливі львівяни. Туриствів травити це не страшно, головне щоб самим не попасти.

заклад туристичний «вау фактором», інтерєром, назвами, офіціантами.
кухня там така собі, як і у всій локалі, і місцеві туда ходять лише туристів водити, а самі їдять де смачніше та дешевше одночасно — що і не дивно.

При ИТшной ЗП можно дома не готовить ))
Я перестав ходити обідати в кафе, після того як в їді попалась залізна волосинка з щітки.

я айтишник. Шил в Запорожье, под в Днепре, летом переехал во Львов. Ну что сказать — культурный цент — да, окраины (спальне районы) — как везде. Если питаться хорошо и знать где скупляться — действительно дешевле чем на востоке. Жилье нормальное 2 комнатное от 4000 грн плюс риэлторы берут 100 процентов а не 50 как во всех городах. Сечас еще пару месяцев до конца аренды и буду переезжать в Тернополь ( у меня удаленка). Пробовал тут устраиваться на работу (си шарп, 4+ года опыта) — всем нужны только синьеры минимум с 15 годами опыта.
Кстати про укр язык — это миф. на западной вообще укр языка нет начнем с этого ( половина говорит на чистом русском, остальная на суржике руско — укр — польско — молдавском). В общем желания оставаться у меня тут нет.

Может, у вас уровень на четыре года опыта не больно тянет, но тут у мидлов проблем с трудоустройством нет вообще, я сам переехал, имея три года .NET и шесть общего (включая студенческий partial-time). У джунов проблемы есть, так это везде есть.
Насчёт языка совсем смешно, особенно учитывая, что вы, аки великий знаток украинского и «вообще не украинского», свой пост написали по-русски. Ну, допустим, вы можете обосновать свои слова. О польском влиянии можно спорить долго, а вот раз вы ляпнули о молдавском, может, порадуете, что во львовском «суржике» молдавского?

Тернополі ріелтори теж беруть 100%

буду знать. но туда еду попробовать более тихое местечко, чем львов

тихіше, але без переспектив, особливо якщо говорити про C#/.NET

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Сам тоже с Одессы, сейчас как раз отдыхаю во Львове на выходных.
Прикольный город, но ехать сюда жить бы не хотел. Центр красивый, кофе вкусны, но брусчатка повсюду — хм, не практично.
Из того, что понравилось — куча трамваев и тут это реально вид транспорта, а не место кучкования пенсионеров.
Мне Харьков больше понравился (прожил там 11 месяцев) . Более урбанизированный, метро, огромные широченные проспекты.
Хотя, это дело вкуса.

хм, не практично
+ эстетично
+ более износостойкая, не так много дыр, как в асфальте
— потряхивает по ней ездить
— машины больше создают шума
— наверное больно на неё упасть
Из того, что понравилось — куча трамваев
Здесь можно вспомнить трамвай на Сыхов.

— По ней никакая эффективность торможения.

Что мне бросилось в глаза за последние несколько поездок во Львов — огромное количество бродяг — видно что в город стекаются зомби с окружающих регионов, хотя как по мне многие приезжие с донбасса пострашнее будут и агрессивнее, в целом все бедно и разбито — магазины, транспорт и тд часто ощущение что находишься в каком-то ближнем пригороде(хотя к слову некоторые районы киева я воспринимаю так же). Ну и сама культура — все ориентированно на туристов — по началу все эти этнические штуки, традиции, старина и тд очень прет, но потом приедается и ты понимаешь что город-то не мультикультурный да и найти что-то современное в нем тяжело — а этого иногда хочется. Из хорошего — еда мне там очень нравится, все недорогое, можно жить в очень старом центре. Еще там шикарный частный сектор — опять же не в каждом городе можно так жить в частном доме. Ну и горы и европа рядом — это очень большой плюс. В целом не думаю что стоит туда на постоянку — но вот с пол года пожить самое оно будет. ПС я сам живу в Харькове, во Львове провел несколько месяцев в разное время.

я сам живу в Харькове
многие приезжие с донбасса пострашнее будут
Откуда ж вы все донбассом запуганные, даже живя так близко к нему?

я не хочу разводить холивар но тут дело не в донбассе даже — я думаю если брать неблагополучные слои общества то в сельской местности и в заводских регионах это немного разные люди будут и если брать именно агрессию и склонность к преступлениям то мне кажется люди из рабочих регионов(в почти любой стране) будут хуже в этом плане

бо не ходять до церкви, не шанують батьків

Ну в Україні формально світське суспільство, не ходити до церкви — не злочин.
І навряд чи люди що не ходять до церкви скоюють менше злочинів, ніж ті, що ходять. Ті що ходять навпроти часто вірять у щось при цьому і можуть скоювати злочини на релігійних підставах.
Непошана до батьків — теж не злочин. А також не бачу як це вказує на схильність до агресії та до скоєння злочинів.
Ну і не все населення Донбасу відноситься до тих двох категорій одразу, багато хто ходить до церкви та/або шанує батьків.

то було з братів гадюкіних. іронія, йо )

Вибачайте, не знаю що то за брати такі, то не зрозумів іронії.)

www.youtube.com/watch?v=eSrFXBXgTx4 то не тільки БГ співали. )) тож класіка )

Сам рік тому переїхав з Києва до Львова, повертатись поки що бажання нема. Далі мій суб’єктивний досвід порівняння з Києвом.

— вартість проживання і умови.
Ціни на оренду квартир дешевші ніж у Києві, десь на 15-25%, якісного житла достатньо, новобудови, приємні мікрорайони, просто треба шукати. Я знімаю простору двокімнатну квартиру в новобудові з гарним ремонтом за ті ж гроші що здаю у Києві однокімнатну в спальному районі біля метро.

— рівень ЗП у порівнянні з іншими містами
По сфері ІТ різниця складає максимум 10-15% в залежності від компанії, та вдачі може бути навіть вища ніж у Києві, по іншим галузям різниця більша, за моїми спостереженнями 15-25%

— умови проживання с сім’єю, наявність роботи для дружини (не ІТ)
Тут важко сказати, оскільки ми обоє ІТ фахівці, але взагалі з роботою трохи гірше ніж у Києві.

— інфраструктура
Супермаркетів трохи менше ніж у Києві, а цілодобових ще менше, по розважальним закладам важко сказати, не особливо цікавився. невеликих магазинчиків у спальних районах на кожному кроці. Закладів харчування (пабів, барів, ресторанів, кав’ярень) на душу населення більше ніж у Києві.

— можливість та доцільність користуватися власним авто і якість доріг
От тут все досить сумно, я був дуже радий що у мене авто з великими колесами, бруківки багато, і здебільшого потребує перекладання, але коли львівяни скаржаться на затори я дивлюсь на них з посмішкою згадуючи Київ. О 9 ранку затори є, в самому центрі теж є, але якшо на роботу на 10 і не в самий центр то пересування набазато легше ніж у Києві.

— ще щось важливе
Як ви правильно зазначили, тут набагато більше Української мови, але ті хто нею не розмовляє тут вже давно не вважається ворогом, в магазинах продавці спокійно обслуговують обома мовами, в ресторанах також, тобто великих проблем нема. Легендарних бандерівських маршів за рік не бачив ні разу, головне з портретом Путіна по місту не ходити.

Близькість карпат для мене виявилась неймовірно привабливою, поїхати на вихідні покататись на лижах потративши на дорогу туди-назад 7-8 годин це неймовірно, влітку там теж дуже добре.

З неприємного: У Львові є проблема запаху, частенько в тій чи іншій частині міста тхне, чи то каналізація, чи ще щось, але для мене то не критично, там де живу я тхнуло всього раз чи два.

А взагалі моя позиція: Назад завжди можна повернутись, якщо ви гарний ІТ фахівець то вам завжди знайдеться робота в Одессі, Києві, Львові, Харкові ... чому б не спробувати.

запах это реально проблема и вообще там с экологией траблы — воздух считается довольно грязным из за того что низина и есть печное отопление

Ну, я не фахівець з еколоії, але мені здається що газове опалення (котре тут найпоширеніше) створює менше шкідливих викидів ніж автомобілі, котрих у Києві (на мою дамку) суттєво більше. Стосовно проблем з екологією, чисто з власного відчуття повітря тут всетаки трохи чистіше, а запах каналізації це скоріше неприємна річ ніж шкідлива.

Але знову ж таки, все це моя суб’єктивна думка, можливо екологи чи медики мене поправлять.

это ваше субъективное мнение euroinfo.tv/?p=6388 — киев и львов примерно одинаковы по загрязненности, просто характер загрязненности разный и разное распределение по районам города

Не знаю що то за індекс за вашим посилянням і як він вираховується, але 5,6 проти 6,8 це все ж таки різниця. Так, звісно якщо порівнювати з новозеландськими рибацькими поселеннями то і Львів і Київ однаково непридатні до життя.

У Львові є проблема запаху, частенько в тій чи іншій частині міста тхне, чи то каналізація, чи ще щось
Маргаринка на Привокзальній і мєсокомбінат на Промисловій :) Проблема в том, что таким производствам не хрен бы делать в деловой части города, между центром и спальными районами.

ничего себе деловая часть города, особенно промислова...

Если что они там были раньше чем там появилась эта деловая часть, и это только выжившие заводы — большая то часть закрылась.

Обминьетом же и речь, что между Хмельницкого, Промысловой и Липинского (не говоря о Привокзальной) щаз полно офисов, фирм, фирмочек и торговых представительств, и возможно лучше было бы если б оба остропахнущих завода перенесли за город, чтобы эта деловая часть и дальше там формировалась, а с другой стороны — не доставала спальные районы. Но этого у Садового в предвыборной программе нету :(

— рівень ЗП у порівнянні з іншими містами
— умови проживання с сім’єю, наявність роботи для дружини (не ІТ)
— інфраструктура
— можливість та доцільність користуватися власним авто і якість доріг
— ще щось важливе

О Львове тут почему-то много плохого написали, для меня это если честно немного шок. Мне город показался очень хорошим, с приветливыми людьми. Может конечно от района зависит. Куча проектов, уровень зп тоже по-моему держит конкуренцию.
В мою компанию за последний месяц два кодера приехало из Киева. Оба джуна, правда у второго опыт в айти по-богаче — он тимлидом до этого работал. И вот им во Львове проще оказалось найти работу. Третий сисадмин, тоже киевский. Так что не всё так плохо.
От себя скажу, если бы выбирал между Киевом и Львовом — Львов однозначно. Но вот из Одессы я бы не уезжал, всё таки море много значит, да и город возможно даже красивее будет. Ну это ваше дело, я лично я не понимаю зачем срываться из Одессы.
Инфраструктура в новом Львове норм, в старый я бы не совался из-за постоянных пробок — оставим это место туристам. А вот в новой части города всё цивильно, строится много жилья, всё чисто и ухоженно. Качество дорог мне тоже понравилось. Трасса Киев — Чоп- вообще лучшее, что есть в Украине на данный момент.
Кстати, ни разу не слышал, чтобы тут были маски шоу. А недавно нас даже мэр города посетил — пил кофе, общался с сотрудниками. СЕО говорит, что в своё время Садовой оказал хорошую поддержку в становлении компании, и ни одной взятки не было заплачено. Выбор локации стоял как раз таки между Одессой, Киевом и Львовом.
Короче у меня пока что только самые положительные впечатления.

Я задумался о переезде во Львов из Харькова еще год назад. В этом году мы пожили там с конца мая по конец июля, чтобы почувствовать, что такое Львов не туристический.

Стоимость жизни. Примерно как Харьков. Возможно будет дороже снимать жилье, тут я не совсем в курсе, но вроде не намного. Опять же, в Одессе я помню, что цены выше, так что вам будет дешевле.
Уровень ЗП — это тоже не в курсе.
Про семью — тоже не могу ничего сказать.
Инфрастртуктура — достаточно провинциально. Автобусы и трамваи. Метро нет. В часы пик общественным транспортом добираться достаточно трудно, как и в Харькове например, но у нас тут хоть метро есть. С машиной нужно привыкать, в центре очень узкие улицы и часто пробки. Магазинов мало. Один большой торговый центр на весь город. Один хороший кинотеатр на весь город. Много ресторанов и кафе. Музеев. Качество дорог: основные улицы хорошие, за ними, как везде.

Про рагулей не слушайте. Львов гораздо лучше Киева в этом смысле.

Минусов много, связанных с провинциальностью. Например для меня проблемой было купить хорошую обувь большого размера. Но лично для меня плюсы перевешивают минусы.

Львов — город с душой. Выходишь на выходные на площадь и там какой-то праздник или фестиваль. Уличные музыканты не поют Цоя или ДДТ как в Киеве. Все в цветах.

Но, если вы будете жить не в центре, возможно вам совсем не понравится. Спальные районы — обычные спальные районы.

Но, если вы будете жить не в центре, возможно вам совсем не понравится. Спальные районы — обычные спальные районы.
проблема львівських спільних районів — це лише проблеми людей з власними квартирами.
приїхавший вибере собі для оренди щось в пішій доступності до парку, центру і роботи, і буде насолоджуватись життям ніколи туда не попадаючи, а як буде натхнення прикупити — вже достатньо про все дізнається на місці.

А якщо сусід в новому гарному красивому будинку виявиться рагулем? Кожного місяці будете продавати-купувати нову квартиру?

ще раз.
людина яка приїде до львова по дефолту буде квартиру арендувати, і свалити на іншу це справа кількох днів.
якщо ви вже купуєте щось собі — то вже відчуваєте атмосферу міста, маєте _своє_ ставлення до неї і вмієте справлятись з тим що не подобається.

Трохи вас поправлю про один торгівельний центр та один кінотеатр, як мінімум два надсучасних кінотеатри з 3Д (один в самому центрі), чотири гарних кінотеатри без 3Д але гарним залом та звуком. два дуже великих торгівельних центри (один в самому центрі) та ще 5-6 торгівельних центрів середнього масштабу.

Стосовно пересування центром на авто: абсолютно згоден, але якщо вам не треба саме в центр то краще поїхати околичними дорогами, а центр залишити для піших прогулянок чи велосипеду.

Какой это «очень большой торговый центр» в с самом центре?

Про кинотеатры не буду спорить, вам виднее.

Какой это “очень большой торговый центр” в с самом центре?
Форум, відкрився < місяця назад. 10 хв пішки від оперного

Там Штири Де Ікс з аліганськими кріслами!

А може краще Ужгород :) ? Карпати і Європа значно ближче, остання і у ментальному сенсі теж.
Роботу зрозуміло важце, але можна.

Честно, Ужгород совсем уж провинциален

ну тут кому что :)
Единственное что меня смущает — ну очень уж далеко от Киева

Ну не так, чтобы совсем уж далеко — 2 часа самолетом. Вот до Харькова далеко — ребятам в командировки не очень удобно сюда добираться.

Если с другой стороны смотреть, то тут недалеко да Будапештов и Братислав всяких — до туда можно нанять водителя (или есть автобусы еще) и оттуда уже лететь по нормальным ценам куда надо.

Я там був один раз на конфі по джаваскрипту, дуже відчувається, що там мало айтіконтор.
Хоч місто дуже приємне.

Тоді вже до Чернівців. Роботи не буде, зате гарно як! :)

Карпаты ближе, но нужно найти дорогу, по которой туда доехать. Дороги кроме Киев-Чоп полностью сломаны и по ним лучше не ездить вообще.

«Европа в ментальном смысле ближе» — это тоже сомнительно. Ну, приезжают словаки скупляться за сигаретами, хлебом и прочим, что у них дороже, но в этом нет европейскости (или может я не вижу).
В остальном хрущовки словацкой постройки и хрущовки советской постройки почти не отличаются.
Рагулей тут еще больше, чем во Львове))

Много низкосортных пивнушек в спальных р-нах и буйных людей в их окрестностях.
Высокий уровень высокой и низкой преступности. Элитных пивнушек и прочих кафешек тоже много.

Еда в основном дорогая (из-за ориентированности на словаков) и часто некачественная.
Из достоинств — маленькие растояния, можно за 1ч пройти из одного конца «города» в другой.. если не разбить ноги или еще чего, конечно, так как дороги в самом Ужгороде большей частью тоже ужасны, а освещение в основном Луна обеспечивает.

Также из достоинств, что можно купить машину на словацких номерах в три раза дешевле и ездить на ней. Если каждые 5 дней пересекать границу, то это типо законно. Ну и пробок нет почти.

Тема Львова не будет раскрыта полностью без запроса гуглу “обливаний понеділок”

Сонгкран штоле тоже евреи придумали?

той що давно локалізований прощею ринок?

є підозра про 5+ років, але деталей не пригадую. до цього обливання справді відбувались незалежно від місця, одягу чи бажання облитих.

Живу уже второй год. Город как город :)

Як ви можете хотіти переїхати в місто в якому навіть ніколи не бували!?
Вам спочатку потрібно відчути менталітет, атмосферу міста. З’їздіть туди хоча б кілька разів (не на свята), попросіть когось з місцевих провести екскурсію містом. Не обмежуйтесь туристичним центром — Левандівка, Сихів, Топольна бажані. Покатайтеся в громадському транспорті, бажано хоча б раз в годину пік в будні. Прислухайтесь до навколишніх розмов серед місцевих. А потім вже приймайте рішення.
Парки є, ресторани є, гори поряд, велоінфраструктура розвивається. Але є трохи релігийно-зашорених людей, немає благоустрою околиць (навіть на УП була толкова стаття) і якім бі хаотичним він не був в Кієві але 5хв сів і поїхав а не чекаєш невідомо скільки.

Як ви можете хотіти переїхати в місто в якому навіть ніколи не бували!?
Да запросто. По разговорам друзей, которые там были, по фотографиям. И никакие “съездить туда пару раз, чтоб почувствовать атмосферу” не нужны. Тем более, что за две недели всё равно не прочувствуешь, чем живет город. На это нужно хотя бы несколько месяцев. А это уже фактически переезд.

Ну, я так и сделал, получается (был часто во Франковске, а во Львов заехал на денек и вроде как «понравилось»). По переезду неделю бродил по городу в недоумении — а где же у них современные кварталы? Погуглил самое высокое здание в городе — оказалось, выше всех шпиль костела Ольги и Елизаветы, который видно у меня из окна...

Не обмежуйтесь туристичним центром — Левандівка, Сихів, Топольна бажані.
ні. забудьте про їх існування, якщ оу вас там в батьків квартира, то після переїзду ІТшник туда буде носа сувати лише їдучи до когось конкретного в гості.
Покатайтеся в громадському транспорті, бажано хоча б раз в годину пік в будні.
ні. львів достатньо маленьке та дешеве як на ІТшника місто, щоб жити біля роботи і центру одночасно, кататись таксішками при потребі і ходити пішкарусом в інший час.

Ви абсолютно не праві. Справа не в тому де жити чи чим їздити, а в тому, щоб знати які люди живуть в місті, чим вони живуть, про що говорять. Для айтішника природньо пізнавати світ навколо, а не закриватися від всього і класти на всіх з-за броньованих дверей, тонованих вікон та високих парканів.

Для айтішника природньо пізнавати світ навколо, а не закриватися від всього і класти на всіх з-за броньованих дверей, тонованих вікон та високих парканів.
Спасибо, посмеялся.
Для айтішника природньо пізнавати світ навколо
для ІТшника взагалі природньо сидіти за компом і забивати на все навколо, крім хіба простору під сервачок/роутер/ще один ноут/комп.
але якщо у вас вже такі не класичні погляди — чого обмежуватись спальними районами?
чого б не піти вечорами прогулятись навколишніми селами, звідки з 10% працівників будь-якого міста їздить на роботу? а сусідніми райцентрами? а «дикими» селами в області, куда автобус взагалі пару раз на день попадає? а той же донецьк/луганськ чого відкидати? а давайте зїздите в сирію чи північну корею? ;)

Розкажу коротко про історію Львова. До 1939 року переважною більшістю населення міста були поляки і євреї. Українців жило у Львові лише декілька %. Точно не памятаю цифру, порядку десь 3-6%. Як відомо, Львів був також збудований не українцями, а австрійцями, після чого його продовжували будувати поляки (до 1939 року.) Українці почали заселяти масово Львів, після приєднання міста до Радянського союзу. А поляки виїжджали в Польшу. Львів постійно притягував до себе жителів області, а також західного регіону. Вважалося дуже престижним жити у Львові. Там було багато підприємств, яке-не-яке дозвілля, та інші принади міського життя, чого не було в сільській місцевості та невеликих містечках. У Львові завжди було багато студентів, які по закінченні навчання також намагалися залишитися у місті. Це призвело до того, що Львів набув характерних сільських рис. Величезна кількість населення розглядала Львів, як місце роботи (хороші ЗП) і понтів (набути вищого статусу перед односельчанами). Як правило багато жителів на вихідні поверталися до себе в села (Батьки-діти, брати — сестри, родичі). В неділю ввечері напакувавши сумки продуктами із села, ця маса поверталася у Львів.
Проблема Львова як міста — у відстутності(надзвичайно малій кількості) корінного населення, яке би несло традиції міста. Замість того в місто принесли традиції (не кращі ) сільської місцевості. Це і є причина так званого львівського рагулізму на кожному кроці. До сьогодні велика частина населення, має тісні звязки із сільскими регіонами, можливо трохи в меншій мірі як за часів СРСР, але це відчутно на кожному кроці.
Для прикладу моя знайома, яка приїхала у Львів із Грузії не змогла жити в районі Львова Сихів. Причиною було те, що переважна більшість населення району Сихів походить із периферії і створює своєрідну атмосферу. Вона переїхала на вулицю Наукову, де переважно селилися за часів СРСР працівники науково дослідних інститутів. З її слів, це було хоч якесь вирішення ситуації.
Також я вважаю таку ситуацію причиною того, що Львів ще з часів СРСР був значно корумпованим містом. Де хабарі завжди вважалися нормою , чи навіть необхідністю. Починаючи з шоколадки секретарці, пляшки працівнику ЖЕКу і аж до цифр з нулями у валюті, за вирішення (чи «допомогу») у більш складніших питаннях. Так для прикладу, поступити на навчання у деякі вузи (не Львівську політехніку) без зв’язків і хабаря було не можливо.
Знаючи історію, часто мені стає зрозумілим і те, що відбувається у Львові на даний момент. Так недавно мер міста Садовий (як «глибоко віруюча» людина) звільнив з роботи керівника відділу культури, за її позицію стосовно церкви.

Про Сихів і Наукову і про рагульню — чиста правда.

А как же Руськи кварталы? Если кто не знает, то русами называли раньше именно украинцев, а не московитов.
Я вам скажу, история Львова начинается задолго до 1939го...
И основал его совсем не поляк, князь Данило Галицкий — князь Галиции, Волыни и Руси поляком не был...
про местные традиции спорить не буду — вам виднее. я во Львове был как турист и город мне очень понравился.

И основал его совсем не поляк, князь Данило Галицкий — князь Галиции
А Москву основал украинец Юрий Долгорукий — великий князь Киевский. Толку?
Дома в центре Львова в основном польские и австрийские...
Дома в центре Львова в основном польские и австрийские...
И это прекрасно :)

Львів часів Данила Галицьго — це території Висого замку, де проживало пару сотень людей. Для прикладу Галич — теж колись був важливим містом і теж був замок. А ви чули про Галич? Напевно ні, бо від нього залишилося лише невеличке провінційне мітечко (6 тис.). Тому я торкаюся історії, яка причетна до теперішньої ситуації у місті і яка творилася за часів життя людей, яких я знав і чув їхні розповіді. Мова не йде про стародавню історію.

звідки інфа? Центральні міста 13 сторіччя мали в середньому 10-15 тис населення. Я собі не уявляю як місто могло бути столицею досить великої держави, з населенням в кілька сотень.

Я не притендую на історичну точність. Йшла мова про те, що стародавній Львів (і населення) ніякого відношення до теперішнього не має.
Якщо вас цікалять більш точні дані (не привязуючись до теми обговорення), пошукайте більш точну інформацію. Для прикладу:

uk.wikipedia.org/...B.D1.96.D1.82.D1.82.D1.8F

або тут

uk.wikipedia.org/wiki/Історія_Львова

uk.wikipedia.org/wiki/Львів

Де доречі сказано:

«На 1405 рік у Львові жило близько 10000 осіб, з них у Середмісті — 4-5 тисяч. Населення Середмістя було, в основному, німецьким. ». Тобто це 150 років після заснування Львова. Дозволю собі припустити, що за часів Данило Галицького (1253-1264 р.р.) населлення було значно менше ніж 10 тис.

1405 рік — Львів переферія Польщі
1264 рік — Львів столиця ГВК.

«Тобто це 150 років після заснування Львова. Дозволю собі припустити»

Дуже сміливе припущення, якщо не сказати пальцем в небо.

Давайте припустимо що ваші цифри більш точні — 15 тис. Я не буду заперечувати. Яке це має відношення до теми яка обговорюється? Це якось проливає світло на масовий львівський рагулізм?

це ти історію вплів. Я тобі маю пояснити яке це має відношення до теми?)))

1405 рік — Львів переферія Польщі
В Википедии хорошо рассказано про упадочное состояние этой переферии:
В 1350-х годах во Львове начали чеканить собственную монету — медные денарии и пивгроши. Львов получил статус второй столицы Польской Короны так-же как и Краков.
...которая “загибалась” с каждым годом:
Львов на протяжении всей своей истории был крупным торговым центром и некоторое время самым известным в Европе восточноевропейским городом. На французской географической карте 1492 года из всей Восточной Европы обозначен лишь один город — Leopolis.

я десь писав про упадочність? З 1264 по 1405 багато чого сталось, і даних переписів населення немає. Нема даних, — решта пальцем в небо, що Ви хочете довести?

що Ви хочете довести?
Вы написали что город из столицы превратился в переферию, и поэтому население (скорее всего) уменьшалось. А по данным википедии он наоборот в этот период бурно развивался и рос, имея статус второй столицы.
Нема даних, — решта пальцем в небо
В общем-то согласен.
Вы написали что город из столицы превратился в переферию, и поэтому население уменьшалось.
я цього не писав
я написав лише це:
Дуже сміливе припущення, якщо не сказати пальцем в небо.

Львів Данила Галицького це район Старого Ринку. На Високому замку був лише замок. Плюс навіть Зиморович визнавав, що на 1349 рік (вже не Данило, часи польського завоювання) у Львові жили ніяк не кілька сотень.

Плюс є версія, що Середмістя було розплановане за княжих часів, бо за розмірами елементів виходять навдивовижу дробні значення німецькими мірами і чомусь цілі — руськими.

По не стародавній історії ви, таке враження, що переклали «ватну» історію Львова. Бракує ще «достовірної» інформації про те, що українців взагалі до міста не пускали.

Я не притендую на історичну точність.

Ви тут, як виглядає, претендуєте лише на те, що ненавидите Львів лютою ненавистю.
Добре, якщо ви пишете неправду, і насправді він вам нерідний, бо як вінничанин (а в нас, може чули, дуже сильна любов до свого міста), для якого Львів став другим рідним містом, можу сказати, що людина, яка так ненавидить свою малу батьківщину, викликає одночасно зневагу і співчуття.

Хоча може ви просто мізантроп. Тоді нідерландців ви просто ще не розгледіли. Вони, певно, теж огидні ;-)

Добре, якщо ви пишете неправду
Щиро і правду.
яка так ненавидить свою малу батьківщину,
Слова ненавиджу не було. Лише називаю речі своїми іменами, принаймі як бачу їх я. Погоджуюся — це субєктивно.
Тоді нідерландців ви просто ще не розгледіли. Вони, певно, теж огидні

Розгледів. Не один рік тут живу. Супер народ, який заслуговує поваги. Причому повагу вони заслужили на ділі, результати якого видно кожен день і всюди. Можна і побачити і відчути.

що людина, яка так ненавидить свою малу батьківщину, викликає одночасно зневагу і співчуття

Ненавидить це ваші домисли.

Ваша проблема в тому, що ви приймаєте лише свою точку зору, а все решту — це вороже. Не допускаєте, що можуть бути різні точки зору, різні системи координат (що із чим порівнюють), якісь субєктивні відчуття і бачення. Традиції пост СССР це традиції колективізму. Хто не вписується в загальне бачення, той ворог (ненавидить, зло і т.д) Чим цінна Голандія як суспільство особисто для мене, що це є культура індивідуалістів. Може існувати багато точого зору, які не викликають агресії, злоби і всього решту, що ви мені приписали.

Всього чого я хотів від Львова, щоб мені не хамили, не намагалися намахати, наїхати, не срали там де є мій життєвий простір, не намагалися затиснути в свої рамки (єдині правильні коллективні, часто «греко-католицькі», часом і «православні»), і так далі в тому дусі. Все це я знайшов в Нідерландах. Я сам був шокований що таке місце існує. А ви починаєте кипіти, бо я задів ваші «греко-католицькі» принципи, як то «любов до батьківщини» і т.д. у вашому їх розумінні. Які не допускають прямої критики, нехай і субєктивної але побудованої на життєвому досвіді.
Доречі, як можна побачити, що є люди, які зі мною погоджуються. Отже не один я незадововлений ситуацією яка є у Львові. Хтось спитає , а чому лише у Львові, це є ще десь там. Моя відповідь, тому у Львові, що я жив у Львові і практично з дитинства був так чи інакше повязаний з тим містом. Бачив, як жило місто (звичайно субєктивно) з 80-х років 20 го століття.
Я знаю купу людей яких та ситуація влаштовує, і більше того, яку вони вважають за єдину нормальну. А знаю також людей які мають думки і оцінки протилежні. Тобто є РІЗНІ точки зору. Ви ж намагаєтеся показати мене, як ненависника не те що Львова, а всього людства. ??? Сім пядей на лобі? З чого би це? Типова колективна психологія шаблонами — совок.

Ненавидить це ваші домисли.
в поєднанні з
Ви ж намагаєтеся показати мене, як ненависника не те що Львова, а всього людства.
чувак, я знаю що в Амстері прікольна трава, і навіть де ти її береш можна в неті нагуглити, але не смали так перед доу? :)))

ні, в Києві це менше замітно, так як Київ більша солянка

Вже після того, як написав комент заглянув у вікіпедію. Ось цитата:
«Радянська влада індустріалізувала Львів, звівши ряд промислових гігантів у місті. Сюди в 1950-х і особливо у 1960-х роках масово переселяються українці з навколишніх сіл. Було збудовано великі спальні райони, такі як Сихів, Рясне, Збоїща, на вулицях Любінській, Науковій, ін. У Львові вкотре змінилося населення.»
Хто хоче більше дізнатися :

uk.wikipedia.org/wiki/Львів

Я бы на Сихове тоже гулять побоялся, но никто там жить не заставляет автора как я понимаю.

ці данні дуже сильно застаріли :) вони з 90х коли такий п%%% був в усіх спальних районах

Я ходити по Сихову ніколи не боявся (починаючи з 80-х) в тому числі і нічний час. Зі свого досвіду, не стільки там кримінальна ситуація, скільки бидляча. Це не обовязково бандюки. Це може бути і чоловік і жінка, і молодшого і старшого віку, включаючи стару бабцю яка нагло пре в двері маршрутки намагаючись змести всіх по дорозі. Для адептів «культурної столиці» відразу поясню, НЕ ВСІ такі бабці, навіть таких меншість. Але вони є блін. Як не одне то друге, як не бабця насвинить, то її внук десь поряд і т.д.

Або інша ситуація, вже на захист львіських бабусь. Не знаю як останніх пару років, а ще зовсім недавно була дуже поширена ситуація, коли водії маршруток перед самим носом старших людей різко закривали двері і різко тиснули на газ. Часто це було на рівні аварійної ситуації, щоб не дай бог де часом не сіли пенсіонери. Це що таке, хіба це не рагулізм? Але нам пофіг, нас це айтішників не стосується. Таке враження, якби деякі люди жили в Сиріії, а за вікном рубали голови — ні це не наші голови, все ок, ми їдемо в офіс, це не наша справа. Тоді ви просто ще не доросли, ще дитячий садок, які вважаєть, що крім своєї священної роботи і баксів нічого у житті не важливо.

но никто там жить не заставляет автора

Все вірно, ніхто не заставляє. Тому вже і не живу. Розповідаю як жилося. Є ще такий момент, який зміст міняти шило на мило. Як міняти місце проживання, то вже кардинально.

Але це має свої плюси.
Відсутність «еліти» яка є елітою по місцю народження і відповідно закидонів на тему «понаїхали тут».

У всьому завжди є плюси і мінуси.
А закидони трапляються. Для прикладу — від тих чиї батьки «понаїхали», а вони вже народилися у Львові, до тих хто «понаїхав» пізніше.

Я понаїхав пізніше і ні разу не чув.
Якось складно було би щось таке говорити, якщо іноді на вихідні їздиш до бабці у село.

Реальна ситуація:
15 років тому , жінка 35 років, жителька Сихова, народилася у Львові, колишній співробітник НДІ, подружка моєї тітки, в розмовах на кухні постійно скаржилася, що «понаїхали», і через це «корінним» львівянам не можна знайти роботу. Це я чув своїми вухами. Не думаю що я був свідком унікальної ситуації.

«корінні» і так завжди в пріоритеті, їм за оренду платити не треба, та й доорога дешевша ніж щоденним трудовим мігрантам — відповідно краще себе відчувають на нижчих зп. а якщо носом крутять, давайте мені Х+50%, тільки за те що вони львівяни — ну то їх персональні рпоблеми

їм за оренду платити не треба
В 90-х, початок 2000-х житло було досить дешеве у Львові. Тому багато приїзжих купляло житло, а не орендувало (заробили за кордоном). Навіть мої колеги в Софтсерв вже в 2 — чних, хто приїхав із іншиих міст, більшість покупляли житло. Тому багато не «не корінних», живуть точно в таких самих умовах, як і народжені у Львові.

Доречі ціни на житло(вторинне) у Львові зараз теж впали чуть не на половину.

Точно така ситуація по всіх обласних центрах ЗУ.

Львов хоть и не очень позитивный город, но с чего наезды на Сихов я не понимаю. Как по мне, то там намного культурнее, приятнее и меньше рагулей чем в Киеве на Осокорках-Позняках-Харьковском.

Все в порівнянні. В різних людей різні системи відліку. Більшість людей, які живуть на Сихові ситуація теж влаштовує. Та і справді вона не є катастрофічною(моя оцінка). Але особливості атмосфери вловлюються. Для когось це нормальне середовище, а хтось бачить в цьому чинник, який відштовхує.

Может я ошибаюсь и то, о чем думаю это еще и не Сихов. Жил дней пять в районе кинотеатра Довженко и впечатления о районе только позитивные. Возможно мало времени, но, например, Харьковский в Киеве моментально производит отрицательное впечатление.
Хотя я не в праве спорить о таком с жителем Львова, поэтому это всего лишь мое мнение.

частково правда.
Львів, як і кожне велике місто асимілює «понаїхавших». Ті хто переїжджали сюди в 60-80ті вже давно є більшістю населення міста, і відповідно їх можна відносити до «корінних». Ті ж хто приїхали пізніше — оселились в новіших районах Львова, які є досить ізольованими, чого вартий лише Сихів, сполучений зі рештою Львова лише двома мостами і з 250 тисячним населенням. Відповідно і уклад життя населення там власний. І це звична ситуація, в Києві лівий берег від правого теж сильно відрізняється. Рагулізм — це просто різновид бидлуватості, такі люди є всюди, у Львові вони просто мають деякі специфічні риси і специфічну назву.

Рагулізм — це просто різновид бидлуватості, такі люди є всюди, у Львові вони просто мають деякі специфічні риси і специфічну назву

Приклад з мого життя. Працював я в той час на Сихові. Часто по вечорах. Ситуація — близько опівночі, під вікном офісу розстібає штани місцевий «рагуль» і продовжує голосно коментуючи: " А що я сі того не можу позволити, я б..дь є в себе дома".

тобто пяне бидло десь в умовному Луганську, чи Києві, в такій ситуації Вас би більше влаштувало? Чи може в цих містах не сцуть під стінами?

Пяне бидло де б не було — не влаштувало б. Я знайшов місця, де його майже не має. Різниця в тому, що живучи у Львові я кожен день(не образно, а реально кожен день) ловив себе на думці:"Який це жах жити серед таких людей". А тепер я щодня ловлю себе на думці :"Як це класно жити серед таких людей ".
У Львові є хороші люди (як і всюди). Колективи IT компаній — це кращі з кращих на мою думку. Але концентрація рагулів в інших місцях дуже висока. Фактично я стикався щоденно. Тут де я живу зараз, зустріти бидло — треба дуже добре шукати і знати рибні місця (так воно трапляється і в ЄС).
А в попередніх постах я наводив ТИПОВІ приклади, а не ПООДИНОКІ випадки. Тому за Луганськ чи Київ говорити не буду. Але різниця в локаціях є. Не треба розповідати що всюди можна знайти лайно. Є різниця.

приклад твій — не правдоподібний, починаючи з роботи в 12 ночі і закінчуючи роботою на Сихові в «офісі» з якого можна побачити пяного рагуля.

Фактично я стикався щоденн
кажуть що часто люди до себе притягують подібних до себе.
це кращі з кращих на мою думк
богі, шо ж правду таїти)))
приклад твій — не правдоподібний,
Я думаю простіше і корисніше беде вважати, що ми живемо з тобою у паралельних реальностях :)
кажуть що часто люди до себе притягують подібних до себе.
що тут скажеш ... краще помовчати, видно людина знайшла своє середовище.

ахаха, краще і не скажеш, як стрілку не крути, всерівно до тебе вертається))

понтів (набути вищого статусу перед односельчанами)
вот это надо в цитаты. отличное определение.
До 1939 року переважною більшістю населення міста були поляки і євреї. Українців жило у Львові лише декілька %.
А прадіда мого найкращого друга звільнили з пошти за те, що в тодішньому переписі він посмів назватися українцем.
Тут є значна доля маніпуляції, оскільки довоєнна Польща, шовіністична по своїй суті, та ще й налякана недавньою війною з українцями, вдавалася до жорсткої асиміляторської політики відносно національних меншин, особливо української та єврейської.
Зрештою, це по суті призводило до ситуації, подібної до гіпотетичної, коли б під час перепису 1989 року в УРСР національність визначали не за п’ятою графою паспорту, а за основною мовою. В моїх батьків такою була російська, причому, якщо тато був білінгвом, то в мами російська була ще й рідною. За такою логікою я був би поляком, хоча вони в мене обидва з роду щирі українці.
Та що там казати, ви й польські цифри применшили. Насправді, поляки визнавали в місті 11.2% людей з українською та русинською мовами (ну та, якщо їх розділити, то українців вийшло б 8%). Але це bullshit, навіть виходячи з наведеного мною прикладу. Греко-католиків вони при цьому нарахували близько 16%, а поляк греко-католик це як ірландець юдей.
А от австрійці розділяли за релігією. І от самих греко-католиків у них виходило до 20%.
країнці почали заселяти масово Львів, після приєднання міста до Радянського союзу. А поляки виїжджали в Польшу. Львів постійно притягував до себе жителів області, а також західного регіону. Вважалося дуже престижним жити у Львові. Там було багато підприємств, яке-не-яке дозвілля, та інші принади міського життя, чого не було в сільській місцевості та невеликих містечках. У Львові завжди було багато студентів, які по закінченні навчання також намагалися залишитися у місті. Це призвело до того, що Львів набув характерних сільських рис. Величезна кількість населення розглядала Львів, як місце роботи (хороші ЗП) і понтів (набути вищого статусу перед односельчанами). Як правило багато жителів на вихідні поверталися до себе в села (Батьки-діти, брати — сестри, родичі). В неділю ввечері напакувавши сумки продуктами із села, ця маса поверталася у Львів.
Це все типовий hate speech. Таких міст у Східній Європі повно. Вільнюс був литовським навіть менше ніж білоруським. Що ж до Львова, то в ньому завжди була впливова українська громада, яка вносила свій чималий внесок в його життя, навіть за умови політичної конфронтації з поляками ще в підавстрійський період. Достатньо згадати такого видатноо діяча як Іван Левинський, чиє багатонаціональне архітектурне бюро визначало архітектурне обличчя сецесійного Львова.
Або я ще люблю такий приклад — мало хто знає, що вулиця Шевченка, цього геніального полонофоба (я сам полонофіл), у Львові існувала ще з 1895 року.

От про рівень hartred говорить те, що культурне життя Львова пройшло повз вас. Поети, письменники, класичні композитори, львівський рок... Нічого не було, самі рагулі, сруть і плюються на кожному кроці, ага.

Нічого не було, самі рагулі, сруть і плюються на кожному кроці, ага.
Це все ваші домисли. У Львові не лише рагулі. Є багато хороших людей. Мове йде про те, що концетрація рагулів на побутовому рівні така, що це завдажало жити. Тому що ти з ними стикаєшся на кожногому кроці і кожного дня. Всюди на вулиці, в магазині, в публічному транспорті в ЖЕКах і ще багато де.
оети, письменники, класичні композитори, львівський рок...

До чого тут це. Ось виходжу я за межі житла. Що навколо письменники, композитори? Хто заперчує що їх немає. Проблема в тому, що куди би не ткунится, завжди хтось справді , як ви сказали насруть, наплюють, пошлють, нахамлять, запресують в траспорті і т.д. До чого тут письменники, композитори , львівський рок?

Ось виходжу я за межі житла.
скажіть хоч в якому районі/вулицю де жили, і думає це зніме всі питання про «два львови» :)

Дозволю собі вас виправити, а то ще повірять.

До 1939 року переважною більшістю населення міста були поляки і євреї. Українців жило у Львові лише декілька %.
так, але кругом в радіусі 100 км жили майже лише українці
До 1939 року переважною більшістю населення міста були поляки і євреї. Українців жило у Львові лише декілька %.
Поляків вигнала радянська влада і в 40-хх і натомість заселила росіян
Львів постійно притягував до себе жителів області,
це притаманно для всіх обласних центрів і столиць колишнього СРСР і для Європи
не змогла жити в районі Львова Сихів.
чому так модно говорити про Сихів і Наукову, а не про район Чорновола, Варшавської, Панча, наприклад?
Не знаю хто такі ругулі, але якщо ви маєте на увазі гопоту, то так процентр її у Львові досить високий

— Вартість проживання напряму залежить від умов, можна і за $100 знайти щось у старому будинку з пічним опаленням, а можна не жлобитись і мати свій котел та сучасний ремонт в новобудові... І тих, і тих варіантів вистачає. Агенти, дійсно, беруть дорого за свої послуги.
— На заході України зарплати в IT найвищі саме у Львові, зі мною на корпоративній квартирі жили хлопці з Франківська, Рівного та Чернівців — усі переїхали через більші гроші. Рівень має бути той само що в Одесі чи Харкові.
— З не-IT роботою не дуже добре, зарплати низькі. З садочками та іншим справи не мав.
— Міським транспортом майже не користуюсь, бажання під«їхати кудись переповненою маршруткою, яку трусить по бруківці, не виникає. Трамвай ще більш-менш терпимо. Є два торгових центри (Кінг-Крос на окружній та Форум ближче до центру), аквапарк, СпортЛайфи. Велодоріжки є, але фрагментарно, пересуватись містом на велосипеді не виїжджаючи на проїжджу частину не вийде, до того ж місцями ширина та стан дороги унеможливлює й це.
— З парковкою важкувато, десь половина доріг в місті — бруківка в не надто доброму стані (спочатку здавалось, що машина ось-ось розсипеться, потім звик). Втім можна знайти кілька маршрутів асфальтом. В торгових центрах великі підземні парковки. Загалом швидкість потоку вдвічі менша, ніж у Києві — просто нема де розігнатись )
— Найбільші відмінності — місцевий менталітет, люди більш спокійні та доброзичливі. Набагато менше «понтів» порівняно з Харковом, на фоні Одеси мабуть ще більш помітно буде. В плюс записав би ще близкість до кордону — при бажанні можна сісти в машину та гайнути в Краків-Вроцлав-Варшаву на вихідні, чи кудись далі в Європу у відпустку. Ще багато хто жаліється на сморід з каналізації під час дощів.

Все правильно, окрім понтів — за останні кілька років все дуже змінилось, в гіршу сторону. Не знаю чи це просто відчуття безкарності(міліція — імпотенти) чи просто багато «понаєхало»

менше “понтів” порівняно з Харковом
это зависит от людей, а не от локации :)
в Киеве этого г*мна не меньше :))).....
причем не от тех, кто там живет, а именно от “понаехало” :)

конечно от людей зависит, мы же по факту о модели поведения говорим. Вот в определенной локации люди ведут себя большей частью определенным образом. Например, во Львове намного реже встретишь на улице вызывающе, безвкусно одетых людей — но и как-то утонченно и изысканно одетых совсем немного. Просто намного меньше внимания этому уделяют. Моя девушка заметила практически то же по поводу макияжа. Ну и выяснения отношений на дорогах, всех этих обогнал-подрезал-наказал я не вижу. Бывает, тупят или вклиниваются в поток, но агрессии все же меньше. В магазинах не слышно разговоров на повышенных тонах с «качанием своих прав». Как-то так, по мелочам.

Все відносно, все в порівнянні. Залежить від точки відліку системи координат.

Вы так Львов описали, как будто это другая Украина :)))
Всё срочно едем жить во Львов.

Я описал разницу в поведении людей в городах, находящихся на расстоянии в 1000 км, ее не может не быть.
Но проблем во Львове много, назвать город комфортным для жизни я в данный момент не могу. И почему-то туристы этого не замечают.

Ну, как коренной львовянин, могу заметить, что туристы живут просто в совсем другом Львове, чем те, кто живут там :) в ортогональном :)

«Є два Львова»

а также два Рясних и два Шувара ))

Правду говорят — не путайте туризм с иммиграцией

Набагато менше «понтів» порівняно з Харковом
А мне, кстати, кажется, что в даже Днепре больше «понтов», чем в Харькове. Возможно, таки больше от окружения зависит, чем от города)
Велодоріжки є, але фрагментарно, пересуватись містом на велосипеді не виїжджаючи на проїжджу частину не вийде

Але при цьому Львів сильно випередає всі інші великі міста в плані велосипедної інфраструктури.
Особливо Харків, на фоні кількості велосипедистів там.

Мінус, як завжди, велодоріжок немає саме в найскладніших місцях типу перехресть.

І не під час дощів теж.
От тільки торгових центрів ще можна додати:
тц. Магнус (старий ЦУМ), тц Львів (новий ЦУМ)

Не беручи до уваги всіляких Сільно, Вопак, Ашанів.

Аааа, никому не говорите про «Вопак», а также про «Рукавичку» и «Барвинок». Местные торговые сети — просто жесть жесткая, по-другому не скажешь. IT-шникам вообще не советую туда заходить, если привыкли к тем же «Сильпо» и «Ашану».
А «Магнус» был интересен только дешевой одеждой из Reserved, на этом все, поэтому его можно даже не считать.

Хм, из этих трёх рукавичка ещё более-менее. Хотя обычно располагается так, чтобы рядом не было сильпо или арсена, и соответсвенно цены в рукавичке выше.
И сильпо сильпу рознь, к сожалению.

А «Магнус» был интересен только дешевой одеждой из Reserved
ем... неа.
там був і є цікавий магазин подарунків на 5му та парасольок/валіз на 4му поверхах

Оце ближче до правди, ніж про кілька відсотків українців (насправді не менше 20%, але мені влом сратися)

легендарная львовская вонища — она не только во время дождей, самый смак — это весной и летом в жаркие деньки, когда помимо жары, еще и удушающая вонь... управление города уже который год обещает решить эту проблему с вонью, но ничего не предпринимается.

Є два торгових центри
ем... ви десь слово «великих» пропустили ;)

Звичайно, мав на увазі «таких як ми любимо, з Зарою та Пул-ен-Біром». На моїй батьківщині теж є два торгових центри, але ж за асортиментом то просто філіал базару.

люблять всі своє, але здається у вас це комбінація розваги-одяг-парковка, з принциповою відсутністю останнього в інших локаціях...

Тоді для справедлівості доведеться додати ТЦ Південний, він за розмірами поза всякою конкуренцією.

по розміру — так, по часу на знаходження потрібного тобі — теж :(
в перших двох йде ассортимент середньої та високої як якості так і ціни, на південному — усіх, з перевагою економно-неякісного (принаймні так було в часи коли там ще бував)

Я сам зі Львова. Не раджу туди їхати. Краще Київ як на мене. Львів — це повно рагулів на кожному кроці, які вважають себе «культурною столицею», включаючи мера. Насправді це одні понти. Сам я переїхав у Нідерланди, від чого безмежно щасливий.

Дякую.
Ви перемогли у номінації «краща антиреклама свого міста».
А якщо без гумору, то власне такого характеру відповіді я і хотів отримати, щоб побачити всю картину.

Щодо рагулів ви трохи недооцінили ситуацію — їх вистачає всюди

Живу в Киеве, с радостью переехал бы во Львов.

Тогда, пожалуйста, сразу аргументируйте

Я просто говорю, что Киев это не лучший вариант чем Львов или Одесса.
Мне Киев уже приелся очень сильно и в последнее время, он стал слишком динамичным городом, хотелось бы что-то по спокойней.

їдь в Європу, там спокій
а тут «жити по новому»

працював в СС,

Краще Київ як на мене. Львів — це повно рагулів на кожному кроці, які вважають себе «культурною столицею»,
підпишуся під кожним словом

СС — це ж СофтСерв? чи те що було 70 років тому?

Дехто із співробітників Softserve приколювався проводячи паралелі

www.adl.org/...-display/c/ss-bolts-1.jpg

Але це були лише жарти і співзвучність, нічого більшого:)

А вы вообще во Львове не были? Может нужно сначала съездить в отпуск на недельку и посмотреть как там что?)

Я вижу, тебе даже релокейт в Нидерланды не помог. Вопрос заключался в сравнении Львова и Одессы.

Я в Одесі був один раз в житті, коли мені було 7 років. І це було 30 років тому з гаком. Можу порівняти Львів — Амстердам. Крім того ти занадто вузько бачиш задачу із реального життя і можливості її вирішення. За бінарною логікою жити шкідливо. Життя не бінарне.

Цікаво послухати про Львів/Амстердам
Розказуйте

А в fb у вас написано- Живет в: Сиэтл. Из: Донецк.

Ви зауважили Донецький акцент у мене в мові ? ;)

Писать можно с любым акцентом :)

Я сам зі Львова.
Львів — це повно рагулів на кожному кроці
Сам я переїхав у Нідерланди
звучить ніби одним менше...

Намагаєшся почути, те що б хотілося. Допомагає дзеркало в таких випадках.

Львов это кафешки, немного исторических достопримечательностей и много пиара. Речки нет, летом без авто вообще повесится можно. Из плюсов это то, что город действительно развивается и есть возможности для развития, но этого я думаю и в Одессе хватает.

Ну да, еще Карпаты и Европа это +

Особенно если у тебя жена ссыт кипятком от слов «путешествие за границу»

«Охладить пыл» жены могут несколько часовые очереди на пунктах пропуска и хамские пограничники)))) Но насчет этого не уверен, т.к не ездил часто. Вообще надо переехать, посмотреть своими глазами, может и понравится, я б в Одессу переехал (тепло люблю, а тут дожди постоянно), если бы не так далеко от родни.

Терапию пограничниками боюсь придется делать не одноразово. Уж больно запущенный случай.

А на счет тепла, то тут в принципе влажность большая, что сказывается на неприятных ощущениях. Так что бест-практиез работать тут только летом )

Вы забыли упомянуть еще такое явление как «Аромати Львова» :)

Ароматы в последнее время как-то прекратились, по крайней мере за пол года не слышал, иногда, по утрам легкий аромат пивных дрожжей (живу рядом с пивзаводом)

На левандовке вонь ночами, правда вроде поменьше стала как стало чуть прохладнее

“Охладить пыл” жены могут несколько часовые очереди на пунктах пропуска и хамские пограничники))))
є варіант — LWO, чекати завжди стабільно 1.5 год, і не паришся ;)

А что, возле Одессы все пляжи загажены? Я думаю до какого-нибудь пристойного места на побережье из Одессы ехать ближе, чем от Львова до Карпат.

Карпаты — это кул, но на меньшем расстоянии от Одессы можно найти незагаженный пляж

А как на счет парков?
По себе скажу что не так часто вообще люблю бродить по городу. Главное чтобы были магазины, больницы, всякого рода ремонтные сервисы. А развлечениями мы и тут не пользуемся)

З лікарнями все дууууууууже погано. Хіба користуватись послугами приватних медичних центрів, але вони не мають повного спектру послуг. Умови в лікарнях відсутні, хабарі вимірються в сотнях і тисячах доларів(наприклад за прийом пологів або операцію).

На рахунок лікарень і лікарів у Львові. Якщо і залишися хороші спеціалісти, то це лікарі часів радянської школи, яких стає все менше і менше. І які працюють часом в жахливих комунальних умовах.
Для прикладу в самого родичі медики. Двоюрідний брат лікар окуліст, другий брат фармацевт, іхній батько — невропатолог. Всі троє займаються бізнесом, де можна заробити, а не лікувати людей. Так для прикладу це торгівля окулярами, медикаментами, чи лікування «чарівними каменями» чи «чарівними полями». Але це напевно проблема не тільки Львова а України в цілому.

Госбольницы ужасны везде, а не только во Львове. Это проблема всей страны. К счастью, в большинстве случаев для лечения достаточно частных клиник.

Парки есть, два из них Франка (маленький) и Стрыйський (большой) обустроены, есть еще большой отчасти не облагороженый парк Вознесение или Кайзервальд (почти лес — 320 гектар) в части которого размещен этно-парк-музей под открытым небом, еще есть парки но меньше. Но сам город имхо не есть зеленый (ну центральная часть по крайней мере), Киев зеленее, наверное благодаря Днепру. Летом на выходных все уезжают с города на природу, остаются туристы и те, кто выехать не смог ))). Рядом с городом Яворовский национальный заповедник и несколько озер, насколько озера пригодны для купания лучше скажут местные, знаю что на одном даже катаются на кайтах (кажется на Яворовском)

Одесса скоро ж станет второй Барселоной (по словам губернатора dumskaya.net/...sdelat-iz-odessy-n-051446 ), а вы во Львов собираетесь!
ИМХО, тогда уж лучше Краков/Вроцлав — это не сильно далеко от Львова, но заметно лучше :)

лучше только тем что это не украина, особых плюсов там нет, а для айтишника достаточно минусов, зачем ехать на ухудшение, есть другие материки, где будет реально лучше, на нашем ловить нечего

Топикстартер написал что ему нужно:

Приваблює ІТ орієнтованність міста (мера), близькість до Європи і Карпат, українська мова.
Я предоставил список городов которые удовлетворяют этим критериям :)

За границу — не :) Мы ж патриоты, да и не платят там столько )

ИМХО, последнего пункта в Кракове уже сейчас значительно больше чем например в Одессе/Харькове. Многие надписи/инструкции дублируются на украинском.

Одесса скоро ж станет второй Барселоной
ага, а Львов — Силиконовой долиной :)
Одесса скоро ж станет второй Барселоной (по словам губернатора dumskaya.net/...sdelat-iz-odessy-n-051446 )
т.е. Саакашвили собирается сделать некий аналог того, что в Каталонии происходило (вроде и счас в Каталонии подобные настроения есть ru.wikipedia.org/...а_независимость_Каталонии ): ru.wikipedia.org/...исимости_Каталонии_(2014 ? и при этом заявляет, что он не сепаратист))) или он так пошутил?)

особой разницы не будет, жил бы ты в каком-то недоразвитом в плане айти городе, то да, а так шило на мыло будет, если так уж хочется переехать в пределах страны, то киев значительно лучше, только из-за того что там больше людей и денег крутиться, разницы тоже никакой не будет, но возможностей больше, а значит в каких-то вещах станет проще жить

ок. учту
просто действительно не был во Львове и мнения вообще никакого нет
по сравнению с Киевом еще могу как-то судить, но имхо в Киеве мне нравится только наличие метро, как способа быстрого передвижения по городу, в остльном Одесса не уступает как по мне

в Киеве мне нравится только наличие метро
покатаешься на нем — перестанет нравиться

Це ви в львівських маршрутках не катались. Я десь рік тому поклявся, що без крайньої необхідності ніколи не буду ними користуватись. А київське метро — дуже зручна річ, хоча і буває часом забите :)

мне кажется оно не «иногда забито» а «иногда не забито»

ну я тоже во львове не был и вряд ли когда-то буду, просто в украине примерно все одно и тоже, куда не поедь отличий не будет, киев очень большой город, вот и все преимущества

не читал, но осуждаю. На самом деле как туристу во Львове интересно, мне кажется самый туристический город Украины. Так что поехать стоит.

я не торчу от старческих развлечений на здания смотреть

А я б Одесу переїхав зі Львова :)
В Львові, окрім кафешок в центрі, нічого немає.
Дороги погані, машину поставити немає де, ЗП — нижча ніж в Києві, умови — ніяких тобі пандусів, тротуари порозбивані. Робота для дружини — можна знайти звичайно(якщо вона не тренер дельфінів звичайно), але не так просто як ІТ.
Власне авто — багато корків в місті, я б не радив.
Були велодоріжки, але після недавних ремонтів теплотрас то і їх нестало в багатьох місцях.
Громадський транспорт — лайно, їздить без графіків, умови жахливі.
А ще особливість львівських ріелторів — 100% місяця оренди їм на руки + оплата за 1-й і останній місяці власнику.
Вартість страшної радянської квартирки — від 2000грн/місяць.
Один жирний плюс в порівнянні з Одесою — близкість до кордону — зробив собі візу і катаєшся по Європах.

Дякую.
В Одесі нормальна квартира теж починається від 2500-3000 тож не сильно відрізняється
Про транспорт прикро. В Одесі зараз також відчувається тиснява і взагалі дуже мало місць де можна залишити авто, особливо в центрі. Єдиним виходом бачу арендувати житло поруч з роботою щоб можна було дістатися пішки.

А ще особливість львівських ріелторів
в Одесі поки ще беруть 50%, а передплата за останній місяць — то вже бажання власника і здається це вже стало нормою.
передплата за останній місяць — то вже бажання власника
Власнику, який ніколи не здавав квартиру, перший і останній місяць нав’язує сраний маклер, який видає це за якісь-то там гарантії. А потім звісно власник вже буде вважати це за норму.
Ситуація з ріелторами жахлива. Більшість з них навіть не може підібрати квартири за декількома критеріями (я таки знайшов одну, яка вміє!). Договори здебільшого відстоюють інтереси власника. А коли укладаєш договір (враховуючи що я з луганською пропискою) маклер ще навчає «ви ж договір ні у які соцслужби не несіть». При цьому беруть 100% з тебе, а не з власника житла. Якийсь сервіс для мазохистів — з тебе знущаються за твої ж гроші.
Какой это “очень большой торговый центр” в с самом центре?
імхо, таке треба одразу постити з імям і телефоном ;)

Цитата не та

звичайно, мало бути це:

(я таки знайшов одну, яка вміє!).

Щоб не вважав ніхто нав’язливою рекламою. І щоб не сказали що брешу, якщо раптом кому не знайде. Звісно, якщо комусь реально треба — я можу дати номера.

Дороги погані, машину поставити немає де, ЗП — нижча ніж в Києві, умови — ніяких тобі пандусів, тротуари порозбивані.
ты думаешь в Одеесе с этим лучше?)

ну вполне может быть :) в харькове зп фактически такая же, только компаний меньше, дороги лучше чем в киеве, если не заезжать глубоко, тротуары и чистота значительно лучше киева

Був в Одесі і можу сказати, що у Львові значно гірша ситуація + дороги в сусідні обласні центри просто жахливі(якщо не рахувати Київ-Чоп)

трасса Одесса-Киев намного хуже

Вы описали ситуацию, которая присущая для всех городов Украины.

за 3000 грн снимаю в центре. Ремонт, автономка, мебель, техника. Но есть там и минусы которые меня полтора года не напрягали. Сейчас за нее хотят 4300-4800

но-но. в центре пандусов понаделали, но все равно надо следить за тем, как идешь, потому что порой пандусы подкрадные, на высоте от 5 см, за бордюр можно легко зацепиться и носом об “бруківку”.
собственный автомобиль во Львове — очередная повозка, которая стоит на тротуаре или на стихийной стоянке в центре

Подивіться про всяк випадок попередні топіки на цю тему, наприклад:
dou.ua/forums/topic/10324
dou.ua/forums/topic/13640

Спасибо, еще почитаю на досуге, но поиск работает плохо, или я неправильно ищу...

Підписатись на коментарі