Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Для RSS є повноцінна заміна? Чому зараз його ігнорують багато сайтів?

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Чесно кажучи, я і сам раніше не користувався RSS, але спробувавши — сподобалось, зручно.

Хоча я не проводив глибокого аналізу, але як мінімум багато сайтів вже позабирали лінк RSS з переднього плану, як це було раніше. І якщо орієнтуватись по такому ІТ-гіганту як Google, то ця технологія вже віджила своє: закрито Google Reader, Google Chrome ніколи не мав читалки RSS-каналів.

Чому? Я розумію, що є Twittwer, Facebook та інші соцмережі. Але ж, по-перше, далеко не всі так само регулярно хочуть заходити в соцмережі, як читати свої улюблені канали. А по-друге, прикрутити RSS генератор не так вже й затратно.

Має хтось пояснення чому так?

UPD: в перших же коментарях мені мабуть пояснили причину — не вигідно щоб певний сайт читали через RSS, бо ви не побачите реклами на ньому.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

речь о произвольном сайте?
каким сайтам вообще есть смысл выдавать RSS?
на хабре есть, на dou есть, на куче форумов есть.
на ФБ и Твиттере нет? на olx.ua нет? ну, и не надо.
где именно вы ожидали увидеть RSS, а его там не оказалось? какие-то конкретные новостные сайты? или что?

Вы дали ответ на свой вопрос) Людям дали выбор. Или Соц сети или РСС или Поисковик ;) Вот и результат. А кто уже твитнул вопрос?))))

Лично я слабо понимаю разницу между твитером и RSS-каналом. Вся суть — от определённого автора чирикнуть заголовком.

Иными словами, рынок никуда не делся, он существует и растёт. Просто сейчас он во власти твитера. Если кто предложит что лучше, рынок ломанётся туда, эта аудитория не имеет приверженности и меняет предпочтения как стая воробьёв — моментально все сразу, а не постепенно.

Я связываю падение RSS c общим трендом сайтов превращаться в унылое говно для посредственного лоха. В результате выгоднее использовать человеческий фильтр: вместо того чтобы фолловить агрегаторов контента, фолловят умных людей, которые фильтруют контент и достают из него самую вкуснятинку. То же самое происходит и с соц.сетями, но там народ менее охотно отписывается от СМИ.

Иными словами, СМИ себя провалили как класс, как источник доверенной информации, стали поставщиками количества говна вместо фильтров и дайджестов. Со временем появятся другие, которые себе вернут эту роль. Возможно, RSS вернётся вместе с ними, если эти СМИ станут именно RSS-агрегаторами.

Лично я слабо понимаю разницу между твитером и RSS-каналом
Перетворили RSS зі 100 каналами на RSS з одним каналом під виглядом інновації.

RSS це зручна штука. Але у нас повно сеперпупермегакрутих вебмайстів, а на ділі гівнюків, котрі через RSS просто крадуть твій контент, парсять сайти і роблять в інтернеті контент помийку. Все заради кількох копійок з гівняного сапе чи іншої лабути. Відключення RSS відразу відсіює більшу половину гівнюків котрі думають щось вкрасти))

Нормальні люди просто не знайдуть цей сайт. Уявімо що є сайт котрий краде контент, а у вас молодий сайт. Вас знаходять і починають парсити. Пошукові боти заходять до злодія частіше ніж до вас, вони там тусуються цілодобово. В результаті його індексують раніше ніж вас і як результат ваш авторський контент на сайті грабіжника вважається новим, а на вашому краденим. Як результат ваше місце у видачі опускається нижче плінтуса і ніхто вашу працю не побачить. У вас лишають інші методи залучення аудиторії, наприклад соціальні мережі. Але це, напевне, не так страшно з власним блогом, як коли у вас власний магазин. Ви витрачаєте кошти на контент маркетинг, вам пишуть унікальні, цікаві статті, огляди по тематиці вашого магазину. А хтось це отримує безкоштовно, та ще й вам шкодить. Адже повторюсь, його індексують раніше, а вас пізніше. Його контент унікальний, а ваш — копіпаста. Він заробить на ньому кілька гривень в місяць, а ви витратили кілька сотень за статтю, котра ще й замість позитивного ефекту у вигляді підняття вашого інтернет-магазину у видачі, навпаки, засовує вас нижче. Все що ви можете зробити, це заборонити індексування сторінки, щоб вона просто лишилась користувачам і не опускала вас.

Їх банять час від часу, але в тому то і справа, що просто автор заливає новий двигнець і продовжує свою справу. У мене знайомий так робить постійно. Живе в Криму. Після бану одного з сайтів, він просто робить новий за пів дня. І все. Далі парсить контент, часто з тих самих пацієнтів.

Я не претендую на останню інстанцію в виборі користуватись чи ні RSS. Можна зробити у зворотньому напрямку. Скільки людей користуються RSS? Скільком він дійсно потрібен?

Відключення RSS — це не єдиний рятівник. Звісно люди вдаються і до тупих способів. Наприклад скриптом відмикають виділення тексту і контекстне меню, що обходиться банальним адблоком. Це додає великих незручностей користувачам. Моя позиція полягає в тому, що RSS користувачів не так багато, а гроші котрі витрачають власники магазинів на контент-маркетинг дійсно великі. Право захиститись від злодіїв вони мають.

тобто читати канали новини одним рядком — це треба тільки ІТ спецам? шалена логіка!!!

Взагалі який толк в одному заголовку. Зазвичай будь яка новина середньостатистичного новинного сайту виглядає так.
Гучний заголовок котрий має неабгато спільного з текстом.
Текстове прев’ю новини
Текст новини котрий на 70% складається з повторення прев’ю.

Якщо відкрити якийсь korrespondent.net, unian, rbc, то заголовка в 95% цілком вистачає, щоб зрозуміти, що там всередині. Інколи так вправляються, що одну фразу 3-4 реченнями описують міняючи слова — аби тільки до певної к-сті знаків добити.

А от коли читаєш аналітику повноцінну — там уже дійсно не обійтися.

15 роів тому, коли, чогось, RSS був ще не в тренді, памятаю, описував парсери для приблуди, яка висіла у треї та за тими правилами з повного контенту періодично робила такі собі «rss». Мабудь, історія пішла по колу )) Нажаль, не пам’ятаю назву тієї програми

кстати недавно пытался к нужным мне сайтам прикрутить rss(а rss прикрутить к ifttt чтобы он мне в телефон пуши высылал) и обнаружил kimonolabs который умеет из страницы делать rss
feedity.com умеет еще лучше, но он платный

Теоретично виглядає класним сервісом, але сертифікат чомусь само-підписний :(

Ну то може змінитися через місяць десь коли зарелізиться letsencrypt. А у вас стоїть форс https мабуть, бо сайт ніде не віддає сам лінки на https.

Ну letsncrypt це прорив не спорю, але ж є ще «на крайняк» і startssl ;)
Так стоїть https everywhere — хоча автоматом не редіректив на цьому сайті.
Сам пробую «на автоматі» коли бачу формочку зі словом «password» :)

не вигідно щоб певний сайт читали через RSS, бо ви не побачите реклами на ньому.
 от надо пацанам на ДОУ рассказать, они-то и не знают!

Мабуть малось на увазі те, що ДОУ віддає в своїх RSS весь повний контент, незважаючи на гіпотезу

не вигідно щоб певний сайт читали через RSS, бо ви не побачите реклами на ньому.

Це дійсно гіпотеза, і для одних сайтів вона буде вірною, а для інших невірною, скоріше за все, для більшості сайтів вона взагалі нерелевантна через низьку популярність RSS серед широких мас.

солюшн простий — не користуйся гуамном, яке не має рсс.

всякі твіттери-фейсбучики це звичайний непотріб, нормального контенту там або нема, або неможливо його споживати через убогість сервісу

не уявляю, як можна замінити рсс

Так от власне, що це швидше набридає і змушує блокувати контакти в фідах для пониження інформаційного шуму.

RSS можна використовувати як джерело інформації для інших сервісів, наприклад
twitter.com/dou_forum
і
twitter.com/dou_calendar
зроблені за допомогою RSS-ів
dou.ua/forums/feed
і
dou.ua/calendar/feed
та сервісу twitterfeed.com

стадо выгодно загонять в приложения, соц сети и на основной сайт в целях монетизации
все эти хакерские читалки роняют доходы от рекламы и остаются уделом гиков и маргиналов
Многие оставляют только заголовки и тизеры в RSS но еще больше просто перенаправляет в твитер и фб

Многие оставляют только заголовки и тизеры в RSS но еще больше просто перенаправляет в твитер и фб

нормальні рідери, напр inoreader вміють лоадити ремоут контент повністю, необхідність переходити на сайт відпадає в 99% випадків

InoReader взагалі крутий, щонайменше коли я востаннє його для себе тестив. Перейшов би на нього із задоволенням, як би Press був із ним сумісний.

Ви користуєтесь офлайн-агрегаторами?

Я про те що, Feedly, InoReader, як і почивший Google Reader, пропонують доступ, грубо кажучи, на безперебійній основі для клієнтів різного роду (веб, Android, iOS і, можливо, десктоп чи CLI), не вимагаючи постійного аптайму цих клієнтів. Натомість ці сервіси періодично агрегують ваші RSS-стрічки, навіть коли ваші клієнти відключені, що дає змогу спокійно зайти через тривалий час і переглянути все, що надійшло у ці стрічки за вашої відсутності (в розумних межах, звісно). У випадку з клієнтами типу Thunderbird потрібний постійний аптайм. Інакше частина апдейтів просто пройде повз, бо в RSS-фідах прийнято видавати лише останні n апдейтів, а не всю історію.

Завжди читаю веб-версію (з рекламою), бо мені часто коментарі цікавіші за статтю.

ну а вообще — все интересные мне новостные и тематические сайты поддерживают RSS, с вашей проблемой я не сталкивался ни разу

Вы просто не умеете его готовить :)
www.dropbox.com/...5-10-27 14.40.25.png?dl=0
О компании добра — гугл славится как убийца хороших удобных сервисов, которыми пользовались миллионы, так что свою «авторитетность» он в этом вопросе они уже давно дискредитировали
У них даже кладбище есть, можете гуглридеру цветочек на могилку положить
www.slate.com/...dead_google_products.html

Штука не працює, але якщо подивитись код, то ясно як повинна працювати :)

працює. ставлю пошук в inoreader.com, та підписуюсь, та читаю, оновлюється

в feedly.com для меня killer feature — синхронизация подписок между устройствами и отличнейший клиент под ios. Мгновенный и удобные поиск и добавление новых каналов — просто приятное дополнение

зліз з фідлі на inoreader, імхо, набагато юзабельніший і купа крутих фіч, яких в фідлі нема (не було?)

inoreader.com користуюся кілька років, після того, як ґуґл покинув це діло — задоволений

брехня на hromadske.tv — є

я не спец по SEO и прочим деньгозарабатывающим штукам, но IMHO сайт, зарабатывающий на показе рекламы, сильно теряет от RSS, ведь пользователи читают контент, не заходя на сам сайт. Единственный выход — делать превью в RSS, а полные статьи — только на самом сайте. Как делает тот же Хабр, например

Підписатись на коментарі