Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Лібералізація валютного регулювання

Маємо гарні новини. Зараз за участі «Центр економічної стратегії / Centre for Economic Strategy», «EasyBusiness» та «CASE Україна» розробляється нова концепція валютного регулювання. На підставі цієї концепції буде розроблена нова законодавча база для подальшого узгодження з НБУ та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Метою змін є лібералізація валютного контролю, дерегуляція процедур, спрощення всіх процесів. Декрет КМ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» must die!

У зв"язку з цим виникла необхідність зібрати фідбек від підприємців, компаній та самозайнятих осіб з переліком проблем, з якими вони стикаються коли намагаються працювати на експорт/імпорт в правовому полі України.

Я підготовив попередній документ.
drive.google.com/...​dZnJESuXEFXHSpfiRG_GtDpM0

Подивіться, будь-ласка. Чи є неточності? Чи всі проблеми та бізнес-процеси перераховані? Чи вказаний ваш бізнес-процес? Можливо, ви хотіли відкрити бізнес в Україні але якісь норми валютного регулювання вам завадили?

Всі зауваження, коментарі можна залишати в коментах до гуглдоку.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Знаю, что меня тут не любят, но каково продолжение весенне, кажется, истории «вы все сидели на своих жопах, пока я работал и сделал для всех вас лучше»? Я про крестовый поход об «отмене» обязательных договоров для банков, если кто не в курсе.

Кому полегчало, давайте сделаем поимённую перекличку, а то некрасиво как-то получается — человек работает, а мы, гады неблагодарные, не благодарим.

С сентября получаю ВЭД выручку по инвойсу, без договоров. Все отлично работает. Теперь для ВЭД меньше документов требуется, чем для платежей от украинского юрлица.

И в налоговой с этим инвойсом у вас проблем нет?

И в налоговой с этим инвойсом у вас проблем нет?
Насколько я знаю, «проблема» выливается всего лишь в штраф от 500 до 1000 грн.

а налогова не має відношення до перевірки цих документів. це суто вимога банку, для засвідчення легальності коштів перед НБУ.

простите, налоговая не имеет отношения к первичному документу, согласно которому вы получаете или отдаёте деньги? нет, серьёзно!? не чо правда!?

Я же рассказал вам свой опыт. Расскажите, какие к вам были вопросы в налоговой?

Подскажите пожалуйста банк/отделение.

ПриватБанк. Детали по ВЭД можно выяснить у [email protected]

3-ій місяць не подаю акти в банк. Раніше кожен місяць дзвонили з банку й нагадували про акти.

Подскажите пожалуйста банк/отделение.

після 90-о дня піде «кляуза» в податкову

Теперь банку не нужен перевод (раньше требовали нотариально заверенный перевод). Просто высылаю договор на английском в электронном виде. Это огромный плюс, спасибо всем, кто причастен.

Питання поставлено взагалі невірно. Намагання лібералізувати всі схеми одним махом призведе до зворотнього ефекту: бюрократи не порозумнішають, а лише намагатимуться з усіх сил заборонити та ускладнити те, чого вони не розуміють.

Що потрібно: Взяти якусь одну схему, і максимально її спростити. Це автоматично створить умови для формування потоку в завданому руслі, та поступово зменшить навантаження на інші потоки.

Як потрібно: Дозволити самозайнятим особам взагалі без будь-якої реєстрації окрім отримання електронного підпису відкривати рахунки та приймати на них гроші в розмірі наприклад до 5000$ в місяць, за умови електронної декларації відправленої на такий-то адрес держ.установи. При цьому автоматично вважати цей документ задекларованим доходом і не вимагати додаткової декларації.

Чому так: Бо це створить умови для бізнесу однієї особи, і взагалі виключить державні розходи по контролю чи збору податків. А слідом з′явиться більш доходна ніша, для малих форм організації — саме вони вже можуть працювати по юридичним процедурам.

Чому не можна інакше: Бо одна особа не може одночасно бути юристом і захистити себе від агресивних державних органів, з якими до речі ще й судитися доводиться, бо ті самі плювали на закон з високої вежі. Тобто, основна маса осіб, які можуть бути задіяні в таких відносинах — зараз взагалі працює по чорних-чорних схемах, а левова частка внутрішнього ринку ще не побудована.

Іншими словами, пропихувати великий пакет не варто. Треба декілька маленьких. Інакше це забере купу часу саме на впровадження на низовому рівні, люди не зможуть подолати саме бюрократичні бар′єри. IT галузь — це лише маленька частинка потенційного ринку.

Підписатись на коментарі