Коворкінг у Запоріжжі

Всім привіт!

У нас з друзями з’явилася ідея і бажання відкрити коворкінг у Запоріжжі. Мета проста — в місті з майже мільйонним населенням немає жодного подобного закладу. Немає де проводити тематичні заходи, мітапи, конференції, хакатони. Також половина нащої команди давно живе у Києві і регулярно приїзжає у Запоріжжя по справам та до родичей. Отже ця проблема в першу чергу близька нам самим.

Проте, ми досі не впевнені в рентабельності такого місця у Запоріжжя. Тому я вирішив порадитись з шановним товариством тут і залучити до обговорення більше людей з Запоріжжя.

Також буду дуже вдячний, якщо ви приймете участь в опиті на ФБ — www.facebook.com/groups/1521726421479959

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

У меня друг для офиса разрабов снимает в Зп двушку-сталинку тыщи за две. Со своей кухней и прочими вытекающими локальными удобствами. И не он один. Слабо представляю, что толкнет их вместо этого использовать коворкинг

Ну по-перше ми не ставимо мети забрати до себе абсолютно всіх розрабів міста. По-друге, за 2к він знімає впехану квартиру з совковим ремонтом. Ціни знаю, бо сам здаю за 3к не найкращу хрущовку в світі.
Якщо комусь треба економити — є ще й кімнати в общазі, думаю гривень за 400 на місяць можна знімати. Без сарказму, були в Зп контори з офісами в общазі
А якщо серйозно, то я не розумію до чого ви це написали. Чи ви бачили десь, що я кажу щось про нащі ціни? Вони будуть конкурентними з такими офісами-квартирами, а умови в коворкінгу будуть явно краще, ніж в орендованій сталінці за 2к

Ну а все инфраструктурные вещи (еда, розетки, кровати) — это вторично. Это важно, когда нужно отстраиваться от конкурентов. А у вас конкурентов-то и нет. как я понимаю) Опять-таки, по моему скромному мнению.

Не претендую на истину, но мне кажется, что коворкинги формируются вокруг идей и людей. Найдите пару-тройку человек, которые являются авторитетами в своих областях (например, IT или маркетинг или еще-что) и они за собой приведут других. Если с идеей, то должна быть четкая концепция — для фрилансеров, дизайнеров и пр. Проводите соответствующие мероприятия, завлекайте чем-то. Хотя на счет последнего не уверен. Такая сегментация больше характерна для больших городов, где рынок уже насыщен универсальными пространствами для коворкинга. ИМХО

Коворкінг з ліжком був би цікавим, і з їдальнею, і не такою що там печиво з тістечками і лимонад що не проковтнути, а щоб з першим і другим, щоб борщик з котлетками, щоб домашні страви, салатики з овочей і інше різне, щоб як заходиш то одразу за смачненьким, і щоб можна було після важкої і напруженої праці і багатогодинного сидіння відпочити, бо якщо це місце для роботи і на багато годин то їжа і відпочинок мають враховуватися.

Задумка насправді дуже гарна для запоріжжя, особисто я би користувався

Запоріжжі. Мета проста — в місті з майже мільйонним населенням немає жодного подобного закладу. Немає де проводити тематичні заходи, мітапи, конференції, хакатони.
два года назад уже были попытки и успешные “Coworking Zp — Первый коворкинг Запорожья”, после чего проект закрыли, отчасти финансовые проблемы, отчасти народ разбежался.

Почитать как это было www.vr-online.ru/...khakaton-v-zaporozhe-8785
Да и припоминаю на DOU сие уже было dou.ua/.../3568/?from=premiumevents, вы сами оттуда.

Я знаю про Зиму і цей хакатон організовував там я :)
Народ не розбігся, бо його там і не було. Зима почалася як дуже гарна і перспективна задумка, але, нажаль, ніхто із її засновників не робив нічого для перетворення цього місця в справжній ковокінг та формування свого місцевого комьюніті. По суті це було антикафе з парочкою робочих місць та постійними незрозумілими івентами, по тіпу концертів та днів народження дітей. Тобто Зима хоч і позиціонувала себе як коворкінг, але їм насправді не була.

Превет земляки. Ребята разместите платные объявления на олх, создайте лендинг и запустите контекст на 1000 грн, вы сможете посчиать по кол. звонкам насльколько выгодно и какая цена лучше, посчитаете себестоимость. Сдалате так как-будто уже все есть, фотки людей покажите, это будет самый лучший ответ.

Привіти! Ну ми вже зробили платну рекламу в фб, скоро будуть платні пости в Запорізьких вк группах. Збираємо данні, по трохи. За лендінг була така ідея, але вирішили не починати з такого. Все ж таки некрасиво вигадувати — у нас ще ні місця немає, ні якихось чітких данних. Запуститися, звичайно, можна буде за 2 місяця десь, але думаю для ідеї з лендінгом хорошо було б хоча б приміщення мати.
Так чи інакше, дякую за пораду)

Если будет нужна помощь с лендингом — пиши.

Дякую! Роботи зараз багато, буду мати на увазі :)

Ну не зовсім згодний. Все-таки тут мова іде про аренду робочого місця в першу чергу.
А щодо ідеї з бібліотеками — так вже роблять в усьому цивілізованому світі — переробляють їх на більш сучасний лад.

В містах-мільйонниках вони вже давно є. А Запоріжжя — не мільйонник.

Як я написав вище, вони є не тільки у мільйонниках, також присутні у набагато менших містах

Не знаю, якщо чесно, в яких. Якщо на Західній Україні — то не рахується.

UPD: Прочитав нижче. Не був у Черкасах та Чернівцях, але зі сторони культурне життя там видається досить насиченим, тому не дивно. Але західні міста значно розвинутіші у культурному плані. Подивіться на географію Книгарні Є, наприклад. Чи на географію виступів відомих письменників, поетів, тощо.

Так і є. В західних регіонах активність набагато більша. Це звичайно проблема для нас, але будемо пробувати всіх ростормошити теж)

Не зовсім. Я просто думаю тут рентабельність залежить від багатьох факторів. Не можна казати за рентабельність бізнессу в цілому. Кожен випадок окремий і розглядати його треба окремо.

Про міста-мільйонники — коворкінги в них вже давно є. Якщо ми розмовляємо про Україну, то вони є абсолютно в кожному великому місті, і навіть не тільки у великих. Наприклад, я нещодавно був у Чернівцях (населення 255к) — там є коворкінг в центрі міста. Черкасси (283к населення) — є коворкінг. Про Львів, Харків, Дніпропетровськ та Одессу я і не кажу. Там є по декілька. Не можу стрверджувати що вони всі прибуткові. Але факт їх наявності свідчить як мінімум про зацікавленність у них.

Думаю, такий заклад в Запоріжжі, очевидно, потрібний. Хоча б для створення іміджу. Єдине питання — чи буде це рентабельно. І я думаю, тут варто врахувати одну дуже важливу деталь: в Запоріжжі досить таки небагато великих компаній, але айтішників штампують цілих чотири ВУЗи. Тому фрілансерів там має бути досить таки не мало)

Погоджуюсь з кожним словом. Великих контор дійсно немає. Але з точки зору коворкінгу це навіть може бути плюсом, у тому сенсі, що більшість айтішників — це фрілансери. Про це доречі свідчить і статистика. Студентів з технічних спеціальностей теж багато, але незрозуміло куди вони потім діваються (насправді зрозуміло куди). Так що мета цих всіх обговорень — як раз таки зрозуміти наскільки велика потенційна аудиторія.

Потенциальная аудитория — точно не маленькая. Фрилансеров, даже если глянуть на Upwork — вполне нормально в Запорожье. Сам задумывался над таким-же вопросом пол года назад — но потом уехал. Всем кто когда-то хотел поучаствовать — уже скинул ссылку на эту тему. Просто я думаю что среди IT это еще больше и «вербальная передача», а не только реклама — так люди с собой еще могут кого-нибудь привести.

Так, у тому то і справа, що в теорії людей багато. Але ж ви знаєте Запоріжжя, ніби людей і багато, а от де вони всі ховаються — невідомо)
Дякую за рекламу, в першу чергу це не комерційний проект, тому я вдячний за допомогу.
Я теж вже не живу там, але це не заважає зробити свій внесок у розвиток міста.

Подписаться на комментарии