Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Що є вашим основним «джерелом постачання» інформації?

Почав наводити порядок в своїх підписках (RSS, Facebook, VK, email-розсилки, habrahabr & geektimes, сайти інформ агентств) і зрозумів, що інформації навколо стало дуже багато. Якщо раніше вистачало одного лише Google Reader, то в наш час інфи стало настільки багато, що переварити всю просто неможливо. І якщо з VK все більш-менш ок (можна натравити rss, пости ідуть в хронологічному порядку), то в facebook ця сама велика к-сть змушує сервіс самому вирішувати що і кому цікаво.

З однієї сторони і цілком розумію для чого це зроблено, а з іншого — не люблю, коли не все під моїм контролем. Тому хочу запитати — а звідки ви дізнаєтеся про події? Цікавить як IT тематика у всіх її проявах, так і політичні події, спортивні, світсько-нейтральні...

Зараз к-сть підписок моїх rss зашкалює, навчився читати лише заголовки, деякі статті кидаю в pocket. Вирішив спробувати все закинути в facebook, але не до кінця розібрався з його «філософією» і не знайшов, як зробити так, шоб фільтрувати прочитаний контент від непрочитаного. Та і шанс, що пост якогось цікавого мені програміста не потрапить на мої очі, досить високий.

Також не можу не відзначити, що багато новин в тій чи інші формі повторюються — реально шкода витрачати час на 5 джерел з новинами, коли 70% повторюються, а тебе цікавлять умовні 25%.

В ідеалі, може, є якісь онлайн агрегатори новин, які і facebook, і rss вміють читати, шоб об’єднували схожі новини і видавали одну-єдину замість п’яти-шести, шоб вміли показувати в режимі «все підряд», і «найцікавіше», але щоб не тупо по к-сти лайків і шейрів, а як facebook — на основі того, що мені реально буде цікаво.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Мне нравится news360.com

Минималистичный дизайн, интуитивный простой интерфейс, полная загрузка материалов в самом приложении, доступность на всех платформах, гибкая кастомизация разделов, большой выбор материалов, логин через различные аккаунты. Также на сайте доступна веб версия для чтения с монитора.

укрправда, західнет — новини всякі
Динамо Киев от Шурика — футбол
тематичний форум — АТО
фб, твіттер, lj+feed декількох людей

ще в вк Ху***й Львів і Варта1 — знати що там дома твориться

З однієї сторони і цілком розумію для чого це зроблено, а з іншого — не люблю, коли не все під моїм контролем.
Twitter і тільки twitter
Все під контролем, ніякої хитрої логіки що хтось вирішує що тобі цікаво. Що цікаво, на те підписуєшся, все переглядаєш в хронологічному порядку.

IT, політика, срачі, аварії на дорогах — все тільки через twitter.

Боюсь зізнатися, ніколи не користувався ні новинами фейсбука, ні RSS, і судячи з коментів друзів — я правильно робив.

bad news: твиттер собирается уходить от стандартной схемы выдачи информации в хронологическом порядке и переходить на схему фейсбука, когда их «хитрый» алгоритм сам решает что для юзера важнее в его ленте.

Тоді твіттер піде туди само куди пішов фейсбук, а його місце займе ще якийсь цікавий стартап. Є рекомендації на майбутнє чим замінити твіттер у разі такого неподобства?

Честно говоря без понятия. У самого та же проблема — основной поток профильной инфы через твиттер идет.

Думаю попробовать гугл+ активней поюзать, по старой памяти там хорошие регулярные источники были, но сам он канешна неудобный до жути.

зароджується нова ідея стартапа...
Чудова ідея для стартапу «взяти твіттер, і нічого в ньому не змінювати бльо!»

Чудова ідея — зробити сервіс, куди можна додати свій профіль facebook, twitter, інших соцмереж та rss. В результаті це все об’єднується в один потік інформації, який можна читати як в режимі «ми обрали найцікавіше для вас» (це реально працює досить точно), так і в режимі «все підряд» з можливістю знайти пост з минулого і подивитися пости, які не потрапили в основний потік. Я б і грошей задонатив трохи на таке діло.

А слабо погуглити 7 секунд?

FriendFeed was shut down on April 9, 2015. We maintained the service since we joined Facebook in 2009, but the number of people using FriendFeed had been steadily declining and in the end, the community was just a fraction of what it once was. Given this, we decided that it was time to start winding things down.

Где-то такой сервис был, там было много сетей, но он не очень удобно сделан был.
Но если нужно работать с информацией надежно и удобно, то для этого существует LiveComment. Как раз давно нужно подключить различные сетевые API, чтобы все было в одном месте с неограниченными аккаунтами. Для того, чтобы

“ми обрали найцікавіше для вас”
нужно сделать нечто deep learning и сервера для базы (возможно есть такие онлайн), это не проблема. Эту часть можно сделать закрытой в виде сервиса.
На лайвкомменте все делается элементарно через систему плагинов и можно все полностью кастомизировать FE/BE, подключить Angular/React/Meteor/Hadoop и т.п.
Потом можно компоненты перенести на другой фреймворк и сделать отдельный сервис если понадобится.
acpul.org/livecomment

Я багато читаю Facebook, в режимі «Most Recent», але там мені не подобається те, що з’являються (часто по кілька разів) пости типу %username% liked/commented this, тому більшу частину людей і сторінок читаю не через Facebook News Feed, а «з закладок» — наприклад, раз на тиждень відкриваю пару десятків потрібних Facebook-сторінок (папку з закладками в Firefox) одночасно і читаю їх по черзі. Аналогічно десь половину twitter-аккаунтів читаю з закладок, якщо всіх зафоловити, то складно все відслідкувати, а якщо читати періодично по одному то простіше.

Ще активно користуюсь Pocket-ом, в Firefox — старою класичною версією 3.0.6.1. Нова стала менш зручною.

Аналогічно десь половину twitter-аккаунтів читаю з закладок, якщо всіх зафоловити, то складно все відслідкувати
Можна зарееструвати декілька акаунтів собі, кожний акаунт для невеликої кількості тематичних фоловів.

Якщо говорити про twitter, то з таким самим успіхом замість аккаунта для фоловів можна створити twitter list, типу
twitter.com/...svoloshyn/lists/companies
чи
twitter.com/devua/lists/dou-jobs

Не з того боку підійшли імхо. Якщо така кількість новин потрібна для виконання службових обов’язків, то якісь у Вас питання «непрофесійні» ))) Акщо то «шо-попало» під каву, то чого Ви переймаєтеся?! Читайте, поки каву п’єте, будь що... А якщо вже замість телевізора, то підписалися на NatGeo і не марнуйте свій час імхо )))
PS Важко уявити, що ви запитуєте, аби в офісі з’економити час на работу
PSS Мені достатньо пробігтися по стрічці вподобань фейсбучних френдів, поки їду додому з роботи. Френди самі усе за мене зроблять.

Facebook. Я фолловлю близько 200 людей з різними точками зору, цього більш ніж достатньо. Телевізора позбувся 2 роки тому.

Іноді твітер, бо через нього багато репостять цікавого. Але там дуже важко щось цінне виловити, бо я не можу отримати думку того хто розповсюдив інформацію. Тобто, треба багато думати і споживати разів в 40 більший об′єм і̶н̶ф̶о̶р̶м̶а̶ц̶і̶ї води.

Є декілька цікавих авторів кого фолловлю через subscribe.ru, але цю майже ідеальну платформу добили самі власники своїм намаганням втюхати всім попсу. Хоча там цінність була саме в експертній, в авторскій думці, де автор звертається до одного читача, а не робить вброс як типові ЗМІ. Це феномен працював через лінощі читачів, лише 0.01 — 0.2% давали фідбек. Але давали саме ті, хто зацікавлений самим автором, його думкою. Тролів нема.

Переглядаю стрічку твіттеру, ЖЖ, ФБ. Цього достатньо щоб знати о гучних подіях.

Рассылка DOU, rss thg.ru, остальное — сам захожу и читаю, если надо. Из соцсетей — только LinkedIn, ибо полезен для поиска работы, остальные соцсети считаю бесполезным говном на уровне идеи и не использую.

як не крути а без штучного інтелекту не обійтись =)
Власне, і шукаю щось таке. Хочу, читати лише найцікавіше, як у facebook, але і мати необов’язкову можливість нічого не пропускати ( як в rss).

Задача дуже цікава і корисна. Якби не був зайнятий іншим власним проектом, вже б засів за роботу:-)

Життя занадто коротке, щоб дивитися серіали. Будь-які серіали.
І так — я вважаю доктора хайза, теорію великого вибуху та ігри престолів тратою часу. Гірші серіали — просто трешняком.

Книги, как ни странно, наверное я олдфаг. Захожу на manning и смотрю что выходит, интересно — беру MEAP edition и читаю. Когда какая-то мелочь, то офф. документация идет в дело.
также stackoverflow, конференции JEE conf, Java day.

По поводу остального — политота, котики, сине-желтые платья, флаг Франции на аве и т.д. солидарен с Андреем Парабеллумом (цитата): «Если вас интересует война в Ираке, цена литра бензина и пакета молока, продолжайте этим заниматься, вам уже ничего не поможет».
Если таки случился дикий ахтунг, то коллеги расскажут.

Весь цей пост можна було замінити фразою «мені пофіг», а так — гарно розписали, не без цього.
Мені цікаві процеси, причинно-наслідковий зв’язок — такі речі не можна довіряти «пацанам на перекурі».

Мені цікаві процеси, причинно-наслідковий зв’язок — такі речі не можна довіряти «пацанам на перекурі».
Ви самі хочете будувати такі складні зв’язки з первинної інформації, чи хочете чтобы вам хтось їх побудував і надав стисло і зручно?
Якщо хочете самі — то який би варіант ви не вибрали, то доведеться багато умати, багато інфи (восновнову води або гівна) через себе пропускати, щоб вибрати цінне і знайти у ньому зв’язки.
Якщо хочете щоб хтось це за вас зробив, то у вас завжди буде відчуття що цьому не можна довіряти. А якщо не будет такого відчуття, то це ще хірше. Фактично, якщо хтось замість вас аналізує вам інфу і це зручно, то по факту це зомбоящик.

Щось середнє. Хочу читати першоджерела, потім читати узагальнюючу аналітику і при цьому не відчувати, шо мене обманюють. В будь-якому випадку треба читати різні точки зору в незалежності від того приємно це тобі чи ні.

і при цьому не відчувати, шо мене обманюють
Ну ви ж розумієте що це неможливо :)

Є данні, тобто факти (тонни інофрмації). Є аналітика, тобто висновки з фактів (мінімум інформації). Перетворення «фактів» у «висновки» ви або робите самостійно, або довіряєте цю роботу комусь іншому. Якщо довіряєте роботу іншому, то завжди є шанс що вас обманюють, або будуть обманювати згодом, особливо якщо цей сервіс безкоштовний. «Обманювати» вас можуть навіть ненавмисно, а випадково, чисто через те що вони використовують іншу систему алгоритмів ніж вам хотілося б. Якщо не довіряєте аналітику іншому, то робите її самі, але мусите самі переварити цю тонну вхідної інформації. По середині не буває, і будь-яке «по середині» — це насправді перший варіант, в якому аналітику за вас робить хтось інший.

Тут вся справа у тому наскільки ви довіряєте конкретному аналітику чи сервісу аналітики. Ви ж можете і на аналітику lifenews.ru натрапити, яка вам тонну вашої інформації «дуже цікавим способом» перетворить в короткі і зручні висновки, які вам буде зручно і швидко читати.

Я вмію знаходити золоту середину. Принаймі, я свято в це вірю. А ще, мабуть, пишаюся трошки тим, що вмію визнавати помилки в разі чого:)

Замість того, щоб аналізувати і будувати логічні ланцюжки самому, а на це піде дуже багато часу, легше читати основні новини самому, а потім читати різних аналітиків, а далі уже самому вмикати мозок і думати, де може бути правда, а де — обман.

мені здається що реально створити систему, де брехню подавати за правду буде дуже важко.
Якщо говорити про те що «факт не є правдивим» чи «факт є правдивим», то тут мова йде не про аналітику (яка на порядок зменшує потік вхідної інфи, просто роблячи висновки), а про оцінку істинності фактів. Цю фукнцію впринципі можна делегувати іншому оцінювачу, і навіть алгоритму, але кількість вхідної інформації воно не зменшує: пройшовши через оцінку просто на кожний факт наліплюється оцінка в стилі «ймовірність що цей факт правда — 97%».

Якщо у вашій стрічці новин є 100 повідомленнь про ситуацію на дорогах міста, то на кожне повідомлення чи группу повідомленнь ви можете навісити ярлики ймовірності що повідомлення правдиві чи ні, прогнавши їх через якийсь оцінувач. Але після цього вам всеодно треба пропустити ці 100 повідомлень через аналізатор, який зробить висновок яким шляхом і на якому транспорті вам їхати і що вдягнути. Якщо цьому аналізатору дати хабаря, то він вас відправить маршрутом який вигідний мені, тому що у мене там стоїть заправка.

Добре якщо доступ до коду аналізатора у вас є і ви можете його перевірити. А якщо це сервіс у стилі «ти його питаєш а він тобі відповідає» — то те що вами будуть маніпулювати — це просто питання часу.

В моєму проекті такі ярлики, як ви кажете, вішаються до кожного поста в блозі.
Тут ви функцію «оцінки правдивості» переносите на «спільноту». І якщо там напишуть факт «JavaScript — всюди тормозить», то його заплюсують чи замінусують залежно від того яка там аудиторія зібралася. Якщо потім запустити аналізатор таких фактів який має зробити висновок «на чому писати мій сайт», то висновки такого аналізатора непередбучувані, особливо якщо алгоритм аналізу від людини прихований, а істинність фактів визначається незрозуміло як і ким.

Можете прочитати 1000 повідомлень про різні інструменти для написання сайтів, самі визначити правдивість кожного з них і самі зробити висновок на чому вам писати. Можете прочитати ці ж самі 1000 повідомлень, тільки біля кожного буде результат оцінки правдивості якимось роботом, і після цього знову ж таки самостійно зробити аналіз. А можете прочитати 2-5 висновків аналізаторів (не читаючи 1000 окремих повідомлень), і тоді вже прийняти рішення.

Зрозуміло, що останній варіант найменш затратний по часу, але ви в ньому найбільш вразливі до манупуляції. Щоб «захистити» себе від умисних маніпуляцій в останньому варіанті ви аналізуєте ці результати аналізу психологічно чи немає там «нестиковок» чи інших штук які вказують на умисну спробу манупуляції. Але принципово це нічого не змінить, враховуючи те що вам ніколи не зрівнятись з професійними маніпуляторами (бо це їхня професія) і що маніпуляції можуть бути не навмисними (наприклад аналітик дійсно вірить у свій аналіз по різним причинам, може ним самим маніпулюють).

Тут треба зайти баланс. Якщо потрібна в першу чергу правда, то треба самому витрачати багато сил і енергії як мінімум для аналізу тонн вхідної інформації, і як максимум самому шукати першоджерела інформації. Якщо пріоритет в зручності і часі — тоді читаємо готові короткі зручні висновки аналітика.

ain, dou + facebook + українська правда. ну і за посиланнями з соцмереж, куди приведе)

тематическая подборка на reddit и feedly как наследник гугл ридера
рсс все продолжает умирать так что там все меньше живих сайтов
ну и твитер как самое быстрое сми

Reddit, HN, Twitter, DOU. Політику спеціально не шукаю, воно само знаходиться. Спорт майже виключно Reddit. Світсько-нейтральним не цікавлюсь. Хабр навіть в кращі роки не розумів. FB, тим більше VK — їх хтось ще читає?

Агрегатори не треба. Атенюатори треба. Сильно підвищує продуктивність.

reddit, twitter, geektimes, habr
fb, vk — чисто зрада\перемога парад уже серьезно к ним не отношусь както

facebook, obkom — политические + интересные люди
habr, twitter, medium + сохранение в pocket для технических.

feedly + twitter

С фб и вк вылавливать инфу — себе дороже :)

О, привіт! :-)
По IT — так, немає сенсу, хіба всякі конференції. А от політика, економіка, громадський рух — все там.

теж була та сама проблема. зараз закинув facebook, vk і т.д. почав використовувати тільки твітер з кількома рубішіми підписками, dou, хабр...
новини почав читати окремо. ще з фейсбуку зрозумів, що після прочитаних політичних новин і якоїсь класної технічної теми більше запам’ятовується новина. взагалі для політичних новин виділив неділю, коли є тижневий огляд. Так і зручно, і не пропустиш нічого важливого.

також зберігаю щось потрібне в Pocket, потім можна заархівувати і знайти.

щоб не пропустити щось з новин певної технології, в твітері можна перейти окремо на канал і погортати топіки, або фільтрувати за хешем. якось так =)

Підписатись на коментарі