Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Шукаємо допомогу для створення вільного українського SAGE-сервера

Чи є у когось можливість підтримати створення вільного українського SAGE для науково-технічних розрахунків (наукового дистрибутиву мови Python, добре відомого за кордоном, «вільної життездатньої альтернативи MATLAB, Maple, MatCAD, Mathematica»), обладнанням чи грошима?

Ми звернулися до кластеру ІК НАНУ, але вони відмовили, бо давно вже сплачують за енергію з власних коштів, у держави наразі немає. Звернення до кластерів КНУ та КПІ також не допомогли.

Гроші потрібні на створення сайту (спочатку хоча б невеликого) та форуму, а також на обладнання, якщо його не буде знайдено. Без того, хто здатен платити за eлектроенергію, теж нічого не вийде; але можна виставити невеликий таймаут (секунд у 15), для освітньої мети (та інших невеликих проектів) цього було б достатньо.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дякую усім, хто відгукнувся, зокрема тут
www.developers.org.ua/...orum/topic/1634
linux.org.ua/...in/yabb/YaBB.pl num=1267545972
www2.maidanua.org/...news/index.php3 bn=maidan_osvita& site=maidan

SAGE вже встановлено на обладнанні, наразі розбудовуємо базову інфраструктуру (декілька веб-сторінок українською), також треба додати ще деяке ПЗ. Коли усе запрацює, ми повідомимо (у новому треді).

> Супер це допоможе вирішити питання, але зараз Ви говорите про популяризацію, а виходить щось дуже схоже на якусь комерційну пропозицію і формуванням комюніті тут якось не пахне)
Я вже декілька разів писав, що необхідна і найголовніша умова — це обладнання, за яким наглядає якийсь штатний адмін, та сплата за електроенергію. За таких умов вже можна зробити щось дієздатне і достатньо надійне (щоб не виникало довгих термінів недієздатності сервера, мінімізувати ризик втрати spreadsheets користувачів і таке інше). Звичайно, якщо хтось захоче допомогти грошима, ми б знайшли що на них покращити.
Щодо ком’юніті — сайт (і форум без реестрації) буде створюватися для усіх, хто пов’язав свою кар’еру (чи охочіх, які ще вчаться) з науково-технічними обчисленнями, і хоче робити це більш новітніми та зручними засобами ніж С, Фортран, або комерційними МАТЛАБ і т.і.
Я, наприклад, вже не раз щодо документації свого ПЗ чув «а що, українською немає? » (тобто, як виявляється, не усі достатньо вільно володіють нею, тому навряд чи доцільно пропонувати це, наприклад, школярам).
> + беспосередньо про юр. організацію, на початку посту, не було мови.
Мені здається, що з самого початку вже ставити якісь умови — вкрай недоречно, до того ж, я просто не знав, чи відгукнеться тут взагалі хочь хтось, чи усім буде байдуже.
> А для чого вам потрібні кластерні потужності? Може, краще звернутися до группи Ukraine у BIOINC проекті?
Я про це думав, але ця група занадто розпорошена, там немає ніякої ієрархії, це скоріше схоже на сукупність фізичних осіб, з яких мало хто іншого у обличчя бачив; до того ж, вони користуються власними компьютерами, які можуть виключати коли завгодно, переставляти ОС і таке інше, цетралізованих сервер (ів) нема. Тому цей варіант навряд чи підходить.

Утім, може я десь помиляюсь, я недостатньо знайом з цією організацією.

> Ми звернулися до кластеру ІК НАНУ, але вони відмовили, бо давно вже сплачують за енергію з власних коштів, у держави наразі немає. Звернення до кластерів КНУ та КПІ також не допомогли

А для чого вам потрібні кластерні потужності? Може, краще звернутися до группи Ukraine у BIOINC проекті?


Усе ж таки краще встановлювати на кластер юридичної особи ніж на домашній (чи інший ПК з обмеженними можливостями) якоїсь фізичної особи, з якою може статися що завгодно (автомобіль переїхав і таке інше).

Наразі надійшла пропозиція з lcg.bitp.kiev.ua, є велика ймовірність що питання з обладнанням буде вирішено позитивно.

Супер це допоможе вирішити питання, але зараз Ви говорите про популяризацію, а виходить щось дуже схоже на якусь комерційну пропозицію і формуванням комюніті тут якось не пахне)
+ беспосередньо про юр. організацію, на початку посту, не було мови.

В будь якому випадку, буде дуже добре, якщо це діло запуститься, успіхів.

Усе ж таки краще встановлювати на кластер юридичної особи ніж на домашній (чи інший ПК з обмеженними можливостями) якоїсь фізичної особи, з якою може статися що завгодно (автомобіль переїхав і таке інше).

Наразі надійшла пропозиція з lcg.bitp.kiev.ua, є велика ймовірність що питання з обладнанням буде вирішено позитивно.


Щодо грошей — я взагалі міг би встановити та налаштувати усе сам, але якщо будуть гроші, то частину можна було б перекласти на ще когось, бо в мене часу теж не так багато, щоб робити усе самому (сайт, форум, деякі переклади документації).
ну це завжди потрібно буде робити.

Зараз, на скільки я бачу, то з Вашого боку якась неоднозначність в тому, що Ви взагалі хочете зробити... які гроші? сайт можно зробити своїми силами, думаю сере людей на ДОУ дуже багато людей Вам зможе допомогти з сервером, я в на Вашому місці не шукав «кращих» варіантів, а постарався якось обєднати всі ці зусилля.

> ЗІ: Я не сказав би що ваше звернення дає відповідь на питання що Ви робите і для чого.
Перші кроки — це створення відповідного комьюніті, щоб інші навчальні заклади знали, що SAGE дійшов вже й до України, бо наразіі його вивчають дуже небагато українських навчальних закладів. Після розгортання цього комьюніті можна вже буде шукати на форумі однодумців чи виконавців якихось real-life проектів.
Ну і звичайно доступ до виликих обчислювальних потужностей з будь-якого пристрою до підключення в інтернет, а також зберігання там свого коду, виконання школярських/студентських лабораторних робіт, он-лайн калькулятор для інтегрування, розв’язування систем лінійних, нелінійних, дифференціальних рівнянь, оптимізації, чисельного та символьного дифференціювання і таке інше. Деякі приклади з південнокорейського серверу наведені тут.

Встановлення та оновлення SAGE не можна рекомендувати проводити усім навчальним закладам, бо воно займає близько 1 Гб на HDD (для не-Лінукс ще більше), та декілька годин компіляції (на моєму AMD Atlon 3800×2+).

«Пересічним громадянам» воно дійсно не потрібно, тому ви можете не перейматись.

Dmitrey, той пересічний громадянини певно хотів вам грошей дати на ваші потреби, просто перепитав нащо воно треба. ІМХО настільки вічливій людині як Ви не легко буде знайти підтрмку.:)

ЗІ: Я не сказав би що ваше звернення дає відповідь на питання що Ви робите і для чого.

«Пересічним громадянам» воно дійсно не потрібно, тому ви можете не перейматись.
Насамперед справа у обладнанні, сплаті за енергію та підтримку функціювання обладнання (навряд чи у нас будуть гроші на персонального адміна, та й сенсу нема). Без цього будь-якої разової фінансової допомоги буде замало.
Наразі вже є одна (попередня) пропозиція щодо обладнання (1Гц + 2 ГБ памяті + 30Гб hdd), якщо не буде нічого кращого, спробуємо тут.

Щодо грошей — я взагалі міг би встановити та налаштувати усе сам, але якщо будуть гроші, то частину можна було б перекласти на ще когось, бо в мене часу теж не так багато, щоб робити усе самому (сайт, форум, деякі переклади документації). До того ж, можна було б покращити обладнання, наприклад докупити більше пам’яті, твердотельний HDD, кращій процессор.

Грошей то скільки треба друже?

Тай користь цього пристрою не зовсім зрозуміла. Мені як пересічному громадянину не зрозуміло навіщо воно потрібно. Точніше кажучи не зрозуміло кому не вистачає цього SAGE. Але тема IT мені не байдужа...

Панове, якщо ви далі свого стакану заглядати не хочете, то вам воно точно не потрібно, йдіть собі далі!

Уся необхідна інформація є у тому зверненні, яке я вже наводив; як кажуть, «розумному достатньо».

Через декілька днів має бути оголошений конкурс наукових та технічних проектів спрямованих на розвиток Українського грід. Можете спробувати подати на конкурс ваш проект самостійно, але краще кооперувати з якимось колективом, який вже готує подання. Знаю що такі є в Києво-Могилянській академії та в КПІ.

Мені теж цікаво, для кого саме це планується робити, з якою метою.

Напишіть по цьому питанню [email protected]

Постараемось якось допомогти, напрямок думаю досить цікавий + по цьому також робились певні кроки.

на україні воно точно нікому непотрібне навіть на рівні собівартості, а от віддавати ресурс закордон — невеличкий дохід буде

Что это?
Зачем оно надо Украине? Кому в Украине оно надо?

Сколько надо денег?

Підписатись на коментарі