×Закрыть

Легалізація фрілансу в 2016 — допоможіть розібратися

Усім привіт. Зразу скажу, що я повний нуб в податковій системі, тому, можливо, не розумію очевидних речей.

Я близько року працюю на Upwork за схемою Upwork — Skrill — Банківська картка, отримуючи валюту на руки без зайвих питань і перебуваючи в «блаженном неведении» стосовно податків і т.п.

Зараз зацікавився темою легалізації такої діяльності і почав вивчати тематичні сайти, але інформація містить стільки протиріч, що голова йде обертом. З одного боку, схоже що протиріччя є в самому законодавстві, з іншого — законодавство 2014 відрізняється від такого в 2016. Прошу людей, які легально займаються фрілансом, відповісти на декілька запитань, і наперед дякую. В ідеалі вийде гайд для початківців як я, чого очікувати.

1. Який найдешевший спосіб легально працювати через біржі і напряму з замовниками з інших країн? Більшість радять ФОП третього типу, з податком в 5% від прибутку. Це дуже навіть нормально. Однак,

2. В недоліки ФОПа третього типу записують необхідність вести первинну документацію, тобто працювати за договорами й актами, а також унеможливлення користування електронними грошима (тим самим Скріллом). Невже платники загального податку (якщо не помиляюся, 18%) не мають цих обмежень? Які ще недоліки цього способу вам відомі?

3. Єдиний соціальний внесок. Про нього взагалі майже не згадують. Сьогодні він складає 22%. 22% від чого? Одні говорять про 22% від фактичного доходу (з лімітом в 25 мінімумів), інші про можливість обирати базу ЄСВ самостійно. Чи можна платити 5% податку від фактичного доходу і 303 грн ЄСВ, знаходячись на спрощеній системі? Якщо так, то в чому тоді сенс платити більший ЄСВ?

4. Продаж валюти банком. Який відсоток валюти банк переводить у гривню станом на 2016 рік? У 2014 було 75%. Що я можу зробити з тими, що залишилися?

5. Найбільш нубське питання. Коли я зареєструюся як ФОП, чи не зацікавиться податкова моїми нарахуваннями зі Скрілла за весь попередній рік, коли я не був зареєстрований? По-суті, там немає жодної згадки про роботу, і зараз я нікому не цікавий. Але є побоювання, що стань я зараз підприємцем, така цікавість з’явиться.

Дякую всім, хто досюди дочитав!

Лучшие комментарии пропустить

1) Відкриваєте ФОП, отримуєте ЕЦП
2) відкриваєете гривневий і доларовий рахунок в банку
3) реєструєтесь на taxer.ua
4) на апворку вбиваєте свої реквізити банківського рахунку
5) скидаєте гроші, вказуєте в призначенні платежу номер інвойсу
6) за день-два вони на транзитному валютному рахунку в вашому банку
7) робите Інвойс, відправляєте його в банк і заявку на продаж решти 25%
8) на наступний день у вас на гривневому рахунку гривна від 100% проданої валюти
9) знімаєте її або платите з цього рахунку або розраховуєтесь карткою
10) в кінці кварталу заходите на Таксер, вбиваєете в нього всі свої транзакції, він вам формує звіти та рахунки на сплату податків. відправляєте звіти, виписуєте цифри в книгу доходів.
11) платите податки

У тебя на любой вопрос ответ: «не платить налоги». Ты хуже вегана:
— эта маршрутка идет до центра?
— зачем тебе в центр?! не плати налоги и радуйся! я не плачу и доволен!
Типичный городской сумасшедший.

«Офшоры» это хорошо когда у тебя доход килобаксов 10 хотя бы.

А так, получается что в Украине потери самые низкие: если взять доход, вычесть из него расходы на содержание ФОП или офшора, вычесть налоги и банковские издержки и т.д. и т.п., — то в Украине на руки ты получаешь все равно больше.

Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

1. Ще раз підніму питання по пункту 5.
Почав займатись фрілансом і використовував payoneer. Тепер хочу відкривати ФОП для діяльності. Чи не збільшить це шанси контролюючих органів на відстеження «старих операцій з payoneer»? При тому, що карткою в Україні не користувався, однак мав контракт з компанією з США.
2. Також цікавить питання щодо збільшення шансів на відстеження діяльності з payoneer контролюючими органами у зв"язку з потенційним вступом України до договору щодо обміну податковою інформацією.
Дякую.

1. Ще раз підніму питання по пункту 5.
Почав займатись фрілансом і використовував payoneer. Тепер хочу відкривати ФОП для діяльності. Чи не збільшить це шанси контролюючих органів на відстеження «старих операцій з payoneer»? При тому, що карткою в Україні не користувався, однак мав контракт з компанією з США.
Для відслідковування операцій потрібно принаймні рішення суду. Для рішення суду потрібен достатньо вагомий привід. Зазвичай, щоб створити привід, треба щоб хтось «стуканув» в органи. Якщо нема недоброзичливців, можна спати спокійно.
2. Також цікавить питання щодо збільшення шансів на відстеження діяльності з payoneer контролюючими органами у зв"язку з потенційним вступом України до договору щодо обміну податковою інформацією.
Невідомо, на яких умовах вступлять. Тому боятися ще рано.

Уважаемые, почему все пишут что нужна только 3-я группа ФОП? Чем 2-я не устраивает (без 5% налогообложения), если доход до 1.5 млн грв?

сам отвечу, 2й группе запрещена внешнеэкономическая деятельность.

2й группе запрещена внешнеэкономическая деятельность.
На сколько я помню, запрещена не вообще, а только по продаже услуг.

Принципиально против оплаты каких-либо налогов связанных с фрилансом. Плата «за воздух». Работаю у себя дома, не на предприятии, мне не нужны какие-то ресурсы, например участок земли, отдельных офис. Работаю сам на себя. Что мне государство дало для того, чтобы я платил налоги с фриланса? Электричество и интернет оплачиваю сам + в эту стоимость включены налоги. Хотят чтобы платил налоги — пусть оплачивают мне интернет + электричество. Совсем 0хуеть уже... За воздух только осталось налоги сделать, а лучше за количество вдохов-выдохов.

правильно, полицию, пожарных, врачей, пенсию родителям хай лохи оплачивают

За всех не отвечу но полиция и так за мои налоги живет.

По пенсии — это суть текущего пенсионного кодекса одной фразой, если что. By design.

Ну якщо так розмислювати — то ніхто не повинен платити податки. Власник магазину скаже — я купив магазин за свої кошти, вкладаю свій час і свої сили, чому це я повинен плати податки. Зварювальник скаже — я тяжко працюю, дихаю всякою гидотою, а в мене ще з зарплати вираховують — несправедливо. І так до безкінечності.

Ну магазин не подойдет поскольку он построен на территории государства. А если сварщик работает сам на себя, за свои деньги заправляет баллоны кислородом (а если рядом заправки нет — тогда еще и за бензин), за свои деньги покупает карбид, электроды. Если варит у себя — использует элекроэнергию за которую сам платит — тогда ни о каких налогах речи идти не может. Человек сам себе заработал, ему государство ни копейки в этом не помогло, а что-то хочет взамен. У меня батя сварщик в прошлом знаю что это. И да, вред здоровью, особенно для глаз никто не отменял. Если бы хотябы государство могло обеспечить бесплатной медициной для тех у кого тяжелый труд, тогда налоги обоснованными. А так все платное государство не помогает а требует платы за ветер.

Ну але ж і твій будинок/квартира знаходиться на землі. Просто кожен з нас може знайти причину не платити податки. Але суть не в тому чи платити податки чи ні. Проблема в тому що працюючи через різні біржі, там видно скільки ти заробляєш і ось тут повстає питання про легалізацію. Тобто суть не в тому чи платити податки чи ні, а втому як зробити це з мінімальними втратами і щоб не переживати що до тебе колись завітає податкова (розумію що працюючи вдома за це можна не переживати, але не всі працюють вдома)

За квартиру я плачу квартплату. Я согласен платить налоги только в том случае если государство будет содействовать мне. Мне помогает государство я помогаю ему. Как минимум 50% льготы на электроэнергию и интернет.

Ну якщо так розмислювати — то ніхто не повинен платити податки.

Ні. Держава забезпечує зокрема право власності. Якщо власник магазину говорить «мій» а ще хтось говорить «фіга там, мій!», власник може скористатися каральним апаратом держави для захисту свого майна. Замість того, щоб будувати мур, ров, тримати зброю і таке інше. І звичайно це працює, хоча останнім часом було кілька гучних факапів.

Для власника магазина, там ще є гарантії щодо неодночасних платежів і грошей взагалі. Фрілансера вони теж трошки стосуються. У фрілансера теж може бути власність, в тому числі на гроші, плюс йому потрібні послуги міжнародних відносин. Плюс деякі гарантії на системи життєзабезпечення, але за це він буде платити все одно, через власника магазина.

Тим не мешне принципово він правий. Проблема з фрілансом у нас здебільшого у вимогах платити за повітря. За послуги, які або не працюють, або не мають сенсу для фрілансера. Майже чистий приклад — вимоги актів/інвойсів.

Ну вищенаведені тези можна так само застосувати до фрілансера. Так як правом власності котре забезпечує держава користується і фрілансер. Бо тоді може так само знайтися хтось, хто скаже «фіга там, моя квартира», а так фрілансер

може скористатися каральним апаратом держави для захисту свого майна
Просто теза
Проблема з фрілансом у нас здебільшого у вимогах платити за повітря. За послуги, які або не працюють, або не мають сенсу для фрілансера.
є досить поверхнева. Так як взагалі не користуватися послугами котрі виконуються за рахунок бюджетних коштів просто не можливо. Ви ж не хочете сказати що фрілансер не гуляє в парку, чи не ходить по тротуарам і т.п. Медицина в нас поки що також безкоштовна, знаю що за багато що беруть кошти, але елементарний прийом в терапевта, поки що безкоштовний. Елементарний проїзд в громадському транспорті дотується державою, для того щоб ціна на квитки не була настільки високою, тобто просто фізично не можна заплатити повну вартість проїзду (щоб не користуватися державними коштами). Якщо й не платити податки то напевно по причині жахливого казнокрадства, а не по тій причині — що я не чим не користуюся від держави. Мені наприклад теж не хочеться скидуватися на новий лексус для якогось депутата. Але не знання закону (чи не бажання його виконувати з правомірних на те причин), не звільняє від відповідальності. А для фрілансера (причині що всі гроші йдуть через банки, а отже можна легко прослідкувати їх рух) доказати вину несплати податків, набагато легше чим наприклад для того хто торгує на базарі (тобто працює з кешем).

w1.c1.rada.gov.ua/...2/webproc4_1?pf3511=56245
14.04.2016 Проект відкликано

Є деталі у кого-небудь?

А як акт прийому- здавання виконаних робіт. Зараз печатку зробили необов’язковою, але вимоги нікуди не ділись. Банк просто не дозволить вам отримати гроші.

давно вже Інвойс працює. Ніяких актів і договорів. Але поки Южаніна не проведе через комітет ВР законопроект про визнання Інвойсу первинним документом (7 місяців не можуть розглянути), вісить штраф 510-1020 грн за відсутність первинних документів. Але це тільки в разі коли перевірка буде, але це дуже треба постаратись аби на ФОП прийшла податкова.

але це дуже треба постаратись аби на ФОП прийшла податкова.
При поточних курсах (навіть міжбанку) це не така вже й фантастика, зважаючи на те, які доходи показують більшість ФОПів поза ІТ...
Аналізуючи сформовану практику щодо застосування штрафних санкцій, не можна не відзначити, що застосування до підприємця адміністративного штрафу незаперечно. За відсутність первинних документів на товар підприємцю цілком законно загрожує відповідальність у вигляді адміністративного штрафу від 51 до 136 грн. (Ст. 164-1 КпАП) та штрафу від 510 до 1020 грн. (П. 121.1 ПКУ). А от інші види штрафних санкцій. Описані вище, не досить обґрунтовані. Але однозначно можна стверджувати тільки одне, відсутність первинної документації є порушенням податкового кодексу і так чи інакше, створює ризик для підприємця при перевірці. Ризик полягає в тому, що до підприємця можуть бути застосовані мало обґрунтовані штрафи, їх доведеться оскаржити або в вищестоящої організації, або в суді. До речі, судова практика з цього питання теж неоднозначна. Суди приймають як сторону податкової служби, так і сторону платників податків.
Деякі підприємці за відсутності документації посилаються на втрату або пропажу документації. Проте втрата документації не може служити виходом. Згідно з п. 44.5 ПКУ у разі пропажі або знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів, керівник підприємства або підприємець зобов’язаний у п’ятиденний строк письмово повідомити про це орган державної податкової служби за місцем обліку, а також до митного органу (при пропажі або знищення ВМД). Цим же пунктом ПКУ встановлено 90-денний термін, протягом якого платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи. Даний термін слід обчислювати з наступного дня після отримання повідомлення про втрату документів податковим та / або митним органом.
Так що втрата документації не є виходом, оскільки при перевірці її змусять відновити і перенесуть термін перевірки (у кращому випадку) або нарахують штрафи за невірно сплачені податки, при розрахунку яких не будуть враховані суми за відсутнім документам.

www.buhuslugi.com.ua/...dalnist-pidpriemtsya.html

p.s. Я не заперечую, що схема «без інвойсів» — це хоа б якийсь, але усе-таки позитив. Але будь-які аргументи для цієї схеми ідуть із поміткою «на Ваш власний ризик, відповідальності не несемо».

Проблема в тому, що я єдиний хоч якось смикаю Комітет та Южаніну на предмет розгляду законопроекту про легалізацію інвойсу. Всім іншим начхати. Чекають поки інопланетяне прилетять і все поремонтують.

єдиний хоч якось смикаю Комітет та Южаніну на предмет розгляду законопроекту про легалізацію інвойсу
А скиньте контакти

Читаємо уважно
"

За відсутність первинних документів на товар...
При відсутності первинних документів саме на товар є певний нюанс.

З цього же самого сайту:

www.buhuslugi.com.ua/...p-pervinni-dokumenti.html

Дохід оформляється такими первинними платіжними документами:
Банківська виписка;
Товарний чек з оплати товару;
Квитанції (акти ) з оплати послуг;
Фіскальний чек касового апарату.

Якщо дохід отримано по розрахунковому рахунку, то додаткових платіжних документів з отримання доходу підприємець не виписує. Досить наявності оригіналу банківської виписки. Звертаємо увагу, клієнт-банку недостатньо. Потрібно, щоб у підприємця був оригінал виписки, яку він надає на перевірку

В підсумку, схоже, що www.buhuslugi.com.ua вважають, акти виконаних робіт для фрілансерів можуть бути непотрібними.

Я теж вважаю, що ФОПам первинні документи не потрібні і навіть робив висновок спираючись на законодавство. Але коли прийде подактівець і впаєю штраф, вам доведеться судитись з податковою. Чи варте це 510 грн штрафу? Отож.

1) Відкриваєте ФОП, отримуєте ЕЦП
2) відкриваєете гривневий і доларовий рахунок в банку
3) реєструєтесь на taxer.ua
4) на апворку вбиваєте свої реквізити банківського рахунку
5) скидаєте гроші, вказуєте в призначенні платежу номер інвойсу
6) за день-два вони на транзитному валютному рахунку в вашому банку
7) робите Інвойс, відправляєте його в банк і заявку на продаж решти 25%
8) на наступний день у вас на гривневому рахунку гривна від 100% проданої валюти
9) знімаєте її або платите з цього рахунку або розраховуєтесь карткою
10) в кінці кварталу заходите на Таксер, вбиваєете в нього всі свої транзакції, він вам формує звіти та рахунки на сплату податків. відправляєте звіти, виписуєте цифри в книгу доходів.
11) платите податки

Нарешті нормальна інструкція

Спасибо за ответ.
При каких обьемах рекомендовано регистрироваться ФОП?
У меня пока только гривневый доход, долааровый счет все равно открывать нужно?

да вы прикалываетесь чтоли, что значит рекомендовано? ЗАПРЕЩЕНО вести биз от физ лица)

В якому сенсі «рекомендовано»? За законом — від будь-якої суми. А за фактом — від совісті залежить ))
Якщо тільки гривневий, то можна і без валютного рахунку. В моєму банку що один гривневий, що мультивалютний з доларами і євро — одна вартість пакету, тому відкрив всі

За законом — від будь-якої суми. А за фактом — від совісті залежить

В не-тоталітарній державі «за законом» може обмежуватись лише те, у що держава за своїми законами має право втручатися. В грошові операції фізосіб держава втручається дуже умовно, тому питання має сенс.

Нажаль наявність сенсу в тексті закону у нас не є обов’язковою умовою для його прийняття, тому замість чітких відповідей доводиться говорити про рекомендації.

В будь-якій державі фізичним особам заборонено займатись підприємницькою діяльністю без відповідної реєстрації. А в разі коли ви отримуєте як фізична особа нерегулярні доходи або пасивні доходи — ви зобов"язані їх задекларувати раз на рік. І за несплату податків — посадять у турму.

Хоча, вам, як я подивлюсь, хочеться жити у власному вигаданому світі, де податки платять тільки в Україні.

В будь-якій державі фізичним особам заборонено займатись підприємницькою діяльністю без відповідної реєстрації.

www.irs.gov/...endent-Contractor-Defined
www.irs.gov/...Individuals/Self-Employed
www.irs.gov/...curity-and-Medicare-Taxes
Спробуйте знайти там заборону займатися діяльністю, чи вимогу реєструватися.
Останнє посилання, в кінці, там є How to pay self-employment tax.

Питання Oleg Bida, в трошки іншій формі, відповідь австралійської податкової:
www.ato.gov.au/...iness/Business-or-hobby
(ABN ~ ФОП без ЄСВ, вимог банківського рахунку).

коли ви отримуєте як фізична особа нерегулярні доходи або пасивні доходи — ви зобов"язані їх задекларувати раз на рік.

Крім випадків бла-бла-бла, коли можна отримувати і не подавати декларацію. Навіть за нашими законами.
zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page21 ст. 179.

І за несплату податків — посадять у турму.

Де ви там турму знайшли? Не подав — штраф
kyiv.sfs.gov.ua/...orinki/arhiv1/178290.html
Подав і не заплатив — штраф
kyiv.sfs.gov.ua/...orinki/arhiv1/140360.html

Щодо

Спробуйте знайти там заборону займатися діяльністю, чи вимогу реєструватися.
прямих вимог ви і у нас в законодавстві не знайдете. Проте, для роботи потрібен invoice, а для нього потрібна юридична особа хоча б з одного боку (якщо з двох там починаються танці з бубнами, а з одного місцеві податки за підрядника-фізособу заплатить юридична).. Договори між двома фізособами можливі, але дуже обменжені — нормальну комерційну діяльність ви на заході не витягнете.

В принципі, там здебільшого значно цікавіша за нашу податкова система — зайшли гроші на рахунок — заплати податки, або доведи, шо за цю суму податки вже заплачені раніше. І все)

спасибо!

Кнопку «сделать все круто» опять не запилили?)

Вы забыли акты липовые написать, на всякий случай :)

Чи можна докладнiше про п.7? Як отримати Інвойс вiд Upwork?

От Upwork ничего получать не надо. Самостоятельно заполняете (pages.upwork.com/...nvoice template_final.pdf) и несете в банк.

Спасибо! Вот именно такого шаблона я и хотел добиться от саппорта, ну или хотя бы реквизитов банка отправителя, но не смог найти украино-индусского взаимопонимания с саппортом.

Тобто ліцензію на зовнішньо-економічну діяльність оформляти не потрібно?

а чому не потрібна ліцензія?

в Законі України «Про ліцензування видів господарської діяльності» в статті 7 в пункті 25 вказано, що зовнішньоекономічна діяльність підлягає ліцензуванню.

перечитую 16 статтю. там вказано що таке автоматичне та не автоматичне ліцензування і т.п.

а чи потрібно ліцензування фрілансеру?

Можете вважати роботу на 3-й групі і наявність потрібних КВЕДів «ліцензією» на ЗЕД.

тобто автоматичне ліцензування?

Пилип, а можна детальніше по декотрим пунктам:
1. Якщо працюємо на апворк, то ФОП тільки 3 групи (першу, другу використовувати не можна), правильно?
2. При відкритті рахунку, потрібно вказувати що це для ведення підприємницької діяльності (розумію що в банку повинні проконсультувати, але можливо є якісь певні моменти на котрі необхідно звернути увагу)? Чи потрібно в податкову повідомляти дані по рахунку (де відкрив, номер і т.п.)?
7. Як Ви відправляєте інвойс до банку? По електронці можна чи потрібно заносити оригінал з підписом до банку? Чому подаєте заявку на продаж 25% чи зняти 25% валютою заборонено? Цікавить які саме банки Ви порекомендували б з Вашого особистого досвіду (наприклад щоб не було проблем з зарахуванням і т.п.)

Також не могли б Ви більш детально описати яку документацію потрібно вести для фрілансера (тобто можливо потрібно заповнювати якусь книгу обліку доходів та витрат чи ще щось подібне).
Дякую.

1. Тільки 3-тя
2. Приходите в банк, кажете, що розрахунковий рахунок для ФОП — далі вони самі
7. Відсилаю скан через клієнт-банк і вони мене не чіпають. В деяких банках треба заносити. Треба дізнаватись в банку як працює їхній валютний контроль.
75% продається автоматом. Решту 25% можна витратити лише на офіційну закупівлю товарів/послуш за ЗЕД контрактом або на відрядження. Тому знімаю теж через гривню, як і 75%.
Проблеми із зарахуванням можуть бути в будь-якому банку. Залежить більше від відділення. Вам треба зайти у відділення, де хочете відкрити і там спитати, чи не морочать вони голову при роботі з Інвойсом.
Начебто, більш-менш нормально працюють Приват, Райфазен, ОТП, Укрсіб, ПУМБ. У мене рахунок в останньому, взагалі ніяких питань. Буваю у відділенні раз на рік — ключі поновлюю.

taxer.ua знімає з мене всі питання, там детально все розписано.
книгу треба, отримаєете при реєстрації в Податковій.

Я квартал бухгалтерії не торкаюсь. Потім після закінчення кварталу вбиваю в Таксер всі рухи по рахунку, він мені робить звіти, відправляю їх через Таксер в податкову (зробив ключі в податковій), отримую підитвердження, що все ок, плачу податки, записую все в книгу (Таксер на основі ваших цифр покзує де і що писати), забуваю про все на 3 місяці.

Був сьогодні в Приваті та УкрСибБанку, сказали що для зарахування по інвойсу потрібен договір з роботодавцем. Ви якісь договори надаєте чи тільки заповнений інвойс і все?

Скажіть їм, що вони тупі курки і хай зателефонують до свого департаменту валютного контролю.
Якщо не допоможе — скиньте мені їх призвіща та номер відділення

Ніяких договорів, тільки інвойс по розробленій формі

Маю гарні новини (думаю буде корисно знати іншим). Сходив в інше відділення ПриватБанку. Показав інвойс керуючій відділенням. Вона сказала, що зараз всі документи на отримання валюти надсилаються тільки онлайн, через КлієнтБанк, але проглянувши даний інвойс відповіла схвально, типу цього повинно бути достатньо. А так як умови по рахунку в Приваті досить непогані, то вирішив його відкривати саме там. І як же я був приємно здивований, коли зайшовши в КлієнтБанк і перейшовши в розділ «Шаблони договорів ЗЕД» я знайшов там інвойс. Один в один, як той котрий Ви викладували на фейсбуці тільки без заповнених полів. Надіюсь це перемога і я зможу без перешкод отримувати кошти на рахунок. Дякую Вам за допомогу.

Боже, як же це все це складно! Невже є люди, котрі дійсно все це здатні виконати?

Это только кажется, что сложно)

Гаразд, визнаю, герої, котрі здатні на це, дійсно існують.
А що робити простим у котрих єдина наявна суперздібність — це здатність програмувати?

Ну там реально нічого важкого немає. Я теж спочатку думав, що буде важко, та і ставлюсь я до всієї возні з документами дуже негативно. Цей весь процес явно займне не один день, але там немає нічого такого з чим неможливо розібратись. Звісно ж якщо є бажання

Ну там реально нічого важкого немає.
Ви не праві. Ви просто маєте неймовірну суперсилу і навіть не усвідомлюєте цього. Звичайним людям це не під силу.

Вам так просто здається. Сумарно в мене все це зайняло максимум пів дня (з врахуванням часу на дорогу): вранці заїхав в центр надання адмін. послуг та подав заяву на відкриття ФОП (зайняло 15 хв.), на наступний день прийшов і забрав виписку (забрав без черги). Відразу поїхав в ДПІ та заповнив заяву на спрощену систему оподаткування та заповнив книгу доходів (зайняло не більше 30 хвилин це при тому що я не знав куди і до кого йти), також відразу зайшов і взяв ключі на подання електронної звітності (зайняло 15 хв., включаючи час на придбання диску та ксероксу паспорту). Віддав це все на підпис і через 5 робочих днів забрав витяг та підписану книгу. Ось і все, так що нічого надскладного тут не має. Думаю зі звітністю також не буде проблем, головне не забувати.

Це лише перший етап, найпростіший. От коли доведеться підтверджувати походження грошей, нести договори та акти, шукати способи отримати їх від клієнтів, а коли ще спробуєте закрити ФОП, де все це треба буде повторити уже за весь період діяльності, тоді і напишите, що це просто. Плюс не забуваєм, що кожен рахунок в банку — то постійних ризик опинитись боржником банку на кілька сот тисяч долярів.

От коли доведеться підтверджувати походження грошей, нести договори та акти, шукати способи отримати їх від клієнтів, а коли ще спробуєте закрити ФОП, де все це треба буде повторити уже за весь період діяльності, тоді і напишите, що це просто

Вже на підході закон про скасування валютного контролю для експорту послуг, а там ще на підході закон про «нульову декларацію»...
Вже на підході закон про скасування валютного контролю для експорту послуг,
ну, знаєте, знаючи наших депутатів, я би не спішив радіти...
ну, знаєте, знаючи наших депутатів, я би не спішив радіти.
Наші депутати — звістно, не подарунок, але якщо МВФ заартачится з траншами, — надіюся, депутатів як підмінять, і вони прискорятся з реформами.

Той закон, який ви згадали, якщо не помиляюсь — 2486а, з серпня на розгляді профільного комітету і щось я не чув і не бачив щоб Южаніна проявляла ініціативу щодо його розгляду.

І що там буде щось про те, що можна буде не підтверджувати документально походження грошей, що впали на рахунок?
Будуть зміни, будем дивитись, чи з’явилась в результаті можливість працювати, а не вести нікому не потрібну юридичну гру.

Це лише перший етап, найпростіший. От коли доведеться підтверджувати походження грошей, нести договори та акти, шукати способи отримати їх від клієнтів
Як писав вище Пилип, договорів вже не треба достатньо інвойсу. В приватбанку (в їх клієнт-банку) цей інвойс є навіть в шаблонах договорів для ЗЕД. Вже пробував отримувати кошти. Поки роздруковував/сканував інвойс, позвонили з валютного контролю та запитали чи точно мої кошти (типу можливо помилково хтось відправив), після підтвердження що мої — запитала який документ буду їм відправляти для підтвердження. На відповідь про інвойс, відповіла «без проблем, тільки проконтролюйте щоб була обов’язково фраза «Оплата згідно цього Інвойсу одночасно є свідченням виконання робіт, надання послуг, їх прийняття в повному обсязі, а також підтвердженням кінцевих розрахунків між Сторонами». І все ніяких проблем. Після відправки інвойсу гроші зарахувались через 5 хв.
а коли ще спробуєте закрити ФОП, де все це треба буде повторити уже за весь період діяльності, тоді і напишите, що це просто

Я нікого не хочу агітувати, типу «все просто» (так як сам недавно відкрився) можливо через квартал я буду тут писати «всьо прапало» і т.п., але мої тесть з тещею ФОПи більше 10 років, кум вже 7 років — перед відкриттям розпитував на скільки все складно. Ні від кого не чув що потрібно постійно бігати в ДПІ, кланятися, взятки давати і т.п. Перевірок ні в кого за цей час не було. Тесть недавно закривав (був на третій групі), не скажу що він це зробив за один день, але це йому вдалося, тобто при бажанні думаю все можливо. Навіть якщо не має договорів штраф «за не належне ведення документації» платиться одноразово (тобто незалежно від того скільки разів отримував кошти і від якого клієнта). Я ще раз хочу повторити, що ніхто нікого не агітує, але як на мій погляд досить гарна альтернатива працювати легально (навіть в порівнянні з payoneer, 5% проти 3.5% не така вже й велика різниця)
Плюс не забуваєм, що кожен рахунок в банку — то постійних ризик опинитись боржником банку на кілька сот тисяч долярів.
А на рахунок цього можна більш детально.
На відповідь про інвойс, відповіла «без проблем, тільки проконтролюйте щоб була обов’язково фраза «Оплата згідно цього Інвойсу одночасно є свідченням виконання робіт, надання послуг, їх прийняття в повному обсязі, а також підтвердженням кінцевих розрахунків між Сторонами»
І як можна вплинути на людей які платять вам кошти, щоб вони цю плату супроводжували якимись документами, та ще й щоб писали там якісь конкретні слова? Я б від того кому я плачу гроші жодних подібних умов би не потерпів, і це був би останній контакт з таким виродком. Я тобі гроші на рахунок кинув, а все інше — то твої справи.
А на рахунок цього можна більш детально.
Практично всі договори на відкриття рахунку на сьогодні передбачають плату за використання рахунку з пенею і штрафами якщо на рахунку немає коштів на цю оплату. При закритті рахунку банк легко може «забути» зробити якусь помітку, і продовжити брати плату і нараховувати пеню і проценти на борг, а коли цей борг виросте до десятків тисяч — продати його колекторам. І не факт, що у вас на той момент будуть докази, що ви рахунок закрили, а якщо й будуть, то тут також є юридичні ньюанси.
І як можна вплинути на людей які платять вам кошти, щоб вони цю плату супроводжували якимись документами, та ще й щоб писали там якісь конкретні слова? Я б від того кому я плачу гроші жодних подібних умов би не потерпів, і це був би останній контакт з таким виродком. Я тобі гроші на рахунок кинув, а все інше — то твої справи.
Ви не зрозуміли. Я нічого не прошу від замовника, ніяких документів. Я сам складаю цей документ. Ця фраза котру я написав і означає, що кошти від замовника є підтвердженням того що робота виконана, тобто замість акту виконаних робіт. І для банку цього достатньо.
Практично всі договори на відкриття рахунку на сьогодні передбачають плату за використання рахунку з пенею і штрафами якщо на рахунку немає коштів на цю оплату. При закритті рахунку банк легко може «забути» зробити якусь помітку, і продовжити брати плату і нараховувати пеню і проценти на борг, а коли цей борг виросте до десятків тисяч — продати його колекторам. І не факт, що у вас на той момент будуть докази, що вирахунок закрили, а якщо й будуть, то тут також є юридичні ньюанси.
Ну це досить спірне питання. Звичайно що такі випадки були (але не разу не чув щоб на десятки тисяч, максимум про що читав 1000-2000 грн. пені), але складно сказати що це систематично і що банк спеціально це робить.

А почему бы не перейти на payoneer и получать дальше не через банк, а банкомат как будто бы вы иностранец приехавший со своей картой?

Payoneer — протизаконний в Україні, а оформляється на ваші паспортні дані. Сьогодні податкова поки що не вміє це відслідковувати, але це поки що, скоро навчиться і підніме інфу за років 20 і всіх покарає. Від смерті та податків ще ніхто не втік.

1) Если он противозаконный, тогда как его принимают банкоматы ?
2) Я не уверен, но мне кажется, что при снятии наличных охраняется только номер карты.

Если он противозаконный, тогда как его принимают банкоматы ?
Банкомати роблять вигляд, що думають, що обслуговують іноземця.
Банкомати роблять вигляд, що думають, що обслуговують іноземця.
А що вони повинні робити?

та нічого особливого.
Просто всі дані по руху коштів на цьому рахунку фіксуються, і колись наша податкова ці дані отримає і запитає, чому не сплачені податки.

1. ФОП 3-я группа, ЕН
2. AFAIK, проблемы у всех одни и те же
3. От минималки. 400 грн в месяц, грубо говоря. Можешь выбирать сам из предложенного. Больший ЕСВ — типа большая соц.защищенность (пенсия). Платишь минималку — на пенсии будешь жить на такую же минималку, одинокий и брошенный детьми; платишь щас бабло от души — на пенсии будешь окружен заботой и вниманием всех твоих родственников, которым нужна твоя большая пенсия.
4. 75 процентов продается автоматически. Остальные 25 ты продаешь сам. Продать обязан, но можно позже. То есть, в руки доллары ты не получишь никак.
5. А что изменится? Почему ты думаешь что за тобой-физлицом налоговая гоняться не будет, а за тобой-ФОП будет?

Перечитай блоги taxer.ua — там ответы на большинство твоих вопросов. Сам таксер кстати стоит 300 грн в год — считай даром.

Щиро дякую за детальну відповідь!
5. Мені здається, що за мною-фізособою зараз ніхто не ганяється, бо просто руки ще не дійшли. Тим більше, що таких фізосіб дофіга, і багато з них отримують якісь перекази / допомогу від родичів і т.п., а всіх не перевіриш. ФОПів є значно менше, а значить, їх легше перевірити, якась така логіка.

Ну, то есть по большому счету совершенно неважно, физлицо ты или ФОП — либо ты никому не нужен, либо когда-нибудь до тебя руки все равно дойдут.

По правильному ти маєш сам декларувати ці доходи як фіз. особа і платити з них податок у розмірі 15% здається, але фактично, якщо ти цього робити не будеш, то перевірити тебе досить складно, так як банк не має права розкривати інформацію про своїх клієнтів(хіба що органи доведуть, що ти спонсоруєш тероризм, або ще щось в цьому дусі).

Стаття о декларировании если не ФОП. Но по ходу в коментах все регистрацию ФОП рекомендуют.

Почему ты думаешь что за тобой-физлицом налоговая гоняться не будет, а за тобой-ФОП будет?
А за ким їм бігати, за депутатами? За фіз особою так само будуть бігати як і за ФОП, тільки з ФОП більші штрафи, тому вигідніше.
Сам таксер кстати стоит 300 грн в год — считай даром.
Та хоч 1 копійку. Не кожен має електронні гроші, щоб платити за щось в Інтернеті.

А можно глупый вопрос?
Зачем Вам это? Вы верите в агитацию «плати налоги и всё в стране будет хорошо»?
По-моему, логичнее искать информацию про выгодные оффшоры и выводить деньги туда, чем в этот Гондурас.

«Офшоры» это хорошо когда у тебя доход килобаксов 10 хотя бы.

А так, получается что в Украине потери самые низкие: если взять доход, вычесть из него расходы на содержание ФОП или офшора, вычесть налоги и банковские издержки и т.д. и т.п., — то в Украине на руки ты получаешь все равно больше.

Так не платить налоги вообще, живи и радуйся

У тебя на любой вопрос ответ: «не платить налоги». Ты хуже вегана:
— эта маршрутка идет до центра?
— зачем тебе в центр?! не плати налоги и радуйся! я не плачу и доволен!
Типичный городской сумасшедший.

Вопрос в контексте, разве нет? Зачем тратить время, усилия и нервы чтобы платить, если можно не платить и это безопасно?

Ну, парень ведь спрашивает «как легализовать» — а твое предложение легализацией по определению не является.

Иногда хороший вопрос это половина ответа. Я всё никак не оформлю статью в которой чёрной по белому выписано мнение от адвоката: поймать программиста на Украине если он не платит налогов нельзя. Разве что он придет с повинной

Что насчет финмониторинга и потенциальной блокировки счета? Или по твоему это только страшилки?

Потенциально блокировки в какой стране? До Сингапура кострупальцы не дотянуться, тем более до Швейцарии

Зачем Сингапур, если есть Кипр?
Дыра та же — обслуживание дешевле.

Вопрос цены вопроса)) Нерезидет и офшор — это дорого. Во-вторых в тот момент, когда вы хотите что-то серьезное купить внутри страны — вы в любом случае попадаете на НДФЛ.. Ну точнее ланос за 95К наверно еще можно попробовать пропетлять. А квартира за 200-300 — уже да.

Я всё никак не оформлю статью в которой чёрной по белому выписано мнение от адвоката: поймать программиста на Украине если он не платит налогов нельзя.
Побыстрее бы.

1) С другой стороны, а что думает адвокат о получении денег на банковский счёт от скрилла? По-моему, это уже не «невозможно поймать».
2) Сейчас может и невозможно поймать, но что будет в будущем? Может, будут мониторить расходы более тщательно..

1) Вот банковский счет уже и сейчас могут зажопить.
2) Для этого нужна законодательная база. И помимо базы нужна будет нулевая декларация, так как сейчас на любые расходы можно сказать, что деньги были заработаны в девяностые бабушкой. Т.е. это не скорое дело.

Достаточно скопировать законодательство и примение от вашего северного соседа РБ. Кстати правок в ваше законодательство много не нужно вносить — они у нас сильно похожие.
В РБ сейчас все (именно все) твои покупки и доходы автоматом поступают в налоговую (от банков, почты и т.д.). У них в базе отображается в том числе те, у кого расходы превышают доходы. И оные получают приглашения в налоговую доплатить налоги на разницу.
Все это делается одним кликом мышки в налоговой.
И для реализации оного у вас нужно только небольшое желание вашей влады.

Так его то и нет — самим платить придётся

Это пока нет, пока нефтегаз делят по крупному. Как разделят, начнут мелочевкой заниматься.

Всё просто: депутаты сами платят налоги и не хотят платить их больше.

У депутатов всегда есть море способов из не платить. Вот, например, у Мясниковича вся комуналка всего около 30 тыс, в то время, как у обычных квартирных граждан под лям уже.
Так что о депутатах не беспокойся.
А учитывая, ваши особенности, они точно ничего платить не будут.

Не понимаю. Человек может выбрать почти любую точку планеты, но остаётся жить по колено в том самом. Почему так — не понятно.

Так выпьем же за то, чтобы наши возможности совпадали с нашими желаниями. См. Кавказская пленница.

Те, кто могут — уже выбрали.
Для нормальной жизни, хотя бы в ближайших восточноевропейских странах желательна оборотка хотя бы 20-30Кє в год. Из которых вы 5-6 отдадите налогами. 10-12 на аренду и комуналку, и на 10 более-менее обитать.
У нас же эти цифры пока меньше почти на порядок — поэтому и по колено)

Виктор, они не в состоянии договориться даже о каких-то элементарных вещах. А поступления в налоговую информации о расходах\доходах автоматом — им проще застрелиться будет, чем такое позволить))

В смысле «будет нулевая декларация». Приняли закон ?

В смысле «будет нулевая декларация». Приняли закон ?
Еще до первого чтения не дошли.

в том смысле, что вряд ли крупные покупки начнут мониторить до введения нулевой декларации. По крайней мере такие покупки, что доступны рядовому программисту

Расходы на содержание текушего счета а банке в прибалтике мнимальные. Съездите в Ригу, посмотрите на местные красоты или в Таллин...

Если это счет частного лица, то рано или поздно предпринимательская деятельность с использованием этого счета накроется.

Если речь идет про юридическое лицо, то налоги в Эстонии выше чем в Украине, даже с учетом курсовых потерь.

Предположим, что это текущий счет физ. лицо. Можете назвать аргумент или обоснование к высказыванию «деятельность с использованием этого счета накроется»?

Можете назвать аргумент или обоснование к высказыванию «деятельность с использованием этого счета накроется»?
Например, отправитель — юридическое лицо.

И в чем же заключается агрументированность этой фразы?

На счет физлица в Эстонии, вам не зачислят средства от юрлица из Эстонии, если у вас не будет с этим юрлицом договора о работе))
С нерезидентами — там вообще печалька)

Спасибо, это интересная и ценная информация! А в чем печалька с нерезидентами?

Как раз-таки с нерезидентами печальки нет, такие договора не попадают под действие закона о трудоустройстве, из них не возникает налоговых обязательств в Эстонии итд итп. Другое дело, что нужно быть готовым показать документацию на эту выплату или платить withholding tax как на дивиденды.

Скажи, ты правда думал что можешь открыть счет в любой стране на физлицо получать туда бабло?

Скажем так, банку совсем не все равно откуда на счет приходят деньги. Рано или поздно встанет вопрос, а не занимаешься ли ты отмыванием денег или незаконным бизнесом.

Если бы все было так просто, регистрировать официально контору вообще не имело бы никакого смысла — все сидели бы частных счетах в соседнем государстве.

Поскольку речь идет о фрилансе (зачем было вплетать сюда бизнес не понимаю) и масштабы фрилансера очень несложно представить, то я тебе скажу следующее — ты слишком много смотришь фильмов про мафию и отмывание денег. Вот тебе правда — твой несчастный saving или current счет с оборотом 500 — 2000 долларов в месяц не предстваляет ни для кого никакого интереса в плане отмывания денег. Дабы избежать прений, еще раз подчеркну, рачь идет о личном счете (смотри тему ветки), не приплетай сюда работу компаний

Дабы избежать прений, еще раз подчеркну, рачь идет о личном счете (смотри тему ветки),

Специально посмотрел еще раз тему ветки — там есть слово «легализация». Получать доход на личный счет (не платить налоги и т.п.) — нелегально.

Вот тебе правда — твой несчастный saving или current счет с оборотом 500 — 2000

До поры до времени — да. Но только до поры до времени.

В «цивилизованом мире» есть такой интересный эффект: тебя круглосуточно никто не пасет и тебе как бы доверяют — поэтому тебе может показаться что «мне ничего за это не будет». Но потом однажды ты попадешься — и тогда ты пожалеешь что в это дерьмо вляпался. Примерно так же невинная шалость вроде кражи из магазина в США может при некоторых обстоятельствах привести к пожизненному бану на въезд в страну.

В любом случае, автор ветки попросил советов по ЛЕГАЛИЗАЦИИ, а не о том как ему похитрее кинуть государство.

Контролирующие органы «цивилизованного мира» некоррумпированы, но могут работать достаточно жестко. И проверки также существуют, в том числе и скрытые.
В плане легализации, да, это обман своего государства, с этим не поспоришь и тут каждый выбирает свой путь. Теперь по «доверию» и «не пасет». С точки зрения иностанного государства вы не нарушаете никаких законов, открывая текущий счет в их банке. Не проживая там, вы также не являетесь их налоговым резидентом, поэтому страшилки по поводу «вляпаться» не совсем актуальны.

Еще раз: если бы все было ТАК просто, то никто не регал бы никаких компаний вообще — открыл себе счет в соседней стране и работай. И налогов бы никто вообще не платил бы никому и нигде — потому как платить налоги не любят нигде. Но, увы, оно так не работает.

Впрочем, я тебя переубеждать не собираюсь.

Ты опять говоришь голословные, ничем не подвержденные фразы, если бы да кабы. Кроме того, ты что, мониторинг проводил? Может так и деляют, не все, коненчо, потому как продавая пирожки на вокзале нет смысла иметь счет в Австрии,а те, кому это вид деятельности позволяет :)

Я так говорю потому что у меня есть основания так говорить.

Открывай счета где хочешь — я не буду тебя отговаривать.

Ничего полезного (аргументированно) из разговора с тобой не получил, но, тем не менее, спасибо, мил человек, за потраченное тобой время!

Аргументы были бы нужны если бы у нас с тобой был спор. А я с тобой не спорю. Убеждать тебя у меня задачи не было.

Люди делатся информацией и надеятся подчерпнуть что-то новое и ценное для них. Принимая какие-либо факты, рассудительный человек (к коим я отношу себя) взвевивает аргументы, а если аргументы «я знаю» и «у меня есть основания», то собственно, к аргументам отнести можно с большой натяжкой. Вот это я и имел виду. Прошу считать осуждение законченым. Спасибо

Вот про некоррумпированность повеселили :)
Вы искренне верите, что «у них там» все настолько замечательно и кристально честно? :)

Многие умные люди и не регистрируют. Ещё больше умных людей через 150 способов минимизируют налоги :) В этом гондурасе только круглый и...от будет платить налоги в карманы чиновникам.

Я не про гондурас, а вообще про мировой опыт. По мнению товарища, в любой стране можно иметь личный счет и все бабло от бизнеса заводить на него, не платя никому ничего. Товарищ ошибается.

Андрей, Вы его неправильно поняли. Он точно говорил о фрилансе. А это в большинстве случаев, думаю, до 20тыс долларов в месяц :)

Тут вопрос ведь в том, что считать бизнесом и предпринимательской деятельностью. Ты можешь считать это фрилансом, а банк/налоговая может определить это как коммерческую деятельность, которая будет незаконной.

Игорь, а подскажите — там с любым банком всё ок или нужно искать специфические? Можно в ЛС (или на почту dima@seodima.com)?

Отвечу вместо Игоря: счет могут открыть, а могут и не открыть — это на усмотрение конкретного банка. Часто могут дать анкету с вопросами о том, откуда будут приходить деньги. В моём случае устроили еще короткое собеседование с начальником отделения. Из банков рекомендую SEB. Но все же еще раз отмечу: вести бизнес через личный счет — это плохая идея.

Я не проводил исследования рынка банковских услуг на территории Европы, и не отношу себя к крупным специалитам в области финансового консалтинга, но, думаю, что алгоритм примерно такой: 1. удаленно составляете список фин. учреждений, который потенциально вам интересен. 2. по возможности узнаете посредством Email об условиях открытия и ведения счета. 3. очный визит в один или несколько банков (совмещаете с тур. поездкой). Могу только заметить, что в банках, скорее всего, будут спрашивать адрес для доставки ваших отчетов, писем, карточек и т.д. Об этом надо подумать зараннее. Сразу карту не дадут. Обобый пункт! Открытие и ведение банковских счетов гражданиами (резидентами) Украины разрешается при наличии индивидуальной лицензии НБУ. Следовательно, идете в территориальное отделение НБУ, там тетя Клава слышала, что когда-то кто-то получал такую лицензию, и, возможно,этот кто-то знает как это оформляется, вам вынимают мозк месяц, платите 1500 гр. за лицензию, обшаетесь с Службой Быта Украины и дугими приятными людьми, ждете месяц открываете транзитный валютный счет в локальном банке (через который будут идти все ваши платежи) , готовитель предоставлять отчеты по движению ваших средств, оплачиваете банку за транзит, 17% с оборота (ваш единый налог никого не волнует) Через год, удовольствие повторяется. В общем, увольняетесь с работы и занимаетесь садомазохизмом. Я ответил на ваш вопрос? :)

Спасибо. Судя по тому, что находясь в США по тур визе можно открыть счёт и получить карту — заморочка с "

Открытие и ведение банковских счетов гражданиами (резидентами) Украины разрешается при наличии индивидуальной лицензии НБУ
" является необязательной и ущемляющей мои права как человека. Лично мне ни НБУ, ни хосударство ничем никогда не помогло и ничего не дало. Я не считаю, что я «им» что-то должен.

Обучение (садик, школа, вуз) бесплатно получали?
нужно вернуть государству должок.
И хорошо бы на новую полицию закинуть денег, чтобы у них нормальные зп были.

Бесплатные ВУЗы я не застал. Точнее, за попадание на «бесплатные» места нужно было заплатить почти столько же, сколько стоило 5 лет обучения.
Садики и школы сейчас есть частные (платные) — по отношению к этим людям Вы тоже будете подобный бред нести? Садик и школу я окончил, наверное, бесплатно — меня тогда это не интересовало. Я не против «подбить баланс» сколько я должен за школу и садик и сколько уже заплатил (уверен, что этот «долг» давно закрыт). Потому что так можно всю жизнь человеку говорить «а вот ты учился бесплатно», но вот сколько каждый за это «должен» никто не хочет сказать — все должны вечно :)

Готов оплатить счет за школу/универ, чтобы разобраться с долгами :)

Обучение (садик, школа, вуз) бесплатно получали?
нужно вернуть государству должок.
Отсосёт государство. В то время платила налоги моя мать.
И хорошо бы на новую полицию закинуть денег, чтобы у них нормальные зп были.
Зачем мне новая полиция?

Должен или не должен — это ваше личное дело, комментировать не буду. Да, в США открыть туристу без проблем, даже без наличия ssn. В Wells Fargo достаточно держать 300 долларов остатка, чтобы не платить monthly fee

Це було б доречно, якщо автор теми не планує витрачати великі суми на легальні угоди в нашій країні. Але з назви теми зрозуміло, що він хоче саме легалізувати, тобто мати можливість їх легально витрачати у великих розмірах.

А что сейчас не дает тратить деньги? Допустим захотел купить квартиру. Нет сейчас закона обязывающего отчитыватся откуда взялись деньги. В девяностые папа заработал.

Нет сейчас закона обязывающего отчитыватся откуда взялись деньги.
Закона нету, а вызовы в налоговую по этому поводу есть.

И много примеров знаете? Знаю нескольких человек, которые покупали квартиры в последние два года. Никого налоговая не вызывала. Даже если вызовут, что дальше? Подадут в суд и попытаются вскрыть все счета человека? Каждый день сотни сделок происходит, ни разу не слышал, что бы кого-то в налоговую вызывали.

И много примеров знаете
Уже двух знаю.

Ну и чем закончились такие вызовы?

Закончились условно хорошо. Не могу написать более детально.

Первый раз конечно слышу. В гугле тоже по этопу поводу глухо. Как решать подобный вопрос? Или как все в украине решается?

Это знакомых? что спрашивают???

В своєму коментарі я підкреслював увагу на легальних угодах. В таких випадках при реєстрації такої угоди доведеться заповнити формочку для фінмоніторингу про джерело походження коштів. Можете звичайно написати, що «В девяностые папа заработал». Не знаю людей, хто б так робив.

Ясно, я думал имелись ввиду крупные покупки.

А що поганого в тому аби дотримуватись законів і чесно сплачувати податки? Чи називати всіх політиків п***расами і при цьому вести себе так само це норма?

А що доброго в тому, щоб бути клоуном у п***расів?

Це серьозне питання. Закони пишуть люди, не дуже розумні і не дуже чесні.
Іноді якщо правила ігри дурні, розумним ходом є не грати.

Погляньте ширше на проблему. Що саме вимагається, і навіщо. Там маразм на маразмі.

В цілому я з вами можу погодитись, але не в цьому конкретному випадку. Вам здається, що 5% + ЄСВ це занадто багато? Чи сильно складно оформити собі ФОП? Я розумію, що бувають різні ситуації, але в чому конкретно тут маразм? Якщо в тому, що ці гроші хоч і частково, але будуть направлені на соц. виплати, зп держ службовцям і т.д., то може тоді краще жити й сплачувати податки в іншій країні (вибачте, якщо це звучить грубо)? А з маразмом по іншому боряться.

Вам здається, що 5% + ЄСВ це занадто багато?

Це не всі умови легалізації. Якщо б цього було достатньо, ситуація була б зовсім іншою.
Не можна просто принести 5%+ЄСВ в податкову і мати решту як легальні доходи.
Треба ще зробити «ку» три рази перед панами з податкової. Тому що хтось же має їх розважати, так?

І ще один момент, він трошки складніший, але цілком забувати про нього не слід.
Що легалізувати доходи, треба спочатку віддати 100% суми друзям НБУ, забрати у вигляді боргових зобов’язань НБУ, а потім обміняти взад у ще одних друзів НБУ.
Це єдиний етап, який не є повністю маразмом. Але пам’ятаємо про Кубіва і Гонтарьову.

Якщо в тому, що ці гроші хоч і частково, але будуть направлені на соц. виплати, зп держ службовцям і т.д.

Майже немає зв’язку. ПДВ буде капати все одно.

А з маразмом по іншому боряться.

Наприклад? Поки клоуни згодні робити свою справу, ніхто з глядачів нічого міняти не буде.

Це не всі умови легалізації. Якщо б цього було достатньо, ситуація була б зовсім іншою.
Не можна просто принести 5%+ЄСВ в податкову і мати решту як легальні доходи.
Треба ще зробити «ку» три рази перед панами з податкової. Тому що хтось же має їх розважати, так?
Я недавно оформляв все заново вже вдруге. Цей раз повністю сам. І проблем — 0. Що я роблю не так?
Майже немає зв’язку. ПДВ буде капати все одно.
Звісно ж немає. Тільки у нас для компенсації недостачі податкових надходжень існують, і постійно придумуються митні та інші «веселі» збори. Ви не заплатите податок, а хтось за вас його буде доплачувати при покупці автомобіля і запитувати себе: «якого хєра ця машина в європі 10к євро, а в цій ****ній деержаві 50к».
Наприклад? Поки клоуни згодні робити свою справу, ніхто з глядачів нічого міняти не буде.
Читайте вище. Ви всеодно заплатите, або комусь доведеться платити за вас двічі. От і думайте
Я недавно оформляв все заново вже вдруге.

Мова не про оформлення ФОП, а про акти/інвойси/книги-доходів aka первинні документи.
Вони не потрібні виконавцю, вони не потрібні замовнику, вони не мають сенсу якщо гроші зайшли на банківський рахунок ФОПа. Але податкова відмовляється визнавати, що так може бути, і вимагає народити їх з повітря.

Тільки у нас для компенсації недостачі податкових надходжень існують, і постійно придумуються митні та інші «веселі» збори.

Якщо ви збільшете надходження, «веселі збори» не зникнуть.
Навпаки, ви збільшете інтерес їх тримати і розширювати.

а хтось за вас його буде доплачувати при покупці автомобіля

Двома руками за. Всіх на електробайки. Знайшли кому жалітись про нещасних автомобілістів.

Вам здається, що 5% + ЄСВ це занадто багато?
Для мене, наприклад, ні. Я не проти якщо відсоток підніметься до 8%, але при цьому банк буде приймати спокійно інвойси (а то й взагалі автоматом буде зараховувати кошти) та податкова не буде трахати мозок а перевіряти тільки одне — чи заплачений податок, все, без всіїє цієї документової ідіотії.

А Вы не пробовали нанять на фриланс себе бухгалтера ну или, как минимум, на консультацию? Советы будут профессиональными и уж точно законными. А то тут Вам могут посоветовать всякого разного.

Дякую за відповідь. Можете підказати хорошого бухгалтера, який «собаку з’їв» на фрілансі? :)

Кого бы вы не наняли он никак не поможет вам получать на руки заработанную вами валюту вместо гривневых фантиков по заниженному курсу, так что хорошо подумайте надо ли вам это.

А по якому курсу банк продає мою валюту? По готівковому чи безготівковому?

Безготівковому, міжбанківському.

І якщо я одразу в цьому банку захочу їх поміняти на долари, це вже відбуватиметься по звичайному готівковому курсу банку, так?

І якщо я одразу в цьому банку захочу їх поміняти на долари, це вже відбуватиметься по звичайному готівковому курсу банку, так?
Скоріше всього так, але не факт долари будуть в наявності, але я б виводив в Україну лише ту частину, що збираюся потратити, а в доларах гроші можуть і на Upwork лежати.
а в доларах гроші можуть і на Upwork лежати
Не могут. Суммы больше 1000$ в конце месяца автоматом выплёвываются на Payoneer(или другой способ получения денег по-умолчанию)

есть трюк — можно поставить сначала в конец месяца, а потом перед последним днем опять переключить на квартальные выплаты. Таким макаром можно оставить сумму на следующий квартал, хз как дальше можно ли манипулировать, но пару раз я так делал.

Продажа валюты будет идти по т.н. «межбанковскому курсу» — ближе всего к нему официальный курс НБУ.

А покупать валюту ты будешь уже по коммерческому курсу банка.

Если речь о Привате, то курс всегда ниже и курса НБУ и минимального на межбанке. Для примера если доллар торговался 26.5(покупка) — 27 (продажа), то Приват зачисляет по курсу 26.4 в лучшем случае.

Я ж не сказал что продажа будет по курсу НБУ, я сказал что курс продажи ближе всего к курсу НБУ, — для примерного ориентира.

Да, примерно так. Потери на обязательной продаже и последующей покупке доллара по реальному курсу доходят до 10%.

По межбанковскому

Тут питання треба ставити стосовно досвіду роботи бухгалтера з ЗЕТ та СПД.
А фріланс чи не фріланс, то вже не має такого значення :)

А фріланс чи не фріланс, то вже не має такого значення :)
Таки має значення, не кожен бухгалтер зрозуміє, як це так — Upwork не підписує актів виконаних робіт принципово.

Якщо бухгалтер обізнаний з ЗЕТ, а ще краще з АйТі, то бухгалтеру буде все рівно Апворк чи інша біржа. :)

ПС Пропрацював з бухгалтерами більше 10 років, повірте, я розумію про що пишу :)
ППС І взагалі відповідь була не Вам :)

ЗЕД (зовнішньо-економічна діяльність) Д!!!!

Щиро вдячний за правку.
А коми правильно поставлені ? :)

ЗЕД (зовнішньо-економічна Діяльність)

Я знаю, не потрібно розшифровувати :)

Якщо бухгалтер обізнаний з ЗЕТ
ПС Пропрацював з бухгалтерами більше 10 років, повірте, я розумію про що пишу :)

Помилився в літері і що кінець світу?

Помилка досить таки логічна:
для скорочення в конспектах писали не «зовнішньо — економічна діяльність», а просто літеру Z .

От на автоматі і написав ЗЕТ, замість ЗЕД :)

Whose motorcycle is this?
It’s a chopper baby.
Whose chopper is this?
It’s Zed’s.
Who’s Zed?
Zed’s dead baby,
Zed’s dead.

P.S. количество зануд, впечатляет)

Звонит телефон в фирме.
Берет гость в Кавказа трубку:
— Кто имель? Кого имель? Как имель? Какой собак? Это офис!!!

Upwork не підписує актів виконаних робіт принципово.
А їх хіба не відмінили?

Нет, конечно же, для бухучета акт все равно остается основой. Нацбанк всего лишь рассказал банкам что они, на свое усмотрение, могут не требовать актов при зачислении валюты (а требовать инвойс нестандартной формы, которая делает его ближе к акту).
Ну и upwork согласен подписывать Confirmation of services, что по сути и есть акт.

Не совсем прозрачно. Для бухучета кому? Фрилансеру? Банку? Налоговой?

Стандарты бухучета одинаковы для всех. Просто у ФЛП нет обязанности его вести, нужно вести только налоговый учет. Это значит что не нужно вести баланс, учет расходов по счетам и т.д., но нужно иметь минимум документов для налоговой. Акты в него как раз и входят, т.к. подтверждают сам факт выполнения работ/оказания услуг. Подписывая акт клиент соглашается с тем, что работа выполнена качественно и в полном объеме.
На Западе немного другой подход — там часто не составляют отдельный акт, а считают что если клиент работу полностью оплатил, то он со всем согласен.

нанять ... бухгалтера ... Советы будут профессиональными и уж точно законными.

Это типа символ веры или как? Бухи — ангелы, сошедшие на землю, и потому неспособные выдать незаконную рекомендацию в принципе.

Потому шо во всех остальных случаях ничего не мешает им выдавать незаконные рекомендации и вести себя непрофессионально.

Ну уж явно лучше найти буха в реале для рекомендации, чем слушать «спецов» на доу ?

Подписаться на комментарии