×

Експеримент Богдана Прокоповича «Пишу код за їжу» у Львові

Bohdan Prokopovych пише:

Посидів ось так на вул. Галицькій біля каплиці Боїмів десь півтори години, шоб поспостерігати за реакцією людей.

Перше, що було цікаво, то це те, що більшість людей старається на тебе не дивитись, навіть випадково не кинути погляд. Навіть не дивляться на табличку. А тим більше уникають зорового контакту. Коли ти починаєш дивитись їм в очі, зразу відвертаються, ніби вони на тебе і не дивились. Напевно не хочуть, шоб їм давили на жалість і відчуття провини.

Тобто перший висновок — люди не люблять жебраків. Ну але це ніби не відкриття.

Незважаючи на те, шо більшість старається уникати тебе, все-таки дуже багато людей підходили і дивились або говорили. І більшість тих, хто заговорювали, починали розмову із запитання «а що це ти за код пишеш?» І якшо від старших людей я нічого іншого не очікував, то коли хтось від 15 до 30 років запитував, що це за код, що це означає, то було дивно. Зараз абсолютна вся молодь користується комп’ютерами, смартфонами, ставлять туди собі програми і тд, тим не менше більшість не чула слів типу «Javascript» і навіть не знає, що означає «писати код».

Дуже багатьом людям доводилось пояснювати, типу «я — програміст, код — це текст програми, програма це те, що у вас на комп’ютері або телефоні, наприклад Word; насправді в мене все гаразд, я маю роботу і тд, і оскільки зазвичай всі знають, що програмісти забезпечені, мені цікаво зробити такий дисонанс і поспостерігати за реакцією людей на програміста-бомжа».
Може якби напис був «програмую за їжу», то більше людей в’їхало би.
Таких щоб йшли, і розуміли суть приколу і усміхались було досить мало.
Тому другий висновок — більшість людей в нас досі далекі від IT.

Багато людей давали гроші. І навіть не дуже дрібні, по 10, 20 гривень. Це теж були люди, які не зрозуміли жарту. Доводилось пояснювати і не брати гроші.Такого я навіть не очікував, бо хоч я і вирядився, як бездомний, але чорт, я вважав, що по табличці люди будуть все розуміти. А насправді було багато людей, які насправді не розуміли, чому в мене проблеми і що я хочу, і просто давали мені гроші. При тому переді мною не лежало ніякої банки чи капелюха, мені здавалось, що я ніяк не підштовхую людей давати мені гроші. Такого я не очікував справді.

За півтори години мені сумарно давали десь 150 гривень. Виходить ~ 100 ₴/год. Нехай якщо отак «працювати» 6 годин на день, буде приблизно 600 гривень. За місяць більше 10 тисяч гривень можна назбирати наче без проблем. І то я ше не дуже давив людям на жалість.В мене був порваний і брудний одяг, брудне лице, але не було поряд хворого собаки чи дитини, чи відрізаної ноги. Якісь професійні жебраки думаю ше більше можуть заробити.

Тому наступний висновок — жебраки непогано заробляють. Принаймі ті, які вміють гарно надавити людям на жалість. Ті дідусі і бабусі які тихо стоять з пластиковою склянкою, думаю, далеко стільки не отримують. Але наглі жебраки скорше всього заробляють багато. І для чого ходити на роботу і напрягатися, якщо можна просто ось так розслабляючись посидіти?

Трохи вражає, що середня зарплата українця ~ 5 тисяч гривень. А так виглядає, що жебракуючи можна цих 5 тисяч мати запросто, або і набагато більше.

Може рано робити висновок про заробіток жебраків лише після 1.5-годинного експерименту, але грубу оцінку все-таки зробити можна.

Крім грошей давали їжу. І ті, хто розумів жарт, і ті, хто не розумів. Відбиватись від їжі було дуже важко, тому в кінці в мене було кілька булочок, йогурт, пляшка молока, батончик, яблука. Батончик принесла маленька дівчинка, і я навіть не встиг їй нічого сказати, бо дивився в інший бік, а потім обертаюсь, а вона саме кладе той батончик біля мене на землю і тікає.

Один чувак спеціально пішов в магазин і приніс мені великий кульок їжі. Він якраз розумів,що відбувається, але хотів мені підіграти. Я переконав його забрати, знайти когось справді потребуючого і віддати йому. Якби він поставив біля мене той кульок, то люди би приносили ше більше їжі, а це насправді не входило в мої плани.

Всю назбирану їжу ми з Mustafa Ali віддали справжній нужденній бабусі біля церкви Андрія.

Одна пара молодих людей питала, чи можу я допомогти почистити їхній комп’ютер від вірусів. А ще один чувак пропонував справжню роботу програмістом. Напевно HR якийсь. Так що можна навіть не шукати вакансії, а просто ось так посидіти.

Джерело:
www.facebook.com/...​an/posts/1078139155578503

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

«Перше, що було цікаво, то це те, що більшість людей старається на тебе не дивитись, навіть випадково не кинути погляд. Навіть не дивляться на табличку. А тим більше уникають зорового контакту. Коли ти починаєш дивитись їм в очі, зразу відвертаються, ніби вони на тебе і не дивились. Напевно не хочуть, шоб їм давили на жалість і відчуття провини.

Тобто перший висновок — люди не люблять жебраків. Ну але це ніби не відкриття.»

Обвіослі, капітан. Тому, що після всіх тайн-інтріг-расследованій, в чому в чому, а в правдивості трагічних історій жебраків народ вже трохи розбирається, тому ліпше побереже гроші для якоїсь, хоча б, на вигляд заслуговуючої на те старшу людину або ж на свої важні справи. А чому в очі не дивляться, справді? Не стільки відчуття жалю ( якого дуже мало, як і віри в проблему) і відчуття провини, якого тим більше не має без жалю, скільки безпека себе, своєї карми і аури від вроків, гіпнозів і решти штук, які часто використовуються тими ж циганами. Або ж просто вберегти тебе від погляду «давай збирай манатки, вставай і йди роби роботу, а не розслабляйся тут», що не було б приємнішим за просте проходження мимо.
В висновку цього супер експерименту, зрозуміла тільки які ви золоті люди, віддавши їду бабці ( що дуже круто насправді), але якщо вже не брати їжу, то і не пуцувати німб в себе і в Мустафи на головах.

Сначало кенты, потом менты.

=)) но где же там толпа тролящих PHPшников?
-"а мы ведь говорили что node говно..."

*рукалицо.жпг*
дякую, боже, шо я не фронтендщiк!

Трассу 60 видели? Нужно было это дурика реально заставить за еду кодить. Причем что нибудь толковое. Лет на пять-шесть.
Хоть фотографии гуглстрит мапс в вектор перерисовывать. Руками. Все.

Тю. Вопрос всего лишь в цене и эстимейте. Будет работать за несколько сот кило (3000 * 25.25 / 500. = 151.5 кг) сыров по пятьсот в месяц, делов-то.

А вот мог бы дерево развернуть, работал бы в гугле...

А можна приклад завдання з розгортання дерева?

Нууу, дерево, развернуть. Вы что, не знаете что такое дерево?

Да-да, именно! Вот сразу видно что человек в теме

Знаю. Прохід по дереву за допомогою рекурсивної функції, це і є розгортання?

Ну не-е-ет...

Подумайте, фронтендщик, разворачивание дерева, доу.... Посмотрите последние популярные темы.

Мне так грустно что надо шутки объяснять((

Дякую, може якось подивлюся.

поворот — это перекидывание ссылок на узлы так, чтобы сбалансировать дерево

а для чого балансувати, воно що падає, якщо не збалансоване?

Ну це каг-бе відома тема і давно обсосана.
Вже багато статей, розслідувань і т.д. було написано про те, що жебраки маю ніфіга не жебрацькі заробітки, хоч і не такі як в програмістів, але явно набагато вище середньої зп по країні. Інша справа, що це все кришує специфічна мафія, яка відбирає більшу частину заробленого, але то вже таке.
Ще Артур Конан-Дойл в своєму «Людина з розсіченою губою» це описав.

По темі, чувак якийсь хіпсторг, якому нефіг чим зайнятись.

Да он просто ещё юниор пока что в этом виде программирования.

перший висновок — люди не люблять жебраків
Ну да...
другий висновок — більшість людей в нас досі далекі від IT
И что? Большинство людей (в том числе и автор этого эксперимента) далеки от чего либо (IT, сельское хозяйство, ядерная физика, etc)
наступний висновок — жебраки непогано заробляють
Вообще, это как бы действующих бизнес.

Короче, в чем суть эксперимента? Настолько нечего делать, что пошел сидеть на улицу? Предлагаю вторую стадию эксперимента — уволить этого чувака, чтобы все было по-настоящему ;)

Думаю, його суть «експерименту» проста: JFF. Ну хотів чувак побути в ролі жебрака півтори годинки, фіг з ним. Єдине, варто враховувати ще таку річ, як іронія долі :)

А что вас так сильно задевает, что вы так агрессивны?

Сейчас народ начитается и начнет возле церкви околачиваться, а через какое-то время и HR-менеджеры туда подтянутся

Скоро: «Джин.юа? Нє-нє-нє, он близ цервов їх краще пошукай»

Зараз абсолютна вся молодь користується комп’ютерами, смартфонами, ставлять туди собі програми і тд, тим не менше більшість не чула слів типу «Javascript» і навіть не знає, що означає «писати код».
Ну так есть люди с автомобилями которые не представляют как заменить колесо. И норм вроде.

Одно дело-не знать как заменить, а другое-не знать что это вообще такое.

А що, рядовому користувачу смартфона чи пк (вашим батькам, до прикладу?) часто приходиться мати справу з

«Javascript»
чи
«писати код»
?

При цьому, скоріш за все, люди спроможні установлювати нові програми і тд.
Що таке монітор, клавіатура і мишка вони знають, а що таке «розпредвал», «свічка» чи «клапан» їм точно знати не потрібно. Можна управляти машиною і не розуміючи процесів, які відбуваються під капотом.

Треба було для повноти враження вдягтися в щось підкресленно брендове, натягти на руку «ролекс» тощо.

«Пишу код за п’ятисотгривневі сири»!

Пропоную скоротити до «Пишу код за сир»

Це вже дуже непристойно зазвучало..))

— Дяденька, подайте на хлебушек.
— На тебе рубль.
— Я же сказал «на хлебушек», а на хлебушек я привык мазать икорочку. ©

Треба було стегно хамона сидiти вiдкусувати.

Ну такое, если честно. Хорошие программисты — сегодня одни из самых высокооплачиваемых специалистов в Украине. Такого рода шутка — немного перебор. У тебя и так все хорошо, зачем еще это. Там наверно были старики, что от всей души хотели помочь и дать чуть ли не последнее. Если бы этот спектакль сделать у ворот Львовской Политехники — там бы все студенты ее поняли, вместе бы посмеялись, наделали бы селфи, запостили бы в соцсетях. А так

Багато людей давали гроші. І навіть не дуже дрібні, по 10, 20 гривень. Це теж були люди, які не зрозуміли жарту. Доводилось пояснювати і не брати гроші

А может, и наоборот: студенты бы посмотрели, и призадумались о перспективах.

А я над резяме парився. Пффффф.....

Решил теперь поменять на табличку?

Коротше кажучи, йду робити табличку.

Про роботу програмістом це прямо лайфхак)

Так я неправильно шукаю собі роботу xD

Підписатись на коментарі