Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Відгуки про Jelastic

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Цікавлять відгуки реальних користувачів Jelastic, бажано щоб воно у вас продакшені якийсь час пропрацювало, а не просто pet-project.
Основні мої питання — як воно працює взагалі, в яку копієчку влітає і які там можливості по авто-масштабуванню, автоматизації розгортання сервісів використовуючи Docker, налаштуванням мережі, які там є цікаві штуки і так далі.
Те що робота сервісу залежить від сервіс провайдеру я розумію, можете вказувати або рекомендувати свого сервіс провайдера.
Розглядаю його як дешеву альтернативу AWS EC2.

До речі давно від них ніякого buzz’у не було.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Сам не напишеш — ніхто не напише.

Зробив огляд: www.rozhkov.me/post/jelastic

update:
Юзаємо в продакшені вже півроку, за цей час натикався на багато граблів і несподіванок (бо не читав доку бгг), поки що плануємо юзати далі, кому цікаво — запитуйте відповіді.

Врешті-решт я зарегався щоб подивитися що воно таке.
Нажаль знайомство наразі закінчилося тим що Jelastic ні в яку не хоче сприймати назву докер репозиторію яка містить крапки (repo.com/my.custom.domain/my-service). Ні через UI, ні через CLI.
Не знайшов куди сабмітити баги, на стековерфлоу нічого немає, такі справи.

Схоже таки доведеться перейменувати репозиторій тільки для того що jelastic його хавав :(

Схоже що ніхто й не користувався, сумно.

В чатику dev-ua одна людина відгукнулась що воно дешевше ніж AWS звісно, але провайдери шаманять з метриками спожитого CPU у свій бік коли їм треба, тому не все так однозначно.

Włodzimierz, вітаю! Хоч я і не можу дати обєктивний фідбек стосовно платформи з боку кінцевого користувача, так як маю безпосереднє відношення до розробки цією платформи, але з технічного боку готовий дати відповіді на всі питання, які Вас цікавлять. Що стосується шаманства з боку провайдерів, то ми намагаємося за таким слідкувати та недопускати такого. Якщо Вам відомі такі факти і Ви можете надати більше деталей - буду Вам дуже вдячний, ми зможемо провести внутрішнє розслідування такого інциденту.

Якщо Вам відомі такі факти і Ви можете надати більше деталей
Нажаль конкретних фактів немає, просто балачки в чаті.

Мене от що цікавить – навявність чогось типу VPC/ELB/EIP/ASG/ECS. Щоб можна було поставити балансер, за ним десяток нод, автоматизувати деплоймент цієї всієї штуки і платити мало грошей :)

VPC/ECS є, віртуалізація на базі Virtuozzo (openvz на стероїдах), провіженить контейнери можна як через UI, так і автоматизованими шляхами: API, CLI, JPS (останнє є форматом пакування, що дозволяє інжектити додаткову логіку стосовно автоматизації деплоймета пакунків в контейнери та їх подальшої поведінки, включаючи горизонтальне та вертикальне масштабування залежно від навантаження, переконфігурацію, оновлення і т.д.)
ELB, є автоматизовані кластерні балансувальники, що вміють масштабуватись, липкі сессії, TCP-балансінг, A/B балансування задежно від процентної частки
(скрін панелі управління останнього для AB тестування - image.prntscr.com/…b4f3f87c4b9a06f901956.png )
EIP, є можливість атачити "чесні" білі адресси прямо на контейнери з додатками та балансувальники (без DNAT на внутрішний, як це зроблено на амазоні)
ASG, автоскейлінг включається однією кнопкою, налаштувати тригер скейлінга можна по наступним критеріям:
- CPU Load
- RAM Load
- Network
- Disk I/O
- Disk Bandwidth

скрін
image.prntscr.com/…d47cebf24b5cad184c49d.png

в Jelastic майже всі провайдери надають безкоштовний тріал на 14 днів, там зазвичай можливості трохи обмежені, порівняно з біллінг користувачами, але якщо Вам для тестів необхідно буде активувати щось додаткове - можете мені сказати і я домовлюсь з провайдеми, вони активують ці можливості для Вашого тестового аккаунту.

Дякую за відповідь!

В цілому круто, дивно чому навколо вас не так багато шуму.

Ще питання, такого поняття як AZ або регіони у вас немає напевне? Тобто я не можу з'єднати під одну парасольку декілька сервіс провайдерів для додаткової надійності?

регіони також є :)
ось скрін селектора image.prntscr.com/…c4aaab580d61d4f6a0886.png
кількість підтримуваних континентів і країн залежить напряму від провайдера, деякі з них в якості інфраструктути використовують AWS/Azure/SoftLayer/PackageNet/ProfitBricks і єднають все в одну гібридну хмару, навіть процеси можна по живому катати з одного кінця планети в другий без даунтайму
ось відяшка, де я переїзджаю сервер minecraft із датацентра AWS в MS Azure і при цьому залишаюсь в грі ))))
www.youtube.com/watch?v=HfN4L6RFL10

Все круто, а чому про вас чути набагато менше ніж про AWS/і тд?:)

Про нас достатньо багато чути, але нажаль тільки на US/EU просторі, так історично склалось, але маю надію, що це тільки початок ))
ось мапа хостинг сервіс провайдерів для публічного хостингу
https://jelastic.cloud/
якщо зможу бути ще чимось корисний - дайте знати ))
успіхів Вам ;)

А є у вас якісь gitter/slack чатики де тусуються користувачі? Я нарешті зарегався і дійшов до конфігурації і в мене виникла купа дрібних питань які хотілося би більш-менш в реалтаймі вирішувати.

чатів як таких по типу gitter/slack у нас немає, користувачі спілкуються на stackoverflow та на внутрішніх ресурсах хосинг сервіс провайдерів,
як варіант — можете мені вислати приватним повiдомленням skype і я зберу команду, яка зможе дати відповіді на всі ваші питання

Потрібно наступну конфігурацію:
є декілька java-мікросервісів запакованих в Docker контейнери,
кластер Cassandra з кількох нод
кафка

Потрібен CD цієї всієї штуки + якась орекстрація деплойменту.

Полетить таке на Jelastic?

Полетить :) У вас свій власний сервер CI/CD? У нас є вже готові напрацювання, які ми використовуєм для клієнтів на базі Jenkins + Jelastic CLI клієнт + скрипти, що використовують CLI клієнт для управління платформою через API. Документація по API є на сайті, є клієнтські ліби для Java.

CI/CD Jenkins я би на тому самому Jelastic і розмістив. Якщо є CLI це круто. Воно вміє забирати докер імеджі? Щось типу Amazon ECS було б ідеальним.

Зазвичай флоу виглядає наступним чином: є дженкінс, туди встановлюється Jelastic CLI, Docker CLI, git. Jelastic CLI вміє робити з докер імеджами будь-які операції стосовно платфоми (деплой, апдейт і т.д. ), білд імеджів та пуш їх до регістрі робиться через рідний докер демон та cli, це все загорнуто в скрипти, що є базовими структурними цеглинами для побудови build і delivery пайплайнів, в даний момент пишеться дока з більш детальнішими поясненнями як це працює

Вся ця тема не канає коли ви використовуєте Jenkins Pipelines та Multibranch проекти. Там треба шаманити з cli який страшно незручний (буду писати свій враппер напевне).

Амазон с радостью троттлит тебе проц .
мне ,кстати, иногда кажется что всякие простые клауд провайдеры cpu поболее нарезают чем тот же aws на small и medium инстансах. при меньшей чем у AWS цене.

Амазон троттлить на t2 інстансах, на m3 не повинен.

всякие простые клауд провайдеры
У простих клауд провайдерів немає того, що є в амазону — а саме Dynamo/SQS/SNS/etc.

а взять и прочитать ?
www.ec2instances.info/?selected=m3.medium
ECU есть у всех m3 , что собственно и логично . Базовая производительность таки есть , но она не фонтан .

Единственная разница что у t2 нарезается по мере загрузки гипервизора , а у m3 — как и почти у всех остальных инстансов — есть ECU .

кстати , ничего не мешает юзать

Dynamo/SQS/SNS/etc
просто как сервис не располагая основные вычислительные мощности на Амазон
кстати , ничего не мешает юзать
>Dynamo/SQS/SNS/etc
просто как сервис не располагая основные вычислительные мощности на Амазон
Насправді якщо ти юзаєш ці сервіси не з ЕС2 то там треба більше платити. Не для всього і не так багато, але тим не менш.

Підписатись на коментарі