Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

«Переїзд до Львова: 5 ІТ-спеціалістів розповідають свої історії»

Автор: Natalia Kryvych, Recruiter at TechMagic

Останнім часом посилилася тенденція — ІТ-спеціалісти з різних куточків України активно перебираються до Львова. В компанії TechMagic, де я працюю, кожний п’ятий співробітник — з іншого міста.

Краса архітектури, насичене культурне життя та широкий вибір закладів з власним неповторним стилем приваблюють мільйони туристів. Приїхавши сюди на вікенд, чимало з них запалюються ідеєю тут пожити. Напевно, саме у Львові українці знаходять власну Європу — нехай не таку розкішну, як на фотографіях з-за кордону, проте свою. Так, тут не ідеально. Погода з присмаком Лондона і poзмірений темп життя, до якого не так просто адаптуватись.
Львів увійшов до ТОП-3 українських міст-лідерів ІТ-індустрії разом із Харковом та Києвом. У Львові працює більше 15 тисяч ІТ-спеціалістів. Lviv IT Cluster організовує масштабну конференцію IT Arena і будує будинки зі спеціальними умовами для програмістів як от IT House.
Я розпитала кількох колег з TechMagic, яким був їхній досвід переїзду до Львова і що змінилося з моменту, коли вони змінили «прописку» на львівську.

Саша, iOS Developer, TeamLead, Кременчук

Во Львове я с июня 2015. Ещё за полгода до переезда у меня была замечательная возможность недолго пожить в этом городе.
Решение было молниеносным: быстро собрали вещи, взяли кошку и вперед навстречу новой жизни.
Единственной трудностью оказался поиск жилья. Львовские маклеры, как настоящие «галицкие бизнесмены» вам предложат два способа сотрудничества. При первом — у вас будет возможность ознакомится с «развалинами» города. Что касается второго способа будьте готовы выложить кругленькую суму за услуги.
Но не будем о приключениях..) Мне очень нравится моя компания, и я ни разу не пожалел о своем решении. А еще во Львове у меня родился сын:)

Іван, Angular.js Developer, Севастополь

Одно время я колебался над выбором места жительства — Киев или Львов? Решение пришло само собой. Во Львове у меня есть друзья, которые согласились помочь с жильем. С февраля 2016 года я живу в этом красивом городе.
Львов мне понравился сразу. Глубоко затрагивает история города. Передо мной открывается незнакомая мне древняя и в тоже время современная новая Украина.
Львов очень компактный. В течении 10 минут ты сможешь оставить городскую суету и насладится тишиной великолепных парков и лесов. Единственный недостаток для меня — это отсутствие моря.

Денис, Node.js Developer, Чернівці

Я проживаю у Львові близько 3,5 місяців. Раніше приїздив сюди лише як турист, чи у справах. З першого знайомства з містом я зрозумів, що хочу тут пожити. А тут така нагода: на попередній роботі проект закінчувався і мені запропонували переїхати до Львова, до того ж працювати з технологіями, які мені дуже подобаються.
Відчуваю себе щасливчиком. Під час переїзду знайшов житло за один день. Квартира має ідеальне розташування. Хоча в побуті є і недоліки.
Кнайпи, ресторани, бістро, кав’ярні, цукерні... Львів може задовольнити кулінарні потреби найвибагливіших. Особисто я надаю перевагу закладам з якісною живою музикою.
Чи вартує переїжджати до Львова? Однозначно так. Особливо якщо ти працюєш в сфері IT. Тут ти зможеш знайти динамічний кар’єрний ріст на наступні кілька років, а місто, у свою чергу, запропонує один з кращих рівнів якості життя в Україні.

Alex, iOS Developer, Ужгород

Я переїхав до Львова два місяці тому. У цьому місті я бачу більші можливості розвитку для себе, як iOS-розробника.
За цей короткий період я зіткнувся з перевагами і недоліками проживання у місті. До першого можна віднести смакоту і затишок кав’ярень. Особливо люблю неперевершені торти з «Цукерні». Прогулянки чудовими парками (зеленими клаптиками на тлі урбаністичних пейзажів). Серед недоліків — відсутність великих супермаркетів у центрі міста і паркування машин на лінії посередині дороги.
Чи задоволений я своїм вибором? Безперечно, так! Тут я знайшов затишок свого рідного міста і стабільність в роботі.

Андрій, Marketing Manager, Київ

Я вважаю, що потрібно завжди говорити «так» всім можливостям, які для тебе відкриває життя. Важливі рішення потрібно гарно обдумувати, проте діяти рішуче, тому для прийняття пропозиції від компанії мені знадобилось півдня, і ще два дні для переїзду.
Пожити в іншому місці — це своєрідний challenge. Нові люди, нова атмосфера, до якої тобі потрібно адаптуватися. А для того, щоб призвичаїтися потрібно виходити з зони комфорту, а це сприяє швидшому розвитку багатьох якостей — від професійних до особистих.
У кожного міста є свої сигнали та свій ритм. Потрібно пробувати жити в різних містах для того, щоб відчути їх та зрозуміти яке місто підходить вам найкраще. Якщо у Києві все дуже динамічно та неспокійно, то Львів сигналізує про спокій, збалансованість, життя тут починається десь о 10 годині ранку.
Приїхав спочатку до Львова без куртки і парасолі, а потім зрозумів, що парасоля — це must have. Також привіз до Львова свій велосипед і запропонував колегам вело-мандрівку на культові брюховицькі чебуреки.
Під час переїзду звичайно було дещо складно знайти квартиру, але всього-на-всього 13 маклерів і компанія TechMagic вирішили цю проблему.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Вакансии технический дизайнер во Львове имеются?

а айтишников без бороды совсем не существует в природе? это мода что ли, или просто лень?)

Всегда брился, видать не ойтишнег

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Я так понял, что больше года прожил только один.
Поэтому шенячий восторг вполне простителен.

І цей один написав, що було важко лише знайти квартиру, й більш нічого.
Тому, впевнений,

шенячий восторг
у інших також не пройде.

Признавайтесь, вы это выдумали. :) Я ни за что не поверю Alex-у про «смакоту кав’ярень», он должен был плеваться как раз по этому поводу — во Львове вкусного кофе нет.

Мой опыт неудачного переезда во Львов — какие-то жутко невнятные работодатели с неимоверно задранным ЧСВ. ИМХО во Львове IT-шнику сейчас делать нечего.

Можете побачити, де я працюю. Хороше місце як на аутсорс, нормальний проект і зп не нижче київського рівня. Плюс проживання за 10хв від роботи, ну і дешевше життя. Стосовно кав’ярень, здається судити по місту — це якось пальцем в небо, є конкретні заклади.

проживання за 10хв від роботи,
Я б не назвал Замарстынив завидным выбором.

Я живу на площі Старий Ринок біля церкви, парку Високий замок і 500м від площі Ринок. Мені страшно уявити, що купити житло і жити мені доведеться не тут де зараз.

Место конечно красивое, но грохот железки и круглосуточные пробки это очень на любителя.

Насправді, все дуже індивідуально. Я не маю авто і рідко користуюсь навіть громадським транспортом, всюди куди треба можна пішки дійти або на велосипеді доїхати. Біля трамвая жити справді не зручно, а от на сусідній вулиці від нього — супер. Я маю з чим порівнювати, бо жила і у Франківську і 7 років у Києві і після переїзду до Львова просто офігіла від кількості вільного часу, який не витрачаю на добирання, помірніших цін (зараз різниця вже правда менша аніж 2 роки тому).
На часі стоїть питання власного житла і навідміну від того ж Києва є можливість вибирати не лише між далеко від центру+близько до метро і просто далеко від центру. З автомобільним рухом проблеми є, цього не відняти, особливості планування вулиць, бажання багатьох мати авто. Втім все одно плюсів більше.

Не, ну Киев конечно, как город, уничтожен, говорить не о чем.
Но Чорновола, начало Хмельницкого, начало Лычаковской это только пока весь груз это рюкзачок, а все маршруты — это кнайпы в Старом Городе.

Окрім останнього хлопця в інтервью, всі переїхали до Львова з менших міст, бо у Львові є краща робота. Ну і інтерв’ю в стилі- «як вам у Львові — добре», на якесь масове опитування, з якого можна зробити якісь висновки — не тягне

Київ і Севастополь менші міста?

Я пропустив слово «останнього», про того хлопця, що з Києва. А Севастополь — менше місто, ще й окуповане, тому тезис про пошук роботи — в силі :) І логічно, що людина обирала місце подалі від кордону з росією.

Переїжджав з Харкова, з вражень — дійсно, місто менше й провінційніше. У Львові в чомусь добре, а щось — погано, але очікування «там все те саме, просто всі українською розмовляють, і за кордоном Жешув замість Бєлгорода» виявилось трохи хибним )

Краткая суть: без хипстерских замашек во Львове делать нечего.

Салабони, я ще з травня 2011 року тут ;-)

Неужели такая проблема с арендой жилья? «13 маклеров»?

Да основная проблема в том, что 100% от месячной арендной платы за свои услуги хотят. Ну и водят по квартирам, которые сами в первый раз видят. А раз на приличный вариант привели 10 человек сразу — совсем уж по-европейски )

И устроили аукцион?)
100% многовато, конечно, обычно достаточно 50%. А какая реальная стоимость хорошей 2-комнатной квартиры (ремонт, кондиционер и прочие блага цивилизации) ?

Зависит от района. Две комнаты, нормальный ремонт, кондиционер. Если искать сейчас, то это ориентировочно от 6К. Итого, на старте придется заплатить около 6×3=18К

Це все момент переговорів. Можна домовитися, що плата за останній місяць не вноситься авансом. Вийде так: оплата за перший місяць і послуги рієлтора (це часто беруть на себе роботодавці). Словом, питайте, чи є в компанії Relocation Program

Шо ж только первые двое так пишут-то неграмотно? Хоть бы поредактировали перед публикацией.
А вообще да, Львов — чудесный город, после Харькова был как глоток свежего воздуха.

Дякую за коментар і уважність, помилок більше нема:)

У вело-маршрут на культові брюховицькі чебуреки варто включати Музей Модерної Скульптури: museum-dzyndra.virtual.ua Була вражена, що трохи за містом є таке чудове місце, заникане від масового туризму)

знаючи яка к-ть народу тусять на чебуреках в Брюховичах, ми з друзями роверками їздимо у Бірки. Чебуреки ті самі, зате народу менше і відповідно скорше робляться.

В Брюховичах ше є Астрономічна обсерваторія, може навіть пустять якщо домовитися tvoemisto.tv/...a_zoryane_nebo_73249.html

була в астрономічній обсерваторії. Краса неймовірна)

Підписатись на коментарі