*nix на робочих машинах

Давно вже не стежу за тим що відбувається в *nix середовищі для десктопів. Останній раз на десктопі бачив убунту в 2010 і в принципі працювалося досить непогано.

Отож, вимоги:
— Нормальна робота з продуктами JetBrains
— Все залізо інтелівське — Core i7, інтелівські мами та SSD.
— Мінімум «пердолінгу» з драйверами, налаштуваннями, перезборкою ядра і таким іншим. Вмикнув і поїхали.
— Нормальна робота з двома (трьома) моніторами
— Вбудоване програмне шифрування всього диску типу як FileVault на OS X.

Що зараз в тренді? Стандартна убунта?

Заодно вислухаю колег в яких на робочих тазіках стоять нікси.

Edit: тазіки треба не мені особисто а в контору. Звісно, ніхто не буде ставити генту тому що для цього просто немає людей достатньої кваліфікації.

Edit2: всім дякую за поради з OS X, повірте мені, в мене самого робочий MacBook Pro з OS X і я знаю який він класний та прикольний і наскільки краще шиндовсів і лінупсів. Тред не про те.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

ТС просто запитав про убунту, а сектанти вже тут як тут:

як не дивно від всі ті параметри ідеально підходить Mac OS :)
Исходя их поставленных задач, как раз OS X и подойдет ))
А macOS (OS X) вам вже не *nix?
MAC OS же, это тру POSIX-совместимый UNIX, в отличии от убунты.
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Користуюся openSUSE. В принципі цілком робоча ОС, останні версії мають те ж ядро, що й платна корпоративна SUSE, розробляється в Novell, більшість налаштувань робляться мишкою майже інтуїтивно, все працює майже само. (Особливо коли запишеш собі як минулого разу налаштовував samba). Хоча якщо доведеться оновлюватися на роботі, то спробую щось на кшталт #crunchbang, бо останні зміни в інтерфейсі сюсі мене насторожують.
В цілому на робочому місці з лінупсом у мене тільки одна проблема — продукти адоб. Ситуація з лінупсом і замовником, який дає дизайн в одному *.ai файлі з холстом А0 формату, в рамках лінупсу дуже часто не має вирішення. В усякому разі я такого не знайшов.

бо останні зміни в інтерфейсі сюсі мене насторожують.
а що ж там такого страшного стало з інтерфейсом?

все поламали.
Вірніше не доробили (до зручного особисто мені стану).
Мене більше всього бісять дві речі — календар (в DigitalClock), який став займати купу місця і втратив частину функціоналу (зручно дивитися найближчий привід забухать у класичній версії), та нотифікації. От не зміг знайти де для kopete відключити повідомення і залишити лише сигналізацію іконкою в треї. Іконки в треї, до речі, теж стали фігові.
Підсвічування активного вікна на панелі задач з дефолтними налаштуваннями виглядає, як на мене, недоробленим.
Я би ще толерантніше сприймав ці зміни, якби суся випустила планшетну версію самої себе. уніфікація, то-сьо.. Але навіщо мені на десктопі тицяльний інтерфейс?
Не подобаються мені такі зміни.
Нє, я, звісно, розумію, що плазма5 ще нова, віджети ще не написані, не адаптовані, коцюрбатості ще не зглажені і взагалі ложечки знайшлися. але осадочок-то залишився. Для мене, як користувача, всі ці зміни виглядають як погіршення і функціоналу і юзабіліті в угоду незрозуміло чому.

А як це купити в Україні?

через Міст, хоча , більшість їх моделей іде на базі шассі від Clevo

Це до того що можна підібрати аналогічну модель в інших реселлерів що також беруть за основу Clevo. Sager, Xotic, Eurocom і тд. В неті можна найти список.

через Міст,
І заплатити купу грошей за розмитнення. Ні, дякую.

Ну я от не знаю де у вас там ШГ. В Убунті зі шрифтами все чудово наразі.

элькапитан ложится когда я запускаю эмулятор айфона, генимоушен и параллель. а еще же есть скетч из которого я тырю картинки. и скайпик. и хромик. а недавно пытался чирпом подключиться к радейке (баофенг), ваще не взлетело. а еще винда из паралели на ретине выглядит вырвиглазно. говно ваша макос :(
и да, мне надо переключаться между IDE в разных операционках.

Xamarin
Яснопонятно.

Arch — дистр для программеров самый лучший. Есть все, если вдруг чего нет — добавь для всех.
Gentoo — для хардкоров программистов с i7

Все остальное реально не подходит, если у вас частая смена проектов — заколебаетесь репы и версии либ совмещать.

Mac для меня не подходит от слова совсем ...сильно он умный — запускаешь готовый pkg инсталлер для проверки, указываеш куда ставить ...оно само находит на винте дебаг сборку от IDE и в нее тупо пишет поверх — ясно потом ниче не работает. Т.е. для проверки инсталлера, нужно удалить все результаты компиляций. Я к такому не готов.

Arch — дистр для программеров самый лучший.
тут швидше справа не в самомі Арчі, а в тому, що він роллінг-реліз.
можна взяти будь-який інший толковий роллінг-реліз дистрибутив і буде щастя, наприклад tumbleweed

Из других пробовал Гентуу — не пошло ... а вот арч понравился — такая же почти самоделка, что и гента, но еще AUR есть...а в нем все-все-все.

Якщо лінь збирати арч можна поставити Manjaro.

или ArchBang (арч с опенбоксом). Правда я его не юзал, ибо манжаро пока полностью устраивает.

Для себя поставь Arch, в офис что бы меньше «бубнов» Ubuntu LTS или Mint. Даже шрифты не придется трогать. С JetBrains проблем не будет даже на FreeBSD:)
Fedora тоже не плоха но у меня как то не срослось с ней.
Когда то сидел на FreeBSD потом Fedora до 9 версии и Ubuntu, сейчас Arch любимый дистр.
Ну и несколько виртуалок под разные нужды.
p.s
Без винды таки никуда... всегда живет виртуалка с которой подключаюсь к автомобилю, либо прошиваю телефон:)

Год сижу на убунте, версия 14.04
Пока не начал обновляться дальше, все было нормально. Дальше поддержка некоторых видео карт AMD прекратилась и начались проблемы.
Пришлось вернутся на 14.04
Жалоб нет)

У мене на 16.04 з AMD ніяких проблем не було.

Убунта 14.04, ноут 2013 року
Убунта 16 працює, але без АМД дискретної карти. Танці з бубном були при встановленні ПО для розробки, а саме з монгодб...
Зараз все класно працює на Ubuntu 14.04 — оновлятися і не думаю.

Dell E6540, AMD Oland + Ubuntu 16.04 все працює, драйвера фрішні, OpenGL 4.1

Ну в тебе він точно новіший і карта крутіша за мій lenovo g570

ну HD 6370 в фрішних драйверах нормально підтримується, навіть OpenGL 4.3 буде коли вийде llvm 3.9(обіцяли на серпень)

Убунта 16 працює, але без АМД дискретної карти. Танці з бубном були при встановленні ПО для розробки, а саме з монгодб...

Никаких проблем с монгой на 16-ке нет. Установка немного отличается, но ставится все равно с полпинка. Если что на digital ocean есть отличный пошагово расписанный мануал конкретно под 16.04...

Залежить від проектів. Як на мене, то OS X зараз виграє по всім параметрам — має більшість переваг *nix систем + розробка під iOS + різні хіпстерські штуки типу Sketch. Мати Windows, хоча б у вигляді віртуалки завжди корисно, бо на проектах часто буваю Windows-only утиліти, які у Wine не дуже хочуть працювати. У мене dual boot система Windows / Ubuntu уже років 7. (проблему зі Sketch вирішую через Avocode; Photoshop через Wine; під iOS не пишу, а хотів би...)

P.S. Вперше *nix систему відкрив для себе у 2007 : Kubuntu 7.04 — з того часу зручність повсякденного користування значно пішла вперед.

Робота і дома Arch + i3wm — ніяких проблем

непонятная тема. Нормально всё с Юниксами на рабочей станции. Я лично на Федоре еще в 2000-ых работал постоянно. Сейчас на Кубунте уже лет 5. Никаких проблем в работе нет, пишу под РНР

Странно что никто так и не предложил KDE + FreeBSD

Зараз же є PC BSD

Круто, но в свете тенденций linux containers пока судьба этого всего под вопросом. Jail там все так же полумертвый вроде.

Это чудо на виртуалку даже не ставиться без бубна )) они даже переименовались в TrueOS но мне кажется ничего не поменяется.

Убунта вже роки три. Недавно на MacBook Air зніс MacOS — щоб мати однотипне робоче середовище всюди (і могти працювати в дорозі), плюс те саме, що на цільовій тестовій платформі (Ubuntu на ARM). Деяких фіч бракує, але таке життя. Колисть переключався між Windows, *nix і Mac OS, проблем не виникало. Може того, що першим моїм юніксом був Solaris, а третім AIX. Vi всюди однаковий ;)

щоб мати однотипне робоче середовище всюди
Розкажіть хтось людині про vagrant

Коли буде кілька комп’ютерів, між якими треба переключатися, або необхідність миттєво відтворювати на 100% конкретне робоче оточення, от тоді і поговоримо.

батарею сильно убунта жрёт по сравнению с макосью?

www.bunsenlabs.org
Debian based.
Все шо тре є з коробки і майже нічого зайвого
Колись воно називалось CrunchBang. Не надовго померло і ожило.
Це краще з чим я працював у світі лінукс, для розробки

Колись воно називалось CrunchBang. Не надовго померло і ожило.
это радует, как-то интересовался данным дистром)

Сиджу >3 роки на Ubuntu + gnome-fallback
залізо серверне — Tyan i5400 + 2 Intel Xeon 54xx + 2 монітори.

Все працює без особливих проблем. Прийшов до 16.04 із 12.04 через 14.04

Попробуйте Kubuntu. Та же Ubuntu только с KDE.

Edit: тазіки треба не мені особисто а в контору. Звісно, ніхто не буде ставити генту тому що для цього просто немає людей достатньої кваліфікації.
— Мінімум «пердолінгу» з драйверами, налаштуваннями, перезборкою ядра і таким іншим. Вмикнув і поїхали.
Выберите конкретное железо и проверьте, что все ок с одной машинкой, а дальше уже на всех. Иначе можно и с виндой попасть на нестандартное железо.

Та на всем работает Arch...за АМД видюхи не скажу правда:
1. i7 +nvidia
2. amd mobile 2 cores + nvidia
3. atom N470 + intel video
4. raspbepri PI arm
5.Intel Celeron 1 Ghz + built in video on MB (тут шаманил правда долго, окна так и лагали при движении, но они ж лагали и на ХР).
А вот с установкой красивых убунту/элементал на ноуты были проблемы — ниразу после установк красивости сразу не работали (то видео, то вифи, то просто крашится) — пришел к установке арча на весь зоопарк.

Знаю фаната Arch который промучился с установкой на ноут Arch из-за замороченного вифи. Плюс со всякими индикаторами на ноуте часто вылазят косяки если ОС на ноуте не предустановленная. Тут цена ошибки велика если купить 10 заряженных машинок и обнаружить что у всех дефект при установке ОС.

работал на такой машине с убунту — 64 гига, ссд, квадро 610к, 2×12 ядерных хеона. что расстраивало — скорости особо видно не было. приблизительно такая же скорость как у виртуальной машины убунту на ноутбуке с и7 и выделенными 4мя гигами памяти. драйвер нвидии подглючивал — то второй монитор пропадет, то просто ОС рапортует о какой то ошибке. Что нравилось — в принципе для разрабоки виндовс оказался не нужен, можна не париться лицензиями и т.д. , из репо доступно очень много пакетов и библиотек

Перешел на Arch, после того как угробил Убунту за 1.5 года сторонними репами (ставил самые свежие либы для ++ проектов и дрова для игр). Около 3 лет арчу, все норм — ниче не сбоит, обновляю раз в мес. примерно всю систему. Работаю с Ява и С++ и играюсь в виндовые ММО.
Железо — i7, nvidia, ssd, hdd.

Про шрифты — сразу после установки, нужно накатить infinality freetype2 и будет счастье.

— Нормальна робота з продуктами JetBrains
ровно так же как и с эклипсом и нетбинсом (и то, и другое, и третье на джаве и кросплатформенное)
— Мінімум “пердолінгу” з драйверами, налаштуваннями, перезборкою ядра і таким іншим. Вмикнув і поїхали.
в убунте и минте вроде так оно и есть)
— Все залізо інтелівське — Core i7, інтелівські мами та SSD.
по-моему с поддержкой интела у линуксов не дожно быть никаких проблем)
ну так вроде все линуксовые дистры с гуевским установщиком могут)
— Нормальна робота з двома (трьома) моніторами
по-моему, это стандартная возможность линуксов, которая была наверное еще хз когда...
Вбудоване програмне шифрування всього диску типу як FileVault на OS X.
хз... наверное можно даже в той же убунте установить пакет с этой функциональностью — главное знать как он называется)
Що зараз в тренді?
distrowatch.com/dwres.php?resource=major
ніхто не буде ставити генту тому що для цього просто немає людей достатньої кваліфікації.
ну есть ru.wikipedia.org/wiki/Calculate_Linux и ru.wikipedia.org/wiki/Sabayon_Linux . которые на генте основаны, но с более простой установкой (насколько понимаю, устанавливаются аналогично убунте — но сам с ними дела не имел, хотя иногда возникают мысли их попробовать на виртуалке)..
по-моему, это стандартная возможность линуксов, которая была наверное еще хз когда...
Ось якраз 2010 мені довелося досить довго повозитися щоб примусити працювати два монітора у вертикальному режимі.
но сам с ними дела не имел
Мене не цікавить найкраще рішення. Мене цікавить найнадійніше та найпопулярніше рішення, тому дякую за лінку на дістроватч.
Мене цікавить найнадійніше та найпопулярніше рішення
ну у каждой ветки линуксов свои плюсы и минусы)
у deb-дистрибютивов (на основе Дебиана/Убунты) — свои, у rpm-дистрибютивов — свои, у дистрибютивов на основе арча/генты/слаки — свои.

Так что ИМХО лучше плясать прежде всего от своих потребностей. Т.е. посмотреть из наиболее популярных и тех, которые активно поддерживаются, и выбрать тот, что лучше всего подходит и что больше нравится. ;-)

ТС просто запитав про убунту, а сектанти вже тут як тут:

як не дивно від всі ті параметри ідеально підходить Mac OS :)
Исходя их поставленных задач, как раз OS X и подойдет ))
А macOS (OS X) вам вже не *nix?
MAC OS же, это тру POSIX-совместимый UNIX, в отличии от убунты.

Найсмішніше що в мене самого OS X і в принципі якби не фінансові обмеження то можна було би просто купити Mac Pro на всі гроші і не знати ніяких проблем.

Ну тсу вместо

*nix
следовало таки написать линукс. Ибо других альтернатив нету. На десктоп так точно.

в мене якраз на десктопі лінукс, ЧЯДНТ?

других альтернатив нету.

Так с чем вы спорите?

Mac OS же ж BSD-шну основу має, а не unix/linux :)

бажано перечитати щось типу вікіпедії перед тим як писати щось подібне

О, здро Ромко!
Як там нове місце? :)

як всюди :) є плюси і мінуси

Мені стало цікаво — в чому невідповідність Ubuntu до стандарта Posix?

Дякую :) документ вказує на невідповідності по пункту 1 специфікації POSIX

1. C API
2. CLI utilities
3. Shell language
4. Program exit status
5. Regular expression
6. Directory struсture
7. Filenames
8. Command line utility API conventions

Але я розумію, що не аутентична робота функції gethostbyname (наприклад :) ) створює великий дискомфорт

099 2.1.2 gethostbyname
The LSB has its own definition of gethostbyname() and does not reference ISO/IEC 9945.

Сектанты Mac OS раздражают сектанта Ubuntu? Вот так новость :)

Вже десь рік часу і дома на роботі тільки убунту. Вистачає повністю і для роботи (java) і навіть зручніше ніж на вінді і для домашніх потреб з головою вистачає. Jetbrains працює на ура, особливо радують останні версії їх продуктів і останній реліз убунти, тепер усі шрифти виглядають просто супер, раніше інколи доводились використовувати бубен.

А ще по вашим пунктам
1 — вже описав вище
2 — з цим проблем ніяких, єдине що для ссд краще вибрати файлову систему F2FS, якщо ні тоді доведеться вручну в fstab вписати параметр для використання trim, це 1 хв роботи
3 — все по дефолту працює норм, якщо є потреба у дискретному відео можна погратися з bumblebee якщо у вас нвідіа
4 — два монітори давно використовував, було норм, єдиний нюанс був коли на одному моніторі вмикав повноекранний режим, щось там трішки глючило
5 — це також легко робиться при встановленні дистрибутиву

2 — з цим проблем ніяких, єдине що для ссд краще вибрати файлову систему F2FS, якщо ні тоді доведеться вручну в fstab вписати параметр для використання trim, це 1 хв роботи
а зачем это делать? я про trim, просто раньше о таком не слышал

ну ніби як ubuntu автоматично не вмикає trim при монтуванні диску, і потрібно прописати це вручну, якщо не пропишеш то виходить диск буде швидше гробитись.

wiki.archlinux.org/...id_State_Drives_(Русский розділ Trim, пишуть що необхідно увімкнути параметр не дивлячись на те що файлова підримує цю фішку

спасибо, надо и себе включить)

як не дивно від всі ті параметри ідеально підходить Mac OS :)

Elementary OS. Убунту с более красивыми шрифтами, единственное что меня напрягает после перехода в windows.

Ага.. генту знач не пропонувати. Ну убунту потягне в принципі (хоча я би одразу інтерфейс на нормальний тайловий замінив типу awesome, але то може примітивного конфігурування потребувати). І так, як нижче пропонували можна на віддаленій машині тримати файли з шифрувалкою (монтувати якимось sshfs), та й добре буде

Исходя их поставленных задач, как раз OS X и подойдет ))

Зачем? Что такого Макось делает лучше для Джетбрейновских продуктов, чем обычный Линукс?

вообще не понимаю. Какие светофоры?

Незначительная ерундень.

Так и есть, но таких мелочей там множество, от интерфейса до утилит и железа. От сюда и складывается впечатление что мак лучше всего остального. Но если присмотреться то по отдельности это все незначительная ерундень.

моя твоя не понимать .. пользую мак для сборки проекта (запустил скрипт, подождал, выключил) — система настолько ужасная, что работать после PC не возможно — все не так. Т.е. как первый комп он возможно ОК, но, если уже работал со всем остальным — то мак лесом.

Странно, запустил ваш PC, все не так, программы в системе найти не возможно (надо по алфавиту там че-то выискивать), документы не ищет, настройки непонятно где. Вот еще программы надо качать и запускать какие то инсталляторы, бррр. Т.е. как первый комп он возможно ОК, но, если уже работал со всем остальным — то windows лесом.

ps: еще клавиатура на pc для пришельцев.

надо по алфавиту там че-то выискивать

Не надо.

настройки непонятно где.

Прочитать одну строку документации или вводной книги.

ps: еще клавиатура на pc для пришельцев.

Это на маках для пришельцев. За одну Fn в левом нижнем углу можно расстреливать без суда. За идиотские Cmd/Option/etc.

но таких мелочей там множество

Гламура — да. Полезного — кот наплакал.

Ну да, ну да, только консоль, только хардкор )))

хз, консоль, как-то быстрее, чем искать всякие иконки и, черт знает, куда спрятанные опции с галочками и прочие «далее-далее»

Только в том случае если вы уже знакомы с консольными командами. Если взять незнакомый интерфейс в котором множество условий и вариант выбора, то графический UI будет удобнее. Так как с консолью вы будете man всех утилит читать пару дней только. Опять же, есть задачи где консоль просто не годится. В общем, если бы консоль была такой удобной как все говорят, то не было бы ни Windows ни KDE/Gnome.

Только в том случае если вы уже знакомы с консольными командами. Если взять незнакомый интерфейс в котором множество условий и вариант выбора, то графический UI будет удобнее. Так как с консолью вы будете man всех утилит читать пару дней только.
ну если это графический редактор, или браузер, то согласен, но часто получается, что лучше почитать один раз man, чем каждый раз искать в какое меню засунули какую-то галочку в новой верии

Вы видимо не работали с консольными командами в которых от версии к версии надо искать куда переехал нужный вам функционал ) Взять например тот же google cloud и их cli tool. У них очень часто меняется api. Это CP не меняет уже 100 лет. У cli есть только один весомый плюс, это более менее унифицированный интерфейс ввода и вывода. Но опять же, стандарта общего нет, и все утилиты принимают аргументы по разному )

в Линуксе достаточно красивые шрифты для работы

Вот вы сразу ставите себя в патовое положение. Так как у сектантов на маке (и на других ос) все просто идеальное, то слово «достаточно» сразу ставит Линукс на ступень ниже. Надо говорить, что на Линуксе шрифты лучше, а главное бесплатнее чем на маке. А вообще, что бы участвовать в этих сектантских битвах надо иметь хороший опыт работы с мак, линукс и виндовс одновременно, тогда можно успешно парировать и давить на слабые места оппонента умалчивая про сильные.

ps: я вообще все 3 ос, считаю разными сортами г*вна, дальше просто дело вкуса.

Например, джава ставиться без конфликта версий/выпиливания встроенной/дополнительных репов.

p.s. В целом, из всего списка требований, мы решили обсудить единственное, с чем линукс справляеться без бубна.

p.p.s. Ладно, еще LUKS нормально работает

Arch — никаких конфликтов и репов.

не понимаю, о каких конфликтах речь. Уже много лет настраиваю Джаву один раз через www.webupd8.org/...-8-in-ubuntu-via-ppa.html — и всё, больше никогда никаких проблем. А последние версии Джетбрейновских продуктов вообще идут сразу с Джавой в комплекте.
Весь список у меня работает и работал без бубна.

Linuxmint 17...17.3 (Ubuntu 14.04 LTS)

> Нормальна робота з продуктами JetBrains
Є. Idea, Pycharm
> Все залізо інтелівське — Core i7, інтелівські мами та SSD.
Жодних питанью
> Мінімум «пердолінгу» з драйверами, налаштуваннями, перезборкою ядра і таким іншим. Вмикнув і поїхали.
Якщо інтеловська вбудована відеокарта — то гарантовано жодних проблем. Якщо дискретна — тоді доведеться працювати з драйверами.
> Нормальна робота з двома (трьома) моніторами
Є.
> Вбудоване програмне шифрування всього диску типу як FileVault на OS X.
Вже при встановленні можна зашифрувати /home.

> Що зараз в тренді? Стандартна убунта?
Стандартна убунта або Лінуксмінт.

з Linux Mint нещодавно був шкандаль пов’язаний з байдужістю дистриб’юторів на безпеку. Хтось їх хакнув, виклав iso з хаканим бекдореним мінтом і вони і уваги не звернули поки через певний тривалий час їм кастомери не ткнули

Спасибо за ссылку, that would be fun! Однако я такой же MS-хейтер и експлорера вместе с виндой у меня нет. С виндой такие бока нередки. А вот от линукс-сообщества такое отношение к безопасности ненормально, от них не ожидал

А чего вы ,собственно говоря, боитесь?
Что ЦРУ прочитает вашу переписку на ДОУ?)

Ubuntu 16 Lts, core i-5, 16 Гb DDR4, SSD256 все вышеперечисленое работает
Перманентно: Android Studio, IDEA(Comun), CLion
После работы СS1.6, Warcraft TFT под вайном на интеловской графике аки родное, Team fortress раньше бегали, тоже норм
На этой же графике висит 3 монитора 24(fHD IDE) — hdmi, 20(HD — браузер, наутилус) — dvi, 19(квадрат на нем только лог/терминал крутится) — vga.
Иногда падают иксы, когда внезапно електрика вырубается, было такое 2 раза, решается из консоли 2 командами, легко гуглится(но вроде уже пофиксили, в последних апдейтах)
Субьективно: машина рабочая, дома макбук и медиасервер/игровая приставка практически в такой же конфигурации на винде. Так вот работать хочеться именно на Убунте. Винда стоит чисто из за игрушек, выбешивает. Не нравится. oSX норм куда то ездить совмещая с работой, он автономный, причем очень даже, но все равно не хватает гибкости что ли. Раньше он был основной рабочей машиной, перешел с него и понял что правильно. Опять таки субьективно для работы(андроид, джава, ембедед) убунта пока что лучшее что пробовал.

В маці увесь інтерфейс прибитий гвіздками, досить мало опцій це все змінити під себе. Проте мак має дуже чудову автономність, brew(brew cask) репозиторії, краща інтеграція залізо-драйвери. На стаціонарах у мене kubuntu/xubuntu. Остання мені більше ніж подобається і майже увесь час я лінуксом і користуюсь.

интересненько) т.е. можно будет какие-то эпловские проги (которые только в brew есть) на линукс ставить? было бы прикольно)

жаль... тогда возможно прав John Doe в том, что

на лінуксі в них немає жодного сенсу.)

Linux Mint 18 Cinnamon (на базі Ubuntu 16.04). Все з переліченого працює, а також CUDA на NVIDIA-відеокартах.
— Починаючи з версії 2016.*, в JetBrains-продуктах нарешті гарно виглядають шрифти на лінуксі (до того треба було патчити деякі ttf, вимикаючи hinting).
— Шифрування працює з коробки. Якщо потрібно зробити на крок більше і зашифрувати сам бутлоадер, можна робити як тут: community.linuxmint.com/tutorial/view/2026. Я так піднімав зашифрований grub, з якого вантажилася зашифрована вінда або зашифрований Mint.
— Якщо відеокарта NVIDIA, можливі проблеми з першим завантаженням після установки (вирішується через nomodeset + вмикання драйвера в Driver Manager).

работаю с минт с 2011 года, всего хватает для разработки, за исключением работы с продуктами адоб :)
Коллеги, а что сейчас более лояльно к убонту по части драйверов — радеон или жефорс?.. планирую брать новый ноут помощнее, в моменте выбора видеокарты пока спотыкнулся...

жефорс може і не тру але результат завжди очикуванно добрий. Бо там над Linux — драйвером 400 девів на зарплаті трудиться. Не думаю що відправлений у вільний плав radeon якось жефорс хочаб дожене

Основна проблема лінукса на ноуті — це енергозбереження і сон. Suspend скоріш за все 100% не працюватиме на новому залізі. Тому раджу брати щось брендове від Делл з лінуксом з коробки.

tuxonice скидає середовище на диск, а далі виключення і не треба саспенда... при ссд включення довго не займає. Як на мене зручніше ніж тримати саспенд. А з енергозбереженням тут дійсно треб залізо підбирати. Але якщо нема дискретного відео — то на Інтелі більш-менш. При фрішних драйвераз для радеонів — дуже від моделі залежить, а з нвідією краще жити на офіційних.

Я пробував туксонайс раніше. Проте він не в мейнлайні ядра і ніколи там не буде. Але навіть без того туксонайс лажав і ноут один раз з десять таки не прокидався — екран не вмикався. Фрішні драйвери для аті непогані, але раніше вони не вміли енергозбереження, як зараз — не знаю. Нвідіа типу краще, підтримку не дропають так нагло як АТІ, але часом також є питання до них: на деяких ДЕ у них є tearing, сон, як мінімум у мене також не ідеальний. Проте якщо відеокарта підтримується АТІ офіційно — то тож норм, але одного разу зі зміною версії xserver вони дропають підтримку і окрім опенсорсових драйверів нічого більше і не лишається. Навіть з Інтелом, якщо дуже нові чіпи, бувають проблеми.

Власне це скоріше проблема ікссервера — що при його оновленні треба оновлювати драйвера вендору.

Це не така вже і проблема на стаціонарі. Для ноутбуків все таки краще або мак, або на мак ставити лінуксом ( бо маки популярні і купа рецептів успіху) або щось брендове типу Делл з лінуксом з коробки. Але все це не дешево.

tuxonice є наприклад в ядрі pf-kernel та є й ppa. Я ноут в сон не відправляв — а виключав з попереднім збереженням на своп . Мож і є проблеми з просинанням якщо пропрієтарні драйвери відео, чи броадком вайфай... не можу провірити. Я на фрішних сиджу -вистачає. А фрішні Атішні — була проблема що завжди працювали на найнижчій частоті — не вміли переключати — тому проблеми з іграми були, щодо енергозбереження то в параметрах ядра intel_pstate=enable radeon.dpm=1 i915.enable_rc6=1 elevator=deadline , і ніб усе гаразд, плюс налаштував tlp та через powertop провірив 16.4 ват споживання — це 16.04 убунта, гном 3.20, файрфокс з більш 20 вкладок, ремміна з конектом на 2 сервери, скайп, мега, віртуалбокс з він2008 серв і мс скл на ньому, саблайм, в фоні ще майскл крутиться . Ноут Делл Е6540/і5-4300М/16Гб/256Гб ссд Samsung SM841/1Тб хітачі/Радеон Оланд
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on AMD OLAND (DRM 2.45.0 / 4.7 , LLVM 3.9.0)
OpenGL core profile version string: 4.3 (Core Profile) Mesa 12.1.0-devel

Пройшовши тернистий шлях :) (Gentoo, OS X, Fedora, Ubuntu) зараз зупинився на Tumbleweed (openSuse) / KDE 5.
Плюси: Не зустрічав проблем з системою (на відміну від не настільки стабільної fedora). Більшість нерідних програм тестується і під opensuse (типу скайп). Є всякі зручні штуки (працюють з коробки) під opensuse типу snapper.
Рекомендую використовувати близький до стандартного підхід до файлової системи (не шифрований btrfs — корінь, шифрований home).
Роллінг реліз дистрибутив (не треба оновлювати дистрибутив час від часу), зввжди актуальні версії софта.

JetBrains нормально працює і під OpenJDK хоча для всяких клієнт-банків поставив Oracle.

А macOS (OS X) вам вже не *nix?

Строго говоря, тут только Mac OS X и есть Unix. Причем сертифицированный. Остальное — вариации Linux.

строго говоря ще OpenSolaris

Под «тут» имелось в виду «среди операционных систем, упомянутых в комментариях к этому моменту».

Open Indiana же. OpenSolaris вроде как приказал долго жить...Правда есть стандартный бесплатный оракловский солярис (но он просчто бесплатный с закрытыми исходниками, если не ошибаюсь).

Mac OS такой же никакой Unix как и Linux и FreeBsd.

Меня давно не удивляют люди, стремящиеся публично расписаться в собственном невежестве.
arstechnica.com/...es-unix-03-certification

Они могут использовать «UNIX» trademark....

Кстати, почему бы и нет www.tonymacx86.com

Если правильно собрать десктоп то работает как родной

Залізо Apple брати немає можливості (якби була — то я би тут не питав). З хакінтошем возитися не збираюсь.

Ну там якщо розібратися що Еппл, що конкуренти...

З хакінтошем возитися не збираюсь.
Хакинтош не ставил — не айтишник :D

Звісно я не айтішнік, мені треба щоб люди працювали і бабло заробляли і не сидіти копатися в налаштуваннях.

Тогда точно не линукс ) Либо windows либо mac. Если вариант подешевле, то винда + vagrant. Если попроще (что бы не копаться в настройках) тогда macbook/imac. Не зря же практически все нормальные конторы сотрудникам со старта выдают макбуки. Не думаю, что это для того, что бы они ковырялись в настройках. Ну а хакинтош в промышленных масштабах не годится, это just4fun.

Ну, я бы не сказал, что с маком так все просто, как все говорят.

А никто и не говорит, что просто. Это как сказать что мерседес проще лады. Качественней != проще. На ладах люди ездят, и почти все довольны.

Ви походу ні те що я написав в топіку, ні тред, ні мої відповіді не читали. Ну нічого, це теж має право на життя — інформації зараз стільки надходить що просто не обробиш все.

Я все читал, просто тут все хвалят линукс, надо же как то ранобразить тред )) у кстати нас вот в компании половина народу на windows прекрасно себя чувствует. Так что тут остается вопрос, под какую ос вы сможете быстрее организовать рабочее окружение, то и выбирайте. Если линукс — то лучше Ubuntu (хотя если вы или ваш админ лучше знаком с федорой или еще чем, то лучше их), сейчас просто такой тренд пошел, что много хипстерского софта точится только под убунту. И патчи они там быстрее пилят. Как пример docker in docker на том же дебиане не заводился, а вот на убунту без проблем.

На старом ноуте ubuntu работала из коробки. На новом (i7, Nvidia GTX 950M) проблемы с дровами на видюху. IDE от JetBrains работают стабильно хорошо. За шифрование не знаю.
Ставь Mint на 16-й убунте.

Проблема с проприетарныеми дровами для видяхи (i7 Skylake, Nvidia 960M) на 16 убунте у меня решилась тривиально — апгрейдом ядра до 4.6.0. Опенсорсные, идущие из коробки, с самого начала работали без проблем (Убунту Гном 16.04 — лишь бы не видеть богопротивную юнити :)).

Все перераховане відмінно працює на убунті 16.04 LTS

А подскажите, коллеги, кто какой почтовый клиент юзает? Такой чтобы с пяток ящиков «держал», сообщения группировал и вот это вот всё. Отсутствие такового — одна из причин почему снёс убунту и забыл как страшный сон.

а разве Thunderbird вот это все не умеет?

К сожалению. Даже с большой пачкой плагинов оно всё выглядит как и 10 лет назад — убого и неюзабельно.

черт его знает, я его юзал и на винде и на линуксе, меня и 10 лет назад и сейчас все устраивает...

Но всё остальное — в большинстве своём калька с него. Пока что даже виндовый Mail более удобен для «больших переписок», чем всё линуксовое. А жаль.

Да ну! А номер версии 45.2, дата выпуска 16 июня 2016 — не смущают?
Естественно, если хватает ума ставить не из репозитория операционки, а просто распаковать с сайта Мозилы и пользоваться. Эта программа не требует инсталляции.

Так нарисовали. Темы, дополнения...

Но активный девелопмент этого email-клиента остановился несколько лет назад.
Как бы я хотел сказать то же самое о своих продуктах, лет эдак через 12 после запуска, своим 11 миллионам пользователей.

Я лишь напомню, что
— Email — классическая технология, он старше чем WWW. Ему не нужны революции и инновации, он медленно эволюционирует, но быстро и много работает.
— Есть плагины. Мнооого плагинов. Надо свистелку-перделку — ставим дополнениие, и фьють-фьють!
— Ему не нужен ни апдейт, ни апстор. Он просто работает. И завтра тоже будет работать, 100%.

Конечно, есть кое-что, чего бы хотелось. А именно — выход за пределы email, и работа С ДРУГИМИ протоколами, в которых информация структурирована схожим образом: много сообщений, с заголовком, нужно легко откладывать на потом, раскладывать по папкам, и БЫСТРО фильтровать мусор. Львиную долю информации люди получают в таком виде.

PS. Этот ответ в ленту случился исключительно благодаря Thunderbird. В противном случае у меня бы не было времени на отслеживание темы.

«А вам шашечки или ехать?»
Все другое не имеет такого количества функций, как тхундербирд с плагинами.

Эээ... мне ехать, но так, чтобы колёса не подкачивать раз в две минуты. Нужен 3 columns view с threaded conversations. Например Thunderbird (да и Evo) вроде бы как это умеют, но на выходе адский да, на который смотреть физически больно.

Ну насчет 3 columns view не знаю (как по мне, так это даже на обычных wide-мониторах не очень удобно), а тхреадед conversations он вполне себе умеет.

Без сдвига каждого из сообщений? Без необходимости скроллировать куда-либо? Не, не видели.

Это как? Честно, не пользовался аутлуком, поэтому не сильно представляю о чем речь :)

Это не баг, это фича! Лаконично, просто, быстро работать с почтой. Особенно с большими количествами оной, при выполнении всего чего только можно в фоновом режиме.

Да, но интерфейс!

ХЗ, я лишнее просто убрал. У меня боковая панель с ящиками и папками, верхняя со списком (5-7 строк, когда надо больше — раздвигаю), остальное — зона просмотра.
Остальные навесы просто отключил, я к классике привык, мне лишние панели только мешают. Меню разумеется включено.

Последний раз трогал настройку около года назад, а может и два — не помню.

Из полезностей — что эта штучка всего 128Мб оперативы занимает, это при том сколько у меня ящиков. То есть висит себе в памяти, и я мгновенно вижу когда мне мыло приходит. В браузере стопудово бы гле-то и память потекла, и скрипты крутились, и дополнения работали. А здесь нагрузка на проц < 0.5%.

В общем, ничего лучше пока не нашёл. Единственное, что огорчает — нет нормального плагина под Твиттер, уж очень удобно было бы его там смотреть. В своё время был, пока Твиттер API не поменял.

как ни странно, до сих пор эволюшн-ом пользуюсь..

Меня threaded view с отступами «убивает» — у меня в день но треду может быть с десяток писем )) Как-то боролись или "и так норм"/"не пользуюсь"?

не пользуюсь )))

gmail — прекрасен, фильтры, теги, smtp, pop3, и без привязки к рабочей станции и операционной системе.

Тогда в этом списке явно лишние

smtp, pop3

Вы не правы. gmail умеет smtp и pop3

GMail это почтовый клиент? Линк на проект дадите?

mail.google.com веб клиент. Как забирать почту и отправлять через другие аккаунты ищите в настройках.

Вы уж как-то выберите одно из двух: web-client или POP/IMAP/SMTP ;)

Я выберу веб клиент с поддержкой pop3 и smtp take.ms/zg6Ry

Сейчас вроде как очень модный и крутой вот этот nylas.com/N1

Вроде как лучшее — враг хорошего. Вроде как последние пару тысяч лет.

*nix на робочих машинах
MAC OS же, это тру POSIX-совместимый UNIX, в отличии от убунты.

Там у нее унутря Фря :).

en.wikipedia.org/...Darwin_(operating_system
Если лень втыкать всю статью просто посмотреть на маскота.

Спасибо, мне не надо смотреть на маскота. У меня дома до сих пор валяется два десятка стриммерных кассет с FreeBSD 1.0.2 и стриммер.
Просто посмотрите на диаграмму в той самой статье, на которую прислали ссылку (Simplified History of Unix-like Operation Systems).
Заодно сравните типы ядер. Про разницу между init/launchd я уже молчу.

Уфффф... Ну строго говоря да, конечно же Вы правы. Но ниче что мой пост был написан в явно шуточной манере (а унутря у нее неонка?). Реально Дарвин вполне себе *nix искомый ТСом, кот-й очень близок к BSD.

BSD — да. Они с FreeBSD имеют общего предка. Что-то было в свое время взято с FreeBSD. Но и Microsoft когда-то позаимствовала свой стэк TCP из FreeBSD. В бинарных файлах Windows долго можно было увидеть «Regents of California...»

о, то есть Убунта уже не POSIX-совместима? А давно?

на работе крайний раз был лептоп с убунтой аж в 2011 году но уже тогда ни с чем перечисленным проблем не было.

Самый важный вопрос — какая видяха?

Ставь Gentoo.

какая видяха?
інтегрована
Ставь Gentoo.
look3.ru/...20150822_101957476739.jpg
інтегрована
Если intel — проблем нет вообще, иначе возможны нюансы.

дома в десктопе AMD x4 + Radeon4850, Ось — Mint. никаких проблем. Давно не играю, поэтому и систему апгрейдить резона нет.

В ubuntu sql developer, а також можливо інші ide написані на java виглядають так, що є бажання повиривати собі очі !! На Mac i win все ок.

ти идея везде одинаково хреново выглядит :)

Можу сказати за Ubuntu 14.04, 16.04.

Маю зашифровані SSD диски, на Ubuntu 14.04 після вмикання комп’ютера монітор просинався і зразу засинав, не показуючи вікно для вводу паролю, приходилось вводити всліпу. У версії 16.04 це виправили.

З продуктами JetBrains є проблеми (PHPStorm зависав таким чином, що не реагував на клавіатуру), але думаю не в убунті справа, ці продукти вже стільки часу залишаються сируватими... Особисто я тестував PHPStorm 11, мені більше подобається старий-добрий NetBeans, хоча NetBeans нормально не підтримує зараз ES2015, ES2016, TypeScript, тому останнім часом сиджу на VS Code.

P.S. Із Windows перейшов, коли почала задрочувати своїм офісом 365 без можливості «більше не показувати це повідомлення».

А шифування на перформенс сильно впливає чи непомітно?

Зависання jetbrains може траплятись через версію jdk.

Так, я в курсі, ставив собі останню стабільну версію. До речі, у Java-аплікух там ще проблеми із деякими гарячими клавішами, коли розкладка не англійська.

Они, начиная с 2016 версий, поставляют пропатченую jdk вместе с IDE.

Довольно странно. У меня ни PHPStrom, ни WebStrom не глючат. Работают вот ровно так же как на Windows.

У вас теж Ubuntu? Якої версії? А якої версії у вас JDK?

Ubuntu не так давно обновил до 16.04
JDK — 1.7.0

А що до «пердолінгу» з шифруванням, чи не надійніше буде підняти сервер даних, та швидкий канал до нього? Тобто, взагалі нічого із роботи не зберігати на локальному диску. Навіть /tmp покласти в оперативку.

Можна навіть на випадок обшуку дуже далеченько його заховати, або не його, а бекап-сервер. Щоб у тій же будівлі, але десь у підвалі. Споживання енергії в нього зазвичай дуже невисоке, навіть кондиціонера не знадобиться. Формально це приміщення навіть не в оренді щоб було, або на підставну особу договір.

Я знаю що в сфері ХХХ так роблять, щоб не палити реальне розташування студій. Після конфіскації може виявитися, що на вилучених серверах взагалі нічого нема (а це «нема» що розшифрувати треба, а це час), а на терміналах — самі котики і ніякої роботи.

На роботі убунтоїди. Все норм, якщо не чіпать. Один раз чи то невдало апдейтнув систему чи що, відламались драйвери відяхи. Переставив, не чіпаю більше.
Вдома тримав debian та похідні, доки не звалив на мак.

Дома Минт, на работе Убунта. 2 монитора, i7 — все работает искаропки. по остальным пунктам — тоже.

шифрування?

шифрование есть, как без него? работает прозрачно, вообще без проблем. я знаю, что вот эта подмонтированная папка — зашифрованный раздел, и пользуюсь ею как любой другой.

А шифрование как-то влияет на восстановление данных? (Тьфу-тьфу-тьфу)

В случае с обычными дисками вроде бы как понятно, что делать. А вот как вести себя с зашифрованными?

вдома мінт кориця, на роботі звичайна убунту.
політ норм з усім вище перечисленим, крім останнього пункту — не працював з цим

Ничего не знаю про FileVault и аналоги, для всего остального подойдет убунта или ее форки. Все просто работает после установки.
Если бы еще и фотошоп портировали...

Linux на desktop — маргинальная операционная система и, вероятно, таковой и останется. Так что PS тут не будет.

А вам от фотошопа нужно чего-то такое, чего не умеет Gimp? Не троллю, Gimp действительно не является полноценным аналогом, но вот на практике, не будучи профессиональным дизайнером или фотографом, не сталкивался с чем-то таким, чего нельзя было бы сделать в Gimp.

гимп, безусловно, любопытен, но когда мне приносят макет для верстке в фотошопе, то в 80% случаев он не может корректно открыться. Я не умею рисовать в фотошопе, но мне нужны размеры и расстояния между объектами, а также шрифты и графические примитивы.
Одно время пользовался адоб-клоудом, но они лавочку прикрыли на выдирание ресурсов из псд-шника онлайн.

лавочку прикрыли на выдирание ресурсов из псд-шника онлайн
а чем вы сейчас пользуетесь?

ничем, в поисках достойного что можно юзать на линухе

Определенное время пользовался avocode.com, для верстки его хватает. В теории если вся компания сидит на нем, и через него организованно взаимодействие верстальщиков и программистов с дизайнерами (есть интеграция с фотошопом), то может быть интересно.

я, например, последний СС под вайном юзаю — вполне ок

та вроде бы, нет, но то от железяки, наверное, зависит, ну моего домашнего ноутбука с core i3 и 6гб памяти хватает, на 4гб памяти, думаю, будет уже тормозить

когда мне приносят макет для верстке в фотошопе, то в 80% случаев он не может корректно открыться.

Тут вы правы, и, вместе с тем...

мне нужны размеры и расстояния между объектами, а также шрифты и графические примитивы.

не проще ли попросить предоставить всё это дизайнера, делавшего макет?

В моей практике, именно программисту графический редактор нужен для весьма простых операций, для которых Paint’а мало, а Фотошопа — много :)

т.е. заставить дизайнера экспортировать все-все-все слои из макета в пнг-шки?.. не, не встречал такого )))

Обычно вот прям все не требуется. Отдельно, как правило, нужны фоновые изображения и то, что муторно вырезать самому (например, требуется аккуратная обтравка контура). Для остального хватит одной общей PNG всего макета без пометок, и еще отдельной PNG с пометками параметров шрифтов.

Пиксельные расстояния для отступов и т.п. меряются в том же Gimp, там есть специальный инструмент для этого.

Но это мой личный опыт, your mileage may vary.

Одно время пользовался адоб-клоудом, но они лавочку прикрыли на выдирание ресурсов из псд-шника онлайн.
а как с плагином Extract для Adobe Brackets? вроде он там адобовское облако использовал для пдф-файла?

ткните плз ссылкой, что оно такое

habrahabr.ru/post/242297 — вот про него (статья старая, когда этот плагин тока появился, правда я его так ниразу и не юзал). Да и смотрю, что пишут, что он не фурычит уже toster.ru/q/305660, а обидно, ибо он вроде как позиционировался чуть ли не киллер-фитчей брэкетс.

А вам от фотошопа нужно чего-то такое, чего не умеет Gimp?
Так, гімп не вміє в найм дизайнерів які вміють в ньому працювати.

Підписатись на коментарі