Оподаткування валютної виручки ФОП
Минулого місяця проводила QA-сесію по юридичному і бухгалтерському консалтингу. В одного із учасників виникли питання по курсовим різницям та оподаткуванню валютного доходу. Може, ця інформація вам також буде корисною!
ФОП на єдиній системі оподаткування може отримувати дохід у валюті за експорт послуг. Звичайно, що він обов’язково має оподатковуватись. Оподаткування відбувається за офіційним курсом НБУ на дату отримання коштів на свій рахунок. Цю суму потрібно вказувати в Книзі обліку доходів.
Існує декілька правил при роботі з іноземними замовниками, які зазначені в Постанові НБУ від 08.06.2016:
Розрахунки за операціями з експорту та імпорту проводяться у строк, що не перевищує 90 календарних дінв.
Обов’язковий продаж на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті із-за кордону
Валютні надходження розподіляються наступним чином:
Зі 100% доходу, що ви отримуєте, 35% начисляється на ваш валютний рахунок, а 65% йде на продаж на міжбанківському валютному ринку, а потім на наступний день ви отримуєте їх на свій гривневий розрахунковий рахунок.
Перші 35% потрібно оподатковувати на момент отримання їх на валютний рахунок за курсом НБУ, який був в той день. Курсова різниця, яка йде з цих коштів не оподатковується, тому що вона зараховується до пасивного доходу.
65%, які були продані, оподатковуються на момент їх надходження на ваш гривневий розрахунковий рахунок, за курсом НБУ. Якщо виникає курсова різниця по цьому доходу, то вона вже підлягає оподаткуванню.
Бухгалтерський облік таких операцій здійснюється відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0515-00 Де сказано, що курсові різниці відображають у складі інших операційних доходів.
Доходи іншоі операційної діяльності — це всі доходи, які не пов’язані з реалізацією послуг.
Тому, для того, що правильно проводити облік курсової різниці, потрібно керуватись наказом Мінфіну #291 zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0892-99
Такий дохід повинен обліковуватись по рахунку 71, який призначено для узагальнення інформації про інші доходи від операційної діяльності у звітному періоді, крім доходу від реалізації послуг.
За кредитом рахунку 71 відображають одержання доходу за дебетом — суми непрямих податків та списання в порядку закриття на рахунок 79 «Фінансові результати». + потрібно зазначити субрахунок. У даному випадку — це #714 «Дохід від операційної курсової різниці»
Скоро проводитиму ще одну безкоштовну QA-сесію по юридичному та бухгалтерському консалтингу, тому якщо є запитання, звертайтесь.
79 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів