Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Питання по Google OAuth 2: Чому я можу розшифрувати токен без ключа «client secret»?

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Раніше я писав сайт, де за допомогою Google APIs Client Library for PHP можна було перевіряти зашифрований токен, що приходить від користувача, який логінеться через OAuth 2. Тоді я прочитав документацію, підключив бібліотеку, передав Client ID та Client secret і все працювало як належить.

Зараз же пишу аналогічну інтеграцію, але за допомогою Google APIs Node.js Client. На моє здивування, цей клієнт може розшифровувати токен і без ключа Client secret:

let GoogleAuth = require('google-auth-library');

let promise = new Promise( (resolve, reject) =>
{
  let authFactory = new GoogleAuth();

  let client = new authFactory.OAuth2(); // Сюди можна було передати Secret key, але чомусь працює і без нього

  client.verifyIdToken
  (
    req.body.token
    ,googlePlusClientId // Це мій "публічний ключ
    ,(err, login) =>
    {
      if(err)
      {
        req.log.error(err);
        return res.send( {message: 'Токен недійсний!'} );
      }
      
      resolve( login.getAttributes() ); // Тут вже розшифровані дані
    }
  );
});

Як таке може бути? В документації сказано:

Visit the Google API Console to obtain OAuth 2.0 credentials such as a client ID and client secret that are known to both Google and your application. The set of values varies based on what type of application you are building. For example, a JavaScript application does not require a secret, but a web server application does.

Взагалі-то «JavaScript application» звучить не однозначно, і на скільки я зрозумів, то тут мається на увазі більше «client-side JavaScript application», але не «backend JavaScript application»... хоча, може тут таки мається на увазі обидва варіанти.

Я собі уявляю, що токен повинен бути зашифрований таким чином, щоб його можна було розшифрувати лише за допомогою Client secret.

Я помиляюсь? Ніхто не підкаже?

Оновлення від 07.09.2016 00:30
Хм, виявляється слово «токен» не однозначне, коли ми говоримо про авторизацію через OAuth 2 — є access token, ID token та refresh token.

Раніше я постійно використовував ID token. Виявляється у нього є три частини розділені через крапку, причому перші дві із них закодовані через base64-формат (необхідна інформація міститься саме в них), а третя частина — вже справді зашифрована і використовується Node.js-клієнтом для верифікації даного токена. Тобто, якщо на сервер приходить ID токен, то Node.js-клієнт його може верифікувати навіть без ключа Client secret

Я використовую базовий scope, і схоже, що Client secret треба використовувати для «глибшого» рівня доступу до інформації користувача...

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Виявляється у нього є три частини розділені через крапку, причому перші дві із них закодовані через base64-формат
Я так розумію, що це звичайний формат JWT — Json Web Token.
Тут більше про них:
tools.ietf.org/html/rfc7519
jwt.io
третя частина — вже справді зашифрована
ні, це підпис, для генерації якого бекенду і потрібен Client secret.
Завдяки цьому підпису та публічного ключу можна перевірити достовірність токена (який містить в тому числі й дату закінчення його дії).
Тому бекенд, який видає токени може бути не пов’язаний з бекендами, які використовують токени для перевірки прав користувача, який їх використовує.
ні, це підпис, для генерації якого бекенду і потрібен Client secret

Ну генерацією цього токена займається google... Але чому ж, при валідації цього токена, офіційний Google APIs Node.js Client не використовує цей ключ? Наприклад, коли токен вже неактуальний, то він про це говорить, але не видає ніяких помилок, коли йому не передавати Client secret.

потому что client secret, переданный в браузер, перестает быть secret. tools.ietf.org/html/rfc6749 все написано простым английским.

По-перше, на клієнті ніде й не запрошується client secret, по-друге, це треба ще бути недоджуніором щоб передавати в браузер client secret...

Підписатись на коментарі