Cвітові експерти з АI, VR, cyber security, технокосмічної індустрії відвідали Україну в рамках IT Weekend Ukraine 2016
17 вересня у Києві, у виставковому центрі «Парковий» пройшла п’ята щорічна міжнародна конференція IT Weekend Ukraine. Організатором низки локальних IT Weekend та підсумкової щорічної конференції виступає SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням.
У заході взяли участь понад 1000 учасників з України та понад 30 спікерів з провідних іноземних та українських компаній. Програма заходу складалась з 4 паралельних потоків. На головній сцені IT Weekend Ukraine виступили експерти з віртуальної реальності, штучного інтелекту, приватних космічних перевезень, європейської та української космічних агенцій, окремі технічні стріми були присвячені .NET, Python та UX/UI design.
«Мені пощастило народитися в час появи інтернету та перших персональних комп’ютерів. Ваше покоління — це час цифрової трансформації усіх сфер життя. — наголосив на відкритті конференції Chris Baker, CEO SoftServe — Компанії, що у найближчому майбутньому не здійснять цифрову трансформацію — помруть. Чисте цифрове мислення та допомога у цифровій трансформації суспільства — це те, на чому нам варто фокусуватися».
Chris висловив захоплення тим, який значний прорив зробив ІТ-сектор в Україні, винятковими показниками росту та потенціалу ІТ-галузі. «Я із захопленням спостерігаю за стрімким розвитком української ІТ-спільноти і сприймаю за честь можливість брати участь у цьому процесі. — додав він».
Яскравою подією конференції став виступ Naveen Jain — одного з найяскравіших новаторів Кремнієвої долини, чиї компанії Moon Express, BlueDot, Intelius і InfoSpace вже сьогодні реалізовують революційні проекти з освоєння космосу, працюють над аналізом поширення інфекційних захворювань на основі BigData та іншими цікавими розробками.
«Ми живемо у глобальному світі, де жоден не має виняткових переваг — ділиться своїми спостереженнями Навін, що народився у Нью-Делі та працює зараз у Кремнієвій долині — Завдяки інтернету розробники по всьому світу, і в Україні зокрема, мають доступ до тих же ресурсів, що й вчені зі Стенфордського університету. Це відкриває перед вами виняткові можливості».
Naveen, що свого часу приїхав до США з кількома доларами у кишені, а сьогодні є успішним власником низки інноваційних компаній та філантропом, закликав українську ІТ-спільноту мислити сміливо. В той час, як MoonExpress — одна з низки компаній Навіна, всерйоз готується до видобутку ресурсів на Місяці, він закликає: «Навіть космос перестав обмежувати людство сьогодні. Тож будьте сміливими! Якщо люди не кажуть, що ви схиблені — значить ви не мислите достатньо масштабно!».
Після енергійного виступу на головній сцені продовжили спілкуватись про cutting age technologies, aerospace industry та AI. Яскравими фактами, спічами та подачею один одного на main stage змінили Андрій Музиченко з Mars Hopper, Василь Милько та Дмитро Тарасенко з SoftServe.
Marcus Lambert, CTO міжнародної технологічної компанії Omobono підготував також вражаючу презентацію на тему Virtual Reality. Завдяки реальним прикладам і постійній візуалізації глядачі залу разом з Маркусом могли поринути у віртуальну реальність та послухати про реальні кейси, які зараз реалізовує Omobono для своїх клієнтів.
Laurence O’rourke, представник команди найамбітнішого проекту Європейської космічної агенції — місії Rosetta, поділився здобутками та помилками упродовж реалізації цього унікального у своєму значенні проекту. Дані, зібрані упродовж місії, допоможуть дослідникам у пошуку інформації щодо еволюції сонячної системи, появи води і життя на Землі. Презентація проекту відбулася за 2 тижні до його завершення — десятирічний проект завершився кілька днів тому, 30 вересня.
О
Першою була доповідь від широко відомо фахівця і
Друга половина дня на стрімі GO TECH IT стосувалася проектів та тематики кібербезпеки. Модерував виступи спікерів та ділився власним досвідом Назар Тимошик (Senior Security Consultant, SoftServe). Ділилися досвідом та трендами цього напрямку досвідчені експерти: Влад Стиран, що має 10+ років досвіду у галузі Information Security , зокрема у Penetration Testing, Security Audit та Consulting та широко відомий у секьюрних колах Martin Knobloch, Principal Consultant у Nixu BeNeLux.
Цікаві дискусії упродовж дня пройшли на стрімі з Python. Відкрив серію доповідей Себастьян Вітовськи Software Engineer у CERN (Центр ядерних досліджень). Він розповів про достатньо дієві способи пришвидшення Python коду. На перший погляд доповідь була простою, та кожен з залу дізнався для себе щось нове.
Після Себастьяна, MICHAŁ KARZYŃSKI та Stephan Jaensch доповнюючи один одного розповіли про RESTful API у всій його красі. MICHAŁ почав з базовий принципів побудови таких сервісів, та розповів як то зробити за допомогою Flask, Stephan акцентував увагу більше на OpenAPI специфікації та Swagger. Наступним був Андрій Солдатенко що розповів про соціальні мережі на базі графових баз даних, розпочавши звісно з теорії. Після перерви достатньо відомий в Python колах ALEXANDER HENDORF перейшов до важкої артилерії, та розповідав про аналіз даних що залежать від часу за допомогою Pandas, просто, доступно та на реальних прикладах. Олександр Лазарчук, перехватив естафету, та розповідав про конкурентність та паралелізм в Python, основні помилки в розумінні цих принципів, а також про правила використання asyncio в польових умовах. У закривав стрім не менш відомий Андрій Светлов, core developer python, поділився власним досвідом того, як організувати ефективне середовище для тестування за допомогою pytest та docker.
Не прогадали й ті учасники івенту, які відвідали дизайн-стрім. Упродовж дня тут встигли поспілкуватись як про засадничі речі, так і прикладні поради. Matt McBride, VP, Global Experience Design at SoftServe, мав надихаючий виступ на тему The Happy Path: A Human Journey from Art to Design.
Adam Lankford, Design Lead в IBM Design розповів про імплементацію розробок та ідей у зручні, інформативні та привабливі прототипи. Павло Грозян, Senior Product Designer у Grammarly Inc у доповіді на тему Life, pain and sugar of Product Designer поділився історією про те, як дизайнер може стати продуктовим дизайнером, розповів про переваги та недоліки цього досвіду. Валентин Панюта, бренд-лідер та Head of Innovations у FEDORIV поділився порадами щодо роботи із брендом, наголосив на необхідності емоційної складової у візуальних комунікаціях та закцентував на тому, що візуальні прояви та комунікація бренду, його «обгортка» не менш важливі за наповнення.
Ближче до завершення конференції на головній сцені КВЦ Паркове пройшла дискусійна панель Digital Transformation of Ukraine за участі очільників ІТ-компаній та Мінекономіки. Тарас Вервега (Співзасновник і член ради директорів SoftServe, співзасновник і член ради директорів Спілки Українських Підприємців), ), Олександра Альхімович (керуючий директор Люксофт Україна), Олександр Майданюк (керівник центру тестування якості в Ciklum, член правління Brain Basket Foundation), Андрій Біветски (Генеральный директор SAP Labs СНГ) та Олена Мініч (директор департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України) обговорювали поточний стан та перспективи розвитку ринку ІТ в Україні та необхідні умови для того, аби Україна відбулася як цифрова держава.
Дискусія пройшла жваво, модерував розмову Тимофій Мілованов, в.о. Президента Kyiv School of Economics, співзасновник VoxUkraine. Спікери обмінювалися досвідом реалізації проектів в Україні, Андрій Біветски з SAP розповів про успішні міжнародні кейси співпраці ІТ-компаній з бізнесом та владою. Торкнулися у розмові й питань регуляторної політики та податків, а також гострої потреби у реформуванні освіти та приведенні її у відповідність до сучасних реалій.
Кульмінацією заходу стала урочиста щорічна церемонія нагородження кращих ІТ-фахівців України за версією Ukrainian IT Awards. Подія відбувається вже вп’яте та має на меті відзначити кращих ІТ-фахівців у різних категоріях за видатні професійні результати та персональний внесок у розвиток ІТ-галузі України. Незалежне журі назвало кращих ІТ-фахівців 2016 року у 9 номінаціях: Software Engineering, Software Architecture, Quality Assurance, Project Management, Cyber Security, Business Analysis, Product Management, UI Design і IT Education.
В журі конкурсу працювали Олександра Альхімович, керівник Luxoft Ukraine, Андрій Яворський, директор київського розробницького офісу GlobalLogic, Сергій Черніков, Software Engineering Manager EPAM, Марина Вишегородських, віце-президент HR та організаційного розвитку у компанії Ciklum, Ярослав Любінець, голова ради директорів у компанії SoftServe, Софія Опацька, директор Львівської бізнес-школи УКУ, Павло Грозян, Senior Product Designer at Grammarly та інші. Окрім відзнаки Ukrainian IT Awards переможці отримали подарункові сертифікати на навчання в рамках програми MS in Technology management від LvBS.
Новинкою формату конференції став Kids Space для дітей учасників заходу. Упродовж дня тут проходили майстер-класи з програмування, робототехніки, 3D-друку для дітей віком від 6 до 14 років. Насичена програма «дитячої конференції» отримала чимало схвальних відгуків як від вдячних батьків, що зосередились на контенті події, так і від наших юних гостей. Значною мірою ми завдячуємо цим нашим партнерам: LITS, MBA Kids, Boteon, KID’IT, ШАГ, Microsoft, що підготували дуже цікаву програму.
На учасників заходу також чекало багато приємних несподіванок. Зокрема, наприкінці конференції партнери конференції розіграли низку подарунків, серед яких: путівки до Парижу та Амстердаму, 2 яскравих велосипеди, стіл для зручної роботи стоячи StiyStil та багато миттєвих подарунків.
Підсумовуючи насичену програму вже
Висловлюємо глибоку вдячність нашим партнерам!
Конференція IT Weekend Ukraine 2016 відбулася за підтримки низки прогресивних компаній та брендів, що небайдужі до розвитку українського ІТ-середовища.
Ексклюзивний партнер: SAP
Золоті партнери: Ciklum, Кий Авіа, Microsoft
Генеральний HR-партнер: HeadHunter
Смачні партнери: Лімо, Моршинська, ОККО, Coffee Solutions Factory, Galicia
Спонсори подарунків: туристична компанія «Феєрія», мережа магазинів спортивного спорядження Boomerang Boardshop, мережа фітнес-центрів SportLife, Lviv Business School (LvBS)
Партнери Kids Space: MBA Kids, Boteon, KID’IT, LITS, ШАГ, Microsoft
Фото з конференції вже доступні на Facebook, програма та деталі на сайті
У будь-яких питаннях пишіть нам на [email protected]
Довідка
Серія конференцій IT Weekend була започаткована 5 років тому для проведення локальних освітніх заходів упродовж року. З
Немає коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів