Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Фріланс — порядок у звітності

Всім привіт.

Я фрілансер, зараз працюю повний день віддалено на одного замовника. Рейт високий, є сенс продовжувати співпрацю. Питання в тому, що бухгалтер замовника якось забив на деталі і гроші мені від нього приходять з призначенням платежу «матеріальна допомога» — на рахунок ФОП ! Також перші два рази гроші прийшли з вказанням номеру інвойсу в призначенні платежу, а в минулому місяці навіть номер інвойсу не включили. Обіцяли прислати email в банк і мені в копії з уточненням призначення платежу, але цього так і не сталося, принаймні я не отримував. Після включення в переписку керівництва в цьому місяці бухгалтер обіцяв прислати з правильним призначенням платежу, побачимо... Банк кошти зарахував після моїх листів з роз’ясненням типу «прошу зарахувати кошти, які надійшли [...реквізити...]».

Інвойс в електронному вигляді, тобто на роздрукованому варіанті лише мій підпис.

Питання до більш досвідчених, які варіанти тепер будуть з податковою?
Дякую.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Назначенеи платежа указывает бухгалтер отправителя. Бухгалтеру надо перед каждым отправлением оплаты напоминать, а лучше, писать, что конкретно прописать в назначении платежа.
Уточнительное («объяснительная») пишется вами, как получателем, в свой банк, а не в банк отправиль. Свой банк держит на распределительном счету средства и переводит их на ваш ФОП счет только если все документы по его мнению в порядке.

Мой вам совет. На счет налоговой не партесь. Пишите объяснительные в банк и не переживайте (ну, переживайте на здоровье, но истерить на этот счет не стоит). Перед каждым переводом пишите бухгалтеру заказчика. Владелец компании не хочет и не будет разбираться с оплатой. Узнайте контакты бухгалтера. Напишите и объясните. Может даже начнут правильное назначение платежа писать :-)

Прохання до всіх, хто зібрався давати поради. В питаннях податків жартів не сприймаю, тож якщо даєте пораду — то давайте таку, якою скористалися вже або всерйоз би скористалися самі.

Налоговой пофик как попали средства и с какой формулировкой. Им нужен договор и акты на правильную сумму.
Ну а теперь, может и не будут требовать ничего.

Еее... а відколи це податковій пофік призначення платежу? Угода англійською є, переклав в бюро українською. Актів нема, ну не розуміють іноземці цього совкового поняття. Є лише інвойс в електронному вигляді іноземною мовою — кожен перекладаю в бюро. Так, до кінця року має вже діяти підписаний закон про чинність електронних інвойсів. Отже, за останні три інвойси подаЧкова може питати, чи я не верблюд... Є в когось реальний досвід з податковою в цьому питанні?

Ну вот смотрите, Мне приходили первые деньги с назначением платежа типа «qwertyasf». Звоню я в банк и грю, мол где деньги, а они мне, тут что-то пришло, но мы вам их не отдадим, ибо это ересь какая-то. Пишу я им бомагу о том, что это по этому контракту и по этому акту — все в порядке.
А теперь налоговая. Вот она видит ей пришли 5%, вот она видит договор и акт. Каким образом они видят назначение платежа, которое было указанно в переводе? Этот текст виден только девочке-операционистке. Налоговая конечно может запросить такую информацию, но я подозреваю, что на вас должны открывать дело для этого.

Ок, звучить класно і будемо надіятися, що так і є. Насправді ніхто зараз не знає, куди повіє вітер, все ще діє мораторій на перевірки податковою ФОП протягом трьох перших років діяльності. Коли пройдемо перевірки, тоді побачимо чи призначення платежу

«qwertyasf»
проканає, чи ні.

Ну, мне не qwertyasf писали, а Payment for September. Вот я один раз в банк написал «объяснительную», а птм попросил товарищей вместо Payment for October написать According to contract #1 from 01/01/2001 and AKT #2 from 01/11/2016. Вопросов больше не было.
Есть люди, которые не просили писать им патерн, а каждый месяц писали такие объяснительные. И так было 1-2 года для каждого. Я могу конечно переспросить, но думаю, что никого по этому поводу в налоговую не вызывают. Программер, получает з\п, платит % и пенсионный. К бумажкам не придерешься — акты и договор в этих случаях всегда есть (работодатель сам заинтересован, чтоб работник по этому поводу не парился).
Вот если у тебя только инвойс — тут я уже не знаю. Я пока не рискую и работаю по старой схеме (договор + акт).

Інвойс, причому лише в електронному вигляді. Наче з початку 2017 року це вже законно, а от за період з вересня 2016 можуть бути питання. Зараз думаю, чи буде здраво сходити до свого податкового інспектора на «сповідь»...

Выполнение валютного законодательства на прием и отправку платеже контролируют Ваш банк. И если они приняли этот платеж, то вопросов к Вам наверное не будет. Хотя оптимально писать — оплата инвойса №, в котором уже будет привязан контракт. Возможный вариант если они не увидят в банковской выписке привязки к документам , то Вам будет трудно доказать что деньги получены в рамках контракта, который подпадает под КВЕД зафайленый в Вашем документе о едином налоге ФОП. Тогда вполне могут пересчитать Вам налог на этот доход с 5% ФОП на 18% НДФЛ.

Якраз цей нюанс мене цікавить. Чи email від банку відправника в мій банк з уточненням призначення платежу може бути підставою для виправлення банківської виписки, щоб відбулася «прив’язка до документів» ?

А с каким назначение платежа пришел платеж? Есть ссылки на номер Инвойса или на что-то еще? Или просто — Иванову. В принципе если с официального ящика банка, к делу наверное можно приобщить, и налоговую может удовлетворить (все люди все ошибаются), но если такие платежи носят массовый характер, то могут быть вопросы.

1) financial aid — invoice name1 — payer organization name — payer organization address
2) financial aid — invoice name2 — payer organization name — payer organization address
3) financial aid — payer organization name — payer organization address
тобто в третьому платежі взагалі забили і не вказали назву інвойсу. Банк прийняв після мого листа з роз’ясненням, а як буде з податковою — це ще питання... Можливо, якщо ще декілька разів нагадаю, то платник таки звернеться в свій банк, щоб вислали офіційний email в мій банк з уточненням...

Как я уже писал, если операция разовая и есть письмо разъяснение, то при проверке, думаю, вполне сможете оправдаться, тем более если это тот-же контрагент кто платил Вам раньше. Главное чтобы дальше оплаты шли нормально. Но в любом случае видение у налоговой может быть свое, и Ваши риски — доплатить конкретно по этой проводке, ну или доказать через )))

Сьогодні прийшли кошти знову з невірним призначенням платежу ((( Помилилися в одній цифрі в назві інвойсу ((( Найгірше, що я ніяк не можу на це вплинути... Написав про це до СЕО замовника. Наскільки я розумію, після сплати 5% податків ще відкласти і не витрачати, щоб потім доплатити різницю 18 — 5 = 13% за непорядок в документах... (((

В налоговую покажите инвойс с нужной цифрой, как в транзакции да и все ))

Так вже з такою цифрою минулий інвойс був...

Пробачте за цікавість, це з особистої практики в якості CEO в Temparce ? Ні, це не сарказм, а спроба зрозуміти, чи це предметна випробувана порада, чи стьоб ))

Предметна порада, це отримати від відправника коштів новий лист з роз’ясненнями, або надіятися що питання не зададуть)), оскільки будь яка невідровідність нормативним документам, може трактуватися не на Вашу користь. А інвойси з однаковими номерами але різними датами оплати можуть трактуватися або як помилка в документі, або як помилкова повторна оплата, з наступними вимогами повернути ці кошти відправнику))0

Наскільки я розумію, після сплати 5% податків ще відкласти і не витрачати, щоб потім доплатити різницю 18 — 5 = 13%
Якщо ти зібрався платити ПДФО, то мало буде просто доплатити різницю, наскільки я пам’ятаю, рахунки для сплати єдиного податку та ПДФО різні, треба буде повертати кошти, а з цим може бути затримка, так що якщо відкладати, то зразу 18%

Upd: СЕО замовника сказав, що їхній банк ніякого мейлу з уточненням призначення платежу відправляти не буде, так як це помилка не банку, а бухгалтера.

Підписатись на коментарі