Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Потрібна допомога для запуску сайту Ukrainian Language на Stack Exchange

Рік тому була подана пропозиція додати сайт Ukrainian Language в сімейство сайтів Stack Exchange, куди входять сайти StackOverflow, SuperUser, ServerFault та інші.

В даний моментй де збір голосів (commitments), після чого сайт сайт буде доступний в бета-версії всім бажаючим.

Прошу долучитись до ініціативи і підтримати її. Питання 1 хвилини.

Додати свій голос тут:
bit.ly/ukrainian-language

Дякую!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Вітаю всіх! Приватну бету ми пройшли і зараз сайт доступний в публічній беті.

ukrainian.stackexchange.com

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Панове,
А що зараз потрібно для цього сайту? Щоб запустити в продуктив?

Сайт вже кілька років в бета, що теж ок. Потрібен постійний трафік і активність.

Його навіть недощавно вивели з бети. (Це зробили для кількох підсайтів одночасно, зокрема й для нашого. Великої різниці між бетою і не-бетою, здається, немає.)

Я пропустив цей момент. Це добре, хоча так, різниця невелика.

Є ідея/потрібна допомога/фідбек. А що, якщо перенести весь хаос по біженцях у структурований Stackoverflow формат?

Пропоную почати копіювати питання та відповіді з безлічі телеграм каналів в єдине вікі-питання-відповідь простір з української мови сюди: ukrainian.stackexchange.com

Із плюсів рішення:
+ там і пошук є за словами
+ додати інфу зможе кожен, а не як із гітом
Є гіпотеза, що якщо людям дати можливість самим писати питання, відповідати і голосувати за них, то інформація сама збереться набагато швидше, ніж хтось може це зробити поодинці. тому ім оверфлоу — найкращий варік
+ дуже легко зробити аккаунт через Google аккаунт

На жаль, створити новий радел досить важко, і у мене є думка використовувати існуючий Space ukrainian.stackexchange.com

Якщо ви знаєте адміністраторів цього Space, будь ласка, зв’язати мене з ними, дати конакти.

Сайт стосується української мови. Все, що офтоп — буде блокуватись.

Зараз — так.

Але теоретично спільнота має право трішки змінювати напрямок. (Ну, не знаю, може, не найкращий приклад, але от, наприклад, movies.stackexchange.com від початку дозволяли запитання на кшталт «вгадай фільм за сюжетом», а потім вирішили: «ні, досить, остогидли такі питання».) (А зараз ситуація форсмажорна, може, нам дозволять більше.)

Тож, по-моєму, над пропозицією Тетяни варто подумати. Зараз мені здається, що головний камінь спотикання — це те, наскільки Тетяна особисто буде готова цим займатися:

  • Якщо Тетяна готова взяти на себе хоча зобов’язання щодо хоча б часткової підтримки порядку в нових запитаннях/відповідях — то це одне (можна бодай спробувати переконати решту).
  • А якщо просто на голову старої мікроспільноти зваляться тонни неструктурованої, важкоперевірюваної, частково помилкової інформації, з якою ми гадки не матимемо, що робити — то це інше.

Я згоден, що ідея хороша і можна спробувати.

Це може бути на meta чи на головному сайті?

(Ну, те, що я пишу [мовляв, що я сподіваюся, що якщо ми самі вирішимо трішки змінити напрямок, то нам мають дозволити], — це поки лише прогноз, звісно, можу помилятися.)

Я б робив це на основному сайті. Під якимись окремими тегами. (Мабуть, спочатку про всяк випадок спитавши дозволу щодо цього на спільній meta чи в модераторському гуртку.)

Наразі один старий учасник проти (див. відповідь тут після закінчення maintenance) і 3 старих учасника (я, ти й ще один, з яким я обговорював це в Скайпі) за (чи принаймні не проти). Ну й, звісно, сама ініціаторка має бути за (от тільки чомусь вона від учора не виходила на зв’язок).

dou.ua/forums/topic/33294
Розділ про кримськотатарську мову на Stack Exchange

Прохання підтримати! )

www.facebook.com/...​iy/posts/2458837477472698

Пройшло вже 2 роки після того, як сайт Ukrainian Language на StackExchange запустився в публічній беті.

ukrainian.stackexchange.com

Хто не в курсі, StackOverflow теж входить в сімейство сайтів StackExchange.

Створення цього порталу проходило в кілька етапів — потрібно було створити заявку, залучити перших десять експертів, написати тестові питання-відповіді та обґрунтувати, чому подібний портал повинен існувати.

Далі було кілька закритих та відкритих альфа/бета стадій, протягом яких потрібно було нарощувати базу експертів та учасників, ставити якомога більше ЯКІСНИХ питань та давати ЯКІСНІ відповіді.

Весь процес — від пропозиції до публічної бети зайняв близько 1,5 роки й все вийшло лише з другої спроби.

Так сталось, що приблизно 80% лідів на платформу завів саме я. Цей фактор ледь не став причиною, чому портал хотіли закрити на стадії бета, оскільки дехто вважав, що подібний факт свідчить про інтерес конкретної людини, а не спільноти. Але ми довели важливість платформи і її не закрили.

Чим крутий StackExchange? Це двигун, що є гібридом соціальної мережі, системи Q&A і вікі. Єдиний відомий мені проект (ну крім хіба що Вікіпедії), де саме спільнота регулює всі аспекти — починаючи від якості матеріалів до виборів модераторів.

Статистика на цей момент є такою:

Questions: 1,789
Answers: 2,544
Answered: 94%
Users: 1,981
Visitors/day: 2,632

Я не вважаю ці цифри величезними, але я пишаюсь кожним запитанням і відповіддю, тому що ця робота є найкращою систематизацією знань по українській мові в не-академічному форматі. До речі, питання можна ставити (і відповідати) як українською, так і англійською.

На платформі немає +1 відповідей, а також відповідей, які не підкріплені посиланнями або доказами.

Серед прикладів запитань можу відзначити такі:

1. Як правильно писати ім’я американського фізика Ка́ку?

2. Як правильно буде українською «desktop application»?

3. Як правильно передавати українською мовою російські імена?

4. Правила вживання літери г/ґ/х при запозиченні іншомовних слів на g/h (гакер, гостинг)

5. «Т» чи «ф» як відповідник «Th» (Θ) при запозиченні з грецької?

Бажаєте приєднатись?

Ознайомтесь з правилами та інформацією тут: ukrainian.meta.stackexchange.com

Тот кто зарегистрировался, сразу +100 к репутации :)?

Насколько я знаю, это стандартная фича на Stack Exchange — если Вы уже пользовались какими-то разделами, то при резистрации на других Вы начинаете со 100 (101?), а не с 1. Хотя какая разница-то...

Ухх, хорошая новость

Вітаю всіх! Приватну бету ми пройшли і зараз сайт доступний в публічній беті.

ukrainian.stackexchange.com

Ага, спасибо. Добавил в коммент Саше.

Я створив короткий manual (виглядає довгим, бо на Area51 обов’язково публікувати англійський переклад + не хотів розбивати на окремі сторінки). На жаль, не встиг її багато де опублікувати.

А приватна бета почнеться вже завтра.

Скоро вже нас запустять.

Бо «Literature» запустили 16 днів тому, «Vegetarianism» — 3, а ми наступні на черзі.

Боюся, чекає на нас великий фейл. Бо з 400+ комітерів більшість не заходитиме, а хто заходитиме — не розумітиме, що треба робити. Але подивимось.

а хто заходитиме — не розумітиме, що треба робити

Так ви б написали детальну інструкцію для них, замість десятків коментарів «боюсь».

Можливо, тоді замість поширення коментарів типу «Боюся, чекає на нас великий фейл» продуктивніше поширювати цю інструкцію — не тільки на ДОУ, а й на всіх можливих групах про укр. мову, їх здається досить багато, правда не всі учасники налаштовані конструктивно.

Я напишу інструкцію на самому Area51 — проблема в тому, що я не впевнений, що там багато хто читає дискусії.

Можливо, було помилкою не згуртувати всіх відразу в одній групі в фейсбуці (власне, я від початку створив групу — але не надто інтенсивно запрошував людей туди).

Взагалі, мене трішки дивує наше суспільство. Всі чомусь пнуться за «вожаком», яким би довбнем він не був. Я очікував трішки більшої ініціативи «на місцях» (аж до спроб «захопити лідерство» і змінити курс цього всього). На тому ж Area51 в чужих (з меншою кількістю членів) пропозиціях значно більший плюралізм думок. Ну, але хай вже так, звісно ж, напишу і трішки спробую розповсюдити.

Я очікував трішки більшої ініціативи «на місцях»

Я, чесно кажучи, не дуже уважно слідкую за цим проектом (Ukrainian Language на Stack Exchange), але склалось таке враження, що на цих самих «місцях» про проект нічого не знають. На ДОУ щось знають, тому що я зробив довить багато репостів на Facebook-сторінці DOU, в Twitter (де десятки тисяч підписників) і т.п. А чи знають про це учасники і підписники r2u, Українська Вікіпедія, Українська мова, Чиста мова, Mova etc я не знаю (якщо не знають, то це нагадує такий анекдот), і тут не так важливо є вожак чи лідер, чи немає.

Під «ініціативою „на місцях“» я мав на увазі людей-учасників. Так, Ви, sashaeve, yola і деякі інші поширюють дописи (і за це велике спасибі) і беруть участь в обговореннях на Area51 — але то одиниці з 400+. І річ навіть не в тому, що щось роблять «замало», але... як би то сказати... ніхто не сперечається — ось у чому проблема. Не може бути так, щоби не було людей, що в цілому підтримують ідею, але в чомусь мають трішки інше бачення.

В усі наведені спільноти я писав (окрім r2u — лише особисто керівнику). Хоча, дякую, що нагадали — в УМ/ЧМ/М треба буде написати ще (занадто давно писав). В r2u і М про нас, мабуть, не знають (бо в r2u писав лише керівнику, забувши про можливість написати на саму сторінку, а в М двічі ніяк не відреагували). Але я навіть не про те казав... я не готував собі трон і корону, я думав бути просто одним з багатьох рівних, хто думає і рухається в одному напрямку. Натомість я бачу лише одиниць, що рухаються в тому напрямку. При цьому (принаймні, так здається) жодна з них не виявила хоча б того дрібного рівня ініціативи, що сам собою вихопився в мене.

Може, різні люди надають перевагу різним формам ініціативи: хтось більше поширює, хтось відповідає на питання, а хтось сперечається з ініціаторами? Залишається на це сподіватися (хоча мені здається, що так не буває; якщо людина зацікавлена, завжди вилізе «а як?» «а чому?» «а от ти дурень, треба по-іншому»; оскільки такого майже не відбувається, навіть порівняно з іншими пропозиціями, то я підсвідомо ділю число учасників на дохріна — але може я помиляюся). Але якщо ні — то це @#$% — не зможу я один писати сотні питань і відповідати на них — та ніхто мені й не дасть, закриють відразу.

По ідеї, всі, хто дізнався про проект, розподілені приблизно так:
www.inc.com/...1-28at4.57.31PM_23427.png

а якщо про проект дізналось порівняно мало, то в ліву частину (innovators / early adopters) потрапило ще менше людей.

This proposal has reached 100% commitment. We are preparing for its launch and expect to create it soon.

Але отут людина вважає, що стан все ще програшний, спільнота все ще не зібралася і треба попросити адмінів відкласти бету? Що скажете? може він правий? Чи ні?

Слушні думки є, і ризик фейлу бети теж є, але ці ризики будуть в нашому випадку протягом всього процесу.

Конкретно щодо цієї поради що ви думаєте? («If I were the proposal-starter, I would ask the mods to delay the creation of the Beta and strictly focus on promotion.») Слід відкладати приватну бету, чи не слід? (Я питаю в тому числі тому, що, фактично, через Ваше повідомлення прийшло найбільше користувачів — і, можливо, Вам зрозуміліше їхнє сприйняття.)

Потрібно зрозуміти, що вони мають на увазі під

focus on promotion

тому що формально ми виконали умови. Чи є загроза, що люди не будуть активними? Так. Чи є загроза, що не пройдемо бету? Так. Але, чесно говорячи, у нас не так багато людей з рейтингом 200+ на SO, щоб впевнено говорити, що подальше промо якісно змінить поточну ситуацію.

Тут такі аспекти.

1. Те повідомлення, на яке я дав посилання — не від адміністрації/модераторів. То відповідь одного з комітерів (такого ж як я і Ви). Але більш-менш досвіченого, бо він вже намагався стартувати сайти на Area 51 (правда, жоден з них не дійшов до бети, тому це трішки нерелевантний досвід). Він інтуїтивно вважає, що в нас нема кворуму («нема кворуму» — це цитата з особистого листування). Я незгоден з його міркуваннями (ані в тому повідомленні, ані в особистій листуванні) і, мабуть, не звертав би особливої уваги на те повідомлення (не зважаючи на те, що воно набрало плюсів). Але...

2. Мене особисто непокоїть інше. Переважна більшість комітерів прийшли до пропозиції з Вашого повідомлення (на DOU, яке ми зараз коментимо). В якому містяться деякі фрази (наприклад, «питання 1 хвилини»), що можуть формувати неправильне сприйняття натискання кнопки «Commit!» — лише як «голос за», а не як «зобов’язання брати участь». Плюс, ще невідомо, який відсоток людей (незалежно від того, звідки вони прийшли) взагалі звик читати message’і (а не натискати Next->Next->OK).
А «бета» почнеться з «приватної бети», в якій братимуть участь лише commiter’и. Якщо за занизьку активність в «публічній беті» зазвичай не закривають, то закрити за це ж наприкінці/всередині приватної бети — як раз плюнути ([1][2]). І приватна бета триває (зазвичай) всього один тиждень, тобто треба робити поправку на те, що не всі навіть «справжні/свідомі» комітери в цей тиждень будуть вільні.
Тобто мене хвилює навіть не те, який відсоток свідомості серед репутованих комітерів з рейтингом від 200. Мені особисто пофігу на рейтинг користувачів, я розумію що перетин "зацікавлені в укр. мові/лінгвістиці"∩"користувачі SE з рейтингом ≥200″ невеликий — мене навіть влаштувало би, якщо раптом всі комітери з рейтингом ≥200 не братимуть реальну участь (типу, допомогли формально пройти, і те добре). Але я хвилююсь, щоб серед учасників в цілому (пофігу з яким рейтингом) була достатня кількість тих, хто розуміє, про що це все, і активно питатиме/відповідатиме.

3. Плашка з написом «This proposal has reached 100% commitment. We are preparing for its launch and expect to create it soon.» висить вже майже тиждень. Я не знаю, чи це нормальна практика, і вони завжди так тягнуть перед тим як запустити сайт (ну, технічно готуються, тощо) — чи вони вирішили прислухатися до поради bytebuster (хоч вона була і висловлена в нейтрально-відчуженному стилі).

В мене такі самі побоювання. Але питання, які потрібно зробити додаткові активності з нашої сторони, щоб усунути ці побоювання? Припустимо, ми погоджуємось, що запуск відкладається, що робити далі? Ми ж не можемо виміряти майбутню можливу активність. Крім того доу — не єдине місце, звідки приходили люди :-)

Ну, тут два варіанти: або відкласти (якщо це взагалі можливо) і продовжити share’ити де тільки можна — або не відкладати.

> Крім того доу — не єдине місце, звідки приходили люди :-)
Ну, звідси прийшло 263 з 416 — більше 60%.
І якби тут було 100%-відкрито розписані умови (типу, «Ви берете зобов’язання», а не «справа 1 хвилини») — я би хвилювався менше. (Але тоді б ми могли взагалі не назбирати людей, хто зна. Навіть за рік!)

Тим не менш — я за те, щоб НЕ відкладати. Бо все одно тепер вже нічого не зміниш. (Хоча про те, що, можливо, хтось не зрозумів умови, шкодую.)

Привіт. На жаль, не зміг взяти участь через низький власний рейтинг, але я тримаю за цю справу кулаки. Щасти й хай та бета буде пройдена успішно!

Власне, рейтинг зараз ні до чого.

Потрібні люди, що братимуть участь, питаючи і відповідаючи. Особливо під час «приватної бети». Бо підсайт, яким замало користуються під час періоду бети можуть закрити (особливо, під час «приватної бети»).

Я очікую, що приватна бета почнеться десь за місяць± (точно невідомо, це не від нас залежить). Якщо нас не закриють під час/після приватної бети (що триватиме тиждень чи трохи більше), то ризик бути закритим стає меншим. Приєднуйтеся зараз («Commit!»), бо інакше я не впевнений, що Ви зможете брати участь в приватній беті.

Рейтинг (точніше «репутація») був потрібен, щоб формально пройти стадію, яку ми вже пройшли. (Були потрібні 100 людей з репутацією від 200.) Тепер пофіг на рейтинг, тепер потрібні люди, що братимуть реальну участь.

Воно так:
— definition (зразкові питання) — пройшли;
— commitment (збір учасників, в т.ч. потрібно N з рейтингом) — пройшли, але учасники (в т.ч. «без рейтингу») ще можуть долучатися, зараз чекаємо доки адміністрація відкриє підсайт;
— приватна бета — почнеться десь за місяць, зможуть питати і відповідати лише ті, хто натиснули «Commit!»; якщо адміністрація побачить, що процес йде добре і «підсайт генерує певну кількість корисного контенту» (майже цитата) — підемо далі, якщо ні — нас закриють;
— звичайна бета — можуть питати/відповідати всі, але ризик бути закритим вже менше (головним чином вже через спам/лайки-сварки-образи/інше, а не замалу відвідуваність).

Ок, можна спробувати ще трохи набрати комітерів.

Це я відповідав конкретно Дмитру на його «на жаль, не зміг взяти участь через низький власний рейтинг» (ну, я думаю, Ви зрозуміли).

Про всяк випадок, якщо я замудрувато написав: щоб приєднатися, рейтинг не потрібен.

Рейтинг був корисний (хоч і не обов’язковий) раніше, коли однією з цілей було формально пройти етап.

Тепер — потрібні люди, які з охотою питатимуть і відповідатимуть (хоч іноді), а рейтинг пофігу.

А не подскажете пару ссылок (если знаете, конечно)?
А то я пробовал писать на e-mail’ы кафедр университетов — безрезультатнее всего (из прочих попыток пиара, тупо нет ответа (конечно, может, я не туда писал)).

Крім того, я не впевнений, що людям, в яких фаховим заняттям є мовознавство, а не IT, буде зрозумілий підхід «приєднуйтесь до нашого сайту не-знаю-якого, який відкриється не-знаю-коли, але виглядатиме схоже на rus.stackexchange.com».
Можливо, їх слід непокоїти лише коли воно вже відкриється. Бо зайняті люди, які до цього не крутилися на Stack Overflow і т.п., можуть просто не розуміти, яка з цього всього користь. Але я про це не впевнений.
Дилема: З одного боку, психологічно хотілося б «якось запустити самим» і вже потім втягувати фахівців, бо шкода їх час витрачати на якусь маячню. З іншого — з ними шанс успішного запуску значно вищий.
В будь-якому разі, якщо Ви якось допоможете — посиланнями, ідеями щодо того, який текст знайде більший відгук в їхніх серцях, чи просто власними спробами піару (в т.ч. ніяк не консультуючись зі мною, я лише радий якщо хтось за’share’ить сам) — буду лише радий.

Вот достаточно больша группа Могилянки
www.facebook.com/groups/NaUKMA
думаю, что стоит написать просто с объяснением, что это будет сайт посвящённый ответам/вопросам про украинский язык, блаблабла, присоединяйтесь к комьюнити и т.д.

Спасибо, так и попробую сделать скоро (если там дадут запостить, т.к. может фильтроваться модераторами).

P.S.: Ні, навіть не так... Чи є хтось на DOU, хто вже є членом тієї групи і згоден запостити? Бо людина, що (не маючи відношення до НаУКМА) приєднується до групи, щось постить і видаляється, виглядає якось дивно — а пост від реального члена групи викликатиме більше довіри. (Можу написати чернетку з текстом; або повністю підготувати допис на власній сторінці, щоб його просто поширили в ту групу.)

Ну а якщо ніхто не погодиться — звісно, надішлю сам.

Напишите мне полностью пост и я отправлю :)

Shorter:

Шановна спільното НаУКМА!
(Перепрошую, що турбую Вас можливо неприйнятною темою, але вважаю, що це може бути корисним нам усім.)

На Stack Exchange скоро відкриється підсайт для питань і відповідей про українську мову.

Stack Exchange — всесвітньо відомий сайт питань і відповідей. Всі матеріали публікуються на ньому під вільною ліценцією. Але нові підсайти на ньому проходять жорстку фільтрацію: якщо новоствореним підсайтом замало користуються або на ньому не з’являються якісні відповіді, його тема (в даному випадку — українська мова, адже на Stack Exchange є багато підсайтів з різних тем, в т.ч. технічних) розцінюється адміністрацією як «нецікава користувачам» і новостворений підсайт може бути закрито.

Тому запрошую охочих підтримати проект (тобто питати і відповідати на ньому — це переконує адміністрацію вищого рівня в корисності підсайту). Якщо зареєструєтесь/приєднаєтесь ще до відкриття, то зможете брати участь під час приватної бети — найнебезпечнішому для підсайту етапі з точки зору ризику бути закритим. В іншому разі, можете просто питати і відповідати вже після його відкриття.

Ось посилання, щоб приєднатися зараз — area51.stackexchange.com/.../94001/ukrainian-language (натиснути «Commit!»).
Посилання на сам підсайт ще нема (адже адміністратори Stack Exchange його ще не відкрили, десь ще місяць), але пункт «Ukrainian Language» з’явиться в кінці переліку тут: stackexchange.com/sites#culturerecreation.

Дякую за увагу.

Longer:

Шановна спільното НаУКМА!
(Перепрошую, що турбую Вас можливо неприйнятною темою, але вважаю, що це може бути корисним нам усім.)

На Stack Exchange скоро відкриється підсайт для питань і відповідей про українську мову.

Stack Exchange — всесвітньо відомий сайт питань і відповідей. Питання і відповіді пишуть самі користувачі, але все організовано так, щоб спільнота і керівництво могли контролювати їхню якість. Всі матеріали публікуються на ньому під вільною ліценцією (як у Вікіпедії). Хоча відомий він більше розділом про програмування (Stack Overflow), аніж розділами на гуманітарні теми — але такі теж є.

Але нові підсайти на ньому проходять жорстку фільтрацію. Якщо новоствореним підсайтом (про українську мову) замало користуватимуться або на ньому не з’являютимуться якісні відповіді, його тема (тобто українська мова) буде розцінена адміністрацією як «нецікава користувачам» і новостворений підсайт може бути закрито.

Тому запрошую охочих підтримати проект. Підтримка полягає у власне написанні хороших питань і відповідей — це переконує адміністрацію ресурсу в корисності підрозділу про українську мову. Крім того, якщо офіційно долучитесь зараз, ще до його відкриття, то зможете брати участь під час приватної бети — найнебезпечнішому для підсайту етапі з точки зору ризику бути закритим. В іншому разі можете просто питати і відповідати вже після його відкриття.

Ось посилання, щоб приєднатися зараз — area51.stackexchange.com/.../94001/ukrainian-language (натиснути «Commit!», цим Ви даєте обіцянку підтримувати в перший найважчий період).
Посилання на сам підсайт ще нема (адже адміністратори Stack Exchange його ще не відкрили), але пункт «Ukrainian Language» з’явиться в кінці переліку тут: stackexchange.com/sites#culturerecreation (буде щось схоже на rus.stackexchange.com та german.stackexchange.com/.

Дякую за увагу.

(Деякі браузери псують текст при копіюванні. Наприклад, в Chrome зникають абзаци і середина посилання замінюється на «...». Тому ось слова «Shorter» і «Longer» я зробив посиланнями на сам текст.)

Прохання:
Якщо Ви зареєстровані на SE/Area51, то зайти за посиланням, натиснути «Share This!» і замінити в тексті URL на URL звідти. Це допоможе відслідковувати скільки прийшло з НаУКМА (бо вони показуватимуться в переліку, як «запрошені Вами»). Можна ще скоротити через bit.ly. Але якщо ні (незареєстровані, ліньки, просто не хочете) — то й не треба, не так важливо.

Увага:
Там на сторінці написано «Тут публікуємо тільки те, що стосується НаУКМА, або може бути корисним, цікавим, важливим для членів Могилянської спільноти. При всій повазі до інших подій, думок, рефлексій, пропозицій etc. (навіть вкрай важливих для України, світу, Вас особисто), прохання розміщувати це на власних стрічках, або в дотичних до тематики Вашого посту сторінках (спільнотах).» Тобто, можливо, вони якраз від такого корисного-з-точки-зору-автора спаму вберегтися і хочуть (бо кожен думає «Егей! Я зробив новий словник/програму/сервіс, що врятує світ! Ану додам допис!» — і ми, фактично, від них не дуже відрізняємося). Тобто, просто попередив, можливо, слід подумати, перед тим, як постити, чи спитати в адміна групи, але на Ваш розсуд; якщо що то я сам запощу (якщо таки виявиться Вам незручно).

Бо Ви вже закомітилися. У Вас лише «Uncommit» (можете натиснути її і потім закомітитися знов). Можете зайти через Private/Incognito Windows в браузері, щоб побачити.

Я вечером сегодня напишу туда этот пост. Ничего страшного не случится даже если меня там за него забанят:) Но я думаю, что ребята из Могилянки рады будут такой инициативе. По крайней мере мои все однокурсники так точно

Наголошую ще раз, що натискання кнопки «Commit!» формально означає взяття зобовʼязань (хоч їх невиконання майже ніяк не відслідковується і взагалі ніяк не карається), а не просто голос за. Допоки все не почалося (сайт не відкрився спочатку в режимі «приватної бети», а потім в режимі «публічної бети») — Ви маєте можливість зняти з себе зобовʼязання, натиснувши «Uncommit».

Бо після набирання 100% почнеться етап «beta», протягом якого відвідувачі мають виявляти достатню активність на сайті. Якщо цього не буде (якщо формально пройти на бету, а колектив реально не назбирається і достатньої активності під час бети не буде) — нас просто закриють на етапі бета. Тож думайте.

УПС!

Я перепрошую. Можливо, вийшло непорозуміння. Я лише зараз уважно прочитав повідомлення вгорі.
Так от, натискання кнопки «Commit!» — це не справа однієї хвилини. Це взяття на себе певних зобовʼязань (хоч це майже ніяк не відслідковується; єдиний вплив — що ви не можете реєструватися як committer більше ніж двох інших підсайтів в стадії пропозиції, поки не «розберетеся» з цією; та й те автоматично анулюється через півроку незалежно від того, виконали ви чи ні). Але, тим не менш, напис при натисканні кнопки «Commit!» зазначає: «Я зобов’язуюсь брати активну участь в Ukrainian Language протягом щонайменше трьох місяців, особливо під час закритого бета-тестування, і запитати чи відповісти на щонайменше на десять запитань.»

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Не вистачає шести. (Людей, що раніше користувалися Stack Overflow / Stack Exchange і мають рейтинг від 200. Але й інші запрошуються.)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Тепер вже не вистачає СІМОХ! (Людей, що раніше користувалися Stack Overflow / Stack Exchange і мають рейтинг від 200. Але й інші запрошуються.)

Не вистачає 12 людей! (Тих, хто раніше користувався Stack Overflow / Stack Exchange і має рейтинг від 200. Хоча й інші не завадять, звісно.)

Маю 200+ на двох сайтах мережі, голос не зарахувався в потрібне поле.

Я теж багато про це думав... Чому люди додаються, а % не міняється. Воно просто оновлюється не відразу.

На жаль, треба 200+ на одному сайті, а не в сумі. Тому і не оновлюється.

Мав на увазі окремо. На одному 322, на іншому 250.

Вже зарахувало відразу всіх: Roman Kotenko, m03geek, antyrat, Anton Dovzhenko — було 87%, стало 91%.

Додав свій голос

Ну! Не вистачає 21 голосу (фактично, 20)! Мається на увазі: тих, хто раніше користувався Stack Overflow / Stack Exchange і має рейтинг від 200. (Хоча й інші не завадять, звісно.)

На даний момент 75%:

The commitment score is the minimum of three scores:
  • 100% — 333/200 committers in total
  • 75% — 75/100 committers with 200+ rep on any other site
  • 100% — commitment score, based on committers’ activity on all other sites and how old the commitment is

Причому, звичайних комітерів і commitment score вже достатньо (хоча зайвих не буває!).

Не вистачає людей, хто хоч якось активно користувалися Stack Exchange раніше.

Долучився зі своїми 200+
Дякую за поширення!
Подібна спільнота є на Reddit але Stack Exchange матиме кращу структуру і, я думаю, буде спливати у пошуку частіше

— «Подібна спільнота є на Reddit» — о, це цікаво, а дайте посилання — власне, вже знайшов — і там навіть посилання на цю пропозицію є.
— Дякую.

На даний момент 55%:

The commitment score is the minimum of three scores:
  • 100% — 294/200 committers in total
  • 55% — 55/100 committers with 200+ rep on any other site
  • 100% — commitment score, based on committers’ activity on all other sites and how old the commitment is

Причому, звичайних комітерів і commitment score вже достатньо (хоча зайвих не буває!). Не вистачає: комітерів з рейтингом від 200 на будь-якому іншому сайті (наприклад, Stack Overflow, Unix&Linux, English Language Learners). Цей рейтинг отримати неважко, я колись, просто розважаючись, отримав 222 на Русский язык (один з розділів).

Тобто зараз не вистачає 45 людей, хто хоч якось активно користувалися Stack Exchange раніше (або бажають набрати там рейтинг прямо зараз, але це навряд чи комусь буде зручно).

На цей момент маємо 44%:

The commitment score is the minimum of three scores:

100% — 218/200 committers in total
44% — 44/100 committers with 200+ rep on any other site
84% — commitment score, based on committers’ activity on all other sites and how old the commitment is

Рік тому була подана пропозиція додати сайт Ukrainian Language в сімейство сайтів Stack Exchange

Ось ще минулорічний топік на цю тему:
dou.ua/forums/topic/16114

Підтримав, хороша ініціатива.

Для вивчення української мови і отримання інформації про морфологію, значень та правил вживання українських слів та висловів «англійської» достатньо? Ок.

Stack Overflow — должен быть на английском, точка!

Мушу вас заспокоїти — він і так на англійській мові. Хоча є і на російській мові — ru.stackoverflow.com. Але враховуючи те, які ви пишете коментарі, то курси, де вчать спочатку читати тексти, а лише потім коментувати, вам би не завадили.

Не хочу вас расстраивать, но эта тема вообще не о том. Просто чтобы вы были в курсе — в рамках проекта stackexchange существует множество под-проектов в виде вопросов и ответов по разным темам. Начиная от администрирования юникс-подобных систем и заканчивая шахматами, любительским радио и алкогольными напитками. В этой теме говорится о том, что неплохо было бы создать там подсайт где можно задать вопросы по изучению украинского языка, синтаксису, морфологии, семантике и т.д. Благо по многим другим языкам подсайты есть: например русский, корейский, даже эсперанто и латынь.

Спасибо, въехал в тему, нормально объяснили без наезда

Если Вас это утешит, Ukrainian Language @ Stack Exchange тоже будет частично на английском.

В частности:

  • на английском, увы, будут все меню (а-ля «добавить вопрос», «написать ответ» и т.д.);
  • сами вопросы/ответы будет разрешено писать не только на украинском, но и на английском.

Потому что формально Stack Exchange со скрипом позволяет создавать подсайты не на английском языке. Однако для сайтов, посвященных изучению языков, делается исключение — там разрешается тусовка местных (native speakers). И ещё исключение делается для «избранных» языков (порт., яп., рус., исп.).

Если Вас это утешит, Ukrainian Language @ Stack Exchange тоже будет частично на английском.

В частности:

  • на английском, увы, будут все меню (а-ля «добавить вопрос», «написать ответ» и т.д.);
  • сами вопросы/ответы будет разрешено писать не только на украинском, но и на английском.

Потому что формально Stack Exchange со скрипом позволяет создавать подсайты не на английском языке. Однако для сайтов, посвященных изучению языков, делается исключение — там разрешается тусовка местных (native speakers). И ещё исключение делается для «избранных» языков (порт., яп., рус., исп.).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Підписатись на коментарі