Ukrainian Language на Stack Exchange
Перепрошую, що відкриваю нову тему. Просто хотів привернути увагу до недоліків, що було допущено в старих.
Скоро закінчується етап «commitment» пропозиції Ukrainian Language на Stack Exchange. Про що це:
- Stack Exchange — сайт питань і відповідей. Читаючи про Stack Exchange, багато думає відразу про його підсайт Stack Overflow. Але SE містить не лише SO, а й багато «гуманітарних» підрозділів, наприклад: подорожі, рос. мова, кулінарія. Наш (планований) підсайт — про українську мову (а не про програмування українською).
- Пропозиція про відкриття нового підсайту на SE проходить через стандартні етапи (якщо її не закривають раніше): «definition», «commitment» і «beta». «Commitment» — це коли реєструються потенційні учасники. Коли їх зареєструвалося достатньо (і їх сумарна репутація достатня) — починається етап «beta». Зараз нам не вистачає лише двох учасників з хорошою репутацією для завершення етапу «committent».
Чому я вирішив написати нове повідомлення? Попереднє містило такі формулювання, що його легко було невірно зрозуміти. Могло скластися враження, що зараз відбувається голосування («питання 1 хвилини»). Але — ні, зараз відбувається збір учасників, а не просто голосування. Той, хто натискає кнопку «Commit!» не просто віддає свій голос «за», а бере певні зобовʼязання (що відібражаються при натисканні кнопки «Commit!»):
I commit to participate actively in Ukrainian Language for at least three months, especially during the private beta, and to ask or answer at least ten questions.
Що загрожує Вам, якщо Ви натиснули «Commit!» помилково? Та, власне, нічого. (Єдиний вплив, що протягом півроку чи до створення Вами 10 відповідей — зважаючи що настане раніше — Ви можете записуватися в учасники лише двох інших запланованих підсайтів SE; а зазвичай — трьох.)
Що загрожує планованому підсайту, якщо Ви натиснули «Commit!» помилково? З одного боку, він перейде на наступний етап раніше — і це добре. З іншого боку, наступний етап «beta» теж є випробуванням для планованого підсайту — в залежності від активності користувачів він або успішно вийде з «бети», або закриється, або стагнуватиме в «беті» кілька років (наприклад, як зараз «Русский язык»). Коротше кажучи, якщо перейти з «комітменту» в «бету» формально, не назбиравши насправді реальне комʼюніті — то планований підсайт дуже швидко закриють під час бети.
Тому, якщо хтось вважає, що він натиснув кнопку «Commit!» помилково, не читаючи там написане, а просто повівшись на «допоможіть нашим»... доки етап «commitment» не закінчився (лишилося ще буквально пару голосів), Ви ще маєте можливість відізвати свою участь, натиснувши «Uncommit».
Чи слід це робити, якщо Ви не знаєте точно, чи зможете брати участь в роботі підсайту (наповнювати його під час періоду «приватної бети», а також хоч іноді щось питати/відповідати потім), але в цілому хотіли би — на Ваш розсуд. Адже, як казав вище, з одного боку це добре перейти на наступний етап раніше, а з іншого — надто формальний перехід на наступний етап означає завал наступного етапу.
5 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів