Огляд державного коворкінгу в Малайзії

Привіт, мене звати Марічка, я працюю бізнес аналітиком в компанії SoftServe. Зараз я знаходжуся на острові Пенанг, у Джордж Тауні (Малайзія).

Це рай для foodies (привіт, я Марія, і я їжоголік), чудовий клімат (знову ж таки для мене), колоритні вулички з неповторними муралами і моооооре, а ще тут недавно відкрили державний Open Space Co-working, в якому я зараз працюю і трошки вам про нього розповім.

Origins and location. Коворкінг знаходиться буде близько від центральних вулиць міста, на набережній. Пляжів правда поруч нема — це порт. Звідси відправляються пароми на материк — у місто Butterworth. Ось такі тут краєвиди з вікна.


Столітня колоніальня будівля «Wisma Yeap Chor Ee», що належить до історичного спадку ЮНЕСКО, була виділена під дуже амбітний проект: Penang Science Cluster разом з малазійським урядом почав його для того, щоб дати студентам можливість більше займатися наукою, розвивати креативність, «to produce world-class content and ultimately become a global hub for multimedia information and digital content services as well as drive entrepreneurship in the creative industry».

На першому поверсі знаходиться кафе, а також майстерня, де навчають дітей. Недавно учні склали величезну модель літака; тут безліч станків, інструментів, і модельок всього на світі.




Другий поверх поки що чекає на своїх працівників.

Коворкінг @CAT (Accelerator for Creative, Analytics & Technology) знаходиться на третьому поверсі. Тут створені всі умови для того, щоб люди розвивати свої стартапи, працювати над проектами, і навчати учнів і студенів новітнім професіям.

Premises and facilities. Найбільше приміщення — це, звісно, сам Open Space.

Тут є 60 робочих місць (стіл, крісло, розетка). Вдстані між столами досить великі, щоб почувати себе комфортно. Є зона відпочинку з пуфами, подушками, кавовими столиками і книжками. Є три лінії інтернету, з яких насправді добре працює лиш одна. Але цього достатньо, проблем не більше, ніж в офісі у Львові. Освітлення і кліматизація хороші — без кондиціонера тут просто не вижити. На вулиці за +30С, мозок плавиться, а тут заходиш — і відразу робоча атмосфера. Тут дуже чисто, я ходжу боса.



Кухня велика, обладнана мінімально, але дуже естетично, і об’єднана з конференц залом на 100 місць. Є гаряча і холодна вода, мікрохвильова, холодильник, але також безкоштовні кава, чай і снеки.



Є також декілька мітинг румів, які можна вільно бронювати по принципу first one wins. Я ще не бронювала, всі мітинги проводила з open space, тому що вони у мене після обіду за європейським часом, і в таку пізню годину тут майже порожньо. Максимум — це виходила на кухню, так теж багато хто робить.



Who are the people here?

Oliver, 30, local. 3D modelling and animation. У нього тут ціла міні-фабрика. Він займається 3D дизайном, і також навчає студентів цьому. Після розмови з ним мені дуже закортіло записатися до нього на курси (що я мабуть і зроблю). Якщо дуже цікаво — ось його сайт oliversimanimation.com

Percy, 25, Arby, 32 locals. Інженери, мають свій стартап. Коли я з ними говорила, вони якраз готували благодійну акцію: вони будуть вчити дітей-сиріт робити FM приймач. Накупили дротів, мікросхем і якраз розкладали їх в набори з навушниками, коли я до них підійшла.

Qian, 24. Freelance UX designer from New York. Приїхала на Пенанг, бо чула, що тут класна їжа, хороші можливості для роботи і для подорожей по Азії.

Sager, 33. E-commerce consultant from India. Подорожує вже 2 роки, працює онлайн.

Mike, 26. Digital Markerting consultant from UK. Подорожує вже 5 місяців, працює дистанційно.

Rob, 27, full stack developer from the Netherlands. Провів 3 місяці на Балі, зараз тут, далі їде на Лангкаві. Працює дистанційно.

Всі люди, до яких я тут підходила і знайомилася, були дуже привітні, відкриті, і з задоволенням розповідали про себе. Вже на другий день після знайомства, в суботу, ми ходили разом на сніданок.

Payment and access. Доступ до коворкінга можливий за трьома планами:
- 1 день. Вартість — 25 рингіт (160 грн)
- Місяць, з 9 ранку до 6 вечора, з понеділка по п’ятницю — 120 рингіт (790 грн)
- Місяць безлім — 200 рингіт (1300 грн)

Оплачуєте прямо в офісі, ось цим дівчатам.

Вам видають картку, і ви маєте доступ до всіх приміщень. Вхід в будівлю вільний, але закривається о шостій вечора, далі лише з карткою. В самому коворкінгу, на третьому поверсі, картка потрібна лише щоб зайти в саме робоче приміщення і в meeting rooms, а кухня, конференц зал, туалет — вільний доступ, просто з коридору направо.

Security. Безліч разів залишала і комп’ютер, і телефон, коли виходила на обід. Жодних проблем. Можна лишати речі і на ніч — є скриньки. Декілька столів тут доволі персоналізовані — якщо картка безлім, то можна за собою закріпити якийсь стіл, що дехто і робить.


Я зазвичай працюю за таким графіком: приходжу о 2-3 дня в офіс, десь о 6-7 виходжу повечеряти, і працюю до півночі. Таких як я тут багато, є один канадієць, у якого робота лиш в 6 вечора починається.

Внизу на прохідній сидить дядько дуже милий, який колись мене впустив без картки в 1 ночі (у мене був важливий дзвінок). У нього на вході маленька комірчина, і звідти завжди доносяться звуки якоїсь телефонної забавки. А ще деколи він прямо там на килимку молиться.

Так що, якщо ви шукаєте місцинку для теплих зимувашок — приїжджайте!

Якщо вам цікаво, побільше дізнатися про мої подорожі і роботу віддалено, то т мене в Інста і у ФБ:
Instagram: @maryboychuk
Facebook: facebook.com/mary.boychuk.9
Facebook project: facebook.com/rikki.tikki.tavi.trips/

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Зачем на Доу обзор малайзийских айти-притонов в деталях?))
Еще и с почасовым описанием личного рабочего графика, и с ремарками, что туалет направо?
Какой-то стремный самопиар.

Малайзия довольно модное место для «зимовки». ВОт и пиарили свой коворкинг.

люди которые с ней на проекте работали как бы намекают, что она ничего не делала и ее убрали с проекта. Правда непонятно если это правда. Может лгут.

Марія, дякую за розгорнутий опис. Це дійсно круто і надихає.
Я подумую на наступний рік так поїхати на зимовку. Як повернешся — чекаю на розгорнутий опис і поради по релокації

Блин, Малайзия просто чудесна!
Работал пару месяцев в Cyberjaya, остались только супер воспоминания!

Лично я — нет, все время на grab ездил, иногда на местных автобусах. Но компания купила пару автомобилей, так что с коллегами в старбакс и сабвей гоняли на протонах местных )

чудовий клімат
На вулиці за +30С, мозок плавиться
?

сама только из Малайзии, климат вот реально такой, как ТС описала))) мозг плавится, но реал очень нравится — море лазурное, 27 градусов, еда супер, а местные мегаулыбчивые и коммуникабельные

Так якщо мозок плавиться то це не норма. У кого з серцем чи судинами трабли то це опа(

мозг плавится на улице при долгом гулянии, а внутри ж кондеры куда не плюнь

Лол то який тоді профіт взагалі? В коробці я й дома можу посидіти.

а в том, что на улице тепло)))))) море и солнце, а не −20))

Я от думала — ну от що, що в цій статті буде перше «не так»? ))) Для мене одна справа — це класний клімат, а інша — як це сприяє роботі. Коли їдемо у відпустку в теплі краї, то клімат нам там комфортний, але роботі аж ніяк не сприяє, правда? Ще профіт — 50 баксів і ти в Гонконгу, 20 — і в Сингапурі, можна до знайомих на вечерю злітати. Їжі різної стільки, що можна декілька місяців різне їсти на обід... Для мене це дуже навіть профіт :)

20 — і в Сингапурі

Ну там виза токо 40 баксов будет ?

Ну з України туди 500-600. І візу можна не робити, якщо звідти летіти в третю країну.
Як на мене, кожен вибирає те, що йому до душі. Якщо віза 40 баксів — це перешкода, то ок. Мені не перешкода :)

І майже всі розмовляють англійською. :-)

Так, дуже дивувалася, коли в індійський магазин зайшла і вже готувалася на мигах говорити, і тут отримую відповідь дуже навіть гарною англійською на всі питання :)

Эх пенанг %) Я когда пару лет назад окалачивался чет коворкингов и не припомню, приходилось тусить по старбаксам, кофи бинам и прочим «Old Town White Coffee».
Я так понимаю вы тож по тур визе потусить пару месяцев ?

Так, маю раз в місяць виїжджати. В принципі, не проблема.

На тур форуме говорили что малайзийцы не особо толерантны к визаранам. Мол пару раз ок, а дальше как повезет, вплоть до черного штампа и депортации. Но это все рассказы.

Я теж таке чула, тому для справді довшого перебування вартує мати 2 паспорта з собою. Я, наприклад, їжджу по іншим островам, і я думаю, якщо цей візаран не Пенанг — Хатьяй раз на місяць, то вони взагалі питань не задають. Я їхала в Бруней на 2 дні з Кота Кінабалу (писала про це в себе в блозі) — питань не було.

Це новий коворкінг, вроді з червня 2016

Фотка самая верхняя клевая. Особенно девушка (ТС?) на ней.

Ой, то я :) дякую ))

Цена сравнима с Киевским Циферблатом

Підписатись на коментарі