Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Робота на біржах фрілансу та офіційне отримання доходу

Доброго вечора!

Я оформлена ФОП (3 група, єдиний податок). Працюю віддалено. Щомісяця отримую зарплатню згідно інвойсу-оферти.

Планую почати працювати на біржах фрілансу, але ніяк не можу з’ясувати, як правильно сплачувати податки.

Перевести гроші з таких сервісів як Upwork, Preply, Italki на підприємницький рахунок 2600 можна, як я розумію, за допомогою сервісу Payoneer.

АЛЕ

Відповідно до п. 291.6 ст. 291 ПКУ платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій). Таким чином, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи, у тому числі через систему «WebMoney» (електронні гроші).

Хто стикався з такою проблемою, порадьте будь ласка, як оформити дохід та сплачувати податки згідно із законом. Дякую!

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ваш метод это Wire Transfer, долларовый счет, 30$ за один перевод

На Upwork можна отримати гроші безпосередньо на банківський рахунок:
Settings -> Get Paid -> Payment Methods
Правда, комісія 30$ складе

Я не дуже розумію, що в такому випадку робити з інвойсом. Його потрібно надсилати до UpWork? Чи надавати тільки у банк + публічна оферта, опублікована на сайті?

Але ж фактично оплата має здійснюватися згідно інвойсу, тобто замовник послуг (в даному випадку UpWork має отримати інвойс і згідно цього інвойсу здійснити оплату).

Чи у розділі Settings -> Get Paid -> Payment Methods є опція для додавання інвойсу?

Чи надавати тільки у банк + публічна оферта, опублікована на сайті?
Саме так.
Ось, власне, покрокова інструкція від Upwork саме для України.
www.upwork.com/...s-a-private-entrepreneur
Тобто:
1) створюєте invoice на ім’я Upwork
2) на Upwork, при створенні платежу, в призначенні, вписуєте номер цього рахунку
3) надаєте банку invoice при надходженні коштів

Дякую! І за посилання також! Надзвичайно інформативна стаття.

---

Можливо, це не дуже стосується теми, але я звернула увагу на ось цей момент:

(2) the bank will partially sell your foreign currency (now it’s 75%) and transfer UAH to your account; if the rate of such currency exchange exceeds the rate of NBU on the day of receipt of funds, then on the day of receiving funds in UAH, you need to make an entry about «income from positive exchange rate difference»; this income is entered in UAH and calculated in the following way: the amount of foreign currency sold Х (sale rate — NBU rate on the day of receipt of foreign currency); if the result is negative — generally, no entry is required.

При зверненні до ДФС з питанням щодо того, чи курсова різниця є доходом, отримала таку відповідь:

Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи — підприємця платника єдиного податку. Позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням фізичної особи — підприємця не є доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

А це дуже цікаво, оскільки всі попередні роки ДФС стверджувала якраз зворотнє.
Це ви особисто зверталися до ДФС? Письмово?

уже больше года такая официальная позиция ДФС. Даже где-то опубликовано но не помню где

Собственно, на Upwork, в хелпе про получение оплаты в Украине.

Имелось ввиду официальное разъяснение от дфс на официальном же ресурсе

А что косается налога в 5%, это я оплачиваю сам уже и виду всю налоговую деятельность сам? Может есть какие то сервисы позволяющие вести отчетность. Или можно как то автоматически настроить платеж в налогову.
Какие еще преймущества ФОП, пенсия, кредиты, не болит голова? Спасибо, планирую открыть фоп 3 группы. работаю на upwork.
Информация по теме — сегодня выводил средства со skrill на доллоровую карточку, комиссия увеличилась до 7.5% за перевод.
А еще вопрос, если я получил деньги на долларовый счет как ФОП, 75% переводится в гривны?Спасибо наконецно нашел нужный пост.

Так. 5% від суми доходу єдиний податок + ~700 грн ЄСВ щомісячно.
Щодо сервісів — їх є досить багато в Інтернеті. Є сервіс від Приватбанку, який сам рахує необхідну суму до сплати, є Таксер. Всі вони дозволяють автоматично формувати декларації і подавати в ДПА, розрахувати суму доходу і формувати платіжку. Теоретично, в тому ж Приватбанку можна налаштувати і автоматичні платежі.
І зараз 65℅ валютної виручки продається автоматично в день надходження, а 35℅ лишається у вашому розпорядженні

Спасибо, да про таксер слышал. А что лучше ФОП или СПД, в любом случая я так понимаю, я плачу в месяц 700грн + 5% от суммы зачисления, не зависимо от того есть доход или нет?

ФОП = СПД. Це одне й те саме, просто різні назви
ФОП = фізична особа — підприємець
СПД = суб’єкт підприємницької діяльності
Будь який ФОП є СПД

700 грн платите завжди, так. А 5℅ -тільки в той квартал, коли мали дохід

while(ФОП){ pay(700) if(доход){pay(5%)}}

Есть смысл использовать Таксер при наличие Приват24?

Банк може попросити вас прислати йому публічну оферту, роздрукуйте з сайту та надішліть.

А що є публічною офертою на сайті UpWork — User Agreement? www.upwork.com/legal

Принцип роботи та шаблони інвойсів для експорту послуг
dou.ua/forums/topic/14378

Дуже дякую за відповідь! Знайшла багато корисної інформації в пості, який ви порекомендували.

«Якщо ви працюєте через сайти-посередники, то в цьому випадку вашим договором буде публічна оферта, що розміщена на цьому сайті. Ви погоджуєтесь з нею дією, наприклад, відкриваючи акаунт. Ви виконуєте роботу і на вашому балансі в системі з’являются гроші. Це ще не ваші гроші, а тільки баланс на загальному рахунку компанії (сайту). Для перерахування цих грошей з сайту, ви робите Інвойс у відповідь на публічну оферту сайту і сайт відсилає вам гроші за цим Інвойсом. Зверніть увагу, що в цьому випадку це не Інвойс (оферта), а саме Інвойс, бо оферта — це оферта сайту.»

Хоча при спілкуванні зі службою підтримки Preply мені повідомили, що гроші на рахунок вони не можуть перевести, лише зарахувати на картку Payoneer, яка власне є «електронною платіжною системою»

Підписатись на коментарі