Що з Тернополем?
Власне цікава думка форумчан. У Тернополі досі немає хороших веб студій які займаються нормально аутсорсінгом. Чогось по типу Логіка абощо.
Власне є представництво елекс софту, проте ну там працює порядка 10 людей, і все.
Загалом більшість маленьких фірм у Тернополі ні над чим серйозним не працюють, і штат обмежується
Знайти роботу junior програмісту фактично нереально, як і отримати перший досвід також. І це стосується не тільки звязки РНР, Mysql та інше. Відносно Java та .Net аналогічна ситуація навіть гірше.
Повчившись на книжках та університеті, загалом розумієш що далі йти фактично нема куди. Або займатись бидлокодуванням або...
І не розумію чому така ситуація власне склалась саме з Тернополем. Місце географічно в центрі Західного регіону, багато навчальних закладів, дуже багато студентів та молоді.
Здавалось би саме тут зручно відкривати філію компанії, сюда і можна запрошувати на роботу спеціалістів з сусідніх міст. (досить хороше транспортне сполучення)
Чому у Вінниці ми маємо порядка
Власне не розглядаємо можливість переїзду до Львова (як джуніор розраховуючи за зп 400—600$ проплативши оренду харчування лишиться 200—300$ тих самих які можна заробити працюючи на місцевих проте росту і цікавих проектів не буде)
Читаю які умови в Києві доприкладу, просто нереально, тебе і навчать і візьмуть на тест і тд і тп. А у нас чомусь забуте місто, і не зрозуміло чому. І з рештою уже більшість хто розбирався в галузі переїхали у великі міста, а хто лишився і виріс дещо, набрали студентів на зп
Власне що думаєте що порадите?
Якщо будуть якісь цікаві пропозиції, готовий представляти інтереси якоїсь великої компанії, допомгти з розвитком і тд.
(Власне на разі працюю в іншій галузі, проте галузь програмування є досить цікава для мене і не розумію чому така складна з цим ситуація склалась у місті Тернополі)
153 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів«компанії мрії» це коли вони використовують нас, а ми — їх i всi задовольненi)
Та я вже знайшов давно. Той пост був про мій варіант «компанії мрії».
от якщо-б да каби, та росли у ротi гриби... то був би не рот, а огород.
щукайте i знайдете.
пiд лежачий камiнь вода не потече
або куйте лiнуксовi ядра по селаx;)
Якщо вибір полягає в тому, що можна писати юай до бази на Java, а можна на C#, то це не той вибір, за який можна місто змінити. Або велика аутсорсингова контора спамить повідомленнями про чудовий забугорний стартап на С++ (прямо мега-круто, нічого кращого аніж С++ не прийшло в стартаперські голови). От якби в тих містах казали — ось тобі GCC девелопмент, або ядро лінукса, або AI, або паралельні обчислення — вибирай що хочеш, у нас тут є гуру і гарний тім, вливайся — це інша річ. Багато ви таких контор знаєте?
а що робити
тобто жити там нема особливого кайфу, а от поїхати гастарбайтером за довгим карбованцем можна
и возможность менять — искать то что по душе
при всех вышеописанных граблях и минусах.
старайся все делать быстро и в темпе.
переезжать зимой морально сложнее.
А ганятись за термінами — то біда ПМів і лідів які естімейти не вміють складати,
або менеджерів, які навмисне їх роблять стиснутими.
Хоча жвавість тре лише при ловлі блох, а не при розробці.
Я просто намекаю человечку, что пока он имеет очень хорошие условия для прокачки. Потому что потом будет гонка за сроками, съемная квартира и потная маршрутка.
я сам вообще зеленым ламером вошел когда-то в контору.
не стеснялся учиться и вопросы (внятные и подготовленные) задавать.
зарплату платили в той конторе маленькую (и сейчас там нежирно) зато после того как я научился по-быстрому выполнять возложенную работу, появилась возможность тырить время на учебу.
потом на время бросил работу — учился. потом удвоил з\п в другой конторе.
с тех пор — ничего принципиально нового — последняя итерация просто повторяется.
Інтернет маєш? Книжкова крамниця є? От і користуйся тим, що живеш у маленьклму місті із спокійним темпом життя — навчайся, бо якщо не попадеш не знаючим у велику котору у Києві будеш персонажем подібного топіка www.developers.org.ua/...rum/topic/2265 бо ніхто тебе вчити не буде, а самому вчитися не буде часу. Не створюй собі ілюзій — у велику контору варто найматися вже прокачаним.
Так трошки відпочивав від компутера. Власне ситуація зрозуміла, ще трошки підівчусь і буду пробувати з місцевими, а якщо не вийде спробую свої сили у великому місті. Просто проблема що у нас хочуть зразу готового спеца, натомість як у великих містах можуть дати шанс початківцю, а тут не зовсім хочуть. Гадаю звідси і проблема, у Тернополі не дуже хочуть вкладати, інвестувати в програміста, а більше хочуть отримувати з готового, проте їх з часом стає меньше адже знову ж таки їдуть у великі міста.
придется тебе выбирать: либо родной уютный Тернополь, либо ехать во Львов (Киев etc).
если хочешь развиваться в специалиста — второе неизбежно.
программирование- эт не только книги и теория.
надо вариться в соответствующей среде.
попробуй хоть на полгода вырваться в большую контору- поймешь о чем речь.
надо сначала побыть маленькой рыбкой в большом пруду, подрасти,
потом можешь возвращаться в родной город и становиться большой рыбой в малом пруду (если тебя это устроит)
PS ты, братко kernez зарегистрился, спросил и знык кудысь.
А платить вы не пробовали?
Давайте проясню ситуацію з Тернополем
В Тернополі є багато невеликих ІТ компаній/команд, сидять по офісам/квартирам.
Найбільша MagneticOne (Я є директором компанії MagneticOne) — 30 чол.
Є офіс Елекс-а.
Є старші команди по 5−10 чол — 3−5
Приблизні оцінки по 3−5 чоловік — біля 10−15
Досить багато людей сидять по домам просто на аутсорсингу.
Актуального списку видати не готовий. Постійно зявляються нові команди, але вони не постійні.
Останні 10 років цікавлюсь місцевими командами, знайомий з значною частиною керівників.
Основні проблеми типові для невеликого міста: — міграція в більші (Київ, Львів), останнім часом тенденція зменшилась в силу кризи чи ще чого. — є тенденція до повернення більш досвідчених людей додому, хто не бачить перспективи в бодішопах, отримали досвід 3−5 років етс — відсутність досвідчених людей, разом з складними умовами до їх появи (немає де навчитися) — швидке створення/розпад молодих команд (зібралися, щось створили, не поділили/набридло, розбіглися)
Ми самі (MagneticOne) займаємось виключно власними продуктами/вебсервісами, нам не цікаво активно фігурувати на місцевих ринках.
-Frontier Web Development
-MagneticOne
Працюють там знайомі, перша має офіс в США, друга працює з своїми сервісами, які також орієтовані на закордон.
Якщо бути хорошим спеціалістом, то можна там по мірках Тернополя більш-менш заробляти нормально.
во вселенных Саймака вроде бы еще не было глобальных компьютерных сетей
и вообще его нельзя назвать особенным оптимистом по части перспектив человечества, вспомните хотя бы «Город»
наче у центрі Лондону...Потяг до столиць та метрополій то психологічна звичка, що лишилась у спадщину від тьомного та дремучого XX століття...
консенсус, однако
Я минулого місяця два рази в Харків їздив.
Так що виходить в Харкові нема прогерів власних.
Одні понеєхи, хто з Полтави хто із Запоріжжя.
www.developers.org.ua/.../#comment-14510
www.developers.org.ua/...company-db/qap
Возможно подобные проблемы могут и в Тернополе появляться.
А что это значит? А значит это что есть будущее и у Киева и у Тернополя. Новые Кверти будут «понаезжать» на бурлящий столичный рынок труда и новые Флаймены будут возвращатся на историческую родину, и все в итоге будут счастливы, каждый по своему
размер хромает: (низачот
Вспомнилось:
Вы лучше скажите как мне домой ехать — через «Южный» или через «Патона»?
Бггг, вот и еще один монстр от ИТ выпустил отравляющие газы... Отстаньте вы от qwerty_smerty, этот спор все равно имеет характер безысходного противоречия между тем, как люди интерпретируют мир.
Я очень рад, что тебе в Тернополе хорошо, но таких историй мало...
Я в свому маленькому Тернополі на вихідних їзджу або в печери, або ж на велопрогулянку по лісі з сином, рибалка, а як багато вихідних — з друзями в сплав по Дністровському канйоні, їзджу по замках (2−3 год машиною і навколо багато цікавіших ніж у Києві місць), більшість друзів тут, багато вертаються на вихідні з Києва з радістю. Щодо мат. достатку — купив будинок, планую трохи перебудовувати, планую свою справу не в сфері ІТ, щоб дружина дома не сиділа і не скучала. В Києві жив — не приживусь я там — хіба селитись в ботанічному саду.
Ты считаешь, что в родном городе с четырьмя музеями один из которых перманентно закрыт, загаженным парком и грязными улицами я получу вышеперечисленное? Это помимо материального достатка, спорта и какой — никакой, но самореализации в проф. плане.
Ехать от всего этого обратно в зажопинск поднимать местную багфиксерную промышленность? Благодарю покорно!
qwerty — от того что ты переехал в Киев — ты не стал столичным, просто в Киеве прибавилось немножко зажопинского духа,
Капитан Очевидність
qwerty
ти типовий провінціал містечка Нська, для якого попасти і жити в метрополії — квінтесенція існування
В маленьком городке эльфии Сиэтле (население жалких 600 тысяч), работы для программиста совсем нету, бедные эльфийские программисты.
Скажем так, жить в столице мне больше нравится. Но меня несколько удивляет, что люди хотят чтоб овес пришел к лошади. Кстати, в маленьких городках эльфии работы тоже не много.
qwerty! Вся суть спора в том, что ты тихо ненавидишь свой родной город, а тернополяне любят и хотят там жить. Тебе этого просто не понять.
Ну, це вже зовсім інша справа:)
Дело в процентном отношении, для большинства переезд — вопрос денег.
А на три:)
Где? Я когда приезжаю в родной город не знаю куда там себя деть: друзья разъехались, кабаки не интересуют, пойти совершенно некуда — тоска зеленая. В Киеве я не могу выбрать на выходных куда мне податься: музеи, выставки, концерты, IT — мероприятия, в конце концов по улицам пройтись где каждый дом — история. И потом, за годы люди уже обжились там, куда переехали, завели друзей, семьи.Короче, чтоб не переливать из пустого в порожнее:
1) Маленькие города всегда будут отставать от больших в плане работы
2) Вместо того, чтоб ныть “как страшно жить” возьмите да откройте свою фирму где угодно.
Якщо дивитись тут:
www.developers.org.ua/...owse/Тернополь
бачимо тільки 9 представників Тернополя (в Вінниці більше в 4 рази).
Тут
www.developers.org.ua/calendar
ще жодного разу не публікувалась інформація про якісь події в Тернополі — зустрічі, конференції.
і т. д.
«Хороші умови» кожен розуміє по своєму.
Комусь не подобається, якщо заплата менша.
А комусь не подобається покидати родину і їхати кудись далеко.
Хтось не любить великих міст або йому більше подобаються люди в Тернополі.
В когось є в Тернополі будинок з вишневим садочком, чистим повітрям
і прекрасною панорамою:)
і жити в Києві в панельці йому зовсім не подобається.
Не треба переоцінювати вартість грошей.
Починаючи з певного рівня, коли матеріальні потреби задоволені, подальша цінність грошей визначається суб’єктивно.
Якщо людина в Тернополі на $1000 має вирішені всі матеріальні питання, то їхати в Київ на $2000 може і не варто, особливо враховуючи додаткові затрати на життя і переїзд + ризики.
2) Можна для початку тримати в Тернополі тільки частину тіма (джунів)
3) Практика 3 місяці у Львові і далі працюєм в Тернополі
Одним словом, якщо шукати можливості, а не причини, то знайти щось можна
Не обов’язково, але теж не велика проблема, якщо сильно захотіти.1) Дати + 500 до з/п на пару місяців. Різницю компенсувати з економії на зарплатах інших.
2) Знайти людей з Тернополя, які хотіли б туди вернутись на нормальну зарплату.
Мне — то это зачем? Я желаю Тернополю всяческого процветания, но ехать туда и работать за копейки — увольте. Как говорится рыба ищет где глубже, а человек где больше рыбы (т.е. тоже где глубже:)), и в этих поисках нет ничего зазорного. Я вот достаточно мобилен, могу из — за хороших условий куда угодно приехать, если — же господа тернопольчане к этому не склонны, что ж... овес к лошади не пойдет.
вспомните, как когда что-то новое выходит на рынок оно вначале так и заманивает, а потом если качества хватает то можно выравнивать цену, как к примеру многие супермаркеты делают... (просто каких-то других, новых Украинских брендов на ум не приходит)
А дальше? Рост зарплаты или так и продолжаем за $200?
никто не говорит что рабочий должен голодать на благо компании, особенно если других этого не собираються или не понимают..., но каких-то жертв или конкурентных качеств так или иначе место на рынке не получить...
эээ вообщето я так и сказал
вы спросили:
ответ:
никто не заставляет вас этого хотеть или так работать..., но когда вы говорите Таврию, за такие деньги, да ну нафиг, лучше БУ иномарку куплю, вы посути отвечаете на свой вопрос;) рабочие, начальство итд... АвтоЗАЗ может мыслить как вы-девелопер, но будучи покупателем вы теперь выспупаете как заказчик и можете чувствовать эфект;)
Понимаешь, я не правительство, не ассоциация IT Украина, не руководитель профсоюза, даже не директор крупной (и мелкой тоже) фирмы — думать «за всех» не могу.
Как сказал классик: «х...е мы, рядови аспиранты, наше дило кал». Если мне будет «за державу обидно», то получится смешно. Читал Золотого Теленка: Вассисуалий Лоханкин и судьба русской революции, на размышление не наталкивает?
2qwerty_smerty — если вы сегодня создадите полную копию Мерседеса, у вас его никто ни купит по цене Мерса, как бы не старались, тут вступают других заноны рынка кроме цена/качество, а еще и доверие, история, надежность и куча других субьективных и обьективных... (цена бренда) и когда появляеться что-то новое на рынке не под «известным брендом» то нужно сделать на это скидку что бы первично привлечь покупателя, поэтому как бы ни было обидно, но клона мерседеса в большинстве случаев по его же цене не продашь
оренда теж у як мінімім у 2 рази менше
так що коли у Києві буде 700, джуну, а тут 350, то ніби всім добре, стратегія він-він.
на одного столичного-топ менеджера виходить в FPMG 100−200 рабоцяг, на яких економія набагато більшану тут же не йде мова відкрити новий гіпермакет
В 93 м кажись отнють не рядовые индусы работали в ИС и для них была возможность поехать в США
Зависит от цели, если хотите получить мировой центр аутсорса то да, но скорее всего это не будет вязаться с вашими и многих других людей меркантильными соображениями сегодня, но через годы оно могло бы дать эффектКстати менталитет, хорошо заметно на примере курортов, в период кризиса Турция и Египет снизили цены что бы привлечь больше туристов и тем самым поддержать отрасль, а Украина-Крым подняли что бы компенсировать потери... интересно чья модель окажеться в выигрыше во времени?
У рядовых корейцев и индусов не было возможности поехать в Киев.
Ты предлагаешь поработать за $200 чтоб к нам пришел оутсорс?
дык, по мере их обучения и зп соответственно подымать надо. как раз на разницу стоимости жизни в столице. чудес не бывает. или вы хотели, чтобы за копейки всю жизнь на вас работали?
Аутсорс же пришел в Индию не потому что там програмист эквивалетный американскому колеге стоил одинаково, а намного дешевле во времена восхода InfoSys там разница была куда больше чем сейчас...
вот поэтому и нет мировых брендов, теже корейцы когда выходили на мир со своей электроникой, клепали почти японское качество, но на порядки дешевле, и их не парила жадность, как же так мы делаем почти как японцы, а просим меньше...
dengi.ua/...38158/all1.html
А я не употреблял этого термина
Я думаю, что в данном случае это ключевое замечание
+100М-да, прикольно получилось. Сходная история была с моим знакомым, которого звали в Ивано-Франковскую область стратегическим маркетологом... и конец такой же точно самый, когда он запросил 4К...
Да из Николаева он, сколько можно об этом говорить
Вот автор открой сам контору в Тернополе. Бери работу на каком нибудь Елансе и бацай. Начнешь выигрывать много проектов, наймёшь в Тернополе кучу профи и вот она фирма.
См. выше, в зажопинсках проффи мало, в достатке только джунов. Значит хотя бы на первое время их нужно туда перевезти из Киева/Львова/Харькова и т.п. Ехать в глушь на такую — же, тем более меньшую з.п дураков нет — нужно платить больше, чем в столице. Т.е. имеем дешевых джунов и дорогих проффи, в лучшем случае соотношение цен будет 1: 1. На самом деле не будет т.к мне, чтоб я переехал в Задрищенск нужно платить баксов 500 сверх рыночной суммы, ну заплатишь ты джуну вместо киевских 500, 250 и шо? Учитывая, что в Киеве офис уже есть и на рыночную з.п. туда нанять людей не проблема, какой смысл переносить филиал в Тернополь?
мова іде щоб не їхати гаст арбайтером, а працювати в рідному місті.
хоча так як ти з глухого села, то тобі що Київ, що Житомир аби баблом завалили
Ну так в чем проблема: поднимаем попу, создаем офис, набираем людей. Только чур не плакать потом, что Тернополь такой классный, а туда ехать не хотят. Конкретно меня звали в Житомир, я сказал: без проблем, + 500 баксов к моей киевской з.п. ибо в Ж. уныло. После этого энтузиазизьм как — то пропал.
Люди верталися зі Львова.
Правда коли фірма почала розростатися, деякі захотіли на більші гроші у Львів — їм запропонувати працювати у Львівському офісі от і все.
Звичайно хтось поїде з Тернополя з часом, але в цілому зарплати там будуть давати економію фірмам.
Зарплата — це ще не все в житті, і багато хто хотів би працювати саме в Тернополі, а не переїзджати кудись.
Крім того, вартість життя в Тернополі менша, ніж в Києві.
Ну попробуй, собери. Скорее всего столкнешься с тем, что в наличии только джуны, которые подучившись валят.
Я вже приводив приклад, як було в Рівному.
крім того, не тре змішувати практицизм «кулібіних» — і академічну затеоризованість «науковців»
Дозволю собі засумніватись
www.youtube.com/watch v=VnZO3-qYksM& feature=related
молодые подающие надежду учёные — це дідугани за 60.
А прогерів після 30 сплавляють вниз по Дніпру і що далі з ними — нікому не відомо©.
В ембеддеде так уж точно, гм?
Так предложите fluman -у. Он же на месте — с него можно начать.
набагато прстіше набрати суму на житло дома (напр. Тернопіль) і там осісти.
А зара на ринок студіків буде виходити мало (демографічна яма), а ті що стартанули в аутсорс 5 років тому, їм доходить до 30.
Так що не кажи гоп
Ну вот развели демагогию
да хоч нема ніщебродів і бомжів, і то вже +
Да в Киеве вообще много чего зашкаливает, начиная от транспортной связности и кончая экологией, но это не повод закрывать глаза на суровую реальность рынка труда: -)
Где же вы видели экстра специалистов по цене в пять копеек? Вот он наш подход делу, чтобы был супер-пупер и работал за еду, а ты токо бабос стриг, да? Вот потому и нету.
і звікна поїзда було видно, що у Львові рівень культури на пор"ядок вище, а в Києві — зашкалює
Да был я во Львове и Тернополе, был. Тоже есть с чем сравнить.
Угу, если Магомет не идет к горе... В общем краткий ответ топикстартеру таков: дешевле собрать команду в Киеве или Львове, когда будет дешевле в Тернополе соберут там.
http://www.magneticone.com/
З цими я випадково познайомився у Львові, але напевно є багато інших
Думаю, ставка буде на місцевих програмістів, а не приїзджих, але в принципі може хто би і переїхав на нормальні зарплати або їздив би кожен день на роботу.Зняти кваритиру в Тернополі напевно дешевше ніж в Києві.
А добиратися на 30 км — не те що на 300.
Я знаю людей, які іздять на роботу кожен день 70 км
Це приблизно година маршруткою або електричкою.
2qwerty_smerty: Та тебе ніхто і не просить до Тернополя переїжджати. Питання, наскільки я розумію топікстартера, у тому, щоб у Тернополі відкрили свої філії чи якимось іншим магічним чином з’явилися софтверні компанії, в яких могли б працювати тернопільські програмісти та випускники відповідних спеціальностей вузів, з тим, щоб у них не виникало потреби мігрувати до Києва чи Львова у пошуках роботи.
Может и откроют, но своих программистов там нет, а из другого города нет смысла переезжать: с какого это перепугу я поеду в Тернополь на меньше денег?
судячи по вживаній мові, ти не з села в Тернопліьскій обл.
пруф лінк в студію
Следует учитывать еще то что в таком городе как Киев программистов становится только больше каждый день, а в Тернополе в лучшем случая не уменьшается. Вот живу я например в селе, изучил программирование, куда я поеду работу искать в Киев или Тернополь?
А в Ріо карнавалів більше, і напевно дехто буде аутсорсити туди:)
Але напевно є і такі, хто взгалі не вважають музеї критерієм вибору в цьому питанні.
Пару років тому аналогічна ситуація була в Рівному — чомусь ніхто туди не аутсорсив.
А потім якось почалося, і до сих пір продовжується.
Так що я думаю, всі вищеназвані причини не перешкоджають робити діло в принципі.
Просто напевно почати непросто, от і все.
Якщо великі аутсорсери відчують серйозну потребу шукати працівників на нижчі зарплати, то може і в Тернополі відкриють філію.
я хоч жив і у Львові і Києві і Тернополі, тому маю що із чим порівнювати, ,
а ти як той критик: «я єтой кніні нє чітал, но магу сказаць»
Ты, как обычно, выбираешь в обоснование своей позиции самые радикальные и оттого откровенно ернические примеры.
Вот, одного слова СРАЛЬНИК в данном случае достаточно, чтобы составить хорошее впечатление о твоем raison d’etre."Я не за и не против, я не добро и не зло. Тебе со мной, моя Родина, до фига повезло! "©
Я ни на что не намекаю. Тоже мне, призрак оперы. Уже с плохишом 22 см тут был спор по сходному поводу.* * *
Сказано же, Тернополь не выдерживает конкуренции со Львовом, это достаточно доказано на практике. Некоторым кафельного быдлосральника с тараканами недостаточно, хочется еще дезинфектант в унитаз и теплый пол.
Чи ти маєш на увазі посидіти потягати пивасик в пабі — культура?
Всі ті брєдні про «високу культуру яка десь є в Києві\Львові» якось дістають.
Ще напиши — трава зеленіша і небо голубіше.
Як казали колись — то все — пережитки дрібного міщанства.
Є інет є тарілка\кабельне, сральник у вигляді унітазу, вода в крані, газ на кухні.
Чого ще не вистачає?
Взяв у суботу поїхав в оперу у Львів, якщо вже так приперло.
Хочеш — в Хмельницька на базар, якщо є бажання скупитись до школи.
Чи ти натякаєш, що прогер після того як прийшов в 11: 00, а пішов у 20: 00 (в кращому випадку) з роботи в нього починається тяга до високих цінностей.:
Это кто у нас такой был? Нешто Логика?
с Львовом Тернополь вообще глупо сравнивать, тут еще культурный аспект вступает в игру. Количество хрущоб на квадратный километр, число исторических памятников и тэ дэ и тэ пэ.
уточняй, що в Білій Церкві, а не в Києві ж
А вот тут истинная причина — уже раскрученная локация в двух шагах от.
Нет большого числа материалов (ради котрого можно затевать открытия бизнеса в регионе)
Нет преференсов для входа бизнеса (ради чего можно выбрать его, а не более обжитые места)
Нет удобств в плане транспорта со внешним миром (простоты комуникаций)
Нет большой разницы в цене в общем виде (средняя ЗП отличаеться от Львовской на пару сотен баксов, это не отобьет риски)
это да, поэтому нет проблем в Киеве, Харькове, Львове, Одессе итд..., а сколько девелоперов в Тернополе? про это уже писали, я просто не хотел повторяться... вот и выходит что у него нет каких-то особенных плюсов по сравнению со Львовом
Если в городе Н присутсвует достаточный пул нужных специалистов и офисных площадей по хорошей цене — найдут и как доехать и где жить. Бизес это такая штука, в которой преуспевают те, кто ищет новые возможности.
отправил туда www.google.com/#hl=en& source=hp& q=Deutsche+Bahn& aq=f& aqi=& aql=& oq=& gs_rfai=& fp=7dce09f2527cce6b
я потыкался на том сайте пробуя купить билеты по кредитке не получилось, насколько я знаю УЗ не предоставляет такого вервиса в принципе, может я тут тоже что-то не знаю?
насчет ресторанов, запрос в Гугль мапс — Ternopil’ restaurant дал 6 результатов, и все при гостиницах, ни одного автономного или приведеного вами в ссылках...
я не говорю что Тернополь плохой город, или что он захолустье, но вы просто попробуйте представить себя на месте человека который ничего не знает о городе, итд... как ему там вести бизнес?
к примеру один из Украинских аутсорсеров, при наличии больших ДевЦентров в Одессе и Львове открыл офис в Киеве и как говорил его СЕО, только потому что партнеров и клиентов куда проще и приятнее пригласить в Киев, где есть более менее сервисы на любой вкус и регулярное авиасообщение...
не каждая нация готова будет есть Украинскую кухню... и даже банальный выбор ресторанов с национальными особеностями есть плюс... не все готовы рискнуть в бизнес поездке что бы проверить как их желудок отнесеться к национальной кухне, которую они ни разу не пробывали до этого...
Да нет, просто он домогался от меня подробного отчета о «приложении рук» не токмо в лабе, но и в быту...
Ыыыы, ты жил с научруком?
just google it, dude© ru.wikipedia.org/..._EOS_5D_Mark_II
Я тебя понимаю. Помню, как меня научрук за это нежелание 3.14здил...: -)
А в музей западного и восточного искусства пойти можно?
Она готовит, если б ты все покупал, как я столько б и вышло.
Все, кроме автономного отопления, но у меня обогреватель — нормально. Гвозди я и в своей квартире не забиваю — лень.Далее, какие — то спортсмены в Тернополе есть, но по моему виду нет точно.
Я вообще не знаю, что это такое. Понятия не имею, что это и почему красноглазые фотодр.очеры выделяют столько протеина при одном только упоминании букв в такой последовательности.
Входных данных недостаточно. Единственное, что настораживает это категоричность при выборе такси. Потребл.яди они такие...
1) Я айфонов не употребляю, равно как и любую другую продукцию компании Эппл. У меня Самса средней ценовой категории для разговоров и КПК чтобы почитать.
2) Что понимать под пластмассовой говнозеркалкой, х.еромант ты наш д.р.оченный? Canon 5D Mark II ты тоже назовешь говнозеркалкой с линзами из оргстекла?
3) Если нужно такси, еду на такси, предпочтительно на Chevrolet. В остальное время обхожусь метро и состою в сообществе диггеров-метродрочеров.
Можно ли меня назвать потребля.д.ью по твоей классификации?
У мене квартира за 150,
поставили за рахунок хазяїв бойлер
відмовились:)
від телефона відмовились, а інтернет провели:)
дитина частину поміняла:) дірок теж наробили для картин, витяжки і т д
Так і є. Зараз чув, що можний преперет від жуків, яким обробляють картоплю ще при посадці чи хз, коли картопля виростає її травити уже не потрібно, вона виростає отруйною для жуків. Аналогічно з нітратами і т д: (
Вот этого вообще никогда не понимал — какой смысл жить в чужой квартире, платить баснословные деньги хозяину и еще устраивать ему ремент в его же квартире за собственный счет. Это такая тонкая форма самобичевания и нелюбви к себе?
абої поміняти, плитку перекласти, цвяшок забити...
О, да. Это как раньше пыжились фрилансом, нашел вот такой юный задрот удаленного дядю на фрилансерском сайте и все, он уже работает на себя, а в офисах только лохи пылятся.
Такие теточки могут с улыбкой Монны Лизы задвигать тебе натурпродукт, выращенный на поле, где складируются какие нибудь отходы мышьяка или прочие разлогающиеся силикатные удобрения.
Работу теряют те, кто по найму работает, уважаемый Вы наш...а те, кто на себя, могут только разные суммы зарабатывать.
рабацяга ти наш на сйомній квартирі
Спитав у дружини скільки іде на хавчик в місяць — 1500 грн. на сім"ю.
дитина задоволена, в мене претензій нема теж
ти впевнений?
ти впевнений, що тут нема м.с. по східних єдиноборствах, я знаю що багато тренерів супер класу є навіть в райцентрах, не те що обласних містах
у Львові ще більше, але прогерами світ не закінчується,на вихідних можна з"їздити до духовників або в Почаїв або Зарваницю, мона на Шацкі озера можна в Карпати, печери,
курорти під боком — Медобори і Нафтуся
Театр є філармоніє, ну от не знаю, яка тобі ще тре культура. В бібліотеку ти не ходиш, бо всі книжки з нета:)
Нема шуму як в Києві, від машин.
Нема забрудненості від промисловості.
Тобто саме чисте місто.
Як ти думаєш, скільки то мають платити в Києві, щоб компенсувати переїзд туди?
Видимо ты не знаешь в какой стране ты живешь. В следующий кризис тебя поимеют на другом. А пачка баксов, которую ты будешь копить экономя на здоровье, тебе банально не пригодится. Могут выдумать все что угодно, например запретят обмен долларов на национальную валюту больше чем $100 в пол года и то с специальным разрешением. Или вообще запретят хождение американской валюты. Цель — поиметь тебя, всегда одна, способов — сотни тысяч.
Научил — иметь про запас пачку долларов:)
На одного в обоих случаях.
Качество этого репетитора? Я занимаюсь с к.ф.н.
Я покупаю такой же натурпродукт у знакомых теток под домом каждый четверг и воскресенье, на работу добираюсь 40 минут.
Тренируюсь у специалиста, таких в Тернополе нет, по крайней мере в моем виде спорта — свободное время и здоровье. Такого количества айти и не очень мероприятий как в Киеве, в Тернополе нет и никогда не будет — комьюнити.
И на здоровье, если тебе хорошо живется в Тернополе я только рад, но таких мало.
Потребителям этого не понять. Цель его жизни — это новый айфон раз в полгода, пластмассовая говнозеркалка с линзами из оргстекла и кредитный ланос, но последнее время особым шиком становятся кредитные сьемные комнаты, даже не квартиры. Потребляйте дальше.
Потребителям этого не понять. Цель его жизни — это новы
Знайшов на ДОУ ще таке:
www.developers.org.ua/...ento-interviewwww.magneticone.com
ну іwww.developers.org.ua/...owse/Тернополь
розрахунки на одного чоловіка, чи на сім"ю з 3х?
$30 на проїзд — то вибач це вже на таксі через день на роботу їздити, чи як?
там юджин складав калькуляцію для Києва.
п.с.
репетитор англійської скільки коштує? тут 25 грн за годину і т.д.
крім того тут теща на молокозаводі і дача під містом, так що натурпродук на столі, а не доширак
так що не розписуй про Київ, були там, знаєм,
а на роботу і назад скільки добиратися, 3 години? тут пішки можна за 30 хв з одного кінця міста в інший
і т.д.
не забувай що оцінюється не тільки заробіток, а й вільний час, здоров"я, ком"юніті, і т.д.
п.п.с.
"нас і здєсь нєплохо кормят"©
Похоже кризис потребл.ядей так ничему и не научил...
Красиво потреблять не запретишь.
Кроме того, в Киеве работу с з.п. 1500 найти как два пальца об асфальт, а в Житомире... попробуй найди работу если на весь город две — три фирмы.
Если ты домосед, да: это твой выбор, я его уважаю. Но большинство не склонно к твоей даосской философии. Многим, в том числе и мне, хочется денег, красивой машины, возможности путешествовать и т.п. Да, я хочу потреблять — имею право
Короче, мнение коммьюнити сходится в том, что Тернополь — на любителя. Ну, как Санкт-Антон и Куршевель в мире горнолыжного спорта.
Ну скільки разів тобі пояснювати, люди яким добре дома нікуди їхати не будуть,
кому хреново — їдуть гастарбайтерами, поки не порішають питання, в основному фінансові,
а їхати просто так в Київ, бо то столиця — попитай юджина — він розкаже.
А що з витаратами? Вони теж ростуть на порядок. Чи бути ніщебродом ти пропонуєш, але в столиці\мільйоннику?
При всем уважении к этому славному городу, главная его проблема как и остальных не дотягивающих до миллиона городов — малое количество разработчиков. В Киеве можно найти программиста под любую систему, с любыми я.п. вопрос только в том, сколько ты готов платить, Тернополь подобным похвастать не может. С другой стороны, всем понятно, что в Киеве платят больше: зачем добиваться чегото в Тернополе, учить мануалы, перерабатывать если можно переехать в Киев и увеличить свою з.п. на порядок? Не хочешь в столицу — Львов рядом.
Студія Максима Трикоза шукає пхп прогера
www.trikoz.com
Аеропорт в Тернополі відкрився, магістральне сполучення супер. Принаймі якшо порівняти ось до прикладу у Бердянську є якась фірма бачив тут на сайті ISD. Аутсорс, мережа представництв по Україні, і одне з них
у Бердянську. Ну там точно нема багато чого що описано вверху, і навіть універів думаю не так є як у нас. Дійсно мабуть звязки і вирішують такі справи...
Як мінімум в кількох вузах є ІТ спеціальності + фіз-мат. нехай з кожного потоку, но 20−30 толкових студентів в рік виходить... правда більшість потім роз"їзджається чи працює віддалено або ж фріланс...
Bahnhof/Haltestelle Datum Zeit Dauer Umst. Produkte Normalpreis
Berlin Hbf
Fr, 04.06.10 ab 12: 29 21: 25 3 EC, IR, D Preisauskunft nicht möglich
Ternopol Sa, 05.06.10 an 10: 54
Berlin-Lichtenberg
Fr, 04.06.10 ab 21: 47 26: 52 2 D Preisauskunft nicht möglich
Ternopol So, 06.06.10 an 01: 39
Berlin-Lichtenberg
Sa, 05.06.10 ab 04: 30 21: 07 4 S, EN, IR, TLK, D Preisauskunft nicht möglich
Ternopol So, 06.06.10 an 02: 37
Berlin Hbf
Sa, 05.06.10 ab 04: 23 21: 14 3 EN, IR, TLK, D Preisauskunft nicht möglich
Ternopol So, 06.06.10 an 02: 37
Спеціально для диких ельфів, які хочуть добратися до Тернополя, гайд на ельфійській мові: iguide.travel/Ternopil і далі по гуглу ще можна знайти. Хоча це має бути проблемою вже української сторони — як зустріти і поселити замовника.
Аеропорт Тернопіль (вікі)
Гарна локація. Від аеропорту до центра міста 10 хв на таксі.
До Івано-Франківська, Чернівців, Рівного, Львова, Хмельницького — майже однакова відстань.
За 604 грн (дешевше чим СВ у поїзді) і 1 год. — ти в Києві
У 2004 аеропорт отримав статус міжнародного.
Кажуть, що стара смуга зберіглася досить добре, навіть ліпше чим нова.
Напр. у гарному кафе є вайфайКава\чай\пиво 10 грн.
За 200 уе тут можна гудіти і гудіти.
Вот не жадничай, потрать 200 баксов и прокатись в тот самый Тернополь, для эрудициии. Говорят же тебе — это не совок.
Очевидно надо лететь до венского хаба, оттуда во Львов австрийцами и час на машине.(напомнаю, что по моему мнению, Тернополь сможет заиграть только после перенасыщения Львова)
Скорее не мне, а Тернопольским парням, как руковоство к действию, как заманить к себе аутсорс
а сколько туда идет аутсорса? вопрос не в том где бы найти такую Ж что бы не найти билетов туда, а где бы найти такую Ж куда не найти билетов что бы там был расцвет аутсорса? можно пару примеров?
попробывал найти Тернопыль тут Deutsche Bahn (Germany) www.raileurope.com/...triprequest.htmне знает, может вы другой ДоучеБан имелли ввиду? Тернопольский?
Учусь, вот подскажите, как найти простому ковбою, как доехать из города героя Оустин к примеру в Тернополь?
это то да, но ведь вы хотите иметь какую-то увереность что заказчик выполнит, а не пропадет и тут у вас вариант либо через прокси взаимодействовать типа Одеска или Рентакодера,или самому организовать свое представительство, или хотя бы представителя своих интересов...,
а для этого нужно кому-то в гости приехать?
p.s. Я был удивлен, что самая обыкновенная одежда, что продается в стоковом магазине «Сова», что в макросе, неподалеку от Петровки стоит в Николаеве дороже. Одни и те — же пошитые в Китае штаны, в Сове 350 гривен, в Николаеве — 500. Обувь Эко, в Киеве тоже дешевле, парадокс! Однако поясняется просто: туфли за 800 — 1000 грв. в Николаевском магазине будут лежать долго и нудно ибо покупателей на них нет. А завоз небольшими партиями нужно компенсировать ценой
Может быть у вас в Николаеве, такое и творится в гостинице «Большевик». В западных областях еще живо поколение родившееся до совка, поэтому ресторанный и гостиничный бизнес там на хорошем европейском уровне. Кстати и общий стиль бизнеса тоже на голову выше Советской Украины.
Якщо ти приїхав із депресивного донбаского пгт. до Києва, то не думай, що світ побачив.
і Тернопіль десь там in mіddle of nowhere.
Не думай, що якщо ти виріс серед зажопинсьої гопоти городського типа і не бачив людських місць та ресторанів і ночуєш з колопами, то срізь одна убогість така як ти, немитість бидлокодерська, а театри та музеї тільки в Києві разом із всією богемністю і високою культурною духовністю та інтелеGенціюєю.
признаяся чесно, на яких районах кут знімаєш?
Ладно, допустим к приезду высокого гостя гостиницу помоют, тараканов с клопами потравят. Захочет мериканец есть, куда пойдет? В ресторан, правда? Оппа... тут мы и приехали, кто в Тернополе ходит по ресторанам не мне тебе рассказывать:) Ладно, допустим дяде мериканцу еду принесут в номер помытой гостиницы. Пойдет он вечером гулять по городу... тут я теряюсь в догадках... если не местные гопы семок захотят, то дикие кривоохранители постараются... Как пояснить мериканцу, что у нас несколько больший, мягко говоря, процент оборотней в погонах?
там же руским по бєлому написано «Чіна» і описано путь з материка на острівну територію.
ти на мейнленд візьми подорож, хочаб 50 км від берега, Жак Кусто з «клубу мандрівників»
Там ніби плохіш писав, якщо спрощеного китайського не знаєш, фіг зна куда забукаєшся
ти би хоть тирнетом навчився користуватись
п.с.
піду збирати стартап для інформативного ресурсу:
«як з ельфії попасти в Тернопіль»
п.п.с.,
а що тяжко топ-манагеру взяти машину\таксі і зустріти клієнта? .
ще раз повторю — вся біда у феодальних відносинах «аутсорсер-бидлокодер».
замовнику пох. чи ти в чумі сидиш чи в хмарочусі, в землянці чи дерев"яному зрубі, віндовз в тебе чи лінюкс
код написав супер пупер гуру, чи 1000 мавп випадково набрала працюючий код. — головне щоб було вчасно, в бюджеті, аплікуха не крешивлась і функціонал фуричив як то написано в доці
все решта — від лукавого.
дело, не в крутизне аэропорта, а в доступности инфы о месности
не каждый там знает как добраться в Тернополь, Житомир итд... и дело не в том кто это CEO или сейлз, и тот и тот в общем случае ничего к примеру не знают о Украине и о жизни там...в Киев они могут добраться через тревел сайты итд..., а вот насчет Тернополя и еже с ними то сложнее...
открыл expedia и попросил забукать мне путешествие в Гонконг на неделю, полный трип: перелет, гостиница, трансфер и машина около 1700 баксов...
теперь открыл туже expedia и попробывал для Тернополя... не получилось... может я что-то не так делаю?
а они силой разума контролируют процесс, что бы не получилось как сказал выше аноним?или каждый Тернопольчянин может получить B1-визу без проблем что бы самому поехать обсудить все с заказчиком?
Видно ти не уявляєш як то аутсорс працює.
Клієнт з теплої каліфорнії в холодну Україну носа не посуне, а Китай їде.
А договори щоб окучувати клієнтів і підписувати договори для цього є найтів сейли в ельфії..
І міжнародні рейси туд до нідо чого з аеропортами та інфраструктурними наворотами.
Можна подумати літаки в Києві на майдані сідають, а не з Борисполя через усі пробки в цент Києва..
А аеропорти в Україні схожі як не на хліви облуплені, то на хатинки на курячих лапках.
Ти би хоч у сральник заглянув у львіському аеропорту, а потім фантазії розливав по тирнету..
В Китаї в Шенжені щоб попасти в аеропорт в Гонгконгу, тре їхати з годину на таксі, потім чекати в якомусь бараку біля причалу з годину і грести на катері з півгодини, потім спец-автобусом 20 хв від пірсу до ближчої станції метро, далі підземкою, і о нарешті ти в аеропорту де Вайфай і всі блага західної цивілізації.
І нічого, якось клієнти з далекої Америки добираються і назад їдуть тим же шляхом, і так досить часто, туди\сюди.
Та я сам тебе таких обещаний хоть 100500 штук выдам и про качество нараскажу и про надежность и что будет все протестировано и работать как нативный код, хоть и писано будет на жабе и что стоит будет пять копеек и выполнено за три недели. Потом главное делать морду кирпичем и говорить «начальника фсё намальна, по науке сделали». Индусы да и местные «молодые, но перспективные» фирмы впринципи по такой схеме проекты все и отрабатывают. А Киевские гиганты аутсорса, ну впринципи тоже самое, только масштабы другие.
Знаю случай, когда один только приезд Омериканца в один зажопинск украшки стоил дороже чем проект, который он заказывал. Он потом даже сам смеялся.
Для Флаймана и ребят из Тернополя — на каких условиях вы например готовы перенести аутсорсинг в Nagrup что в Индии если с вами свяжеться месный студен-преподаватель вуза и скажет что они готовы предоставить качественый код за 50−100 доларов в месяц?
Тех, кто не хочет мало, очень мало.
Есть, конечно есть Нью Йорк, Лондон, Сингапур, Копенгаген — явно за окружной.
Я уважаю твои патриотические порывы, однако, давай по фактам: сколько в Тернополе музеев, театров, спортивных секций с тренерами мирового уровня (я тренируюсь у чемпиона мира, самого натурального), каков там сейчас выбор работы?
При всей моей к тебе симпатии ты довольно оригинальный человек — таких мало. Большинство хочет быть богатым, но здоровым
а заказать билеты на поезд, я молчу про электричку Киев/Одесса/Харьков/... — Нью-Васюки очень сложно, а жилье? и теперь представьте какого Американцу, Немцу, Голандцу переносить аутсорс, куда он не пожет поехать из своей страны на прямую, не зная жизни в стране и не имея связей? что бы это представить, попробуйте себе спланировать путешествие в какой-то небольшой городок в Индии или Китае... кто рискнет поехать без контактов в стране?
А вот я бы так и поступил — открыл бы контору, хотя даже нет — просто где то бы орендовал конуру площадью в 40 квадратных метров. Набрал бы толпу студентов по 3 рубля за пучок. Баксов за 300 в месяц не больше и контролем выполненной работы — нету результата — нету денег. Качество кода меня бы не интересовало, главное чтобы что-то как-то работало и не крашилось в первый же день. И пускай говнокод себе месят. Проекты можно спокойно на фрилансерских сайтах искать, но для этого там надо прикормить парочку другую заказчиков — года два надо на собственный рейтинг самому поработать, а потом пускай месные высококвалифицированные дипломированные специалисты говно месят.
2qwerty_smerty
ти стаєш понаїхом і здається тоді, що за окружною життя нема, а Київ = нью ВасюкиЮначе, це з якого тоді зажоп«я ти сам?
назвати Тернопіль «захолустьєм»,
ти знаєш, щоб мені захотілось відірвати задницю і поїхати у «цивілізацїю» в мільонник (чи бодай бо стольний град) це нехіло тре аутсорсерам розкошелитись..
А дійсно, чому не організувати роботу дистанційно, з маленьким офісом тут, у Тернополі без ніякого опенспеса, я обома руками за, якщо тут буде той же ГЛ і не тре ломитись в чуже місто за три-дев"ять земель.
Якщо вже з Америки в Україну аутсорсяться, то який їм фіг, де роблять в якому місті, аби робота робилась.
Це ще якісь залишки феодалізму, що має погонич-манагер стояти над тушкою і дивитись чим вона займається.
Власне я не кажу що хочу там відкрити фірму, набрати рабів, ні. Просто лякає ситуація яка склалась. Ну власне розвиток по знайомиствах я уже зрозумів. Мабуть у нас нема людей з хорошими контактами в Голаднії, США, та решта...
А відносно фірми, так можливо колись займусь цим, проте не я один такий розумний, чому ще ніхто цим не зайнявся?
І власне відносно Києва, Львова, фішка у тому що там є купа тренінгів і самі фірми беруть і готують собі людей. А у нас закінчивши універ і без досвіду нереально складно, навіть якщо ти вундеркінд.
Відносно цін та життя, у Тернополі при зп 500−600$ доларів це аналогічно як у києві 1000−1200, (якшо відняти з того і з того житло і харчування залишиться 200−300$, і у Тернополі відносно цього спокійніший ритм життя що є великим плюсом).
І питання не в тому як цінять кого. просто цих коштів більш меньш достатньо початківцю (як у тернопол 500−600 так і у Києві 1200). Проте проблема в тому шо навіть на цих 500−600 фактично нереально знайти робоче місце.
Ось тому і створив тему обсудити, становлення айті аутсорс фірм у меньш привабливих містах. (Без образ не розумію як у Вінниці, та Херсоні доприкладу з поганим сполученням, малою кількістю студентів стільки фірм і філіалів, а у здаволось би такому географічно вигідному Тернополі, де така кількість молоді то фірм 1 максимум 2) (Я не розглядаю ще технолгії та мови, адже якшо рнр ще щось на 200−300$ можна спробувати знайти то на Java та.Net та інше нереально.)
Дякую за увагу та чекаю на коментарі. (Ще раз відносно Вінниці, Херсону та решти без образ я просто навів приклад)
Абсолютно згоден. Тут замкнуте коло. Чого нема айті контор? — бо нема людей;, а чого нема людей? — бо нема контор. Я сам з Луцька, там така ж ситуація. Тут знайти людину яка знає чим відрізняється Целерон від Пентіума дуже складно.
>> qwerty_smerty
Повір, люди будуть і за 500 у.е. в Луцьку працювати і радуватись життю, і ніхто навіть не подумає звалювати. Ті хто хотів і міг — звалили вже давно, хто в Київ, хто далі.
Желающих приехать из Киева будет не много: это по началу человека может пугать ритм жизни и заоблачные цены, а потом он втягивается и уже ради родного захолустья от какого — никакого выбора вакансий и большой з.п. отказываться не захочет. Ставки на молодых, но перспективных вы тоже сделать не можете — Житомир ну никак не университетский центр, даже близко.
40 К то з досвіду (купляли в лютому, та ще й9-й поверх панелька), не думаю що так кардинально ціни впали. В новобудовах коробка подекуди дорожче буде. А пів години їзди то на тернопільські мірки уже далеко. і за 30 тис купиш хіба стару 1950−60 рр забудови
Стосовно звалювання в Київ — то на любителя. Там специфічний ритм життя і захмарні ціни на житло. Відповідно, кому це цікаво — той звалює. А для сімейні люди, в яких є якесь коріння чи житло, пераїзд до іншого міста рідко буває цікавим.
Повертаючись до нашого Тернополя — якщо там є якась критична маса спеціалістів, і з’явиться один або декілька «центрів кристалізації», то процес піде.
Проблема в том, что этих самых толковых программистов в Черновцах можно пересчитать по пальцам. Ну появится там одна фирма, ну выберет она тот десяток толковых людей, которые по каким — то причинам не свалили в Киев или ещё дальше, а что потом? Желающих переехать из более крупного города чтоб получать в два раза меньше дураков нет, а за Киевскую з.п. можно и в Киеве нанять
На прикладі Чернівців, як там було з аутсорсом:
Кілька підприємливих голандців дізнались, що у Чернівцях є толкові програмісти, яким можна платити значно менше, ніж голандським аналогам. Але це не критично, бо такі ж толкові програмісти є і в Китаї, Кореї, Польщі чи навіть у Тернополі. Критично це, що завдяки певним родинним зв’язкам та особистим знайомствам ці голандці мають можливість представляти себе в окремо взятих Чернівцях мінімізуючи свої ризики — тобто мають певні гарантії того, що толкові українські хлопці їх не ошукають, а будуть робити роботу. Толкові хлопці також були чиїмись знайомими — ніби та ж соціальна мережа.
Поволі бізнес почав просуватися. Виникла потреба і можливості нарощувати штат програмістів — тоді крім свої знайомих до роботи стали залучати вже знайомих другого порядку, чи шукати за оголошеннями. Потім почали виникати деякі внутрішні конфлікти — у власників між собою та між власниками і деякими програмістами. Почався період феодальної роздробленості, і шляхом поділу та брунькування Чернцівці отримали замість одної голандської компанії близько п’яти, а деякі програмісти, набравшись досвіду, обрали співпрацю, скажімо, з американціяим чи росіянами. Так сформувалися невеликі компанії, що мали змогу конкурувати між собою за програмістів. Потім одні росли, інші занепадали... Але процес пішов.
Тобто можна припустити, що якщо у Тернополі хтось налагодить той же аутсорс, то місцеві програмісти туди потягнуться. А чи буде це хтось з Голандії, чи з України — не надто суттєво. Головне — початковий поштовх... і стартовий капітал для такого поштовху.
коли такі ціни були? у 2008?
почекай другу хвилю. то будуть по 15−20Куе.
А хоч беру малометражну йк в новобудові за 13−14куе.
За 30 куе можна купити хату в півгодини від міста автобусом
замітив не те що в Тернополі, а навіть в досить великому Львові бізнес організовується по принципу тато- мама-я — дружна сім"я.
Так що більшість навіть якщо тут буде аутсорс, то не думаю, що тобі дозволять сильно піднятись.
Хоча я бачу ти хлоп діловий і гарячий. Зразу берешся за організацію бодішопа.
Самому не вкалувати, а так білих рабів поганяти.
ну-ну, замруж око і помрій
та не:) на хатку в Тернополе можно даже наколядовать, потому что хатка будет раза в 3 дешевле
Все это очень грустно, но:
А вы думаете, в Киеве и Москве, и даже в Эльфятнике — будет иначе?
Снобизм — это не есть гуд...
Наколядовать — это неверное слово в данном случае, но твой стиль, как всегда, неповторим и узнаваем...
У меня три года опыта работы на JavaEE, JavaSE, JavaME. ЗП 400 баксов, город вроде твоего Тернополя. Вот и думай какая будет зарплата у джуниора в Тернополе...
Його наявність впливає на красоту міста чи на сіскастість баб, на голубизну ставу?
Ти не можеш уявти яка «радість» мене охоплює, коли два молодих ботана стоять у Львові на вокзалі і за спиною в черзі за квитками розказують про зеркалки\круті проекти\і всяку іншу муть.
Якщо в тебе є хата, взагалі, чого паритись аутсцорсом є він, чи нема.
Та власне поїдь в який мільойонник, накодуй за 2−3 роки на маленьку хатку, та й назад в Тернопіль.
п.с.
А чого не піти в який банк кодером\адміном\енікейщиком?