В Україні не вистачає білих хакерів
З розвитком інформаційних технологій та збільшенням кількості хакерських атак дедалі гострішою стає потреба у фахівцях із захисту інформації та інформаційних систем. Щодня у світі відбуваються мільйони кібер-інцидентів і десятки тисяч кібератак. Здійснюються вони різними суб’єктами і з різною метою — від цілеспрямованої діяльності організованих злочинців задля власного збагачення до політично вмотивованих дій активістів і актів кібервійни, які здіснюються кібервійськами держав або приватними хакерськими групами на замовлення держав. Хакери постійно знаходять більш витончені методи для своїх злочинних дій та відточують свою майстерність. За прогнозами провідних міжнародних експертів, зокрема Cтіва Моргана з Сybersecurity Ventures, сукупні втрати бізнесу від кіберзлочинності сягнуть до 2021 року в світі астрономічної суми в 6 трильйонів доларів США, а обсяг витрат на кіберзахист з 2017 до 2021 року — 1 трлн.
Стати жертвою кіберзлочинців може кожен. В Україні також стрімко зростає кількість кібератак на державні структури та приватні компанії. В 2016 році лише на державні органи здійсювалось близько 100 000 спроб атак щомісяця, з яких декілька тисяч мали ознаки цілеспрямованих, а декілька потужних кібератак на українську критичну енергетичну, фінансову і транспортну інфраструктуру, які вдалися хакерам, стали відомими не весь світ. Провідні українські банки і великі компанії активно дбають про захист своїх комп’ютерних мереж і даних, та розширюють свої підрозділи з інформаційної безпеки, а велика кількість компаній і організацій, які сьогодні приділяюсть кіберзахисту ще недостатньо уваги, будуть змушені це робити. Попит на фахівців з кібербезпеки стрімко зростає.
Де ж знайти фахівця з інформаційної безпеки в Україні? Це завдання сьогодні не з легких, особливо, якщо потрібен фахівець міжнародного рівня та з практичним досвідом роботи. За словами генерального менеджера компанії ISSP — Information Systems Security Partners Романа Сологуба: «Знайти фахівців з кібербезпеки в Україні зараз дуже складно, ми іноді по декілька місяців не можемо закрити власні вакансії, і в такому випадку шукаємо спеціалістів в інших країнах. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб українська освіта давала нам готових якісних фахівців і тому підтримуємо цільові програми практичної підготвоки студентів за міжнароднимим стандартами, забезпечуємо можливості стажування, надаємо найперспективнішим студентам стипендії на оплату навчання за кращими міжнародними програмами».
Такими можливостями співпраці вже зацікавились провідні українські університети — Фізико-технічний інститут Національного технічного університету «КПІ ім. І. Сікорського» та Навчально — науковий інститут комп’ютерних інформаційних технологій Національного авіаційного університету. В рамках співпраці з останнім 23 березня відбувся «Всеукраїнський практичний семінар «Професії майбутнього: кібербезпека», який зібрав в актовому залі НАУ близько 400 студентів.
Організатор заходу — Kyiv Cyber Academy (КСА) — єдиний заклад в Україні, який проводить підготовку спеціалістів за академічною програмою визнаної в світі програми підготовки «білих хакерів» — Certified Ethhical Hacker (CEH) — провідної американської освітньої організації в галузі кібербезпеки ЕС-Сouncil, і надає можливість студентам отримати професійну сертифікацію міжнародного рівня, навчаючись в Україні.
На семінарі «Професії майбутнього: кібербезпека» активно обговорювались можливості для студентів з працевлаштування, розвиток галузі кібербезпеки в Україні і світі, міжнародні сертифікації та можливості для розвитку кар’єри в кібербезпеці для студентів, вимоги роботодавців до спеціалістів з інформаційної і кібербезпеки. «Ми приємно вражені зацікавленістю студентів , особливо кількістю питань до керівників компаній — майбутніх роботодавців. Це підтвердження того, що студенти прагнуть отримати практичну фахову підготовку і зробити кар’єру в кібербезпеці та розуміють актуальність даної професії. Сьогодні в Україні в кібербезпеці в широкому розумінні випускаються близько 800 баклаврів на рік, з провідних вишів — приблизно половина від цієї кількості, але цього вкрай недостатньо. Ми оцінюємо нестачу фахівців вже сьогодні на рівні 5000, а щорічну потребу на рівніе не менше 2000 фахівців. Крім того, більшість сьогоднішніх випускників не є готовими спеціалістами, адже їм бракує знання практичних технологій, практичного навичок і досвіду. Тому одне з наших ключових завдань — допомогти українським університетам випускати справжніх фахівців з кібербезпеки, готових одразу працювати. Така зацікавленість з боку студентів, яку ми побачили на семінарі „Професії майбутнього: кібербезпека“ особисто мені дає надію, що наш кіберпростір буде в майбутньому краще захищатися» — підкреслив декан Kyiv Cyber Academy Олексій Барановський.
54 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів