Drive your career as React Developer with Symphony Solutions!
×Закрыть

Деталі роботи роботодавця з США з українським ФОП

Хто працює з України напряму на роботодавця з США?
Як ви це оформляли? Які документи заповнювали?

Передивившись вакансіі, дійшов до висновку, що багато компаній згідні на роботу з дому, але «бояться» проблем з податковою при роботі з іноземцями.

Але перечитвши декілька статей
www.linkedin.com/…​ers-living-other-rich-mba
jiahkimlaw.com/…​n-independent-contractor
стало зрозуміло, що цей страх не є обгрунтованим якщо робити все правильно, а насправді їм це не менш вигідно, ніж нам.

Хотілося б детально розібратися в даному питанні в нашій конкретній ситуації:
— Україна (тобто є договір про подвійне оподаткування
— ФОП (тобто self-employed) і їм не потрібно представництво в Україні, а ми беремо на себе всю відповідальність по уплаті податків з нашої сторони.

Чи є ми з їх точки зору юр. лицем (форма W-8BEN-E) чи фіз (W-8BEN) ?

Update: Шукав по форуму по назвам форм — нічого не знайшов. Вибачаюся, якщо тема вже підіймалася, та як я зрозумів, без згадування цих форм вона так чи інакше не була б розкритою в повному обсязі.

LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Контракт підписував в електронному вигляді та інвойси кожного місяця. Все.

Попросят заполнить форму, что ты не есть американским резидентом.
Все.

Я працював на американську компанію, тобто надавав послуги в якості фоп. Жодних подібних форм не заповнював.

Просят. Под годовой отчет. Дважды заполнял у разных людей.
Но это видимо от их формы собственности зависит.

Ну значить це «фор хум хау», бо я працював на них більше року і мав би попасти на період річного звіту, але нічого не заповнював.

Самі собі ускладнюєте життя непотрібними питаннями (imho). Працював на американську і на європейську компанію як фоп. Для них ми є просто виконавцем, а не штатним працівником, тож ніяких форм заповнювати не потрібно. Є угода, є інвойси в рамках угоди. Або просто інвойси, які при правильному заповненні виступають одночасно одноразовою угодою та актом. Запитайте в свого банку, якщо вже такий є. Або виберіть IT-friendly банк, який сам все розповість.

Подписаться на комментарии