Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Compilers Development?

Виникло в мене запитання — чи є в Україні компанії, які працюють над компіляторами (зокрема GCC)? Мені якось так пощастило, що я ще до закінчення універу потрапив у гарний тім, і вже третій рік потроху цим займаюсь. Правда, у нас не GCC, а закритий компілятор.

Мої запитання:

1. Де в Україні є вакансія Junior/Middle GCC Developer (юніор, бо саме з GCC Internals не знайомий, але все-таки певний досвід в компілерах є, тому мідл). За кордон зараз на такі позиції важко потрапити, там більше сіньйор інженерів шукають.

2. Які є суміжні області, де досвід такого гатунку цінується? Чи є GCC хорошим вибором? Наразі мені здається, що він найбільш популярний як складова резюме розробника компіляторів.

3. Як така спеціалізація в перспективі? Доведеться пакувати валізи з України? Чи краще перекваліфікуватись, поки ще молодий, бо, наприклад, для Linux Kernel девелопера ще можна нагуглити в Україні якісь вакансії (навіть для джунів, бачив на сайті ГЛ), але по компіляторах все тихо, мені такі вакансії не траплялись.

Роботу «вже і зараз» не шукаю, просто цікаво, які в Україні є варіанти розвитку в цій області — хоч вітчизняні вимоги знатиму:)

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

2. Які є суміжні області, де досвід такого гатунку цінується? Чи є GCC хорошим вибором? Наразі мені здається, що він найбільш популярний як складова резюме розробника компіляторів.

Я вважаю, що знайти в Ура*нi вакансiю розробника компіляторів практично не можливо. Але той досвiд, та знання алгоритмiв, з цiе* сфери можуть знадобитися у багатьох напрямках розробки ПО.

От, наприклад, я вважаю що деякi з алгоритмiв, застосованих при розробнцi компіляторів, можуть бути застосованi у тих завданнях, що вирiшуются зараз нашими розробниками.

Всім спасибі за змістовні відповіді!

Все виглядає так, як я і думав — тобто з компіляторами в Україні не дуже гарно йдуть справи.

Разработчик компиляторов это такая же профессия как программист тетриса

Це не зовсім так, компілятори є повноцінною предметною областю. І джоб тайтл compilers engineer цілком собі існує (у них).

на Kernel-developer у тебя пойти сразу не получится — там нужно хорошо шарить в железе

Ну, кодогенерацію без знання процесора теж не дизайнять, тому можна принаймні вважати, що серед інших кернел джунів в мене шансів більше, якби захотілось таки спробувати.

GCC и binutils обладает документированным набором средств, позволяющим, например, легко добавить новый процессор — чего не скажешь о других аналогичных проектах.
В свое время впечатлил компилятор Белларда, размер исходника которого 2048 байт — bellard.org/otcc
Сам использую его tcc в своих проектах. Он же, кстати, написал QEMU, FFMPEG и многое чего.

P.S. Насчет работы сходи на www.compilerjobs.com

делали JVM под какую-то платформу

Несколько раз видел вакансии на этот проект. Так чем там дело кончилось?

Да, задачи где требуется примЕнение технологий из области компиляторостроения редки в наших краях. Саму посчастливилось в нескольких проектах поучавствовать, но сейчас на горизонте ничего интересного не наблюдается. Из проектов про которые знаю в Украине — делали JVM под какую-то платформу, автоматический преобразователь Кобола в Джаву,.НЕТ, много всяких скриптовых языков делали.
Но! Нет поводу для уныния! В жизни всегда есть место подвигу!:)
-Можно поискать фриланс, ищи в гугле западные фирмы, пиши им напрямую, пообщайся в соответствующих конференциях, поищи в линкедин и т.п.
-Примени свои знания в ентерпрайзе — кодогенераторы, автоматизированы рефакторинги, анализаторы легаси кода, в этом всегда есть потребность.

-Сделай свой проект. Напиши интерпретатр Флеша или Джавы для айфона, или еще чтонибудь нужное человечеству:)

1. Де в Україні є вакансія Junior/Middle GCC Developer

Видел пару раз в аутсорсе.

3. Як така спеціалізація в перспективі? Доведеться пакувати валізи з України? Чи краще перекваліфікуватись, поки ще молодий,

Разработчик компиляторов это такая же профессия как программист тетриса. Другими словами воспринимай себя как обычного С программмиста прокачанного в определенных алгоритмах.Куда это можно применить еще — смотри сам, во всяком случае на Kernel-developer у тебя пойти сразу не получится — там нужно хорошо шарить в железе, львиная доля работы — драйвера.

Ну и напоследок, если хочешь действительно интересной работы — таки готовь чемоданы.

1. Де в Україні є вакансія Junior/Middle GCC Developer (юніор, бо саме з GCC Internals не знайомий, але все-таки певний досвід в компілерах є, тому мідл). За кордон зараз на такі позиції важко потрапити, там більше сіньйор інженерів шукають.

Возможно в Украине и есть такие позиции в аутсорсе, но GCC занимаются либо производители микроконтроллеров, либо производители программных платформ. Другим он не нужен, а в Украине нет ни производителей платформ, ни производителей микроконтроллеров.

2. Які є суміжні області, де досвід такого гатунку цінується? Чи є GCC хорошим вибором? Наразі мені здається, що він найбільш популярний як складова резюме розробника компіляторів.

GCC слишком тяжеловесен, как основа для своего компилятора для специфических целей, поэтому многие компании разрабатывают свои компиляторы для своих целей. Как пример смежных областей: OpenCL, shading language (GLSL/HLSL), etc. Но производителей, которые работают в этих «смежных» областях, около 30−40 во всём мире.

3. Як така спеціалізація в перспективі? Доведеться пакувати валізи з України? Чи краще перекваліфікуватись, поки ще молодий, бо, наприклад, для Linux Kernel девелопера ще можна нагуглити в Україні якісь вакансії (навіть для джунів, бачив на сайті ГЛ), але по компіляторах все тихо, мені такі вакансії не траплялись.

Да, фактически 99% таких позиций появляются не в нашей стране.

Підписатись на коментарі