Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Стереотип РМ-а, який має PMP сертифікат

Доброго дня всім.

Вперше я познайомився з PMBOK ще в університеті, а це вже років 15 тому, й після того я використовував артефакти, поради, методологію що там описано в тій чи іншій формі. Це дуже допомагало виконувати роботи, які зовні не завжди були в формі класичного проекту, але не велись як проект.

Недавно, я вирішив отримати сертифікат. Основна думка: коли у мене він буде, то мені не будуть задавати питань на зразок: «Хто несе відповідальність за проект? Чи буду я мотивувати й огранізовувати команду, проводити переговори з замовниками, виконувати аналіз ризиків, ....?» Але я дуже помилився. Й тим більше, після отримання сертифікату, до мене почали ставитись як до людини з іншої планети яка нічого окрім Initiation, Planning, Executing, Closing, що виконуються саме в такій послідовності, не здатна усвідомити.

Тому хочу запитати у Вас:
1. Яке у Вас ставлення, що ви думаєте про РМ-а який має PMP сертифікат?
2. Чи є у Вас досвід роботи з ними? Він позитивний чи не дуже?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

ну так разработчики ПМ-ов то вообще не очень то любят, разве нет?
Вообще как по мне человек ученый должен быть лучше человека неученого.

ну ты должен был выучить что есть разные уровни зрелости организаций для внедрения пм практик, естественно в компаниях которые не дозрели — отношение не дозрелое, в компаниях в которых дозрели (а это как правило компании где много проектов на миллионы долларов) относятся соответсвенно с уважением — это чувак хотябы читал пмбук и слова типа стейколдер хендлинг, евп, кики офф митинг и т.д. понимает и знает когда их использовать

Что негативного можна ожидать от сертификата РМР?
П.С. Я понимаю, что иногда, эти люди думают что наличие документов гарантирует что все будет работать и закончится согластно плану и чем больше документов, тем больше вероятность. Но в PMBOK написано с самого начала, что это рекомендации и каждый проект требует анализа и определения необходимых этапов, артефактов и процессов (я даже не вспоминаю про AGILE и то что PMBOK его не отвергает, а наоборот).

Использую PMBOK уже больше 10 лет, но сертификат решил получить только сейчас. Расскажи почему «дорожку сертификато-строения» называешь гнилой?

Підписатись на коментарі