×

Альтернатива пошти для домену

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Які є альтернативи пошти для власного домену? Безкоштовні чи принаймні недорогі.

Раніше користувався pdd.yandex.ru, зараз через блокування є ризик, що вона перестане працювати (хоча наразі працює). Google Suite — коштує задорого.

Також розглядаю нескладний варіант підняття власного сервера.
Але тоді виникає багато питань: як боротись зі спамом; чи буде нормальний інтерфейс; як забезпечити використання на мобільних платформах; наскільки потужний повинен бути сервер; і т.д.

Хто як вирішив це для своїх проектів?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

iRedMail же есть. Разворачивается не так уж сложно.

Mailgun, лимит 10к в месяц — бесплатно, почту пересылаю на гугловый Ящик

Мені пощастило більше, бо реєструвався у Google Apps ще за часів її безкоштовної версії, але досить багато знайомих цікавляться, які ще є альтернативи. Гідних безкоштовних альтернатив мені знайти не вдалось, але напишу декілька варіантів, які тут ще не згадували. Можливо, комусь стане в нагоді:

mail.fex.net/#!ua/corp (в просесі розробки)
10 грн/місяць, 20 ГБ на користувача, але великий мінус: відсутність IMAP, POP3, SMTP і, судячи з відповіді на мій запит, невідомо коли реалізують.

email.net.ua (процесі розробки)
Умови невідомі, пошта для питань відсутня, а тому залишається тільки кинути запит на запрошення.

ukr.net (в процесі розробки)
Всім відомий для звичайної пошти, але нещодавно була новина, що вони планують запустити сервіс корпоративної пошти. На мій запит про терміни і чи правда це взагалі, вони відповіли, що дійсно працюють над цим, але навіть приблизну дату не назвали.

mail.online.ua
При реєстрації пишуть, що є можливість створення пошти для бізнесу, але подробиці я не дізнавався.

www.msgsafe.io
Є безкоштовний тариф.
1 ГБ, 10 скриньок, на день 25 вихідних повідомлень і 100 пересилок.
При реєстрації треба буде ще зареєструвати пошту в їхньому домені, а потім у налаштуваннях приєднати свій.

www.one.com/en/email
Безкоштовно на 1 рік для нових користувачів з України
25 ГБ, необмежена кількість поштових скриньок та псевдонімів.

m-host.com.ua/tariffs/2GB (хостинг)
За 12,5 грн/місяць можна отримати 2ГБ і необмежена кількість скриньок.

www.atspace.com (хостинг)
Безкоштовнно: 1 скринька, 1ГБ, POP3, SMTP, IMAP

improvmx.com
Безкоштовна переадресація: 1 домен, 1 скринька.

посоветуйте не дорогой хостинг для почты. бюджет 100-200$
400 пользователей, приятная вебка, алисасы почтовых доменов, рассылки, антиспам. До 1ТБ под почту.
Свое поднимать не хочется. Уж очень привыкли к пдд яндекса — минимальные трудозатраты на поддержку
хостинг что бы был не доступен для маскишоу.

Читал про Zimbra, но не смог нигде найти и посмотреть демо или триалдоступ

Как вариант — mxroute.com, но не знаю, есть ли у них демо или триал.

Я так понял, Зимбру можно на своей стороне поднять. То есть то самое «не хочется» взлетит из коробки. Но насчёт документации вы правы — столько тошнотворного бла-бла-бла, что хочется выбросить даже не смотря на бесплатность самого софта.

Для терабайта всё-таки стоит поднять своё. Тем более 400 юзверей.

Основной проблемой будет антиспам. Придётся надраконивать СпамАссасина.

В большинстве случаев RoundCube более чем достаточен для веб-почты. Вменяемые люди веб-мордой пользуются редко-редко, а почтовым клиентом постоянно — за счёт скорости, локального хранения, возможности держать поднятым клиент постоянно и на почту отвечать сразу.

Как по мне, то отдали бы на фриланс настройку софта на своём хосте — и дело в шляпе. Заодно можно встать на свой же сертификат — приятная фича. И кстати говоря, те люди что ваши проекты хостят, наверняка имеют возможность предоставить и под мыло хостинг. Поговорите с саппортом, стопудово не вы первые кто об этом спрашивает. Возможно вам просто поднимут «из коробки» готовое решение, а за место уже договоритесь.

Все таки мы остановились на зимбре.
Подняли своими силами, остались довольны. проблем особых нет.
С спамом приходится воевать постоянно

Как-то жирноваты требования у этой Зимбры. У меня подобная шняга в классических линукс-пакетах метров 100 оперативы отжирает, правда без преферанса и танцовщиц, зато с почтальоном. Может я и не прав, на 400 юзверей схавало бы больше. Но как по мне, нефиг там кешировать, обычные файловые операции, с великим похером на их таймауты. Никто по 100500 раз одно и то же письмо не запрашивает.

РаундКуб прекрасно мастырится в обычную веб-морду, жрать не просит.
Спам — тема отдельная. По-любому спамАссасина дрессировать отдельно.

Конечно, если есть на проекте свой выделенный сервак, так чтобы 8 гектар оперативы с барского плеча отвесить и 2 ядра проца чисто под почту — можно и Зимбру. Но что-то не стоит овчинка выделки. Проще у себя на офисе поднять локально серверочек и хранить почту на своей стороне. Один хрен при обыске на клиентских компах её найдут. То есть почтовых сервера (и домена) надо иметь два — один для важной почты руководства, в нормальном дата-центре, а один — под котиков и прочее корпоративное говно.

На скільки я зрозумів, то у вас є час повчитись, налаштувати як треба свій сервак. Рекомендую спробувати. Якщо ви цим ніколи не займались, то прийдеться з тиждень повозитись з налаштуваннями SMTP, IMAP, MX, SPF, DKIM, фаєрволу і т.д., але воно того варте.

Я налаштовував VPS на CentOS + Postfix + Dovecot з нульовим досвідом, все працює як годинник. Бачу в логах, що postfix завертає купу лівих звернень до нього. Я у цьому точно не експерт (бо один раз налаштував і забув), але схоже що postfix має якусь просту антиспам-систему, бо у мене немає ніякого spamassassin, але ще жоден спам не прорвався (хоча я й не публікую свою пошту)...

Може б ви могли підготувати якусь інструкцію тут чи десь в себе в блозі, як налаштувати так пошту.
Міг би вийти чудовий технічний матеріал українською :-)

Зараз є більш пріоритетні задачі, а поштові сервери поки що працюють без збоїв. Причому, як і писав вище, я налаштував їх і забув що там і як робив.

Хоча деякі лінки на прочитані матеріали залишив:
www.linode.com/...​t-and-mariadb-on-centos-7
www.digitalocean.com/...​-mail-server-with-dovecot
www.vultr.com/...​ix-dovecot-sieve-centos-7
www.codeproject.com/...​Email-Server-with-Postfix

Ладно, переформатирую вопрос.
Дано: Метров 200 на эту задачу памяти, сотня гектар места, SentOS 7.2 на OpenVZ VPS, 1Ггц условного проца.
Хочу: мыло (туда-обратно), спам-фильтр, создание почтового ящика без необходимости создавать юзера в линуксе под каждого, желательно веб-морду способную создавать эти ящики и рулить ими, желательно квоты на ящики, примитивный веб-интерфейс для самих ящиков, DKIM-подписи на мыле.

Что мне понадобится из джентельменского набора?

мыло (туда-обратно)

Для початку спробувати з консолі вказаного VPS

telnet smtp.ukr.net 25

у відповідь повинно бути щось на зразок

Trying 212.42.75.250...
Connected to smtp.ukr.net.
Escape character is ’^]’.
220 ISP UkrNet SMTP.in (frv157.fwdcdn.com) ESMTP Sat, 27 May 2017 19:26:43 +0300

інакше — 25 порт закритий назовні і потрібно говорити з саппортом вказаного VPS про реквізити їхнього SMTP.
В мене на одному з VPS якраз закритий 25 порт назовні. Рілей (штатний SMTP провайдера VPS) працював так собі. Відправляєш — все ок, через декілька тижнів без оголошення війни відправляється на рілей, а далі мовчить. Щоб надресирувати саппорт, було потрібно десятків три листів з логами. Зараз все ок вже з пів року. Все одно звик перевіряти, чи дійшло за межі рілея (ставлю в BCC: свою адресу на іншому VPS).

Тобто, щоб надіслати кудись мило з мого SMTP, я маю скористатися SMTP-портом того, кому надсилаю? Я не сильно цікавився протоколом, але це означає що на моєму боці має бути піднято SMTP без авторизації, щоб я міг прийняти мило від кого завгодно?

Оце мене дещо турбує. Виходить, потрібно 2 SMTP демони, для мене щоб щось відправити, і для інших — щоб щось відправили мені. Чи це може бути той самий демон? Тоді як йому писати правила для кого він няшечка, для кого чапай з кулеметом?

Так, потрібно щоб весь час був доступний 25 порт без авторизації, на якому висить демон пошти. І нікого це не турбує. Точніше, кого турбує, той користується сторонніми сервісами. І взагалі, в сучасних лінуксових поштових демонах головне не допустити open relay (гуглити ці два слова). Далі — на VPS я би радив відключити можливість авторизації для root. Тобто є користувач не-root, в якого є права sudo, цього досить. Ще краще — налаштувати авторизацію через ключ. Поштових демонів можна навішати скільки витримає VPS, але достатньо одного для отримання і відправки. Правила можна записувати через iptables, можу описати детальніше, але по-моєму це зайве (теж певний час бавився цим, потім забив). Краще поставити демон fail2ban і там можна гнучко налаштовувати різні правила. Я вже третій рік ганяю пошту і купу додаткових сервісів на VPS під убунту, політ нормальний.

Что мне понадобится из джентельменского набора?

пейджер, чтоб недовольные юзеры могли вас ночью разбудить, когда все упадет

Дешеві VPS дійсно мають здатність вимикатися. Потім саппорт напише сорі, ну можуть не знімати вартість за час простою. Але сервіс буде дійсно недоступний. Потрібно використовувати декілька об’єднаних між собою дешевих VPS від різних провайдерів. Ну або користуватися дорожчими VPS від digital ocean, amazon, etc.

Додам, що для особистого вжитку таких дешевих VPS повністю достатньо. Якщо ж у вас є інші юзери, тоді це up to you.

Zoho Mail не брать. Кто возьмёт — сам дурак. Пока вечерком тестишь — всё прекрасно. А как утречко наступило, оказалось что это ИНДУСЫ нагрузку лимитируют. То есть часть писем не уходит, часть не доходит (хороший вопрос куда девается. отправителю не вернулись). SMTP... у них там похоже телеграфистка сидит.

Шкода, бо багато хто рекомендував, шукаємо далі.

Та воно не лише на вихід не пропустило. Тільки що зробили експеримент, заслали 2 листа. Обидва десь захавало: в спамі нема, назад не повернулися.

Хотів із сапортом потеревеніти... але спершу погуглив хто воно та що воно. Проблема не вирішується РОКАМИ. А ще виявилося що то індуси. Реально індуси. І все ото що про них кажуть — правда, можеш сам погуглити.

Если рассматривать свой адекватный вариант (не аренда) — то я бы рекомендовал Zimbra. В настройке не сложна и будете иметь отличный OpenSource аналог MS Exchange

Для декількох своїх власних доменів підняв давно пошту на VPS на убунту за 1.99$ на місяць. Через рік використання орендував ще один VPS в іншого провайдера за 1,5$ на місяць на запас. Обидва сервери з мінімальною конфігурацією. Потрібно трохи місця, гіг хоча би 10, ну це залежить від ваших об’ємів пошти. Також потрібна статична адреса і доступ до налаштувань DNS для вказання записів mx. Зв’язав обидва VPS шляхом вказання mx backup. Тепер коли № 1 тимчасово недоступний, пошта йде на № 2 (трапляється рідко). В якості MTA в мене exim4, а в якості web-пошти squirrelmail + apache2. Спамом в мене займається безкоштовний сервіс junkemailfilter.com, наразі цього вистачає, бо я не свічу сильно свій основний email. Коли треба зарегатися на якомусь форумі, створюю аліас в exim4, після завершення реєстрації видаляю alias (потім спостерігаю в /var/log/exim4/rejectlog як спамери намагаються використати цю адресу). Один з доменів мені дістався після активного використання попереднім власником, на декілька адрес досі пробують посилати спам і я додав нехитрий запис в /etc/aliases типу username: null, після цього забув про цю тему. В рідкісних випадках, коли спам приходить на адресу, котру не хочеться налаштовувати як null, вирішується додаванням фільтру на домен/адресу в squirrelmail.

чи буде нормальний інтерфейс

Можна вибрати з дуже багатьох існуючих web пошт opensource, це up to you.

protonmail.com (на базовом аккаунте?) позволяет добавить 1 MX на свой домен.

На екаунті в 5 євро на місяць. І лише 5 гігабайт на усіх.

...вже дехто заблокував, а в декого ще пінги йдуть :)

Знайшов варіант з Amazon SES, можна відправляти безкоштовно до 62,000 мейлів в місяць з EC2 і 1000 вхідних. Далі ціни ніби доволі доступні ($100 за 1,000,000 відправлених емейлів), але хз скільки коштують вхідні.
Зручно для розсилок та автоматичних відповідей.
Лишається питання, як працювати з вхідними повідомленнями.
MS Outlook — якось не дуже, а якогось нативного веб-інтерфейсу чи моб.аплікухи ніби нема.
Здається Google має можливість підключатись до іншої пошти і відписувати від її імені. Треба буде потестувати.

Хтось ним користувався?

так в мене всі пошти працюють таким чином — редірект на головну гуглівську пошту, а на гуглівській пошті конфіг — відписувати від імені...

А чем гугль не подходит? Там 5 долл за ящик в месяц, вполне подъемная цена, и алиасы можно создать. Свой сервер уж точно дороже обойдется. Как только на твоем серваке будет почтовик висеть, сразу встречай поток трафика, которым будут пытаться его ломануть, чтобы с твоего сервака рассылать спам. Поэтому, кроме стоимости хостинга, прибавь еще зарплату админу.

Там 5 долл за ящик в месяц, вполне подъемная цена
Для бизнеса да. А если для себя хочешь — то нет.

Сервер потрібен зовсім не потужний, а самий примітив, питання лише місце на диску. Як боротися із спамом та віруснею — оце питання із питань. Бо саме Яндекс був (і залишається) няшечкою в тому плані.

Проблема ще в тому, що пошта дає доступи до багатьох інших серверів, тому довіряти аби кому, особливо якщо воно в Україні — я б не став.

Тема дійсно варта обговорення. Можливо хтось десь знайде щось подібне. Бажано б альтернатив побільше.

перенес с яндекс домена на ukraine.com.ua . более менее сносно. алиасы сделал, адреса групповых рассылок сделал. веб морда не айс, но рабочая (roundcube). единственное что антиспам крайне топорный (но по сути нигде кроме большой тройки хорошего антиспама не найти).

пробовал еще зохо но как то не зашло...

Можна окремо без замовлення хостингу в них?
Бо в межах пакету з хостингом ще nic.ua пропонує, але якось не те.

походу нельзя, но в моем случае я еще 3 сайта визитки туда повесил. так что по цене очень неплохо вышло.

радует что место в ящиках неограниченно. из ограничений есть только 500 сообщений на smtp (с ручным инкризом до 5к

Все тоже самое, на перенеслась ukraine.com.ua, еще на второй день после указа, ящиков довольно много, но подходит. Конечно многие жалуются потому, что привыкли к pdd.yandex.ru.
Для массовых рассылок лучше использовать Amazon SES
Как по мне самый внятный вариант

Ось тут ще є обговорення цієї теми:
dou.ua/…​rums/topic/20642/#1107840

Я в соседней теме буквально вчера писал — переехали на Zoho Mail.

Також розглядаю нескладний варіант підняття власного сервера.
беремо за приклад Ubuntu та Postfix
як боротись зі спамом
Postfix и Spamassassin
wikiadmin.net/postfix-i-spamassassin
чи буде нормальний інтерфейс
Roundcube roundcube.net
Для адміністрування користувачів та скриньок — Postfix Admin sourceforge.net/projects/postfixadmin
або обрати щось з www.postfix.org/addon.html
як забезпечити використання на мобільних платформах
Postfix IMAP або POP3 — і можна користуватись яким завгодно поштовим клієнтом
наскільки потужний повинен бути сервер
залежить від навантаження.
але думаю з дешевенького, 1не ядро та 1ин Гб — можна починати.
наприклад — www.hostens.com/vps-hosting Medium на OpenVZ
або Small на KVM

имхо со своим сервером будет больше геммороя чем профита, тк за ним надо следить.... если для учебно\развлекательных целей то норм.

имхо со своим сервером будет больше геммороя чем профита
зависит от того что надо в конце концов.
«пошта для власного домену» — ничего не понятно. как с — «мне нужен веб-сайт».

например с теми же рассылками владельцам эл магазинов я обычно рекомендую не жлобиться и не тратить впустую время с настройками хостинга, а смотреть в сторону MailChimp и подобных.

а что надо топискастеру, пока мне никак непонятно.
что там за кейсы, что там за нагрузка....

тк за ним надо следить....
и да, и нет.

есть легенда, но думаю что близко к правде.

в одной корпоративной сети как-то появились проблемы. стали иногда пропадать емайлы, и по сети бродить броадкастом вопли о помощи, от какой-то железяки.
нашли. оказалось, чуть ли заваленный каким-то мотлохом в виде сгоревших плат, треснувших корпусов, древний серверочек, дублирующий чего-то там, с аптаймом в пару лет — забил весь диск логами, бекапами ящиков в конце концов, ну и пытался мужественно продолжать работать.
все и забыли уже о нем.

так что — «нужно следить» — сильно от сценария использования зависит.

Скажімо є невеликий неприбутковий проект, яким користуються кілька тисяч людей.
Для нього треба кілька поштових скриньок щоб отримувати і надсилати пошту:
службову (коли щось сталось на сервері), для сповіщень про події на сайті, для розсилки з новинами, для зворотнього зв’язку, для кількох працівників проекту і т.д.
Щодо навантаження, то орієнтовно 15,000+ листів в місяць і росте.

дякую.

тоді треба або купувати, або звати толкового системного інженера для доладнього налагодження. щоб потім туди і не лазити :)
та й хостінг обирати, де не запідозрять у розсилці спаму, і не різатимуть трафік.

є невеликий неприбутковий проект
проблема в тому що це впливає тільки на бюджет.
а не на технічні вимоги...

Якщо брати технічні вимоги, то:
— можливість програмної розсилки через SMTP
— веб-версія
— DKIM
— мобільна версія (не обов’язково)

так, це зрозуміло було з початку.

думаю що вмка на OpenVZ вже відпадає, судячи з наведених цифр.

Рассылки действительно лучше через специализированный сервис гонять, иначе готовьтесь к постоянной вычистке айпишника из блек-листов.

Zoho Mail. Больше бесплатных альтернатив вроде как нет.

Воно жере в невідомому напрямку вхідні листи, а вихідні — просто лімітує SMTP кількістю з′єднань. Тобто, якщо в них запара, SMTP просто дропає IP-пакети, відправник отримає таймаут еррор.

І це проект індусів. І в сапорті індуси, які кажуть «нічо не знаємо, у нас все працює».

Підписатись на коментарі